Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jaj, már megint lányod lesz?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 24. 14:48
Ezzel a kedves kérdéssel szembesülök szinte naponta, mióta megtudtam, hogy két kislányom mellé rövidesen a harmadik is megérkezik.

Nők Lapja Café: Jaj, már megint lányod lesz?
  1. 2014. október 24. 19:5226.

    Nem gond hogy felhoztad az iszlám államokat. Nyílt titkot boncolgatsz.


    Mindig is a fiú volt az érték, mindenhol. Csakhogy mit mondjon a család a frissen szült nőnek, ha a harmadik is lány? A csalódottságot rejtegetni kell.


    Igen, a normálisan fejlődő fiú a szülők és a környezetük szemében rossz gyerek. Hisztis, akaratos, tombol és rombol. Erre csak egy szó van, tesztoszteron. A szülők dolga, hogy megtanítsák kordában tartani a fiú érzéseit. Hogy egyáltalán férfivé neveljék.


    Vicceset fogok most írni. Ha az emberi faj megéli a 4000. évet, akkor is a fiú lesz az érték. Egyszerűen azért, mert pöcsük van, és képesek a megtermékenyítésre. Egyedül nekik van Y kromoszómájuk. A testfelépítésük más, erősebbek nálunk. Az agyuk másképp működik. Lehet röhögni a tudatlanoknak, de így van. Az érzelmeket is másképp élik meg. Tökéletesebbek a nőknél, miért fáj ezt a nőknek kimondani?


    Vagyis tudom, emancipáció. Pedig nem vagyunk egyenértékűek, ezt sok nő csak szeretné.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (10)
    2014-10-24  18:25
  2. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. október 24. 19:4725.

    Régen a földművelők között volt elterjedt hogy értékesebb a fiú mert megtudja művelni a földet.


    Ha még ma is ez a mérce, gratulálok


    Nincs olyan hogy értékes fiú vagy értéktelen lány.


    Néhány topikkal ezelőtt az volt a probléma hogy soknő a medő centrumba jár mert képtelen teherbe esni.


    Most meg válogatunk melyik az értékesebb.....


    Gratulálok a reálista színvonalhoz

    előzmény:
    Nikita 666 (4)
    2014-10-24  15:56
  3. 2014. október 24. 19:4024.

    Lányokról volt szó idáig. Fiúk ugyanaz megfordítva, ugye nem kell külön leírni?


    Még nem szültél. Hm, mit szólnál 3 egészséges lányhoz? Csak nehogy most azt írd, ne kívánjak neked rosszat!

    előzmény:
    Szisza. (9)
    2014-10-24  18:15
  4. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 24. 19:2423.

    Ez már nem nemfüggő manapság... a fiúknál is sok a divatkövető. Gólyanapon idén szeptemberben is csináltam csapatépítő foglalkozásokat kilencedikeseknek, és volt egy olyan feladatom számukra a vége felé, hogy mondjanak valami pozitívat arról, akinek dobják a fonalgombolyagot. Azért neked dobom a fonalat, mert... és itt következzen valami pozitív a másikról. És az egyik állítás így hangzott: ... mert nem vagy páva gyerek. (Páva vagy fb-s stílusban páwa: aktuális divatot majmoló fiú a mai szlengben.) ;)

    előzmény:
    Lillaréka (21)
    2014-10-24  19:18
  5. 2014. október 24. 19:2022.

    Persze, minden kislány más, mert, ugye, vagyok én is, meg te is, meg Manci és Kata is, és mind mind mást szeret. Pont ezért tartottam kicsit attól, hogy ha lányom lesz, és mondjuk többet foglalkozna a divattal, mint én, pedig egyébként teljesen normális egy lánynál, akkor megbántanám azzal, hogy nem érdekel. Fiúval kapcsolatban nem volt ilyen problémám. Egy fiúnál csak az nem tetszik, ha bántja a gyengébbet. De ilyesmivel sosem találkoztam nála, egyedül azt kellett mindig elindulás előtt útravalóul elmondanom neki, hogy feleslegesen ne okoskodjon, csak ha kötekednek vele. :)


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (17)
    2014-10-24  19:06
  6. 2014. október 24. 19:1821.

    A lánykánaka nehéz, akinek felszines és csak külsőségekkel foglalkozó  osztálytársai vannak.


    Egyébként.. a fiúk között is sok ilyen van már-- mivel sok az ilyen ember.


    Azért  otthon sokat  lehet tenni annak érdekében, hogy ne lelkizzen  az ilyen leszólásokon... hanem megtanulja kezelni.
    és hogy megtalálja a saját társaságát.

    előzmény:
    Catilina (20)
    2014-10-24  19:10
  7. 2014. október 24. 19:1020.

    Ma biztos sokkal nehezebb egy lányt nevelni, olyan embernek, akit nem érdekelt soha a divat, mert az iskolában egymás között a lányok elvárják, hogy mindenkit érdekeljen, legalábbis, amiket olvasok, mind azt bizonyítja. Meg az is, amennyire kiborult az unokahúgom, ha megszólták egy-egy ruháját...


     

    előzmény:
    Lillaréka (14)
    2014-10-24  19:00
  8. 2014. október 24. 19:0719.
    Én ezt inkább úgy közelíteném meg, hogy az ember bele sem gondol, hogy te örülsz a három lánynak, vagy legalábbis nem vagy ráizgulva egy fiúra. Én is "sajnáltam" az ismerősömet, amikor harmadszorra is fia született, mert az olyan jól néz ki, ha van ez is, az is, és ki lehet "próbálni" ezt is, azt is, mert olyan más lányt szeretni-nevelni, mint fiút, ahogy ezt Te is írtad. Lehet, bele kéne gondolni, mielőtt megszólalunk, hogy lehet, neki ez így tökéletesen megfelel. :)
  9. Torolt_felhasznalo_932379
    Torolt_felhasznalo_932379
    2014. október 24. 19:0718.

    Pontosan 

    előzmény:
    Catilina (15)
    2014-10-24  19:00
  10. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 24. 19:0617.

    Hú, a szép körmöket én is nagyon szeretem, a változatosakat, fantáziadúsakat főleg! :)))) Nyilván a lányomra is átragasztottam ezt, szóval ő is megcsodálja a kezem, ha a körmösömtől jövök, és magának is profin manikűröz. :) De a gondolkodós játékokat is szereti ettől még... ;) :D Sőt, sportos is, de nem eszetlenül és követhetetlenül eleven módon. :) Egyébként amiatt az egy miatt bírnám elképzelni, hogy legyen egy fiam IS a lányom mellé, hogy állítólag a fiúk anyásabbak. Az én lányom nagyon apás. Engem is szeret, persze, de Apa az isten, a szerelem, az ő szava szent, az ő dicsérete mindenkiénél többet ér, és persze a rajongás kölcsönös. :)) Szóval, ha lenne egy fiam, vele talán én lehetnék így. :) Így be kell érnem a másodhegedűs szerepével. :) Mondjuk egyáltalán nem bánom, mivel az anya-lánya kapcsolat igazából nem kevesebb, csak minőségileg más. És később talán az eszével ő is belátja ezt, és kb. egy szintre kerülök az apjával. :) Mert tényleg mi is nagyon szeretjük egymást, csak enyémek a "muszáj-dolgok", apjával meg szinte minden perc nyaralás, kényeztetés.

    előzmény:
    Catilina (12)
    2014-10-24  18:54
  11. 2014. október 24. 19:0116.

    Ez az, amiért érdekelne. a húgomat viszont szintén nem érdekli a körömlakk, főleg a fújrózsaszín :) Ezt nem onnan hozta :)

    előzmény:
    Lillaréka (14)
    2014-10-24  19:00
  12. 2014. október 24. 19:0015.

    Valószínűleg akkor hozzád nem passzol a fiú nevelése, ahogy hozzám nem passzolna egy kislányé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932379 (11)
    2014-10-24  18:47
  13. 2014. október 24. 19:0014.

    Szerintem meg a családi minta - függő.


    Ha lányod lenne akkor tutira nem szórakoztatna téged fújjrózsaszin körömlakkal-- mert nem azt látja tőled.


    Fiam is van és két lányom is.. - tudom..


    Az én lányaimat pl az autóverseny érdekli.. és nem a körömlakk. És ebben a kortárs csoport sem  befolyásolta őket.


    Egyébként mondták már, hogy azért mert őket fiúsitottuk.. - pedig neeemisnagyon.

    előzmény:
    Catilina (12)
    2014-10-24  18:54
  14. 2014. október 24. 18:5813.

    Mondjuk én most, hogy fiút már próbáltam, lehet, próbálnék egy kislányt is nevelni. (Pedig nem igazán való hozzám egy kislány nevelése, nem tudom, nem ártanék vele, ha úgy nevelném, mint a fiút, de érdekelne, másként reagál-e.)


    Ezért el tudom képzelni, hogy akinek van már lánya, szeretne fiút is.


     

    előzmény:
    Szisza. (5)
    2014-10-24  16:54
  15. 2014. október 24. 18:5412.

    Dehogy nehéz fiút nevelni, még játszani is jobb vele, mert például szereti a stratégiai társasokat, a videojátékokat, nem úgy mint a legtöbb kislány!


    Egy kisfiú is lehet normális.


    Az unokahúgomat például nem is értem: már tizenhárom évesen azt kérdezte tőlem(!) tetszik-e a fújrózsaszín(!) körömlakkja… Mit lehet beszélgetni egy körömlakkról? Bezzeg a fiamat ilyesmi nem érdekelte soha! Sokkal viccesebb és érdekesebb dolgok foglalkoztatták tizenhárom évesen is.


    Szóval: kihez mi passzol :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (10)
    2014-10-24  18:25
  16. Torolt_felhasznalo_932379
    Torolt_felhasznalo_932379
    2014. október 24. 18:4711.

    Én SOHA sem akartam fiút. Egy hatalmas kő esett le a szívemről, mikor kiderült, hogy kislányunk lesz.... 


    A lányodat sajnálom....

    előzmény:
    Nikita 666 (8)
    2014-10-24  17:58
  17. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 24. 18:2510.

    Tudod, mi nem egy erősen vallásos iszlám államban élünk, ahol a fiú az érték. Nálunk generációk óta lányok születnek, és valahogy senki nem is vágyik másra (anyai ágon). Már a nagypapám is csak értetlenkedve nézte a néha eljövő fiú unokatestvéreinket, hogy azok mennyit tudnak rosszalkodni... gyakorlatilag radar kellett volna hozzájuk, ha követni akartuk volna őket. Anyámnak két lánya lett, nekem is lányom. Szerintem, ha lenne második, az is lány lenne. Valahogy nem is tudom elképzelni magam fiús anyaként, érzi ezt az ember, hogy mi neki a teljesíthetetlen feladat. Az általam ismert kisfiúk hisztisek, ami engem sokkal jobban bosszant, mint amikor egy lány hisztizik, és kétségtelen, hogy a lányom életében nem hisztizett még annyit összeadva, mint a szomszéd kisfiú egy átlagos hétvégén. Kisfiúkat nevelni szerintem nagyon nehéz. Oké, ha fiam lett volna, nem vágtam volna eret, mindenesetre a terhesség kilenc hónapját valamelyik könyvtárban töltöttem volna nevelési könyveket bújva, annyira nem értek a kisfiúkhoz. Ha csak nézem őket, elfáradok. Majd legföljebb lesz fiú unokám, és nagyiként már bizti türelmesebb leszek. :) Egyelőre teljesen kiegyeztem a sorsommal, hogy lányom lett. ;) (A nagyfiúk gimitől kezdve felfelé már nagyon mások! Ők már abszolút szerethetők, leszámítva, ha néha visszamennek dedóba néha a viselkedésükben... :D ) (Ja, és nem akartam megbántani senkit, csak a saját tapasztalataimról beszéltem, a saját környezetemben lévő kisfiúkról.)

    előzmény:
    Nikita 666 (8)
    2014-10-24  17:58
  18. 2014. október 24. 18:159.

    De ez csak ennyire egy oldalú lenne? Igen, nyilván az emberek nagy többsége szeretne mindkét nemből gyereket, és szerintem ugyanúgy lehetséges az is, hogy mondjuk a 2. vagy a 3. fiú gyerek után titkon hálát ad az égnek, hogy végre kislánya is lett.


    És nem hinném, hogy csak a sokadik lány gyereket "takargatnák" a mindegy csak egészséges legyen szöveggel. A sokadik fiú gyereknél mit kell/illik mondani? Hogy ez aztán a nagyszerű család, három fiú, ezzel a teljesítménnyel akár szintet is léphetnek a társadalmi ranglétrán? Ennyi erővel a sokadik kislány helyett fiúnak született gyereket is lehetne "takargatni", hogy nem baj, legalább egészséges.


    Mindegy, azért nagyon bízom benne, hogy legalább a szülőknek lesz annyi eszük, hogy nem vágják a gyerekük fejéhez az esetleges csalódottságukat, amiért fiúnak vagy épp lánynak született, vagy mondjuk nem kivételeznek láthatónak a várva várt kis herceggel/hercegnővel, mert ő az akire mindig is vágytak...


     


    Ja és remélem hogy leszek majd annyira értelmes szülő, hogy normálisan tudom majd kezelni, ha a gyerekem a saját nemében választ párt magának, bár ennek a dolognak nem tudom mi köze van a témához...


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (8)
    2014-10-24  17:58
  19. 2014. október 24. 17:588.

    A fiú gyerek nem elvárt kötelesség. A fiú az fiú.


    És valami csak lehet benne, ha még 2014-ben is ezt vallják az emberek. Csak épp nem illdomos kimondani, nehogy megsértsük mások cizellált lelkét. Valóban, minden apuka örül a két három lánygyerekének, de meg kell nézni az arcát, amikor végre fia születik. És nincs olyan anya, aki a néhány leánygyermeke után fiút szülve ne lélegezne fel, igen, van egy fiam is.


    Álszent dolognak tartom a tökmindegy milyen nemű, csak egészséges dologgal takargatni a lányokat. Hiszen minden normális ember egészséges gyermeket kíván. Ez az első. De ha ez a kívánság teljesül, akkor miért ne lehetne azt is mellé kívánni, hogy az egészséges lányok után végre egészséges fiú? Vagy csak egyetlen dolgot lehet kívánni? Ha betegen születik, akkor úgyis tökmindegy, nem?


    Én ha kívánhatnék, azt kívánnám hogy legyen 5 egészséges lányom, és 5 egészséges fiam a 10-ből.


    A 10-ből 10-es egészséges lányok kívánalma csak azokban él, akik nehezen lesznek állapotosak. Azoknak tökmindegy, csak legyen, és egészséges legyen. És persze hogy furcsa 2014-ben a fiúkat favorizálni, hiszen a gyerek vállalás kitolódott a 30. életkor fölé. Jó ha egy gyerek egészségesen születik. És jó ha egyáltalán születik gyerek.


    De az emberekben a fiú gyerek iránti vágy megmarad. van valami amit mindenki sejt, de kevesen tudják. Magzatkorban és csecsemőkorban a fiúk körében gyakoribb a halálozás.


    Kizárólag lánygyerekeket nevelni könnyebb.


    Mit mondasz a lányaidnak, ha majd ismerkedni szeretnének lehetőleg fiúkkal, és nem pedig az egyre több leszbikussal? Hogy tök mindegy milyen neművel létesít kapcsolatot, az a lényeg hogy egészséges legyen?


    Igen, fiúpárti vagyok, annak ellenére hogy van fiam is és lányom is.


     


     

    előzmény:
    Szisza. (5)
    2014-10-24  16:54
  20. 2014. október 24. 17:257.
    Nekem két fiam van, mindig lány gyerekre vágytam. Remélem lány unokáim lesznek. Ezt a baromságot, hogy a lány csak lány. Ne már. Apámnak egy szem lánya vagyok, imádott. És nem vittem tovább a nevét, na és?
  21. 2014. október 24. 17:216.

    Van két munkatársam is, akiknek fejenként 4-4 fiuk van. Mindketten azt mondták, hogy 40 körül még kacérkodtak a gondolattal, hogy esetleg egy 5. gyerek... De végül mindketten azért tettek le róla, mert ha már..., akkor lányt szerettek volna. Márpedig erre igen csekélynek látták az esélyt, úgyhogy maradtak 4-fiús anyukák. :)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-24  14:48
  22. 2014. október 24. 16:545.

    Már miért lenne zavaró? És kinek? A szomszéd 70 éves Julcsi néninek, aki büszke arra, hogy ő három fiút szült és ezzel ő a minta asszony, mert megtette az "elvárt" kötelességét? 


    És igen, a lány gyerek is ugyanolyan értékes és a legfontosabb hogy egészséges legyen. Inkább legyen 10 egészséges lányom, mint egy beteg fiam. Vagy fordítva. És szerintem sokan vannak még így. Nem is beszélve azokról, akik tényleg kifejezetten örülnek annak, hogy csak egy bizonyos nemű gyerekeik vannak, még ha a "vegyes" gyerekek szülei (vagy mások) ezt kétkedve fogadnák


    Hihetetlen hogy 2014-ben még ennyire számít bizony körökben az, hogy milyen nemű gyerek születik. Főleg hogy elméletileg amúgy is kevés gyerek születik, nemhogy minden megszületőnek örülnének, ahelyett, hogy még "válogatnak" is, hogy kisfiú vagy épp kislány legyen :)

    előzmény:
    Nikita 666 (4)
    2014-10-24  15:56
  23. 2014. október 24. 15:564.

    Eléggé zavaró lehet, ha valakinek a harmadik, sőt még a negyedik is lány. Magyarázkodnak, hogy a lány is ugyanannyira értékes, és csak az a fontos hogy egészséges legyen. Ettől a magyarázattól a sajnálkozók el is szégyellik magukat rendesen. És azt már el is felejtik, hogy akinek lánya is és fia is van, mindkettőt értékesnek tartja. És mindkettőnél az volt a lényeg hogy egészségesek legyenek. Csakhogy ... az egyik mégiscsak fiú!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-24  14:48
  24. 2014. október 24. 15:153.

    Angoléknál is nehezen kopnak...?

    előzmény:
    calealenta (2)
    2014-10-24  14:48
  25. 2014. október 24. 14:482.
    Fura, hogy ennyien huhognak még mindig azon, hogy lány a gyerek... Habár old habits die hard. Amúgy meg ha annyira meg akarom menteni a nevet, akkor gondolom lány is továbbviheti, annyifél vezetéknév-öröklési mód van már.

Címlap

top