Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar vagyok - van, akinek ez nem tetszik?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 16. 01:10
Mindig valami furcsa, szorongató érzés fog el, ha azt a mondatot hallom, hogy magyar vagyok. Nem esik jól hallani azt, aminek tulajdonképpen a világon az egyik legtermészetesebben kellene hangoznia. Rájöttem, azért, mert attól tartok, hogyan végződik: hogy aki magyar, az ilyen, olyan, amolyan. Mert megszabják, milyen a magyar bőre színe, miben hisz, hogyan él, beszél, gondolkodik. És hogy afelett, ami az egyik legbensőbb, legérinthetetlenebb dolog, arról mások úgy érzik, ítélkezhetnek. Majka, Curtis és barátaik videoklipben mondják meg a magukét azoknak, akik csak a gyűlölet és a kirekesztés nyelvén tudják meghatározni, ki a magyar. És még csak nem is káromkodnak.

Nők Lapja Café: Magyar vagyok - van, akinek ez nem tetszik?
  1. 2014. szeptember 17. 17:1076.

    Sok tekintetben azonosult az ottani életformával, életszínvonallal, gondolkodás móddal és azt gondolja, hogy amit ott jó és eredményes az nálunk is az lehetne. Többnyire jobbító szándék van benne és ennek megfelelően tanács- ill. ötletadó szerepben tetszeleg. Büszke arra, ami a jelenlegi országában van és követendőnek tartja. 


     


    Illetve van az,hogy messziről jött ember azt mond,amit akar,a Dollárpapa példáján,úgy hinti  a port,ahogy akarja.


    Az ámerikás magyaroknak is több alfaja van.


    A legtöbben,akik kivándololtak,külföldön sem értek el jelentősebb dolgokat,mint itthon,sokukat nem fogadja el a kinti társadalom sem, de azért ugye  tartani kell a szintet,mondani kell a mesét a mesés nyugati életéről,aminek a fele sem igaz.


    Kanadában a magyarokat sajnos a r--ákkal azonosítják és még sok helyen a világon,sajnos.


     


    kijazacurtis? arról még sosem hallottam


     


    Egy nőverő rapper,Majka barátja,aki most-ha olvastad a cikket,a szeretetről osztja a nem létező eszét.

    előzmény:
    nok_apja (65)
    2014-09-17  13:16
  2. 2014. szeptember 17. 17:0275.

    Ezért a mondatért én is..

    előzmény:
    ladybird65 (71)
    2014-09-17  16:07
  3. 2014. szeptember 17. 17:0074.

    És ehhez kell minden hatalommal bíró miniszterelnök, aki bármilyen témában MEGNEVEZHETŐ mint felelős, végrehajtó, kitaláló, mindent elintéző, szerethető, megvédő, szóval minden.


    A neve lehet Ferenc József, Horthy Miklós, Kádár János. Tökre mindegy hogyan hívják, csak lehessen néven nevezni. Meglehetősen gyermeteg, paternalista gondolkodásmód, de ez van. "Kicsit sárga, kicsit savanyú, de legalább magyar."

    előzmény:
    ladybird65 (71)
    2014-09-17  16:07
  4. 2014. szeptember 17. 16:5873.

    Szörnyű, bizony!


    De  kellenek is az ilyen rettenetek...


     


    mert hát.. "hogy mer lenni hangya amikor van katicabogár is, és az sokkal pettyesebb"


     


    és vannak "nyóckerek"  hozzájuk is szólni kell valakinek.


    és arra pont jó a majka... kijazacurtis? arról még sosem hallottam.. bocs.

    előzmény:
    Catilina (68)
    2014-09-17  13:50
  5. 2014. szeptember 17. 16:5372.

    Curtis of course  bűnöző,még  aműsorból is kirakták.


    Na,friss hír.hogy megvertek két magyart Belfastban,feltételezhetően rasszista okomból.


    Érdekes lenne,hogy vajon ezen is felháborodnak a művész urak,vagy magyart lehet verni?


    Dühösek vagyunk Csehországra,hogy még mindig élnek a kollektív bűnösséget  igazóló dekrétumok.Miközben sokan itthon is ezt teszik,mindenképpen rá akarják húzni a magyarokra,hogy szar,alávaló,semmirekellő emberek,akinek már akkor szégyellnie kell magukat,amikor megszültnek


    Valakiknek érdekük ez a kép kialakítása.


    Sok emberrel beszélek munkám során,akik mielőtt  idejönnek,a nyugati sajtóból csak a rosszat hallják MO-ról,de mikor idejönnek,akkor csodálkoznak,hogy jaj,ez milyen édes ország.


    Mindenhol élnek mindenféle emberek.


    Nyugat-Európában,az imádott nyugaton is élnek  olyan emberek,aki lenézeik,megvetik a többiek.


    Még sokkal nagyobb arányban,mint Magyarországon.

    előzmény:
    ladybird65 (71)
    2014-09-17  16:07
  6. 2014. szeptember 17. 16:0771.

    "közlöm ma Magyarországnak nincs ellensége önmagán kívül."


    Ezért a mondatodért meghívlak egy kávéra.


    De vannak olyan csoportosulások, akiknek hidd el, szükségük van egy ellenségképre. Anélkül nem lenne létjogosultságuk. Mindig harcra készek valaki ellen. Olyan ellen is, aki nem is létezik. Lényeg, hogy lehessen hőbörögni, uszítani.

    előzmény:
    Chris11 (52)
    2014-09-17  07:47
  7. 2014. szeptember 17. 14:0270.

    Ja vagy úgy, te a nemzetet is csak politikában tudod elképzelni? Tényleg nem értem, miért kell mindent átpolitizálni!


    Magán-, és nem politikai véleményem: Orbán nem nacionalista. Egyáltalán nem. A vezetésével a kormány teszi azt a munkát, amely minden miniszterelnöknek és kormányának kötelessége lett volna.  Nemzete érdekeit képviselni, és azokért kiállni.


    Hogy ezt néhányan másként lássák, másként ítéljék meg, ahhoz joguk van. Mondjuk az már nem a jog kategóriája, mikor ilyen lilaködösben nyomják az nlc cikkeket, meg nótáikat. Bár, nekem még ezzel sincs problémám, maximum jót röhögök néhányukon, majd melléjük teszem a saját véleményem. Ők úgy, én így. Mindenkinek joga a szólásszabadságával élni.


    Egy biztos, még botladozik a valódi nemzeti összefogás -mert bármilyen oldalhoz is sorolja magát valaki, mégiscsak a közösség, a nemzet az, amelyik össze tud tartani, és többségi érdekeket meg- és fenntartani-, de hogy épül az ország karaktere, tudata, öntudata, cselekvőképessége, az biztos. Ezt eddig csak az Orbán és csapata tudta csak összehozni.


    Hogy ez mennyire így van, elég látni, hogy milyen gyorsaságban fogy azok száma akiknek ez annyira nincs ínyére, hogy komolyan fellépjen mindez ellen. Mondjuk ez nem annyira érződik az nlc-n :-DDD 


     


     

    idézet:
    ancsa21 (54)
    2014-09-17 07:58:47

    Igazad van. Orbán nem nacionalista: Orbán egoista.


    Nem lenne vele semmi bajom, ha nacionalista lenne. Egy nemzetért élni valami. De Orbán CSAK saját magáért él. Nem a nemzetét képviseli, hanem saját magát és a pereputtyát. És ennek érdekében bármit bevetnek. Hazugságot, üres beszédet, lopást. Semmi nincs, amitől Orbán undorodna, hacsaknem a szegénység és az ismeretlenség.

    előzmény:
    ancsa21 (54)
    2014-09-17  07:58
  8. 2014. szeptember 17. 13:5169.

    Bocs, előzővel a cikkre akartam reagálni, nem neked válaszolni, az véletlen volt.

    előzmény:
    Sissi52 (66)
    2014-09-17  13:33
  9. 2014. szeptember 17. 13:5068.

    Szörnyű!


    Miért kell a rossz kiejtést és a rossz hangsúlyozást reklámozni? Inkább le kellene szoktatni róla mindenkit! Tudom én, hogy valaki szereti a rapet, és némelyik rímfaragó egészen zseniális dolgokat tud kitolni magából, valahogy akkor sem tudom elfogadni a suttyók irányzatát. Akármilyen szöveget ennyire tájidegen (a hangsúlyozás miatt) és ezért műveletlennek ható hangsúlyozással hallgatni fáj a fülemnek és fáj a lelkemnek. Mondjátok, melyik nyolc osztályt úgy közepes szinten akár elvégző szülő nem hordja le a gyerekét, ha az így hangsúlyoz az óvodában/iskolában/otthon? Én tuti nem tűrtem volna, de szerencsére eszébe nem jutott így beszélni, hacsak nem karikírozott valakit :P


    A rap nem az én műfajom. Utolsó (fél)rap, amit meghallgattam, és még tetszett is, a Rapülők alkotása volt, az még tetszett. Éppen ezért, mert NAGYON távol áll tőlem, és számomra magát az orbitális tahóságot testesíti meg, nekem nem tud eladni semmilyen gondolatot.


    Nem mondom, hogy a rap nem képviseli az utcák elhanyagoltjait, az egyre jobban leszakadó társadalmi osztályokat, de polgárokat – szerintem – nem tud képviselni, mert ronda. A rapperek maradjanak a „nyóckerben”!


     


    Arról ne is beszéljünk, hogy ugye Curtis bűnöző, ha igaz az, hogy elkalapált egy embert.


     

    előzmény:
    Sissi52 (66)
    2014-09-17  13:33
  10. 2014. szeptember 17. 13:4967.

    Nem kell hozzá értelmező szótár.


    Már az 1940-es években készült Dollárpapa c. film is erről készült. Igazán eklatáns példa azonban az 1968-as Veréb is madár Kabos László főszereplésével.


    Lillareka okos csaj és mindezt tudja, de nem biztos, hogy eszkalálni akarja a párbajotokat.


    Amit meg én kívülálló harmadikként látok és tudok, hogy köztetek nem értelmi, gondolati vita zajlik, hanem érzelmi és zsigeri vagdalódzás. AZ okos szó már elmúlt, maradt a személyeskedés.


     


    A lapátvég fogás épphogy a külföldiekről szól. Némi visszatetszést kelt, ha előállnak az ötletekről, de mivel nem élnek itt, nem érzik a bőrükön, az izmaikon, lelkükön az itthoni történéseket, ezért beleszólásnak érződik.


     


    Szóval, a dolog nem ellened, nem személyesen ellened szól. Nem is kell érte haragudnod, ha szembejön veled a teljesen természetes érzelem/vélekedés, hogy aki innen elment, az valamilyen szinten eldobta ezt az országot, ergo nincs joga beleszólni, szavazni, véleményt alkotni anélkül, hogy a bőrén, a gerincén, a lelkén át megélné a történéseket.


     

    előzmény:
    Sissi52 (66)
    2014-09-17  13:33
  11. 2014. szeptember 17. 13:3366.

    Erdekes, hogy ezt lilareka nem tudja, csak ugy vagdossa hozzam ures szavait, mert ugy erzi, gunyol mas embert es o ezt elvezi,hogy banthat. Csak ugy, elvezetbol.


    Egyebkent ertelmezo szotarbol kerested, tenyleg letezik ilyen kifejezes, vagy csupan sajat gondolataid alapjan irtad ezt?


    Van ertelmezo szotaram, ha lesz idom, rakeresek. En tulajdonkeppen Amerikaban elo Magyar amerikai vagyok. Mindketto, azert ilyen sorrendben, mert elobb voltam Magyar, hihi. Mellesleg valoszinuleg par ev mulva Nyugat-Europaba koltozom, lehet vissza is megyek kicsit Pestre, ha akarok, ugye, meg nem tudom.


    Aki itt el,az nem az eszt osztogatja. Minden ember mas. Mellesleg, ha valaki ugy veli, hogy neki megis osztogatjak az eszt a kulfoldon elo honfitarsai, jo lenne nem a rosszat kivenni belole, hanem a jot es tanulni belole, ahogy irod, megfogni vegre a lapat veget.

    előzmény:
    nok_apja (65)
    2014-09-17  13:16
  12. 2014. szeptember 17. 13:1665.

    Óóó, én elmondom neked.


    Az amerikás magyar olyan, aki az USA-ban (Kanadában, Ausztráliában, stb) él. Sok tekintetben azonosult az ottani életformával, életszínvonallal, gondolkodás móddal és azt gondolja, hogy amit ott jó és eredményes az nálunk is az lehetne. Többnyire jobbító szándék van benne és ennek megfelelően tanács- ill. ötletadó szerepben tetszeleg. Büszke arra, ami a jelenlegi országában van és követendőnek tartja. 


     


    Ez a Mo-on lakókban ellenérzést kelt, mert azt érzékelik velük, hogy vesztesek és ők ezt nem szívesen hallgatják. Részben azért mert a kritika fájdalmas, részben azért mert az ami jól működik máshol, az nem biztos (sőt biztos, hogy nem) működik itt. Az  jobbításban való részvétele jó esetben is csak az országok közötti különbségek felmutatásáig terjed, az aktív munkában ("fogjuk meg a lapát végét" ) nem vesz részt. A közbeszéd azt tartja róluk, hogy "osztják az észt".


     

    előzmény:
    Sissi52 (63)
    2014-09-17  13:00
  13. 2014. szeptember 17. 13:1064.

    Kered, hogy idegen nyelven gondolkodjak, amikor te egyetlen nyelven se ertesz. Te kis maximalista kovetelozo.

    előzmény:
    Lillaréka (43)
    2014-09-17  05:56
  14. 2014. szeptember 17. 13:0063.

    Eleg szemtelen vagy tovabbra is. Es tovabbra sem erted, mit olvasol. Ketszer kertem, magyarazd mar el nekem, mi az, hogy amerikas Magyar???? Harmadjara kerem, ha most sem erted, feladom, remenytelen vagy.


    Meg egyszer mondom, mert ezt sem erted, mar be, hogy en mire legyek buszke. Nem erted, hogy nekem nem parancsolsz?


    Hogy mit teremtettem en itt? Hat te azt meg honnan tudod es mi kozod hozza, vagy almodsz? Es kivetited almodataz nlc-re????


    Megis, hogy ki jaratja itt le magat? Te viccelsz????

    előzmény:
    Lillaréka (43)
    2014-09-17  05:56
  15. 2014. szeptember 17. 12:5162.

    Hat igen, vigan kukorekol a kiskakas a sajat szemetdombjan. Enyem a var. Aztan mikor egy durvabb kiskakas leloki onnan es masik szemetdombon kell megallnia a helyet, a tema mindjart mas. Menjen ki kulfoldre, ahogy irod, allja meg a helyet penz meg nyelvtudas hijan es kukorekoljon vigan, magyarul. Magyar vagyok, barhova megyek a vilagon. Ugyanaz vagyok mindenutt, barhova megyek. Megis mit kellene elarulnom, hogy kulfoldon elek? Halvany fogalmam sincs. Ha esetleg magyarkodo magyarok ezt megmondanak nekem, ok biztosan tudjak. Hogy mit erzek, hogy magyar vagyok? Amit mas, aki nemet, vagy lengyel, gondolom. Innen eleg picinek tunik Magyarorszag. Egyetlen egy nemzet fiaval sem talalkoztam,aki hoskodott volna azzal, hogy milyen nemzetisegu. Ez igy magaban keves, ill semmi. Hogy o sajat maga ki, milyen ember, ez az,ami szamit. Aztan kiderulhet, hogy magyar.


    Hogy mit ereztem, amikor Kanadaban meglattam a "Magyar ne lopj" feliratu tablat, megis ti mit ereztetek volna????? Elorditottatok volna a tomegben magatokat angolul, hogy en magyar vagyok, megis?

    előzmény:
    Chris11 (53)
    2014-09-17  07:52
  16. 2014. szeptember 17. 12:2661.

    "Orbán nem nacionalista. Egyáltalán nem."


    A nacionalista szónak legalább két értelmezése van.


    "A nacionalizmus mint politikai nézetrendszer, a nemzet fogalmának előtérbe helyezése, az a nézet, hogy a nemzeti azonosság az emberi élet alapvető értéke." Ez részben igaz rám és még sokunkra. Ez nem is kifogásolható.


    "szélsőséges esetekben megelőz minden más szűkebb és tágabb csoporthoz (például társadalmi osztálypártvallás) való tartozást, kötődést."


    No, itt már vannak problémáim, mert számomra a nemzet azonosság fontos dolog, de nem fontosabb mint a család, a környezetünk tisztasága, a kulturális közérzet, és még sok-sok-sok más.


    A köznyelvben a nacionalizmus az más népek, országok ellenségnek tekintése és a nemzet ellenségektől való megvédése.


    E tekintetben erős hangok vannak - legmagasabb politikai szinten is - , miszerint a világ hadakozik ellenünk és haragszanak ránk, meg az országunkra. Ehhez képest ennek az országnak a turisztikai eredményei arra utalnak, hogy nem haragszik ránk a kutya se (még ha egyéni sérelmei bárkinek lehetnek). Az országgal való ellenesség hangoztatása, ellenségkép felrajzolása (tök mindegy, hogy a Föld melyik országban művelik) mindig akkor kerül előtérbe, amikor gondok, komoly gondok vannak. A magánéletből is ismerősek azok, akik a saját hibáikat eltakarandó, mások hibáit erősítik fel, a hibák szóvá tételét ellenségeskedésnek tekintik.  Jelenleg ennek az országnak a fennálló politikai hatalma sok eredmény mellett, sok, nagyon sok hibát is vét. De az ebből való tanulás és kiemelkedés helyett a mások szidalmazása, ellenségkép teremtés vált gyakorlattá. 


     


     

    előzmény:
    ancsa21 (54)
    2014-09-17  07:58
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 17. 09:1860.

    senki nem kért rá állatkert, hogy írogass nekem

    előzmény:
    ancsa21 (59)
    2014-09-17  09:00
  18. 2014. szeptember 17. 09:0059.

    Ez is jellemződ. Meg egyben  bizonyíték arra is, hogy agyvelő helyett csak lejárt szavatosságú spermák úszkálnak a koponyádban.


    De én itt befejeztem a veled való "beszélgetést", s átadlak (privizős) barátnőidnek. Majd játszhattok papásmamás szóbanszexet. Csórikáim :-DDDD


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (58)
    2014-09-17  08:50
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 17. 08:5058.

    AGYMOSOTT.


    Veled ellentétben, én örülök a szar dumáidnak. Minden egyes beírásod csak megerősít, s velem együtt még nagyon sokakat is, hogy mit és miért nem. Szó szerint sokaknak vagy hasznára a nihilizmusoddal, agymosottságoddal.

    idézet:
    ancsa21 (57)
    2014-09-17 08:44:53

    fogasd meg orbánnal a bokáját és a nyelveddel ápold le

    előzmény:
    ancsa21 (57)
    2014-09-17  08:44
  20. 2014. szeptember 17. 08:4457.

    AGYMOSOTT.


    Veled ellentétben, én örülök a szar dumáidnak. Minden egyes beírásod csak megerősít, s velem együtt még nagyon sokakat is, hogy mit és miért nem. Szó szerint sokaknak vagy hasznára a nihilizmusoddal, agymosottságoddal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (55)
    2014-09-17  08:16
  21. 2014. szeptember 17. 08:3456.

    Végig olvasalak. Gondolom te is engem ;-))


    Van amivel  nagyon is egyetértek, és van amivel nem. De azt biztosan lejött mondandódból, ami a természet alaptörvénye, hogy mindenki azt kapja vissza, amit kisugároz magából. 


    Ez most a külföldi-talán Székelyföldre gondoltál- történetedből jött elő. Nemrég voltam Székelyföldön, és pontban az ellenkezőjét tapasztaltam. Kivétel nélkül mindenki kedves, segítőkész volt. Üzletben, étteremben, de még Székelyföldön túlon is. Lett légyen az román, vagy magyar ember. Igaz, Hunyadvárában majdnem ölre mentem, mikor a Hunyadi család nevét románosítva láttam. De jön még rájuk dér, vissza fogják javítani Hunyadira. Nincs kétségem felőle.


    Az nem magyarságtudat, ha valaki saját disznóságait nemzetiszínbe bugyolálja. Az ilyen -mint mindenhol-, ideig óráig szinten van, de hamar eljön az idő, mikor a normálisan gondolkodók kilökik magukból. Ha meg nem, akkor az pszichéjükkel is baj van.


    Szavazóbirkák: Nekem ezen mindig megáll az eszem. Csak azért, mert tömegek azonosan gondolkodnak valamiről, és azt szavazataikkal ki is mutatják, azt mégis milyen alapon birkázod le? Pláne akkor, mikor a polgári mentalítású szavazónál nincs jobban szerteszóró társaság!


    Keményakaratú, öntudatos, nyakas népség, ahol mindenkinek megvan a saját maga akarata. Az ilyen embereket csak egyetlen dologgal lehet összefogni, ha valakik azt képviselik a nevükben és megbízásukban, ami számukra alapjáratban fontos, és értékrendjükkel azonos. Ezeket lebirkázni annyit jelent, hogy halovány fogalmad sincs azokról, akikről véleményt mondasz. Vagy esetleg a szocliberalis szavazókra gondoltál? Kérdésem komoly.


    Erős, gyenge magyarok: Ha azt nézem, hogy egy olyan nemzet, amelyiknek történelmi tényként nincs európai gyökere, hanem ázsiai, az nem csak meg tudott maradni Európa közepén, hanem életben is maradt, és túlélt minden, a nemzetet majdnem teljességgel kiírtó, elpusztító törekvést, háborút, elfoglalást, azt csak egy erőstudató nemzet tudja megtenni. Ezzel együtt, mint minden nemzetnek, nekünk is akadtak nagyon gyenge embereink, gyenge történelmi lépéseink, de ahogy az életünket sem lehet egy-egy lépés alapján megítélni, úgy egy nemzetét sem. Szerintem nagyon erős a magyar nemzet, és most már nagyon is jó irányban lépeget. Hagyd ki ebből a politikát, és gondolj arra, hogy végre (25 év után...) elérte a többségi agyat is az a felismerés, hogy segíts magadon és Isten is megsegít. Vagy a sorsod, ha Isten nélkül akarod.


    Fizetett lengyel talpnyaló gyaloglók: Nem kéne csak olyan forrásokat olvasnod, amik arra születtek, hogy átvágják azokat, akiket még át lehet vágni. Használd a fejedet, az hasznodra lesz. Aztán újra gondold végig ezt a fizetős lengyel vonulást. (Ne haragudj, de miközben ezeket írom, szélesen vigyorgok... és megint át kell gondolnom, hogy mi is visz rá látszólag értelmes embereket arra, hogy ilyen baromságokat benyeljenek...)


    Félsz: csak azok félnek, akik félni akarnak, mert másként nem tudják lekezelni azokat a dolgokat, amik körülveszik. Most úgy belegondoltam, hogy nekem hasonló alapon, egy demokráciában (!!!!) félnem kellett volna gyurcsánytól... Pedig ott volt 2006 ősze, oszt mégsem féltem tőle. Viszont a magam részéről amit lehetett megtettem, hogy egy ilyen elmeháborodott ne lehessen az ország miniszterelnöke. Node félni tőle? Elég viccesen hangzik...


    Külföldről lenézik az otthonlévőket: Erre akartál utalni? Aki ilyet csinál, annak nem a magyar a jellemzője, hanem az, hogy világhülyéje. Minek az ilyet figyelembevenni?


    Szedje a sátorfáját és menjen: Veled ellentétben most is ez a véleményem. Ha erre van igénye, ne pofázzon, hanem szedje a sátorfáját, és menjen. Majd éljen boldogul!! Manapság ezt simán meg lehet tenni. Maximum nem minden ország akarja befogadni, de akkor keresse meg a számára legjobbat a maradékok között. Ameddig még lehet, mert nem biztos, hogy ez még sokáig fenn fog maradni, mint lehetőség...


    Új élet új világban: Ha az ember indulás előtt már beszéli valamennyire a nyelvet, akkor semmivel nem különb, mondjuk a németeknél megtelepedni, mint mondjuk Biharból Pécsre költözni. Tetejébe én ki is löknék minden 24-és 25 év között gyereket egy éves külföldi munkára. Tanuljon meg másként gondolkodni, másként élni, és nyissa szemét, tudatát a világra. 


    Akinek ki akar lépni a saját béklyójából, annak a tudata is megnyílik, nem csak világa.


     


    Seccperkábé, ennyi ;-)). Csak hogy tudd, a világháborús dolgokba direkt nem mentem bele.


     

    előzmény:
    Chris11 (53)
    2014-09-17  07:52
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 17. 08:1655.

    AGYMOSOTT
    2 sor elég a szar dumádból

    előzmény:
    ancsa21 (54)
    2014-09-17  07:58
  23. 2014. szeptember 17. 07:5854.

    Ja vagy úgy, te a nemzetet is csak politikában tudod elképzelni? Tényleg nem értem, miért kell mindent átpolitizálni!


    Magán-, és nem politikai véleményem: Orbán nem nacionalista. Egyáltalán nem. A vezetésével a kormány teszi azt a munkát, amely minden miniszterelnöknek és kormányának kötelessége lett volna.  Nemzete érdekeit képviselni, és azokért kiállni.


    Hogy ezt néhányan másként lássák, másként ítéljék meg, ahhoz joguk van. Mondjuk az már nem a jog kategóriája, mikor ilyen lilaködösben nyomják az nlc cikkeket, meg nótáikat. Bár, nekem még ezzel sincs problémám, maximum jót röhögök néhányukon, majd melléjük teszem a saját véleményem. Ők úgy, én így. Mindenkinek joga a szólásszabadságával élni.


    Egy biztos, még botladozik a valódi nemzeti összefogás -mert bármilyen oldalhoz is sorolja magát valaki, mégiscsak a közösség, a nemzet az, amelyik össze tud tartani, és többségi érdekeket meg- és fenntartani-, de hogy épül az ország karaktere, tudata, öntudata, cselekvőképessége, az biztos. Ezt eddig csak az Orbán és csapata tudta csak összehozni.


    Hogy ez mennyire így van, elég látni, hogy milyen gyorsaságban fogy azok száma akiknek ez annyira nincs ínyére, hogy komolyan fellépjen mindez ellen. Mondjuk ez nem annyira érződik az nlc-n :-DDD 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (51)
    2014-09-17  07:19
  24. 2014. szeptember 17. 07:5253.

    ancsa21
    "Akit szorongató érzés fog el, ha a fenti mondatot hallja, annak nem a magyarságával kellene foglalkozni, hanem a pszichéjével "

    Nem hiszem hogy a pszichéjével van a baj.Hanem azokkal az emberekkel akik teljesen elhiteltelenítették a magyarság tudatot.Nem fogom sorolni de van egy pár ember.Arra használták hogy takargassák saját gaztetteiket vagy eladási rekordokat döntsenek a nagymagyarkodó dumájukkal esetlegesen szavazó birkákat manipuláljanak és állítsanak maguk mellé akiket utána elárultak persze amikor már nem volt szükségük rá.Vagy akik hatalmi játszmájuk és érdekeik okán 100ezreket küldtek a majdnem tuti halálba.Vagy akik hamisan taníttatják a történelmet a kisgyerekekkel.Vagy mesélhetnénk azokról akik romániai magyarok és neten nyomják a nagy dumát mekkora magyarok mert kapnak érte ezt azt aztán amikor kint voltam náluk és kérni akartam útbaigazítást letagadja hogy ért magyarul.Arrébb ment két métert és hallottam hogy magyarul beszélgetnek.Vagy beszéljünk azokról akik fennhangon bírálják az adott működésképtelen szennyes kormányt aztán kapnak x összeget és máris talpnyalókká válnak.Vagy amikor egy ünnepen magyarok helyett fizetett lengyelek vonulnak fel a magyar utcákon és lengetik a zászlót hogy tömeg látszatát keltsék.
    Ezek miatt a gennyes dolgok miatt nem csoda ha kialakul némi félsz az emberekben ha valaki megint előkapja a nagymagyarkodó dumát.És némi kétség is lehet benne mennyire hiteles ez.

    "Ippeg az a baja azoknak akik nem bírnak velük, velünk, hogy nagyon is erősek vagyunk."

    Ippeg hogy nem így van.Nekem pont az a bajom hogy sosem bizonyítottuk hogy erősek tudunk lenni.Sőt ennek az ellenkezőjét.Ha arra gondolsz hogy manapság nem bír velünk valaki...közlöm ma Magyarországnak nincs ellensége önmagán kívül.Ha meg a történelemre gondolna akkor megint csak nem igaz.Ha jól emlékszem a II. világháború idején egy puskalövés nélkül tapostak át rajtunk a németek.Míg más népek legalább megpróbáltak ellenállni vagy legalább partizán harcokat vívni ellenük.Mi nem.De ezalatt legalább magunkat irtottuk önszorgalomból az országhatárokon belül. Meséljem el hogy lőtték fejbe a saját gyerekei előtt
    a dédnagymamám akkori férjét a kedves horogkeresztet koppintó nyilaskeresztes jóbarátok mert feljelentette egyik barátja hogy zsidó mert irigy volt rá.Ilyenek megtörténtek kedves.
    Míg a háborúban mindenki a németeket vagy a németek a többieket lőtte/ölte a magyar a magyart.Vagy amikor rinyáltunk az oroszoknak hogy ugyan legyenek szívesek elfoglalni.Lécci lécci.Valóban ilyen egy igazi bátor és erős nép???Én nagyon nem hiszem.
    Vagy ha azokra gondol akik külhonban vállalnak munkát milyen gyáva emberek és a magyarság ellen beszélnek meg a többi leadott süket duma...és ezek a gonosz magyarság tagadók nem bírnak az igaz magyar emberekkel...hát nem is ez nekem is elég nagy bajom sajnos többségben vannak az elvakult szellemi fogyatékosok akik ekkora tömegben sajnos elég nagy erőt képviselnek azon kevesek ellen akik értelmesen tudnak gondolkodni.

    "Ha meg valakinek nem tetszik a hely ahová született, akkor szedje sátorfáját, és menjen oda"

    Ilyen szerintem nincs.Olyanok vannak tucatjával akik nem a helye miatt hanem a sok idióta miatt szedték a sátorfájukat.Én is közéjük tartozom.Mivel se seggetnyalni nem voltam hajlandó és se nem voltam hajlandó eltűrni hogy szakmaiatlan dillettánsok ülnek felettem és parancsolgatnak mert benyalták magukat én meg minőségre törekszem.Sok választás nem volt.
    De azért megnézném az ilyen nagyon keménykedőket akik köpködnek az ilyenekre hogy állnák meg a helyüket egy 10 milliós nagyvárosban úgy hogy senkit nem ismernek nincsenek családtagok nincs családi vagyon mögöttük nincsenek családi barátok nem ér semmit a seggnyalás és még csak a hamiskodó nagymagyarkodós dumával sem tudják betolni magukat egy munkába.Kiváncsi lennék mennyire tudnák magukat érvényesíteni az ilyen nagyon "erős"-nek tartom magam emberek.Sztem sehogy.
    És hamár homár kipróbálnám ha mindenki aki jó szakember és elnyomja őket mind anyagilag mind szakmailag a seggnyalóhadsereg elmenne szépen.Nézzük meg hogy boldogulnak a fakezű falábú debil nagymagyarok akik őket magyartalannak bélyegezték mert eltérő a véleményük és 10 forintért ki se látszanak mások hátsójából....kb össze fog dőlni minden....így is bóvli minden ami épül készül.Lsd. metró és még sorolhatnám.Utána kinek fognak sírni az ilyen NAAAGY és "erős" emberek netán a gaz gyarmatosító ellenség Európai Úniónak???vagy újra nagy testvérek  lesznek az oroszok akikre nemrég még üvöltöztek hogy "ruszkik haza".Hagyjuk mááár!

    Szóval erre az igaz magyarkodó dumára térjünk vissza ha megszületik újra egy olyan ember akinek a szájából érdekmentesen és hitelesen hangzik mindez.Addig viszont...pffffff...nem jó dolog ha kinevetteti magát az ember.

    előzmény:
    ancsa21 (3)
    2014-09-16  05:05
  25. 2014. szeptember 17. 07:4752.
    ancsa21
    "Akit szorongató érzés fog el, ha a fenti mondatot hallja, annak nem a magyarságával kellene foglalkozni, hanem a pszichéjével "

    Nem hiszem hogy a pszichéjével van a baj.Hanem azokkal az emberekkel akik teljesen elhiteltelenítették a magyarság tudatot.Nem fogom sorolni de van egy pár ember.Arra használták hogy takargassák saját gaztetteiket vagy eladási rekordokat döntsenek a nagymagyarkodó dumájukkal esetlegesen szavazó birkákat manipuláljanak és állítsanak maguk mellé akiket utána elárultak persze amikor már nem volt szükségük rá.Vagy akik hatalmi játszmájuk és érdekeik okán 100ezreket küldtek a majdnem tuti halálba.Vagy akik hamisan taníttatják a történelmet a kisgyerekekkel.Vagy mesélhetnénk azokról akik romániai magyarok és neten nyomják a nagy dumát mekkora magyarok mert kapnak érte ezt azt aztán amikor kint voltam náluk és kérni akartam útbaigazítást letagadja hogy ért magyarul.Arrébb ment két métert és hallottam hogy magyarul beszélgetnek.Vagy beszéljünk azokról akik fennhangon bírálják az adott működésképtelen szennyes kormányt aztán kapnak x összeget és máris talpnyalókká válnak.Vagy amikor egy ünnepen magyarok helyett fizetett lengyelek vonulnak fel a magyar utcákon és lengetik a zászlót hogy tömeg látszatát keltsék.
    Ezek miatt a gennyes dolgok miatt nem csoda ha kialakul némi félsz az emberekben ha valaki megint előkapja a nagymagyarkodó dumát.És némi kétség is lehet benne mennyire hiteles ez.

    "Ippeg az a baja azoknak akik nem bírnak velük, velünk, hogy nagyon is erősek vagyunk."

    Ippeg hogy nem így van.Nekem pont az a bajom hogy sosem bizonyítottuk hogy erősek tudunk lenni.Sőt ennek az ellenkezőjét.Ha arra gondolsz hogy manapság nem bír velünk valaki...közlöm ma Magyarországnak nincs ellensége önmagán kívül.Ha meg a történelemre gondolna akkor megint csak nem igaz.Ha jól emlékszem a II. világháború idején egy puskalövés nélkül tapostak át rajtunk a németek.Míg más népek legalább megpróbáltak ellenállni vagy legalább partizán harcokat vívni ellenük.Mi nem.De ezalatt legalább magunkat irtottuk önszorgalomból az országhatárokon belül. Meséljem el hogy lőtték fejbe a saját gyerekei előtt
    a dédnagymamám akkori férjét a kedves horogkeresztet koppintó nyilaskeresztes jóbarátok mert feljelentette egyik barátja hogy zsidó mert irigy volt rá.Ilyenek megtörténtek kedves.
    Míg a háborúban mindenki a németeket vagy a németek a többieket lőtte/ölte a magyar a magyart.Vagy amikor rinyáltunk az oroszoknak hogy ugyan legyenek szívesek elfoglalni.Lécci lécci.Valóban ilyen egy igazi bátor és erős nép???Én nagyon nem hiszem.
    Vagy ha azokra gondol akik külhonban vállalnak munkát milyen gyáva emberek és a magyarság ellen beszélnek meg a többi leadott süket duma...és ezek a gonosz magyarság tagadók nem bírnak az igaz magyar emberekkel...hát nem is ez nekem is elég nagy bajom sajnos többségben vannak az elvakult szellemi fogyatékosok akik ekkora tömegben sajnos elég nagy erőt képviselnek azon kevesek ellen akik értelmesen tudnak gondolkodni.

    "Ha meg valakinek nem tetszik a hely ahová született, akkor szedje sátorfáját, és menjen oda"

    Ilyen szerintem nincs.Olyanok vannak tucatjával akik nem a helye miatt hanem a sok idióta miatt szedték a sátorfájukat.Én is közéjük tartozom.Mivel se seggetnyalni nem voltam hajlandó és se nem voltam hajlandó eltűrni hogy szakmaiatlan dillettánsok ülnek felettem és parancsolgatnak mert benyalták magukat én meg minőségre törekszem.Sok választás nem volt.
    De azért megnézném az ilyen nagyon keménykedőket akik köpködnek az ilyenekre hogy állnák meg a helyüket egy 10 milliós nagyvárosban úgy hogy senkit nem ismernek nincsenek családtagok nincs családi vagyon mögöttük nincsenek családi barátok nem ér semmit a seggnyalás és még csak a hamiskodó nagymagyarkodós dumával sem tudják betolni magukat egy munkába.Kiváncsi lennék mennyire tudnák magukat érvényesíteni az ilyen nagyon "erős"-nek tartom magam emberek.Sztem sehogy.
    És hamár homár kipróbálnám ha mindenki aki jó szakember és elnyomja őket mind anyagilag mind szakmailag a seggnyalóhadsereg elmenne szépen.Nézzük meg hogy boldogulnak a fakezű falábú debil nagymagyarok akik őket magyartalannak bélyegezték mert eltérő a véleményük és 10 forintért ki se látszanak mások hátsójából....kb össze fog dőlni minden....így is bóvli minden ami épül készül.Lsd. metró és még sorolhatnám.Utána kinek fognak sírni az ilyen NAAAGY és "erős" emberek netán a gaz gyarmatosító ellenség Európai Úniónak???vagy újra nagy testvérek lesznek az oroszok akikre nemrég még üvöltöztek hogy "ruszkik haza".Hagyjuk mááár!

    Szóval erre az igaz magyarkodó dumára térjünk vissza ha megszületik újra egy olyan ember akinek a szájából érdekmentesen és hitelesen hangzik mindez.Addig viszont...pffffff...nem jó dolog ha kinevetteti magát az ember.

Címlap

top