Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért ne lehetne nekem is gyerekem?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 15. 20:59
Nincs erősebb vágy annál, mint mikor egy nő gyereket akar - általában tisztelni és támogatni szoktuk ezt. De mi a helyzet akkor, ha a jövendő kismama látás-, hallássérült, vagy tolókocsiban él? Esetleg öröklődő betegsége van? Neki vajon nincs joga az anyasághoz?

Nők Lapja Café: ,,Miért ne lehetne nekem is gyerekem?" - fogyatékos anyák a szülészeteken
  1. 2014. szeptember 26. 17:17501.

    Szóval nincs kép.

    előzmény:
    évi* (500)
    2014-09-26  17:17
  2. 2014. szeptember 26. 17:17500.

    Nyaralós életképek...

    előzmény:
    évi* (498)
    2014-09-26  17:13
  3. 2014. szeptember 26. 17:14499.

    Ezt úgy értem, hogy az amúgy fárasztó utána-rohangászás is sokkal szórakoztatóbb, ha szebb hozzá a háttér. :-)

    előzmény:
    évi* (498)
    2014-09-26  17:13
  4. 2014. szeptember 26. 17:13498.

    Az "utánuk" rohangálás pedig életkori sajátosság. Lehet ,hogy neki megfelel, ha ezt a kerületi játszón teszem, nekem is megfelel, de vágyom másra IS, és ezért hajlandó vagyok kisebb-nagyobb összeget is kifizetni. :-)


    Ááááá, nem élvezi senki a nyaralást, kicsit se... :-)))


     

    előzmény:
    vadmacs (495)
    2014-09-26  09:44
  5. 2014. szeptember 26. 17:04497.

    Én pl. imádok akármekkora gyerekekkel külföldön is nyaralni. Ennek nem fő célja a gyerek "oktatása / nevelése", hanem nekünk van erre igényünk, ezért megyünk, ők pedig azért, mert hozzánk tartoznak. Természetesen a program mindenestül úgy van kitalálva, hogy mindenkinek élvezhető legyen.


    Mindegyik 9-10 hónapos volt, mikor először külföldre utazott: 1. utunk pl. egy 9 hónapossal Görögország volt, és nagyon élveztük: Kisfiam kb. 1 nap alatt átállt a mediterrán éghajlantra: Nagyokat aludt napközben a napsátorban, míg mi napoztunk, vagy épp a tengerben fekve olvasgattam. Este pedig kerek szemekkel figyelt a babakocsiból a nyüzsiben.


    Máskor pedig a 10 hónapos és a 2 éf fél éves közösen túrták a homokot Jesoloban, este tesó babakocsiban "sétáltunk", fagyiztunk.


    ...és még csomó élmény, amit lehet, hogy nem tudnak felsorolni, de akkor és ott mindenki élvezte... :-)

    előzmény:
    vadmacs (495)
    2014-09-26  09:44
  6. 2014. szeptember 26. 15:11496.

    Nekünk tetőcsomagtartón vannak a hordozók, így szoktam vinni a gyerekfellépő kis sámlit, úgy le is tudom venni a bicikliket, meg fel is tudom tenni, ha egyedül vagyok akkor is.

    előzmény:
    ezanick* (492)
    2014-09-26  07:55
  7. 2014. szeptember 26. 09:44495.

    Én nem ítélek el senkit, csak látom, hogy sokan erőn felül költenek, mert egyszer élünk... Ez igaz, mi is csak mi úgy gondoljuk, hogy egy 3-5 éves gyerekkel még senkinek sem olyan egy külföldi út, ami "megérné". Majd ha nagyobbak lesznek, és tényleg emlékeznek rá, értékelik majd a látottakat, mi sem utánuk rohangálunk egész idő alatt, mert már komolyabbak lesznek, akkor utazunk majd. Remélem azért van még hátra az életemből, addig szeretnénk megteremteni egy olyan hátteret, hogy az utazásra minden probléma nélkül jusson, legyen egy olyan alap, hogy ha nem szeretnék tovább államigazgatásban dolgozni, akkor elmehessek a sajátomba és jól megéljük. Mi pl. földet veszünk, meg ingatlant, az szerintem jobb, mint a bank.

    előzmény:
    ezanick* (482)
    2014-09-25  17:11
  8. 2014. szeptember 26. 08:01494.

    Bar, van, aki ezt szereti. Egy ismerosom minden evben ugyanabba a nyaraloba megy a csaladdal. Mindig ugyanoda fizetnek be es imadjak. Nekem furcsa :) de nekik ez a jo.

    előzmény:
    ezanick* (493)
    2014-09-26  07:58
  9. 2014. szeptember 26. 07:58493.

    Igen en is igy vagyok a nyaraloval. Rendszeresen jarjak oda takaritani, fuvet nyirni hogy aztan mindig ugyanott nyaraljunk? ( oke ki is lehet fizetni a takaritast, rendbentartast, tatarozast stb) Ez nem az en vilagom. Ha nem lett volna kertunk, akkor mas. Akkor biztos jo lett volna hetvegere kiszabadulni a lakasbol a gyerekekkel, de igy ott voltt 1000 nm. Az eleg volt tombolasra nekik :)

    előzmény:
    évi* (490)
    2014-09-25  21:29
  10. 2014. szeptember 26. 07:55492.

    Gondolom. emlekszem meg a szep idokre, mikor hatulra, egy tartora felpakoltam a bicajokat. Levenni meg mar nem birtam :) egy arra jaro segitett :) persze ez akkor volt, amikor egyedul voltam, mivel majd mindennap mentunk valamerre bicajozni :) ot bicajt meg nem lehetegyszeru szallitani.


     

    előzmény:
    évi* (491)
    2014-09-25  21:30
  11. 2014. szeptember 25. 21:30491.

    Most egy Zafira van, de mióta rákaptunk a sátorozásra + visszük az 5 bringát, már ezt is kinőttük. :-)

    előzmény:
    ezanick* (483)
    2014-09-25  17:13
  12. 2014. szeptember 25. 21:29490.

    ÉN pl. egyáltalán nem szeretnék nyaralót. Szeretünk minél több helyet megnézni, belföldön is. Meg biztos lusta is vagyok, de nem szeretnék még egy háztartást rendben tartani, már pedig egy nyaralóval foglalkozni kell, ha nem valami kis koszfészket szeretne az ember.

    előzmény:
    ezanick* (482)
    2014-09-25  17:11
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 25. 19:09489.

    Nem az a bunkó aki kimondja konkrétan a dolgokat, hanem az aki képtelen szellemileg felmérni egy helyzetet!

    előzmény:
    ezanick* (488)
    2014-09-25  19:02
  14. 2014. szeptember 25. 19:02488.

    Aha, aki meg bunko, az meg mindegy mit mond, hol nevelkedett, allitolag, s eppen most milyen szerepet jatszik egy noi forumon, egyre tobben elkerulik.


    szoval keruljuk egymast, nincs ertelme, ahogy sosem volt ertelme annak, amikor egymasba botlottunk. 


     

  15. 2014. szeptember 25. 18:37487.

    Arra nem gondoltal, hogy engem mas szempontok vezenyelnek, mint teged? Nem a kamatok?


    Nem fialtatni akarom a penzt, extra kamatot, hanem azt szeretnem, hogy a nevukon legyen valami, aminek orulnek majd, amivel szamolhatnak. Hogy oruljenek, hogy az o nevukon van. Ez egy mas erzes, mint az igeret, hogy majd lesz valami neked.


    Ha befektetest kerestem volna, akkor azt kerdezem. De arra nincs szuksegem.


    Nekem nem a kamat porog a szemem elott ebben az esetben, hanem az a lehetoseg, hogy a gyerek, el tudja vegezni az egyetemet, kockazatmentesen. Raadasnak kulonbozo koru gyerekekrol van szo, igy meg nehezebb osszehozni, hogy a vegere kb egyforma alapot kapjanak.


    De ez az en gondom s majd megoldom, koszonom, nem kell segitseg.


     


    Hogy teged nem erdekel, hogy mas mit gondol, hogy egy hasznalt subaruval jarsz szuper. Mast meg eppen igy nem erdekel, hogy ki mit gondol, hogy mekkora jovedelemtol vallalhatna gyereket, mert egyebkent luzer. Vagy szerinte mi a normalis elet. Eppen ugy leszarja, mint te azt, aki azt mondja, hogy a hasznalt subaru szar.. Neki megfelel az az elet, amit o el.  Erted a parhuzamot?


    Hogy 40 millas kocsival ( amit nem kajapenzbol, hanem gondtalanul, vasarolt) masnak a szemeben gazdag valaki vagy sem, szinten nem szamit szamomra.


    En mindenesetre boldog lennek, amikor elernenk, hogy gond nelkul megvehessuk. S nem, nem az erteke miatt, hogy kitegyuk az ablakba, hanem mert tetszik. Ez tetszik. Amikor meglatom dobog a szivem, imadom a formajat, a lampait, a feneket. Orommel tolti el a szivem, mert nekem szep.


    Ettol meg nem fogok kolcsont bevallalni ra, nem fogom megvenni az utolso megtakaritasbol sem, csakhogy lassak megtehetjuk. Majd akkor, amikor ez mar nem lesz sok penz szamunkra, s meg az amortizaciojat is siman benyeljuk. Persze lehet ez sose vagy soka jon el, de legalabb van cel, ami fele halad az ember:-)


     Na ez a kulonbseg, mert sokan megteszik, akar az utolsobol is rongyrazasnak.


     


    Azert megneznem azt a par 100 millio dollarral rendelkezo embert, aki napi szinten metrozik :-)


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (486)
    2014-09-25  17:56
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 25. 17:56486.

    nem kezdem el újból elmegyarázni mert nem érted
    minek tenni pénzt kötvénybe, bankba semmi kamatra

    kiskorúnak valszeg befektetési számlája nem lehet, de 1 telefon az otp és megmondja, annak aki akar valamit csinálni
    de elképzelhető, hogy társtulaj lehet
    befizetni egy számlára mindenki tud
    kivenni a tulaj és a meghat
    megnézni, hogy áll, azt tudja bárki, van net

    s neked nem jó azok hozama amiket mutattam akkor sajnálom

    és engem nem izgat, hogy a subaruval minek néznek
    felénk nem szokás biggyeszteni az ablakba a vagyont
    és a 40 millás kocsival se lesz senki rich, mert a gazdagság nem magyar léptékben van mérve
    viszont a 100millió dolláros számlával is tudnak a metrón utazni

    a kocsi meg nem ruha, hogy más levetettje nem kell

    előzmény:
    ezanick* (485)
    2014-09-25  17:31
  17. 2014. szeptember 25. 17:31485.

    Nem, nem en nem ertettem meg mirol beszelsz, hanem tok mast ajanlottal.


    Amit el is mondtam, hogy a problema az, hogy nem sajat gyerekekrol van szo, s ez bonyolitja az ugyet.


    Nem tudom milyen lehetosege van annak, hogy a gyerek lassa, hogy mennyije van, tudjon vele szamolni, de a szulei meg veletlen se tudjanak hozzajutni, mivel kiskoru meg. ( babakotveny szeruseg, ifjusagi megtakaritas vagy mit tudom en mik vannak ma Magyarorszagon) S nem a sajat nevemen akarok befektetni, mivel azt akarom, hogy tudja minden gyerek, esetleg ok is tehessenek hozza, ha tudnak majd. 


    Te befekteteseket ajanlottal nekem en meg nem azt kerestem. 


     


    Persze nyilvan szarul menedzseljuk a penzugyeinket, ha ket sajat gyerek mellet meg rokongyerekek jovoje is izgat. :) pedig mi nem kaptunk semmi anyagi javat szuleinktol. Csak biztonsagot, szeretetet, iskolaztatast es egy evig kozos lakhatast veluk... Sot meg oroksegem se sok lesz. ( remelem minel kesobb) Ennek ellenere nem fordult meg a fejunkben, hogy minek hoztak a vilagra. Bebizonyitottuk, hogy sokra tudjuk vinni ezekkel az alapokkal is.


     


    S hogy neked eleg egy hasznalt subaru az a te dolgod. Nagyon sokan nem orulnenek neki, ha egy hasznalt autoba kellene bele ulniuk s rad mondanak, hogy milyen csoro vagy :) 


    mellesleg ertelmezz. Azt irtan, ha szamomra extra jovedelemmel rendelkeznenk. Nem mondtam meg mi a szamomra extra, amibol ezt a kategoriat valasztanam.  Nyilvan akkor, ha meg se ereznem, hogy ennyit aldoztam  egy gyorsan ertekcsokkeno hasznalati targyra, csupan elvezeti okokbol. Nem hitelbol, s nem utolso fillerekbol, sot megcsak nem is a gyerekeim jovojebol vennem el. 


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (466)
    2014-09-25  15:09
  18. 2014. szeptember 25. 17:14484.

    Nekem meg egy ismerosom jut eszembe. Csaladi barat volt. 45 evesen halt meg. Megvolt mindenuk. Csak epp a parja evekig azon sirt, miert nem vitte el ahova annyira vagyott, most mar nem teheti meg :( pedig megtehettek volna. Max kevesebb lett volna egy kicsit a szamlan.

    előzmény:
    évi* (463)
    2014-09-25  15:01
  19. 2014. szeptember 25. 17:13483.

    hat igen nektek meg nagy kell, nekem mar lassan eleg a ket szemely kenyelmesen elfer auto :))))

    előzmény:
    évi* (460)
    2014-09-25  14:40
  20. 2014. szeptember 25. 17:11482.

    Ti igy eltek, nektek ez megfelelo. Szuper. Fokepp, ha egyetertetek a paroddal. 


    En is megnezem mi az akcios, s nem a legdragabbakat veszem mindenbol. Nekunk is evtizedig ceges autonk volt az egyik. A masik privat, s bizony szalonbol, mert olyan jo kondiciokat ertunk el alkuval :) s igy nem volt kidobas. 


    Hogy mekkora lakas eleg? Nos mig kicsik voltak a gyerekek, akkor eleg volt a 80 nm is, aztan nottek. Kulon szoba kellett, igy atalakitas utan a haz merete megnott. Viszont a rezsink semmivel nem volt tobb, mint anyam 60 nm-es paneljaban :) 


    Hogy kinek mi az utazasi igenye az megint egy mas dolog. En azt tartom az elmenyeket, a kozos elmenyeket nem lehet elvenni sose senkitol.


     A kertes hazunk csodas kornyezetben van, nem kell nyaralo, csak plusz melo lenne, tehat utazunk. Amit a gyerek megtapasztal, sosem vesz el.


    En pl imadom az okos telefonom. Nem tartom feleslegesnek. Sok mindenben nagy segitseg szamomra. Pl nem kell kulon gpst cipelnem magammal, nalam ez hatalmas elony, mert gyakran vagyok ismeretlen helyen. Lehet masnak luxuscikk, nekem napi hasznalati.


    Az igaz, hogy mindenki a sajat jovedelmebol gazdalkodik, ahogy tetszik neki, s sokan nem gondolnak a jovore. Meg kell talalni az okos egyensulyt, amiben a ma boldogan, nem nelkulozve, kielegitoen elheto, de a jovore nezve is biztonsagban van az ember.


    Sose szeretnek azon aggodni, hogyha tonkremegy a huto, mosogep, gazkazan akar egyszerre is, akkor mikor tudunk venni ujat. Nekem is sok olyan ismerosom van, akinek a vilag penze nem lenne eleg. Tudom, h kevesebb sokkal a jovedelmuk, megis ha meglatnak nalunk valami ujat, akkor tuti nekik is kell rogton. Honap vegen meg sakkoznak. Hat ha nekik igy jo, akkor csinaljak. Semmi kozom hozza.


     


     


     

    előzmény:
    vadmacs (461)
    2014-09-25  14:46
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 25. 16:43481.

    értem én, hisz utazni jó


    azt nem merném összekalkulálni, hogy arra mennyit költöttem


    mint az imént a megtakarítást


    azért kell jó sokat keresni, hogy legyen elég az életre


     


     

    előzmény:
    évi* (480)
    2014-09-25  16:38
  22. 2014. szeptember 25. 16:38480.

    Mi szólóban is a nagy részét elutaznánk! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (479)
    2014-09-25  16:17
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 25. 16:17479.

    azoknak van általában sok gyerek, akiknek nincs mit szólóban se megtakarítani
    mint látszik a túlnépesedés valószínűbb


     

    előzmény:
    évi* (478)
    2014-09-25  16:11
  24. 2014. szeptember 25. 16:11478.

    Mármint akkor, ha mindenki úgy gondolja, hogy inkább megspórolja a családra elverendő összeget és nem szaporodik...


    Bár ennyire nem érdekel a Föld sorsa, ez a kérdés nem játszott szerepet a gyerekvállalásban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (477)
    2014-09-25  16:09
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 25. 16:09477.

    milyen valóságtól elmaradó hitben éltek?

    1950ben 2,5 milliárd ember volt
    ma 7,4 milliárd van
    szapora az ember, mint a pocok


     

    előzmény:
    évi* (475)
    2014-09-25  16:05

Címlap

top