Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dolgozó anya=szaranya

hutchinson
Létrehozva: 2014. szeptember 22. 17:36

Sziasztok!


Nagyon el vagyok keseredve:( Inkább csak jól esik,ha meghallgattok.


Dolgozó anya vagyok,ami azt jelenti,hogy a lányomat 7:30-16:30-ig oviban kell tartanom.


Minden évben megszervezi az ovi az őszi kerékpáros,kismotoros versenyt. Egy délelőtt csinálják,egy szomszédos zsákutcában,minden gyerek részt vesz rajta. Na,idén nem. Idén (ma) du 15:00-tól volt a verseny,ahova csak az a gyerek mehetett,akivel ott van a szülője,saját felelősségre,mert aki nem vesz részt,arra vigyáz az egyik óvónéni.


Irtó dühös és szomorú vagyok,mert az enyém most kimaradt belőle és nem is csak ez a baj,hanem,ahogy vágyott rá. sírva nézte,ahogy a többi,ráérő szülő háromkor vitte el a gyerekét a versenyre. Persze én vagyok a szemét sz.r,mert "milyenszülőazilyenamelyiknemérideháromra" meg a lányom szemében is,aki nem érti,hogy ez a verseny most nem a dolgozó szülős gyerekek programja  


Nem tudom,idén melyik észkombájn pedagógus találta ki így ezt a programot. Miért jó az,ha negyven gyerekből öt-hat ugrál,meg örül,hogy őt elviszik a versenyre, a másik harminc meg sír,hogy ő most miért nem mehet?


Néha annyira elegem van abból hogy a gyerekem szívja meg azt hogy dolgozom

  1. 2014. szeptember 22. 22:2326.

    Mondjuk ha nem ezen múlott az, hogy a gyerek adott eseményen részt vehetett-e akkor meg mondjuk nem értem a háborgást. A délután 3ra pakolt ballagási és anyák napi ballagáson kívül... mert mondjuk én még olyan ovival nem találkoztam, ami ne fél 5ig, vagy 5ig lenne nyitva, mint ahogy másfél, 2 órás műsorral se ovisok részéről. 

    előzmény:
    lady1986 (25)
    2014-09-22  22:02
  2. 2014. szeptember 22. 22:0225.

    De azt eltudod mondani, hogy kiscsoporton felül már mi a búbánatos lóherének kell minden gyerek mellé egy szülő? Nem műsorokra gondoltam elsősorban, hanem játszóház stb. Meg lehet érni a szülőket aki tud az menjen ( ilyen nálunk is volt ) de hogy ezért egy-egy gyerek 4 év közel összes programjáról lemarad az minden, csak nem normális dolog. Ha ennyire nem tudnak 1-1 játszóházat vagy farsangot levezényelni minimális segítséggel akkor vajon hogyan tartanak meg kettesben egy szimpla csoportfoglalkozást? Meg délután 3kor műsorozni mert szegénynek is van munkaideje...ami általában fél ötig. ötig szokott egy oviban tartani...tán 2 órás műsort tartanak, vagy elpotyáznak egy órát?

    előzmény:
    csutak51 (23)
    2014-09-22  21:56
  3. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2014. szeptember 22. 22:0124.

    Van egy olyan érzésem, hogy a nap bármely szakában lett volna a verseny, neked semmiképpen nem lett volna jó, esetleg más szülöknek sem. Ha reggelre/délelöttre rakják a programot, az nem jó, mert túl korán van. Kora délután sem jó, mert az is kissé korai. Délután is elfoglaltak még a legtöbben, este meg nem jó az óvodának, mert minek versenyezgetni pont bezárás elött. 


    Bocsi, de nehéz kiírni egy olyan idöpontot ami mindenkinek megfelel. 


    A gyerek meg tanulja meg hogy anyuci/apuci nem tud azonnal ugrani ha két fedöt összeütnek. Melyik az a szülö amelyik mindenféle iskolai/óvódai összeröffenésre el tud menni? Gondolom nem a te gyereked volt az egyetlen akinek a szülei nem voltak ott. C'est la vie..

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  4. 2014. szeptember 22. 21:5623.

    Valahogyan az nem jut az eszedbe, hogy az óvónéniknek IS van munkaidejük?


    Nomeg családjuk, aki igényt tart rájuk?


    S épp ezért próbálják a rendezvények zömét a munkaidejükben megtartani, ami szerintem jogos.


     


     

    előzmény:
    rafi (21)
    2014-09-22  21:41
  5. 2014. szeptember 22. 21:4922.

    A saját gyerekünk bánata persze, hogy fáj.


    De ha fáj, ha nem, megesik egy-egy ilyen dolog, mint ami a topik-panasz tárgya.


    25-30 gyerekből mindig van olyan, akinek okkal nem tud ott lenni az anyukája.


    Azt, sajnos, nem tudjuk -és az anyuka sem, mert nem kérdezte meg az oviban-, miért abban az időpontban volt ez a verseny.


    Persze, a kicsi szempontjából mindegy, volt-e oka, vagy sem az időpontváltozásnak, igaz. Ám volt oka, vagy sem, csak azt kapjuk meg, ami lehetséges, ami meg nem, arra hiába vágyunk!


    Így nem az a helyes, ha az életet (itt: az óvodát) szidod, hanem az, ha megérteted ezt a gyerekkel is.


    S em értem, miért nem lehet erről az oviban kérdezni? Talán kiderülne, volt ok.

    előzmény:
    évi* (17)
    2014-09-22  21:08
  6. 2014. szeptember 22. 21:4121.

    Ismerős a helyzet! Falusi óvodába járt a lányom 4 évig...Minden egyes szülős program délelőtt volt megtartva! Karácsonyi játszóház, húsvéti játszóház, családi délelőtt, gyereknap és még sorolhatnám.


    Persze, hogy szóvá tettük, de nem történt semmi! 


    Mindenki meg tudta oldani, valahogy senki sem dolgozott, csak nekem és egy másik anyukának okozott ez gondot folyamatosan.  Anyuka vegyen ki arra a napra szabit- ez volt a válasz. Persze, mert azt csak úgy puszira osztogatják. Sokszor  így is hamarabb kellett eljönnöm melóból, mert pl. az anyák napi ünnepséget és az óvodai ballagást du. 3 órára tették 


     


     


     

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  7. 2014. szeptember 22. 21:3520.

    Belekukkantottam pár hónappal ezelőtti topikodba, ahol írtad, munkanélküli lettél.


    Nem írtad, hány éves a gyereked, de valószínűleg érezte akkor, hogy feszültebb vagy, és talán felfogta, baj, hogy nincs munkád.


    Most, hogy már van, érvelhettél volna ezzel, hogy milyen jó, hogy már van munkád, de sajnos, ez azzal is jár, hogy munkaidődben nem mehetsz az óvodába hozzá.


    A kicsi gyerek is felfog mindent, de el kell neki magyarázni, és nem mást, óvodát, szervezést okolni, olyanért, ami megesik az életben. Nem oldható meg minden probléma, sajnos.


    Lehetőleg úgy elmagyarázni mindent, hogy a félig teli poharat lássa meg, és nem úgy, hogy a félig üreset!


    S mindjárt nem sír, és nem kell kiélezni, hogy rossz anya vagy, meg stb.! Se magad előtt, se topikban, pláne nem a gyereked előtt!


    Mások is dolgoznak, és anyák is, egyszerre.


     

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  8. 2014. szeptember 22. 21:2319.

    Igen, 9.-én estétől lett volna idő keresni valakit.


    De tegyük fel, nincs ilyen, aki segített volna.


    A gyerek kevésbbé lett volna csalódott, ha előtte elmagyarázzák neki, hogy nem mehet erre most, sajnos, ez ezért és ezért nem lehetséges.


    Nem szabad titkolózni, abban a hitben tartani a gyereket, hogy reménykedhessen, ha előre tudható, hogy hiába teszi.


    S az óvodában is meg lehetett volna 9.-én este óta kérdezni, mik az indokok, miért másféle az idei szervezés?


    S azután megbeszélgetni a gyerekkel, előre vigasztalgatni. Hiszen nem ő maradt egyedül az óvónénivel, hanem több tárasa is, igaz?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (18)
    2014-09-22  21:12
  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 22. 21:1218.

    Mondjuk abban igazad van, hogy valakit ilyen esetekben előre be kell tudni szervezni. Mi se vagyunk álomnagyikkal megáldva, tesóm is külföldön dolgozik, de olyan még SOHA nem volt, hogy valakit ne tudtam volna beszervezni,  ha hamarabb kellett menni a gyerekért vagy ilyesféle program adódott, ahol ha nem is kötelező, de ajánlott volt a felnőtt jelenléte. Aki tartósan egy helyen él, ha nincsenek szülei, akkor van szomszédja, barátja, ismerős tinilány, aki végez addigra a sulijában stb. De végső esetben még egy ovistárs anyjával is össze lehetett volna beszélni, aki azt mondja, hogy ő Jolánkára is vigyáz a saját gyerekén kívül. Nem hiszem, hogy az óvónő azt mondta volna, hogy nem teheti. Szóval lehetett volna előrelátóbb a szervezéssel, és később legyen is, mert sokszor lesz még olyan, hogy pl. értekezlet miatt háromra vagy kettőre kell menni a gyerekért...

    előzmény:
    csutak51 (16)
    2014-09-22  20:54
  10. 2014. szeptember 22. 21:0817.

    Ez mind teljesen jogos, csak az ember kicsit sem szereti, ha pont az ő gyereke az, akinek nem tud ott lenni az Anyukája. (Vagyis azt látom ,hogy többen vannak, akik az ilyet pont le..ják...)

    előzmény:
    csutak51 (16)
    2014-09-22  20:54
  11. 2014. szeptember 22. 20:5416.

    "Miért jó az,ha negyven gyerekből öt-hat ugrál,meg örül,hogy őt elviszik a versenyre, a másik harminc meg sír, hogy ő most miért nem mehet? "


    Az arány nem hiszem, hogy ez volt, nem is értem, miért írsz olyat, amit nem tudsz, csak feltételezel?


    Ha meg mégis igaz (illetve, ha nem is),


    1. megvigasztalnám a gyereket, elmagyaráznám neki őszintén, hogy miért nem vehetett  ezen most részt. Indoknak mondanám, hogy dolgoznom kellett, és hogy sajnos, ilyesmi előfordul néha az életben, mindenre nem mehetünk el, mindent nem kaphatunk meg mindig.


    Vigasznak meg, amit írsz, a hétvégi saját verseny, és hogy legközelebb megpróbálsz valami megoldást kitalálni, az óvónénikkel is beszélve.


    2. Az óvodában is megbeszélném, miért így volt ez, és hogy legközelebb próbálják másképp.


    Zárójelben, olyan, hogy mindenki szülője ott tudjon lenni, ritkán jön össze más közösségekben is (óvoda, iskola).


    Mert lesz még hasonló, amikor nem tud a gyereked valamin, valamiért ott lenni, ugye, nem gondolod, hogy nem lesz?

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  12. 2014. szeptember 22. 20:3615.

    Ne haragudj meg érte, de két dolgot nem értek:


    1. Miért ITT, és nem az óvodában sírod el a bánatodat/fejted ki a véleményedet az ilyen "szervezés"-ről?


    2. Ha már ez volt a feltétel, és annyira menni akart a lányod, és Te ezt tudtad, nem volt egy nagyszülő/rokon/barátnő/jóismerős/szomszéd- no és hol az apuka?-, akit meg tudtál volna kérni, hogy helyettesítsen?

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  13. 2014. szeptember 22. 20:2914.

    Én az vagyok, aki ott tudok lenni akár délelőtt 10 óra 18 perc 40 másodperckor is, ennek ellenére az a véleményem, hogy akkor nem kell megszervezni, és ennyi.


    Találjanak ki olyat, amin az összes gyerek részt vehet - munkaidőben lehetőleg szülői kíséret nélkül mindenki...

    előzmény:
    Anda39 (5)
    2014-09-22  18:33
  14. 2014. szeptember 22. 20:1813.

    Itt vagyok újra.


    Sajnos az én munkahelyemen nincs elkéredzkedősdi,csak halál vagy olyan betegség esetén,amikor már az ágyból sem tudsz kikelni.


    Amúgy visszakerestem az emailjeimet: 09.09-én volt egy szülői,amin beharangozták,hogy idén is lesz a verseny,hurrá. Majd múlthét szerdán este email:csak szülői felügyelettel,máshogy szervezve,bla-bla.


    Akkor már gondoltam,hogy nem tudunk menni,de azt nem,hogy a lányom így kiakad. Meg legalább ne mondták volna nekik,felheccelték őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (8)
    2014-09-22  19:04
  15. 2014. szeptember 22. 19:5812.

    Mondjuk ezt a fajta szervezést én se értem :S Ciki lett volna nekik vállalni egy ilyenhez a felelősséget a gyerekekért? Akkor inkább ne is tartották volna meg...


     

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  16. 2014. szeptember 22. 19:5011.

    Akkor szerencsés környéken élsz. Felénk se megy így max nagy ritkán csúszóra engedik el az embert, amit aztán hétvégén frankón ledolgoztatnak, persze szigorúan fizetetlenül, vagy épp egy másik melónapon lemelóztatják veled, lényeg, hogy ne kelljen a fél szabinapot kifizetni, 3-4 ilyen után meg lapát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (10)
    2014-09-22  19:37
  17. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 22. 19:3710.

    Elég szomorú..én a környezetemben ilyenről még nem hallottam, pedig a back officestől, a bútorraktárosig, a könyvtárostól az eladóig vannak ismerőseim, de még félnapokat is ki lehet venni csomó helyen -indok nélkül is.

    előzmény:
    Anda39 (9)
    2014-09-22  19:15
  18. 2014. szeptember 22. 19:159.

    Nem sok munkahelyen engedik el az embert ilyen csip-csup dolgokért. (tudom, ez az édesanyának nem az) Egyik ismerősömet pl. nem engedték el akkor sem, amikor értesítették, hogy az édesanyját épp elvitte a mentő. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (8)
    2014-09-22  19:04
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 22. 19:048.

    A felháborodásodat értem. Viszont azt nem, hogy fél nap szabit miert nem tudtál kivenni? Nem hiszem, hogy megállt volna az élet a munkahelyeden, ha kivételesen 2kor lelépsz. Neeem?


     


    És ezt most bármifele rosszindulat nélkul irtam, mert feltételezem, hogy 1-2 héttel előbb szoltak az oviban, hogy igy lesz megtartva ez a program.

    előzmény:
    hutchinson (6)
    2014-09-22  18:50
  20. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 22. 18:587.

    semmilyen nagymamát, nagynénit, szomszédot nem tudsz megkérni ilyen esetekben? EGyébként ez egy elég durva pedagógiai hiba volt az ovi részéről. Nekik ugyanis a gyerek érdekét kéne szem előtt tartani, és nem is kell hozzá gyerekpszichológiához érteni (pedig nekik kéne), hogy belássák: olyan programot szervezni, ami néhány gyerek szívét csak fájdítani fogja, mert nem vehet részt rajta, holott ott zajlik a szeme előtt, még véletlen sem jó ötlet. Erős kérdéseket vet fel bennem a pedagógusok emberi hozzáállásával kapcsolatban.


    A mi ovinkban annak idején sok "szülős" program volt, ami munkaidőre esett, de ha nem tudott ott lenni a szülő, a gyereket akkor sem zárták ki belőle még véletlen sem. Úgy vélem, ez alapvető minimum lenne mindenütt.


    A gyerek egyébként hamar túl fogja ezen tenni magát szerencsére, az ovisok a pillanatnak élnek, nem a múlton keseregnek hosszasan. Szóval szerintem szép lassan te is engedd el ezt a problémát, hogy rajtad se lássa, hogy ez rosszul esett neked is. Neki akkor és ott esett ez rosszul, de a gyerekek nagyon rugalmasak. :)


     

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  21. 2014. szeptember 22. 18:506.

    Nem tudom,miért szervezték így,holnap megkérdezem. Ma minden erőmmel a síró lányomat próbáltam minnél gyorsabban kivinni az oviból.


    Azért dühöngök,mert nem ez az első eset,hogy a dolgozó szülőnek lehetetlen időpontban szerveznek valamit.  Haaaah...


    Ja,meg kellett ígérnem,hogy a hétvégén rendezünk házi versenyt:a mamát meg a szomszéd gyerekeket mindenképp meghívjuk

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  22. 2014. szeptember 22. 18:335.

    Nem lehet, hogy valami történt, ami miatt nem szervezhették meg úgy a dolgot, ahogy szokták? Gondolok itt valami újfajta szabályra, ami megakadályozza, hogy a régi szerint menjen tovább a dolog. Vagy valaki a szülők közül akarta, hogy így legyen, és azért változtattak a meneten?


     

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36
  23. 2014. szeptember 22. 18:304.

    Sajnos sokat nem tudsz tenni... nagyon szomorú, hogy ilyen pedagógusaitok vannak, hogy lecarják a gyereket és a családot


    csak legyen kipipálva a program amin senki sem tudott részt venni. 


     


    azért   emlitsd meg, hogy nem igy kéne..

    előzmény:
    hutchinson (3)
    2014-09-22  18:23
  24. 2014. szeptember 22. 18:233.

    Holnap reggel majd szóvá teszem,ha megkérdik,hogy miért nem mentünk  


    Az a baj,hogy hiába szólok,nem érdekli őket. minden marad annyiban.

    előzmény:
    tsfmvk (2)
    2014-09-22  18:13
  25. 2014. szeptember 22. 18:132.

    Ezt miért nem az óvodával rendezed le? Ott nem szóltál?

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-09-22  17:36

Címlap

top