Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Waldorf-botrány: nem vették fel a kisfiút, mert két nő neveli

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 26. 15:16
Két évig küzdött az anya, hogy fia bekerülhessen a kispesti Waldorf-iskolába, de végül azt kellett a gyereknek elmagyaráznia, hogy nem járhat ide, mert a családja "nem szokványos". Nem törődött bele a diszkriminációba, és az Egyenlő Bánásmód Hatóság végül neki adott igazat.

Nők Lapja Café: Waldorf-botrány: leszbikus mamája miatt nem vették fel a kisfiút
  1. 2014. szeptember 27. 10:4226.
    Ez pozitív reklám a Waldorfnak, több normális szülő meri beiratni a gyerekét ezek után. Kezdem unni a buzikat meg az ő jogaikat...
  2. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 27. 09:3625.

    Én oviban voltam waldorfos szülő. Az első bemutatkozás bizony nagyon alapos volt, bár ez is biztos, hogy intézmény- és személyfüggő is, hogy ki mennyire kérdez rá a jelöltek családi életére. A lányom ovijában pont előtte volt egy olyan eset, hogy a gyereket a nevelői kérések ellenére pókemberes meg egyéb szörnyes pólókban járatták, míg végül megkérték a szülőt, vigye el az oviból, mert itt a gyerekek többsége tévét sem néz, de ha néz is, nem pókembert és japán harcos rajzfilmeket. Szóval még arra is rákérdeztek, hogy ugye nem aktuális akciórajzfilmes cuccokban akarom járatni a lányom, ha már mindenáron mintás, akkor valami kis ártatlan rajzocska... A családi háttérre is ők maguk kérdeznek rá, mivel minden hónapban van szülői kör, ahova kötelezően ajánlott az eljárás (egyébként ez jó szokott lenni, mi szerettük), és oda értelemszerűen nem fog mindig ugyanaz a szülő eljárni tudni. Amiatt is megkérdezik, mivel szülői fenntartású az intézmény, hogy tud-e segíteni pl. ügyeskezű apuka műszaki vagy fúrós-faragós teendőben (nekem nem kérdezték meg, hogy ügyeskezű apuka vagy leszbi anyuka :D ). Summa, szóba fog kerülni igen, már rögtön, hogy mi is a családi háttér, ki miben tud segíteni, milyen otthoni behatások érik a gyereket, nézhet-e tévét, ha igen, mennyit stb.


     


    Ez most így talán nagyon szektásan hangzott, de a legtöbb dolog teljesen jól működött, én is jobban örültem, hogy farsangon pl. kis gombákat, manócskákat, cicákat láttam, nem pedig csontvázat, vámpírt és zombit. Az se jött rosszul, hogy a gyerek karácsonyra kézzel készített pamutbarikát kért, nem pedig műanyag csillámbarbit. Suliban már egész más a helyzet, de azzal én nem foglalkozom, nálunk az már szóba sem jön. Ovinak szerettem.

    előzmény:
    kella (23)
    2014-09-27  09:15
  3. 2014. szeptember 27. 09:2824.

    Igen, pont ez az: jo nagy tulzassal irod amit irsz.


    Hogy jon ide a szex??? Ha te kiejted a szot, hogy a 'ferjem' a szexre kell asszocialnunk?


    A hiba a te keszulekedben van.

    előzmény:
    kella (23)
    2014-09-27  09:15
  4. 2014. szeptember 27. 09:1523.

    Nem gondolom,hogy az iskola alapból utasít el mindenfajta devianciát.Azt sem tartom valószínűnek,hogy a tanárnő rákérdezett arra ,hogy az új társ nő vagy férfi.Talán ha van itt a fórumon Waldorfos szülő,leirhatná a tapasztalatait az első elbeszélgetésről...


    El sem jutottak a beiratkozásig,ahol másik anyu is megjelent volna.


    A cikkből kiderül,hogy az első elbeszélgetésen anyuka máris közölte ,hogy ő leszbi.


    Ha azt mondta volna,hogy új férjem van ,hetente 8x szexelünk,akkor is furán néztek volna rá.Ez nem a nemi identitásról szól.Egészen egyszerűen arról,hogy minden közlésnek megvan a maga helye és IDEJE.Kell ahhoz egyfajta kapcsolat,hogy ilyen fokú intimitásba beavass valakit.Ha egy állásinterjún süti el ugyanezt,biztos nem veszik fel.Pedig senkit sem érdekel,kivel bújik ágyba esténként....


    A tanerő nyilván azt hitte,hogy ez a mama harcos leszbi,aki küzd a melegek jogaiért és lelki szemei előtt látta,ahogy plakátol és tüntet a suli előtt.Jó nagy túlzással írom ,amit írok,de talán megértitek mire gondolok.....


     

    előzmény:
    évi* (22)
    2014-09-27  00:08
  5. 2014. szeptember 27. 00:0822.

    Egy meleg / leszbikus pár nem biztos, hogy meg akar mutatni bármit is, hanem csak egyszerűen létezni szeretnének. Pont ugyanannyira, mint a hetero párok. Számomra elképesztő, hogy a 21. században még mindig sokan vannak, akik úgy érzik, hogy bármi közük van ahhoz, hogy ki kinek a párja.

    előzmény:
    kella (17)
    2014-09-26  21:09
  6. 2014. szeptember 27. 00:0421.

    Nem biztos, hogy reklámozta, csak pl, együtt mentek a gyereket beíratni, ahogy egy családban előfordul, hogy Anya-Apa együtt viszi a gyereket...Ne kelljen már eldugnia a párját, csak azért, mert az néhány szerencsétlennek nem tetszik.

    előzmény:
    kella (14)
    2014-09-26  18:50
  7. 2014. szeptember 26. 22:1520.

    Masreszt sehol a cikkben nem emlitik, hogy az anyuka a parkapcsolata 'fizikai reszet" emlitette volna.


     

    előzmény:
    kella (17)
    2014-09-26  21:09
  8. 2014. szeptember 26. 22:1219.

    Nezd, ez nem dac, nem csakazertis meleg vagyok hozzaallas hanem a mindennapi elet resze.


    Amikor az ember beszelget az iskolaigazgatoval, fontos megemliteni a gyerek csaladi korulmenyeit, kulonosen egy olyan iskolaban, ahol a csalad az iskolai elet resze (waldorf). Eltitkolni egy ilyen inforlaciot butasag - es nem mellesleg ertelmetlen.


    Barki elmondja, hogy pl 3 masik nyelven beszel otthon mint az iskola nyelve, veluk el alzeimer koros nagypapa, vagy 6 nagytestvere van, megahalt apukaja 3 evesen, vagy elvaltak -es vannak mostohak stb stb - mindent megemlit ami a gyerek eletet befolyasolja es fontos lehet a taneronek, hogy megertse adott gyereket.


    A meleg csaladok eleteben nem nagy dolog, 'business as usual' hogy melegek. Ezert normalis tarsadalomban nem foglalkoznak azzal hogy ezt titkoljak vagy reklamozzak, egyszeruen vannak. Alapveto informacio, hogy Anna vagy Erzsi jonnek a gyerekert, sot, felmerulhet ez-az amaz, mert a gyerek 'nem megszokott' kornyezetben el, sot, lemaradottabb vagy konzervativ orszagokban (lasd) emiatt hatranyos megkulonboztetes is erheti. Ez olyan alapveto informacio amit egy valamirevalo iskolaigazgatonak/ osztalyfonoknek tudnia kell a gyerekrol.


    Eleg fura ha a te ismeroseid gyerekeinek az osztalyfonoke nem tudja, hogy a kisgyereket meleg hazassagban nevelik. Nem azert mert ez masefele elbanast igenyel, hanem mert meghatarozza a gyerek mindennapjait.


    Masreszt nem feltetlen szulo a biologiai apa vagy anya, persze jo ha igen, de millio esetben nem az.


     


     

    előzmény:
    kella (17)
    2014-09-26  21:09
  9. 2014. szeptember 26. 21:2818.

    A Waldorf-iskolákról eddig azt tudtam, hogy azok sokkal rugalmasabbak, toleránsabb a légkörük, mint az államiaknak. "Problémás" gyerekek is jól tudnak ott fejlődni, tanulni.


    Itt most nem a gyerek volt "problémás", de csak azért elutasítani, mert a nevelői azok? (Ez most nem az én értékítéletem, Mo-n a homoszexualitás nem elfogadott, társadalmi devianciaként értékelt jelenség.)


    Ezzel csak az a probléma, hogy annyi dolog miatt lehet egy gyereket gúnyolni és ha minden kis lúzert kidobnának még az iskolából is, akkor rengeteg kallódó utcakölyök lenne.


    Egy srácot lehet azért csúfolni, mert:


    - a szülei fura nevet választottak neki


    - testalkata miatt (pl. kövér, sovány, aránytalan testfelépítésű)


    - egyéb tulajdonságai miatt (pl. fogsor állása, orrforma, elálló fülek, stb.)


    - szociális helyzete miatt (mintha tehetne arról, hogy szegények a szülei, csonka családban él, alkoholista az apja/anyja, elhanyagolják, verik, stb.)


    - valamilyen lemaradása, ügyetlensége miatt


    - + kismillió egyéb dolog miatt.


    Azért egy esélyt kaphatott volna ez a fiú, hogy a suliba beilleszkedjen, saját maga vívjon ki valamivel elismerést. Mert nem biztos, hogy kapásból a lúzerek közé sorolták volna.


    Ha maga a tini srác lett volna szemmel láthatóan "meleg" (megjelenés, beszédmodor, öltözködés, stb.), még akkor sem kellett volna kizárni. Egy konzervatív, egyházi iskolánál nyilván érthető lenne valamilyen szinten ez a fajta elutasítás, de egy világi és magát demokratikusnak hirdető iskolánál nem.


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-26  15:16
  10. 2014. szeptember 26. 21:0917.

    Nagyon tévedsz.Ugyanis a másik szülő férfi.Igaz elváltak,de attól még ő a másik szülő.


    Nem kellett volna hazudni.Elváltam,de új társam van aki velünk él,apukával tartjuk a jó és szoros kapcsolatot.Kész ennyi.Idővel ha a gyerek beilleszkedett és barátokat szerzett,akkor a legnagyobb természetességgel vehették volna az összes akadályt.


    Hidd el,tudom miről beszélek.....közvetlen családtagjaim között is van meleg pár.


    Nagyon szeretjük mindkettőjüket.Két végtelenül kulturált kedves ember.DE! különös gondot fordítanak arra,hogy soha ne tolják senki arcába a kapcsolatuk fizikai részét,nem provokálnak senkit és nem vonulnak fel sehol.Mindenki elfogadta őket a családban,baráti körben.Tudtommal soha nem kaptak egy negativ beszólást sem.De valahogy nincs meg bennük az dac,hogy csakazértis megmutatjuk és aki nem akarja lenyelni annak is lenyomjuk a torkán.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (16)
    2014-09-26  20:19
  11. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. szeptember 26. 20:1916.

    Gondolom, a tanító érdeklődött a családról. Hazudnia kellett volna? Aztán miért? És az jobb lett volna?


    Reklámozta a homoszexualitását? Tudod, nálunk is hol én viszem a gyereket, hol az apja. Felváltva hozzuk el, és felváltva járunk szülői értekezletre és mindenféle rendezvényekre. Gondolom, leszbikuséknál is így van. Meddig lehetett volna titokba tartani, hogy a másik szülő is nő? És egyáltalán miért kellett volna?


     

    előzmény:
    kella (14)
    2014-09-26  18:50
  12. 2014. szeptember 26. 19:0315.

    Monana hozzászólásával én magam sem értek egyet, ugyanakkor szerintem nem fair, amikor egy mérlegre helyezünk egy egyébként jól működő családot, ahol a szülők azonos neműek egy olyan családdal, ami egyértelmű, hogy nem működik jól, ha az egyik szülő a válást követően nem foglalkozik a gyerekével a másiknak pedig ideje nincs rá.


    És akkor egy ilyen példával bizonygatni, hogy szegény gyereknek akkor vajon mi a jobb, ha elválnak a szülei és aztán leszarják, vagy éppenséggel melegek a szülei.


    Senki nem tartja jónak a válást, a csonka családokat, a gyerekek elhanyagoltságát, de ezt érvként felhozni a meleg párok alkotta családok mellett épp ugyanolyan inkorrekt, mint amikor azért nem veszünk fel egy gyereket az iskolába, mert a szülei leszbikusok. 

    előzmény:
    ladybird65 (13)
    2014-09-26  17:50
  13. 2014. szeptember 26. 18:5014.
    Miért is kellett rögtön beavatni a tanárnőt anyuka nemi hovatartozásába???
    Úgy akar küzdeni a leszbikusok diszkriminációja ellen,hogy a gyereket állítja célkeresztbe?
    Hiszen ő fog ott maradni a suliban egyedül ,mikor mindenki már tudni fogja az egész cirkuszt......
    Semmi bajom a homoszexuálisokkal,de a gyerekét érintő kérdésekben talán nem kéne reklámozni.Csakis a gyerek érdekében.Ugyanis nem biztos hogy a gyerek is a leszbik harcos szószólója szeretne lenni.
  14. 2014. szeptember 26. 17:5013.

    Bocs, de Te egy másik malomban őrölsz. Azzal, ha felvették volna a gyermeket ebbe az iskolába, még nem nevelték volna bele a többi gyermekbe, hogy ez az átlagos családmodell... Egy az, hogy hogy képzelted? A tanító néni ofő órán elkezdi a család szépségeit ecsetelni, majd megjegyzi, hogy de nem ám úgy, mint Ödönkééknél, mert az ronda dolog, ugyanis ott az apuci is nő.... Kettő: mit tartasz természetes (normális, elfogadott, helyettesítsd be a számodra megfelelő szót) családmodellnek? Ez megint megérne egy külön vitát, amiben hidd el, a melegek meg sem jelennének. Itt van pl. a válások, a csonka családok. Ahol csak anyuka van, mert elváltak. Apuka meg sokszor nemcsak a feleségétől válik el sajnos, hanem olyan görény, hogy a gyerekkel sem foglalkozik, nem látogatja, vannak, akik még a minimális anyagi kötelezettségüknek sem tesznek eleget. Ott milyen apa-modell van szerinted? Jó esetben anyucinak legalább van egy hétvégi barátja. Rossz esetben még annyi sincs, csak güri güri ezerrel. Na ugye, ez sem az áhított normális családmodell. Akkor mi legyen szerinted? Egy ilyen családból származó gyereket se vegyünk fel az iskolába, mert ő sem természetes családból jön, ergó diszkrimináljuk. Hátha a többi is "elfertőződik". Vagy hogy gondoltad?


    Egyébként meg az az érzésem, hogy ferdítesz. Azt írod, neked semmi bajod a saját neműekhez vonzódó párokkal. Szerintem meg de, van bajod velük. Pont azért gondolkodsz így. Ehhez persze jogod van abszolút. De legalább vállalnád fel.

    előzmény:
    monana (7)
    2014-09-26  15:56
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 26. 17:1312.

    A Waldorfnak bizonyos szempontból ugyanaz az előnye, ami a hátránya. Borzasztó egyénfüggő, itt nincs "A" módszer, hanem egyéni iskolák, egyéni osztálytanítók, egyéni arculatok vannak. Mivel az alapelv, hogy eredetileg ez egy szülői kezdeményezésre létrejött, szülői fenntartású iskola, így a szülőknek néha túl nagy beleszólásuk is van az intézmény döntéseibe. Egy osztálytanítónak, ha kellően karizmatikus személyiség, szintén. Ami néha jó, hiszen mindig az adott körülményekhez alkalmazkodhat a tanítás, a felvettek listája, az osztálytanító személye, néha pedig rossz, mert ha olyan személy veszi át "túlzottan is" az ideológiai irányítást, akinek nem kéne, akkor az egész intézményt a saját képére képes formálni. Ez  nekem már egyáltalán nem szimpi, és ezt nem is kéne hagyni szerintem a waldorfosoknak sem. Egyetlen osztálytanító ne hozhasson már ilyen döntést. De azt sem tartom egyébként elképzelhetetlennek,hogy valamelyik szülő befolyására tette ezt. Netán több szülő hatására... Waldorféknál ugyanis folyamatos a kommunikáció szülők és tanító között. Ha némely vaskalapos szülő (aki esetleg jelentős összegekkel támogatja is az iskolát, hiszen ez egy szülői fenntartású intézmény) nyivákolni kezdett (volna, hiszen ez az egész csak egy feltételezés részemről), hogy nehogy már ilyen gyerek járjon imádott Ödönkém mellé az osztályba, én el tudom képzelni, hogy osztálytanító fejet hajtott, és közölte, hogy tényleg ne. Privát véleményem, hogy az ilyen "pedagógus" az korlátolt, vaskalapos és nem kéne a tanári pálya közelébe se engedni. Akár szülői nyomásra, akár saját kútfőből hozta ezt a döntést.

    előzmény:
    Rugove (10)
    2014-09-26  16:42
  16. 2014. szeptember 26. 16:5411.
    monana, te most viccelsz, ugye? Az egyszerű tény, hogy az emberek mindenféle családformákban élnek (például házasságban, együttélésben, külön lakásban, elváltként, szingliként, párban, és igen, néha meg azonos nemű társak nevelik az egyikük gyerekét, hűha, te jó ég... erről még nem hallottál, ugye? Szerinted ha tudja a gyerek, hogy ilyen is van, azzal bárki is arra neveli, hogy ez a természetes családforma? Egyébként meg természetes, hiszen a világ jelenségei közé tartozik, tudod, a homoszexualitást éppúgy a természet hozza létre, mint a heteroszexualitást, ilyen egyszerű. A hetero kapcsolatok lesznek a diszkriminálnivalók? Hehe, hát attól jó messze vagyunk. Bár nem tudom, miért kéne bármilyen csoportot is diszkriminálni. Mi lenne, ha egyszerűen csak hagynánk élni egymást - egyforma jogokkal? Érdekes gondolat, nem?
  17. 2014. szeptember 26. 16:4210.

    Nincs bajom, de...


    vajon hol a hatar? Nalam ott, hogy olyan iskolaba nem adnam olyan tanero kezebe a gyerekem, akinek ez problema. Vajon mit tanit a gyerekemnek az elfogadasrol, tolarenciarol, egymas tiszteleterol? Kisebbsegekrol, hatranyos helyzetuekrol, szegenyekrol, masokrol?


    Az en lanyom legjobb baratnojenek (es iskolatarsanak) leszbikusak a szulei es soha nem merult fel a lanyomban, hogy ez nem termeszetes, pedig ott is aludt mar tobbszor. Ez egy fantasztikus csalad! Sokkal jobban meglepodott, mikor egy masik iskolatarsrol kiderult hogy elvaltak a szulei. Na, olyat meg nem latott, nem ertette: megbeszeltuk, tovabblepett. Semmi gond. (5 eves)


    A gyereknek az termeszetes ami van, kulonosen ha az jol mukodik. Adott igazgatono nem mukodik jol.


     

    előzmény:
    monana (7)
    2014-09-26  15:56
  18. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. szeptember 26. 16:259.

    Aha, és hol lennének ezek a határok?


    Hogy a gyerekeiket nem veszik fel egy oktatási intézménybe?


    Még szerencse, hogy neked nincs bajod velük. Kiváncsi vagyok, mit írnál, ha lenne bajod velük.

    előzmény:
    monana (7)
    2014-09-26  15:56
  19. 2014. szeptember 26. 16:048.
    Sajnos ez van. Az intézményi nevelés az intézményi nevelés. Hiába akarják azt közvetíteni, hogy mindenki egyéniségét és különbözőségét figyelembe veszi és tiszteletben tartják, a valóság nem ez. Igenis meg kell felelni a "normális", többség által elfogadott skatulyának.
  20. 2014. szeptember 26. 15:567.
    Nekem semmi bajom nincs a mássággal, de azért ne neveljük már azt az emberekbe a végén, hogy ez egy természetes "családforma", a végén már ott fogunk tartani, hogyha így halad a világ, hogy a hetero kapcsolatok lesznek diszkriminálni valóak. És hozzáteszem, nincs problémám az saját nemükhöz vonzódó emberekkel. De azért határok mindenhol vannak!
  21. 2014. szeptember 26. 15:526.
    Komoly öngólt rúgtak ezzel az elbénázott döntéssel. Még egy sima államinál is van annyi eszük, hogy nem adják írásba se a negatív, se a pozitív diszkriminációt. Mintha nyilatkozatban tennék közzé, hogy hozzájuk nem járhat mondjuk egyke, nehogy a tesós gyerekek cikizzék.
    Annyi port nem fog kavarni az ügy, hogy Waldorfék lehúzhassák a rólót, de szerintem sokaknak még évek múlva is az fog beugrani a Waldorf-módszer hallatán, hogy "ja, a suli, ahova nem veszik fel a melegek gyerekeit". Mert a nép, az bizony általánosít.
  22. 2014. szeptember 26. 15:445.

    Én is ezt gondoltam volna...

    előzmény:
    Capuccino (2)
    2014-09-26  15:16
  23. 2014. szeptember 26. 15:424.

    Bocsanat, egy masik topikba szantam. :-)

    előzmény:
    felicienne (3)
    2014-09-26  15:41
  24. 2014. szeptember 26. 15:413.

    Nagyobb szallodakban nezz korul, amelyik hozzatok kozel esik.


    Nem kell megijedni, az otcsillagos szallodaknak is eleg barati araik vannak. (kb. mint az Aquaworld). Cserebe nincs tomeg es kituno a szolgaltatas.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-26  15:16
  25. 2014. szeptember 26. 15:162.
    Nem pont az lenne a lényege a waldorfnak, hogy a sokféleséget, és az egyéniségeket erősítse, mindenki erősségét hozza ki? evvel hogy a fenében fér el ez a döntése annak az iskolának :O

Címlap

top