Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A gyerek dolga, hogy gondoskodjon az idős szüleiről?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 3. 11:45
Kíváncsi lennék, hányan értenek egyet a címbeli állítással. Mindenesetre ha törvénnyé emelik, majd pereskedhetünk saját szüleinkkel, ha nem megfelelő ellátmányt fizetünk nekik, vagy nem leszünk a gondozójuk? Az szép lesz.

Nők Lapja Café: Igaz vagy hamis: a gyerek dolga, hogy gondoskodjon idős szüleiről
  1. 2014. október 10. 20:26401.

    Lehetnek valakinek millió a bankszámláján, de ettől még nem lesz művelt ember...

    előzmény:
    eda-1952 (400)
    2014-10-10  18:16
  2. 2014. október 10. 18:16400.

    Nem az idegesít, ha más "nem szopott", hanem az, ha valaki olyan beképzelt, hogy  a honfitársait sértegeti, miközben ő is itt él és ugyanúgy "szop". Ha valaki itthon élt és él, akkor saját magát nem tekintheti kívülállónak. Kivéve ha egész életében adót csalt és hasonlók. Azt meg ugye te nem...(már írtad.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (390)
    2014-10-10  12:35
  3. 2014. október 10. 13:27399.

    Tudod, hol érdekel te mit gondolsz rólam, te sem vagy különb:)


    Ugyanúgy a föld alá kerülsz egyszer mint bárki más...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (398)
    2014-10-10  13:25
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 10. 13:25398.

    Anyád is jó hülye volt, hogy megszült téged.


    Vous pompeux imbécile revoir! :)

    idézet:
    Steampunk (397)
    2014-10-10 13:22:29

    az igazi paraszt anyázni is szokott


    mikor köpködsz hozzá


     

    előzmény:
    Steampunk (397)
    2014-10-10  13:22
  5. 2014. október 10. 13:22397.

    Anyád is jó hülye volt, hogy megszült téged.


    Vous pompeux imbécile revoir! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (396)
    2014-10-10  13:05
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 10. 13:05396.

    Ez csak fricska volt, mert besokalltam a modorodtól...

    idézet:
    Steampunk (394)
    2014-10-10 12:59:51

    én meg hülyével nem vitatkozom, főleg ha szopta az ujját 90 előtt

    előzmény:
    Steampunk (394)
    2014-10-10  12:59
  7. 2014. október 10. 13:03395.

    Egyébként ki mondta, hogy csóró vagyok? Egyáltalán kit nevezünk csórónak?Ki esik a csóró fogalmába?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (393)
    2014-10-10  12:56
  8. 2014. október 10. 12:59394.

    Ez csak fricska volt, mert besokalltam a modorodtól...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (393)
    2014-10-10  12:56
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 10. 12:56393.

    Engem nem az irritál, hogy valaki felküzdötte magát egy pozícióba a semmiből esetleg, hanem az, ha elfelejti honnan jött, és lenézi azokat akik nem jutottak oda ahová ő.


    Mindig, mindenkinél van okosabb, erősebb, gazdagabb.


    De nem lehet mindenki, okos,erős,gazdag. Egy társadalomban sosincs egyenlőség, hiába próbálják bármely diktatórikus módszerrel ezt elérni, soha nem lesz egyenlőség.Az ember természetéből fakadóan.


    Nem lehet mindenki igazgató, multimilliomos dzsesszdobos vagy Bill Gates. Kellenek az alacsonyabb státuszban élő emberek is, a fizikai munkások stb, nélkülük a társadalom összeomlana.


     


     

    idézet:
    Steampunk (391)
    2014-10-10 12:46:06

    neked a fejeddel se stimmel minden


    ABBÓL amit a priviben írtál végérvényesen kiderült


    nem a szegényt szokták lenézni


    az olyat pl. mint te


    és nem a csóróságod miatt


    hanem ezért:


     Helyes, fizessen a gazdag jó sok adót, hogy én tudjam használni.Ez így igazságos! :)


     

    előzmény:
    Steampunk (391)
    2014-10-10  12:46
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 10. 12:48392.

    Nekem most 170 a bruttóm, és kézhez kapok cirka 120-at. Szerinted miből éltünk, vettünk lakást, autót?


    1988-ban elváltam és évekig egyedül neveltem a gyerekemet és segítettem a szívbeteg apukámat. Honnan a bánatból lenne most több házam, telkem, stb.??


    Azt azért megtanultam az ötvenhárom évem alatt, h. csak az az ember tud rendesen gyarapodni, aki: 1. a családjából anyagi támogatást kapott, 2. ügyeskedett, 3. mázlija volt és jó helyen volt jó időben


    Én a magam részéről eddig elégedett voltam magammal, mert harminchat éve dolgozom tisztességesen becsületesen, felneveltem két gyereket, van házam, autóm, el tudtam menni eddig elég sokszor nyaralni is.


    Viszont, hogy mennyi nyugdíjat fogok kapni mondjuk 15 év múlva azt nem tudom.


    És bármennyire is ellene vagytok, a magánnyugdíjpénztárak valamilyen szinten öngondoskodás volt, mert saját számlára ment, saját nevünkre, és azt befektették. Az állam kötelezett rá egy időben mindenkit, hogy éljen az ilyenfajta nyugdíjgondoskodás lehetőségével.


    Akkor amikor az elkezdődött az akkori fiatalokat, pályakezdőket kötelezték erre. Nekünk a mi korosztályunknak csak lehetőség volt, akkor nagyon sokan elsőként léptünk be, és nem arról volt szó, hogy az nem a saját számlánk. Most meg egy csomóan külföldről azt köpik a szemünkbe, hogy az nem öngondoskodás volt. És ebben az a legnagyobb mocsokság, hogy nem tehetem-tehettem meg, azt, hogy nem teszek az állami nyugdíjalapba egy büdös petákot se, hanem csak a saját számlámra teszem. Mert az lett volna az igazi öngondoskodás, ha annyit amennyit akarok azt teszem be egy számlára, egy olyan helyre ahol jól forgatják.


    De esélye sincs, és soha nem is volt Magyarországon senkinek se arra, hogy ne fizessen nyugdíjjárulékot az állami alapba.


    Kivéve egy réteget, akik az életbe nem dolgoztak, mégis felveszik az összes segélyt, gyest, óvoda és egyéb támogatást, na ők az életbe nem fizettek egyetlen petákot sem a nyugdíj alapba, mégis egy csomó rokkantnyugdíjas van köztük.


     


     


     

    idézet:
    maszi (374)
    2014-10-09 18:48:58

    és volt egy rahedli becsületes ember aki a szociban szerzett nyaralót kocsit...


    mondjuk azok nem a piás milliókból voltak


     

    előzmény:
    maszi (374)
    2014-10-09  18:48
  11. 2014. október 10. 12:46391.

    Engem nem az irritál, hogy valaki felküzdötte magát egy pozícióba a semmiből esetleg, hanem az, ha elfelejti honnan jött, és lenézi azokat akik nem jutottak oda ahová ő.


    Mindig, mindenkinél van okosabb, erősebb, gazdagabb.


    De nem lehet mindenki, okos,erős,gazdag. Egy társadalomban sosincs egyenlőség, hiába próbálják bármely diktatórikus módszerrel ezt elérni, soha nem lesz egyenlőség.Az ember természetéből fakadóan.


    Nem lehet mindenki igazgató, multimilliomos dzsesszdobos vagy Bill Gates. Kellenek az alacsonyabb státuszban élő emberek is, a fizikai munkások stb, nélkülük a társadalom összeomlana.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (390)
    2014-10-10  12:35
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 10. 12:35390.

    Kösz, de így is elég szarul éltünk, hogy a te szavaidat használjam. Ismerem a különbséget, Romániában nagyon rosszul éltek---hivatalosan. Nem hivatalosan nem mindenki.


    De fejezzük be, mert valóban nagyon idegesít a többesszám második személyed, te vagy a kivétel, akit mindez nem érint, ugye???

    idézet:
    eda-1952 (373)
    2014-10-09 17:52:48


    rendes magyar vagy, nagyon idegesít ha más nem szopott az életben, ahogy a többieket is
    mint a tehenes mondás

    előzmény:
    eda-1952 (373)
    2014-10-09  17:52
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 10. 12:33389.

    Itt a vállalati hitel nagyon nem elhanyagolható tényező a történetben... Tudom, mert nálunk muterom is próbáltt... ő maradt lakótelepen, minden évben elutasították... .. akik megszavazták (maguknak) igaz hogy nem a fizetésük volt több... de az a hitelrész nagyon nagyon nem volt mindegy.. Mindkét esetben spórolt tőke uyganannnyi... (igen anyám nem egy pénzügyi zseni, hogy  csak úgy 10 forintból tizezret csináljon amúgy. de spórolni azt tud.)

    idézet:
    Capuccino (372)
    2014-10-09 17:47:59

    kamatmentesen kapta, ez volt a baromi nagy segítség
    mert 90 után a kamatot az egekbe mentek
    amikor én leléptem az egyes golfom nekiadtam, később nyert 1 suzuki, szóval az is igaz, kocsiügyben szerencséje volt
    de egyedül nevelt 1 gyereket (tartásdíj nuku), zeneórára járatta és egyetemet végzett
    néha küldtem rucikat a kölyöknek a malév MA091 járatával, ha pilcsi ismerőse jött épp

    de azért a körülményihez képest elég jól teljesített (varrott hajat műkarmokat szolit... nem igényelt)
    szabadjeggyel vagy 10%kossal nyaraltak is

    előzmény:
    Capuccino (372)
    2014-10-09  17:47
  14. 2014. október 10. 10:59388.

    És ez nem csak a munkával kapcsolatban igaz. Általában minden olyan helyzetre, ahol közös fellépésre van szükség az érdekérvenyesítés céljából.

    előzmény:
    Steampunk (387)
    2014-10-10  10:53
  15. 2014. október 10. 10:53387.

    persze, valamilyen szinten megértem én a félelmeiket, de ha összefogás lenne, és az egész alkalmazotti státuszban lévő ember egy emberként állna fel, akkor a nyomásra kénytelen lenne reagálni a munkaadó.


     

    előzmény:
    maszi (386)
    2014-10-10  10:47
  16. 2014. október 10. 10:47386.

    Sok mindenben igazad van, amit most leírtál.


    Ahhoz én is tartom magam, hogy óriási hibákat követtek el a kormányaink, amikor hagyták, hogy idáig fajuljon a dolog.


    Sajnos én már többször megégettem magam a nagy szám és az óriási igazságérzetem miatt.


    Benne voltam több összefogásban is, pl. a lányom iskolájában aláírást gyűjtöttünk szülők az igazgató mellett, és az ellen, hogy a totálisan alkalmatlan és schmittelt pályázattal pályázót nevezzenek ki. És lehet, hogy nem a mi nyomásunkra, de hogy mi is közrejátszottunk abban, hogy egy évvel később, de a mi általunk támogatott ember lett, abban biztos vagyok.


    A legtöbb ember a megélhetését és a munkáját félti, ezért nem mer lépni.


     

    előzmény:
    Steampunk (385)
    2014-10-10  09:48
  17. 2014. október 10. 09:48385.

    Én is itthon élek, nem külföldről nyilatkozom. Tény, sok igazság van abban amit leírtál, de ettől függetlenül tartom magamat ahhoz, hogy a mnyp intézkedés már az elején halálra volt ítélve, és tartom magamat ahhoz is, hogy sok vállalkozó megtehetné, hogy rendesen adózzon, de mivel több hasznot akar mint amennyi a rendes adózás után lenne, ezért inkább adót csal. Nekem ezzel a mentalitással van bajom. Meg azzal a mentalitással, hogy nincs összefogás. Mindenki csak behúzott nyakkal nyeli a sok megaláztatást, de össze nem fognának.


    Én is volt, hogy felvetettem a kollégáknak, hogy egy emberként álljunk fel és lépjünk az ügyünkben, persze senki nem mert,csak hőbörögni tudtak.Egyedül meg sok esélyem nem lett volna...


    Inkább munkahelyet váltottam.

    előzmény:
    maszi (379)
    2014-10-10  08:30
  18. 2014. október 10. 09:18384.

    Az a baj, hogy ha valaki külföldről ír, az bármilyen (akár építő jellegű) kritikát is megfogalmazhat, akkor is nekiesnek. Ha javaslatokat tesz, lehetőségeket vázol fel, akkor meg nem látja a magyar valóságot, ahol minden megvalósíthatatlan.


    Egyik topikban, ahol a menzáról volt szó, leírtam, hogy nálunk választani lehet, bankszámláról vonják a befizetést és nem kötelező minden napra befizetni és javasoltam, hogy pl. meg kellene próbálni ezket elérni (mert úgy láttam, hogy ezzel megszűnne a legtöbb baj). Én voltam a leg valóságtól elszakadtabb, legnagyképűbb és direkt az otthoniakat hergelő hozzászóló, mert mért nem látom be, hogy ez megvalósíthatatlan. (Hogy mért, azt nem tudom.) Egészen addig, amíg meg nem jelent egy magyarországi hozzászóló, aki leírta, hogy náluk is így van. Akkor kezdte a legharcosabb ellenző is megfontolni, hogy tényleg lehet, hogy esetleg elő kellene állni a javaslattal a saját fenntartójánál is.


    Szóval szerintem kicsit alacsony az ingerküszöb, ha valaki kívülről szól, azt azonnal szidásnak tekintik sokan. (Nem neked szól személy szerint.)

    előzmény:
    maszi (383)
    2014-10-10  09:08
  19. 2014. október 10. 09:08383.

    A politikusokat, gazdasági szakembereket kritizálni lehet, sőt szidni is.


    De a szerencsétlen nyomoroncokat, akik itthon melóznak, és próbálják az országot még a csőd széléről visszahúzni, akik a legnagyobb kakiban is kitartottak, na azokat kritizálni azért nem szép dolog.Nyilván ezek után ellenszenvet vált ki az itthoniakban, ha külföldről szidnak minket.

    előzmény:
    szaszo71 (381)
    2014-10-10  08:57
  20. 2014. október 10. 09:03382.

    Egy németországból, angliából, netán a tengerentúlról könnyen osztja mindenki az észt. Hiszen ezekben az országokban évszázados demokrácia, kapitalizmus van, ahol már minden ki lett próbálva és az ott élőknek a nagyszülei is ugyanúgy éltek, mint ők. És évszázad alatt alakult ki az a gazdaság, a rendszer, ami nálunk egyik napról a másikra. Azért kíváncsi lennék, hogy ők hogyan élték volna meg ezeket, amiket mi.


    Mi mesterséges gazdaságban voltunk tartva majd ötven évig. Nem lehet egyik napról a másikra átállni, nem lehet az évtizedekből egyik napra a másikra átállni, főleg ha azt sem tudjuk, hogy hogy kell. És ezért hibáztatni a szerencsétlen nyomorult embereket, akiknek nagy része a napi megélhetésért küzd, elég otromba dolog.


    Ha tudtam volna (a rendszerváltás környékén), és előre látom, hogy a gazdaságunk nem jobb lesz és nem normálisabb életet fogunk élni, ahogy reméltük, és amiért én személy szerint megtettem mindent, hanem a pusztulásba megy, akkor 20 évvel ezelőtt elmegyek külföldre, és röhögök az itthon maradottakon.


    De voltunk olyan buták, és balgák, hogy azt hittük, hogy azok a változások amiken keresztül megy, ment az ország, a kilencvenes és a 2000-es években, a magánnyugdíjpénztári befizetésektől kezdve a lakáshitelezésig az megkönnyíti majd az életünket. 


    De most kiderül, hogy a hiteleket szemétség volt felvenni, hogy buták és primitivek voltunk, mert a magánnyugdíjpénztár amibe kényszerítve voltunk, hogy befizessük, az miattunk sokba került az országnak. Bár ha olyan okos közgazdász lennék, hogy ezeket mind tudtam volna, és mindent átlátok, akkor nyilván nem itthon ültem volna Magyarországon, hanem milliókat kereshettem volna valahol külföldön. 


    Hát röhejes amiket írtok.

    előzmény:
    maszi (379)
    2014-10-10  08:30
  21. 2014. október 10. 08:57381.

    "Mi legalább itthon maradtunk, és melóztunk, és nem léptünk le külföldre, és nem onnan jár a szánk,"


    Ez mért jön mindig elő? Ettől több az, aki otthon maradt?


    Egyébként külföldön is kell dolgozni. Szerintem nagyon unalmas, hogy bárki, aki külföldön él és mond valamit, annak csak a "szája jár", ha még esetleg kritizálni is mer, akkor meg "hazaköpköd".

    előzmény:
    maszi (379)
    2014-10-10  08:30
  22. 2014. október 10. 08:47380.

    A fodrász Gizit és a mostanában minimálbérre bejelentett és valamennyit még zsebbe kapó dolgozót ne vedd egy kalap alá! A Gizinek lett volna lehetősége tisztességesen fizetni és jó nyugdíjt szerezni, a többi említettnek nincs! Ha követeli a rendes bérre bejelentést, valószínűleg másnap már nem kell bemennie dolgozni..(((

    előzmény:
    Steampunk (376)
    2014-10-09  19:29
  23. 2014. október 10. 08:30379.

    Nézd, nekem ezzel amit Te is mondasz az a problémám, hogy tök fölösleges minket felelősségre vonnotok. Velünk együtt a politikusok is csak tanulták a "demokráciát". A nyugdíjrendszert, és egyebeket kénytelenek voltunk elfogadni. Mi legalább itthon maradtunk, és melóztunk, és nem léptünk le külföldre, és nem onnan jár a szánk, hogy bezzeg itthon mekkora hülyék vannak, hogy hagyják ezt meg azt.


    A mi korosztályunk, és a nálunk idősebbeknek soha nem volt más lehetőségük. És fogalmunk sem volt róla, hogy mi a jó, és mi lenne a praktikus, az ideális. De nem csak mi, hanem szerintem azok a szakemberek sem voltak képben, akiknek pedig képben kellett volna lenniük. 


    Az, hogy nagyon sokan dolgoznak minimálbérért és közben kézbe kapják a többi pénzt az legfőképp az aktuálisan hatalmon lévők hibája, akik belekényszerítették a vállalkozókat a nagy járulékok miatt a sumákolásba. Másrészt pedig a munkavállaló is belekényszerül ebbe a helyzetbe, mert vagy elhelyezkedik így, és van egy jó/jobb munkája, vagy csak egyáltalán van így munkája. Vagy nem dolgozik. Viszont arra kéne kényszeríteni a dolgozókat, hogy a kézbe kapott pénzből tegyenek valamit a nyugdíjalapba, meg tegyenek valamit a tb-be pluszba, mert különben ha betegek lesznek nem lesz tartalék. Csakhogy ha hosszabb időre betegek lesznek és kiesnek a munkából, akkor egy csomó munkáltató megszabadul tőlük. 


    Alapjáraton ma Magyarországon a dolgozó állampolgárok kb. 70-80 százaléka nem keres 1000 eurot. Sőt tovább megyek, jó ha megkeresi az 500 eurot havonta. És ebből kell enni, gyereket nevelni-iskoláztatni, rezsit fizetni, közlekedést. Úgyhogy számoljunk már. Néha egy családnak, ha beteg lesz valaki, a gyógyszer kifizetése is romba dönti a havi háztartást. 


    Csak csendben jegyzem meg, hogy nem ez az egyetlen területe a gazdaságunknak, ami totális csődben van, lehetne sorolni. És sajna az elmúlt huszonöt év összes kormánya vastagon benne volt. És én és a hozzám hasonlók azért nem tettünk semmit, mert egyrészt egy csomó mindenre nem volt lehetőségünk és legfőképp nem értünk hozzá, és fogalmunk sincs, hogy mit kellett volna, vagy kéne tennünk. Legfőképp ha az egész gazdaságunk rothad, és minden területe ezer sebből vérzik.

    előzmény:
    Steampunk (378)
    2014-10-09  21:06
  24. 2014. október 9. 21:06378.

    Ezt igen rosszul tudod. Először 1998-ban 7% volt a teljes járulék ebből aki belépett a mnyp-ba az fizetett 1%-ot az államiba és 6%-ot tagdíjat a mnyp-ba. Majd 2010 től 1,5% ment az államiba és 8,5% a mnyp-ba.


     


    Ezt a tervezetet kidolgozni és megvalósítani szerinted ingyen volt? A pénzelvonások amiket a kiegészítésre vettek az honnan volt?


    A 376-os hsz-t nem rád értettem, hanem általánosan, aki így cselekedett... Nem kell mindent az embernek magára vennie.


     


    Nem kioktatni akarok én senkit, csak kijavítani az esetleges téves információit...

    előzmény:
    maszi (377)
    2014-10-09  20:45
  25. 2014. október 9. 20:45377.

    Hát ez azért ebben a formában nem teljesen igaz. Mert először még 8 % folyt be az állami kasszába, és 1,5 % ment a magánba, aztán ez mondjuk kb. 10-15 év alatt érte el a fordítottját.


    Mi az, hogy mennyibe került az országnak????


    Amúgy majd akkor lehet ezt megvalósítani, ha normál fizetések lesznek, és abból normálisan lehet megtakarítani.


    Amúgy már nehogy én legyek a szar, mert az okos vezetők ezt alakították ki és elcseszték.


    És nehogy már én szívjak, mert a nagykalapból fizetik a nyugdíjakat, és nem tudják a normál elosztást biztosítani.


    És csak csendesen jegyzem meg, hogy azért kíváncsi lennék, hogy jelenleg és évek óta hány határon túli "magyar" kap egészségügyi ellátást, és nyugdíjat anélkül, hogy egyetlen forintot is adóztak, nyugdíjjárulékoztak, tb-t fizettek volna, és öngondoskodtak volna???? Na nekem ez böki a csőrömet, hogy boldog boldogtalannak megadják az állampolgárságot cserében pedig az én adómért kapja az ellátást.


    A 376. hsz-re soha egyetlen egyszer nem kaptam zsebbe egyetlen forintot sem. Mindig annyira jelentettek be, amennyi pénzt kaptam kézhez, pontosabban az után adóztam, tb-ztek nyugdíjaztam amire be voltam jelentve.


    Ja és amúgy nem vagyok hülye, 53 éve élek itt, ide születtem. Tudom, hogy mi és hogyan volt. Nehogy már kioktassál.


     


     

    előzmény:
    Steampunk (375)
    2014-10-09  19:24

Címlap

top