Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar vagyok - van, akinek ez nem tetszik?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 16. 01:10
Mindig valami furcsa, szorongató érzés fog el, ha azt a mondatot hallom, hogy magyar vagyok. Nem esik jól hallani azt, aminek tulajdonképpen a világon az egyik legtermészetesebben kellene hangoznia. Rájöttem, azért, mert attól tartok, hogyan végződik: hogy aki magyar, az ilyen, olyan, amolyan. Mert megszabják, milyen a magyar bőre színe, miben hisz, hogyan él, beszél, gondolkodik. És hogy afelett, ami az egyik legbensőbb, legérinthetetlenebb dolog, arról mások úgy érzik, ítélkezhetnek. Majka, Curtis és barátaik videoklipben mondják meg a magukét azoknak, akik csak a gyűlölet és a kirekesztés nyelvén tudják meghatározni, ki a magyar. És még csak nem is káromkodnak.

Nők Lapja Café: Magyar vagyok - van, akinek ez nem tetszik?
  1. 2014. szeptember 16. 17:0926.

    Igazad van.


    Egyébként az utóbbi években lett jellemző ez a jobboldali mentalitás, hogy mindenkit, aki nem magyar, utálni kell. És aki elfogadó más népekkel, fajokkal szemben, az egy ultraliberális baloldali kis hülye köcsög. Mert már sajnos a tolerancia is szitokszó lett. Érdekes, az én gyerekkoromban még úgy tanították, hogy ez egy pozitív tulajdonság. Mára már szégyellni kell.

    előzmény:
    Bobe74 (18)
    2014-09-16  14:07
  2. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 16. 16:1825.

    Nekem sem. Legfeljebb mint érdekesség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (22)
    2014-09-16  14:45
  3. 2014. szeptember 16. 16:1224.

    Majka,Curtis mint  hivatkozási alap bármilyen komoly témában több mint nevetséges.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-16  01:10
  4. 2014. szeptember 16. 16:0223.

    Már csak Dopman hiányozna a nőverő Curtis és a trágár dalszövegeket előadó Majka mellé.


    Apropó,Curtis  hogy úszta meg a nőverést?Miért nincs börtönben még?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-16  01:10
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 14:4522.
    mellesleg minden ősöm német

    és valóban nekem nem fontos ki honnan származik
    előzmény:
    Lillaréka (21)
    2014-09-16  14:38
  6. 2014. szeptember 16. 14:3821.

    Ezt mindenki döntse el saját maga!

    az nlc- többségével ellentétben én még a te magyarságodat sem kérdőjeleztem meg sosem. 
    mivel ez nem lehet központi kérdés...  de Te ezt már irtad a 7es és a 12es hszben is.


    Viszont.. ha már mégis itt vagy...  áruld el nekem  kérlek, hogy  bizonyos emberkék  milyen jogon veszik maguknak a bátorságot, hogy megkérdőjelezzék mások magyarságát... ??

    ok.. tudom-- számodra ez nem annyira fontos.. másnak meg esetleg igen.




    Persze könnyebben telnek a nyomorult napok, ha a sorsomért másra haragudhatok,
    ha találok bűnöst a problémámra, már legális okom van az aljasságra.
    Bonyolult kérdés, egyszerű válaszok, átvert kölykök, rossz náci utánzatok,
    szemet-szemért, ez csak vakságot szül, ha bátran gondolkosz; ellenszegülsz.
    Ők azt várják Tőled, hogy birka módra állj be a sorba és vezényszóra
    táncolj, amíg csak szól a nóta és szavad se legyen a bánásmódra.


    Ami meg a dalt illeti.. már ha dalnak lehet nevezni...


    Majkáék végül is a jutubos meg néhány itteni kommentet nézve, eléggé betaláltak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (20)
    2014-09-16  14:27
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 14:2720.
    égy büszke  arra, hogy ott élsz és  hogy magyar vagy!

    mi ebben az amire büszke lehetne?

    előzmény:
    Lillaréka (19)
    2014-09-16  14:21
  8. 2014. szeptember 16. 14:2119.

    Sosem a magyarságodat fikáztam... csupán több izben megkérdőjeleztem, hogy érted- e amit magyarul olvasol.
    AZT meg ezután is   megteszem..
    Sajnos Te az a magyar vagy, aki elfelejtett magyarul.. ill egészen pontosan nem érti a magyar szöveget. 


    nincs ezzel semmi baj, ugyanis nem te vagy az egyetlen, aki képtelen értelmezni amit olvas.


    A probléma inkább azzal van, hogy az itthon élők közül is rengetegen vannak akik nem tudnak olvasni.. ill nem értik amit olvasnak.

    Ettől még magyarok.


    egyébként.. mi azzal a problémád, ha ámerikás magyarnak neveznek?? Nem te hirdeted magadról, hogy ámerikában élsz?


    légy büszke  arra, hogy ott élsz és  hogy magyar vagy!

    előzmény:
    Sissi52 (17)
    2014-09-16  14:01
  9. 2014. szeptember 16. 14:0718.
    Ebbol a par hozzaszolasbol latszik ,milyen is a Magyarorszagon elo Magyar.Tele van eloitelettel ;a fekete az fekete a cigany az cigany es stb.Nem azt latjak halljak mirol szol a dal,hanem ki enekli.Mertek megfogalmazni egy olyan dolgot amirol manapsag nem szabad beszelni.Mernek masok lenni, nem birkak akiket lehet vezetni.Hiaba iskolazott valaki tobb diplomaval,ha a mondandojaval lealacsonyitja magat.
  10. 2014. szeptember 16. 14:0117.
    Te is fikazol engem,mert Amerikaban elek. "amerikas magyar"nak nevezel, az mi????Magyar szeretet, na ja.
    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2014-09-16  07:33
  11. 2014. szeptember 16. 13:3716.
    A Dalszöveg is..

    még akkor is, ha nem szeretem a rapet.
    előzmény:
    eda-1952 (15)
    2014-09-16  10:17
  12. 2014. szeptember 16. 10:1715.
    Különben a  címmel ellentétben a cikk jó!
    előzmény:
    eda-1952 (11)
    2014-09-16  08:04
  13. 2014. szeptember 16. 09:5314.
    Pont ezért!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (12)
    2014-09-16  08:26
  14. 2014. szeptember 16. 09:3413.
    hát, csak gratulálni tudok azoknak, akiknek már egy videóklip is elég alapot ad ahhoz, hogy fensőségesen véleményt nyilvánítsanak másokról. Egy kis kora reggeli pocskondiázás és utálkozás nélkül nem is indul jól a nap.
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 08:2612.
    mit nézzek hülye nacionalista témában bármit is?

    mindegy ki honnan van, HA EMBER
    semmi érték nincs abban, ha valaki magyar, német, ruszki.... ősöktől van
    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2014-09-16  07:33
  16. 2014. szeptember 16. 08:0411.
    Jó kis jellemző cím... bocs', de adódik a visszakérdezés, hogy miért, akinek nem, annak beverik a pofáját?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-16  01:10
  17. 2014. szeptember 16. 07:5110.
    kifejezetten neked kerestem


    Dalszöveg
    REFRÉN:

    Magyar vagyok, Magyarnak születtem, Magyar földön Magyar ember lettem,
    a múltunkat cipelem a vállamon, de Magyar vagyok, úgyhogy vállalom.
    Magyar férfi és Magyar asszony, Északon, hegyeken, télen, a parton,
    túl egy bűnös évszázadon, de Magyar vagyok, ez a támaszom.

    Verze:

    Mindennap fáj, hogy kik osztják az észt és közben csak egymásnak osztják a pénzt,
    mindennap butít és oltogat, ellenséget keres és Ő jól mulat,
    mert érzem a bőrömön ahogy nézel, az indok nélküli testi kényszert,
    ráhúznád sorban a bűnöket, mert az előítélet most jól fizet.
    Emlékszem anno a gyermekkora, mikor anyáink imáját még századszorra
    sem hallottuk meg, mert a barátság szent és nem érdekelt melyik bőrszín a trend.
    Mikor valaki bántott, akkor összefogtunk, mi mások voltunk, mégis összeszoktunk,
    most egymásra vagyunk mégis idegesek, pedig egy nép vagyunk és nem idegenek.
    Bujkálás, sírás, gyilkosság, kínzás, bombázás, tiltás, pusztítás, írtás,
    fájdalom, halál, betegség, veszettség, vagonba tereljék, láncokon vezessék,
    EZT SZERETNÉD?! Igen ez a végzeted, aki átélte látta a lényeget,
    lát katonákat odafent a képeken és jobban fáj, mint azt képzeled.

    REFRÉN:

    Magyar vagyok, Magyarnak születtem, Magyar földön Magyar ember lettem,
    a múltunkat cipelem a vállamon, de Magyar vagyok, úgyhogy vállalom.
    Magyar férfi és Magyar asszony, Északon, hegyeken, télen, a parton,
    túl egy bűnös évszázadon, de Magyar vagyok, ez a támaszom.

    Verze:

    Persze könnyebben telnek a nyomorult napok, ha a sorsomért másra haragudhatok,
    ha találok bűnöst a problémámra, már legális okom van az aljasságra.
    Bonyolult kérdés, egyszerű válaszok, átvert kölykök, rossz náci utánzatok,
    szemet-szemért, ez csak vakságot szül, ha bátran gondolkosz; ellenszegülsz.
    Ők azt várják Tőled, hogy birka módra állj be a sorba és vezényszóra
    táncolj, amíg csak szól a nóta és szavad se legyen a bánásmódra.
    De én problémás vagyok, mer' gondolkodom, nem állíthatsz félre, arról gondoskodom
    és hiába tarasz kést a torkomon, én már vizsgáztam az Életből felsőfokon.
    Az egyetlen érved a gyűlölet, ami miattam böki a csőrödet,
    hogy én ismerem jól a kis trükköket, amivel próbálod tagadni a bűnödet.
    De én Magyar vagyok, én szabad vagyok és meghagyom másnak az erőszakot,
    a Kárpát-medence az otthonom, de én máshol is büszkén vállalom, hogy...

    REFRÉN (3x) :

    Magyar vagyok, Magyarnak születtem, Magyar földön Magyar ember lettem,
    a múltunkat cipelem a vállamon, de Magyar vagyok, úgyhogy vállalom.
    Magyar férfi és Magyar asszony, Északon, hegyeken, Délen, a parton,
    túl egy bűnös évszázadon, de Magyar vagyok, ez a támaszom.

     

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (7)
    2014-09-16  07:26
  18. Torolt_felhasznalo_525191
    Torolt_felhasznalo_525191
    2014. szeptember 16. 07:439.
    Szép kis bagázs.Nagypofájú élősködökkel mossák össze a magyarságot, na, ja,Nlc módra ez van.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-16  01:10
  19. 2014. szeptember 16. 07:338.
    Talán nézd meg a videot..  ha időd engedni..
    aztán arról irj véleményt.
    A cikk is egy vélemény.. lényegében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (7)
    2014-09-16  07:26
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 07:267.
    legyél magyar, kit érdekel?
    A VISELKEDÉSED alapján fognak elfogadni, vagy kilökni a társadolomból a világ boldogabbik felén
    igaz a belépőcímkéd nem túl előnyös
    de a többi már rajtad múlik
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-16  01:10
  21. 2014. szeptember 16. 06:226.
    Hoppá! Ezeket nem is tudtam. Akkor már nem is ciki, sokkal inkább borzalom, hogy ilyen példaképekre kéne alapozni a magyarság érzetünket...

    előzmény:
    Olasimbo (4)
    2014-09-16  05:05
  22. 2014. szeptember 16. 05:105.
    Javítás:


    ...de nem ezek, az alig létező barmok a magyar nemzet, hanem a többi, a közel 15 millió magyar. Éljenek bárhol is a világban. Szabadon választottan, vagy egy őrült politikai döntés hatására kényszerítetten, külhonban.

    előzmény:
    ancsa21 (3)
    2014-09-16  05:05
  23. 2014. szeptember 16. 05:054.

    Ez a cikk nagyon CIKI!!!!

    Most komolyan gondolja a cikk iroja, hogy magasztal egy olyan videot (ami amugy meglehetosen zavaros, tele van totalis hibakkal, pld Sztalin hogy kerul a magyarsaggal kapcsolatba?)amit az a Curtis ad elo, akirol nemreg itt jelent meg cikk, hogy majdnem agyonverte a baratnojet???!!!
    Az ilyen semmirekello, primitive bunozott reklamozzak, dicsoitik  itt a NOK (!!!!!) lapjaban, akire meg " buszkek is lehetunk"?

    Tessek mondani van meg ennel lejjebb???

    A video sok kommentje kozul ime a legtalalobb :

    "Azért érdekes hogy olyan emberek mondják ezt akiknek nem teljesen tiszta az előélete ... Magyarnak lenni nem szimplán annyit jelent hogy ide születik valaki vagy kap egy állampolgárságot , attól magyar valaki hogy egy bizonyos MAGYAR ÉRTÉKRENDET követ ami nem a lopásból , késelésekből meg a nők alázásából áll ... ezért vállt érdekessé nekem hogy pont tőlük van ez a  szám nyilván van becsületes cigány is csak az a baj hogy míg a magyar 99% ha szegénysorba kerül is inkább éhen hal  míg a cigány 99% ha szegény sorba kerül inkább elmegy megkéseli a 80 éves nénit 5000 forintért ... ez nem Magyar értékrend .... ez a szám nagy paradoxon marad nekem az előadókkal kapcsolatban"

    A videobol meg talan Fekete Pako hianyzott......
    Egyedul ByAlexet nem ertem, hogy adhatta az arcat ehhez az egeszhez?

    A cikk irojat szeretnem megkerni, hogy inkabb arrol tudositson, hogy mi lett a baratno megveresenek kovetkezmenye?
    Tett valaki feljelentest Curtis ellen?
    Amennyiben a kislany fel az elkovetotol, vajon tett-e feljelentest hivatalbol az orvos aki kezelte a sulyos sebeket? Vagy a lany szulei, hozzatartozoi, vagy barki?
    Inditottak-e eljarast Curtis ellen, es jelenleg hogy all az ugy? Esetleg letartoztattak kozben? Hogy engedhetik kepernyore, vagy barhol fellepni?
    Milyen pelda ez a fiataloknak, a "rajongoknak(?), hogy nyilvanossagra kerult a brutalis bantalmazas...azota nagy csend.

    Bar, ugy tunik, a cikk iroja nagy rajongoja lehet ennek a ket primitiv "enekesnek", de az iromany csucsa ez volt:
    "És még csak nem is káromkodnak."
    Ugy tunik a mai vilagban mar ez is nagy szo! Ezt is ertekelni kell, ha valaki (kivetelesen) nem karomkodik. Nagyon szomoru dolgok ezek.


    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-16  01:10
  24. 2014. szeptember 16. 05:053.
    "Mindig valami furcsa, szorongató érzés fog el, ha azt a mondatot hallom, hogy magyar vagyok. "

    Akit szorongató érzés fog el, ha a fenti mondatot hallja, annak nem a magyarságával kellene foglalkozni, hanem a pszichéjével. Ott van a baj. Ennél már csak az nagyobb baj, ha végre csendesedik a magyarság megélése ellen tudatosan felajzott csatazaj (remélem sejted kikre és mire utalok...), akkor az nlc újból nekivág a témának. Mondjuk annyi pozitivum már akad benne, hogy nem a 23 millió, a magyaroktól mindenüket elrabló románt veszitek a cikketek alapjául. 

    "Szeretek reménykedni, és nem megadni magam, és mert biztató, hogy igenis van visszaút. Nem elég baj, hogy napi beszédtéma az, ami máshol magától értetődő tény: a nemzeti hovatartozás? "

    Nálad jobban már csak én reménykedem, én viszont valóban, hogy soha többet nem lesz olyan vezetője az országnak, aki a magyarokat lerománozza, és kitiltja őket a saját nemzetükből.

    "Eldöntöttem, hogy nem fogok félni. Elvégre ki döntheti el, hogy kit szeretsz, miben hiszel, hogyan akarsz élni. Eldöntheti-e bárki, hogy ki vagy, vagy milyen legyél? Anélkül, hogy te beleegyeznél? "

    Ezt az irodalmi blablaságot... Már ne is haragudj. 

    Akinek van egy átlagos, az emberi értékekre alapozott mérőegysége, aki tudja, elfogadja és örül annak, hogy magyarnak (németnek, olasznak, zsidónak) született, és semmi gonoszat nem tesz társai ellen, annak NINCS mitől félnie. Hihetetlen, de ESZÉBE SEM JUTNA FÉLNI. Ennél kevésbé már csak az jutna eszébe, hogy saját nemzetiségével vágja orron, provokálja a többieket. Általában a meghatározó többséget.

    Ha meg valakinek nem tetszik a hely ahová született, akkor szedje sátorfáját, és menjen oda, ahol annak érzi magát, aminek éreznie szeretné. Amihez én szívből kívánok neki(k) sok sikert! Ennyire egyszerű ez a mai világban.

    "a magyarság olyan gyenge lenne, hogy azokra az emberekre lenne szüksége, akik köpködve, vicsorogva ordítják magyarságukat?"

    Hehe :-DDD Ugye ez lett volna az "üzented" lényege?

    Ezzel szemben, a magyarság nem gyenge. Ippeg az a baja azoknak akik nem bírnak velük, velünk, hogy nagyon is erősek vagyunk. Ezzel együtt nem mondom, akad néhány valóban vicsorgó is, de a számuk kb 0,00001 %. Ekkora, valójában mérhetetlen mennyiségre alapozod a véleményed? Ugyan már.

    -------------------

    Azért megsúgom neked, én is magyarnak születtem, határozottan érdekes nemzetiségi keveredéssel a génjeimban. Mondhatom úgy, hogy én a békét hordozom a génjeimben ;-)) És soha, egyetlen pillanatra sem jutna eszembe, hogy féljek azért, mert magyar vagyok. Még ennél is kevésbé a genetikai származásaim miatt. Se otthon, se külföldön. Sehol. 

    Sőt, ellenkezően. Külföldön örömmel közlöm, hogy magyar vagyok, és büszke is vagyok a nemzetemre. Hogy ennek köszönhető-é vagy sem, nem tudom, de eddig.még mindenhol örömmel befogadtak, és egyetlen barom angol művész tanárt, soha senki nem bántott meg se magyarságomban, se nemzetemben. Az is csak azt hitte, hogy meg tud bántani a szavaival. Nem tudott.

    Ezzel együtt, akad ugyan néhány nagy barom a magyarok között is, de nem ezek, az alig létező barmok a magyar nemzet, hanem a többi, közel 15 millió magyar. Éljenek bárhol is a világban. Szabadon választottan, vagy egy őrült politikai döntés hatására.

    Szép magyar életet neked is! Már amennyiben arról nem csak magasröptű cikket nyomsz, hanem meg is akarod élni ;-))



    ...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-16  01:10
  25. 2014. szeptember 16. 01:102.
    Curtis: ő az,aki agyonverte a menyasszonyát ugyebár.
    Az ilyen ember nekem ne papoljon a szeretetről.

Címlap

top