Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi kell a nőnek? Ákos megmondja

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 30. 07:43
Az új lemezen most egy ősrégi nóta pörög: nők, szüljetek gyereket, és hagyjátok a fenébe azt az átkozott önmegvalósítást, különben garantáltan boldogtalanok lesztek!

Nők Lapja Café: Mi kell a nőnek? Ákos megmondja
  1. 2014. szeptember 30. 14:1526.

    Tipikus NLC-s balliberális szarkavarás. Ákos letett már valamit az asztalra, de ha nem akkor is elmondhatja a véleményét, mint kedves cikkíró is, max. ez utóbbiét kevesebben olvassák....


     

  2. 2014. szeptember 30. 14:0825.
    Szerintem meg Ákosnak nagyon is igaza van. A fene nagy liberalizmus, feminizmus betörése miatt a nők szépen kiléptek a "szoknyáikból" és önmegvalósítottak. Pedig a való életben bizony elég nehezen jön össze a hivatás és a gyermekek felnevelése. Ez alatt azt értem, hogy a gyermekekre teljes szívvel figyelő ANYA! Kétségtelen, hogy megoszlik a figyelem a hivatás miatt, elrohan otthonról, rohan vissza haza, fáradt, stb. Persze biztosan sokan választanák azért az ősi, tűzhely melegét őrző asszonyi szerepet némi modernizált változatban, de nem tehetik meg, mert a férjek nem keresnek eleget, hogy eltartsák a családjukat. Itt van a kutya elásva!!! Ugyanis, ahogy a feminizmus kicsalogatta a nőket az otthonaikból, férfiállásokra pályáztak eredményesen, sokszor harciasan, így kivívták maguknak a jogot, hogy ők is bekerüljenek az addig férfiak által betöltött állásokba, így elvéve a lehetőséget a családapáktól - képzelem, sok harcos amazon, hogy fel van most háborodva, pedig ez így van! - egyre kiszorították a férjeket az igazi "nadrágszerepből". Létrejött egy új társadalom: az elférfiasodott, vezénylő, domináns nő és a szerencsétlen feminin férfi. Teljesen felcserélődtek a szerepek az évek során. A házasságok nagy része tönkrement, a nők már nem tudták tisztelni férjeiket, mert a fejük fölé nőttek - persze csak annak, aki hagyta :)
    A gyerekek meg szegények, hiányolhatták a valódi otthon melegét, amit sokan már csak a régi szépirodalmi írásokból ismertek meg, ha egyáltalán elolvasták ezeket a könyveket, mert nem igazán volt, aki rávezette volna őket az olvasás örömeire megadva azt az alapot, amit továbbvihettek életük során erkölcsben, hitben és egyéb élethelyzetekben. Felfordult minden, igenis jobb lett volna, ha mindenki a saját szerepét tölti be az életben. Természetesen nem az ellen beszélek, hogy egy nő ne tanuljon, de azt hiszem, hogy viszonylag fiatalon kellene gyerekeket szülni, nevelni őket otthon, minderre elég időt szánva, mert ez a hivatása egy igazi nőnek. Írásomhoz hozzátartozik, hogy fiatalon én is feltűnően csinos voltam, nem bírtam magammal, nem tudtam ellenállni sikerélményeknek és ezért "csak" 6 évig voltam otthon a két fiammal, utána repülni szerettem volna, holott nem voltam rákényszerítve, hogy dolgozni menjek, de úgy hozta az élet, hogy csábított a csillogó világ, a színpad, amit most is szeretek és sok örömöt ad....mégsem kellett volna talán akkor, amikor az 5-6 éves fiaim vártak otthon, a férjem igazi családfenntartó volt, nem volt gondunk és fáradt volt, mikor hazaért. Én meg mentem dolgozni...miért is??? Saját életemből vettem a példát, nem beszélek mellé. Mai napig is nő szeretek lenni minden tekintetben: a férfire felnézni, hacsak nem a harcos femininek által leigázott táborba tartozik és táncolni lehet a fején...idősebb korban visszanézve vallom, hogy az a természetes és a legjobb, ha a természet által rendelt helyén marad mind a férfi, mind a nő és akkor nem borul fel a társadalom, nem lesz a sok helyét nem találó gyerek, aki később esetleg drogokhoz, italhoz menekül, mert a fundamentum nem volt kellően lerakva az életében, akkor, amikor annak elég időt kellett volna szánni.
  3. 2014. szeptember 30. 13:3024.

    És te vajon előírhatod-e bárkinek is, miről mit gondoljon?


    Ő így gondolja, én máshogy, te megint máshogy. Addig jó, amíg ezt mindenki megteheti.

    előzmény:
    koboldbige (23)
    2014-09-30  13:24
  4. 2014. szeptember 30. 13:2423.

    Ákos maradjon a kaptafájánál ,énekelgessen amíg van aki meghallgatja és otthon ossza az észt a női szerepekről:( Sajnos sokan szeretnék még mindig, hogy a nő csak húzza meg magát:( ezért lehetséges , hogy a nők bántalmazása ellen képtelenek egy jól működő törvényt meghozni........ ezért kapunk ugyan azért a munkáért kevesebb bért.... Ákos gondolatai pedig nem nagypolgáriak mint egyesek értetni akarják, hanem elmaradott középkoriak!
  5. 2014. szeptember 30. 13:2022.

    Csak azt nem értem, hogy miért nem gondolhatja valaki így?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-30  07:43
  6. 2014. szeptember 30. 13:1721.

    Szikora ironikus volt, meg akarta  értetni egy szép lánnyal, hogy a szépség önmagában kevés,  nem helyettesíti a tudást, az iskolázottságot, a jó énekhengot. Ákos meg simán csak megfelelési kényszerből előkészítette a terepet a második Kossuth-díjának a nagy illiberális izében, ahol nem fér össze a őszinteség a korrektséggel, mint megtudhattuk tegnap a Kárpátok géniuszától. 

  7. 2014. szeptember 30. 13:1220.
    És mit fog kezdeni a kedves felesége, ha majd lecseréli egy jóval fiatalabbra, mint azt az ötvenes férfiak többsége teszi?
  8. 2014. szeptember 30. 13:0219.
    Érdekes téma ez nagyon. Az én nagyszüleimnél, még az volt a természetes, hogy a nagypapa dolgozott, a nagymama pedig nevelte a gyerekeket, köztük édesanyámat is, ellátta a háztartást, mintegy biztos hátteret nyújtva a családi békének és nyugalomnak. Édesanyám már nem akarta ezt, dolgozni akart, otthon varrt, miközben velem volt, ellátta a háztartást és megadta a biztos hátteret édesapámnak, hogy az általa keresett pénzzel együtt megéljünk. Amikor én is családanya lettem, (gyermekeim 1976-ban és 1980-ban születtek) három gyermekemnek szerettem volna megadni a lehetőséget arra, hogy ne kelljen napközibe járni, rohanni reggel, gyors fürdés este, pár szó lefekvés előtt, és a mókuskerék másnap indul újra. Nem bántam meg, hogy feladtam mindent és nem próbáltam meg rivalizálni a férjemmel, aki vezető beosztásban dolgozott. Mindenki elismerte a másikat, tudtuk kinek a mi a feladata, boldog családként éltünk. Hogy ez mennyire lenne jó a nőknek ismét, csak egy példa: tessék körülnézni az óvodákban, iskolákban, mennyi mostanában a sérült, magatartásbeli problémákkal küszködő gyermek.
  9. 2014. szeptember 30. 12:3918.
    Kezdhetném mindjárt azzal a szálló igével a Família kft-ből: "Vili te nagyon hülye" ! a név most nem érdekes. Ne a pasik mondják már meg, hogy hol a helyük a nőknek! Egyesek szerint az ágyban a konyhában és ezzel kész is a nőknek szánt feladat. Tudod mit Á(t)kos? Ne akarj te lenni a nagy megmondó ember, maradj a zenélésnél és akkor mindenki jól jár. Ha ilyen kijelentések lesznek még egyre kevesebben hallgatnak, egyet már elvesztettél a hallgatóságból!
  10. 2014. szeptember 30. 12:3017.
    A cikk megírása előtt kellett volna aludni rá egyet vagy kettőt, vagy hármat, vagy...
    Ez a cikk pont olyan mint egy hiszti. ^_^
  11. 2014. szeptember 30. 12:2816.
    Szerintem, mint mindenben, az egyensúly a lényeg.

    Nem kell CSAK anyának lenni, és nem kell CSAK karriert csinálni.
    Mindkettő olyan, ami önmagában nem elég.
    Sem férfinak(a nő mellett),sem nőnek.

    Én azt gondolom, hogy van abban valami amit Ákos mond...de ehhez olyan férfi is kell, aki el tud tartani X számú gyermeket,amikor a nő éppen anya(évekig!), és nem önmegvalósít. Merthogy a kettő együtt nem megy.

    Na de kérdem én....hány férfi tud havonta több százezer ft-ot előteremteni, ami pótolja a nő kiesett keresetét+ eltartja az X gyereket?

    Mert bárhogy is..önmegvalósítunk persze...ami jó és szép. De ha a férfiakra lehetne ezer százalékban számítani...vajon akkor is ennyien ezt tennénk? Hmmmm?

    Egy nőn ezer teher van...legyen bitang jó nő, szüljön ezer gyereket mert kell az otthon melege, legyen háztartásbeli, vágjon jópofát mindenhez..miközben a férfi dolga mi? Csak az lenne, hogy a családot eltartsa..ha már...de ha nem képes, ha nem elég...akkor?

    Na ezen tessék gondolkodni.
  12. 2014. szeptember 30. 12:1715.
    És ki ez az ÁKOS,hogy ex katedra kijelentéseket tehet? Polgári neveltetése és értékrendje nem predesztinálja ara,hogy visszaküldje a nőket a vasaló mellé.
  13. 2014. szeptember 30. 12:0414.
    Ez a média lufi Ákos ad tanácsokat? Örüljön, hogy hang nélkül 25 évig megélt !Milliókkal támogatja a politikai hatalom,valószínű, hogy így megtalálta a boldogságát. Engedtessék meg a nőknek is, hogy szabad akaratból döntsenek az életükről és ne ilyen begyöpösödött eszmék adjanak irányt!
  14. 2014. szeptember 30. 10:5913.
    "Nőként alapíts családot" -ez egy vélemény Ákos részéről. "Ha a környezetedben sok az elnyomásban élő nő, harcolj értük" -ez is egy vélemény Emma Watsontól. "A szépségiparban nagyobb sikereid lennének" -egy vélemény Szikora Robitól. Viszont amikor egy cikk közszereplők véleményét gyűjti össze, nem szerencsés az olvasóra erőltetni a cikkíró saját véleményét. (...de persze ez is csak egy vélemény)
  15. Torolt_felhasznalo_462920
    Torolt_felhasznalo_462920
    2014. szeptember 30. 09:4112.
    Én nagy Ákos rajongó vagyok.Biztos jó apa és férj ugyanis rég együtt vannak a feleségével.Az a baj,hogy országunkban ez nagyon ritka.A nőnek ha gyermeket vállal 100% felelősség viszont a férfi ha meggondolja magát kiléphet és semmi kötelezettség nélkül újra és újra kezdheti.A nő pedig...Rengeteg nő van akár több gyermekkel is egyedül anyagi gondjaival,mert pld. nem fizet a papa mert nem kötelezi rá senki./A férfi pld.ha félrekacsingat,legyintenek,hogy olyan addig a nőt ugyanebben az esetben lekurvázzák./Ennyit az izmusokról...A nőnek 1000-szer nehezebb.
  16. 2014. szeptember 30. 09:2811.

    Kérlek, áruld el, mit kellene nekünk, itthon maradottaknak a nyugati szomszédainktól tanulni? Igazán kíváncsi vagyok.

    előzmény:
    Rea79 (8)
    2014-09-30  09:20
  17. 2014. szeptember 30. 09:2610.

    Pont erre gondoltam én is. :-)


    Elolvastam a La Famme oldalán az egész cikket, és nem azt olvastam ki belőle, mint amit az nlcafé újságírója.


    Azzal egyetértek, hogy mindenki maga döntse el, mit kezd az életével, azzal már nem, hogy mind anyák akarunk lenni.

    előzmény:
    Emke (7)
    2014-09-30  09:18
  18. 2014. szeptember 30. 09:219.
    Nem értem miért kell kiforgatni valaki véleményét, ha egy az egyben bemásolták volna azt az 5 sorát Ákosnak, amit nyilatkozott, nem ízekre szedik, talán nem ezt az értelmet nyeri ez a - inkább nem minősítem - cikk.
  19. 2014. szeptember 30. 09:208.
    Szerintem pedig igenis jó a cikk. Mi Ausztriában élünk, és nem kevés nôi villanyszerelô, burkoló és kapaszkodjatok meg fiúk még vasbetonszerelô is dolgozik itt. Akik közül sok édesanya már, nem is egy gyerkôccel. Megvalósították önmagukat, miközben szültek és nem boldogtalanok, és nem kérdôjelezik meg a szakértelm?ket. Tény, hogy vannak dolgok amiben Magyarország jobb ill. jobb lehetne, de tény az is,hogy lenne mit tanulni nyugati szomszédainkt?l.
  20. 2014. szeptember 30. 09:187.
    Íme a szavak kiforgatása. De hát mindenki azt olvas ki a sorok közül, amit akar. Azért nem ennyire durva, amit Ákos mond. És igaza van az izmusokkal kapcsolatban. Csak vegyük elő a történelemkönyvet. Emma Watson pedig aranyos kislány és példakép lehet a tiniknek, de bennem nem igazán mozgat meg semmit a mondanivalója. Egy jót mosolyogtam a szavain. Sok nő karrierről álmodik, tenni akar valamit. Egyáltalán nincsenek ebben akadályozva kicsiny országunkban. És végül negyven felé közeledve legtöbbjük görcsösen gyereket akar szülni, mielőtt kifutna az időből. Végül is mind anyák akarunk lenni. Akkor, hol itt a hiba?
  21. 2014. szeptember 30. 09:116.
    Éééés ... újra egy buta, primitív és szélsőséges cikk a témában a NLC-tól :o(
    Éppen erről beszélt Ákos, és éppen emiatt nem veszik komolyan a feminizmust az emberek. Ez kártékony a nőkre nézve, mert mindenki az agresszivitással és szélsőségekkel fogja azonosítani ezt az irányzatot. Kár volt ezt megjelentetni.
    Írjatok inkább sikeres / boldog nőkről, és ennek az ezerféle megvalósítási lehetőségéről. Írjatok jó, és értékes EMBEREKRŐL. Akkor ti is letesztek némi értéket az asztalra...
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 30. 09:085.

    Én Szikora szavaiban egyértelműen éreztem az iróniát, hogy fel akarja rázni azokat a felszínes nőket, akik azt gondolták, hogy a jó külső elég még egy énekversenyen is. Vannak, akiket provokálni kell ahhoz, hogy észbe kapjanak: picikém, nem kell neked bizonyítvány, elég a szép szőke hajad és a párductested... ha valaki még ebből se veszi a lapot, az még bólogatni is fog rá. Más kérdés, hogy mennyire engedheti ezt meg magának nyíltan egy férfi, de akkor már rögtön mellé is állíthatjuk Tóth Gabit, aki bár intelligenciájában nem, fizikailag viszont ott van Szikora mellett: ő is tett már nemegyszer szexista megjegyzéseket az ott magukat megmérető pasikra. A show-bizniszbe viszont talán belefér az ilyesmi. Komoly közszereplőként, politikusként nyilván nem engedhetne meg magának ilyet.


     


    Ákost valaha szerettem, amikor még őszinte lelkű, szerelemről dalolászó srác volt. Mostanában meg, ha már izmusokról beszélt, a következő izmusokat javasolnám neki átgondolásra önvizsgálat céljából: opportunizmus, konformizmus. Valamint, hogy olvassa újra az 1984-et, amiből régen olyan igaz számokat írt.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-30  07:43
  23. 2014. szeptember 30. 09:034.

    Nem kellene indulatból cikket írni, mert ilyen fröcsögés lesz a vége. Régóta tudott dolog, hogy Kovács Ákos konzervatív polgári nevelést kapott, konzervatív polgári nézetei vannak. Akkor most miért csodálkozunk, hogy ilyeneket mond? Az ő véleménye épp olyan szabad, mint azé, aki ezen sorokat leírta. (és itt most érdektelen, hogy egyetértek vele, vagy sem. nem.)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-30  07:43
  24. 2014. szeptember 30. 08:083.
    A cikk címe durva csúsztatás az újságírótól (újságírónőtől).
    Ákos egyáltalán nem szólt semmi durvát. Csak talán az egyértelmű, világos fogalmazása zavaró egyes nők számára.
    Mindebből azt a következtetést vonom le, hogy az újságírónő önmegvalósítása sikertelen. Így a cikkéért ne várjon a felkészült és tárgyilagos kollégáival azonos bért.
  25. 2014. szeptember 30. 07:432.
    A Természet, az evolúció feltalálta az emberiség túlszaporodására az ellenszerét: emancipáció, önmegvalósítás. És máris, hopp, ahol ez megvalósul, csökken a populáció.

Címlap

top