Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dolgozó anya=szaranya

hutchinson
Létrehozva: 2014. szeptember 22. 17:36

Sziasztok!


Nagyon el vagyok keseredve:( Inkább csak jól esik,ha meghallgattok.


Dolgozó anya vagyok,ami azt jelenti,hogy a lányomat 7:30-16:30-ig oviban kell tartanom.


Minden évben megszervezi az ovi az őszi kerékpáros,kismotoros versenyt. Egy délelőtt csinálják,egy szomszédos zsákutcában,minden gyerek részt vesz rajta. Na,idén nem. Idén (ma) du 15:00-tól volt a verseny,ahova csak az a gyerek mehetett,akivel ott van a szülője,saját felelősségre,mert aki nem vesz részt,arra vigyáz az egyik óvónéni.


Irtó dühös és szomorú vagyok,mert az enyém most kimaradt belőle és nem is csak ez a baj,hanem,ahogy vágyott rá. sírva nézte,ahogy a többi,ráérő szülő háromkor vitte el a gyerekét a versenyre. Persze én vagyok a szemét sz.r,mert "milyenszülőazilyenamelyiknemérideháromra" meg a lányom szemében is,aki nem érti,hogy ez a verseny most nem a dolgozó szülős gyerekek programja  


Nem tudom,idén melyik észkombájn pedagógus találta ki így ezt a programot. Miért jó az,ha negyven gyerekből öt-hat ugrál,meg örül,hogy őt elviszik a versenyre, a másik harminc meg sír,hogy ő most miért nem mehet?


Néha annyira elegem van abból hogy a gyerekem szívja meg azt hogy dolgozom

  1. 2014. szeptember 23. 20:50101.

    Egyszerű matekpélda.


     


    egy csoportba 30 gyerek jár..  ( nem jár annyi. csak igy könnyebb lesz számolni)


    30 gyerekre jut.. 2 óvónő, 1 dadus..  és  4-5 szülő  biztosan.. hiszen ennyien általában ráérnek. -de lehet többen is ráérnek...


    Tehát.. 30/ 8  = ???  szerintem 3-4 és nem 10!!


    Te komolyan azt irod, hogy azért ne vehessen részt a dolgozó anya gyereke az ovis programon,mert  a szülei dolgoznak?


     


     


     

    előzmény:
    csutak51 (100)
    2014-09-23  20:35
  2. 2014. szeptember 23. 20:35100.

    Az óvodaudvar be van kerítve!


    Az utca pedig nincs! Ha lezársz egy zsákutcát, attól még jobbra-balra ott vannak a házak! Vagy utcai kerítéssel, vagy anélkül (ha ez pl egy lakótelep)


    Hány pici gyereket vittél már valaha egyszerre bármilyen programra?? Ha legalább 10 jutott rád, AKKOR bírálj mást!


    Mit szólnál, ha az óvónő magyarázná el, hogy ő bezzeg jobban el tudná látni/szervezni a TE munkádat mint Te?


     

    előzmény:
    lady1986 (92)
    2014-09-23  18:51
  3. 2014. szeptember 23. 20:2899.

    Nem vitázom tovább, nekem eleve nem szimpatikus ez a meg se kérdezem az okot, de eldöntöttem, az óvoda/iskola/pedagógus a hibás, mert az éééén szememfénye...S persze, a szememfénye mellett én is áldozat vagyok, a csúnya, rossz gyerekintézmény áldozata, mert azt csupa h...le vezeti.


    Hibát mindenki követ el, urambocsá', az óvoda is (no meg a szülő is, de ezt ritkán látja be), és ezredszerre is, tessék szépen azzal megtárgyalgatni, akire tartozik!


    Itt az óvodára+az oda járó gyerekek szüleire, akik valószínűleg ismerik a részleteket, és vagy ugyanúgy, vagy másképp vélekednek, mint TI.


    (A "szaranyázást" már nem is említem, mert az mégunszimpibb, mint a mindig másthibáztatás.)

    előzmény:
    Lillaréka (95)
    2014-09-23  19:13
  4. 2014. szeptember 23. 20:1798.

    Sajnos ez is  igaz!


     

    előzmény:
    lady1986 (96)
    2014-09-23  19:22
  5. 2014. szeptember 23. 19:3897.

    ügyes vagy! (most ez nem irónia, hanem elismerés)


    Nekem idén is lett egy olyan napom, hogy egyszerre 3 helyen kéne lenni, sehogy se megy. .. Szaranya révén, én végül dolgozom, és egyik gyereket egyvalaki, a másikat másvalaki viszi... jobbhíján. Mégcsak azt se tudnám, hogy viszem egyiket a másik programjára, mert ütköznek... Akárhogy variáltam, ez ütközik...

    előzmény:
    évi* (77)
    2014-09-23  13:33
  6. 2014. szeptember 23. 19:2296.

    Mondjuk a külső kapu be nem zárásában elég sok szülő is sáros, derogál nekik a reteszt ráhúzni... Ezen kívül minden szavaddal egyetértek...

    előzmény:
    Lillaréka (95)
    2014-09-23  19:13
  7. 2014. szeptember 23. 19:1395.

    PONT arról beszéltünk, hogy    attól - mert a szülő dolgozik, nem kéne kizárni a gyerekét a programokból!!


    Továbbra is szemétség volt.  bármit találsz ki mellé.


     


    Ha 30 gyereknél  ott a  két óvónő a dadusok és  ott van még  4-5 szülő, nehogymár   ne mehessen az összes gyerek a programra.


    Ennyi szülő általában ráér...    jól emlékszem mert  én is voltam ráérő szülő.. és   --4-5 en általában tudtunk menni kisérőnek..  segiteni. De nálunk  ilyesmi meg sem fordult az óvónők fejében, hogy az a gyerek ne mehessen, akinek nem tud menni a szülője.


     


    Felesleges mentegetni az óvónőket.


    ja.. igen.. az oviból lelépés is az ő hibájuk volt!


    Vagy úgy gondolod, a gyerek akkor járhasson oviba,  ha ott van vele anyu egész nap-  nehogymár szegény óvónéninek ilyesmire is oda kelljen figyelnie... vagy legalább arra, hogy be  legyen zárva az ajtó és a kapu.


     

    előzmény:
    csutak51 (91)
    2014-09-23  18:41
  8. 2014. szeptember 23. 18:5694.

    Engem az is érdekelne, hogy volt-e megfelelő számú óvónő, dadus, akárki az ottmaradt gyerekek felügyeletére.

    előzmény:
    Lillaréka (33)
    2014-09-23  05:53
  9. 2014. szeptember 23. 18:5593.

    Ha meg tényleg "csak " annyi volt a gondolatuk, hogy ezzel ismerkedési délutánt tartanak a szülőknek, akkor meg mondjuk szimplán elszúrták... 

    előzmény:
    lady1986 (92)
    2014-09-23  18:51
  10. 2014. szeptember 23. 18:5192.

    Ennyi erővel akkor az udvarra se vigyék ki őket, nehogy már kiszökjenek a kapun keresztül... kérjenek oda is felügyeletet. Vagy ne vigyék őket: moziba, színházba, játszótérre, könyvtárba,úszásra, akárhova a kulcsra zárt csoportszobán kívül ha ennyire töketlenek, már bocsánat. Bár ezek után valószínűleg nem is igen viszik, vagy ahhoz is ajánlottan kötelező segítséget fognak követelni. Most ezt nem csak erre az ovira mondom, hanem az ilyen gondolkodásúra. 


     


    ( Bár lehet csak mi voltunk a mi óvónőinkkel elkapatva, amennyit vitték őket még kiscsoportosként is kirándulni ide-oda, később meg aztán tényleg mindenfelé... lehet csak a mi óvónőink voltak ilyen belevalóak, akkor mea culpa... )

    előzmény:
    csutak51 (91)
    2014-09-23  18:41
  11. 2014. szeptember 23. 18:4191.

    Lillaréka, még kiegészítem, ha megengeded, erre "Aztán kitalálták ezt - hogy csak az mehessen akivel ott van anyu-apu.

    Ez szemétség.. csak úgy simán  szemétség." reagálva.


    Nem tudom, olvastad/hallottad-e mostanában, hogy volt (minimum 2-ről tudok) huncutkisovis-elszökős eset.


    Írták a lapok, mutatta a tv, minden teli volt ezzel.


    S kit vettek elő, hurcoltak meg? Az ovit, a dadust, mert miért nem vigyáztak a gyerekekre jobban. Némi joggal, belátom!


    Akármennyire lezárt zsákutca is egy utca, ahová kivisznek egy óvodányi kis eleven, a programtól felvillanyozott fiók-bolhát, csak megeshet, hogy 1 belőlük elkószál, nem? Hiszen a zsákutca is UTCA!


    Lehetett ez is ok, hogy kevésnek vélték a felügyeletet szülők nélkül. Ezek után az esetek után óvatosabb lett a szervezés.


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    csutak51 (89)
    2014-09-23  18:27
  12. 2014. szeptember 23. 18:3090.

    Miért nem ment el a férjed??? Két gyerekünk van, de számtalan olyan eset volt, hogy egyszerre két helyen kellett megjelenni, így osztódtunk 


    Nem vagyok pedagógus, hanem építész, férjem orvos.


    Iskolás években is meg kell oldani jó pár dolgot, nagymamákat nem tudtunk igénybe venni, férjem szülei külföldön(mióta ismerem őket), anyukám a Ratkó-korszak gyermekeként 2 éve van nyugdíjban, ja a gyerekek meg felső tagozatosok...


    Igaza van Triviálnak: van barát, ovis, iskolás ismerettség, én is segítettem, nekünk is szoktak. 


    Egy hete tudtad, a férjed is elmehetett volna, ha nem tudsz, a gyereknek apja is van normális esetben...


     

    előzmény:
    hutchinson (86)
    2014-09-23  17:42
  13. 2014. szeptember 23. 18:2789.

    Valami miatt most nem olyan volt a szervezés, mint eddig, talán nem volt szerencsés így szervezni, de lehetséges, hogy az óvoda meg tudná magyarázni, miért volt így most.


    Olvasd el, azóta beírta, 40 gyerek közül csak 9-nek voltak ott a szülei. Meg azt is, 8.-én este írta meg az óvoda, hogy változás van, ám azóta nem kérdezte az okot meg!


    Két lehetőség van:


    1. megkérik az óvodát, hogy ne legyenek ilyen szülős programok, mert a többség nem tud ilyenre elmenni


    2. tudomásul veszik, hogy van ilyen, elmennek, amikor tudnak, egyszer-egyszer biztos eljutnak ők is.


    NINCS olyan, hogy egy egész óvoda minden szülőjének óhaját figyelembe lehessen venni!


    S olyan sincs, hogy kötelezni lehessen az óvónőket arra, hogy ugyan, vigyék már el a gyerekeket oda, ahova most se vitték! Nevezetesen egy BÓNUSZ szülős programra, amit vagy szervez az óvoda, vagy nem. Itt megszervezték. (Lehet vitatni, miért így, lehet szóvá tenni, hogy máskor ne így.)


    Eszerint kár volt, mert csak elégedetlenséget szült.


    Majd okulnak, és máskor nem lesz ilyen, senki se megy sehova, és mindenki meg lesz elégedve.


    Az biztos jobb!


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (33)
    2014-09-23  05:53
  14. 2014. szeptember 23. 18:0188.

    Amit írsz itt, késztet ismét hozzászólásra!


    Rögtön leírom, hogy nem vagyok/voltam pedagógus, 2 felnőtt gyereket neveltem, és dolgoztam, kivéve a gyes időszakát.


    S így tett annó is és ma is Rajtad kívül is sok anyuka, nem 1, hanem több gyerekkel is!


    Írod is, az általad írt óvodai rendezvényen "a negyven főből kilenc család vett részt. "


    Egyszerűen el kellene fogadnod, hogy nem gond az, ha azok a szülők, akiknek lehetősége van munkaidőben ilyenen részt venni, elmennek, akik meg nem, nem!


    Megeshet, hogy egyszer-egyszer Te, vagy a párod is majd el tudtok menni, nem?


    Ezért sajnálni a gyerekedet?? Amikor csak minden 4. gyerek szülője ment el, 4-ből 3-é meg nem?


    Most ezen busongsz, aztán majd jön, hogy Pistikének szebb táskát udnak venni, Katikát világkörüli útra viszik szünidőben, Jucika meg autót kap az érettségire?


    Ha nem változol, örök elégedetlen maradsz, -és sajnos, a gyerekedet is erre neveled akaratlanul-, hisz nincs olyan ember, akinek minden, mindig megadatik.


    Gondolkozz ezen el, és változz!


    S EZÉRT nem vállalni több gyereketi??? Ne viccelj!

    előzmény:
    hutchinson (86)
    2014-09-23  17:42
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 23. 17:5887.

    Oké, respect, hogy nem akarsz veszekedni meg ilyenek. :) De: az az élettől elrugaszkodott pedagógus, jelesül én, direkt olyan példát hozott, ahol még véletlen se pedagógusok a szülők... (szomszédasszonyom is multinál dolgozik, férje maszekol, és a közös gyerekhozós szomszéd élő példa volt...) na mindegy, ha nincs segítség, hát nincs, bár talán érdemes lenne barátok után nézned. :) Még ha olyan értelemben beismerten érdekbarátság is, hogy pl. kölcsönösen vigyáztok néha egymás gyerekére, mert hasonló az értékrendetek, hasonlóan sokat dolgoztok. De persze ez csak egy ötlet...

    előzmény:
    hutchinson (86)
    2014-09-23  17:42
  16. 2014. szeptember 23. 17:4286.

    Sziasztok!


    Végigolvastam a hsz-et,lányok,kérlek ne vesszünk össze,mindenkinek más az élete és nem mindenki érti hogy mások hogy csinálják.


    Reggel megkérdeztem,hogy miért du. rendezték a versenyt,a válasz,hogy a szülők is csatlakozzanak és összejöjjenek egy kicsit. Háááát..... azért hápogok,mert utólag összeszámoltam,meg képeket is megnéztem a rendezvényről és a negyven főből kilenc család vett részt.  Hát,ez nem jött be.


    Már nem vagyok haragos,csak szomorú:páran megerősítettétek,hogy ez sose lesz jobb és ne vállaljak több gyereket,mert nem tudnám kilogisztikázni az ilyen eseteket.


    Meglepődtem,hogy van aki el sem tudja képzelni a helyzetemet,de aztán rájöttem,hogy pedagógus ,bocsi. Tényleg nincs semmilyen segítségem ilyen-olyan okok miatt és mindig multinál vagy maszeknál dolgoztam,ahol,bizony úgy kell táncolni,ahogy ők fütyülnek. Ez van.


    Igazából a gyerekeinket sajnálom,dolgozó anyák.

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  17. 2014. szeptember 23. 16:4785.

    Az jó. Az egyik fiam nyolcadikos ballagásakor elég sok mindent rendeztem-szerveztem, és sok szülővel akkor találkoztam először... mert sosem jöttek szülőire, se fogadóórára.  A többi gyerekkel szerencsére már más a helyzet, aktívabbak a szülők, nincs problémás család ezekben az osztályokban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (84)
    2014-09-23  16:45
  18. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 23. 16:4584.

    Ezt nem is tudom... még sose merült fel kérdésként... mondom, nálunk a szülői is úgy zajlik, hogy 28-ból 28 szülő van jelen. Nem értem, de tényleg így van.

    előzmény:
    Anda39 (83)
    2014-09-23  16:35
  19. 2014. szeptember 23. 16:3583.

    Ezért adok hálát a jóistennek, hogy úgy alakult az életem, hogy elég sokáig a gyerekeimmel maradhattam, tehát nálunk nem volt jelentősége az ilyen napoknak. Nálunk mondjuk van gyerekfelügyelet ilyen napokra. Elvileg az önkormányzatnak gondoskodnia kell arról, hogy a gyerekek ne maradjanak felügyelet nélkül - vagy ez már nem igaz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (82)
    2014-09-23  16:21
  20. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 23. 16:2182.

    Azt nálunk is ismertették a lányom szülőijén, hogy idén lesz vagy négy ledolgozandó szombat... ami: TANÍTÁSMENTES munkanap náluk. De még egy felszisszenés se volt, úgy tűnik, ezek a szülők már ezen edződtek. :) Mondjuk a mi sulinkban tanítás van, de ez meg már közép, szóval általában ilyenkor több tanár van, mint diák. Én is felmegyek ilyenkor az aktuális terembe, és eszembe jut a szép ballagási dal: üres az osztály, nincs lakója már... na, jó, ez talán túlzás, de nagyon kevesen jönnek be. Hoznak orvosi vagy szülői vagy egyházi igazolást (ilyenkor valahogy megszaporodnak a hatodnapi pünkösdisták, akiknek tilos szombaton dolgozni :D ).

    előzmény:
    sabanka (81)
    2014-09-23  14:36
  21. 2014. szeptember 23. 14:3681.

    Hát igen, totál megértelek!


    És van egy rossz hírem, ez még csak rosszabb lesz, mikor már iskolába jár a gyerek ...


    Nyári szünet, téli szünet, őszi szünet, tavaszi szünet, nevelésnélküli munkanapok. Téli szünet előtti héten szinte minden napra szerveznek délutáni szülős programokat, hát amire "csak" az én gyerekeim mennek egyedül :-D Minden szünet előtti pár utolsó napban vagy akár már a héten vidd el a gyereket már délben, mert hát miért ne ... Kedvenceim a munkaszombatok. Jaj, van suli, de jó, nem kell kivennem arra a napra szabit, ja, de mégis, mert 11-ig vannak csak a suliban ...


    Szerdán délutánonként úszás, hát kedves szülők, kérjük, hogy aki tud, jöjjön már be délután az uszodába hajat szárítani ...


    stb.stb.stb.

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  22. 2014. szeptember 23. 13:4380.

    Különben nem véletlenül írtam a bányák bezárását...ma az a rengeteg irodista, műszerész, lakatos, bányamérnök stb csak kolbászol egyik gyárból a másikba, nem mindenkinek volt olyan szerencséje, hogy el tudjon menni nyugdíjba. És ugye mivel annyi szakosított ember nem kell egy egy gyáron belül, így nem marad más hátra nekik, mint a betanított munka. De ugyanez a helyzet az erdészettel, ami szintén addig virágzott, míg a bányászkorszak tartott, az onnan kitett emberek is általában ilyen melóhelyeken kötöttek ki jobb híján.

  23. 2014. szeptember 23. 13:4279.

    Dehhhogy vagyok hiper-szuper-mittudoménmi, csak a gyerekek számával emelkedik az ember ingerküszöbe, de a szervezőképessége is. :-) Hidd el, hogy menne neked is! (Nem akarlak rábeszélni, csak mondom, hogy higyj magadban! :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (78)
    2014-09-23  13:39
  24. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 23. 13:3978.

    Jójó, de te egy hiperszuperügyesokos mamagép vagy, aki tökjól logisztikázza a családot!!


    Én meg egy béna vagyok, aki örül, ha megfőzi a másnapi ebédet délután.

    előzmény:
    évi* (77)
    2014-09-23  13:33
  25. 2014. szeptember 23. 13:3377.

    Naaaa, harangocka, ne mondj má' ilyet, tudod, hogy van egy halom (3) gyerekem, oszt' mégis mindenhol ott vagyok - ha kell, akkor hónom alatt a másik kettővel, de kezelhető a téma. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (74)
    2014-09-23  13:29

Címlap

top