Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meglepő adat! Ennyien vándoroltak ki Magyarországról

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 15. 15:30
Németországba, Ausztriába és az Egyesült Királyságba vándorol ki a legtöbb magyar.

Nők Lapja Café: Meglepő adat! Ennyien vándoroltak ki Magyarországról
  1. 2014. október 16. 14:28126.

    Azt kellett volna írnod, hogy mindenki a saját (szerencséjének) sorsának kovácsa. :)


    Rengeteg ilyen ember van. Jól, nyugodtan, boldogan akarna élni, de hogy hogyan, miből azt nem tudja. Várná, hogy valaki megmondja.


    ILYEN SOHA NEM LESZ :(. Mindig is lesznek gazdagok és szegények,betegek és egészségesek, szerencsések és szerencsétlenek.


    Olyan, hogy mindenkinek jó legyen sajnos soha nem lesz. Az élet ilyen, az élet igazságtalan. Valaki szegény marad, valaki egészséges, valakinek bejön az élet, valakinek nem és úgy hal meg.


    Max tenni, próbálkozni lehet ha nem nyugszunk bele. Ha jó helyen vagyunk jókor akkor még sikerülhet is.


    Ha igaz, hogy Adrian tanulmányt akarna írni,kiadni hát fogjanak össze. Ma már pénzért bármit lehet, tele van az ország mindenfajta kiadókkal.Adják ki ők. Aztán ha tényleg olyan ütös lesz neki visszhangja. És ő is boldog lesz.

    előzmény:
    Capuccino (120)
    2014-10-16  14:13
  2. 2014. október 16. 14:25125.

    hát nem, képzeld, a semmibe nem fogok kilépni, mert van két gyerekem, akikért felelősséggel tartozom..


     


    ..hogyne, a saját boldogulásodért tenni kell, csak arra próbáltunk itt (többen) rávilágítani, hogy itthon annyira beszűkültek a lehetőségek, hogy egyre több ember számára ez a lehetőség nem itt adatik meg... és akkor tényleg csak az marad, akinek hozza a lóvét a postás... de hopp, nem fogja hozni, ha nem lesz adóbevétel... és akkor te is leszállsz majd a magad magas lováról, mert a te fizetőképes keresleted is eltűnik...


     


    az utolsó meg majd lenyitja a villanyt :-)

    előzmény:
    Capuccino (120)
    2014-10-16  14:13
  3. 2014. október 16. 14:25124.

    miért az a szabadság, hogy mások megmondják???


    Abból ki kell lépni egy jelentős embermennyiségnek, hogy ténylegesen változás legyen. De ha senki se akar kilépni, csak mondják meg mások mit tegyek, meg adjanak mások.. akkor  nem vagyunk szabadok.


    aki szabad, az  vállalja a felelősséget. az egyéni szabadság ára az, hogy cselekedj, és küzdj. Van ahol ez nehezebb, van ahol könnyebb. De csak akkor leszel szabad, ha cselekszel. Így a szabadság ára.


    Te milyen propagandáról beszélsz???  (ezt bírom a női fórumokon, olyan vadakat belelátnak mások írásába érzelmi alapon emberek ,hogy ihaj)

    előzmény:
    saschamora (121)
    2014-10-16  14:17
  4. 2014. október 16. 14:24123.

    jaja, igy lesz. elvegre van nekunk szentseges szent koronank, mi a francnak nekunk okossag, meg gondolkozasra ingerlo tanulmany...

    előzmény:
    asztanaviszta (118)
    2014-10-16  14:04
  5. 2014. október 16. 14:22122.

    valószínűleg így lesz, ezért keresek állást, s ha már lúd, legyen kövér, elárulom: nem itthon:-)

    előzmény:
    asztanaviszta (118)
    2014-10-16  14:04
  6. 2014. október 16. 14:17121.

    "ez a szabadság ára.."


    uuuuristen! te tenyleg benyaltad hogy EZ a szabadsag???
    szomoru... ujabb aldozatot szedett a propaHanta...

    előzmény:
    Capuccino (115)
    2014-10-16  13:51
  7. 2014. október 16. 14:13120.

    hoppá, hja, hgy egy olyan embernek próbálom megmagyar5ázni, hogy nem mondja meg senki, hgy boldogulj, aki irányítás alatt van, és nem is akar kilépni?? hmm...  én se vagyok normális :) de így értem, miért siklik el a léyneg felett amit írok már vagy 10 hsz óta...


     

    előzmény:
    asztanaviszta (118)
    2014-10-16  14:04
  8. 2014. október 16. 14:10119.

    a mondandóm lényeg, hogy SENKI SE MONDJA MEG KIVÜLRŐL MIT KELL TENNI.


    nincs, majd adnak, megmondják, irányítanak.


    ezt így érted?? Írtam a várost is, azt írtam, az se midnegy hol vagy... már azt is írtam az se mindegy milyen késségeid vannak... 


    egyszerűen kivülről nem fogja senki megmodnani!4 ennyit értesz?? vagy ez magas?? hogy vagy a saját dolgodért küzdesz, és akkor felépül az egész, vagy rohadsz a semmiben és keseregsz??


    falun meg aztán nincs egy centi földje se senkinek.. a két traktoros éve párszor kergeti egymást a búzafüldön, a többiek meg tömbházban nyomorognak... Jónapot... agyrém...


    Mégegyszer kívülről senki se mondja meg. Arra kell építkezni ami van. Ha semmi se lenne, nem élne ott senki... Csak a két traktoros max...

    előzmény:
    Ardian05 (116)
    2014-10-16  14:00
  9. 2014. október 16. 14:04118.

    Ha jól emlékszem közalkalmazottként dolgozol, tehát az "állam" a munkáltatód.


    Tudom, hogy rosszul esik, hogy nem engedik megjelenni a munkátokat, de kénytelen vagy a kenyéradód elvárásai szerint dolgozni.


    Nem akarlak elkeseríteni, de a következő lépés az lesz, hogy már arra sem lesz szükség, hogy bármilyen kutatásokat végezzetek, tanulmányokat írjatok.


    És akkor tényleg lesz okotok keseregni.


     

    előzmény:
    Ardian05 (78)
    2014-10-16  12:13
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 16. 14:04117.

    háborúba csöppent a szociember a szabad világban
    a kenyérért harcolni kell, már csak úgy nem adják
    amikor adták, akkor csak a seggnyalásban volt verseny a nagyobb darab kenyérért
    de a vesztes is kapott egy darabot

    előzmény:
    Capuccino (115)
    2014-10-16  13:51
  11. 2014. október 16. 14:00116.

    te írtad a falut, nekem meg ippeg szakmám, mert élelmiszertermeléssel foglalkozom


    igen, búza van és elég 2 ember ezer hektárhoz gabona esetén


    ha már te hoztad ezt a példát, örülnék, ha adnál ötletet egy falun élő, dolgozni vágyó fiatalnak...


     


    ami a magán, külföldi és egyéb kiadásokat illeti, tudod, van egy állásom, amit szeretnék megtartani, mert én meg ebből élek, ez van... de kösz az ötletet

    előzmény:
    Capuccino (115)
    2014-10-16  13:51
  12. 2014. október 16. 13:51115.

    aha, értem.. nem is tudtam, hogy elég 2.3 szor körbefurikázni... meg hogy csak búza van...


    Én nem ebben a világban élek... Pedig esküszöm láttam már búzaföldet is ...


    De vagy nem akarod érteni, vagy direkt nem érted amit írok. nem baj. attól ég a kesergés nem visz sehová.


     


    amúgy a tanulmányotoknak meg ott a magánkiadás, vagy a nem hazai kézben lévő kiadók.


    Vagy a net...


    Bár nem tudom mit tanulmányoztok...


    De azt látom, hogty csak pont a lényege felett siklassz el a modnanivalómnak. Azt hiába írom,egyszerűen ugrod (nem csak te) ami nem baj, csak azért az megvan, hogy  azt írom, hogy nem fogja más megmodnani, én se??   ez megvan?? nem adnak mások semmire megoldásokat. ez a szabadság ára..


    hja ezt már írtam, akkor se jött át. Innetől lehet rajtam követelni megoldásokat, de leve ezt írtam, adott szituban adott megoldás. ami attól is függ ki miylen ember, milyenek a késségei, milyen környezetben van, stb..


    Nincs háború, nincsenek felégetve a földek,s tb.. azért ne haljunk már éhen...

    előzmény:
    Ardian05 (113)
    2014-10-16  13:40
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 16. 13:51114.

    sok évtizedig ültek az emberek és csúsztak egyre lejjebb
    és valóban, van az a lent, ahonnan már nincs fel


    aki 90ben egy nyomorfaluba született és 2010ben ő is odaszült, vajon gondolt rá, hogy a gyerekével mi lesz?

    előzmény:
    Ardian05 (113)
    2014-10-16  13:40
  14. 2014. október 16. 13:40113.

    OK., tegyük fel, hogy falun laksz és önállósodni vágysz..


    mihez tudsz kezdeni?


    munka nincs, mert a földek 2-3 család tulajdonában vannak, búzát/kukoricát termelnek 400-600 hektáron, elég egy ember, hogy évente 2-3szor körbefurikázzon rajta traktorral


    vehetsz magadnak földet: befektetés, pénz


    mehetsz takarítani... kihez? a falu 80%-a létminimum közelében él, ideje, mint a tenger


    mehetsz bármi mást szolgáltatni: lsd. fent


    ???

    előzmény:
    Capuccino (108)
    2014-10-16  13:30
  15. 2014. október 16. 13:35112.

    tökéletesen összefoglaltad a lényeget

    előzmény:
    saschamora (107)
    2014-10-16  13:25
  16. 2014. október 16. 13:34111.

    te nem erted. ahhoz hogy tudjak lakni, enni, valakinek el kell adnom a munkam gyumolcset. es ha senki nem tudja/akarja megfizetni, akkor mit teremtek, hogyan? hiaba mennek szart lapatolni, ha mar a Jozsi, Rozsi lapatolja, es en mar nem kellek oda?

    előzmény:
    Capuccino (108)
    2014-10-16  13:30
  17. 2014. október 16. 13:32110.

    hja, és akármit mondanak, nem egyenlőek az esélyek, és nem nem lesz mindenkinek könnyű élete.


    a legfontosabb, hogy ezt nem szabad benyelni.

    előzmény:
    Capuccino (108)
    2014-10-16  13:30
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 16. 13:30109.

    ezért mondom, hogy a szüleik kibasztak velük
    nem ők akartak születni

    akiknek ma fiatal gyerekük van, azok a kádárbácsi csecsén nevelkedtek
    maguk se tudják, hogy az embernek a saját lábán kell állni
    hogy tanították volna meg a gyerekeinek?

    a szoci rendszer életképtelen mentalitású embereket okozott


    én spec a mérnök 1 évig kocsikat hoztam be és árultam mint egy kofa, mert abból volt pénz, hogy elmehessek az idióta országból


     

    előzmény:
    Hnora (106)
    2014-10-16  13:21
  19. 2014. október 16. 13:30108.

    tévedsz... az elején azt írod befektetés, vásárlóképes kereslet, stb...


    nem első lépés: legyen hol laknom, legyen mit ennem. Érted?? Nem majd anyám ad, nem majd a segély ad, nem majd adjanak. Én magam akarok. Ha kell  a keretet túrom mert falunk lakom, ha kell, elmegyek szartlapátolni. Városon másféle munkák vannak.


    ez nem demagógia. ha nincs más, icipiciben kell kezdeni. de önállóvá kell vállni. Nézd meg akik a semmiből kezdték. igen kell szerencse is, de azt csak akkor veszed észre, ha cselekszel, és mész mész.


    Igen nem biztos hogy sikerül. De addig is van mit enned stb.


    Demagógia??? nem véres valóság.


    Persze lehet várni is hogy adjanak...

    előzmény:
    saschamora (107)
    2014-10-16  13:25
  20. 2014. október 16. 13:25107.

    aha, ertem! hat' tudod, imadom ezt a demagogiat!:-) sok duma, mint forma, amelynek a tartalma=0.
    a munkateremteshez ket alapveto feltetel szuksegeltetik (es persze ezer masik is): befektetes, es vasarlokepes kereslet, legyen az szolgaltatas, kereskedelem, akarmi. na, en meg itt tartok, lehet hogy lemaradtam valamirol?
    mibe fektet (ha egyaltalan lenne mint befektetnie) ott a kisember, ahol nincs vasarlokepes kereslet? hogyan teremt ott maganak munkat, ahol a kornyezet igen nagy resze munkanelkuli, illetve nagyon keves penzbol el? ki fogja megvenni a munkaja gyumolcset, es mibol? MA, nemcsak az emberek menekulnek kulfoldre a tuleles remenyeben, hanem nagyobb profit erdekeben a cegek is. es ha cegek elmennek, osszeomlik az egyensuly, leepul a gazdasag, megszunik/lecsokken a penz aramlasa. ahol nincs penz, ott nagyon nehez munkat teremteni. nem azt mondom hogy senkinek sem sikerul, de a tobbsegnek nem, mert lepusztul a fizetokepes kereslet. itt (Olaszorszag) az informacios call-centerek nagy resze mar kulfoldrol mukodik. Indiabol, Romaniabol. ez pl. nagyszeru munkateremtes, csak az a baj, hogy orszagon kivul tortenik, igy a munkanelkuliseg altali szegenyseg egyre csak no. vagy, elment az egyik legnagyobb autogyar egy masik orszagba. tobb ezren maradtak munka nelkul, melynek a kovetkezmenye, a mar emlitett penz aramlasanak leallasa/lassulasa. de emlithetnem egy ismerosom ceget, aki mielott vasarolt egy automata gepsort, 18 embert foglalkoztatott. most mar csak 3 emberre van szuksege. es ez mindennapi gyakorlat... a gep kivaltja az emberi munka nagy reszet. olcsobb, meg akkor is, ha hatalmas osszegbe kerul a robotozacio. es sorolhatnam...


    szoval, hogyan is kell munkat teremteni, MA?

    előzmény:
    Capuccino (97)
    2014-10-16  12:58
  21. 2014. október 16. 13:21106.

    Én nem így mondanám, hisz nem válogathatjuk meg mikor születünk :), melyik korba.


    Hanem azzal, hogy semmi életképességet, semmi szívóságot, semmi kitartást nem neveltek beléjük. ezért szívják meg a mai fiatalok többsége.


    Aztán amikor felnőnek néznek jobbra-balra mert nem tudnak saját lábon megállni. Értsd itt azt, hogy főzzenek, mossanak magukra, hogy elvállaljanak bármilyen munkát.


    Pedig most amikor még fiatalok nincs gyerek, nincs egyéb teher most kellene odatenniük magukat.


    pl nálunk egy miss picsa a debereceni egyetemi végzettségével azon rágott be, hogy naponta neki sokat kell fénymásolni, néha tárgyalóba be kellett készítenie egy két dolgot, excell táblát kellett tölteni, fedex futárt kellett rendelnie.


    Elmondása szerint ő nem ezért tanult :)


    Mondjuk ma se értem mit akart? Céget vezetni? :D


    Amúgy a puhány, életképtelen,akibe  nincs kitartás, szívóság, nem tud alkalmazkodni az külföldön is elvérzik és hazajön.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (99)
    2014-10-16  13:10
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 16. 13:20105.

    az mindig is az esélytelenek közé tartozott, akiknek a családja több generáción át csak a napi betevőt tudta produkálni
    ezekből kevés tudott kitörni

    előzmény:
    Ardian05 (101)
    2014-10-16  13:14
  23. 2014. október 16. 13:19104.

    a sikeres emberek tudják aztán a többieket húzni.


    Nem azt modntam hogy csak a sok munkától függ, de sok munka nélkül nem megy. szóval nem elégséges, hanem szükséges feltétel.. nagyon nem mindegy.

    előzmény:
    Ardian05 (101)
    2014-10-16  13:14
  24. 2014. október 16. 13:17103.

    dehogynem gáz. De ez ellen csak akkor lehet tenni, ha az ember marad, és csakazértis.


    Ne aztmondtam jó így, hanem hogy jobb legyen azért tenni kell!! a változás nem magától történik, hanem az emberek csinálják..

    előzmény:
    Ardian05 (100)
    2014-10-16  13:10
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 16. 13:14102.

    egypártrendszer
    EZ kell
    erre szavaznak a magyarok

    előzmény:
    Ardian05 (100)
    2014-10-16  13:10

Címlap

top