Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyökértelenül itthon és külföldön

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 16. 20:01
Elmennek, mert már nem érzik jól magukat itthon. Többet, mást, jobbat akarnak, de odakint sem könnyebb. Nem a pénz hiányzik nekik, hanem a valahová tartozás. Elindulnának vissza, de valami visszatartja őket. És már sem itt, sem ott nem érzik magukat otthon. Ők az elveszett generációk.

Nők Lapja Café: Gyökértelenül itthon és külföldön
  1. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2014. október 17. 13:1426.

    Érdekes vélemény, de ezt te mondod.


    Majd ha egy angol jön nekem ezzel, akkor majd elgondolkodom rajta. De eddig sose mondta egyik sem. Lehet hogy gondolja, de nem érdekel hogy mit gondol, ha nem mondja ki mert nem meri...


    Ha meg kimondaná, megkapná a magáét diszkriminációért.


    Az meg nem érdekel hogy te mit mondasz, mert nincs jelentösége. Nem vagy angol, nem a te országodba telepedtem be.


     


    Mellesleg nálam a beilleszkedés már régen megtörtént.


    Amúgy olvasd el mégegyszer az elözö hozzászólásomat, Londonról van benne szó, nem vidékröl, vagy Manchesterröl. Jártál már itt?


    Ja, és itt nem a habzsi-dözsiröl van szó (hogy jön ez a téma ide?) hanem a külföldi életröl. Nem mindenki a pénz meg a "piszkos" anyaiak miatt vándorol ki. Vagy neked csak ez az egy dolog jár a fejedben? 

    előzmény:
    mickamacka (17)
    2014-10-17  11:39
  2. 2014. október 17. 13:0825.

    Ilyet csak olyan nyilatkozik, aki soha nem élt másik országban, vagy rossz tapasztalata volt, mert nem tudott beilleszkedni.

    előzmény:
    mickamacka (17)
    2014-10-17  11:39
  3. 2014. október 17. 13:0424.

    Ez egyre jobb lesz.


    Amásik topikban még csak azt nem értettem, hogy mért van az, hogy aki soha nem élt külföldön, az honnan tudja, hogy hogyan él ott valaki.


    Most meg már azt is tudod, hogy mit gondol a külföldön dolgozó magyarokról egy "őslakos". Te külföldön élsz, vagy esetleg egy eredetileg mondjuk Londonban született angol vagy? (Bármilyen országgal-várossal behelyettesíthető.)


    Ez a habzsi-dőzsizés meg elég nívótlan.

    előzmény:
    mickamacka (17)
    2014-10-17  11:39
  4. 2014. október 17. 13:0023.

    Nem elveszett, hanem életképtelen...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-16  20:01
  5. 2014. október 17. 12:5822.

    esetleg érdekelhetné Farage -nem csekély létszámú- követőit a nézeted...biztos lenne miről csevegnetek a délutáni tea mellett.


    Nekem teljesen mindegy (én is bevándorló vagyok ), viszont úgy fest, az angoloknak kevésbé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (20)
    2014-10-17  12:34
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 17. 12:5621.

    amikor a vidéki feljött pestre eléggé idegennek elveszettnek gyökértelennek érezte magát idösannya szoknyájától távol
    tájszólása miatt kommunikálni is nehezebb volt

    valami hasonló sokkalja az átlag magyart ma nyugaton, kissé hillbilly oda

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-16  20:01
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 17. 12:3420.

    egy normális ember illeme, etikettje kompatibilis európában, amerikában...

    ha arról beszélsz ami sok magyarnak itt még normális az valóban nem kompatibilis a civilizáltabb országokban
    beteg nacionalistáknak meg senki se lesz soha elfogadott sehol

    előzmény:
    mickamacka (17)
    2014-10-17  11:39
  8. 2014. október 17. 12:2119.

    Parisban sem latni europai franciat. ezert aztan kiserleti jelleggel  metrora ultunk es az 5 oras metrozas utan megallapitottuk, hogy negyen voltunk feherboruek abbol ketten mi.Nem tudom mennyire orulnek ennek a franciak es mennyire orulhetnek az angolok Londonban Nektek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (16)
    2014-10-17  11:12
  9. 2014. október 17. 12:0618.
    Elegge felhaboritott a cikk, olyan mintha valami elrettento pelda lenne, hogy igenis elhetsz te kulfoldon, de maganyos kivulallo leszel inkabb maradj otthon a negy fal kozott, mert az a biztos. Mekora butasag, az egesz csak hozzaallas kerdese.. meg persze, hogy mennyire vagy nyitott. Velem soha senki nem ereztette, erezteti, vagy mutogat ram ujjal, hogy te kulfoldi sot! Eltem en mindenfele emberekkel Oroszorszagbol elszakadt lengyel cigany csaladdal, britekkel, lengyelekkel most eppen amerikaikkal. Munkatarsaim, barataim ugyszinten a vilag minden sarkabol valok , pasim is volt mindenfele meg a messzi Ausztraliabol is. Szerintem az ember a fontos, nem pedig ki honnan jott vagy a borszin, ha te ezt elfogadod teged is elfogadnak ennyire egyszeru es nem kell maganyosnak lenned, ez nem torvenyszeru. Velemenyem szerint kulfoldon elni igenis csodalatos, telis-tele lehetosegekkel es nem a penzrol beszelek. En annyi csodalatos embert ismertem meg es ezt mind annak koszonhettem, hogy meg mertem tenni egy lepest es nem otthon sirdogalni, hogy most mi lesz velem. Annyifele tapasztalatot szereztem, amit ha otthon maradtam volna soha es teljesen mas ember lennek. Belolem a kulfoldi eleteim eros, hatarozott szemelyiseget faragtak.. bele sem gondolok ki lennek ma, ha otthon ulok az anyukam szoknyajan a levest kevergetve..szoval otthont barhol lehet talalni, csak rajtad all. Termeszetesen bennem is megfordult, hogy mi lenne ha hazamennek, nem a honvagy miatt, nekem soha egy percig sem volt. A csalad hianyzik, meg a baratok ez termeszetes, de ez az en dontesem volt es nem bantam meg, annak ellenere, hogy volt ido amikor majdnem hajlektalan lettem kulfoldon. Egyszeruen nekem nem hianyzik Magyarorszag. Gyokertelen lennek e? Nem hiszem. Csak nekem tobb van mint egy atlagos embernek, orszagokat athidalo. Szerencses vagyok azt hiszem. .
  10. 2014. október 17. 11:3917.

    sztem teljesen ép dolog az, ha a bevándorló úgy érzi, be kell illeszkednie. Van olyan is, hogy illem, meg etikett.


    Nem vagy egyenrangú, vendég vagy!


    Olyan vendég, aki ottfelejti magát és mintha beköltöznél egy családba: kiveszed a részed a közösből, de mert nem éreztetik -és ezért minden tisztelet őket illeti-, attól még ők tudják, hol a helyed, csak úgy fest, Te nem tudod :) 


    Érdekelne, miért is lennél egyenrangú, mint messziről jött idegen, akinek saját otthona is van, csak jobban teccik neki a habzsi-dőzsi, mint az otthoni vajas kenyér? 


    A fölényről meg annyit, hogy azért ez a fölény előbb-utóbb visszaüt, ahogy az EU-s választásoknál is kiütött...


    Ettől még az ember persze érezheti jól magát, jóban lehet a szomszédokkal, kollegákkal... tanárokkal és kedvelhetik őt, meg is hívhatják szombati vacsira, de akkor is ők vannak otthon, ha neked bejön a nyugat-európai habzsi-dőzsi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (16)
    2014-10-17  11:12
  11. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2014. október 17. 11:1216.

    Na, a beilleszkedésröl annyit hogy -legalábbis itt Londonban -ez nem gond. Itt szinte több a külföldi mint az angol. Fölényben vagyunk. Én mindíg is egyenrangúnak éreztem magam az öslakosokkal, és soha nem éreztem hogy engem kevesebbnek néznének ennél (de ha meg mernék tenni, megbánnák!)


     Az a bevándorló akinek itt kisebbrendüségi érzése van, szerintem annak otthon is az volt valami okból kifolyólag.


    A beilleszkedés azonban nagymértékben a nyelvtudástól függ, meg magától a beilleszkedési képességtöl. Aki otthon nagyon gyökeret eresztett, annak itt nehezebb dolga lesz. És minél idösebb valaki, ez annál jellemzöbb. Tisztelet a kivételnek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-16  20:01
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 17. 09:3315.

    kádárelvtárs tudott munkahelyeket teremteni
    normális társadalomban munkát nem országvetető teremt

    ha te ügyes ember vagy és te találod ki a prezit pl. akkor majd te tudsz több 100 munkahelyet teremteni
    és ha az embereid jól dolgoznak, akkor tudsz magas fizetést adni

    előzmény:
    Szilvia49 (14)
    2014-10-17  09:15
  13. 2014. október 17. 09:1514.
    Remélem a mi döntéshozóink is olvassák a kommenteket és nem csak egymással vannak elfoglalva, hogy ki milyen posztot töltsön be, mert lassan nem lesz itthon ember, akik betölthetnék a százmilliárdokért épült stadionokat. Ez egy folyamat, ha már nem lesz, aki itthon adózzon, és nem lesz, aki a döntéshozóink megélhetését biztosítsa, finanszírozza adójával, akkor már késő lesz. Talán a lezajlott választások után most már el kellene kezdeni az itthon maradottakkal foglalkzni, munkahelyeket teremteni, és tisztes munkabért fizetni. Én személy szerint többre becsülöm azokat az orvosokat, ápolókat, mentősöket, akik életet mentenek, vagy azokat a szakembereket, akiknek a kezeik közül érték kerül ki, mint a parlamenti gomb nyomogatókat! Mégis a legmagasabb életszinvonal, gyarapodási lehetőség az övéké! Hogy is van ez?
  14. 2014. október 17. 09:0413.

    Asszimilálódni nem is kell. Elég integrálódni.

    előzmény:
    terdszelikatica (11)
    2014-10-17  07:34
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 17. 07:5712.

    az érhető hogy az adójukból élni akaró koloncokkal ellenségesek
    egy civilizált embernek nem kell illeszkedni, mert illik az úgy környezetbe és senki nem méregeti sandán
    az meg természetes, hogy szűrni akarják, hogy mifélék mehessenek
    pl. new jersey-is kertvárosban senki nem akarná, hogy egy vásározó cigány, vagy az udvaron disznót ölő paraszt költözzön

    előzmény:
    terdszelikatica (11)
    2014-10-17  07:34
  16. 2014. október 17. 07:3411.

    Ezzel semmi baj nem lenne, ha ezek az un "elmenok " kepesek lennenek a meglatogatott orszagban beilleszkedni , asszimnilalodni, de bizony gyakorta ez nem igy van. Hozzak a sajatok kicsinyes primitiv felfogasukat , mindent es mindenkit felrugo /megtagado ostobasagaikat. Ezzel aztan ki is vivjak az ott elok  unszimpatiajat , akik lassan mindent elkovetnek a bevandorlok szuresere, tiltasara.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (9)
    2014-10-17  07:29
  17. 2014. október 17. 07:3010.

    Itt napok ota ilyen es hasonlo cimcimek jelennek meg, de minek. Termeszetes dolog, hogy az ember elmegy tanulni , dolgozni, onmagat tovabbkepezni ,ismeretet szerezni mas orszagba, mas kuturak videkere .


    Ez csak ott lehet tema ahol erre eddig leheteoseg nem igen volt es gyartanak belole teoriakat .

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-16  20:01
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 17. 07:299.

    pont az a jó az elmenésben, hogy a gyökereket magunk mögött hagyhatjuk magyarországon
    és élhetünk máshol harmonikusan

    amikor még szögesdróttal akadályoztak bennünket az elmenésben, más volt
    ültünk a tabánban 13-14 évesen és tervezgettünk, vajon hogy lehet majd lelépni, vajon hova kellene menni
    akkor még úti filmeket nem engedtek nézni a népnek nyugatról, könyvekből igyekeztünk elképzelni más országokat
    egy dolog volt biztos
    el innen a gyökerek irányítása alól


    a későbbiekben a liberty island lett a találkozóhelyünk a verrazano-narrows bridge és a big apple ölelésében


    a tabáni évek emléke kiment mindenkiből, mint egy rossz álom


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-16  20:01
  19. 2014. október 17. 04:238.
    En 11 eve elek kulfoldon. Elso probalkozas 3 honap volt, majd haza mentem, de 3 honap eleg volt arra hogy hianyzik ha itt vagyok es hianyzik ha ott vagyok. Ugy dontottunk vissza jovunk es megprobaljuk. En nagyon szerencses vagyok, mert anyukam velem van, de nekunk is nehez volt a beilleszkedes. Lassacskan az ember atalakul, az itteni tarsadalomhoz formalja magat es ettol kicsit konnyebb lesz, de van hogy ereztetik velunk hogy nem ide valok vagyunk. Ennek ellenere boldogok vagyunk es maradunk.
  20. 2014. október 17. 01:097.

    Fogalmam sincs miert ragjuk mindig ezt a temat...mar eleg unalmas.


    En lassan 4 eve elek kulfoldon es sosem ereztem magam kulfoldinek,idegennek. Megdolgoztam,h. elorejussak, tisztessegesen es alazattal. Volt amikor takaritottam vagy etteremben dolgoztam,2 diplomaval es folyekony nyelvtudassal,de volt egy kituzott celom,igy a megtakaritott penzbol elkezdtem tanulni. Senkit nem ismertem-teljesen egyedul vagtam neki,de nem bantam meg es mar sosem tudnek otthon elni. Fantasztikus baratokra tettem szert (angol,magyar,nemet etc.),akikre mindig szamithatok. A csalad pedig akkor is csalad marad,ha epp 2,5 oranyi repuloutra vagyunk egymastol. Minden tortenet mas,van akinek valo,masnak nem valo a kulfoldre koltozes. De teny,h. megeri a probat,m. lehet,hogy epp egy csodalatos eselyt kapunk egy jobb eletre.

  21. 2014. október 16. 23:536.

    En is regota majdnem 10 eve kulfoldon elek. Ez egy nehez tema. Egyszer mar hazakoltoztunk, de visszajottunk. Ha nincs szakmai es nyelvtudas, akkor meg van love a ember. Amugy sokminden jobb itt, Angliaban mint otthon, rugalmasabban mennek a dolgok. Persze hogy hianyoznak a szulok a csalad. Persze sokszor hazamennek! De van gyerekunk, suliba jarnak. Igy mar nehezebb, nem mehetek csak ugy haza. Ha ok itt nonek fel, akkor nem fogjak idegennek erezni magukat. En sokszor annak erzem magam, meg ennyi ev utan is. Nem tudom mi lenne a jo. Nekem is tobb a magyar vagy kulfoldi baratom, az angolok nem annyira befogadoak...

  22. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2014. október 16. 22:225.

    Mi a gond azzal---sose értettem---hogy ha az ember nem barátkozik helyiekkel, hanem "csak" betelepült külföldiekkel? A barátság az barátság, nekem semmivel nem ér kevesebbet egy mondjuk lengyel ember barátsága, mint egy angolé.


     


    Külföldön semmivel nincs kevesebb problémája az embernek, csak van, amit jobban meg lehet oldani, mint otthon, jellemzően a munka-és pénzügyeket. Az emberi vonal meg nem ország függvénye. Az élet úgy van kitalálva, hogy gyakorlatilag SOHA nem áll együtt minden tökéletesen. Vagy eü gond van, vagy párkapcsolati, vagy pénzügyi vagy a gyerek kamaszodik vagy idős szülő esik ágynak...a történetek tejesen természetes emberi érzésekről szólnak, semmi különös nincs bennük.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-16  20:01
  23. 2014. október 16. 22:074.

    Nagyon régóta külföldön élek, közben vissza is költöztem néhány évre, majd megint eljöttem. A cikkírónak csak annyit, hogy ne gondolja azt, hogy 8 év után azt a Magyarországot találja ott, ahonnan eljött. Nehéz visszaszokni, ha lehet egyáltalán... nem ugyanaz, mint látogatóba, nyaralni visszamenni egy idöre.


    Másoknak, akik belevágnának: miért ne? De ha csak húslevessel tudod elképzelni a vasárnapodat, ha nem akarod megkóstolni mondjuk a curryt, akkor ne indulj útnak...ezalatt azt értem, hogy nyitottnak kell lenni a másságra, élvezni, amit az új környezet nyújthat. Barátok is akadnak, ha nem elsösorban magyarokkal akarsz összejárni, nem ajánlanám, olyan érdekes a sok új nézet, megtanulni értékelni a sokféle látásmódot, humort, ízeket! 

  24. 2014. október 16. 20:383.
    Bár én csak tanulás miatt éltem külföldön egy évet, tehát nincs igazi tapasztalatom, de szerintem akinek most nincs itthon csúcsszuper ajánlata, az ne jöjjön haza... Én is inkább mennék. A férjem 25 évi győzködés után most kezdett nyelvet tanulni, arra az esetre, hátha menni "kell". Lehet persze, hogy csak rossz passzban vagyunk, a szépen felépített egzisztenciánk most úgy megingott, hogy csak kapkodjuk a fejünket :(
  25. 2014. október 16. 20:012.
    Kulfoldon elek evek ota es nekem is honvagyam van es hianyzik a csaladom a barataim, de sajnos nem ertek egyet a cikk irojaval. Itt kulfoldon ugy erzem nem vagyok rosszabb helyzetben azoknal akik itt szulettek es nem vegzek piszkosabb munkat naluk. A nyelvtudas a kulcsa mindennek hiszen, ha valaki nem beszeli az orszagban elok nyelvet nem csoda, hogy nincs elorejutas . Aki szeretene es meg van az akarat ereje barhol tud boldogulni a munkahelyemen a kollegaim 90 szazaleka itt szuletett es nem ereztetik velem, hogy mas lennek vagy kulonb mint ok. Szerintem teljesen mindegy honnan jottunk es hol elunk amig boldogok vagyunk es elegedettek az eletunkel.

Címlap

top