Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kivettem az iskolából

Hédi75
Létrehozva: 2014. szeptember 25. 11:29

Képzeljétek, kivettem a kisfiamat az iskolából. Egyszerűen elegem lett a suliból, a tanárokból. Olvastam a neten, hogy lehet otthon is tanulni, nem kell bejárnia a gyereknek a suliba. Bementem az igazgatónőhöz, megbeszéltük, hogy nem járunk be ezután. Majd vizsgázni megyünk félévkor. Addig viszont sokat játszunk, rengeteget alszunk, és napi 1-2 órát tanulunk. Ez bőven elég negyedikben, mindent tud a kisfiam. 


Olyan családokkal szeretnék megismerkedni, akik szintén kiveszik a gyereket, és jókat kirándulhatnánk együtt!

  1. 2014. szeptember 26. 20:33101.

    Hsz-t kapsz tolem,mert ugy illik, de ha nem banod,a hulyesegedre nem szeretnek erdemben reagalni.


     


    Annyivalmegtisztellek, hogy a Hozzad hasonlo mentalitasu szulok gyermekeitol is szivesen megkimelnem, amennyiben olyan humorosak, gondolkodoak es kreativak, mint egy faablak. Ennel tobbet varok a sajatomtol akar tizenot eves,akar harminc. 

    előzmény:
    antironia (96)
    2014-09-26  20:13
  2. 2014. szeptember 26. 20:31100.

    Te tenyleg arra fogod tanitani a gyereked, hogy a tobbi gyerek


    "felelotlen, nemtorodom, buta emberek gyermekei",


    akik emiatt ugyancsak selejtesek, mint a szuleik?


    Te jo eg!

    előzmény:
    mickamacka (95)
    2014-09-26  20:07
  3. 2014. szeptember 26. 20:2799.

    Csakhogy..  az ember vagy elvonul valami lakatlan kietlen vidékre és nem találkozik embertársaival..


    Vagy benne él a társadalomban.. és megtanulja azt kezelni, úgy hogy őt minél kevesebb sérelem érje.


    ennek bizony alapja az iskola.. és mindig van választás, melyik iskola legyen az ami a gyerekünknek a legjobb.

    előzmény:
    mickamacka (95)
    2014-09-26  20:07
  4. Torolt_felhasznalo_918134
    Torolt_felhasznalo_918134
    2014. szeptember 26. 20:2298.

    Maximalisan egyet kell ertsek a hozzaszolasoddal.En ezert is gondolom hogy jol döntöttem amikor leleptünk Magyarorszagrol.Nem azt mondom,itt is vannak furcsasagok,de megis masabb a közeg es ebböl kifolyolag kicsit maskepp szocializalodnak a gyerekek.Es mindezek ellenere is ugy gondolom,vannak meg jo iskolak Magyarorszagon..ahogy itt is biztosan vannak rosszak is..nem lehet es nem szabad altalanositani.


    Annyit biztosan tudok,ha a lanyom most Miskolcon jarna altalanos iskolaba ( mivel ismerem a lehetösegeket), tuti elinteznem hogy magantanulo legyen.NEM ENGEDNEM AZ ISKOLA KÖZELEBE SEM!

    előzmény:
    mickamacka (95)
    2014-09-26  20:07
  5. 2014. szeptember 26. 20:1597.

    Ez a vilag mar nem AZ a vilag.


    Nekem az iskola mast jelentett,mint a mai iskola jelentene. Mi gyerekek voltunk... manapsag hajmereszto dolgokat hallok az altalanos iskolai gyerekekrol...


    Egyebkent nehezen tudom elkepzelni,hogy egy gyerek olyan nagyon varhatja a szunetek veget:) Nekem remek elmenyeim vannak,ami a szuneteket illeti es ez igy egeszseges egy gyerek szamara.

    előzmény:
    Zsánna (61)
    2014-09-26  08:24
  6. 2014. szeptember 26. 20:1396.

    Amai MAGYAR tini tarsadalomtol ha lehet, en ugy megkimelnem a gyermekem,ahogy egy anya szamara csak lehetseges...


     


     


    aztán HOGYAN akarod a tini gyerekedet elzárni a valóság elől...????


     


    Rabláncra vered, és hozzábilincseled a radiátorhoz...?

    előzmény:
    mickamacka (95)
    2014-09-26  20:07
  7. 2014. szeptember 26. 20:0795.

    Valoban nem vagy eleg tajekozott a temaban.Manapsag annyi lehetoseg van,hogy nem is lehet azt mondani, hogy az a gyerek magantanulo,aki  keptelen normalisan szocializalodni,devians, kakukk...


     


    Amennyiben van eleg turelem,akarat -nyilvan penz- es energia, a gyerek lehet magantanulo es nem gondolnam,hogy ne lehetne jol csinalni. Nem mervado,de ez mamar nem pejorativ,hanem presztizs.


    Sokatoknak itt teves kepzeteik vannak es tulertekelitek a szokvanyos iskola szerepet,fontossagat.


     


    NINCS szuksege egy ertelmes,jol nevelt gyereknek arra a szocializaltsagra es minitarsadalomra,amit a hagyomanyos iskolai kozeg tud neki nyujtani!!! Vannak iskolak,igen, ahova erdemes kuldeni,de most nem ez a lenyeg. A lenyeg,h ez egy lehetoseg, egy opcio es szolnak mellette ervek. Sot, eleg jo ervek!


    Amai MAGYAR tini tarsadalomtol ha lehet, en ugy megkimelnem a gyermekem,ahogy egy anya szamara csak lehetseges... a szulokkel van a baj.Felelotlen,nemtorodom,buta emberek gyermekei sem sokkal kulonbek. Ha mas tipusu gyermekek kozott no fel, ertelmesebb, kreativabb, logikusabb gondolkodasu fiatal/felnott valik belole! A ferjemmel ezt mi nagyon komolyan gondoljuk! Kozel sem vaygunk tokeletesek, de generaciorol generaciora alakul egy csalad... vagyis o csak tobb lehet nalunk. Ez a cel :) Mikozben a vilag egyre butabb. 


    Az oktatassal mi a gond?  Mi nem?!! Nem mennek bele,de alig maradt vmi,amiert erdemes iskolaba kuldeni, hacsak nem az (mert csak annyi),hogy eszkoz a tovabbtanulashoz.... ez a mai, magyar okt.rendszer maga a pokol! Persze sajnos ezen nem igazan lehet valtoztatni,csak vki kerdezte...ha vkinek ez kerdes,akkor onmagaban kell  keresnie a valaszt,hogy ezt miert nem latja. 


    A kerdes inkabb,hogy az a tobblet,amit otthon kap  moralisan,egyeb teren,hogyan fogja megorizni ugy,hogy az iskolaban tomik a fejet a hulyesegekkel....az egyikbol vizsgazik,a masik szerint el az iskolan tul. Nem lesz konnyu dolga. Es nekunk sem:(


     


    Summa summarum:nemcsak az iskolaban nem bizik az ilyen szulo, (oktatasi anyag, tanarok,fegyelemstb),hanem a tobbi gyerekben sem,ami a szuleik hibaja.

    előzmény:
    Anda39 (57)
    2014-09-26  07:16
  8. Torolt_felhasznalo_918134
    Torolt_felhasznalo_918134
    2014. szeptember 26. 19:2694.

    En nem azert irtam mert büszke vagyok erre avagy szegyellem-egyszerüen tenykent leirtam es kesz..nem kertem senkinek a velemenyet rola.


    Egyebkent annyit füznek meg a temahoz,hogy bizony különbözöek az iskolak itt is meg Magyarorszagon is.En speciel örök halaval gondolok az altalanos iskolai osztalyfönökömre meg a gimis angoltanaromra, mert ha ök nincsenek,en nem beszelnek ilyen jol angolul,mint igy.


     


    Egyebkent meg a lanyom ( meg majd a fiam) magyartanulasavl kapcsolatban is az az allaspontunk,amit eddig megtanultak,az ok.,aztan kesöbb ha lesz ra igenyük,tanulnak,ha nem,akkor nem.Mivel alternativakent sem merül fel az hogy valaha is Magyarorszagon fogunk ujra elni,es öket sem fogom erre motivalni,ezert a fenti gondolatsor.

    előzmény:
    anitacska (62)
    2014-09-26  09:07
  9. 2014. szeptember 26. 19:1493.

    Aztán majd anyuka nyitja a topikokat 10 év múlva, hogy már negyed órája otthon kéne lennie a fiacskájának, és még mindig nem jelentkezett le nála...


     



     


    Kóros magához kötés - pótcselekvés az apuka hiánya miatt...


     


     

    előzmény:
    nok_apja (81)
    2014-09-26  17:24
  10. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2014. szeptember 26. 19:1092.

    Éppen most akartam erről a részről írni. 


    Lényegesen fontosabb a gyerektársaság szerepe az óvodában/iskolában, mint amennyire azt sokan feltételezik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (82)
    2014-09-26  17:36
  11. 2014. szeptember 26. 19:0091.

    én meg írni nem tudok már (szemuveg nelkul), bar szerintem mindenki rajott, hogy szeptemberrol lenne szo.

    előzmény:
    felicienne (90)
    2014-09-26  18:54
  12. 2014. szeptember 26. 18:5490.

    Ugy nez ki, hogy így szerpember kozepen, hirtelen dontes volt ez a reszedrol.


    Elore tudtad, hogy reggel koran kell kelni, hogy szimpatikus-er a tanito, hogy csak hetvegen tudtok kirandulni menni. Meg azt is tudtad, hogy netan okos a gyerek is meg te is, nektek eleg 1-2 ora tanulas. 


    Megsem evnyito elott dontottel igy, hanem szeptember kozepen. Miert kedzdetted el akkor vele kozossegben a tanevet?


    Ennek pedig oka kell, hogy legyen. Hetforol keddre egy ilyen komoly dologban nem modositja a szulo a donteset.


     


    Szoval, mit muvelt a gyerek?

    előzmény:
    Hédi75 (1)
    2014-09-25  11:29
  13. 2014. szeptember 26. 18:4589.

    hm.. a leányzóm kedvence volt a PePszi.. .


    bár ötöst is kapott belőle... de a  vizsgáztató tanár a  végén azt mondta, hogy marketingmenedzserként is megállná a helyét.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (80)
    2014-09-26  16:47
  14. 2014. szeptember 26. 18:4188.

    Pont eszembe jutott nekem is az orvosi.. ott is életekkel játszanak.. és sokszor még máshova sem mehet az ember ha nem megfelelő az orvos.. akihez került.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (72)
    2014-09-26  14:33
  15. 2014. szeptember 26. 18:4087.

    szerintem alkalmassá az egyetem neveli őket.


    20 éves a lányom.. és látom  minden alkalommal amikor hazajön, hogy miként formálta őt az ELTE-TÓK.


    multkor már apám is megjegyezte..  Ágin látszik, hogy teljesen tanárosan gondolkodik.


     én pl Trivial sorain is mindig átérzem... - és Trivial..  vedd dicséretnek...



     


    persze van  néhány kivétel mindig.. de ez igazából akkor  derül ki, amikor belekerül a  mélyvizbe azaz  gyerekek között kell eltöltenie  napi .8 órát.
    és ha ez nem megy.. mert nincs benne öröme.. mert nem talál benne nap nap után kihivást.. akkor hagyja el a pályát és keressen más munkát.


    De egy 18 éves.. éppen érettségizett  fiatalról, aki még formálható és nevelhető.. nem lehet és nem is szabad kijelenteni, hogy nem alkalmas tanárnak-- mert ezt bizony az idő dönti el.

    előzmény:
    Capuccino (70)
    2014-09-26  14:16
  16. 2014. szeptember 26. 18:3286.

    Egyik ismerősöm mesélte..   hogy ő is magabiztosan tippeli meg 3-5 perc alatt, hogy a keze alá ülő gyerek melyik iskolába jár-- általános--  a hölgy egyébként fodrász . Azt mondta.. már abból tudja, ahogy belép az ajtón a gyerek.. ahogy köszön, ahogy a szüleivel beszél.



    Én pedig.. 8. évzárón azt mondtam a mellettem ülő anyukának.. hogy már a gyerek testartásából lehet tudni ki milyen családból  származik.


     


    szóval szerintem ez összetett dolog...


    De valószinű mindenki igyekszik azt az iskolát kiválasztani amiről úgy gondolja.. a gyerekének az a legmegfelelőbb.


     


    Ezért nem értem a TI-t. még csak most telik el egy hónap.. ő már tudja, hogy nem jó az iskolájuk... de nem keres másikat.. hanem inkább kiveszi a gyerekét, hogy együtt aludhassanak.


     


     


    még csak egy kis piszkálódás...  lehet aTInek nem volt kedve reggel órára kelni ,szeret 10ig ágyikózni.. erre nevelte a gyereket is-- kiváncsi lennék  volt-e ovis a gyerek.  szóval most kényelmesen ágyikóznak.. elvannak.  meg ne erőltessék magukat..  mert az nem kell és nem kényelmes.
    végül is azt irta.. alszanak sokat- mert az jó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (65)
    2014-09-26  11:16
  17. 2014. szeptember 26. 18:2185.

    "Bár továbbra se nagyon hiszem, hogy a konkrét topiknyitó alaptéma igaz"


     


    Nem baj, ha nem igaz. Sok-sok-sok szülőnek vannak ellenérzései az iskolával és bizonygatja magának, hogy ő ennél többet adna a gyereknek. Hááát, most itt volt lehetőség az átgondolásra, többféle nézőpont megismerésére. Ha valaki a környezetében találkozna "iskolából kiveszem a gyereket" szándékkal, akkor okos dolgokat tud felhozni a témához.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (82)
    2014-09-26  17:36
  18. 2014. szeptember 26. 18:2084.

    Gratulálok! igazán!


    ti tudtok valamit, ami nagyon nagyon fontos... csak nem biztos, hogy egy gyerek  is tudja ezt.. De a felnöttek már sokszor vágynak erre a tudásra...  sokszor kamaszkorban kezd vágyni rá az ember...


    Hogy tudja hol vannak  a gyökerei.. hogy ismerje azokat.


    aki magyarként nem tanitja a gyerekét magyarul, az a legjobban a gyerekével cseszik ki... - 
    ezt gondolom..


    a magyar nyelv egyébként minden szempontból csodálatos.


     


    https://www.youtube.com/watch?v=oT4CKxZWpeg


     


    annak aki érti.. ott a fenti link..

    előzmény:
    anitacska (62)
    2014-09-26  09:07
  19. 2014. szeptember 26. 18:0583.

    Hatot.

    előzmény:
    sabanka (78)
    2014-09-26  16:34
  20. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 26. 17:3682.

    Bár továbbra se nagyon hiszem, hogy a konkrét topiknyitó alaptéma igaz (olvastam az interneten, és hopp, kivettem... ez nem így szokott működni fanatikus, rohamsisakos otthontanítóéknál), de az már nekem is megfordult a fejemben az otthontanítás kapcsán, hogy mi van a gyerektársasággal? Az én lányom - igaz, talán az egykesége miatt is - bolondul a gyerektársaságért, nyáron is nagy szervezés, hogy gyerekek között lehessen, hiszen hiába vagyok én is itthon tanárként vele a vakáció alatt, igényli a kortárs közeget! Kijön kisebbekkel, nagyobbakkal is, de nyilván a hasonló korosztály a leginkább vágyott közeg. Ezt vajon hogy biztosítják a gyereküknek az otthon tanító családok? Napi szinten tuti, hogy sehogy, hiszen a többi gyerek (a 99,9%) épp suliban van...

    előzmény:
    nok_apja (81)
    2014-09-26  17:24
  21. 2014. szeptember 26. 17:2481.

    Valami azt mondatja velem, erről a gyerek apukája nem tud, mert hozzájárulását nem adná hozzá. Meg az a valami azt is mondatja velem, hogy anyuka a nő-ségből belemenekül az anyaságba és abban éli ki magát.


    Miben lesz több a gyerek e módszer által?


    - kap több törődést, figyelmet


    Miben lesz kevesebb a gyermek e módszer által ?


    - nincs kivel versenyezzen, nincs kihez hasonlítsa magát, emiatt nem alakul ki benne a versenyszellem


    - nincs összehasonlítási alap a korosztályához 


    - készség tárgyak (ének-zene, rajz, testnevelés, gyakorlati, stb.) nem fejlődnek


    - önállóság fejlődése (napi ügyintézésben, közlekedésben, kommunikációban, stb.) visszamarad


    - közösségben való elhelyezkedési képesség gyengül


    - mivel ő FIÚgyermek (!!!!), ezért az önbecsülésének szüksége van SAJÁTMAGA teremtette sikerre, mások legyőzésére. Az anyai törődés ehhez kevés.


     


     


     

    előzmény:
    Hédi75 (1)
    2014-09-25  11:29
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 26. 16:4780.

    Elvégeztél már ilyen egyetemet vagy a levegőbe beszélsz? Gyanítom, utóbbi, különben nem mondtál volna ilyen megalapozatlan és téves kijelentést. Túl azon, hogy mindenkinek más a nehéz, hiszen nekem pl. nehéz lett volna egy matematika szak "még" tanári szinten is (hehe, itt most érezzük az iróniát), de biztos vagyok benne, hogy sok embernek, aki nem magyaros beállítottságú, igencsak nehéznek bizonyult volna pl. a generatív nyelvészet, a nyelvtörténet, a középkori irodalom vagy akár a nagyon is komolyan vett, több irányzatot és komoly szakirodalmat is magába foglaló pszichológia szigorlat. Nem vitatom, hogy van néhány olyan, aki gyenge szinten végzi el mindezt, és esetleg a tanítási gyakorlata során sem képes komolyabb fejlődésre. De pontosan azért, mert folyamatos az újratermelődés, így szerencsére azért az iskolák tudnak húzni egy határt, ami alatt bőven találnak mást egy alkalmatlan tanító, tanár helyett. Kivéve a nagyon hátrányos helyzetű helyek iskoláiban, ahol örülnek, ha még el mer menni valaki tanítani azokat a gyerekeket. De feltételezem, hogy ott is találnék egészen kiváló tanárokat is, ugyanis van, akiben a segítő szándék is motoszkál akkor, amikor tanárnak adja a fejét, és nem feltétlenül az elitgimi a végső ped. célja. Az én sulimba se a legjobb gyerekek járnak, de őket tanítani is kihívás. A legnagyobb szakmai szűrő maga az élet.

    előzmény:
    Capuccino (75)
    2014-09-26  15:27
  23. 2014. szeptember 26. 16:4479.

    Tök jó, kezdődik megint a tanárok fikázása. Holott nem is ez volt az alaptörténet, hanem az, hogy egy idióta kényelmi szempontból otthon fogja a gyereket. De nem baj, az aranykalitkában biztos jobban fejlődik majd, mint a buta, alkalmatlan, büfészakos tanárok közt. Hajrá, csak így tovább. Azért majd szívesen meghallgatnám nevezett anyukát 4-5 év múlva, amikor pályaválasztás elé kerül a gyerek. Lesznek gondjai, az tuti. De akkor kit fog szidni?

  24. 2014. szeptember 26. 16:3478.

    hát erre csak azt mondom, hogy tegnap hazahoztak a gyerekek egy matek feladatot:


     


    egy ugyanolyan hosszú zsinórra piros gyöngyből 12 db fér, sárgából 18, zöldből 36. Timike hány zöld golyót tud felfűzni erre a zsinórra, ha úgy rakja őket egymás után piros, sárga, zöld, piros, sárga, zöld, stb.stb.stb.


    Harmadikos matek ... Na ki tudja kiszámolni???


     

    előzmény:
    Hédi75 (1)
    2014-09-25  11:29
  25. 2014. szeptember 26. 16:3377.

    Egész pontosan a tanítóin van alkalmassági vizsga. Előszűrés a felvételin. A tantárgypedagógia (hogyan kell alsósokat úgy tanítani, hogy meg is értsék, és motiváltak legyenek, stb.) pedig menet közben szűr(ne). Ugyanezt hiányolom a tanárképzőkön, ott is kéne. (Amúgy valóban nem ártana ennél is szigorúbb alkalmassági, de ne legyünk telhetetlenek. Azt úgy kéne kezdeni, hogy versenyképes legyen a tanerők fizetése.)


    A magántanulói lehetőség szerintem egyáltalán nem ördögtől való, és egyetértek, hogy van olyan iskola, ahol inkább ez, mint a tanári kar, pláne ha van pedagógus, aki felkészíti a gyereket (jómagam is ezt ajánlottam a testvéremnek, mikor a gyerekének az osztályfőnöke kijelentette, hogy diszlexia nincs), de a topiknyitónál egyáltalán nem látom, mi indokolta a kisfiú státuszát. Anyuka hirtelen ötlete és a kivitelezés ("ketten tanulunk naponta egy-két órát") hiányosságai engem nem győztek meg. Lehet, hogy a jövő őt igazolja - ő gyereke, ő tudja, de én a helyében nem kockáztatnék. Hiányolom a felkészültségét, a szakmai alázatot, az önkritikát. Bocsánat, de valóban intelligens ember nem ír le olyat, hogy "Nem vagyok tanító, de okos nő vagyok!", mert ha az lenne, tudná, hogy az ész önmagában nem elég.


    És bizony attól, hogy valaki művelt, és képben van az irodalommal, természetismerettel, matematikával, meg az összes többi tantárggyal kapcsolatban, az nem jelenti azt, hogy ezt át is tudja úgy adni a gyereknek, hogy azt megértse az összefüggéseket, ugyanis a gyerek nem kicsi felnőtt, hanem gyerek, akinek egész másképp működik az agya, mint a felnőtteknek. Az alsó tagozat arról szól, hogy megalapozza a tanulási folyamatot, strukturálja az ismereteket, gondolkodásra késztesse a gyereket, előkészítse az elmélyültebb tanulást. És ha ebbe nem szakértő módon belebarmol valaki, mert azt hiszi, hogy egyrészt ő tojta a spanyolviaszt, másrészt a tanítás olyan bonyolult, mint szakmányban csavart válogatni, akkor jó eséllyel egy életre taccsra teszi az illető gyereket. (Nem mondom, hogy tanárban/tanítóban nincs ilyen, akkor tényleg megoldás lehet a magántanulóság.)


    Még egy gondolat. Vizsgáztattam magántanulót (idegen nyelv). Nem örültem a feladatnak, akit nem én tanítok, nem szívesen kérem számon. Az én osztályomban azzal a tudással bukdácsolt volna, így viszont nem volt lelkem hármasnál rosszabbat adni, mert láttam az igyekezetét - csak éppen hiányzott a megfelelő háttér, ami nem a gyerek, hanem a szülő hibája volt. (Plusz vegyük hozzá a vizsga okozta stresszt, amikor vadidegenek kérik számon egy év tananyagát mindenféle előzetes rutin nélkül, hiszen nem kell soha felelnie.)


     

     

    előzmény:
    Capuccino (73)
    2014-09-26  15:12

Címlap

top