Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Akinek nemhogy netre, de vacsorára sem jut

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 31. 06:54
Miközben sok tízezer ember a netadó ellen skandál, két hajléktalan egy kannás boron osztozik a Jászai Mari téren, két ellenőr egy szakadt férfit szállít le a villamosról, egy idős nénike pedig az ötforintosait számolja a csemegeboltban, hogy meg tudja venni a vacsoráját. Nők Lapja Café: Akinek nemhogy netre, de vacsorára sem jut
  1. 2014. október 31. 12:3326.

    Az ujsagiro miert nem adott neki penzt?


    Hol vannak a neni gyerekei?


    Csak van a neninek nyugdija?


    Mellesleg en 15 eve kerultem ebbe az orszagba. Itt is tolem keregetnek ma mar azok, akik itt szulettek es szuletesuktol megvolt minden eselyuk a jo eletre. En kb 50 evesen kezdtem itt ures zsebbel, egy szo nyelvtudas nelkul. Ma mar diplomam van, jo allasom, hazat vettem. Tudom, takarodjak innen is es szegyelljem magamat.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  06:54
  2. 2014. október 31. 12:2425.

    szerinted ők nlc-t olvasnak? :)


    nem itt kellene ilyen cikket írogatni. aki még idejár az tisztába van a helyzettel hidd el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (24)
    2014-10-31  12:13
  3. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. október 31. 12:1324.

    Tulajdonképpen egyetértek veled.....csak én nem érzem úgy, hogy minket hibáztatnak, vagy nekünk kéne rosszul érezni magunkat emiatt.


    Én úgy értelmezem, hogy ezt jó, ha időnként felhozzák, szóvá teszik, így talán nem csak hozzánk, mezei halandókhoz jut el, hanem a fenn pöffeszkedő milliomosokhoz is elér tán...... akiknek, ha hiszed, ha nem, az a fő gondjuk, hogy mire verjék el azt a rengeteg pénzt havonta, amit- érdemtelenül- kapnak, csak mert csókosok és zsebben vannak.


     

    előzmény:
    Hnora (23)
    2014-10-31  12:04
  4. 2014. október 31. 12:0423.

    Persze, hogy az. Ki vitatta? :O


    Senki se. De gusztustalan, hogy az átlag kisember..te én harmadik ne hogy azért érezze már rosszul magát mert ne adj isten telik netre és azok a tetűk ott fent megint lehúznak rólunk egy bőrt.


    ezek a cikkek a gusztustalanok, meg majd a karácsonyi amikor megint az átlag embereket célozzák, hogy jaj adjatok adjatok mert éhező gyerekek , öregek vannak dec24 az asztal körül.


    Két kérdés:


    Miért mi vagyunk a célcsoport?Miért mi érezzük rosszul magunkat? Miért nem ott szájalnak az újságírók akik tehetnek arról, hogy ez a helyzet alakult ki. Ott akik tényleg tudnának tenni.


    A gyerekek, öregek csak dec 24 esznek...mi van az év  többi 364 napján?


     


    De témaként említhetem a nyarlási topikikat, vásárlásosakat...mindig jön valaki hogy fúj de jó neki , bezzeg neki meg még pár milliónak nem telik.


    ez sajnálatos.


    De miért érezze magát szarul az aki megdolgozik a pénzéért, aki megteheti, hogy nyaraljon vagy ruhát vegyen magának, vagy finomakat egyen stb.


    Mondom mindenki tisztába van a szegénységgel, nyomorral. Mit itt hőzöng, véleményez...mit vár az emberektől. Rólunk már amit lehetett már lenyúztak. Menjen oda ahol segíteni tudnak,na de oda nem megy, kényelmesebb egy cikkecskét írni, ahelyett hogy tenne.


    Az újságírok még megtehetnék...nagyobb hatalmuk van - cikkeik, nyilvánosságuk által mint kisgizinek vagy nekem  aki hetente 100-500 forintokat ad koldusnak, szegénynek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (22)
    2014-10-31  11:43
  5. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. október 31. 11:4322.

    Akinek a  cikk hatásvadász, az örüljön neki, hogy még nem szembesült hasonlóval...... én már sokszor, és sajnos nem csak öregek esetében.


    Ha tetszik ha nem, ez van. Milliók éheznek ma Mo-n.


     


    Az igaz, hogy nincs köze a netadóhoz, de attól még valós napi probléma!!!

    előzmény:
    Hnora (17)
    2014-10-31  11:02
  6. 2014. október 31. 11:2021.

    Mért? Eddig melyik országban járt vásárolni?


    És mi a lófütty köze van a szegénységnek a net adóhoz? Hacsak az nem, hogy attól még szegényebbek lesznek a szegények, mert mint tudjuk mindig a végfelhasználó fizet. ma már minden a világon az interneten történik és mindenki aki fizetni fog áthárítja majd az ügyfélkörére. Nem ragozom, mert úgy sem érted, majd ha bevezetik, akkor leesik...


    Tudod, hogy kell bagatellizálni?


    Úgy, hogy ha azt írom erre a cikkre, hogy az ebola tizedeli az afrikai lakosságot az AIDS-szel együtt.


    Mi köze van a magyar szegénységnek ehhez? Nagyjából semmi, de jól el lehet effelé terelni a beszélgetést, ahogy itt is. Erre szokták azt mondani, hogy ügyes.

    előzmény:
    Zsánna (18)
    2014-10-31  11:10
  7. Torolt_felhasznalo_769614
    Torolt_felhasznalo_769614
    2014. október 31. 11:1620.

    MEA CULPA!


    ...mar...mar...elütöttem, 2 -szer szerepel egy mondatban!


  8. Torolt_felhasznalo_769614
    Torolt_felhasznalo_769614
    2014. október 31. 11:1019.

    Nem tudom, hol elnek azok, akik ezt a story-t hamisnak velik?


    Nagyon rohanhatnak a minden nap, minden perceben, hogy nem latnak ilyeneket! Volt ilyen helyzet, amikor en is kisegitettem masokat, volt, hogy engem kisegitettek, meselte hozzatartozom, ö sokkal többet adott, es neki is adtak mar...mi ebben a hihetetlen?


    A fö mondanivalo pedig: sok-sok EMBER van most az orszagban, aki imigyen raszorul egy masik emberre - - -es bizony sok ember van, aki nem segit, sööööööööt, kritizal, s csak az ,,elvezetek,,-et latja /az EMBER-i kötelesseget nem ismeri/. SZERESD FELEBARATODAT!  


    Fel kellene mara ebredni, es EMBER-szamba venni a szegeny EMBEReket is...nemcsak a ,,husos-fazek,,-hoz dörgölödni!!!


    Nem ertenek hozza? Meg kell tanulni! 


    Miert nem lehet ,,egy lapon,, harcolni a ,,szüksegtelen rossz,, ellen? Az alkalom adott! ,,Nem kell neven nevezni a gyereket!,, Az öregek mar nem sokat lathatnak mar, de nem mindegy, hogy a fiatalok ,,holnap,, kerülnek-e ILYEN /a cikkben szereplö/  HELYZET-be!!! 


    EL KELLENE GONDOLKODNI EZEN!     ITT AZ IDÖ!


    /es nem allandoan a cikkirokat kritizalni!/


     

  9. 2014. október 31. 11:1018.

    Nem azt írta, hogy a net adó ellen nem kell szót emelni.


    Csak egy másik súlyos problémával is találkozott a mindennapokban, amit megosztott.


    Sokan tudunk róla, tapasztaljuk, mégis amikor közvetlenben sokkol, döbbenünk rá, mennyire embertelen.


    Ezt írta ki magából egy igényesen elkészített szép írásban.

    előzmény:
    mikro (14)
    2014-10-31  10:47
  10. 2014. október 31. 11:0217.

    Judit örüljön még hogy írhat. :D


    Majd a narancsosok kilövik a netet kb mint Kína akkor eltátja a száját, és sajnálhatja, hogy nem időben vette fel a harcot, és ilyen kis hatásvadász cikkeket nyomatott.

    előzmény:
    Zsánna (12)
    2014-10-31  09:35
  11. 2014. október 31. 11:0016.

    Na mi van téged is megtámogattak a narancsosok? Allig véletlen az időzítés.


    Te ha ilyen nááágyon felvilágosult vagy kérdezd már meg hogy a másik x számú adóval mi van? Az hova folyt? Ki lopta el?


    Abból kellene a néniket, bácsikat megtámogatni.


    Lehet, hogy neked új, hogy az országban élnek mély szegények. Nekünk akiknek van szeme az már tudja.


    Aki lop, lopja a közöst annak írjál ilyen hatásvadász cikett...hidd el mint a kutya  a vízet úgy lerázza magáról és lop tovább és a képedbe röhög.


    Ennél gusztustalanabb írások majd karácsony közledtével lesznek úgye?


    Éhező gyerekek, öregek, állatok stb...egész évben le vannak szarva , de karácsonykor jaj egy tányér meleg ételkére adjanak az emberek.


    Szerintetek a normális, dolgozó, segítő emberről még hány bőrt lehet lenyúzni?


    Kilincselj a cikkeiddel ott ahol van pénz, azok akik lopják.


    Amúgy meg vihar a bilibe, azért dobták ezt be mert az embek ráugrottak ezzel foglalkoznak és nem figyelnek a napi eseményekre a világ bajaira.


    Pont most lopnak ezekben a napokban is odafent, módosítanak, törvénykeznek, saját malmukra hajtják a vízet, az embereket meg lefoglaja a netadó.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  06:54
  12. 2014. október 31. 10:4815.

    Azért, van annak egy diszkrét bája, hogy az interneten panaszkodsz. Tán még állást is ott keresel...

    előzmény:
    Tai (13)
    2014-10-31  10:03
  13. 2014. október 31. 10:4714.

    De, bizony hatásvadász ez a cikk!


    Amikor valaki felhoz egy problémát akkor egy más valaki felhoz egy még nagyobbat, ezzel bagatellizálva az előzőt.


    Bizony, bizony. Mindenféle dolgok vannak. Még olyan is, hogy valaki saját maga ellen ír cikket. Ugyanis a cikkíró az interneten ír...most még.

    előzmény:
    Zsánna (12)
    2014-10-31  09:35
  14. Tai
    Tai
    2014. október 31. 10:0313.
    Felháborító ez a sok hozzászólás, akik azt ecsetelik, hogy ez a sztori mennyire hamis!!! Ki kellene, hogy nyissák a szemüket, mert mindenkinek a környezetében van olyan aki ilyen helyzetbe kényszerül! Az más kérdés, hogy sajnos mi is ilyen helyzetben vagyunk. Nagyon szeretnénk dolgozni, de nincs hol. Eddig akármikor, ha volt rá lehetőségem mindig segítettem én is. Szóval a mondanivalóm csak annyi, hogy: Emberség!!!
  15. 2014. október 31. 09:3512.

    Nekem tetszett a cikk.


    Nem éreztem hatás vadásznak.


    A társadalom nyugdíjas rétegeinek sem teljesen csak csirke lábas, és -farhátas mindennapjai vannak.


    Bizony van néha "dözsi"egy paradicsommal, vagy egy kockasajttal, sőt, egy szem gomba! nahát!


    Ettől lenne hiteltelen a cikk?


    Igen, hogyan is kapcsolható? - hát csak úgy, hogy a mély szegény réteg növekedése nem vitt senkit utcára.


    Akik lecsúsztak, szégyellik, mintha csak saját bűnük lenne. Pedig a méltatlan élet inkább érdemelt volna szót, figyelmet. Ez persze nem vonja kétségbe a net sarcának jogtalanságát, ahogyan az ellen felszólalást sem.


    Szeretem Judit írásait, a stílusát, és azt az igényt, amivel ír.


    Nagyon sok igénytelenebb írás jelenik meg rendszeresen, mégsem rohan ki ellene senki!


     


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  06:54
  16. 2014. október 31. 09:2511.

    T. Cikkíró! Olvasván Téged, valahol mögötted állhattam, olyan éles képszerűen láttattad az eseményt. Bizony, ott tartunk, hogy idős nénik (és bácsik) szorult helyzetben csak elfogadják az 5 forintot is. Látom, többek szerint kamu a dolog, de sajnos igaz lehet. És logikailag beleillik a netadó is, csak kissé értelmezni kéne az olvasóknak. (Bocs' a tegezőért...)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  06:54
  17. 2014. október 31. 09:0610.

    A többi, 342, adótól sem lett gazdagabb a nénike, pontosabban, NEM a nénike lett gazdagabb.


    Meg fogsz lepődni, hogy mi minden (minden) zajlik az interneten keresztül, mely tevékenységek megadóztatása még szegényebbé teszi a nénit.


    Tudod (nem tudod) a facebookon és a nlc-n kívül is zajlik ám az élet!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  06:54
  18. 2014. október 31. 09:049.

    Hatasvadasz cikk, kar hogy alapbol hiteltelen.


    Az ilyen tisztessegben megoszult nenikek el nem fogadnanak 5 forintot sem. Raadasul nem habzsi-dozsi, felvagott, meg paradicsom, sajt, ugyanmar! Vesz fel kilo csirkelabat es megfozi, hogy holnapra is jussson meg holnaputanra.


    Kedves firkasz, csunya dolog hazudni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  06:54
  19. 2014. október 31. 08:388.

    A netadónak mégis mi a lóhere köze van a nénike szegénységéhez? Kb alma meg körte. Amennyiben valós a sztori, maximum a suhancot lehet pozitív példaként előállítani, hogy vannak ilyenek is a kamaszok közt, de eléggé erőltetett maga a sztori, leginkább hiszi a piszi.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  06:54
  20. 2014. október 31. 08:317.
    Nem értem miért társította az internet adó ellen tiltakozókkal, Magyaroszág két szociális problémáját. Nem gondolom, hogy a szegénységről, vagy a hajléktalanok létéről, életviteléről bármit is tehetnek azok, akik az internet adó ellen tiltakoznak. Egyébként én is fizettem már idős ember helyett, mert akkor meg tudtam tenni, és helyén valónak tűnt. Azt hogy ezt most egy fiatal ember tette meg, akiből ki nem nézte volna senki....ennek két mondanivalója van. Ez egyik, hogy nem kell itélkezni ruházat alapján, a másik, hogy jól van nevelve a gyerek.
  21. 2014. október 31. 08:206.

    Gimnázium első osztály, magyar irodalom óra, fogalmazás. 1-es leülhet.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  06:54
  22. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. október 31. 08:175.

    Elkepeszto ennek a nonek a szemeivel nezni a vilagot...
    Isten ovjon attol, hogy egyszer engem nezzen es megmagyarazzon...
    A kukacapja ugrik be rola. Idezgette annakidejen, hogy a Rinpocse gurunak fo problemaja az volt, hogy a szavai ala vannak rendelve a szembenallo interpretaciojanak...


    Czvitkovits Judit : Az osszes tobbi cikke is ilyen hamis es nyalas


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  06:54
  23. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. október 31. 07:544.
    Végtelenül hatásvadász és suhanc a náncsi nénikéd.
    Jegyzeteltél is, hogy kinek a kosarában mi volt vagy fotómemóriád van?
    Esetleg dajkamese..
  24. 2014. október 31. 07:423.
    Ettől nemhogy nem hatódtam meg, hanem hányingerem lett... hagyjuk már ezt... komolyan...
  25. 2014. október 31. 06:542.
    A NLCafe lesülledt a legnagyobb mélységbe.... Pár napja még keményen tiltakozott az oldal a netadó ellen, most meg jöttök ilyen kitalált, megható sztorival..... Most akkor hogy is van? Esetleg pár narancsot ki kéne tenni a nyitóoldalra...!!! Az emberek az ilyen gagyi cikkek nélkül is tudják, mi a baj Magyarországon, nem kell a szájukba rágni. Főleg nem ilyen "színvonalas" újságírók által...

Címlap

top