Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dolgozó anya=szaranya

hutchinson
Létrehozva: 2014. szeptember 22. 17:36

Sziasztok!


Nagyon el vagyok keseredve:( Inkább csak jól esik,ha meghallgattok.


Dolgozó anya vagyok,ami azt jelenti,hogy a lányomat 7:30-16:30-ig oviban kell tartanom.


Minden évben megszervezi az ovi az őszi kerékpáros,kismotoros versenyt. Egy délelőtt csinálják,egy szomszédos zsákutcában,minden gyerek részt vesz rajta. Na,idén nem. Idén (ma) du 15:00-tól volt a verseny,ahova csak az a gyerek mehetett,akivel ott van a szülője,saját felelősségre,mert aki nem vesz részt,arra vigyáz az egyik óvónéni.


Irtó dühös és szomorú vagyok,mert az enyém most kimaradt belőle és nem is csak ez a baj,hanem,ahogy vágyott rá. sírva nézte,ahogy a többi,ráérő szülő háromkor vitte el a gyerekét a versenyre. Persze én vagyok a szemét sz.r,mert "milyenszülőazilyenamelyiknemérideháromra" meg a lányom szemében is,aki nem érti,hogy ez a verseny most nem a dolgozó szülős gyerekek programja  


Nem tudom,idén melyik észkombájn pedagógus találta ki így ezt a programot. Miért jó az,ha negyven gyerekből öt-hat ugrál,meg örül,hogy őt elviszik a versenyre, a másik harminc meg sír,hogy ő most miért nem mehet?


Néha annyira elegem van abból hogy a gyerekem szívja meg azt hogy dolgozom

  1. 2014. szeptember 24. 10:59126.

    Dehogy sértődtem meg, de te se sértődj meg, ha az ellenkezőjét írom! Mindenki abból indul ki, amit ismer. Ami azt illeti, nagyon sok helyen nem csak évközbeni 1-2 hajtás van, hanem folyamatos. De nem ez a gond: vannak helyek és vannak főnökök, akik ha éppen nincs hajtás, akkor sem tűrik az ilyen soronkívüli "eltávozásokat". Több példám lehetne, de csak egy: Egyszer új munkahelyre mentem, s mivel akkor még élt  a jogszabály, hogy egy nő, akinek van legalább 2 14 éven aluli gyereke, egy hónapban egyszer kivehetett egy nap fizetésnélkülit. Én ezt addig többször kihasználtam ügyintézésre, egyebekre. Na szóval szóltam pár hónap múlva, hogy kéne egy ilyen nap. A válasz az volt, hogy igen tudnak a jogszabályról és ki is vehetem. Egyszer. (értsd: utána azonnal kirúgnak miatta...) Onnan nem volt, hogy előbb eljössz nem 3 órával, sőt 10 perccel előbb sem, ebédidő 30 perc volt és amikor mentünk vissza a főnök állt az iroda ajtójában, órával a kezében... Sőt le kellett szoktatnom anyámat és mindenkit arról, hogy a munkahelyemen bármiért felhívjanak, mert azt is tiltották. Amúgy igazad van, ez nem normális, hiszen ha valaki elkéredzkedik, igyekszik, hogy ne menjen a munka rovására...egyetlen egyszer volt ilyen normális munkahelyem, sajnos pont az 9 hónapig, mert állami cég volt és felszámolták.


    Amikor dolgozni kezdtem, úgy "szocializálódtam" a munkára, hogy munkaidő kezdete előtt ott kell lenni min. 10 perccel, mert nincs olyan, hogy beesek kezdetre és akkor tollászkodok és készítem elő a munkát. a munkaidő 8-kor kezdődött  a már előkészített munkával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (54)
    2014-09-23  12:12
  2. 2014. szeptember 24. 09:30125.

    Leírta a TI (88.hsz.), hogy azért tették át délutánra, mert szerették volna, ha a szülők kicsit "összejönnek", ismerkednek egymással. Hát ezek szerint nemhogy ez nem jött össze, de sikeresen kizárták a csoport nagyobbik részét egy olyan rendezvényből, amit korábban együtt élvezhetett minden gyerek.


    Szó nincs felügyeletről, veszélyekről, hogy az óvónénik nem bírnak a gyerekekkel. Ők egy szülős klubdélutánná varázsolták azt a programot, amiről az eddigi évek gyakorlatát tekintve a szülők-gyerekek egyaránt azt remélték, hogy egy jópofa csoportprogram lesz.

    előzmény:
    csutak51 (118)
    2014-09-23  22:57
  3. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 24. 08:59124.

    Ha már indulás előtt le vannak osztva a szerepek, hogy X anyóca Elevitkére is meg Rómeóra is figyelni fog, akkor fog. Azért annyira senki nem elvetemült, hogy egy ilyen nyílt eseményen ne tegye a dolgát, amire megkérték. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (123)
    2014-09-24  08:48
  4. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 24. 08:48123.

    No, addig állj féllábon, míg Elevitke anyukája a te gyerekedre is figyelni fog. Mert a szülő egy elég hülye állatfaj, épp leszarja a más gyerekét..(hacsaknem nagy barátok az anyócák)

    előzmény:
    kivi39 (121)
    2014-09-23  23:30
  5. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 24. 08:45122.

    Gyönyörű.Ez van, ha hülyék üzemeltetnek egy céget. 

    előzmény:
    kivi39 (119)
    2014-09-23  23:18
  6. 2014. szeptember 23. 23:30121.

    Az óvodai csoport létszáma a törvény szerint maximum 25 fő lehet. Tehát a 40 gyerek legalább két csoportból jött össze, ami ugye jelent csoportonként minimum egy óvónőt és egy dadust. Vagyis négy embert. Ha mind a 40 gyerek elmegy és még 2 szülő is besegít, akkor fejenként jut 7 gyerek, ami azért nem olyan nagy falat.

    előzmény:
    csutak51 (113)
    2014-09-23  22:13
  7. 2014. szeptember 23. 23:26120.

    Na akkor ez nálatok is jól ki van találva 

    előzmény:
    kivi39 (119)
    2014-09-23  23:18
  8. 2014. szeptember 23. 23:18119.

    Na, most ez az én munkahelyemen úgy néz ki, hogy elvileg lehet műszakot cserélni: legkésőbb az adott dátum előtt két héttel. Ehhez képest ma még nem tudom, hogy a jövő héten hogyan fogok dolgozni. Tehát hiába tudnám, hogy jövő héten szerdán milyen programom van, nem tudom, hogy mikor dolgozom, ergo nem tudok cserélni sem. Ráadásul nem is cserélhetek, hiszen azt a múlt héten kellett volna...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (60)
    2014-09-23  12:36
  9. 2014. szeptember 23. 22:57118.

    Ehhez én nem, legfeljebb Topikindító tudna szólni, hány csoport az a 40 gyerek, és hány óvónő jutott rájuk.


    9 szülő volt ott, a 40-ből, ismét csak lásd a 88. hsz-ben.


    Mit kellett volna válaszolnia?


    Attól függ, mi állt pontosan abban a levélben, és attól, hogy ő mit gondolt arról.


    Lehetett egyszerű közlés, indokkal (ami itt nincs leírva), vagy indok nélkül.


    NEM az ő gyereke volt a "kivétel", 9 gyerek volt a versenyen, 31 meg nem.


    A 88. hsz.-ben írja, utólag megkérdezte, miért 3 órakor -eszerint akkor volt- volt ez a szülős-verseny? (Miért, NEKI mikor lett volna jó? Semmikor midejében, akkor ez a kérdés mire volt jó?)


    Erről a rendezvényről én konkrétan én azt gondolom, -azokból, amiket TI leírt-, hogy valami miatt megváltozott menet közben a feltétel, EZÉRT értesítették email-ben a szülőket.


    Gondolom, előtte szó nem volt arról, szülők is menjenek, hisz eddig -több éve- nem szülőkkel tartották meg a versenyt, ott van leírva a topikindítóban!


    Hogy az ok a változásra mi volt? Én honnan tudnám?


    Az meg, hogy "ha" hogy "lehetett volna" szintén felesleges kérdés itt, nem?

    előzmény:
    lady1986 (115)
    2014-09-23  22:27
  10. 2014. szeptember 23. 22:41117.

    Ilyenkor érzem úgy, hogy a mi volt óvónőink és dajkánk valahogy az ufók közé tartozhatnak, mert ténylegesen nemigen tudok ilyesmi rossz szájízű történetet hozni a 4 év ovis életünkből, mondjuk ugyanennek az ovinak a többi csoportját is nézve: ott is működött jobbára és többynire ez a fajta mindenképpen gyerekközpontú gondolkodás, ami miatt tényleg érdemes volt óvónőnek és szülőnek összefogni bármiről is volt szó...

    előzmény:
    lady1986 (116)
    2014-09-23  22:35
  11. 2014. szeptember 23. 22:35116.

    Miért? Az nem elvárás, hogy vagy jössz és jöhet a gyerek is, vagy nem jössz és akkor a gyereked maradhat a fenekén? Kissé ultimátum ízű a dolog, a szülő lelkiismeretére respektálva, hogy majd a hülye szülő úgyis megoldja valahogy ha nem akarja hogy bánatos legyen a kölök....


    Neked ez a magánvéleményed erről... nekem meg van tapasztalatom igaz csak a saját csoportbeli életünkről... míg meg nem lett a pici és nem volt ennyire kötött pályás a programom vele, addig épp elégszer meresztettem benn a fenekem a csoportszobában mártogatóst kevergetni, gyümölcssalit készítgetni a gyerekekkel, meg pár másik szülővel együtt a többi szülőnek egy-egy délutáni játszóházhoz, vagy épp nem egyszer voltam kísérő egy-egy kiránduláson, nem hiszem, ha akkora galibát okoztunk volna, akkor kértek volna még fel minket erre-arra az óvónők...ugyanúgy ahogy szoktak menni segíteni páran az úszásoktatáshoz is hajat szárítani, sőt apukák is, hogy mondjuk ne legyen abból gond, hol öltözzenek a fiúk...meg lehetett oldani a dolgokat, igaz, sosem csúszott volna ki ilyen vagy jössz vagy a gyereked marad formátumú ökörség a volt óvónőink számán, talán ezért számíthattak akármiben is segítségre a szülőktől morgás és hát mögött sutyorgás nélkül..??...

    előzmény:
    csutak51 (114)
    2014-09-23  22:26
  12. 2014. szeptember 23. 22:27115.

    Törvény szerint maximum 27 gyerek+ maximum még 3 fő vehető fel, tehát ekkora létszám maximum akkor lehetséges, ha nem egy csoportról van szó. És ha ez mégis egy csoport, akkor valami igen érdekes gyűjtőovi lehet ez. És nem mellesleg, ha csak kértek volna továbbra is előre jelentkező mondjuk 5 db ráérős szülőt akkor is meglett volna valószínűleg ennyi gyerek összes szülője közül a kért 5 fő kísérő önkéntes alapon is, nem kellett volna ezt a kényszerítve szervezést erőltetniük. Ha nem lett volna meg az 5 fő plusz kísérő ( csak írtam egy számot ), még mindig lefújhatták volna inkább az egészet. 


    Különben mit kellett volna a topikindítónak válaszolnia egy ilyenre? Sírva kérős levelet, hogy had legyen már az ő gyereke a kivétel, hátha alapon, vagy elküldeni őket a sunyiba, esetleg megköszönni szépen eme nagyszerű szervezést?

    előzmény:
    csutak51 (113)
    2014-09-23  22:13
  13. 2014. szeptember 23. 22:26114.

    Én nem úgy értelmeztem, hogy "elvárták" volna. Szó nincs hát zsarolásról!


    Évek óta van ez a program ott, és csak az idén írták meg a verseny előtt JÓVAL, hogy idén csak szülőkkel lehetséges a versenyre menés. A miért? nem derült ki, és sok más sem derült ki.


    S persze, hogy védem, mert a fenti miatt igazságtalannak érzem a támadást az ovi ellen.


    Szerintem sokkal több baj lehet egyes szülőkkel, mint akár 5 ovissal, úgyhogy ha szülő "segít", az talán nemannyira segítség az óvónőnek.De ez a magánvéleményem, Isten ments, hogy ezt is az óvónők nyakába varrjátok!

    előzmény:
    lady1986 (112)
    2014-09-23  21:27
  14. 2014. szeptember 23. 22:13113.

    Én is látom, nem kell leírni. Azt, hogy én is másról beszélek, meg Ti is.


    TI leírta, ez a verseny több éve van ebben az oviban, most változott csak valamiért, és erről jóval előbb (9.-én) emailt is küldött neki az óvoda.


    Nem derül ki, MIÉRT változott a szervezés, MI volt abban a levélben, de ez cseppet se zavar, ugye, senkit?


    Az se derül ki -de sejthető-, hogy TI erre az email-re nem válaszolt SEMMIT.


    Se azt, hogy nem tetszik neki, se azt, hogy nem tud elmenni. MIÉRT NEM??


    Csak pontosítok, 40 gyerekről van szó (88. hsz.), nem 30 és nem 25. Óvónők száma alighanem 2, mert az is olvasható, hogy a versenyre nem-menőkkel (vagyis végül 31 gyerekkel) ott marad az EGYIK óvónő.


    31 gyerek, 1 óvónőre. Micsoda egy óvoda! Jól kitoltak a szülőkkel, ugye?


     


     


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (111)
    2014-09-23  21:21
  15. 2014. szeptember 23. 21:27112.

    Már bocs, de te véded őket ezerrel, hogy jajj hát mekkora felelősség meg stb... igen, felelősség, ugyanúgy, ahogy az orvosnak a műtét, a boltosnak, hogy friss árut kapj nála, a közszolgáltatóknak, hogy legyen vized és áramod. Nem több és nem kevesebb, mint a többi szférában dolgozó emberé, a munkájával jár. Azt megteheti, hogy megtagadja egy-egy grátisz program szervezését, de ilyen módszerekkel nem zsarolhat ki magának segítséget, mert azért melyik szülő nem azon van, hogy a legtöbbet és a legjobbat adja minden téren a gyermekének, beste anyuka, majd legközelebb ha térden állva is, de kirí egy egy szabadnapot az ilyen programokra, nem ám még elvárja, hogy... Ennyi erővel a nővértől se várd el, hogy tisztába tegye egy szerettedet, megőrzi, elég az, a többire ott vagy te...

    előzmény:
    csutak51 (110)
    2014-09-23  21:18
  16. 2014. szeptember 23. 21:21111.

    Sajnos még mindig nem arról beszélünk amiről Te irtál!


     


    továbbra is arról van szó, hogy ne hagyják ki azokat a gyerekeket a programokból akinek nem tud ott lenni az anyukája.

    előzmény:
    csutak51 (107)
    2014-09-23  21:11
  17. 2014. szeptember 23. 21:18110.

    Kezdem érteni, hogy is zajlottak boszorkányüldözések.


    Senkit se zavar, hogy az óvoda egyetlen anyukája, egyetlen programról nyitotta ezt a topikot.


    Le az ilyen Dolgozó Anya ellenes óvodákkal, óvónőstül! Égetés????


     

    előzmény:
    lady1986 (104)
    2014-09-23  20:58
  18. 2014. szeptember 23. 21:14109.

    Pont ez az, hogy nem kötelező, a nem szervezés is jobb mint a kivételezéses és segítségelvárós alapon való szervezés...

    előzmény:
    csutak51 (107)
    2014-09-23  21:11
  19. 2014. szeptember 23. 21:12108.

    Legnagyobb bánatomra az öcskös sajnos lecsúszott ezekről az óvónőkről, mert most kaptak full új kiscsoportot... pedig örültem volna ha őket kapja, eki is legalább eseménydúsan telnének majd az ovis évei...és jó értelemben eseménydúsan...

    előzmény:
    lady1986 (106)
    2014-09-23  21:09
  20. 2014. szeptember 23. 21:11107.

    Bocs, de NEM EZT írtam! SEHOL! Kiforgatod, amit írtam.


    S amit írtam, mellé azt is leírtam, nem egyszer, többször, hogy lehetséges, hogy lehetett volna jobban szervezni. Ez most ilyen lett, talán lesz jobb. (De olyan, amire MIND A 40 anyuka el tudna menni, sztem SOHA! :)


    Meg lehetett volna nem is szervezni. Nem kötelesség utcai progikat szervezni ovisoknak, vagy igen?


    Meg hogy nem dől össze a világ, meg a lónak is 4 lába van, (az óvodának meg egy se), meg hogy lesz ilyen még nem egy, hogy nem tud elmenni a szülő, nem tud részt venni a gyerek, mert nem lehet mindig, mindent megkapni,


    De hiába, hisz a csúúúúnya óvoda a Dolgozó Anyák ellen van. (Mert az óvónők biztosan NEM Dolgozó Anyák, ők csupa kedvtelésből vannak az ovikban.)


     


     


    Olvasd szépen vissza, miket írtam.


    Ha azt várod, hogy igazat adjak Dolgozó Anyukának, hát nem fogok!


    Ezredszerre is azt írnám, amiket eddig, mert így gondolom helyesnek.

    előzmény:
    Lillaréka (101)
    2014-09-23  20:50
  21. 2014. szeptember 23. 21:09106.

    Valami ilyesmi igen...lányoméknál mikor a legtbben voltak, akkor voltak 27-en. Kiscsoport második felében már kivitték őket a 2 saroknyira levő játszóra például és úúúgy élvezték. Középsőtől meg aztán rengetegszer voltak kirándulni ( pl a tési szélmalmoknál, a gannai várnál, a Somlón stb ), meg erdei ovi, meg tűzoltólaktanya látogatás, meg színház, meg úszás, meg babámkínja...és most  azért itt tenném hozzá, hogy pl a tűzoltólaktanyás kiruccanásról mi szülők csak utólag értesültünk, helyijárattal kimentek meg visszajöttek ügyesen, abszolút nem kértek segítséget.

    előzmény:
    Lillaréka (105)
    2014-09-23  21:02
  22. 2014. szeptember 23. 21:02105.

    Erről van szó.


    3 gyereket jártam végig az utat... és ha nem én akkor anyukám volt a ráérő szülő.


    És minden alkalommal   normálisan megszerveztek mindent.


    itt meg ahogy néztem nem is kiscsoportról van szó...


     


     


     


    anno elöl ment az egyik óvónéni.. fogta két gyerek kezét.. középen a dadus.. két gyerekkel.. hátul a másik óvónéni.. két gyerekkel.
    anyukák meg köztük..  anyuka/ két gyerek.. De ugye mindenki figyelt az elötte menőkre is..


     


    Nem tudom a TI gyerekének a csoportjába hány gyerek jár   én úgy emlékszem. max 25 lehetett minden csoportban.  és ebből azért mindig hiányoztak is páran.

    előzmény:
    lady1986 (102)
    2014-09-23  20:54
  23. 2014. szeptember 23. 20:58104.

    Akárhogy nézegetem ezt a történetet van összehasonlítási alapom a mi volt óvónőink és dajkánk közt meg az itt szereplők felfogása közt... A mi voltjainkra merem azt mondani, hogy ízig-vérig pedagógusok...ezekre itt meg leginkább azt, hogy dolgoznak valahol mert kell.

    előzmény:
    csutak51 (100)
    2014-09-23  20:35
  24. 2014. szeptember 23. 20:55103.

    Igen, a gyerek mondjon le dolgokról, írta lentebb ezt ő... had szokja már meg, hogy az élet nem habostorta...

    előzmény:
    Lillaréka (101)
    2014-09-23  20:50
  25. 2014. szeptember 23. 20:54102.

    Eddig 6 gyerek volt a legtöbb, aki rám volt bízva egyszerre, de nekem nem is ez a munkám, ráadásul annyival el lehet bírni simán. Ráadásul írtam is, hogy tőlünk is kértek néha segítséget kiránduláshoz, könyvtári délelőtthöz, de a büdös életben nem kötötték ki, hogy csak annak a gyereke mehet, akinek a szülője is megy...nem, vetésforgóban a kb 12 gyeses anyukából mindig volt minimum 3, köztük jó néhányszor én is, akik örömmel bementek, mert meg tudták oldani a bemenetelt, és akkor azért így hogy: dajka, 2 óvónő, 3 anyuka jutott kb 5 gyerek per felnőtt, simán kivitelezhető volt ( ugyanakkor mondjuk dolgozó anyukák jobban húztak más területen, pl ehhez-ahhoz anyagbeszerzésben, valamilyen programhoz szponzorkeresésében, egyszóval egyensúlyban állt a mérleg ). És rohadt érdekes módon senkinek nem volt olyan rossz szájíze a történettől, hogy az óvónő szívatja a gyerekét mert derogál neki vigyázni rá és azt tenni amit a dolga. Ha ennyire nem merik vállalni a felelősséget, akkor tényleg az a legjobb, ha nem szerveznek semmit, menjenek át őrző funkcióba, de ez a félig végzem a dolgomat elég gáz hozzáállás. És érdekes módon arra se reagáltál, hogy egy úszásra való kivitel, egy színházba való kijárás, mozi, kirándulás stb, mitől veszélytelenebb terep ( hisz ott is nyílt utca van és nincs ugye kerítés ) mint ez a nyomorult kismotorverseny. Mert kb semmivel, gipsz gézuka ha nagyon akar ott is kiszalad az úttestre vagy eltűnik a színház klotyójából vagy az uszoda öltözőjéből....

    előzmény:
    csutak51 (100)
    2014-09-23  20:35

Címlap

top