Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar vagyok - van, akinek ez nem tetszik?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 16. 01:10
Mindig valami furcsa, szorongató érzés fog el, ha azt a mondatot hallom, hogy magyar vagyok. Nem esik jól hallani azt, aminek tulajdonképpen a világon az egyik legtermészetesebben kellene hangoznia. Rájöttem, azért, mert attól tartok, hogyan végződik: hogy aki magyar, az ilyen, olyan, amolyan. Mert megszabják, milyen a magyar bőre színe, miben hisz, hogyan él, beszél, gondolkodik. És hogy afelett, ami az egyik legbensőbb, legérinthetetlenebb dolog, arról mások úgy érzik, ítélkezhetnek. Majka, Curtis és barátaik videoklipben mondják meg a magukét azoknak, akik csak a gyűlölet és a kirekesztés nyelvén tudják meghatározni, ki a magyar. És még csak nem is káromkodnak.

Nők Lapja Café: Magyar vagyok - van, akinek ez nem tetszik?
  1. 2014. szeptember 25. 20:07201.

    Na, eddig vártam az otthoni barátnőm hívását, ami ideszegezett a géphez, de valami közbejöhetett nála. Nem is érem el, éjjel 2 is van, ezért úgy döntöttem, lesz ami lesz, most már megyek aludni :-))


    Békességes estét, mindenkinek.


     

  2. 2014. szeptember 25. 20:02200.

    "visszamenőleges törvényekről volt szó és ez nem csak adót jelent."


    Ebben neked teljesen igazad van. Nem látok neki magyarázkodni, de valójában ugyanarról beszéltem volna, csak... :-)) Abban a bizonytalanságban is igazad van, ami a nyugdijasokkal megtörtént. A többieknek meg abban, hogy tudták, nem fog megtörténni, mert nem az az irány, hogy ezzel bárkit is átvágjanak, hanem hogy végre van egy olyan mostantól, amiből lehet előre indulni.


    Bevallom, én ezzel valóban nem sokat tőrödtem. Annál inkább örültem annak, hogy "visszamenőlegesen' elvennék az olyan nyugdijakat, amiket érdemtelenül és igazságtalanul rövid munkaidő után, vagy éppen politikai gazembereknek fizettek ki óriási összegekben. Meg annak is örültem, hogy a nők hamarabb elmehettek nyugdíjba.


    S nem azért, mert a Fidesz, meg ekkora baromságok, hanem mert a közeli rokonaimnak ez utóbbi nagyon jól jött. A korai rendőr, meg tűzoltó nyugdijak meg már évtizedek óta cseszte a csőröm, mikor az utcánkban lévő nyomozó rendőr, nem is emlékszem milyen korral, kb alig 40 plusz évesen már teljes nyugdijjal maradt otthon. Ami mellé természetesen azonnal felvállalhatott másik melót, meg vele járó fizetést. Mindeközben a gyerekkori bébiszitterünk (régen szomszéd lánynak hívták) meg állandó éjszakai műszakkal alig keresett, majd mehetett azzal nyugdíjba.


    Ahogy te is, én is a saját életemből és környezetemből indulok ki, s támogatom azokat, akik az számomra fontos dolgokat képviselik. Akik meg csak szimpatizálnak egy-egy politikussal, vagy annak irányával... na, azoknak úgy kell.


     

    előzmény:
    eda-1952 (198)
    2014-09-25  19:13
  3. 2014. szeptember 25. 19:36199.

    Catilina, itt egyedül te gyűlölködsz. Ezen kívül, mindenki a maga igazában hisz, azt képviseli, és természetesen azt is akarja érvényesíttetni. Én is, te is, és azok is, akik képviselnek. Akik nem csak két táborban rajtolnak, hanem jóval többen.


    A szavazó meg eldönti, hogy az ő igazát, érdekeit ki képviseli a legjobban, majd bedobja cetlijét. Aki meg annyira sem tőrödik a jövőjével, hogy véleményét elmondja, szavazatát leadja, annak minek adni a véleményére? Az a jó, amit a többiek majd összehoznak neki.


    Miért is az a mániád, hogy én nektek akarok rosszat? Én magamnak, családom tagjainak akarok jót. Pontban ugyanúgy, mint te is. Nemsokára én is otthon leszek, és számomra is fontos, hogy milyen környezetben fogunk élni.


    Ha a régi törvény szerint ment volna a szavazás, akkor még nagyobb lett volna a Fideszék győzelme. 


    A leváltásban nem reménykedni kell, hanem olyan politikát, képviseletet összehozni, ami jobb, mint a jelenlegi, s arról meggyőzni a többséget. Senki sincs bebetonozva.  Mindenesetre, ebben a témában, nagyon elrontotta a Jobbik az indulását. Nem a "feketeingeseikkel". Sokkal inkább az olyan gyűlölködő támogatóikkal, mint te is vagy. Az utóbbi időben ugyan igyekeznek ezen erősen változtatni. Hogy mire mennek majd vele, ki fog derülni.


    Meg az is, hogy mekkora támogatottsága van annak az iránynak, amit te annyira utálsz, és mennyire a többieknek, az néhány napon belül ki fog derülni. 


     

  4. 2014. szeptember 25. 19:13198.

    "Ami viszont elképesztett, az a visszamenőleges adó."


    Ancsa, visszamenőleges törvényekről volt szó és ez nem csak adót jelent. Szerintem ezekre fel sem figyeltél, meg ugye nem érint, de akkor próbáld megérteni, miért kaptam majdnem agyvérzést. Eljöttem, elengedtek 59 évesen nyugdíjba, a törvény szerint a korhatár előttivel. Aztán pár hónap múlva hoztak egy törvényt, visszamenőlegesen elvették tőlem a nyugdíjas státuszt és "ellátott" lettem. Na te erre mondod, ha utánanézel, de nem kell, mert elárulom magamtól, hogy  a pénzt nem érintette. Csak éppen tudtam (mint minden érintett), hogy az ellátás valami olyasmi, ha baj van, nem fizetik, sőt bármikor hozzányúlhatnak. Nem, mi érintettek nem igazán hittük, hogy sor kerül valami elvételre, vagy hozzányúlásra, de az ember feje felett ott lebegett a lehetőség...és ez nem tett jót, hidd el.Nem tudom máshol szokás-e visszamenőleges törvényeket hozni, de ilyent még nem láttam. Mert az, hogy kétszer, amint megközelítettem a nyugdíjkorhatárt, elhúzták az orrom előtt és kitolták két évvel, az sem esett jól, de abból a szempontból rendben volt, hogy pechem van és mostantól ennyi.

    előzmény:
    ancsa21 (196)
    2014-09-25  16:35
  5. 2014. szeptember 25. 16:43197.

    Arra meg külön is kiváncsi vagyok, hogy szerinted a saját érdekeink miatt mondott, teljesen jogos kritika, az miért is az EU ellenesség címjegyzet alatt található a szótáradban?


    Ezen is mindig ledöbbenek, hogy mennyire nem mertek még mindig élni a saját jogaitokkal, és milyen szolgalelkűséggel veszitek a nyugatiakat. Ezzel sincs semmi baj, így is lehet nagyon jól elédegélni. De hála az égnek, a nagy többségnek azonbann már kezd helyére kerülni az esze is, meg az önbecsülése is. Ami végtelenül fontos már most is, hát még az elkövetkezendő időben, amikor majhogynem vérre fog menni a piacon való megmaradás.


    ----------------


    A 2008 utáni, miért nem álltunk talpra megjegyzésedet meg finoman átléptem. Meg felesleges is lenne bármit mondani, mert fényesen látható, úgysem értenéd. Hisz eddig is ott volt az orrod minden információ, sőt, bőven érezhetted a bőrödön is. Ha meg nem, akkor nagyon szerencsés vagy. Örülnék neki.


     

    előzmény:
    nok_apja (189)
    2014-09-25  14:56
  6. 2014. szeptember 25. 16:35196.

    A kormányról alakított véleményedről csak annyit, hogy ha így gondolod, hát így gondolod. Biztos megvan rá az okod.


    Ami viszont elképesztett, az a visszamenőleges adó. Ami csak egyetlen dologról szólt volna, hogy a tőled, meg a többi 10 milliótól szégyentelenül ellopott milliárdokból legalább azokat vissza tudják szerezni a köznek, az adót megfizetők könnyítésére, amelyekről fényes bizonyítékaik voltak. Csak a BKV-n keresztül kifolyatott, majd a delikvensekeiken keresztül a koalicósokhoz visszacsorgatott sok sok millió, és társai. 


    A bűn, amit egy közösség ellen elkövetnek, az bűn akkor is, ha kifizetéseken keresztül követik el, vagy mikor emberek életét veszik el. Bármiféle különbözőség is csak az ítéletek fokozatában lehet, semmi másban


    Őszintén, mégis, mivel tudod nekem megmagyarázni azt, hogy pl a háborús bűnök visszamenőlegesen ugyanúgy számonkérhetők, és elítélhetők, mint pl az is, mikor a Wiesenthal csapat 30-40 évvel később megtalál, és ítéltet el egy ellenük vétett illetőt. Visszamenőlegesen. Teljesen jogosan mindkét példa esetében. Ha ilyen visszamenőleges büntetések létezhetnek, akkor, mégis hogy lehet az, hogy a magyar adófizetők ellen elkövetett anyagi bűntényt meg nem lehet visszamenőleg megítélni? Egy demokráciában, mégis mióta van az, hogy az egyik bűn büntethető visszamenőleg, a másik meg nem? De hogy ezt hogy hoztad össze az "erővel", arról nekem lila ütésem sincs...


    Most vagy erősen felértékelted a debreceni polgármestert és annak szavait, vagy tudatosan kifelejtetted azt, hogy szavai milyen csatornán, s milyen feltupírozva kerültek illetéktelen fülekbe. Hogy aztán majd belülről tudjanak külső segítséggel büntettetni. Mert saját, belső igyekezetükkel semmire sem mentek. Csak most nem az oroszoknak sugdosnak, hanem a tőkét mozgató erőknek. Gyakorlatilag secko jedno.


     

    előzmény:
    nok_apja (189)
    2014-09-25  14:56
  7. 2014. szeptember 25. 16:13195.

    Miből is gondolod, hogy most nem fizetünk a felület használatáért? Mi azzal fizetünk, hogy itt vagyunk, és ezzel bebiztosítjuk számukra a hírdetéseikből származó jövedelmüket. Akár egyenesben érkeznek azok, akár burkoltan, a cikkeken keresztül. 


    Ha meg az ingyenes fórumozásnak véget vetnek, akkor az nlc-nek is vége. Azért ennél jóval több eszük kell legyen. Max tulajdonosaik, részvényeseik csipetnyivel kevesebbet fognak zsebrevágni a hírdetések bevételéből. 


     

    előzmény:
    nok_apja (190)
    2014-09-25  15:01
  8. 2014. szeptember 25. 16:05194.

    Méghozzá nem is rossz lóvé... De hát ők is biztos ismerik a mondást, miszerint a pénznek nincsen szaga. Tényleg nincs.

    előzmény:
    Lillaréka (192)
    2014-09-25  15:10
  9. 2014. szeptember 25. 16:04193.

    Nem lesz kicsit sok, a mai napra szánt gyűlöletből? 


    Szerintem azok, akiket az igazság is érdekel, és nem csak a saját érzelmeik, azok addig fognak nyolcévezni, amíg igazságot nem szolgáltatnak mindazoknak akik, ilyen vagy olyan érdekek kiszolgálása matt, vagy éppen hozzá nem értés miatt, minimum 20, de még inkább annál is több évre nem csak visszavetették, de hosszú évekre még tönkre is tették az országot.


    Aztán majd meglátjuk, hogy mit fognak mondani a mai kormányzók leendő 12, vagy 16, vaaaagy... évéről ;-)) Egyelőre azok vannak messze többségben, akiknek megfelel az irányuk. Igaz, ők nem is hangoskodják össze a média minden felületét, csak csinálják a dolgukat. S ahogy néhányukat láttam nemrégiben, ha lassan is, de haladnak előre.


     

    előzmény:
    ladybird65 (191)
    2014-09-25  15:03
  10. 2014. szeptember 25. 15:10192.

    Hihii.. Dehogynem.. az összes EU fujjoló gyerek  valahol külföldiában tanul. 
    Nekem a kedvencem amikor a jobbikos eu parlamenti majom uniós zászlót éget... mert fujjjj unióóó... de a lové az azért jöjjön ám.

    előzmény:
    nok_apja (189)
    2014-09-25  14:56
  11. 2014. szeptember 25. 15:03191.

    Á, dehogy. Hogy képzeled? A gyűlölt nyugatra? Az kérem, fertő.


    Egyébként teljesen egyetértek. Kíváncsi vagyok, meddig fognak még elmúltnyolcévezni. Mikor ők is eddig pont 8 évet regnáltak meg még négyet minimum fognak, az összesen 12.

    előzmény:
    nok_apja (189)
    2014-09-25  14:56
  12. 2014. szeptember 25. 15:01190.

    Érdeklődéssel várom a Sanoma Média csoport miként birkózik a reklám adóval ? Ugyanis ha nehézségek lesznek, akkortól a pénzbe kerülő, ám ingyenes nlcafe fórumnak vége.

    előzmény:
    ancsa21 (181)
    2014-09-25  08:14
  13. 2014. szeptember 25. 14:56189.

    Én a 70-as évek óta (amikor ilyesmire is figyeltem) sok, nagyon sok vezetőt, apparátust láttam. A mostani a leggyűlölködőbb, a közeli és távoli környezettel legellenségesebb. A túlhatalomra törekvés tekintetében is tartom magam a véleményemnél. Korábban nem volt szokás a törvényeket visszamenőleg módosítani. Én ezt nem az erő jelének tekintem. Számomra az lenne az erő, ha amellett, hogy a bankokat egy kicsit megszorongatják, amellett megtennék amit kell, hogy a Forint az Euro-val szemben visszaerősödjön a 250 Ft körűlre. A kutya nem sírna a törlesztőrészletek miatt. Eddig akárhányszor a debreceni polgármester egy eszmefuttatást eresztett el az ország gazdasági helyzetéről (szidva az előzőket a rossz állapotért) , utána a havi törlesztésem 5 eFt-al emelkedett. Hál'istennek leszokott róla. A 2008-as nagy válság óta talán mi vagyunk az egyetlenek, akik nem álltak még talpra.


    Amúgy meg úgy, de úgy megkérdezném az EU ellenes hatalmasságosokat, hogy gyermekeik ugye nem nyugat-európába v. az USA-ba járnak egyetemre.

    előzmény:
    ancsa21 (181)
    2014-09-25  08:14
  14. 2014. szeptember 25. 14:49188.

    Próbáltan normálisan szólni hozzád, annak ellenére, hogy már eddig is rendesen kóstolgattál. De Catilina, ahogy te csinálod, az úgy nem megy. Majd szólj, ha lenyugodtál.

    előzmény:
    Catilina (187)
    2014-09-25  13:21
  15. 2014. szeptember 25. 13:21187.

    Annyira jó látni egy olyan széles látókörű embert, aki még a bűnt is képes szeretettel körülvenni, annyira nem képes a gyűlöletre!

    előzmény:
    ancsa21 (183)
    2014-09-25  08:29
  16. 2014. szeptember 25. 13:20186.

    "azért működhet egy cég diktatórikusan, mert van felelős, és van felelősségre vonás."


    Szívből kívánom, hogy ebben a kérdésben bárcsak igazad lenne. De nincs. Vagy csak azt jelenti, hogy dolgoztál nagyágyú cégnél, vagy nem söröztél együtt óriási cégek nagyfejűivel. 


    Mi ott menekülünk az ilyenektől ahol lehet, de ettől még az expat élettel jár, hogy állandóan beléjük botlunk. Pláne olyan országban, ahol a pénzre rá tudnak repülni. Saját tapasztalat is, meg néhányuk elbeszéléseiből is tudom, ha valaki jó helyre már bevitte a hátsóját, annak nagyon sokáig, és óriási hibákat kell elkövetnie, hogy végre felelősségre vonják. 


    Magas  beosztású, hazai multiban dolgozó  barátunkkal már átbeszéltük ezt, ezért tudom, otthon is ugyanez megy. Max kisebb méretben játsszák el ugyanazt.

    idézet:
    ancsa21 (180)
    2014-09-25 07:59:54

    Oké, rossz példa volt, nyilván a cégek is a maguk ellenségei. Tehát a cégeknél sem működik a diktatúra, azt mondod. Valószínűleg azért sikeresek a nagy, sikeres cégek, mert a tulaj(oka)t nem érdekli, ha a vezetői(k) kilopják a szemé(/üket)t is, és soha, senkit nem bocsátanak/perelnek be/ültetnek le ilyesmi miatt.

    előzmény:
    ancsa21 (180)
    2014-09-25  07:59
  17. 2014. szeptember 25. 13:11185.

    Mindössze annyit mondanék, hogy talán kevesebb gyűlöletet kellene magadban hordozni. Nem bántani akarlak, félre ne értsd, miért is tenném, csak nagyon nehéz még olvasni a soraidat, amikből csak úgy sziszegnek kifelé az érzelmeid. ”


    A bűnt gyűlölöm, és azt helyesen teszem. Nem személyt. Ám ha felelős pozícióban olyan személy van, aki nem tud elszakadni a bűntől (értsd: lopás,sikkasztás, korrupció, garázdaság stb.), és ez már az országát, vállalatát, családját stb. veszélyezteti, akkor azt a személyt el kell távolítani onnan, ahol ezt a kárt okozza.


    Orbán Viktornak és Gyurcsány Ferencnek is például kívánok hosszú, boldog életet, mindamellett Magyarországnak kívánok korrupció- és lopásmentes (már amennyire lehet). Ha velük nem lehet (márpedig bebizonyosodott, hogy nem lehet), hát nélkülük.


    Ha jól tudom egyébként, a bűnt minden jó keresztény gyűlöli…

    előzmény:
    ancsa21 (183)
    2014-09-25  08:29
  18. 2014. szeptember 25. 10:58184.

    Tévedsz, mert tudom. Sőt, kerestem a neten még gyerekverseit, annyira mentegetni akartam, hogy ez a viccesen jópofa versike arról készült, hogy milyenek az ebadták pici korban. Csak akkor rémültem meg, amikor úgy láttam, hogy nem aranyos visszaemlékezés nagyoknak és felnőtteknek, hanem tényleg picik mondókájának van szánva. Így nézve már szabályosan ijesztő, mert pl te olvasgatnád ezt egy kétévesnek? A valódi és igazi véleményem pedig az, hogy ezt nem szabad olvasgatni esti meseként kicsiknek (van elég életveszélyes saját ötletük) és mint ilyen, nem kéne benne lenni egy irodalomkönyvben, mondókának mutatva.


    Varró és a Nők Lapja politikai viszonyai viszont nem érdekelnek..))))

  19. 2014. szeptember 25. 08:29183.

    Ahogy én látom -minden érzelemtől mentesen-, a dolgok messze nem úgy vannak, ahogy te azt érzed, látod, megítéled. De mivel ezen úgysem fogunk tudni dűlőre jutni, én bele sem kezdek.


    Mindössze annyit mondanék, hogy talán kevesebb gyűlöletet kellene magadban hordozni. Nem bántani akarlak, félre ne értsd, miért is tenném, csak nagyon nehéz még olvasni a soraidat, amikből csak úgy sziszegnek kifelé az érzelmeid. 


    Nem hinném, hogy én érzem félre, mert ahhoz valóban nagyon jól érzem magam, hogy mások érzelmeit felvegyem, de ha még én is megérzem, ott már súlyos mennyiségben akad.


     

    előzmény:
    Catilina (161)
    2014-09-23  12:50
  20. 2014. szeptember 25. 08:21182.

    Catalina, de bizony, de. Clinton ebben az esetben nagyon is elfogult volt. Most éppen a feleségének. Akit a liberálisak magyar hangjai vezetik meg úgy az orránál fogva, hogy az ember nem tehet mást, semmint szívből rötyög ezen a szinten.


    Amitől valaki jó amerikai prezident lehet mégis, hogy mennyire van mersze eltávolodni, akár asszonyától, akár az őt elnöki székébe befizető pénzeseitől az alatt az idő alatt, amíg vagy le nem lövik, vagy félre nem teszik. Clinton elég jól lavírozott egy darabig. Aztán... jutott ide, ahol ma van.


    Mert azt úgy el tudom képzelni, hogy ül otthon, nézi a világ bajait, aminek jó részét maga is előidézte, majd egyszercsak eszébe jut Magyarország, meg annak vezetője, és mondja véleményét. Obama dettó így járt. Csak ült, és egyszercsak megvilágosodott. Rólunk. HOgy mik nem történnek ezekkel az amerikai elnökökkel :DDD


     

    előzmény:
    Catilina (162)
    2014-09-23  13:00
  21. 2014. szeptember 25. 08:14181.

    Lehet, nem hiszed, pedig kéne. Szívből és nagyon örülök, hogy egy diktatúrában nyíltan emlegetheted a diktatúrát, mint olyat, és mondhatod véleményed a legnagyobb nyíltsággal, magáról a diktátorról. Vagy épp nagy betűkkel kiabálhatja valaki a képébe, véleményét. De akár a nyílt színen le is köphetik. Én még annak is örülök már (régebben nem így volt), hogy vannak olyanok, akik teli tüdőből náciznak!


    Ugyanis ez csak azért történhet meg, mert a) nincs diktatúra, b) hála az Istennek, halovány ütésük sincs arról, amiről motyognak, vagy hangoskodnak. És soha ne is legyen!


    Puha diktatúráról ne is álmodozz. Ilyen ugyanis nincs. Maximum, nem téged visznek el elsőre a sittre nagy puhaságukban, hanem egy másik diktatúrázót. Csak szólók, hogy egy valódi puhány diktatúrában azonban te is sittre fogsz kerülni, amint a véleményed már sok lesz ;)


    ------------


    Azzal meg nem tudok mit kezdeni, mikor emberek nem tudják megkülönböztetni a határozott vezetést, a puhánytól. Az előbbivel célt lehet érni, az utóbbitól, mindenki bizonytalanságba kerül. A bizonytalanság pedig, ugyan lassan, de mint a lassúméreg, teszi a dolgát.


     

    előzmény:
    nok_apja (163)
    2014-09-23  13:37
  22. 2014. szeptember 25. 07:59180.

    "azért működhet egy cég diktatórikusan, mert van felelős, és van felelősségre vonás."


    Szívből kívánom, hogy ebben a kérdésben bárcsak igazad lenne. De nincs. Vagy csak azt jelenti, hogy dolgoztál nagyágyú cégnél, vagy nem söröztél együtt óriási cégek nagyfejűivel. 


    Mi ott menekülünk az ilyenektől ahol lehet, de ettől még az expat élettel jár, hogy állandóan beléjük botlunk. Pláne olyan országban, ahol a pénzre rá tudnak repülni. Saját tapasztalat is, meg néhányuk elbeszéléseiből is tudom, ha valaki jó helyre már bevitte a hátsóját, annak nagyon sokáig, és óriási hibákat kell elkövetnie, hogy végre felelősségre vonják. 


    Magas  beosztású, hazai multiban dolgozó  barátunkkal már átbeszéltük ezt, ezért tudom, otthon is ugyanez megy. Max kisebb méretben játsszák el ugyanazt.

    előzmény:
    Catilina (164)
    2014-09-23  13:52
  23. 2014. szeptember 25. 07:50179.

    Kedves Feleselek!


    Igen, van ilyen polgármester is, meg ogy képviselő is. A legutóbbi városomban hosszú évek óta, az előzőben csak most, az uccsi négy évben. Mindkét helyen nagy többséggel választották meg őket.


    Sok olyat ismerek, akik hasonlóan jó habitussal élnek, de mert se nem a nagypolitikát nem dagasztják, se nem rugdossák senki papundekli fejét, így a média nem foglalkozik velük. Vetted már észre, hogy a (magyar) média mekkora ívben tojik az átlag életet élő, tisztességes emberekre?


    Való igaz, nagyon kevés azoknak a száma, akik bármilyen hatalmat emberként tudnak megélni. Hogy véletlen vagy sem, nem tudom, de én/mi sok ilyet ismerek, ismerünk. 


    ---------------


    Lehet, hogy bevonzás, a hasonló a hasonlóval miatt van, de a férjem nemrég mondta, hogy csak egyetlen olyan emberrel találkozott egész életében, aki az indiai szemétszállítókkal pont ugyanúgy beszél, mint a szultánnal. Én lennék az...


     

    előzmény:
    feleselek (170)
    2014-09-23  21:59
  24. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 25. 07:47178.

    Én niytottam volna ki? te kezdted, azzal, hogy: "én ugyan hívő vagyok, ...."


    Ha magánügy, minek mondtad?


     


     


    És honnan tudjam, kit mire és mi kényszerít? Engm semmi nem kényszerít semmilyen hitre vagy nemhitre.


    Téged mi kényszerít, hogy mesékben higgy?


    De valóban hagyjuk, magánügy:-)

    előzmény:
    kekelefant (176)
    2014-09-25  00:04
  25. 2014. szeptember 25. 07:39177.

    Így kell legyen ez, bármilyen világnézetet valljon is valaki. Legyenek széleslátórkörűek, és bírjanak elegendő tudással arról, amit nem tartanak maguknak megfelelőnek.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (175)
    2014-09-24  15:58

Címlap

top