Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aloe gélt mikor és hogyan

Torolt_felhasznalo_129490
Torolt_felhasznalo_129490
Létrehozva: 2004. július 4. 23:26
Sziasztok!
Tud vki pontos felhasználási javaslatot mondani? Aloe Gélt vettem (nemtom számít-e, FLP-s..) és most kezdeném inni. Az rá van írva, hogy napi fél deci az ajánlott mennyiség, de MIKOR és milyen körülmények között??
Éhgyomorra? Evés előtt, után, stb.?
Egyéb kikötések az alkalmazása során?
Épp egy másik méregtelenítést is csinálok, ahhoz mást kell ennem éhgyomorra, szóval, most mikor igyam?
  1. 2005. augusztus 24. 05:5726.

    Hallotatok a Mayo Klinikarol (USA)? Ezt mondjak az aloerol:

    http://www.mayoclinic.com/invoke.cfm?objectid=17 D3B8C3- 508B-D3DD-173CBF763DE87142 

    Roviden, azt irjak: biztosan hashajto a latexe, de veszelyes hashajto. Az osszes tobbi hatasa bizonytalan, bizonyitatlan (a karos hatasai, a sebgyogyulast lassita es a rakkelto hatasa is bizonytalan es bizonyitatlan!!!!!). Ha ez elterjed, vege az uzletnek! Ilyen hatterrel senki nem fog FLP-s keszitmenyert penzt adni.

    Remelem tudtok nekem segiteni megcafolni a Mayo Klinika velemenyet. Talan az FLP-nek vannak szakemberei, akik jobbak, mint a Mayo Klinika szakertoi!

    Segitsetek, kerlek!

    Verocs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. augusztus 24. 05:5025.

    Az alabb emlitett ket topikon rajtam probaltak szamonkerni az FLP ugynokok fura allitasait. Ha esetleg veletlenul lenne itt valaki, aki kapcsolatban all az FLP-vel, vagy ismert FLP-s forgalmazot,  kerem nezzen at ezekre a topikokra, ne hagyjon engem egyedul a szkeptikusok taboraval! Elore is koszike es puszik erte!

    Vera

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. augusztus 24. 05:4224.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. augusztus 24. 05:3623.

    Kedves Anna_FLP!

    Meg tudnad nekem adni az aloe gel vitamintartalmat? Menyi van benne az egyes vitaminokbol? Regota keresem ezt az adatot es sehol sem tudok rabukkanni.

    Mennyi C-vitamin van 1 deciliter aloe gelben? (ezt ugy adjak hozza mestersegesen az FLP-gyarban, tehat ez biztos van benne -igaz, nem aloe eredtu)

    Milyen egyeb vitaminok vannak benne, es milyen mennyisegben?

    Elore is koszike es orok hala!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551680 (15)
    2004-08-22  09:43
  5. 2005. augusztus 24. 05:3122.

    "FLP megvette az ültetvények fölötti légteret"

    Tegnap repultem arra Gabor Piperjevel, nem lottek ram. Jobb ha tudjatok, hogy az osszes viz es az osszes legter a szovetsegi allam elidegenithetetlen tulajdona, nem eladhato es nem veheto meg. Ha az FLP penzt adott erte, akkor az FLP-t csunyan becsapta egy szelhamos.

    Valami vagy csokkenti az immunvalaszt (akkor jo az allergiara) vagy erositi azt, akkor jo a fertozesekre. Egyszerre a kettot nem lehet.

    Az aloe gelt nem inni kell, hanem a borodre kenni, az az egyetlen valoszinu hatasa, hogy a leegeset es egesi sebek gyogyulasat segiti, a tobbi ostobasag. Nezd meg a Mayo Klinika osszefoglalojat a temaban. Ha nem talalod, irj privit, kuldom.

    Meregtelenites = izzasztas, hashajtas. Ha hashajtonak kell, akkor ne a gelt idd, hanem a latexet, de vigyazz, mert rakkelto es majkarosito hatast tulajdonitanak neki.

    "250, az emberi szervezet számára rendkívül értékes tápanyag, továbbá több mint 20 ásványi anyag (köztük cink, foszfor, kálcium, kálium, króm, magnézium, mangán, réz, vas), 22 aminosav (köztük az alábbi 7 esszenciális aminosav /ami ugyi azért esszenciális, mivel a szervezetünk nem képes eloállítani, pedig szüksége van rá/: izoleucin, leucin, lizin, metionin, fenilalanin, treonin, valin) és 12 vitamin (köztük karotin, tiamin, riboflavin, niacin, piridoxin, folsav, cianokobalamin, aszkorbinsav, tokoferol és Kolin)"

    Van benne,igy igaz. De tudod, hogy mennyi???? Tudod, hogy ugyanezekbol a paradicsomban, vagy a csirkecombban 25-80-szor tobb van!!!!!

    "és szép számmal enzimek (olyan katalizátorok, amelyek meggyorsítják az anyagcsere folyamatokat és az életfunkciókat)"

    Azokat az enzimeket a hozzaadott papain pillantok alatt lebontja, inaktivalja.  :-)))) Ugye tudod, hogy a papainnak ez a dolga? A maradekkal a Na-benzoat banik el. Igy enzimhatasa nincsen. Pont.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551680 (10)
    2004-08-16  19:59
  6. 2005. augusztus 24. 05:3021.

    "Aztán képzeld csak, prímán lehet méregteleníteni nátrium-benzoáttal ("n" betu nélkül, már ha a Te benzoNátod is benzoát akart lenni). Ugyanis az FLP által felhasznált stabilizálószerek is, melyek lehetové teszik a hosszú ideig történo tárolást, szállítást, mind-mind természetes anyagokból származnak:
    Na-benzoát ? bogyós gyümölcsök (elsosorban fekete ribizli) Szorbizol ? kukorica
    Na-szorbát ? hegyi korisfa
    Papain ? papayafélék
    Citromsav, aszkorbinsav ? citrus- és papayafélék
    Xantumgumi ? növényi rost
    Természetes A-, E-vitamin "

    1. nem szorbizol, hanem szorbitol
    2. a kukoricaban nincs sem szorbizol sem szorbitol.
    3. a bogyos gyumolcsokben nincsen Na-benzoat (nezd meg, megpeneszednek-e magukra hagyva, ha igen, akkor nincs bennuk)
    4. a citrusfelekbol nem lehet gazdasagosan elegendo citromsavat es foleg nem eleg aszkorbinsavak kivonni. Az bizony mashonnan szarmazik.
    5. a novenyi rostaban nincs xantangumi, azt egy mikroba kesziti es vegyszerekkel vonjak ki belole
    6. ezek utan mi az, hogy termestes A es E vitamin, van termeszetellenes A es E vitamin is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551680 (10)
    2004-08-16  19:59
  7. 2005. augusztus 24. 05:2720.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551680 (10)
    2004-08-16  19:59
  8. 2005. augusztus 24. 00:2319.
    Miért kaptak sokkot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (17)
    2005-08-23  14:18
  9. Torolt_felhasznalo_511051
    Torolt_felhasznalo_511051
    2005. augusztus 23. 23:4718.

    teljesen igazatokvan. Az Aloe Vera gél valóban energiát ad,  nem olyan fáradékony az ember. Édesanyám itta éveken keresztül, nagyon jól erösítette.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2005. augusztus 23. 14:1817.

    Nos én most kezdtem el használni és a gyerekeim is, az Aloe Berryt és remélem valóban hatékony :-)

    Indítottam is egy topikot, örültem hogy megtudom venni beszerzési áron és ajánlottam másoknak is .... minek végeredményeképp kishíján sokkot kaptak páran .... ez van.

    előzmény:
    erzsó31 (16)
    2004-08-22  16:44
  11. 2004. augusztus 22. 16:4416.
    Sziasztok!
    Anna_FLP - Erzsó_Aloex::))
    Igaza van annának, minden tekintetben!
    Egyétek, igyátok és kenjétek mindenhová, ahová csak szükséges.
    Pl. Van 2 ismerősöm, akik agyműtéten estek át(daganat), és a kórházban ajánlották nekik.
    De sokkal egyszerűbb gondokra is nagyon-nagyon jó. A gyerekeim a szúnyogcsípéstől kezdve az apróbb horzsolásokig, mindenre ezt kérik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2004. augusztus 22. 09:4315.
    Igen, én ugyanezt mondhatom el róla!
    Nem iszom folyamatosan a natur gélt (szerintem nincs is rá szükség), csupán évente 2x-3x kúraszerűen 1-2 üveggel.
    Azelőtt egyrészt mindenkitől minden influenza-szerű fertőzést megkaptam (kollégák stb. ), másrészt én magam is könnyen megfáztam.
    Tény, hogy a gél erősíti az immunrendszert, én azóta nem voltam beteg. (Egy napos szipogás és torokkaparás volt, de a gyenge torokfájás meg ugye lelőhető egy-két spricni First spray-vel, úgyhogy el ne kiabáljam, tényleg nagyon jó. )
    Egyébként több olyan háziorvost ismerek (oké, szám szerint csak kettőt, de az az egyhez képest több, ugye?!), aki nem FLP-tag, mégis szokta ajánlani a betegeinek, hogy a téli influ-szezonra felkészülve és a tavaszi fáradtság idején igyon meg 2-2 üveg natur gélt. Kb. ennyi elég is. . . nyáron mégiscsak több vitaminhoz jut hozzá az ember (még a hitvány-csoffadt-kemikáliás zöldség-gyümölcsökből is). De télen nagyon jó!!!! :-)
    előzmény:
    majorkaj (11)
     
  13. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2004. augusztus 22. 09:3814.
    8000 Ft körül van a fogyasztói ára (euro-függő, tehát kis mértékben mindig változik)
    Ezért, vagy ennél kicsit magasabb áron megkaphatod bioboltokban, patikákban is, bár alapvetően termékforgalmazóktól beszerezhető.

    Ha érdekel nagyker áron (5. 700 Ft körül), írj egy privit, szívesen segítek! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296067 (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_139073
    Torolt_felhasznalo_139073
    2004. augusztus 19. 10:1413.
    A párom öccse súlyos májbeteg, nem rég ő is elkezdte használni ezeket a termékeket, és sokkal jobban érzi magát, nem fárad el olyan hamar.
    Szerintem tök jó, én is használok már egy-két terméket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_296067
    Torolt_felhasznalo_296067
    2004. augusztus 19. 10:1412.
    Sziasztok,
    sok jót hallottam már az AloeGél-ről. Meg tudnátok mondani, hogy hol lehet kapni, és mennyibe kerül?
    Köszi szépen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. augusztus 19. 09:1811.
    Én a náthás őszi-téli időszakban szoktam inni az Aloe gélt. Én meg vagyok elégedve, mert nem leszek influenzás, esetleg csak kis nátha jelentkezik. míg korábban nem múlt el tél, hogy ne lettem volna otthon pár napot influenzával.
    Ilyenkor én is egy fél decit iszom reggel éhgyomorra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129490 (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2004. augusztus 16. 19:5910.
    Csókoltatom a dokit, akire hivatkozol. . . már ha létezik egyáltalán! >:-|||
    Elmondom, milyen "VEGYSZEREK" vannak benne:
    250, az emberi szervezet számára rendkívül értékes tápanyag, továbbá több mint 20 ásványi anyag (köztük cink, foszfor, kálcium, kálium, króm, magnézium, mangán, réz, vas), 22 aminosav (köztük az alábbi 7 esszenciális aminosav /ami ugyi azért esszenciális, mivel a szervezetünk nem képes előállítani, pedig szüksége van rá/: izoleucin, leucin, lizin, metionin, fenilalanin, treonin, valin) és 12 vitamin (köztük karotin, tiamin, riboflavin, niacin, piridoxin, folsav, cianokobalamin, aszkorbinsav, tokoferol és Kolin) és szép számmal enzimek (olyan katalizátorok, amelyek meggyorsítják az anyagcsere folyamatokat és az életfunkciókat).

    Aztán képzeld csak, prímán lehet méregteleníteni nátrium-benzoáttal ("n" betű nélkül, már ha a Te benzoNátod is benzoát akart lenni). Ugyanis az FLP által felhasznált stabilizálószerek is, melyek lehetővé teszik a hosszú ideig történő tárolást, szállítást, mind-mind természetes anyagokból származnak:
    Na-benzoát – bogyós gyümölcsök (elsősorban fekete ribizli)
    Szorbizol – kukorica
    Na-szorbát – hegyi kőrisfa
    Papain – papayafélék
    Citromsav, aszkorbinsav – citrus- és papayafélék
    Xantumgumi – növényi rost
    Természetes A-, E-vitamin

    Na erre varrjál gombot! :-)
    Lehetetlen továbbá a túladagolás is, hiszen szerves összetevőkről lévén szó, csak oda épül be, és az az anyag, amire a szervezetnek aktuálisan szüksége van.
    Egyébként az 5000 hektáras, végeláthatatlan aloe ültetvényeken bio körülmények között termesztik a növényt, elektromos autókkal szállítják el a betakarított leveleket, és az FLP megvette az ültetvények fölötti légteret, hogy minél többet tegyen e növények tisztaságáért (melyről Kolombusz és Hódító Nagy Sándor is többet tudott a dokidnál, deciki!).
    Texas, Mexikó és Dominika a három fő lelőhely. Ha megnéznéd a növényről és a termesztéséről szóló filmet, nagyobb tisztelettel beszélnél róla, nem árulnád el ennyire hozzá nem értésedet.
    A tudomány mai állása szerint a zsenge búzafűlén kívül SEMMI, de semmi nincs, ami jobb méregtelenítő és immunerősítő lenne az Aloe Vera Barbadensisnél! :-)

    Manóka!
    Vigyázz, mert ennek a növénynek több fajtája van, és nem mindegyik alkalmas belső fogyasztásra, csak a Barbadensis. És a 96 %-hoz képest aligha lehet SOKKAL több benne az egészséges hatóanyag, ráadásul -én ettem amerikából hozott Barbadensist- pocsék az íze! Úgyhogy nem tudom, Te mit ettél! :-)

    BERNIE!
    Ha csak méregtelenítésre és immunerősítésre kaptad, akkor reggel, amikor felkelsz, igyál meg belőle egy jó fél decit, ha nem bírod natúrban, akkor egy fél deci-deci teába vagy 100 % gyümölcslébe öntve. Nekem az volt a módszerem, hogy zuttybe és gyorsan utána hideg ásványvíz, hogy leöblítse. :-)
    Még legalább 5 percig ne egyél, hogy hatni tudjon (végigcsorogva lemossa a bélbolyhokról a káros lerakódásokat)! Utána gyümölcsöt egyél reggelire, vagy legalábbis
    előzmény:
    *JAM (6)
     
  18. Torolt_felhasznalo_298819
    Torolt_felhasznalo_298819
    2004. július 5. 08:509.
    mindegy, ha hisznek benne akkor hasznal:)
    előzmény:
    *JAM (6)
     
  19. 2004. július 5. 08:108.
    Szia Berni!

    Gondolom 12 év fölött vagy, tehát a napi adag 30-50ml naponta egyszer-kétszer, ha betegségre/allergiára használod, akkor napi 3szori adás javasolt duplájára emelt adagban, reggel éhgyomorra jobban felszívódik és lehet bármibe belekeverni. Én egyszerűen lecsavarom a kupakot és meghúzom a flakont. Felbontás után tartsd hűtűszekrényben.
    Azt írják a könyvben, hogy az allergiás betegségekre igaz, hogy a Gél fogyasztása tovább enyhíti a tüneteket, és a tünetmentes periódusok hosszabbá válnak. Allergizáló hatása minimálisra tehető.

    Remélem segítettem, üdv és jobbulást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129490 (1)
     
  20. 2004. július 5. 07:507.
    Akitől vetted, azt nem mondta, hogy hogyan kell használni. . . . ? Ez nem szép dolog, kötelessége lenne a fizetéséért elmondani a használatot is. . . :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129490 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. július 5. 07:166.
    Aloe méregtelenitésre? Tele van vegyszerrel, ezt orvostól tudom, ráadásul amiben nátrium-benzonát van azzal kell méregteleniteni?

    Csak tudnám. hogy honnét van ennyi növény, hogy az egész világot ellátják gél-lel, ráadásul 96%-os :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2004. július 5. 06:485.
    Hello!Alkalmanként fél deci. Én grape fruit lével ittam, semmi mellékizt nem éreztem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129490 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_129490
    Torolt_felhasznalo_129490
    2004. július 5. 00:334.
    köszi!
    és az a bizonyos napi fél deci azt egy alkalommal kell, vagy elosztva többször is lehet?
    nem méregtelenítésre kell, hanem betegségre meg mondjuk még allergiára is :-)

    azt is hallottam, hogy ha nagyon rossznak találom az ízét, akkor belekeverhetem vmibe is. . . Igaz ez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886631 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_886631
    Torolt_felhasznalo_886631
    2004. július 5. 00:203.
    Szia! Evés előtt kell inni. Hogy hányszor naponta az attól függ hogy mire használod. Ha csak méregtelenítésre akkor elég egyszer reggel. Ha konkrét problémára akkor az a probléma jellegétől függ. A növény is jó de inkább külsőleg hatásos mint belsőleg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129490 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_190999
    Torolt_felhasznalo_190999
    2004. július 5. 00:132.
    Szia,

    Szerintem ha igazi hatást akarsz elérni, akkor inkább vegyél egy aloe vera növényt. Ha abból reggelenként és este lecsippentesz, akkor firss is lesz, és sokkal több így benne az egészséges hatóanyag, és az íze is nagyon finom. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129490 (1)
     

Címlap

top