Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Virtuózok az M1 műsorán

V eszeva
Létrehozva: 2014. október 24. 21:24

"A Virtuózok egy egyedülálló, formabontó komolyzenei tehetségkutató műsor. A többi, televízióban sugárzott tehetségkutató showműsorral ellentétben ugyanis itt kizárólag a klasszikus zenei képzettség és tehetség számít. A Virtuózok műsorkészítő csapata azokat a fiatalokat próbálja felkutatni, akik kiválóan játszanak a klasszikus zenei hangszerek valamelyikén, vagy klasszikus énekben nyújtanak kiemelkedő teljesítményt.


A versenyzők a műsorban klasszikus zeneműveket adnak elő. A versenyzők teljesítményét nemzetközi szinten is elismert szakmai kiválóságokból álló öttagú zsűri értékeli.


A Virtuózok csapatának alapvető célja a tehetségkutatás mellett az, hogy minél szélesebb körben ismertesse és szerettesse meg a klasszikus zenét a nézőkkel. Ehhez sajátos eszközöket használ, hiszen nem csak klasszikus zenei darabokat, hanem szimfonikus zenekarra írott filmzenéket, és a crossover műfaját is alkalmazza. Szeretnénk, ha a komolyzenei dallamok utat találnának minden egyes néző szívéhez."


Péntekenként 20.20-tól látható.

  1. 2014. november 29. 22:2530.

    Be kell vallanom, nekem Pavlovits Dávid gitárművész volt a legnagyobb élményem a pénteki adásban.


    Bár utálom és erőltetettnek érzem a "kis színes" betéteket két műsorszám között, mégis ott tűnt fel nekem a gitáros fiú tanára.


    Rákerestem, és meghallgattam a youtube-on a játékát, riportokat vele, szóval nagyon tetszik!


    http://www.pavlovits.com/hu

  2. 2014. november 29. 20:3129.

    Tkp. nem is érdemes azon vitatkozni, hogy ki jutott volna tovább miszerintünk, ki nem, hogy döntött a zsűri...


    Akik már képernyőre kerültek, az összes elődöntős olyan magas színvonalú produkciót mutatott, hogy teljesen mindegy, mi a verseny eredménye.


    A lényeg, hogy abban a ritka örömben volt (és lesz) részünk, hogy kiváló, tehetséges fiatalokat láthattunk és hallhattunk.


    Megnyugtató, hogy ilyenek is vannak, akik hosszú éveken át gyakorolnak, hogy eljussanak egy ilyen magas szintre. Nem olcsó "tehetség"-kutató bulvárműsorokban mérik össze, ki tudja jobban riszálni.


    Persze a bulvárkörnyezet (díszlet, zavaró mozgó akármik a háttérben) itt sem marad el, köszönhetően a rendező butaságának. Jó lenne, ha Koós György egyszer elmenne egy koncertre a Zeneakadémiára vagy a MŰPA-ba, láthatná, hogy mindenféle show-effect nélkül is hat a klasszikus zene.


     

  3. 2014. november 29. 17:5028.

    Utolag tudom csak a musort nezni.


    Most sem volt konnyu a zsurinek donteni, nagyon szep eloadasokat lattunk.


    A velemenyem nem teljesen egyezik a dontessel, de csak mint laikus allithatok mas sorrenden.


    A 3 zongorista kozul  nalam az elso Roland lenne, bar Ivett fantasztikusan jatszott. Lehet, hogy a darab valasztasa is szamit, sot biztos is. A fiatalember jateka nalam "robbant".


    Az enekesek kozul is inkabb a Miroslavot juttattam volna tovabb, hihetetlen ahogy enekel, mikozben beszelni nem tud folyamatosan. A Daninak is nagyon jo hangja van, el is jatsza amit enekel.


    A harmonikas fiu tovabbjutasaval egyetertek. Nagyon erdekes  zenekarral egyutt ez a hangszert, jo volt hallgatni.


    A tobbiek eloadasa is figyelemremelto, igazi tehetsegek, kivanom mindegyikuknek, hogy legyen meg lehetoseguk tehetseguket megmutatni.


    Varom a dontot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299177 (27)
    2014-11-29  13:51
  4. Torolt_felhasznalo_299177
    Torolt_felhasznalo_299177
    2014. november 29. 13:5127.

    Vélemény?


    A zongorista lány 1. helye már jó előre el lett döntve, az pillanatra sem ingott meg.


    A harmonikás fiú szenzációs, hihetetlen, amit tud a hangszerén, nagyon drukkoltam neki. Teljesen új oldalról mutatta be ezt a csodás - és mellőzött - régi, népi hangszert.


    A két énekes fiú közül én lehet, a dadogós srácot választom. Úgy gondolom, nem merték felvállalni, hogy ő menjen tovább.


    Kétségtelen, hogy a Foki D. reprezentatívabb jelenség, jó színészi adottságokkal, de ez minden érdeme.


    Jó volt még a gitáros fiú is, szerintem. Kíváncsi leszek a közönség választására is.

    előzmény:
    V eszeva (26)
    2014-11-28  20:12

Címlap

top