Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ezért maradok mellette, annak ellenére, hogy ver

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 22. 10:57
Egy megdöbbentő videó, amelyen egy híres amerikai focista eszméletlenre veri a menyasszonyát egy liftben, indította el a Twitteren a #WhyIStayed, vagyis a "Miért maradtam" kampányt, már ha kampánynak lehet nevezni. A megvert nő azóta feleségül ment a sportolóhoz, teljes a felháborodás az USÁ-ban, hogy ez hogyan lehetséges. Ezért írják le bántalmazott nők pár mondatban, miért maradtak benne egy kapcsolatban, amiben nem kellett volna. Szomorú!

Nők Lapja Café: Ezért maradok mellette, annak ellenére, hogy ver
  1. 2014. szeptember 23. 20:5076.

    Nehogy azt hidd, hogy védem a támadót! Véletlenül sem!!!!


    De ha egy ilyen helyzetben anyuka nyakon önti apukát a bablevessel, akkor aztán kérheti a bíróságon, hogy nála helyezzék el a gyereket.... nem lesz jó pont.


    Tehát a saját, de főleg a gyerek érdekében nem éri meg aránytalanul védekezni. Sajnos. 

    előzmény:
    Catilina (75)
    2014-09-23  17:31
  2. 2014. szeptember 23. 17:3175.

    ó, hát ez remek ötlet! forró vizet a kopaszra!


    Nem a támadót védem, de ha valakit nyakon öntenek forró levessel, olyan sérüléseket szerezhet, ami akár az élettel összeegyeztethetetlen, de a minimum a 8 napon túl gyógyuló. És akkor járhat a bíróságra - vádlottként, (súlyos) testi sértés miatt. Valóban, sokkal jobb.

    idézet:
    ÁgicaT (53)
    2014-09-23 09:00:01

    És ez kit érdekel?


    ja, igen. Sajnos a törvényt. Nem kellene. szerintem bármilyen védekezés megengedett egy állat ellen. Ugye ezt a vadonban sem kérné számon senki?

    előzmény:
    ÁgicaT (53)
    2014-09-23  09:00
  3. 2014. szeptember 23. 17:2974.

    Pedig ha feljelentette volna a nőt, biztos azt csukják le: mértéken felül védekezett egy fegyvertelen emberrel szemben… Sokan már csak ezért sem védekeznek. Pedig én simán szabad kezet adnék a családverők ellen a családnak, ha már a törvény nem bünteti kellő szigorral.


    A törvény sem mindig a védekező oldalán van.


    És fira: de sokszor a „békesség kedvéért” még a szenvedő fél családja is visszafogja azt a családtagot, aki esetleg segítene a szerencsétlenen. Sosem tudtam felfogni, miért.


     


     

    előzmény:
    zoncsi2 (50)
    2014-09-23  01:23
  4. 2014. szeptember 23. 16:0473.

    majd kisebb lesz az arca, ha környezettanulmányt kér a bíró. no az én exem is jött, hogy gyesen(!!!!!) van a kisebb fival, oszt mégis megítéltek 20 ezret havonta gyt-ként ezelőtt 8 évvel. szóval, hajrá, a bíró sem hülye, nem hisznek már a síró apáknak.


    zárral meg ügyesen, én már sokszor cseréltem, nem nagy ügy, ha nem valami bonyolult biztonsági zár.


    merre laksz? Bp?

    előzmény:
    Eperke2222 (71)
    2014-09-23  15:48
  5. 2014. szeptember 23. 15:5072.

    Nna. Köszönöm a tanfolyamot:) Minap bemegyek az obiba, lefényképezem a zárat és kérek segítséget eladótól, hogy milyet keresek, aztán nekiesek. Ha nem sikerül semelyiket visszaszerelni, írok!! :)


     

    előzmény:
    Kristine (70)
    2014-09-23  15:46
  6. 2014. szeptember 23. 15:4871.

    Én a keresetben tavaly dec-től visszamenőleg kértem, ahogy ténylegesen járt volna, novemberig rendezte. Csak azt hittem, max fél évre visszamenőleg ítélik meg. Mondjuk a korábbi - míg volt p*csa volt gyerektartás is, elnézést de így van - 40.000-hez képest most kb 15ezret fognak megítélni, amennyi a minimum, mert szegénynek nincs bejelentett munkája... Kb annyit keres mint én. Úgy 5 nap alatt eldohányozza azt a 15.000-ret. Röhögve mondta nekem, hogy elmehetek a sóhivatalba a keresetemmel ő meg fogja mondani, hogy se lakása se állása se pénze majd meglátom mennyit ítélnek meg... Kérdeztem tőle, ez tényleg elfér a nagy arcodon? Mosolyogva bólogatott. Hát mindegy. Nem tudok mást tenni.


     

    előzmény:
    Kristine (69)
    2014-09-23  15:42
  7. 2014. szeptember 23. 15:4670.

    sima egyszerű zárat könnyű cserélni, az ajtót kinyitod, ahol a zárbetét van az ajtó élén, ott középen van egy csavar, azt ki kell csavarni, kivenni a betétet, bele a helyére az újat, csavart visszacsavarni és ennyi. egyszerű elzett zár cseréje ilyen egyszerű.

    előzmény:
    Eperke2222 (67)
    2014-09-23  15:39
  8. 2014. szeptember 23. 15:4269.

    már 3 évre visszamenően lehet kérni márc. közepétől...csak szólok. a tárgyaláson még javíthatod a keresetet.

    előzmény:
    Eperke2222 (60)
    2014-09-23  10:21
  9. 2014. szeptember 23. 15:4068.

    Reményeim szt lassan eladásra kerül a ház, bár a vevőjelöltek épp tökölnek, biztosítanak róla, hogy őket érdekli majd x nap csend... Szóval ezért nem gondoltam új szerződést kötni biztonsági céggel mondjuk 2 hónapra, de ha hétvégéig nem lesz tenyérbe csapás, akkor még egy db-ig úgyis maradunk és akkor kérek távfelügyeletet.


     

    előzmény:
    kutyaful (66)
    2014-09-23  15:02
  10. 2014. szeptember 23. 15:3967.

    Az intenzívet nem véletlenül írtam. Ha nála elszakad a cérna, nem a karomat fogja picit erősebben megszorítani, hogy a véraláfutást mutathassam majd a körzeti orvosnak.


    De zárat mindenképp cseréltetek! Már gugliztam meg kértem ajánlatot, vmi zárszervíz potom 8000-ért kicseréli a zárbetétet - mennyi???!! Gondolom ez a gyorsszervíz ára. Nálunk meg ugye nincs férfiember, aki meg tudná csinálni, én pláne...


     

    előzmény:
    Kristine (65)
    2014-09-23  14:56
  11. 2014. szeptember 23. 15:0266.

    A riasztónkon van ún. pánikgomb, amit ha pár másodpercig nyomva tartok (mondjuk bemászik valaki a kerítésen, és próbál bejutni a házba), akkor jelez a biztonsági szolgálatnál, és már jön is a járőr. Azok azért kevéssé ijednek meg akár egy ketrecharcostól is... Lehet, hogy neked is hasonló kéne.


    Sachamorának is: Sajnos az ilyennek hiába adod oda, amit követel tőled, csak vérszemet kap tőle, mindig újabb és újabb követelésekkel áll elő. Ha nagyvonalú vagy, akkor még szemetebbül viselkedik.

    előzmény:
    Eperke2222 (57)
    2014-09-23  09:03
  12. 2014. szeptember 23. 14:5665.

    látleletet házidoki is vehet fel.ha bemegy, utólag is magánlaksértés.

    előzmény:
    Eperke2222 (54)
    2014-09-23  09:00
  13. 2014. szeptember 23. 11:0064.

    Azon már sajnos túlvagyunk. Már nincs leülés. Egyelőre okt 6-ig távoltartás van.

    előzmény:
    saschamora (63)
    2014-09-23  10:49
  14. 2014. szeptember 23. 10:4963.

    gondoltam hogy nem egyszeru a helyzet...sajnalom, nagyon nehez lehet neked, nektek, -mert a gyereken is fognak mutatkozni a hatasok...
    probaltal vele leulni, es normalis megegyezesre jutni? vagy mar annyira elmergesedett a helyzet, hogy lehetetlen?

    előzmény:
    Eperke2222 (61)
    2014-09-23  10:31
  15. 2014. szeptember 23. 10:3262.

    Én a 1,5 milliót kifizetném neki, mínusz a gyt.


     

    előzmény:
    saschamora (59)
    2014-09-23  10:18
  16. 2014. szeptember 23. 10:3161.

    Amíg ő dolgozott a házon, én eltartottam, fizettem a lakása rezsijét, tankoltam az autóját, töltöttem a telefonját, ruhát, cipőt vettem neki. Költőpénz, napi 1-2 doboz cigaretta. Egyik megrendelőnél keresett munkadíjából sem keresett ilyen jól.


    A hitelkártya tartozást meg az előbb leírtam, ott is buktam miatta egymilliót. Mondjuk az építkezés is úgy zajlott, hogy ő mondta, mennyi pénz kell, én meg adtam. A ház meg kb 2/3 részben készült el - a pénz vhogy elfogyott, a ház nem lett kész, pedig az eredeti költségvetéshez képest, amit ő csinált, gyakorlatilag semmi nem lett kiugróan drágább, én közben egy ellopott autómra kaptam a biztosítótól még 1,4milliót, az is belement, tesómtól kölcsönkértem 800.000-ret, az is belement és még mindig csak kb 75%-os készültségű volt. Egymást nem ismerő emberek mondták nekem, hogy míg én otthon dekkoltam a babával a félkész házban, ő Erzsébeten dobálta a lóvét a gépbe....


    Amúgy ha módomban állna és látnék rá esélyt, hogy ez az ára annak hogy békén hagyjon, oda is adnám a 2,5milliót. De egyrészt most már picit unom hány milliót b*sztam el rá, én dolgoztam meg mindenért, én fizettem mindent, volt többször együttélésünk alatt, hogy fél éveket nem dolgozott és mindent én álltam, ha dolgozott, akkor néha bevásárolt de pl számlákba soha nem jutott eszébe beszállni. Akkor mindig az én házam volt ő nem is lakik ott. Mikor követelése van, akkor az ő háza.


    Na szóval ha módomban állna és tudnám, hogy segít odaadnám a 2,5m-t. De nincs miből. Ha eladom házat sem hiszem, hogy marad ennyi, tekintve hogy a hitelt ki kell fizetni, szocpolt le kell tenni és vmi lakást kéne vegyek ahová mennék a gyerekkel. Ezen okokból is tervezem eladni. Vagy újabb hitelt vehetek fel apuka kedvéért mert ő erős és követelése van és akkor én meg a gyerekkel megint ahol a part szakad. Ő megkapja amit akar, majd jövő héten más miatt b*szik bele a konyhaszekrénybe, viszont nekem van egy újabb hitelem, gyerektartás meg az ablakba. Sokat haladtam előre. Neki lett igaza, megint.


     

    előzmény:
    saschamora (59)
    2014-09-23  10:18
  17. 2014. szeptember 23. 10:2160.

    Sehol nincs leírva a 1,5 milliója sem. Tehát kb annyira jogos mint az elmúlt egy év gyerektartása behajtható. Minden esetre én úgy vagyok ezzel, hogy nem vagyok hajlandó egy életen át ezen balhézni vele, vigye a pénzét de akkor én is kapjam meg (vagyis a gyereke) amiről ő meg mélyen hallgat. De hogy még egymillió ft munkadíjat is hozzátesz, mert én nem átallottam szakítani vele, hát azt azért nem. Már többször elmondtam neki, az ő egymillió ft-os munkadíját én a hitelkártyámon törlesztettem le 47%-os thm-mel mikor is a rövidke gyesem alatt sem tudott minket eltartani és a hitelkártyámmal jártunk a tescoba meg zaciba ment mindenem, míg csak anyuhoz nem költöztem a gyerekkel és visszamentem dolgozni, baba meg a bölcsibe. Akkor szép apránként meg kölcsönkéréssel a 640.000-res hitelkártya tartozást visszafizettem. Na ott az egymilliója.


    Jó ötet, kapun is cseréltetek zárat.


    Gyerektartás és elhelyezésre van beadva kereset, még időpont nincs. Beadástól számított 6 óra adják meg visszamenőleg. Ő meg röhög a markába, mert soha nemn volt bejelentve és kb 15.000-ret fognak megítélni. Korábban, míg "jóban voltunk", szóbeli megállapodás alapján 40-et adott meg 5000-ret a gyerek start számlájára. Tavaly őszig, akkor szakítottam vele, azóta semmit.

    előzmény:
    soleluna (58)
    2014-09-23  10:08
  18. 2014. szeptember 23. 10:1859.

    ahogy gondolod....


    de azert pontositsunk, -a sajat erdekedben. ugy tunik, 2.5millioert fel tudna dologzni az elvesztesedet...
    es nem 5milliot ker, nem a hazat a sajat nevere, hanem az altala befektetett erteket a kozos eletbe, ami megszunt, es amelynek kovetkezmenyekent megkarositottnak erzi magat, es raadasul semmifele jogi alapja nincs, hogy az altala beinvasztalt penzt visszaszerezze. ezert "alternativ modon" ugykodik, vagyis tonkreteszi, ellehetetleniti az eletedet.
    haaat', te tudod mit csinalsz... de neked lenne jo, ha megprobalnad megoldani a kerdest... mondjuk a birosagon kerhetned hogy azt a bizonyos 1.5milliot elszamolod x idore gyerektartaskent, vagy valami mas megoldast talalni, mert igy ramesz... es senki nem tehet semmit erted...

    előzmény:
    Eperke2222 (56)
    2014-09-23  09:02
  19. 2014. szeptember 23. 10:0858.

    A 1,5 milliós követelése akkor lesz jogos, ha megindítja a vagyonmegosztást (élettársak között is van), és bizonyítani tudja a betett összeget.


    De te is csak akkor tudod rajta követelni (jogilag) az elmaradt gyerektartást, ha azt a bíróság már megítélte. Tehát az elmúlt egy év gyerektartása már elúszott sajnos. Ezért lenne jó mielőbb a bíróságon tisztázni mindent, talán az ő haragja is csillapodna.


    A zárat viszont simán lecserélheted. Ha van kapu, azon is, nehogy beverje az ablakokat dühében.

    előzmény:
    Eperke2222 (56)
    2014-09-23  09:02
  20. 2014. szeptember 23. 09:0357.

    Van riasztó... Tényleg, újra kéne szerződni a biztonsági szolgálattal. Ez nem is jutott eszembe.

    előzmény:
    Lillaréka (47)
    2014-09-22  18:58
  21. 2014. szeptember 23. 09:0256.

    Sajnos az alap probléma az, hogy nem tudja feldolgozni, hogy szakítottam vele. Elsősorban hozzám ragaszkodik. A házba betett 1,5 milliót én vissza is adnám neki - mondjuk az egy éve nem fizetett gyerektartással csökkentve - de ő 2,5-et szeretne. Egyrészt nem áll módomban, másrészt rohadtul nem jogos. Jövő héten majd 5-öt gondol, utána meg ráíratom az egész házat, mert ő erős.


     

    előzmény:
    saschamora (46)
    2014-09-22  18:12
  22. 2014. szeptember 23. 09:0155.

    Biztos nem bírná ki. Csak úgy kapná ki a kezemből mint a vöcsök... Ha meg nem, akkor én biztos börtönbe mennék, gyereket meg majd  a testvérem elnevelgetni...

    előzmény:
    kekelefant (49)
    2014-09-23  00:34
  23. 2014. szeptember 23. 09:0054.

    Guglizok zárcserés embert. Nagyon nehéz elképzelnem, hogy ő nyomul befele én meg mondom, hogy nem jöhetsz be. Attól félek tudod, hogy ő hamarabb bejut mint a rendőr kiér. Ez elég valószínű. S akkor? Hol vetetek látleletet? Az intenzíven? Lehet én dramatizálom túl, de mi van ha elszakad a cérna? Neki nincs vesztenivalója. Elborul az agya mert én nem átallottam kidobni, ezáltal elvesztette a családját, neki már mindegy, most meg még tovább "szórakozok vele' ahogy a kredences esetnél már említette, pedig akkor annyi volt a bűnöm, hogy előző nap megkértem az 5.telefonja után, hogy ne hívogasson egyfolytában. Kiszámíthatatlan.

    előzmény:
    Kristine (44)
    2014-09-22  16:14
  24. 2014. szeptember 23. 09:0053.

    ó, hát ez remek ötlet! forró vizet a kopaszra!


    Nem a támadót védem, de ha valakit nyakon öntenek forró levessel, olyan sérüléseket szerezhet, ami akár az élettel összeegyeztethetetlen, de a minimum a 8 napon túl gyógyuló. És akkor járhat a bíróságra - vádlottként, (súlyos) testi sértés miatt. Valóban, sokkal jobb.

    előzmény:
    zoncsi2 (50)
    2014-09-23  01:23
  25. 2014. szeptember 23. 08:5652.

    Nincsenek félelmeim a gyerekelhelyezéssel kapcsolatban. Minden mással de:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (43)
    2014-09-22  16:05

Címlap

top