Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Életfogytiglan gépjárműadó

Timinnyó
Létrehozva: 2014. szeptember 30. 15:29

A sztori:


17 éves koromban vett nekem apukám -az én nevemre- egy már akkor öreg Opel Kadettet. Mindig volt valami baj a karburátorral, így én soha nem használtam.
Apukám néhány év múlva odaadta az egyik unokatesómnak alkatrésznek. Azóta eltelt kb 10 év, apukám sajnos meghalt, és kiderült, hogy a gépjármű adó azóta is ketyeg. A kocsiból se rendszám, se forgalmi, se adás-vételi nincs nálam.
A polg.-i hivatal kéri hogy vonassam ki az autót a forgalomból. Haladékot kaptam, hogy intézzek valamit, és akkor nem tiltják le a fizum egy részét az adósság miatt.
Beszéltem az okmányirodával, ahol egy "nagyon kedves" hivatalnok néni közölte, hogy bontási igazolás, rendszám és forgalmi nélkül márpedig nem fogom tudni kivonatni, életem végéig így marad és nyugodjak bele.
Tényleg nincs megoldás? Azóta 34 éves 2 gyerekes anyuka vagyok, lakáshitellel stb. nem akarok és nem is tudok egy nem létező kocsit fizetni.

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 2. 09:02102.

    Mások okulására leírom mit sikerült intéznem.


    Végül sikerült találnom egy segítőkészebb okmányirodai ügyintézőt, aki lekérte az autó adatait. Ebből annyi derült ki, hogy 2001-ig volt rajta vizsga, egyébként a rendszerben semmi egyéb adat a kocsiról nem szerepel.


    Kiderült hogy nem csak mi rontottunk el dolgokat, hanem a hivatalban is voltak problémák az üggyel, mivel az adócsoportnak 1 év nem fizetés után jeleznie kellett volna az okmányiroda felé a tartozást, és hivatalból kezdeményezniük kellett volna az autó forgalomból való kivonását. Ezt a mai napon pótolják, és egy határozattal mától kikerül a forgalomból.


    Plusz jó hír (már amennyire), hogy ennyi évi tartozást a hivatal nem kérhet, csak az utolsó 5 évi adót kell befizetnem, gondolom kamatostul.


    Na ugye hogy minden megoldható!!!


     

    idézet:
    Timinnyó (95)
    2014-10-01 13:50:36

    normális ügyintézőnél ez várható
    lenyelik az adó 1 részét a hibájuk miatt
    te meg fizetsz 5 évet a hibád miatt

    beszéltem tegnap 1 ismerős bennfentessel
    mondta küldjelek oda, ha helyben nem intézik el neked
    akkor ez okafogyott, megmondom neki


     

    előzmény:
    Timinnyó (95)
    2014-10-01  13:50

Címlap

top