Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meghíztál nem vonzódom ..

lillyvirag
Létrehozva: 2014. szeptember 28. 13:16

Sziasztok!


Lassan 10 éve párkapcsolatban élek, de nem felhőtlen minden, mint bármelyik párkapcsolatban. Sajnos a kapcsoltunk alatt felszedtem 15 kg és ezért a párom nem vonzódik hozzám :( Én ezt nőként nehezen értek meg, mert nálam a vonzódás a szeretet jele és ezért én ezt úgy élem meg, hogy már nem szeret. Ha valakit igazán szeretünk akkor ezt tényleg akadály lehet?


köszönöm a hozzászólásokat!!

  1. 2014. szeptember 29. 12:0326.

    Persze, hogy nem. Viszont nekem meg herótom van attól, hogy emberek tök ismeretlenül kiabálnak pl a kövérségnél, hogy jéééé ez biztos napi 1 tonnát eszik, holott lehet, hogy nem. Vagy mondjuk egy nagyon soványnál: jéééé katika tuti anorexiás, holott jó esetben őt sem ismerik, és ez csak egy példa, lehet másféle testi hiba, ami messziről látszik, lehet róla pofázni, meg pofákat megjegyzéseket vágni hozzá, pedig nem is ismered, csak neked böki a szemed. Az, hogy az utcán vadidegenek kit néznek ki és hogyan...ugyan hagyjuk már, sok esetben az emberek a magukéban a gerendát se. 


    Az, ha leírta volna a topikindító, hogy voltaképpen hogyan, s miként hízott meg, lett volna egy alap arra, hogy valamiféle korrekt kommentek keletkezhessenek, ráadásul ugye aki a férjet okolja 100%ban, ott valószínűleg a saját rossz tapasztalata mondatja vele, azt amit. ( Pl lefogyott a férj kedvéért, férj mégis lelépett. ) Hozzátenném: ha valaki fogyni akar, akkor az ne a férje, gyereke, kiskutyája stb kedvéért tegye, hanem önmaga miatt, különben az egészet megette a fene.

    előzmény:
    hornstul (25)
    2014-09-29  11:44
  2. 2014. szeptember 29. 11:4425.

    Nézd szerintem ugyanolyan feltételezés, hogy a TI csak csinosabb lett, szépen hízott meg, betegség miatt, stb. Minthogy előnytelen neki a +15 kg és mindez csak lustaságból alakult így. Mindkettő feltételezés, semmit nem tudunk biztosan.


     


    Az igénytelenség határa mindenkinek más. Abban iagazd van, hogy a kilógó borda, túlzott soványság sem egészséges. De azért lássuk be, nem minde nő szép +15 kg után, nem mindenki "jó" helyre megy és ennek nem mindenki örül...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (22)
    2014-09-29  11:26
  3. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 29. 11:4324.

    Ebben viszont egyetértünk.

    előzmény:
    hornstul (23)
    2014-09-29  11:27
  4. 2014. szeptember 29. 11:2723.

    Amúgy szerintem is sanszos, hogy direkt tűnt el a TI és direkt nem adott meg minden információt. (Illetve, ha épp fél éves babával lenne otthon, akkor csak leírta volna eleve...)

    előzmény:
    lady1986 (19)
    2014-09-29  11:19
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 29. 11:2622.

    Ha beteg a testképünk, legalább ne híreszteljük már mint igazságot. Miért volna 15 kg rengeteg és igénytelen? Tudod, mi az igénytelen? Ha valaki fürdetlen, ápolatlan, cigitől bűzlő fogát, száját nem szokta mosni, szakadt/feslett harisnyában jár, ilyesmi. 15 kg-mal van, aki vonzóbb, mint vékonyan. Ha fenékre, cicire hízik, de van dereka is, ez (nem mindenkinek, de rengeteg férfinak) vonzóbb tud lenni, mint a szálkás, vékony, kisfiús alak egy nő esetén. Nagyon sok ízlésesen telt, szép, mosolygós, arányos és igényes (!) nőt ismerek, akiket ha meglátnál, tuti, hogy neked sem az jutna eszedbe, hogy ez rengeteg és igénytelen. Más kérdés, ha az Ő (T.I.) férje nem ezt szereti (egyéni ízlése miatt). Ezt már kérdeztük tőle, de még nem jött vissza válaszolni.

    előzmény:
    hornstul (16)
    2014-09-29  10:28
  6. 2014. szeptember 29. 11:2521.

    Teljesen igazad van!!!


    Csak eddig itt mindenki azt írta, hogy tuti a férj a hunyó, mindenki valószínűsítette, hogy  terhességek, betegség miatt szaladt fel a +15 kg, stb. Én csak arra akartam rávilágítani, ahhoz szántam a hozzászólásaimat, hogyha nem ez a kiinduló állapot. Hanem ha tök egészséges a TI, gyerekek már iskolások, és egy kicsit elhagyta magát...

    előzmény:
    lady1986 (19)
    2014-09-29  11:19
  7. 2014. szeptember 29. 11:2120.

    + 15 kg  az legalább +3 ruha méret, azt lehet magyarázni, de akkor is rengeteg szerintem.


     


    Ráadásul a férj biztos örül, hogy drága kis feleségének eszébe sincs tenni semmit azért, hogy neki tetszen. Se kérés nélkül, se úgy hogy meg is kérte erre. Szerintem ő is arra gondol, hogy a felesége nem szereti már.... Ebben a történetben ez is elég kiábrándító, nem csak maga a +15 kg.


     


     

    előzmény:
    Babyface83 (18)
    2014-09-29  11:01
  8. 2014. szeptember 29. 11:1919.

    Azért de jó egyből a csokival dobálózni. Az a baj, hogy a topikindítóból nem derül ki, hogy mi miatt szedte fel ezt a súlyt. Betegség miatt, terhesség alatt szedte fel és maradt rajta, vagy tényleg szimplán a lustaság és a nasi okozta. Kár egy négysoros leírás alapján rögtön ítélni. Nem tudni előtte milyen volt az alakja, mondjuk ha cingár alkatra ment fel ez a 15 kg az közel nem olyan vészes, mintha már egy eleve telt alkatra. Ettől függetlenül van két felvetésem az egésszel kapcsolatban:


     


    1. Ez csak egy jó kifogás a férj részéről, trivial remekül összefoglalta, hogy sok egyébként kopaszodó és hízásnak indult " dalia "  sem veszi észre magát, csak a másik féltől követel odafigyelést, nem mellesleg páran itt írták, hogy lefogytak a férj kedvéért, férj valahogy mégiscsak lelépett, szóval ott is inkább egy már háttérben álló szerető lehetett az igazi indok, nem a felesleg.


     


    2. Az egész topik egy kamu, mivel a topikindító eltűnt szépen, mint az a bizonyos szürke szamár a ködben, viszont ezzel a kövérség-soványság témával remekül fel lehet pörgetni a hétvégéken leginkább alvó fórumot.


     

    előzmény:
    hornstul (16)
    2014-09-29  10:28
  9. 2014. szeptember 29. 11:0118.

    Azért a RENGETEG súlyfelesleg nem 15 kg-nál kezdődik szerintem.


    Az meg hogy ki mit tart igénytelenségnek elég relatív. Régebben itt egy topicból kiderült, hogy a hozzászólók nagy többsége nem tartja igénytelenségnek azt, ha kimarad néhány napig a fürdés abban az esetben, ha az illető nem megy sehova. Na én például ezt tartom igénytelenségnek, nem a néhány kilós túlsúlyt.


    És az sem olyan egyszerű, hogy a csoki nem fontosabb, mint a férj... Nem mindenki lesz modell alkatú attól, ha elhagyja a csokit. 


    "Te mit szólnál, ha a férjed hízna így el? Tényleg egy hangyányit se zavarna?"


    Nem engem kérdeztél, de azért válaszolok: nem, nem zavarna. 15 kg-al többel sem lenne kevésbé szerethető vagy akár kevésbé vonzó, szerintem nem ezen múlik. Lehet, hogy az egészségéért aggódnék, ezért megpróbálnám rávenni, hogy adja le a felesleget, de hogy ezért nem szeretném őt kevésbé az biztos.

    előzmény:
    hornstul (16)
    2014-09-29  10:28
  10. 2014. szeptember 29. 10:3217.

    Hát igen, fontos ehhez a magasság, meg hogy előtte vékony volt, vagy már akkor is volt rajta plussz súly.


     


    Azért ha 152 cm és volt rajta már eleve +10 kg, azzal lehetett mondjuk szép és telt, de ha erre mág rájött mondjuk 15 kg ami inkább 20 kg. Akkor lassan az utcán kinézik...


     


    Már bocsánat :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (14)
    2014-09-29  08:49
  11. 2014. szeptember 29. 10:2816.

    Ne haragudj, de 15 kg az rengeteg. Ennyi az össz súly felesleged vagy volt rajtad előtte is? :-(


    Te mit szólnál, ha a férjed hízna így el? Tényleg egy hangyányit se zavarna?


     


    Sokan írják, hogy az a fontos, hogy ápolt és igéynes maradj. Hát szeirntem +15-20 kg nem az igényesség jele...


     


    Illetve szabadon lehet dönteni, hogy a csoki és a súlyfelesleg a fontosabb vagy a férjed.


     


    Elnzését, ha nyers vagyok, vagy hogy én másképpen látom...

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 29. 09:2915.

    Mégis találnak pasit maguknak a kevésbé átlagos kinézetű lányok is.

    idézet:
    Kerdejel (13)
    2014-09-29 08:40:56

    már mint hogy az átlagosnál rondábbakkal is csinálják?
    igen
    mindegyiknek nem jut jó csaj
    nem mindegyiknek számít más egyéb, mint a luk

    előzmény:
    Kerdejel (13)
    2014-09-29  08:40
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 29. 08:4914.

    eva mendes-re 55 kilósan rengeteg pasi beindult
    jelentősen redukálódott volna a létszám, ha 70 kiló

    és az se mindegy, hogy 168cm magasra megy 15kiló, vagy 162cm magasra

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16
  14. 2014. szeptember 29. 08:4013.

    Mégis találnak pasit maguknak a kevésbé átlagos kinézetű lányok is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (12)
    2014-09-29  08:27
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 29. 08:2712.

    amikor egy idegen jó csajra feláll a pasik farka, AKKOR hol a szeretet?
    szeretetből senki nem lesz kívánatos

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16
  16. 2014. szeptember 29. 07:4711.

    Nem érzi jól magát melletted. A súly csak egy ürügy, vagy pedig komolyan olyan felszínes, bár 10 év alatt nem hiszem, hogy nem jöttél volna rá. Talán elsősorban tőle kéne megkérdezni. Nem követelőzően, de nyíltan. Ő meg képes legyen őszintén megnyílni a problémáival, kifejezni az érzéseit...

  17. 2014. szeptember 28. 21:5710.

    Nekem is mondta a volt ferjem hazassagkotesunk utan, hogy fogyjal le, fogyjal le, kover vagy. 47 kilorol 52 lettem. Mondjuk engem is zavart a par kilo.  De jo kajakat kellett foznom, a hasat szerette. Hat en is ettem, amikor ott ultem az asztalnal.


    Aztan egy szep napon csak felkialtottam, hogy alljon mar meg a menet, hat te is hiztal. O is szepen terebelyesedett. Ja, hogy a bufeben par kremest is szoktak arulni, o szalad es meg is veszi, meg is eszi. Hat igen, neki szabad volt. Megengedte maganak. Aztan ahogy mondjatok, eletunk egesz teruleten ez uralkodott. Kicsit keson nyilt ki a szemem, mert ugye a szerelem vak.

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16
  18. 2014. szeptember 28. 21:379.

    évi másfél kiló hízás kicsit soknak tűnik vagy rövidebb idő alatt jött fel ennyi plusz a kiinduláshoz képest?


    mióta van gondja párodnak ezekkel a plusz kilókkal? már az első 5 után megjegyezte vagy eddig nem vetette fel ezt a témát?


    lehet, hogy a párodat pont az a testalkat indítja be, amilyen a tied is volt az elején és a mostani nem jön be neki, ettől függetlenül szeretni szerethet, a vonzódás más tészta


    nálunk fordítva volt: párom szedett fel 20 kilót és nem, nem vonzódtam hozzá és ezt meg is mondtam, viszont nagyon szerettem túlsúlyosan is


    leadta a plusz kilókat újra vonzódtam hozzá, szerettem (szeretem a mai napig) és irtó büszke vagyok rá, hogy végig tudta csinálni és már 6 éve tökéletesen tartja a súlyát, amire meg ő nagyon büszke 


    én a szülésem után a feljött pár kilót is egész gyorsan leadtam szándékosan, mert engem zavart nagyon, párom egy szót sem szólt, nálunk ő sokkal elfogadóbb úgy néz ki 


    azt viszont nagyon nem tudom megérteni, ha valaki az esküvő vagy szülés után elhagyja magát és utána csodálkozik, hogy mi történt 


    pviki: azt véletlenül nem mondta, hogy nem tud rád nőként tekinteni, hanem "csak" mint anyára? sajnos ezt már mástól is hallottam 


     


     


     

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16
  19. 2014. szeptember 28. 20:578.

    Attol meg, hogy lefogysz, egyaltalan nem biztos, hogy kivanni fog. Az en ferjem 8 honappal a kisfiunk szuletese utan kozolte velem, hogy fogyjak le 10 kilot, mert nem vagyok eleg noies. Azota lefogytam 12 kilot, megis itthagyott az 1 eves gyerekkel egyedul. Szoval nem a kilok szaman mulik, hanem az elfogadason es a szereteten. O mar nem szeretett, szamara a kiloim csak kifogasok voltak. 


    Kivanom, hogy nalatok ne igy legyen...

    előzmény:
    abraxas (4)
    2014-09-28  14:41
  20. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 28. 16:427.

    Ezt így konkrétan kimondta, hogy a kilóid miatt nem vonzódik hozzád? Miben nyilvánul meg ez a nemvonzódás?


    Ő nem változott semmit a tíz év alatt? Nem lett esetleg kopaszabb, pocakosabb, őszebb, zsémbesebb? Mi lesz a következő kritika? Hogy ráncosabb lettél? Mert hogy egy idő után leszel, ha hetvenévesen jelenik is meg az első szarkalábad, de valamikor meg fog.


    Két variációt látok így első körben:


    1. ez csak egy kifogás, és sok minden mást lát már abban a te plusz 15 kilódban, ez csak ürügy számára.


    2. Nem esett le neki a valóság, hogy az emberek többnyire nem maradnak olyanok életük végéig, mint a húszéves esküvői fotójukon, hanem bizony ducibbak lesznek/ráncosabbak/kevésbé feszesek: egyszóval öregebbek. Hacsak fel nem köti magát már ma, ez bizony vele is meg fog történni, jobb, ha ezzel szembenéz.


    Egyébként az első variációt tartom valószínűbbnek.

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16
  21. 2014. szeptember 28. 16:016.

    Olvasva a topicot az jutott eszembe, hogy fordított felállást még nem olvastam, amikor a nő panaszkodik a párja külsejére. Pedig, bizony látni, hogyan engednek le nem egy házasságban igényszinten ők is.


    Ezek szerint, mi nők karakánabban vállaljuk fel, ha vége, nem csak kifogásokat gyártunk, és amúgy meg toleránsabban viszonyulunk a változásokhoz?

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16
  22. 2014. szeptember 28. 15:525.

    Szerintem a szeretet és a vonzódás az két különböző dolog. Az persze a legjobb, ha a kettő együtt van, de szeretni lehet valakit úgy is, hogy az ember nem kíván vele lefeküdni. Mondjuk mint egy jó barátot. 15 kiló nem kevés. Betegség miatt szedtél fel ennyit? Mert az mondjuk más dolog az elfogadást tekintve. Azonban, ha az elhanyagoltság az oka, akkor azon változtathatsz. Párod ezen a téren hogyan változott az elmúlt 10 évben? Ő is felszedett ennyi kilót?

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16
  23. 2014. szeptember 28. 14:414.

    Hát ha zavarja, akkor zavarja, ez ellen nincs mit tenni. Számomra fura, mert én a férjemnek nem az alakját szeretem elsősorban, hanem a testét, és ez fordítva is így van. Ha egy betegség után lefogyna, vagy elhízna, ugyanúgy kívánnám, amíg ápolt. (értem ez alatt a minimálprogramot: fürdés, hajmosás, körömvágás, fogmosás) De mindenki más, a szexuális vágynak nem lehet parancsolni.


    Ha nem érzed jól magad, fogyj le. Ha jól érzed magad, akkor szerintem érdemes hagyni elmenni, hiszen a párod kedvéért sem elvárható, hogy változtass a testeden, csak saját magad miatt.


    De készülj fel rá, hogy ha le is fogysz, nem biztos, hogy kívánni fog. Egy tíz éves kapcsolatban nekem nagyon takarózásnak tűnik a másik pluszkilóira való hivatkozás, ha addig jó és kielégítő volt mindkettőtöknek a szex.

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16
  24. 2014. szeptember 28. 14:393.

    lilyvirag: Sajnos van, hogy egy férfit csak egy bizonyos testalkat tud beindítani. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret


     

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16
  25. 2014. szeptember 28. 13:592.

    Igen.


    Volt egy ismerosom, aki eskuvo utan jocskan felszedett kilokat. A ferje ezt nem szerette.


    Szegeny kis no mindent elkovetett, hogy fogyjon, szerette a ferjet, de csak duci maradt. Mindketten boldogtalanok lettek ebben a kapcsolatban.


    Egy ido utan lattam a kis not egy masik pasival. Majd kicsattantak, ducik voltak mindketten. De nemcsak ettol, hanem a boldogsagtol is ragyogtak.


    Duci alatt nem a ronda koveret ertem.


    Ugyanakkor hallottam, hogy a volt ferj viszont elvett egy vekony, sovany, manoken alkatu kis not.


    Masreszt nem mindenki igy csinalja. Van,akiknel ez nem szamit. Ahol zavarja a masik felet, ott gaz van.

    előzmény:
    lillyvirag (1)
    2014-09-28  13:16

Címlap

top