Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőre készülve

laziandi
Létrehozva: 2014. szeptember 29. 14:26

Sziasztok!


Párom több mint 10 év együttélés után végre rászánta magát, hogy megkérje a kezem.


Terveink szerint jövő nyár (2015) vége felé szeretnénk megtartani az esküvőt.


Pár infó, ami fontos lehet:


- Budapesti esküvő lesz


- nem lesz lakodalom


- "csak" vacsora


- kb 40-50 fő a létszám


 


Tippeket, javaslatokat, praktikákat szeretnék kapni, hogy mit, hogyan csináljunk. Próbáljuk "minél szerényebben" megoldani, nem szeretnénk, ha milliós nagyságrendű lenne, mivel az nem is fér bele. Én azt mondtam a páromnak, hogy szerintem 500ezer ft-ba bele kell, hogy férjen. Egy dologhoz ragaszkodom, az abroncsos-uszályos fehér menyasszonyi ruhához. Azt mondtam, hogy arra maximum 100ezer ft-ot szánok.


Mit, mikor kezdjünk el intézni (párom szerint még korai, szerintem annyira azért már nem)?


Valakit szeretnénk, aki irányítja az egészet, de amiket a neten néztem ceremóniamestereket, mind 100ezer ft fölött láttam, annyit biztos nem szánunk rá, akkor inkább nem lesz senki.


Ebédre helyszínt is szívesen fogadok, esetleg zenész egyszemélyben, hogy mégis lehesssen picit táncolni, bármi, ami eszetekbe jut. Fotósunk elméletileg már van, "családon" belül, azzal nem kell számolni.


 


Ha nem jók az elképzeléseim, azt is írjátok meg nyugodtan, minden véleményt szívesen fogadok, átgondolom, átgondoljuk.


 


Nagyon szépen köszönöm!


 

  1. 2014. szeptember 30. 13:1126.

    A "rászánta magát" kifejezésen kaptam fel a fejem.


    Nekem ez azt jelenti, mintha hosszas unszolásra, nyomásra tenné.


    De nem akarok offolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (7)
    2014-09-29  15:43
  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 30. 12:3425.

    Szerintem nem fura a fehér ruha, végülis esküvőd lesz vagymiaszösz?(amúgy meg szerintem csodaszámba megy manapság, ha valaki szűzen megy férjhez)


    Én annyit mondok csak, hogy talán az abroncsos ruha már kiment a divatból. Kicsit ósdi hatást kelt. (meg túl vidéki) A különböző abroncsnélküli ruhák, sokkal-sokkal elegánsabb hatást keltenek.

    előzmény:
    laziandi (21)
    2014-09-30  11:46
  3. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 30. 12:3224.

    Szerintem is jobb a tálszervíz, mert pont a tányérszervízzel lehetnek gondok, úgyhogy Pistabácsi 4 szelet húst enne, Panninéni meg csak egy felet..


    Vagy rosszul gondolom?

    előzmény:
    laziandi (22)
    2014-09-30  11:52
  4. 2014. szeptember 30. 11:5223.

    Nálunk is tálak voltak 4 főre, több fajta hús, de minden fajtából több szelet,  plusz rántott gomba, sajt, így tulajdonképpen mindenkinek jutott mindenből, bár a legtöbben nem ettek három szelet húst. Szóval, ha bőséges a tál, akkor nincs vele probléma.

    Én eddig 4 esküvőn voltam, mindenhol ilyen megoldással találkoztam, úgy tűnik felénk ez a szokás.

    előzmény:
    abak (19)
    2014-09-30  10:53
  5. 2014. szeptember 30. 11:5222.

    Köszi, ezt megfontolom. Itt is egy tál 4 főre lenne. Nővérem esküvőjén és a barátnőm esküvőjén is ilyen megoldás volt, nekem nem volt vele különösebb bajom, de elgondolkodtató.

    előzmény:
    abak (19)
    2014-09-30  10:53
  6. 2014. szeptember 30. 11:4621.

    Nem értem miért furcsa a fehér, abroncsos ruha két gyerek után? Komolyan!


    Én úgy gondolom, ennek már nincs akkora hagyománya, mint régen volt. Szerintem ugyanúgy felveheti az, akinek már van 1 vagy 2 gyereke, mint aki még szűz... És fel is fogom venni, és igen, fátylam is. Nem hiszem, hogy én vagyok az egyedüli, aki így csinálja.

    előzmény:
    abak (20)
    2014-09-30  10:55
  7. 2014. szeptember 30. 10:5520.

    Az abroncsos, uszályos fehér ruha két gyerek után nekem is furcsa.


    Fátyol, mirtusz koszorú?

    előzmény:
    Nikita 666 (11)
    2014-09-29  19:32
  8. 2014. szeptember 30. 10:5319.

    Az egy tál több főre megoldásban nem gondolkodnék.


    Eddig egyszer voltam egy ilyen esküvőn, de egy rémálom volt.


    Ott 4 főre volt egy tál.


    Volt, aki szemrebbenés nélkül kivett mindent, amit akart, aki udvariasabb volt, az örülhetett a maradéknak.


    Attól, hogy nem akarod nagy lére ereszteni a vacsorát, az alkalomnak megfelelőnek kell lennie.


     

    előzmény:
    laziandi (8)
    2014-09-29  15:54
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 30. 09:5618.

    Így van. Ezeket mind-.mind fel kell mérni.


    Nekünk például lehetett vinni a sör-bort-rövidet, a menücsomagba pedig belekalkuláltuk az üdítőt és a kávét.

    előzmény:
    mocskos_macska (17)
    2014-09-30  09:43
  10. 2014. szeptember 30. 09:4317.

    A vendéglátás áránál kalkulálj az italfogyásztással is, mert az nagyon meg tudja ám dobni az árat. Kérdezd meg, hogy van-e italcsomag, ha nem, akkor nézd meg, hogy milyen áron vannak az üdítők, ásványvizek, sör, stb., mert hiába van jó áron az étel, ha horror az ital. Kérdezd meg, hogy röviditalt, bort lehet-e bevinni, van-e dugódíj. (Egyáltalán akartok-e röviditalokat.)

    előzmény:
    laziandi (14)
    2014-09-30  09:22
  11. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 30. 09:3816.

    Ha nem egy hiperszuper étterembe mentek és nem valamiféle csoda menü lesz (ill a szokásos esküvős_lehúzós ki tudjátok kerülni) akkor szerintem is belefér.


     


    Mondjuk én képtelen lennék egy ruháért ennyi pénzt kiadni, de ez már a te dolgod. 


     


    Én egyet javaslok neked és szerintem érdemes megfontolni: az esküvő, a ruha és a vacsora is TITEKET tükrözzön. NE bújjatok más bőrébe, legyetek önmagatok.

    előzmény:
    laziandi (14)
    2014-09-30  09:22
  12. 2014. szeptember 30. 09:3415.

    Na és, ha nem marad tiszta? Nagy ügy. Amit reggel felveszek ruhát, estére az sem marad feltétlen tiszta.
    Én nagyon "megengedő" vagyok ilyen téren: szerintem mindenki olyan ruhát vegyen fel, amiben jól érzi magát, ha fehér habosbabosat akar, akkor olyat, ha vörös miniruhában akar férjhez menni, akkor meg azt húzza fel. Ilyen téren a hagyományok eléggé hidegen hagynak.

    előzmény:
    Nikita 666 (13)
    2014-09-30  09:21
  13. 2014. szeptember 30. 09:2214.

    Sziasztok!


     


    Ragaszkodom a fehér ruhához, azért mert van két gyerkőcöm, nem jelenti azt, hogy nem vehetném fel. Egy ekrü vagy törtfehér se lenne különb a foltok terén, azon is meglátszódna. Mert ha 2.-3. esküvőm lenne, akkor azt mondom ok, ne legyen fehér.


    Egyelőre úgy van, hogy tervek szerint decemberben megyek az első ruhapróbára, ott felpróbálok több fajtát, és meglátjuk melyik a legjobb, legelőnyösebb.


    Most néztem egy éttermet, és a menü 4800-5500 között van, attól függ, milyet választunk. Szerintem ez belefér. 45 fővel számoltam, durván 250ezer ft. Ez alapján van viszonyítási alapunk.


    Azt beszéltük tegnap a párommal, hogy lesz rá kb. 6-800ezer ft-unk, abba bőven bele kell, hogy férjünk, és akkor nem ragaszkodunk az 500ezerhez. Maximum lemondunk a zenészről, íratunk egy sok órás cd-t, ami majd szól folyamatosan, és a ceremóniamesteren is elgondolkodunk, ha szűkös lesz a keret.


    Egyelőre most a dátumot kellene kitalálni, hogy tudjak árajánlatokat kérni, és esetlegesen foglalni bármit.

  14. 2014. szeptember 30. 09:2113.

    Nem kizárólag a leevésre gondoltam, látod, a tiéd sem maradt tiszta. Irónia volt.


    Nekem az a furcsa, hogy két gyerek után szeretne fehér habot. Pedig még mindig az ártatlanság jelképe.


     

    előzmény:
    mocskos_macska (12)
    2014-09-30  09:12
  15. 2014. szeptember 30. 09:1212.

    Én ezzel nem értek egyet. Nekem is abroncsos ruhám volt, igaz nem egy hatalmas abroncsról volt szó, hanem egy kisebb fajtáról, de én nem éreztem kényelmetlennek. Rendesen tudtam benne ülni, mozogni, menni, táncolni stb. Sőt, próbáltam olyan ruhát, ami nem abroncsos volt, hanem több réteg tüll alsószoknyája volt, nekem abban jobban elakadt a cipőm, az abroncsosban pont volt hely a lábamnak.

    Le sem ettem a ruhám, pedig általában úgy nézek ki evés után, mint egy kismalac :) A mell része belül viszont alapozós lett, az alja is rendesen koszos lett a tánctól, de ezek nálam kivédhetetlenek voltak, amikor visszavittem a szalonba, mondták is, hogy ez majdnem mindenkivel így van, erre van a tisztító :)

    Topikindítónak tanácsolom, hogy próbáljon fel minél többfajta ruhát, és annak alapján döntse el, hogy miben érzi magát legjobban :)

    előzmény:
    Nikita 666 (11)
    2014-09-29  19:32
  16. 2014. szeptember 29. 19:3211.

    Az abroncsos ruháról csak annyit, hogy kúva kényelmetlen. Nálatok ott a két gyerek, ragaszkodsz a fehér ruhához? Ha belegondolsz, a vacsorát is abban fogod végigülni. Én még nem láttam olyan menyasszonyt, akinek a ruháján ne lett volna pár csepp akármi.


    Egyébként gratulálok.

    előzmény:
    laziandi (1)
    2014-09-29  14:26
  17. 2014. szeptember 29. 17:4610.

    Egyetértek az előttem szólókkal, ez így nem fog beleférni a keretbe.


    Nekem 2 éve volt az esküvőm Budapesten, beszélgetős ebéd volt, de nem étteremben, hanem egy csodás villában, ahol a szertartás is volt.


    50 fővel délben kezdődött, hétig tartott, mindenki nagyon-nagyon jól érezte magát, azóta is emlegetik. Nálunk nem bulizós a barti kör,  a család meg idősekből áll, úgyhogy pont jó volt.


    A kaját és a helyszínt egy rendezvényszervező cég intézte, őket nagyon ajánlom: www.eventikum.hu


    Gyakorlatilag semmire sem volt gondunk, minden profi volt, a szervezéstől a kaján át a pincérekig. (nekik utólag is nagyon hálás vagyok, mindenki királynak beillő kiszolgálást kapott) Ez 400.000 Ft körül volt, ötféle étellel, kiszolgálással, dekorral, berendezéssel. (A virágot mi vittük, egy szál volt minden asztalon, gyönyörű és elegáns volt)


    A piát mi vittük italnagyerből, és jó pincészetekből, ez is nagyon megérte, mert ennyiért egy helyen sem kapsz minőségi piát: voltak sörök, üdítők, ötféle rövid, remek borok, és az egész megállt 80.000-ből, de nagyon sok maradt. Ez ki lehet hozni olcsóbban is sokkal. Ami még jó volt, hogy a cég adott egy italpultos kislányt, aki kaja előtt és után töltötte az italokat, a pincérek meg a kajához a borokat, vizeket.


    A torta az annyi, amennyit rászántok, ha elfogadsz egy jó tanácsot: ne mondd hogy esküvőre lesz!!!!


    Nálunk a zenét mi vittük, diszkrét halk jazz szólt a háttérben. A hangosítást is mi vittük, de ezt meg lehet oldani nem drágán. Szerintem beszélgetős ebédhez nem illik a tánc egyáltalán, tehát a zenekar is felesleges. A ceremóniamestert meg lehet spórolni egy talpraesett baráttal. Nálunk is a apukám régi barátja irányította a népet, erre nem kell pénzt kiadni pénzt 50 főnél szerintem.


    A ruha is annyi amennyit rászánsz, én varratam, hetvenből kijött, csodás egyedi darab lett, de fizettem sminkest és fodrászt is. Ez utóbbiakat, ha teheted, ne hagyd ki, mert sokat javít a közérzeteden.

    előzmény:
    laziandi (1)
    2014-09-29  14:26
  18. 2014. szeptember 29. 17:299.

    Szia!

    Kétlem, hogy bele fogsz férni az 500.000,- Ft-ba, de hajrá!

    Ami szerintem nagyon fontos: készíts egy költségvetést, és próbáld meg reálisan belőni az árakat. Tudom nehéz előre, inkább egy kicsit fölé tippelj. A neten találsz egy csomó költségvetésre vonatkozó táblázatot, én is onnan töltöttem le egyet. Itt aztán megtalálsz egy csomó tételt, sok biztosan felesleges lesz, azt törlöd, de legalább nem marad ki semmi. Végig tudsz menni a tételeken (pl. szertartás költsége, ruhák, kiegészítők,  meghívóvacsora, italok, rövid italok, fényképész, virágok, gyűrűk, dekoráció, zene, torta, fodrász, vőfély stb.), és rájössz, hogy mi az, ami nektek felesleges, mi az, amit mindenképp szeretnél, és máris látod, hogy hozzávetőlegesen kijön-e 500.000,- Ft-ból.

    Szerintem döntsd el, hogy egy csendes, beszélgetős ebéd / vacsora legyen, vagy táncos lakodalom. Az én ízlésemnek az egyszemélyes zenekar nem felelne meg, akkor inkább DJ legyen, sokkal minőségibb lesz, mint egy egyszemélyes "zenekar". De én olyan "öszvér-megoldást" nem választanék, hogy ebéd, de legyen egy fő zenész és kis tánc. szerintem vagy ez, vagy az. De ez csak az én ízlésem, véleményem, sokan biztos másképp gondolják.

    Vőfélyt, ceremóniamestert én szintén feleslegesnek érzem ekkora létszámnál. Mi hatvanan voltunk, templomi esküvő is volt, meg lagzi is, és nem kellett vőfély. Tanúknak, néhány barátnak kiadtuk a feladatokat (pl. figyeljék az időt, hogy ne csússzunk meg, tereljék be a vendégeket a templomba, osztogassanak pogácsát, vigyázzanak a gyűrűre és az igazolványainkra stb.), és ment minden a maga útján. A hangulat úgyis a résztvevőkön műlik, egy vőfély aztán izzadva erőlködhet, ha nem olyan a társaság, akkor semmit sem segít.

    Étteremnél olyat keressetek, ahová süteményt, illetve röviditalt be lehet vinni, és nem számolnak fel rá felszolgálási díjat / dugódíjat, így tudtok esetleg spórolni. Azzal számoljatok, ha lakodalmat is tartotok, akkor nyilván többet fogyasztanak az emberek, mint ha csak egy ebéd lenne.

    Mikor mi érdeklődtünk az éttermekben, akkor sok helyen pénteken kedvezményt adtak szombathoz képest, illetve volt olyan hely, ahol nem is vállaltak volna minket szombaton, mert alacsony volt a létszám. Ha nem nyári főszezonban tartjátok, akkor szintén lehet kedvezményekre számítani, illetve ha nincs nagy meleg, akkor üdítőből is kevesebb fogy :)

    Hirtelen ezek az apróságok jutottak eszembe, jó szervezést!

    előzmény:
    laziandi (1)
    2014-09-29  14:26
  19. 2014. szeptember 29. 15:548.

    Köszi a megerősítést! Nálunk is már két gyerkőc van, így nincs min elgondolkodni.


    Számoljuk le a fotóst, azért nem kell fizetnünk, gyűrűt nem akarunk aranyat, csak aranyozottat, az kb. 20-30ezer ft lesz, attól függően melyiket válasszuk. A vacsorát nem gondoltuk nagy lére ereszteni, egy leves, meg sültes tál 2-3 féle husival, körettel. Mondjuk 4-6 főre egy tál. Még így is azt mondjátok, hogy nem férünk bele?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (7)
    2014-09-29  15:43
  20. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2014. szeptember 29. 15:437.

    Az enyém 14 év ismeretség, 10 év együttélés és 1 gyerek után szánta el magát az esküvőre.


     Szerintem pont hogy ez a hosszú házasság titka :) Ismerjük egymást, átmentünk ezer és ezer megpróbáltatáson és még így is egymást választottuk. Mi ezzel a probléma? Sőt, én javaslom is a mai fiataloknak, hogy csak 10 év ismeretség után kössenek csak házasságot. Nem lenne ennyi válás, az is biztos...

    előzmény:
    asztanaviszta (5)
    2014-09-29  15:18
  21. 2014. szeptember 29. 15:396.

    Háát, barátkozz meg a gondolattal, hogy fél millába ez nem fog beleférni.

    előzmény:
    laziandi (1)
    2014-09-29  14:26
  22. 2014. szeptember 29. 15:185.

    500 ezerből 40-50 főre jó, ha a vacsorát ki tudod hozni.


    Hol van még az összes többi?


    Egy szösszenet: a nyitó mondatod nem tetszik. Ha a párod 10 év után szánta rá magát, hogy megkérje a kezed, elgondolkodnék, hogy kell-e ez az esküvő.

    előzmény:
    laziandi (1)
    2014-09-29  14:26
  23. 2014. szeptember 29. 15:114.

    Szia!


     


    Van 2015-ös esküvő topik, ott sok infót találsz. A 2014-esben is :)


    500 ezerbe szerintem nehezen fér bele. Nekünk kis esküvőnk volt, fotózás+polgári+templomi+nálunk hidegtálas kajálás 20 fővel, de ez volt 500 ezer mindennel együtt (ebbe már beleszámolva a ruhák, gyűrű is). 


    A polgáriban fél évvel a dátum előtt lehet csak konkrét időpontot foglalni, de sok helyen addig is ceruzával beírják a dátumhoz, így legalább tudtok hozzá keresni éttermet. Mivel nyár-nyár vége még csúcsszezonja a dolognak, ezért jó, ha a szolgáltatókat lefixálod, de egyébként más ráér még.


    Írok privit! 

    előzmény:
    laziandi (1)
    2014-09-29  14:26
  24. 2014. szeptember 29. 15:023.

    Nem egy helyszínen lesznek. A polgári a XIX. kerületi polgármesteri hivatalban lesz, a vacsora helyszínét még nem tudjuk.


    Templomi nem lesz.


     


    Megfontolom az A-vonalút, ha megyek majd próbálni, megnézzük azt is, hogy milyen. Köszi a tippet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (2)
    2014-09-29  14:52
  25. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 29. 14:522.

    Egy helyszínen szeretnétek a szertartást és a vacsorát is? Vagy amolyan mászkálós lesz: anyakönyvi hivatal-estleg templom- vacsora helyszín combót járkáljátok végig?


     


     


    Ha adhatok egy tippet: ne legyen abroncsos ruhád! Csak a baj van vele, minden téren. Gyönyörű A-vonalú rucikat lehet bérelni, érdemes körülnézni.

    előzmény:
    laziandi (1)
    2014-09-29  14:26

Címlap

top