Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar vagyok - van, akinek ez nem tetszik?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 16. 01:10
Mindig valami furcsa, szorongató érzés fog el, ha azt a mondatot hallom, hogy magyar vagyok. Nem esik jól hallani azt, aminek tulajdonképpen a világon az egyik legtermészetesebben kellene hangoznia. Rájöttem, azért, mert attól tartok, hogyan végződik: hogy aki magyar, az ilyen, olyan, amolyan. Mert megszabják, milyen a magyar bőre színe, miben hisz, hogyan él, beszél, gondolkodik. És hogy afelett, ami az egyik legbensőbb, legérinthetetlenebb dolog, arról mások úgy érzik, ítélkezhetnek. Majka, Curtis és barátaik videoklipben mondják meg a magukét azoknak, akik csak a gyűlölet és a kirekesztés nyelvén tudják meghatározni, ki a magyar. És még csak nem is káromkodnak.

Nők Lapja Café: Magyar vagyok - van, akinek ez nem tetszik?
  1. 2014. szeptember 22. 07:02151.

    Szerinted ezen nem azoknak kéne elgondolkodni, akik mindenféle őrültséget összehordtak a lengyel meg litván támogatókkal kapcsolatban? Szerintem nagyon is. Miazhogy ;-))


    Főleg ezen: (a lengyelek szerint, amit) "Orbán csinál, azt szeretnék ők is elérni Lengyelországban. "A mostani baloldali lengyel kormány nagyon rossz, cenzúrát vezet be, totalitárius hatalmat épít, Brüsszel és az európai bankok érdekeit szolgálja, és a gazdagoknak kedvez" 


     


    Most mondd meg, micsoda meglepetés, hogy náluk is éppen a baloldal szolgálja a bankok érdekeit, és kedvez a gazdagoknak. Gondolom náluk is a véletlennek köszönhető...


    -----------------


    Sajnálom Eda, a tankönyvekkel kapcsolatban nekem nem feltételezéseim vannak, hanem tényeim. Amiket én is onnét szedtem össze, ahonnét mindenki tudná. Ha nem gátolná a végtelenített érdektelensége és tudatlansága.


    A hit-, vallási vitába, még annak könyvei alapján sem megyek bele. Minek? Ott vagyunk megint a kezdőkörben. Te ismét 600-szoros nagyító alá veszel mindent, hogy minden ellen tiltakozhass, amivel te, mint megrögzött ateista nem értesz egyet.


    Én meg, úgy vagyok vele, hogy az a fontos, hogy a SZÜLEIK AKARATÁNAK KÖSZÖNHETŐEN a gyerekek megismerhetik azt a mentalítást, ami Európát megalapozta, összetartotta. Az sem árt, ha mindemellé megismerik az összes, a vallásba erőszakkal beletuszkolt gonosz emberi mentalítást is. Legalább tudni fogják, mit nem szabad mégegyszer. Aztán a gyerekek vagy megtalálják majd a hitüket az ismereteik alapján, vagy nem. A lehetőség az ő kezükben lesz.


    Legfeljebb még annyit megjegyeznék, hogy ahogy a közel 60 éven keresztül üzemelő ateista iskolai szemléletét szó nélkül nyelte a nem ateista többség, akkor most az ateistáknak ugyanígy kell tenni. Minimum 60 évig, hogy fair legyen az eredmény. 


     

    előzmény:
    eda-1952 (129)
    2014-09-20  15:33
  2. 2014. szeptember 22. 06:35150.

    És még egy, drága Catalina!


    Ahhoz, hogy szabadon megélhesse magyarságtudatát a rendszerváltás után, nem csak joga, de még inkább, lehetősége is volt mindenkinek. Aki akart, élhetett vele.


    Hogy ennek ellenére jópáron mégis inkább beálltak a 23 millíó románozók mögé? Hogy csak azért hogy kilökjék a magyar származásúakat maguk közül, mert egy őrült politika őket külföldön élni kényszerítette?* Meg szabályosan kiröhögték azokat, akik kokárdában tisztelték meg a márciusi ifjak emlékét, mert minek az? Mert nem attól magyar a magyar. Nos, ehhez meg nekik volt meg a joguk is, meg lehetőségük is.


     


    Most meg joguk van élvezni a saját tetteik következményeit. Amit a tőlük másként gondoló  többségben lévő emberek hoztak meg ellenük, és nem a politikai vezetés. Bármennyire is rájuk akarod kenni. Mert a politikai vezetés kitalálhatna, csinálhatna akármit, akár a fejükre is állhatnának, ha nincs támogatottsága annak amit képviselnek. Sőt. Lásd kézzelfogható példának a közel 6 évvel ezelőtti eseményeket.


    --------------------


    Kekelefánt!


    Én meg arra kérlek, szentelj némi időt annak tanulmányozására is, hogy néhány magyar, mindössze 5 millácska, nem önként és dalolva lett román-, vagy éppen csekszlovák állampolgár... 


     

    előzmény:
    Catilina (127)
    2014-09-20  12:58
  3. 2014. szeptember 22. 05:27149.

    "Amerika oriasi, van boven rola mit tanulni."


    Ez a lényeg. Pontban ugyanígy üzemel az összes többi, hatalmas méretű ország is. Kína, az oroszok, de lassan már az ausztrálok sem lesznek kivételek. De számomra ez érthető. Épp ezért nem is értem, hogy miért gondolják egyesek azt, hogy a magyar belpolitikával élnek és alszanak az ottani népek. Tetejébe, van nekik bőven elegük a saját maguk (okozta) problémáikkal.


     


     

    előzmény:
    Sissi52 (136)
    2014-09-21  16:15
  4. 2014. szeptember 22. 05:07148.

    Miután nem csak átéltem az akkori dolgokat, de apró szereplője is voltam, ezért elmondom, én kicsit másképp láttam a történteket, mint te.


    Ha most kifelejtem azt a pár tízezer embert, aki valóban tett is a változásért, akkor a maradék, de a legkevésbé a baloldalt támogatók, vagy velük szimpatizálók, voltak azok, akik valójában attól akartak megszabadulni, amiből baromian elegük lett. Leginkább a szocializmus szüntelen építésével együttjáró hülyeségtől, és irányítóitól. 


    No meg abban bíztak, hogy semmi perc alatt nekik is mercedes lesz a fenekük alatt, és nem trabant. Meg ők is járhatják majd a világot. Meg, meg, meg. Természetesen nem mindenki, de a nagy többség kb ennyit vett le a kapitalizmusból. Hogy ahhoz mennyit és milyen minőségben kellene dolgozni, hogy mindez meg is történjen, az zömüknek eszébe sem jutott.


    Egy biztos, az akkori baloldali szemléletű semmit nem értett abból ami a szeme előtt történt, De ijedtében még vissza is húzódott csigaházába. Azonnal meg is lehetett győzni arról, hogy ne menjen el választani. 


     

    előzmény:
    ladybird65 (137)
    2014-09-21  18:54
  5. 2014. szeptember 22. 04:57147.

    Hat ezt jol megaszontad. Kitol halottad mindezt,a sarki fuszrestol?Vagy honnan van a statisztikad es az ismereted? Attol, hogy nem vagyok itt tanar, azert egy evig voltam,es egy charter iskolaban. Jo hulyeseget irsz pl az iskolarol is. Hogy lenne mar itt NAT? Az nem a Magyar nemzeti alaptanterv? Kutyanak beadnak, megveszne ettol az otlettol. Mellesleg itt ugy kepeznek tanarokat, hogy eleve elsos, masodikos es igy tovabb tanarokat, vegig a gimiben is. Igy mindenki tudja, mit kell csinalnia,nem kell senkit, sem az iskolaveztest kerdeznie, mert magatol tudja, mit tanitson. Nevezd mar meg azokat az iskolakat, ahol csupan hittant tanitanak, mielott kiszkadok a nevetestol.


    Milyen statisztikad alapjan nem hagyjak el az allamukat 80%-ban? Nekem minden kollegam volt mar mas allamban is, es tobbszor is. Iden is mentek ketszer mas mas allamba. Pacienseink is meselnek, mere, hol jartak az USA-ban. Hogy voltal mar itt, biztos jobban tudod, mint akik itt elnek. En 15 eve elek itt, talan jobban tudom, de lehet, te tudod jobban. En speciel voltam mar Floridaban, Nevadaban, Kaliforniaban,  Illinoisban, New York Cityben, Washington DC-ben, Del-Karolinaban, Kanadaban a Niagaranal, Torontoban, Montrealban. ha valamit kifelejtettem,majd szolok meg. Ja,meg persze, egy masik allam, ahol elek.


     

    előzmény:
    Lilibeth (139)
    2014-09-21  21:15
  6. 2014. szeptember 22. 04:54146.

    Billy the boy 


     

    előzmény:
    kekelefant (141)
    2014-09-22  00:04
  7. 2014. szeptember 22. 04:41145.

    Óriási képzelőerővel áldott meg sorsod :-)) De ha neked ezzel kerek az életed, nekem semmi bajom a képzelgéseiddel ;-))


     

    előzmény:
    kekelefant (142)
    2014-09-22  00:05
  8. 2014. szeptember 22. 01:02144.

    Na,most állj,először azzal jöttök,hogy mindnekinek megvan a magyarokról a véleménye és nm is jó,máskor meg azt,hogy de nem is  baj,ha nem tudják,hogy hol van MO.


    De akkor miért keltik egyesek azt  ahangulatot,hogy az egész világ Mo-gal foglalkozik és ellenségesen?


     


    AZ USa-ban nincsen Nat és kész,élnek ott ismerőseim és én is jártam kinn.


     

    előzmény:
    kekelefant (143)
    2014-09-22  00:14
  9. 2014. szeptember 22. 00:14143.

    De az eg szerelmere,miert kellene mindenkinek ide jonni,es Magyarorszaggal foglalkozni?Gyonyoru hely ,az emberek kedvesek,de vannak meg csodas helyek a vilagban,a masik felen a nagy viznek,ami kozelebb van,olcsobb,hat mar mer repulozzenek 18 orat erre,mikor par ora es kevesebb penz elviszi masik szep helyre


    Catalina ,ha keverik Budapestet ,bukaresttel az nekik baj,mert meg fognak lepodni     mikor leszallnak..

    előzmény:
    Lilibeth (128)
    2014-09-20  14:46
  10. 2014. szeptember 22. 00:05142.

    En elkepzeltem Ancsat egy szappanos ladan a Hosok Teren,kitartasa meglenne.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (125)
    2014-09-20  12:20
  11. 2014. szeptember 22. 00:04141.

    Nagyon szeretem meg mindig Billy Boyt[ Clinton] de ugy szeret gyonyorkodni a sajat hangjaba,meg mindig,hogy oda se figyel mit mond.Mas Senki sem kenyszeritett minket sehova,igy jott ki a lepes.


     


    Es megkerek  mindenkit ezeket mar hagyjatok abba:idegenbe szakadt,hurcoltak,kenyszeritettek,mivel szabad orszagrol beszelunk,mindenki szabad akaratatol ment oda ahol most van,rendben?Hogy te alkalmazkodol a valasztott helyhez,es nem az a  tobb millio aki  mar elotte is ott lakott,azt fel lehet esszel erni.

    előzmény:
    ancsa21 (118)
    2014-09-20  05:51
  12. 2014. szeptember 21. 23:46140.

    Te ezt a sok suletseget honnan veszed?Mert semmi alapja,es egy szo alatamasztas nics.Mese konyvben olvastad?Es egyeltalan te hova tetted ki a labad?

    előzmény:
    Lilibeth (139)
    2014-09-21  21:15
  13. 2014. szeptember 21. 21:15139.

    Masok epp most jottek vissza Magyarorszagrol, Budapestrol,es nem magyar szarmazasuak. 


     


    Ezt írtam,hogy ez más eset,ha valaki már járt MO-n valamiért,akkor van fogalma rólunk,de az amerikaiaknak nem mi vagyunk a fő turistacélpontAmerikában egyébként nincsen egységes tanterv,olyan NAT-féle,minden iskola azt tanít,amit a fenntartója jóváhagy neki.


    Manapság is vannak olyan iskolák pl USA-ban,ahol nem tanítják az evoluciot,vagy a heliocentrikus világképet,hanem csak és kizárólag  a biblikus teremtést és a geocentrikus világképet.


     


    Az amerikaiak 80%-a sosem hagyja el saját államát sem(saját államon most nem az országot,hanem Texas,Nevada,Kansas stb,tehát az alkotó államokat értem)


    Apropó, nekünk meg kellett anno tanulni az USa tagállamait,tudom most is őket.


    De valóban,tényleg az kétségbeejtő,ha két országgal arrébb sem tudnak rólunk.

    előzmény:
    Sissi52 (136)
    2014-09-21  16:15
  14. 2014. szeptember 21. 18:56138.

    "Vagy aki  "balkánozik"


    A vicc, hogy mellettünk már a Balkán is elhúz.

    előzmény:
    Lillaréka (135)
    2014-09-21  12:43
  15. 2014. szeptember 21. 18:54137.

    Nálad a pont. A kiemelt (idézett) szövegre pedig: 1990-ben gyakorlatilag az egész ország úgy szavazott, hogy kapitalista ország legyünk, legyen vége a szocializmusnak, és piacgazdaság legyen. Nemcsak a baloldal, hanem mindenki. Legfőképp a jobboldal is. Igaz, akkor még Orbán annyira volt jobboldali meg hívő, kb. mint én most.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (126)
    2014-09-20  12:44
  16. 2014. szeptember 21. 16:15136.

    Most az amerikaiakhoz annyit, hogy a skala szeles. Ok Amerikat tanuljak altalanos meg kozepfokon. Nem vagyok itt tanar,de gondolom, a fold tobbi reszerol is tanulnak, csak ugy betekintest. Amerika oriasi, van boven rola mit tanulni. Meg itt van meg Kanada meg a Del-Amerikai allamok, szigetek.


    Visszaterve a skalahoz, van valoban akinek goze sincs, hova tegye Magyarorszagot. Legtobbnek a paprikas csirkerol bejon, meg hogy a magyarok jo szakacsok, ez a melypont. A csus, amelyik egyetemista meglepoen kivalo ismeretekkel rendelkezett, akivel osszeakadtam csak ugy a buszmegalloban. Masok epp most jottek vissza Magyarorszagrol, Budapestrol,es nem magyar szarmazasuak. Ezert eleg primitiv gondolkodas es kijelentes barmi is ugy altalaban az amerikaiakrol. Az utca emberet megkerdezven a magyarok egy szikraval sem okosabbak, mint az ameriakak, sot. Sajat szememmel lattam.

    előzmény:
    Catilina (134)
    2014-09-21  12:18
  17. 2014. szeptember 21. 12:43135.

    Hm.. milyen igaz..


    aki számon kéri  bármely más ország lakójától,  hogy mennyi a tudása magyarországtól annak sokszor szivesen feltennék pár kellemetlen kérdést..


    ilyeneket.. mondjuk, hogy mik a Balti államok és a fővárosaik.. ?
    és hogy hol is vannak egészen pontosan.
    Elképesztő, hogy milyen kevesen tudják.
    Vagy aki  "balkánozik" azokkal szivesen felsoroltatnám a balkáni államokat és fővárosaikat...  
    és ezek csak a legegyszerűbb kérdések.


    szerinted hányan tudják?


     


    A multkor valaki ezerrel trianonozott itt a forumon. aztán pár hsz alatt kiderült, hogy gőze nincs mikor volt Trianon.
    amikor szembesitve lett a  butaságával még ő volt megsértődve...

    előzmény:
    Catilina (134)
    2014-09-21  12:18
  18. 2014. szeptember 21. 12:18134.

    Az amerikaiaknak, oké, de azért a nyugat-európaiak más tészta: egy kontinensen vagyunk, a történelmünk ezer szállal fonódik össze. Nálunk is általános iskolai tananyag egész Európa, nem csak az egyik fele. Szóval rajtuk igenis számon lehet kérni, ha nem tudják, mi az a Magyarország, bár én nem mennék bele a részletekbe, mert azt már nem hiszem, hogy minden részletet tudni kéne. Mindenki nézzen magába, ugye, hogy bár ismerjük az európai országokat, a történelmükben, városaikban van ami fehér folt. Mindenki annyit várjon el másoktól, amennyit magától!


    Visszatérve az USA-hoz: róla inkább a filmekből van ismeretünk, valljuk be: nem igazán tudjuk felsorolni a tagállamokat, részletesen nem is tanultuk történelemórán. Szóval valóban nem kérném számon az amerikaiakon, ha keverik Bukarestet Budapesttel. Én töredelmesen bevallom, a tagállamok számát is csak saccra tudom. :)


    Szóval félig igazad van, félig nincs. Már ha magamból indulok ki, de többnyire mindenki azt teszi, hozzátéve némi józan észt.

    előzmény:
    Lilibeth (133)
    2014-09-21  04:53
  19. 2014. szeptember 21. 04:53133.

    Az amerikaiaik,nyugat-európaiak általános műveltségéghez sem tartozik Magyarország.

    előzmény:
    kekelefant (130)
    2014-09-21  00:29
  20. 2014. szeptember 21. 00:51132.

    Rokonaid vannak abban az Afrikai orszagban,azert forszirozod?Mert az ossze hasonlitas santit!

    előzmény:
    Lilibeth (128)
    2014-09-20  14:46
  21. 2014. szeptember 21. 00:47131.

    kapasbol telitalaltad!

    előzmény:
    ancsa21 (115)
    2014-09-20  05:15
  22. 2014. szeptember 21. 00:29130.

    Most miert erdekelne az a afrikai allam?Nem tartozik az altaalnos muveltseghez>Ha valamiert fontos lenne,meg neznem a neten.Miert kellene a vilagnak korullotunk forogni??


     


    Es meg valami,mi nem szakadtunk idegenbe hanem helyet valtoztattunk akarmilyen okbol,szakadasrol szo sem volt.

    előzmény:
    Lilibeth (128)
    2014-09-20  14:46
  23. 2014. szeptember 20. 15:33129.

    Tessék, gondolkoznivaló.... Amúgy a lengyelek kedves nép és szívesen jöttek annak idején a lengyel piacokra árulni is (hogy könnyebb legyen neki, napi 300 forinttal támogatta az állam a szállásukat---lengyel mondta, a fülem hallatára), mi magyarok meg szívesen látogattuk ezeket  a piacokat. (tényleg, én is!) A történelemben mindig volt kapcsolat a két nép között és a lengyelek legfrissebben emlékeznek, hogy a világháború idején elfogadtuk a menekültjeiket. Most őszintén úgy érezték, hogy segíteni kell az idejövéssel...


     Ami a tankönyveket illeti: én is nyitottam elképedtem topikot róla. A te feltételezésed, hogy amiket sokan kifogásolnak, mind előbbről való, az előző kormány idejéből, az mindjárt nem igaz arra, amin elképedtem, mert pl erkölcstan könyv azelőtt nem volt, ezek most készültek lóhalálában. Lehet köztük olyan, ami valóban előbb készült, de tudod akkor még nem volt feltűnő, mert nem volt kötelező azt használni és  a tanárok megnézték, miből akarnak tanítani.


     


    "Viszont tény és való, hogy az a teljesen felesleges rettegés, hogy mit gondol a világ rólunk, meg hogy állandóan rólunk beszélnek, szidalmaznak minket, stb. Ez nem csak felesleges, de aránytalanul túlfokozott is." Ebben tökéletesen igazad van! Ha hiszed ha nem, ezt itthon még jobban érezzük, amikor időnként a "szabadságharcunkról" hallunk..))))

    előzmény:
    ancsa21 (124)
    2014-09-20  09:08
  24. 2014. szeptember 20. 14:46128.

    Ancsa,pedig a ballibek ezt akarják nekünk bemagyarázni,hogy az egész világ csak rólunk és mindig rólunk beszél és szidalmaz,bla-ba-bal


    Kékelefánt:na látod,Egy amerikainak pont annyit jelent MAgyarország,mint neked Burkina Faso(pedig az még nagyobb is mint Mo. 16 millió)


    Nem tudsz róluk,nem érdekel,nem foglalkozol velük.Fogadd el,hogy átlagamerikai sem foglalkozik velünk.


    És most átlagamaerikn nem a munkanélküli drogst értem,de egy átlah hivatali dolgozó vagy mérnök sem érdeklődik utánunk.


    Ez van.


    Csak mi hisszük azt,hogy a világ körülöttünk forog.

    előzmény:
    ancsa21 (116)
    2014-09-20  05:27
  25. 2014. szeptember 20. 12:58127.

    Nem látsz (vagy nem akarsz látni) semmit Orbánból, csak amit ő és a propagandafelelősei láttatni akarnak. És közben úgy érzed, ismered a helyzetet.


    Tagadhatatlanul jó érzés, hogy vannak a hazájukra büszke emberek, és hogy ciki helyett divat kitenni egy magyar zászlót, ugyanakkor félek, hogy amikor Orbán eltűnik a süllyesztőben, a magyarságtudat is (mint minden valamihez kötött divat) vele megy. Azért, mert kisajátítják a hívei, és óhatatlanul vele azonosítják a fennen hirdetett „magyarságtudatot”, így minél több a kiábrándult, annál nagyobb az esély, hogy a kiábrándultak frissen szerzett magyarságtudata Orrbán-reményükkel együtt elenyészik/átcsap utálatba, illetve (a magyarságtudat) kisebbségi érzésbe, önutálatba.


    Sokaknak azok közül, akik itt rapeltek Majka videóján, eddig is volt magyarságtudatuk, csak nem érzi mindenki szükségét, hogy melldöngetéssel jelezze. Akinek meg nem volt, csak most „hirtelen feltámadt”, vagyis ellentámadt :P, azzal nem tudok mit kezdeni, arról ugyanaz a véleményem, mint neked (valószínű).


    Orbán pedig nem teremt, hanem rombol.


    Sajnos Clintonnal egyet kell értenem ebben a dologban. Ezért gondolom, hogy ő most jobban látja az itteni helyzetet, mit sok külföldre szakadt hazánk fia.De nem gondolom, hogy neki több joga van beleszólni. Neked sem a jogodat vitatom, hogy leírd, mit gondolsz. Csak nem látod jól, és elfogult vagy. Clintonnal ellentétben, aki nem elfogult.


    előzmény:
    ancsa21 (117)
    2014-09-20  05:46

Címlap

top