Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Életfogytiglan gépjárműadó

Timinnyó
Létrehozva: 2014. szeptember 30. 15:29

A sztori:


17 éves koromban vett nekem apukám -az én nevemre- egy már akkor öreg Opel Kadettet. Mindig volt valami baj a karburátorral, így én soha nem használtam.
Apukám néhány év múlva odaadta az egyik unokatesómnak alkatrésznek. Azóta eltelt kb 10 év, apukám sajnos meghalt, és kiderült, hogy a gépjármű adó azóta is ketyeg. A kocsiból se rendszám, se forgalmi, se adás-vételi nincs nálam.
A polg.-i hivatal kéri hogy vonassam ki az autót a forgalomból. Haladékot kaptam, hogy intézzek valamit, és akkor nem tiltják le a fizum egy részét az adósság miatt.
Beszéltem az okmányirodával, ahol egy "nagyon kedves" hivatalnok néni közölte, hogy bontási igazolás, rendszám és forgalmi nélkül márpedig nem fogom tudni kivonatni, életem végéig így marad és nyugodjak bele.
Tényleg nincs megoldás? Azóta 34 éves 2 gyerekes anyuka vagyok, lakáshitellel stb. nem akarok és nem is tudok egy nem létező kocsit fizetni.

  1. 2014. szeptember 30. 20:3551.

    Természetesen az eddigi tartozást be kell csengetni. Minden ügynek van megoldása, max. hosszadalmas és bonyolult.

    előzmény:
    asztanaviszta (16)
    2014-09-30  17:50
  2. 2014. szeptember 30. 20:3350.

    Én ilyenkor azt tenném, hogy odamegyek egy ügyintézőhöz, röviden összefoglalom, hogy ez a helyzet, mit lehet tenni. Mert az jó duma, hogy örökre fizet, de ez nem így van. Valószínűleg simán felvesznek egy jegyzőkönyvet, hogy a delikvens elhagyta. Rendszámot elhagyni nem lehet, legalábbis nem kettőt egszerre, így azt gondolom, hogy ellopottként lehet jegyzőkönyvezni.

    előzmény:
    asztanaviszta (15)
    2014-09-30  17:48
  3. 2014. szeptember 30. 20:3249.

    Lehet, hogy ő sem tud mindent, csak részleteket. Itt nem is köteles leírni mindent.


    Az autót az apukája vette, talán csak ő használta végig, fizette is, és ahogy írja, a papa nem foglalkozott a papírmunkával.


    Most viszont, mert elhunyt -alighanem mostanában, gondolom-, a lánynak, mint tulajdonosnak, szembesülnie kell a gonddal.


    Talán nem is tud fizetni, ha akarna se, és ott a 2 gyereke.


    Remélem, sikerül neki kedvezően megoldania.


     

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (47)
    2014-09-30  19:58
  4. 2014. szeptember 30. 20:0948.

    én elhiszem, hogy sima trehányság volt a háttérben.


    az autóa nem költöttek- tönkrement.. ott állt évekig a  ház elött és senki nem csinált semmit. mire apu nekiadta az uncsitesónak, hogy csináljon vele valamit. az meg  szétbontotta. Aztán ennyi. nem papiroztak, nem mentek  a zokmány irodába.. nem csináltak semmit, csak trehányak voltak.


     


     


     pl.. apámnak volt egy ezeréves opelja..  nem igazán ment. beállitotta  a meggyfa alá.. oszt ott állt..  Azért volt annyi esze, hogy kivonassa a  forgalomból..  de az opel azért ott állt.  meg állt. Aztán eltelt az év... és jelezni kellett volna, zokmányiroda felé, hogy most továbbra is ki van vonva.. vagy mit akar vele.  végül a párom fogta felpakolta trérelre és elvitte a  bontóba.... és  utána befáradt  a zokmányiroda, hogy minderről leadja az igazolást...hogy ez és ez az alvázszámú opel-kadett  örök álmát alussza az égi autó-mennyországban és  alkatrészeit  valszeg azóta beolvaszották
    De ha ezt a párom nem teszi meg, akkor apám lehet még mindig  útakadálynak használná a kocsiját.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (47)
    2014-09-30  19:58
  5. 2014. szeptember 30. 19:5847.

    Az a baj, hogy én nem hiszem, hogy úgy történt a dolog, ahogyan a TI leírta.


    Ha már évekkel ezelőtt szétbontotta az unokatesó, akkor a biztosítók már régen kivonatták volna a forgalomból.


    Vagy persze az is lehet, hogy a hivatal hibázott, adót számítanak egy kivont járműre.


     


    Jó lenne tudni, mit mond az unokatestvér. Mi lett a rendszámmal, forgalmival? Tényleg szétbontották?


    Ha ők sem jelentették be, akkor állják az adókat? Az egész eljárás költségeit?


     


    Ha minden úgy történt ahogyan írja, menjen el a rendőrségre és mondja azt, hogy eltünt a kicsi, papirostól együtt. Mikor? Nem tudja pontosan, de már évek óta nem látta.

    előzmény:
    csutak51 (43)
    2014-09-30  19:36
  6. 2014. szeptember 30. 19:5246.

    Na ez meg a masik hogy ennyi idon tul ki tudja megvannak e meg a hivatalban a papirok vagy mar bezuztak oket igy elevulesen tul...

    előzmény:
    csutak51 (44)
    2014-09-30  19:48
  7. 2014. szeptember 30. 19:4945.

    Ilyesmire is gondoltam en is,hogy nem megfeleloen kerdezett.


    Ha megis meg mindig elnezhetett az ugyintezo valamit ( en pl a mak-kal szivtam be nem egyszer,volt pl hogy egy iratot ugyiratszam alapjan nem talalt a holgyike,vegul ujratelefonaltam es egy masik ugsintezo siman tajekoztatott ugyanazzal az ugyiratszammal...gondolom az elso elnezett egy szamot vagy valami ). Erre van a mondas: csak az hibazik aki dolgozik.

    előzmény:
    csutak51 (40)
    2014-09-30  19:28
  8. 2014. szeptember 30. 19:4844.

    Egyébként meg folyamatosan teli vannak munkával.


    Ami, sajnos, sokszor értelmetlen, és nem is ők tehetnek róla, és ők is tudják, de ellene se tehetnek, én ezt láttam.


    Ha meg így van, nem fog 7 (34-17) évre (illetve alighanem csak max. 5+1 év, mert annyi az elévülés) nyomozgatni, és ötleteket adni se az ügyfélnek.


    Hanem teszi a dolgát, aszerint, amit lát a gépben, meg aszerint, amit a közig.vizsgákra megtanult. Ez valahol jogos, igaz?


    Ezek miatt nem hiszem, hogy nem nézett utána a kivonásnak.


     

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (41)
    2014-09-30  19:30
  9. 2014. szeptember 30. 19:3643.

    Nekem is.


    De látod, itt nem tette meg!


    Ott áll ugyanis a topikindítóban: "....nem fogom tudni kivonatni, életem végéig így marad és nyugodjak bele."

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (41)
    2014-09-30  19:30
  10. 2014. szeptember 30. 19:3442.

    Megesik ez bárkivel.


    Különben velem is megesett, hogy mint eladó, nem jelentettem be, onnan tudom!


    Ha valaki kapisgál valamit, csak nem minden oldalról, minden megoldást (különödsen, ha még feltételezgetnie is kell) csak nem állíthatja, hogy tudja??? Gondolom, ebben  egyetértesz?


    Egy ügyvéd többnyire nem "kapisgál", hanem seperc alatt tudja, hol, mit kérdezzen, hova, mit írjon. Pénzért, ez igaz.


    De persze, nem kötelező, lehet előtte köröket futni és bogozgatni.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (39)
    2014-09-30  19:26
  11. 2014. szeptember 30. 19:3041.

    Ha egy hivatalban nem teng túl a segítőkészség, azért nem kellene azt feltételezni, hogy ott csupa buta ül!


     


    Kb. 80%-ban nekem mindig segített az ügyintéző, csupán kedvesség kérdése. A 20% b.szatlan mísz  p-n meg túllépek.

    előzmény:
    csutak51 (36)
    2014-09-30  19:12
  12. 2014. szeptember 30. 19:2840.

    A topikindítóban ott van: "Beszéltem az okmányirodával,..."


    Az lehetséges, hogy nem gondolt rá, hogy azt is megkérdezze, adattal, hogy ki van-e vonva a forgalomból?


    Talán név és adatok nélkül kérdezett, és csak azt, mi kell a forgalomból kivonáshoz?!

    előzmény:
    lady1986 (37)
    2014-09-30  19:14
  13. 2014. szeptember 30. 19:2639.

    Tudtam.


     


    Amikor nem jelentettem be (1990 előtt), még nem kellett. Egyébként számos dolog van, amit tudom hogyan kellene megcsinálni, de pl. lustaságból nem úgy teszek.


    Pl. nem szoktam mindig parkolójegyet venni, de ha megbüntetnek, még a kocsiból átutalom a büntetést.

    előzmény:
    csutak51 (36)
    2014-09-30  19:12
  14. 2014. szeptember 30. 19:2338.

    Erre nem gondoltam, nálunk közel vannak egymáshoz.


    Megeshet, hogy téved egy ügyintéző, és nem nézett utána a kivonásnak. Bár ebben az esetben, ahol sokévi elmaradt adót követelnek, nem hinném, hogy nem tette meg.


    Azt, sajnos, nem tudom, hogy szgépen meg tudja-e nézni, mi történt az okmányirodában, függetlenül attól, helyileg ki, hol van.


    De hátha van itt vmelyik területről (önkormányzati v. okmányirodai) ügyintéző.

    előzmény:
    tsfmvk (35)
    2014-09-30  19:09
  15. 2014. szeptember 30. 19:1437.

    Pont ez az,hogy a kérdezés nem kerül semmibe az ügyvéd meg igen,rŕadŕsul az ügyvéd se sok mindent tud csinŕlni nulla papirral egy elmondŕs alapjân legalŕbbis,bŕr ha magŕnúton nem jut semmire még mindig bevonható,de első körben ő maga is nekifuthat kideriteni mi újsŕg van vele.


    Minden ügyintézőnél fennŕll a hiba lehetősége,különben pont mivel a jegyző ir alŕ minden ilyennel kapcsolatos papirt egy kört futhatna ott is akŕr,hŕtha...

    előzmény:
    csutak51 (34)
    2014-09-30  19:03
  16. 2014. szeptember 30. 19:1236.

    Ha egy hivatalban nem teng túl a segítőkészség, azért nem kellene azt feltételezni, hogy ott csupa buta ül!


    Te példul tudtad, hogy nem csak a vevőnek, hanem az eladónak is kötelessége bejelenteni, ha eladja az autóját?


    Látom, nem. Én meg igen.


    Pedig nincs is autóm.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (30)
    2014-09-30  18:46
  17. 2014. szeptember 30. 19:0935.

    Zárójelben, nálunk a polgármesteri hivatal, és az okmányiroda nem egy városban van. Jártam én már úgy, hogy a jobb kéz nem tudja mit csinál a bal 


    Én bemennék személyesen az okmányirodába egy kicsit beszélgetni.

    előzmény:
    csutak51 (34)
    2014-09-30  19:03
  18. 2014. szeptember 30. 19:0334.

    Közben meg megy a végrehajtó, hisz lejár a határidő, amit kapott?!


    Miért gondolod, hogy az ügyintéző, aki felszólította, (azt hiszem, a jegyző írja alá, ami ilyen levél kimegy) nem nézett utána saját berkekben, -hiszen az Okmányiroda is a polg. m.-i hiv. része-  hogy nem született-e forgalomból kivonó határozat?


    Én úgy tudom, hogy ha efféle hibát vétenek, igencsak a körmükre csapna 1. a főnökük 2. a felettes szervük.


    De lehetséges minden, ez igaz, mit veszít, ha kérdez?


     

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (29)
    2014-09-30  18:45
  19. 2014. szeptember 30. 18:5633.

    "Kaptál valaha fizetési felszólítást? adókivetési határozatot? csekket?"


    Amíg élt, átvehette ezeket a leveleket, szerintem mindet, az apukája is, ha bizonyos feltételek (azonos volt a lakcímük) teljesültek.


    Illetve, ha a hivatal kiküldte (azt hiszem, 2x), és visszament a levél minden megjegyzés nélkül, a törvény szerint akkor is átvettnek kell tekinteni.


    Ha így történt, a hivatal tudja majd igazolni amit számonkérne rajtuk.


    (De számíthat rá, hogy visszakérdeznek, hogy volt egy autója X évig, amiről az égvilágon semmit se tud?)


     

    előzmény:
    Sapiro (21)
    2014-09-30  18:07
  20. 2014. szeptember 30. 18:5532.

    Érdekes.


    mert szerintem ha valaki nem fizeti be a súlyadót és a kötelezőt.. akkor a zokányiroda két pillanat múlva már  küldi is a felszólitást és a forgalomból kivonást.


    most meg fizessen.. mire is.. amit már valszeg ők maguk vontak ki a forgalomból.

    előzmény:
    tsfmvk (18)
    2014-09-30  18:00
  21. 2014. szeptember 30. 18:4831.

    Elvileg ha kivonták a forgalomból, akkor annak valami nyoma kellene hogy legyen a rendszerben. Mikor faterom totálkárra törte az egyik kocsiját ( cirka 10 évvel ezelőtt mondjuk ) ott is volt valamiféle lepapírozás a jegyzőnél arról, hogy ez a rendszám már nincs forgalomban. Viszont ennyi idő után erősen kétesélyes, hogy meglenne az eredetiről a másolat.

    előzmény:
    csutak51 (26)
    2014-09-30  18:23
  22. 2014. szeptember 30. 18:4630.

    A te tudásoddal én is ügyvédhez fordulnék.

    előzmény:
    csutak51 (27)
    2014-09-30  18:33
  23. 2014. szeptember 30. 18:4529.

    Szerinted hol vonnak ki egy járművet a forgalomból?


    Az okmányirodában, tehát ott keresse a kivonásról a határozatot.


     


    Nézd, én tudom, hogy nem egyszerű ezeket a dolgokat végigvinni, de ha elmegy oda, ahol az adót kivetik, akkor annak mondja el a helyzetet, és kérdezze meg a megoldást. Ha az ügyintéző nem tudja, kérje a főnökét.


    Ha az sem tudja a megoldást, akkor végső esetben indíthat közigazgatási pert, ezt a bíróságon.

    előzmény:
    csutak51 (27)
    2014-09-30  18:33
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 30. 18:4528.

    kötelező nem fizetése miatt, már rég ki kellett vonni a forgalomból

    előzmény:
    Timinnyó (1)
    2014-09-30  15:29
  25. 2014. szeptember 30. 18:3327.

    Hol keresse a kivonásról a papírt?


    Ha létezne ilyen kivonós-papír, akkor most nem követelnének semmit rajta!


    Ha bejelenti, hogy eladta, kell egy újabb papír, az adásvételi, amit, ha nem prezentál, ugyan, ki hiszi el, hogy az autót eladta??


    Dehogy bonyolítanám tovább a katyvaszt!


    Maradnék az egyenes úton, az ügyvédnél, az a biztos!

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (25)
    2014-09-30  18:23

Címlap

top