Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tragikus tankönyvek: hamisítanak az iskolában?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 2. 07:57
Te mit csinálnál, ha a gyereked olyan könyvekből tanulna az iskolában, amik az évtizedes tapasztalattal rendelkező pedagógusoknál is kiverik a biztosítékot? Ha a tanár elsírná magát a szülői értekezleten, hogy ő ilyen szennyből még nem tanított?

Nők Lapja Café: Tragikus tankönyvek: hamisítanak az iskolában?
  1. 2014. október 2. 21:0831.


     


    Már amerikában is terjed a rasszizmus. :-DDD


     


     


    http://www.origo.hu/nagyvilag/20141002-bepereli-a-sperma bankot-a-leszbikus-par.html


     


    Ötvenezer dolláros kártérítést követel a spermabanktól egy ohiói leszbikus pár, mert egyikük véletlenül fekete donortól kapott spermát.


     


     

    előzmény:
    lárifárika (28)
    2014-10-02  17:12
  2. 2014. október 2. 21:0630.

    előzmény:
    lárifárika (27)
    2014-10-02  16:59
  3. 2014. október 2. 19:0329.

    Na és. Egy gyereknek azt is kell tudnia, hogy 2x2 néha 5. Arra már nem emlékszem, hogy jött ez ki, de annyi.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-02  07:57
  4. 2014. október 2. 17:1228.

    Te csak hallgass, majd kapsz a rendőrvicced miatt! Pontosan olyan súlyosan megkülönböztető és szegregáló vagy, mint az, aki olyanokat ír a tankönyvben, hogy apukának ingerülten, kiabálva kell magyarázni anyukának a gyerek matek háziját. Mert nem érti. Vedd tudomásul, nem lehet rendőrviccet, skót viccet, Mórickás viccet, zsidó viccet, szőkenős viccet mondani, mert akkor diszkriminatív, szexista, antiszemita vagy. Ámerikában már nem lehet kövérnek mondani valakit, mert az is bántó. Sőt, az elhízott is, meg a túlsúlyos is. Korrekt a horizontális kihívásokkal küzdő. És jogosan mondta a hazánkba látogató fekete (bocsánat, afro amerikai) rapper, hogy a Negró cukor az meg már milyen rasszista. És ez nem vicc.


     


    Én meg azt gondolom, szegény szerkesztőnők igen komoly intellektuális kihívásokkal küzdenek, ha ilyen ökörségeket írnak le. Vagy... hát szóval baj lehet a gerincükkel is, mert értem én, hogy most gyapálni kell a közoktatást, de azért utasításra se legyen már az ember ennyire... na, inkább nem írom le.

    előzmény:
    antironia (26)
    2014-10-02  16:46
  5. 2014. október 2. 16:5927.

    Persze. Leírom én egyszerűbben:


    ha Dreissiger Ágnes (no meg a könnyező több évtizede tanító néni) egy alkalommal egyszerre kufircol három férfival, az nem ugyanaz, mintha háromszor kufircol egy férfival.


    Csakhogy az kefélés, a szorzás meg számtani alapművelet. Ahol mint tudjuk, a szorzó és a szorzandó felcserélhető. Halál nyugodtan. Megesküszöm rá.


    Azt hittem, az a csúcs hülyeség, amikor egyik szerencsétlen cikkíró felháborodottan szerette volna tudni, kik írták azt a bizonyos hetedik osztályos tankönyvet. Aminél a saját munkaadója, a Sanoma bábáskodott annak idején.


    De ez a dreissigeres akció tényleg mindent visz. Jesszus!


     

    előzmény:
    1412253813 (25)
    2014-10-02  15:36

Címlap

top