Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol vannak az önimádat határai?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 24. 22:06
Az önbizalom fejlesztésében nagyon fontos, hogy legyünk egy kicsit önzőek, erősítsük pozitív jellemzőinket. Erre a legjobb gyakorlat, ha a tükörbe nézve megdicsérjük magunkat. Pár trükköt elleshetünk a narcisztikus személyektől is. De ne essünk át a ló másik oldalára, mint ők!

Nők Lapja Café: Hol vannak az önimádat határai?
  1. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. október 25. 23:3326.

    Onbizalom onbecsules kez a kezben jar. A stabil es labilis onbecsules  meghatarozhatja azt is /sok mas mellett / hogy ki es hogy viseli el , a kritikat : onbizalomhoz hozzajarul  a biztossag, ami minedenkinel mast jelent /het /van akinel az anyagi, van akinel a fizikai eronlet , egeszseg es van akinel a munkajaba vetett hit vagy  tudas az elsodleges meghatarozoja. Idesorolhatjuk az olyannyira megvetett self brading-ot is.  Enkozpontusag es onbizalom nem ugyanaz. Narcizmusjarvany pedig igencsak elharapozott a mult szazad vegen . Nem egy kutatas igazolta, hogy a feltorekvo ifjusag jobban szereti onmagat ,mint az elozo idoszakok generacioi. / Ezek az eredmenyek nem kis munkat jelentettek  a szociologusoknak ,szocialpszichologusoknak, gazdasagpszichologusoknak, neurologusoknak, magatartaskutatoknak,gerontologusoknak ...is. Pedagolia nevelesteruleten meg uj fejezetet jelentett annak felismertetese , hogy nem az onbizalomfejlesztes a lenyeg hanem a jo teljesitmeny , ami magaval hozhatja az onbizalmat is.

    előzmény:
    Kerdejel (11)
    2014-10-25  11:41
  2. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. október 25. 23:2825.

    OFF: azt hiszem az eletben ha ismernelek nem ulnek fel arra a buszra amivel te kozlekedsz annyira irritalo a szemelyiseged.


    En is azt hiszem hogy olyat aki ilyeneket ir mint amit ideztem nem engednem a hatam moge 

    előzmény:
    Amarynda (13)
    2014-10-25  13:38
  3. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. október 25. 23:2324.

    Egy nárcisztikust megrészegít a hatalom...


    Narcistikussag sem ordogtol valo . Meg kell kulonboztetni narcistikus hajlamot /ami a csucsvezetok, kutatok  tulajdonsaga is lehet akik pontosan narcistikus hajlamaik miatt alarendelik  tulzott mervu egojukat  ceguk/kutatasi teruletuk / a konyortelen meggyozoktol es a  narcistikus szemelyisegzavartol Az utobbi rombadonthet cegeket , allamokat .Narcistikus hajlam tulzott onbizalommal parosulva gyakran  jol johet kiemelkedo dolgok teren. Jo aranyban akar karizmatikusok is lehetnek ,akik viziokban gondolkodnak, de   nem kepzelik magukat Istennek. Kulonben az uzleti egyetemek hallgatoi zomeben narcisztikus hajlamuak .Abban igazad van hogy , ha egy narcistikus szemelyisegzavaros ha  hatalmat kap fektelen  egoizmusaval karrierizmusaban ,nagyzolasaval   mindenaron gyozni akarasaval kimeletlenul ellehetetleni,eltapos mindenkit aki az utjaba kerul es nem azokat fogja vonzani akik szakmai teren kiemelkedoek, hanem azokat akiknek politikai kapcsolatai reven megtarthatja hatalmat .

    előzmény:
    Kerdejel (19)
    2014-10-25  15:55
  4. 2014. október 25. 16:1323.

    Hogyhogy hol a határ? Nálam a csillagos ég...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-24  22:06
  5. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 25. 15:5822.

    előzmény:
    felicienne (5)
    2014-10-25  08:41
  6. 2014. október 25. 15:5721.

    Köszönöm :)

    előzmény:
    Nikita 666 (18)
    2014-10-25  15:43
  7. 2014. október 25. 15:5620.

    Ohh, csak nem szeretem ha fikázzák egymást az emberek.

    előzmény:
    Nikita 666 (17)
    2014-10-25  15:40
  8. 2014. október 25. 15:5519.

    Az önimádat , ha beteges, akkor a személyiségzavarok körébe tartozik. Ilyen például a nárcisztikus zavar, aminek fokozatai az enyhe nárcisztikus dühtől a szeretetképtelenségig a fogyasztói kultúra konzum idiotizmusán át ("jobbak vagyunk, szebbek vagyunk ha...")  igen sokfélék lehetnek. Oka többnyire gyermekkori sérülésekre vezethető vissza.


    Egy nárcisztikust megrészegít a hatalom...


    Önimádó vezető mellöl menekülnek az autonómok, és maradnak a bólogatók, egyetértők. Önbizalomra pedig mindenkinek szüksége van. A túlzott önbizalom is sikerekhez vezethet a kockázatvállalásaival, ugyanakkor ez lehet kudarca is. Jó ha barátaik, közvetlen bizalmas kollégáik a valóság talaján állnak és ha kell visszahúzzák az ilyen embert. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (2)
    2014-10-24  22:06
  9. 2014. október 25. 15:4318.

    Tényleg, most ha így belegondolok, nem gázoltam át rajtad, nem tapostalak el, csak "felpofoztalak". De úgy látom nagyon megérte, nem is sejtettem hogy ilyen nagyszerű gondolataid vannak.

    előzmény:
    Kerdejel (10)
    2014-10-25  11:40
  10. 2014. október 25. 15:4017.

    No? Mi van?


    Nagyon szép hozzászólást írtál, "lájkoltam" is, csak most más van porondon.

    előzmény:
    Kerdejel (15)
    2014-10-25  15:37
  11. 2014. október 25. 15:3816.

    Én még mindig csak bambulok kifelé a megdöbbenéstől, szerinte a fórumozók - fikázó piaci cselédek.


    Lenyűgöző hasonlat, nekem eszembe nem jutott volna. Honnan vesz ilyesmit? Talán a környezetéből?

    előzmény:
    Amarynda (13)
    2014-10-25  13:38
  12. 2014. október 25. 15:3715.

  13. 2014. október 25. 15:3114.

    ?????????
    Mi a problemad? Felnott ember igy nem reagal.
    Abszolut temahoz szolo , objektiv , reszletes es igaz a valasz.
    Nem lehet jobban definialni, mi az onimadat.
    Ha nem ertesz belole valamit, akkor kerdezhetsz .

    Buta gyerek ver ra a masikra , nyujt nyelvet, int be , heveskedik , amikor nem ert valamit.


     

    idézet:
    Mozdonj (4)
    2014-10-25 08:01:45

    Én az egészet nem értem, pedig kétszer is elolvastam egymás után, és elég lassan. De ennek a repkedő angyalnak a hozzászólása nálam értelmezhetetlen katyvasz.


    Ha nagyon szépen megkérlek, lefordítod nekem magyarra, erről az idegen légiós hyper doktori nyelvezetről?


    Arra az egyre pedig megkérlek, nekem azt a szót nehogy leírd hogy objektív. Se azt hogy szubjektív. Ugyanis őrült vagyok, és erre a két szóra tombolok. Vannak magyar megfelelőik is. Az nagyobb szégyen, ha valaki ezeket nem tudja.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (4)
    2014-10-25  08:01
  14. 2014. október 25. 13:3813.

    Szorosan a temahoz tartozik hogy remekul megtestesited a cikkben hozott betegen onimado ember peldajat.


     


    csak te nem meszarolod le a szeretoidet (vagy legalabbis nem tudunk rola).


    Elhiteted magaddal hogy barkit is erdekel a velemenyed es hogy egy pillanatig is komolyan vesz barki, holott legtobbszor akkora baromsagokat mondasz hogy egy 6 elemis takaritono elszegyellne magat a heyedben.


    lehet neked szukseged lett volna az agyalagyult tavgyogyitora keresd meg priviben valahol biztosan elerheto. pont ilyen paciens kell neki mint te. o nem tud gyogyitani te meg nem tudsz gyogyulni.


    azt hiszem az eletben ha ismernelek nem ulnek fel arra a buszra amivel te kozlekedsz annyira irritalo a szemelyiseged.


     


    remelem kellokeppen hozzaszoltam a temahoz. es csakis ahhoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (8)
    2014-10-25  09:39
  15. 2014. október 25. 13:3212.

    Nem tudom, lehet-e de rosszul voltam ha meglattam itt a nickjet. kb 1 kezemen meg tudom szamolni hogy vagy 8 evi forumozas alatt hany embert utaltam annyira mint ot.


    volt meg egy no aki bolond volt es a ferje szeretojet latta mindenkiben na az nagyon ki tudott akasztani


    aztan volt egy masik az meg meghalt(nem vicc, szivrohamban 27 evesen), hat nem hullajtottam erte konnyeket az tuti


    aztan volt egy doktorno o torolte magat (nem semiramis ez mas volt) azota ugyan mas neven visszajott mar de valtozott a stilusa legalabb egy kicsit.


     


    ja es nem utolsosorban jelenlevo vonatos forumtarsunk az akitol idonkent csalankiuteseim vannak ha sok idot toltok itt....


     


    szoval en rettentoen orulok hogy ezek vegre eltuntek innet.


    ja igen es volt egy nagyon tragar nick  K S roviditve a neve ritka ostoba teremtes volt szerencsetlen, de ot legalabb nem lattam olyan gyakran mint az onimado Semiramist. az volt minden csak akasztott ember nem. tudott versenyszinten zongorazni, sportolni ertett mindenhez  cihalogus is vot a lelkem es meg sok minden mas. volt neki sajat meg orokbefogadott gyereke es tavdiagnozist is fel tudott allitani


    eppen csak a kezrateteles gyogyitast hagyta ki


    beke poraikra.....

    előzmény:
    huncut (6)
    2014-10-25  09:22
  16. 2014. október 25. 11:4111.

    Aki megtalálja a saját önbizalmát, annak nem kell felhívni a figyelmét a mértékletességre.

    előzmény:
    Kerdejel (10)
    2014-10-25  11:40
  17. 2014. október 25. 11:4010.

    Az önbizalom nem gázol át senkin, nem tarol le senkit, ellenben az önimádat képes erre. Az önimádat viszont semmiképp se hasonló az önszeretethez, a nárcisztikus zavarúak igazából hatalmas bizonytalanság és félelmek között tengődnek.

  18. 2014. október 25. 09:589.
    Ez az "alanyi szuperember"-állapot szerintem sokszor önvédelem. És mint ilyen tiszta kamu, nagy zajjal próbálja az ilyen ember elijeszteni a démonokat, mert nem igazán tudja, hogy valójában mit kéne tenni velük. Persze a rettenetesen szar önbizalom is lehet önvédelem, "összehúzza magát" az ember, de ez a módszer valójában pont annyit használ, mint az előbbi: semmit, infantilis, csak az értetleséget növelő tehetetlenkedés. Egyik se közelít ahhoz, hogy tényleg lássa magát az ember.
    "Onimadat, onszeretet : normalis ember tudja, meddig megy : szuletestol kezdve nevelnek erre , resze annak, amit otthonrol hozol. .." - hogy ez nekem nem jutott az eszembe! Kibaszott egyszerű az élet! (Most okoskodhatsz, hogy milyen unintelligens vagyok - ugyan helyesen használom az anyanyelvemet és nem olyan a központozásom, mint a galambfos a viharban, viszont van a mondatban káromkodás!) Szóval ha normális vagy, akkor jó, ha meg nem, akkor kilövésre érett beteg állat vagy. Juhéj. Mi rendes emberek mindent tudunk.
  19. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. október 25. 09:398.

    A temahoz is hozzaszolnal? Vagy csak off-ra jut ?

    előzmény:
    felicienne (5)
    2014-10-25  08:41
  20. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. október 25. 09:327.

    ??????????? Francokat . Ez a valaszom az unintelligens szosszenetdre , mert en nem vagyok jo baszmegolasban: anyam tehet rola , erre sem tanitott meg
    En egy kompenzaciozavaros nick vagyok: felhaborodok masok helyett....


    Nem onimadat, de az igaz, hogy imadom es nagyon szerettem katicat es tarsait. Most majd ujra belemcsipnek a szerelmeim, mert keretlenul prokatorkodom...
    Becsultem es szerettem semiramist , a harmadik altalad emlitett nicket : tudasaert .
    Sokszor hasonlitottam lelkiismeretes tuzoltohoz, aki szabadideje alatt sem tud elmenni a tuz mellett....


    Szajkaratesokkal Dunat lehet rekeszteni , de az olyan emberek , mint katicaek es semramis : azok ritkak.
    Magasan feletted szallo madarak... csak azt nem tudom, miert vannak kozottunk .... valami nagy banatot , fajdalmat  rejthet az  ilyen szar helyen valo jelenlet , turni a fikazo piaci cseled nyelvnyujtasat....


    Onimadat, onszeretet : normalis ember tudja, meddig megy : szuletestol kezdve nevelnek erre , resze annak, amit otthonrol hozol. ...Ha a cikk tanacsara  odaallsz a tukor ele es veregeted a sajat valladat , az nekem mar beteg...
     

    előzmény:
    felicienne (5)
    2014-10-25  08:41
  21. 2014. október 25. 09:226.

    Semiramis nem lehet, ő képtelen volt nagybetűvel kezdeni egy mondatot:-)))

    előzmény:
    felicienne (3)
    2014-10-25  07:41
  22. 2014. október 25. 08:415.

    Oh, ezer bocsanat, hogy teged meg kihagytalak!


    Elfelejtettem, hogy ilyenkor Mozdonj neven is azonnal megjelensz, hogy serenyen bologass  onmagadnak !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (4)
    2014-10-25  08:01
  23. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. október 25. 08:014.

    ?????????
    Mi a problemad? Felnott ember igy nem reagal.
    Abszolut temahoz szolo , objektiv , reszletes es igaz a valasz.
    Nem lehet jobban definialni, mi az onimadat.
    Ha nem ertesz belole valamit, akkor kerdezhetsz .

    Buta gyerek ver ra a masikra , nyujt nyelvet, int be , heveskedik , amikor nem ert valamit.


     

    előzmény:
    felicienne (3)
    2014-10-25  07:41
  24. 2014. október 25. 07:413.

    Koszonjuk, Emese!  (terdszelikatica, semiramis.... )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (2)
    2014-10-24  22:06
  25. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. október 24. 22:062.
    Az onimadat , ha beteges /narcisztikussag aminek fokozatai vannak az enyhe natcistikus duhtol a szeretetkeptelensegig , a fogyasztoi kultura konzum idiotizmuasan at -jobbak vagyunk szebbek vagyunk ha...sok minden belefer / szemelyisegzavar korebe tartozik.Oka tobbnyire gyermekkori serulesekre vezetheto vissza.pl egy narcisztikus megreszegit a hatalom,onimado vezeto mellol menekulnek az autonomok es maradnak a bologatok egyetertok, Onbizalomra pedig mindenkinek szuksege van es a tulzott onbizalom is sikerekhez vezethet a kockazatvallalasaival ugyanakkor ez lehet kudarca is. Onbizalom tultengoknek jo ha barataik kozvetlen bizalmas kollegaik valosag talajan allnakes ha kell visszahuzzak.

Címlap

top