Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért ne lehetne nekem is gyerekem?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 15. 20:59
Nincs erősebb vágy annál, mint mikor egy nő gyereket akar - általában tisztelni és támogatni szoktuk ezt. De mi a helyzet akkor, ha a jövendő kismama látás-, hallássérült, vagy tolókocsiban él? Esetleg öröklődő betegsége van? Neki vajon nincs joga az anyasághoz?

Nők Lapja Café: ,,Miért ne lehetne nekem is gyerekem?" - fogyatékos anyák a szülészeteken
  1. 2014. szeptember 16. 12:2151.
    Ez eros tulzas...
    Amugy velemnyem szerint, csak az elejen lenne ekkora visszaeses a szuletesek szamaban. Amint csak olyan emberek szulnenek es nevelnenek gyereket, akik erettek erre, felelossegteljesek ezekbol a felnovekvo gyerekekbol tobb tudna gyereket vallani, mivel epek, egeszsegesek(akar fogyatekkal elok is) es felelossegteljesek lesznek.
    előzmény:
    kiarrra (46)
    2014-09-16  12:05
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 12:2150.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (48)
    2014-09-16  12:08
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 12:1249.
    Ilyen elvek mentén a gyerekek 10%-a sem születhetne meg.
    idézet:
    kiarrra (46)
    2014-09-16 12:05:32
    valószínű hogy a legtöbb jobban járna, ha nem születne meg
    előzmény:
    kiarrra (46)
    2014-09-16  12:05
  4. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 16. 12:0848.
    Lehet, hogy a spártaiak tudtak valamit...????
    előzmény:
    kiarrra (46)
    2014-09-16  12:05
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 12:0847.
    Nem tekinthető önzésnek, ha egy normális ember (még ha mozgásában vagy egyébben korlátozott is, de teljes életet él) szeretetben, odaadással, törődéssel fel kíván nevelni egy gyereket. Önzésnek az tekinthető, ha az ember szüli, csinálja sorban a gyerekeket, aztán a pénzét a kocsmába hordja, a gyerekei meg egyedül flangálnak óvodásként az utcán. Esetleg nem is dolgozik, a segélyből meg a családi pótlékból egész sok alkoholt meg cigarettát tud venni!
    Szerinted melyik fent említett gyerek milyen mintát lát otthon? Melyiknek van nagyobb esélye a testileg, lelkileg egészséges, teljes életre?

    idézet:
    kiarrra (42)
    2014-09-16 11:41:31
    én sok egészséges nő gyerekvállalását is ÖNZÉSNEK tartom
    mert nincs hozzá se tudása, se jövedelme, se ingatlanháttere

    szoktam mondani, ha gatyát akarsz varrni, ahhoz is kell 8+3 évet iskolába járni
    ahhoz meg SEMMI nem kötelező, hogy valaki egy gyerek életével szórakozzon
    előzmény:
    kiarrra (42)
    2014-09-16  11:41
  6. 2014. szeptember 16. 12:0546.
    Ilyen elvek mentén a gyerekek 10%-a sem születhetne meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (43)
    2014-09-16  11:41
  7. 2014. szeptember 16. 11:5945.
    Velemenyem szerint, a legtobb ember, amikor gyerekvallaslasrol beszel tudja, hogy mihez van joga("neki joga van, hogy gyereke legyen"), de tobbseguk nem merlegeli, hogy a szuletendo gyereknek is van joga.
    Szerintem nem az a kerdes, hogy kinek van joga, miutan mindenkinek lehet gyereke(aki fogamzasra kepes), hanem ki erett erzemileg es ertelmileg arra, hogy fel is tudja nevelni a gyereket es onerobol eltartsa, valamint tudjon es akarjon felelosseget vallalni a gyerekert.
    Illetve felelosseg a szuletendo gyerekert pl. egy genetikailag orokletes betegseg eseten.
    Pl.: fenyerzekeny anya szult egy fenyre meg jobban erzekeny fiu gyermeket. A gyerek egyeduli tarsa, baratja az anyja, miutan napkozben egyaltalan! mehet ki...Az anyjanak volt joga gyereket szulni. De valoban az emberi onzes(jogom van) felulirhatja a gyerek jogat egy teljes elethez, a lehetoseget egy teljes eletre. En ezt nem hivom anyjai szeretetnek, hanem merhetetlen emberi onzesnek.
  8. 2014. szeptember 16. 11:5244.
    "viszont a gyerekkel rohangálni is kell, tóba ugrálni, erdőben csatangolni..."

    És azt el sem tudod képzelni, hogy a "korlátozott" szülő esetleg megoldja ezeket valami alternatív módon? Csak a saját esetünkről tudok nyilatkozni, szerintem a gyerekem többet csatangol az erdőben példának okáért, mint a legtöbb kortársa. Nem hagyom, hogy bármiről is lemaradjon az én helyzetem miatt. 

    "
    ehhez kell épkézláb ember és rendes jövedelem
    a rendes jövedelem még az "egészséges" embereknél is ritka itt
    a fogyatékosoktól még a kicsit is redukálta orbán, úgy hallani"

    Van neki egy épkézláb apja, na meg nagyszülei is, és attól még, hogy én nem vagyok "épkézláb", még nem vagyok teljesen tehetetlen. A jövedelmünket pedig nem Orbántól kapjuk, hanem dolgozunk érte, mint más normális emberek. Jah, a roki nyugdíjból nem nagyon lehetne gyereket nevelni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (43)
    2014-09-16  11:41
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 11:4143.
    Hmmmm..a téma érdekes.

    Szerintem itt azért vannak kategóriák, hogy mikor igen és mikor nem a válasz.

    Kerekesszékben is lehet gyereket nevelni - oké elismerem. És azt is, hogy a gyerek egy felelősségteljes, normális felnőtt lesz.
    De: nem fogják őt csúfolni a szülője miatt?

    Nem okoz ez majd neki lelki sérülést?
    Nem fog 12 évesen éjjel az agyában azon siránkozni, hogy miért az én apám/anyám ilyen??


    Kisfiam tavalyi bölcsistársának vak az anyukája. Megoldani mindent lehet. Bár a fenti kérdések itt is élnek.


    Viszont szellemi fogyatékossággal már nem hiszem, hogy kéne gyereket vállalni. Van a szomszédságunkban egy család...húúú...egyik sem százas. Anyuka is tök dinkának tűnik, apuka is és emellett van 2 gyerek: az egyik csak kicsit zizi, a másik viszont tizenévesen is egy féléves szintjén van (babakocsiban). Szerintem önzőség, hogy ezek a gyerekek világrajöttek.
    idézet:
    harangocka (35)
    2014-09-16 11:16:28
    piás, dehogynem
    a gyerekek egymással a leggonoszabbak, mert olyanra vannak nevelve

    viszont a gyerekkel rohangálni is kell, tóba ugrálni, erdőben csatangolni....

    ehhez kell épkézláb ember és rendes jövedelem
    a rendes jövedelem még az "egészséges" embereknél is ritka itt
    a fogyatékosoktól még a kicsit is redukálta orbán, úgy hallani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (35)
    2014-09-16  11:16
  10. 2014. szeptember 16. 11:4142.
    Nem tekinthető önzésnek, ha egy normális ember (még ha mozgásában vagy egyébben korlátozott is, de teljes életet él) szeretetben, odaadással, törődéssel fel kíván nevelni egy gyereket. Önzésnek az tekinthető, ha az ember szüli, csinálja sorban a gyerekeket, aztán a pénzét a kocsmába hordja, a gyerekei meg egyedül flangálnak óvodásként az utcán. Esetleg nem is dolgozik, a segélyből meg a családi pótlékból egész sok alkoholt meg cigarettát tud venni!
    Szerinted melyik fent említett gyerek milyen mintát lát otthon? Melyiknek van nagyobb esélye a testileg, lelkileg egészséges, teljes életre?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (40)
    2014-09-16  11:33
  11. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 16. 11:4041.
    A csúfolódásról nem tudok, én sosem voltam céltáblája senkinek. (heheee,hacsak nem a hátam mögött)

    Azt aláírom, hogy felnőttként nem lesz hátránya semmiben. És igen, lelkibeteg sem lesz felnőttként. Csak addig. A tinikor baziszar, főleg, ha még valami pluszban be is kavar.
    előzmény:
    Babyface83 (36)
    2014-09-16  11:23
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 11:3340.
    Amennyiben magadat a normális ember kategóriába tartozó egyénnek tekinted, úgy ki kell, hogy ábrándítsalak. Ettől függetlenül biztos valóban sokan értik azt, amiről beszélsz, hiszen a világnak lassan nagyobb részét foglalják el a hozzád hasonló defektesek, mint a valóban normális emberek! Az a gyerek, aki egy mozgáskorlátozott anya, apa mellett nő fel, az már születéstől kezdve magába issza azokat a képességeket, amikre neked felnőttként sem sikerült szert tenned.
    idézet:
    kiarrra (38)
    2014-09-16 11:28:36
    amennyiben az nő önzése fontosabb a gyerek érdekénél, ám legyen, hogy én nem vagyok normális


    előzmény:
    kiarrra (38)
    2014-09-16  11:28
  13. 2014. szeptember 16. 11:3339.
    Nagyon nem mindegy milyen tipusu fogyatekossaggal el az illeto.

    a mozgasserultek sokszor nagyon ugyesen alkalmazkodnak a fogyatekossagukkal az elethez sokszor olyat is megcsinalnak amit az ep emberek megcsodalnak mert azt gondoljak ez nem fog neki menni. a lakasokban atalakithatoak a dolgok az o szuksegleteik szerint.  szerintem ugyanez all a vakokra es a hallassertultekre is.

    de vannak betegsegek amivel nem lenne szabad szulni. Szerintem semmifele olyan betegseggel amivel az illeto nem tiszta szellemileg, ahol a csaladban oroklodo elmebetegseg van, ahol tobb generacion ativelo ongyilkossagsorozat van, AIDS HIV pozitiv kizarva szinten vagy eppen a Hepatitis C vel.
    Ugyanezt gondolom a Down szindromasokrol es a torpekrol.

    nagyon nagyok a kulonbsegek. igaz ez mar mas kategoria de en nem engednem megszulni pl. az osszenott gyerekeket , mert legtobbjuk nem is valaszthato szejjel.

    Emlekszem arra a szornyu esetre amikor a 45 eves osszenott ferfi ikerpar egyik tagja meghalt es a masik meg elt tovabbi 70 orat mire a szervezete "atmergezodott" a halott testtol es o is elment.

    Hat ilyennek nem szabadna megtortenni. azert van (kellene lenni) az embernek jozan eszenek hogy ilyet ne hozzon vilagra.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  20:59
  14. 2014. szeptember 16. 11:2838.
    Amennyiben magadat a normális ember kategóriába tartozó egyénnek tekinted, úgy ki kell, hogy ábrándítsalak. Ettől függetlenül biztos valóban sokan értik azt, amiről beszélsz, hiszen a világnak lassan nagyobb részét foglalják el a hozzád hasonló defektesek, mint a valóban normális emberek! Az a gyerek, aki egy mozgáskorlátozott anya, apa mellett nő fel, az már születéstől kezdve magába issza azokat a képességeket, amikre neked felnőttként sem sikerült szert tenned.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (33)
    2014-09-16  10:49
  15. 2014. szeptember 16. 11:2637.

    A gyerekeket mindenért csúfolják-- kit ezért- kit azért, vagy valami egészen másért.
    A gyerekek a csúfolodást a  drága jó és rendkivül toleráns szüleiktől tanulják.. akik nevelik őket...  pl azzal, hogy  ocsmány megjegyzést tesznek a szomszédra az utitársra vagy az ovistárs szülőre.. de a kedves szülők nem kimélik a céltáblául kinézett játszótéri ödönkét sem.


    A gyerek pedig megtanulja, mielött még beszélni kezdene, hogy a csúfolodás az tök normális dolog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (35)
    2014-09-16  11:16
  16. 2014. szeptember 16. 11:2336.
    Lehet, hogy csúfolni fogják majd, de ha valakit csúfolni akarnak, akkor mindenképp találnak rajta fogást, ehhez nem kell egy nyomi szülő, bármiért lehet csúfolni valakit. Én úgy gondolom, hogy nagyrészt nevelés és hozzáállás kérdése, hogy a gyerek hogy éli ezt meg. Szerintem ha az egész család a helyén kezeli ezt a szituációt, akkor nem lesz lelki beteg a gyerek ettől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (35)
    2014-09-16  11:16
  17. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 16. 11:1635.
    Hmmmm..a téma érdekes.

    Szerintem itt azért vannak kategóriák, hogy mikor igen és mikor nem a válasz.

    Kerekesszékben is lehet gyereket nevelni - oké elismerem. És azt is, hogy a gyerek egy felelősségteljes, normális felnőtt lesz.
    De: nem fogják őt csúfolni a szülője miatt?

    Nem okoz ez majd neki lelki sérülést?
    Nem fog 12 évesen éjjel az agyában azon siránkozni, hogy miért az én apám/anyám ilyen??


    Kisfiam tavalyi bölcsistársának vak az anyukája. Megoldani mindent lehet. Bár a fenti kérdések itt is élnek.


    Viszont szellemi fogyatékossággal már nem hiszem, hogy kéne gyereket vállalni. Van a szomszédságunkban egy család...húúú...egyik sem százas. Anyuka is tök dinkának tűnik, apuka is és emellett van 2 gyerek: az egyik csak kicsit zizi, a másik viszont tizenévesen is egy féléves szintjén van (babakocsiban). Szerintem önzőség, hogy ezek a gyerekek világrajöttek.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  20:59
  18. 2014. szeptember 16. 10:5634.
    Magyarázd már el nekem, mint nemnormális embernek, hogy pontosan hogy értetted.
    Miért nem lehet művelt, anyagilag stabil, házastársát szerető, becsülő ember az, aki valamilyen fogyatékkal él?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (33)
    2014-09-16  10:49
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 10:4933.
    "a gyerek érdeke, hogy művelt anyagilag stabil egymást szerető, becsülő emberek közé pottyantsa a gólya"

    Aha, és szerinted ez ki van zárva egy olyan családban, ahol az egyik szülőnek van valami defektje? Mert ha valaki mondjuk kerekesszékben ül, vagy hallókészüléket használ stb, az csak egy tahó, csóró, bunkó paraszt, és biztosan utálják egymást a házastársával, igaz?
    Látod, nem csak a "nyomik" lehetnek ilyenek, hiszen te is megszülettél valahogy....
    idézet:
    Babyface83 (31)
    2014-09-16 10:42:11
    a primitív stílusodra nem tudok válaszolni
    normális ember meg érti miről beszélek
    előzmény:
    Babyface83 (31)
    2014-09-16  10:42
  20. 2014. szeptember 16. 10:4832.
    Azért egy hirtelen lesérülés nagyom más, mint amikor valaki tartósan így él, és ezt belekalkulálja a gyerekvállalásba.
    Mi nagyon jól meg tudtunk oldani mindent, igazából könnyebben mentek a dolgok, mint vártam. Hatalmas segítség, hogy a férjem itthonról dolgozik, így mindig tud segíteni, amikor kell. De a gyerekem is hihetetlenül jól alkalmazkodott ehhez a helyzethez, 2,5 évesen már ő is tud segíteni nekem sokmindenben (persze nem várom el tőle, és nem is akarjuk, hogy ő gondoskodjon rólam, ő direkt élvezi, amikor például ő hozhat oda nekem valamit, úgy, ahogy bármelyik hasonló korú gyerek örül neki, ha segíthet valamiben, valami fontos feladatot kap). Tökéletesen tisztában van vele, hogy én mit tudok és mit nem, miben kell segítség, neki így természetes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (25)
    2014-09-16  09:03
  21. 2014. szeptember 16. 10:4231.
    "a gyerek érdeke, hogy művelt anyagilag stabil egymást szerető, becsülő emberek közé pottyantsa a gólya"

    Aha, és szerinted ez ki van zárva egy olyan családban, ahol az egyik szülőnek van valami defektje? Mert ha valaki mondjuk kerekesszékben ül, vagy hallókészüléket használ stb, az csak egy tahó, csóró, bunkó paraszt, és biztosan utálják egymást a házastársával, igaz?
    Látod, nem csak a "nyomik" lehetnek ilyenek, hiszen te is megszülettél valahogy....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (23)
    2014-09-16  08:23
  22. 2014. szeptember 16. 10:1130.
    Pont ezt akartam írni, hogy más az, ha valaki úgy nő fel, hogy neki segítenek, ő a kiszolgálás egyedüli tárgya, és más az is, aki kezdetektől fogva ezt látja, ebben él, hogy nem ő az egyetlen támogatásra, segítségre szoruló a szűk családban.

    Nyilván nem egyszerű gyerek vállalni azoknak, akik maguk is korlátozva vannak, vagy legalábbis "nehezített terepen" élnek. De ha nem genetikai eredetű a betegség, nem is értem, hogy miért ne lehetne utóduk? 
    előzmény:
    Lillaréka (29)
    2014-09-16  10:01
  23. 2014. szeptember 16. 10:0129.

    A férjemnek van egy vak unokanővére..


    A lánya tavaly végzett az egri Eszterházy főiskolán... okos szép ügyes leányzó... a szülei elváltak.


    igaz a nagyszülők nagy segitséget jelentettek.. de azért a kislány tényleg abba nőtt bele, hogy segitsen az édesanyjának. számára ez a természetes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (25)
    2014-09-16  09:03
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 16. 09:5428.
    ha valakivel kibabrált a sorsa
    vajon miért akarja, (MERT JOGA VAN?) hogy mást is verjen az istene, ahogy ezt a nép mondaná?
    jelen esetben egy gyereket, aki állítólag a világon a legfontosabb egy anyának
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  20:59
  25. 2014. szeptember 16. 09:3527.
    De tenyleg, mire fel ez a nagy liberalizmus?
    Csodalkozva nezem, hogy a korhazakba az megy be es akkor, amikor akar. Nagyobb a joves menes, mint egy palyaudvaron.
    Honnan ered ez, hogy a latogatok ki-be maszkaljanak, tetszes szerint? Hiszen a betegeknek nyugalomra, pihenésre van szukséguk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (16)
    2014-09-15  21:50

Címlap

top