Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért a futásról szól még mindig a tesióra?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 15. 14:23
Milyen jó lenne, ha a kötelező iskolai torna arról szólna, hogy a gyerekek felszabadultan mozogjanak, hogy várják, végre felállhatnak az ötödik órában a székből... Vagy várjunk csak, akkor pont az ebéd van? Egy jó ötlet, rosszul megvalósítva: a mindennapos torna, ahogy a szülők látják.

Nők Lapja Café: Mindennapos torna: miért a futásról szól még mindig a tesióra?
  1. 2014. szeptember 16. 10:4126.
    Nem a futással van a gond, hanem azzal, hogy az órák jelentős része ezzel telik el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654883 (20)
    2014-09-15  21:39
  2. 2014. szeptember 16. 10:3925.
    A mindennapos testneveléls bevezetésével van rá lehetőség, hogy aki valamilyen egyesületben sportol, az heti 2 tesi óra alól kaphat felmentést.
    előzmény:
    napmadár (21)
    2014-09-15  23:47
  3. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 16. 09:3124.
    Azért a szex még elméletben se rossz!
    előzmény:
    Lilibeth (22)
    2014-09-16  01:13
  4. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 16. 09:2923.
    Azért az oktatást b@tatják minden fronton, mert ehhez lehet úgy hozzányúlni, hogy nem befolyásol aktuálisan jelentősebb pénzügyi érdekeltségeket. Ebbe nincs beleszólása az EU-nak, sem semmilyen más szövetségesnek. És a háttérből skubizó oligarchákat sem érdekli a téma.

    Minden más beavatkozásnak tétje van. (mámint politikai szempontból tétje, nem a magánemberek szempontjából!)

    Persze, előbb-utóbb így is el lehet veszíteni a szavazókat, de a mellékelt ábra szerint ez lassabb és kevésbé drasztikus veszteség. Addig meg jól meggazdagszanak...
    előzmény:
    Lillaréka (19)
    2014-09-15  20:18
  5. 2014. szeptember 16. 01:1322.
     elméleti tesi óra van.

    ez olyan lehet,mint az elméleti szex :)
    előzmény:
    napmadár (21)
    2014-09-15  23:47
  6. 2014. szeptember 15. 23:4721.
    Nálunk a helyi gimiben és más iskolákban, úgy oldották meg a mindennapi testnevelést, hogy  elméleti tesi óra van. Azaz a pedagógus pl. a foci szabályokat magyaráz é s mondjuk ebből írat dolgozatot.
    Szabadidős sportokat kellene megtanítani a mostani fiataloknak. Tollasozni, asztaliteniszezni, meghívni időnként bemutató órákra a környékbeli edzőtermek edzőit. Lányokat biztosan érdekelné az aerobic, jóga stb.....
    Nagyon sok múlik a pedagógus hozzáállásán, mikor ezt felvetettem a tesi szakos kollégának, hülyének nézett, mert az atlétika a sport meg a futás.
    Sőt azt is megengedném, hogy aki valahova jár sportolni az kiválthassa a mindennapi tesiórát. esetleg tömbösíteni őket és egy délután elmenni túrázni, esetleg sportrendezvényre. (megtanulni a kulturált szurkolás szabályait)
    A tesi óráktól a gyerek nem fogja megszeretni a sportot.
  7. Torolt_felhasznalo_654883
    Torolt_felhasznalo_654883
    2014. szeptember 15. 21:3920.
    Kedves cikkíró! A legfontosabb észrevételem: évtizedek óta TESTNEVELŐ tanárok oktatják a TESTNEVELÉS tantárgyat. Persze van torna-edző,torna edzés,illetve a TESTNEVELÉS órákon a tornával is foglalkoznak, de az egy sportág.A testnevelés ennél sokkal bővebb! Azzal egyetértek ,hogy a feltételek nem mindenhol adottak, de a futáshoz nem kell sok minden-leginkább kitartás,fegyelem,monotónia tűrés stb.-minden, ami a későbbi munkavégzéshez nélkülözhetetlen!!!
  8. 2014. szeptember 15. 20:1819.
    Tudom, hogy előirták..

    Csak nem értem , hogy mire jó azoknak akik előirták.
    előzmény:
    mamóka (17)
    2014-09-15  20:11
  9. 2014. szeptember 15. 20:1318.
    Nem priviben ment, de így van. Már a lelkiismeretes, szakmailag perfekt testnevelőkről beszélek.
    előzmény:
    mamóka (17)
    2014-09-15  20:11
  10. 2014. szeptember 15. 20:1117.
    Egyszerűen mert valaki sok pénzt kapott ezért a nevetséges programért. A testnevelők őrjöngenek tőle, de meg kell csinálni-előírták. Azért írok privit, mert mert nincs kedvem már ezen az oldalon járkálni. Sajnos, ez-már nem az az oldal, amire, kb. 11 éve regisztráltam. Üdv.
    előzmény:
    Lillaréka (16)
    2014-09-15  19:29
  11. 2014. szeptember 15. 19:2916.

    De mire jók ezek a kötelező mérések??
    kinek jók?
    miért kellenek,
    mit állapitanak meg ezek alapján?
    mire jó ha megállapitják?
    felhasználják valamire??


    van értelme ezeknek a kötelező méréseknek??


    tényleg komolyan kérdezem.. 


    miért fontos tudni, hogy Lillaréka kilencedikben 30cm dobott a medicinlabdával, tizenkettedikben meg 45cm-t.. Vagy a cooper teszten 12 perc alatt 1km futott le, vagy 1,5öt.

    mi a haszna?

    Bocs, hogy ennyi  kérdést  tettem fel.. hátha Te tudod ezekre a  választ.

    előzmény:
    mamóka (15)
    2014-09-15  19:24
  12. 2014. szeptember 15. 19:2415.
    Ha szakember a testnevelő, akkor most azért fog a futásról szólni (és még egy-két dologról...), hiszen a kötelező méréseket meg kell csinálni és - fitt-mérés- és nem akar kitolni a gyerekkel. Ha nem szakember - más kérdés... Sajnos, akkor is sokszor...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  14:23
  13. 2014. szeptember 15. 19:2414.

    hm.... a lányom Gimijében ugyanez van...  hatalmas tornaterem-.függönyökkel osztható , sportpályák.. (Krúdy)

    ők is futnak.
    csak futnak..
    csak futott már a nagyobbik is, amikor odajárt.
    Csak futottak áltsuliban is.. mindegyik gyerekem..a. kicsi  a suli udvaron a másik kettő tömbkört az utcán.
    Futottunk mi is..  hol a  közeli sportpályán, hol töltéskört  hol utcakört.. ahogy épp a tanárnak eszébe jutott.

    azért  néha csináltunk mást is.. pl a teljesen értelmetlen medicin labda dobást... vagy amikor le akarták osztályozni a kötélmászást vagy  a szekrényugrást akkor azt elötte 1 órán át gyakorolhattuk. Aztán vagy ment vagy nem ment..  volt akinek az egyik ment jobban volt akinek másik, vagy egyik sem.


    ja. ki ne hagyjam a  négyütemű fekvőtámaszt... - magyarázza meg valaki- annak mi értelme?


    aztán néha volt olyan izé, hogy fel kellett ugrani helyből  és beütni egy táblát..  és amilyen magasra  felugrottál olyan jegyet kaptál... a testmagasság nem nagyon izgatta a tanárt ezügyben.

    évente 1-1 órán  át  volt esetleg atlétika, és szertorna, hogy jegyet lehessen adni rá.


    A Testnevelés óra az valami egészen más volt  és ma is más mint  Testnevelés.


    az én véleményem szerint.. a mozgás megutáltatása a  cél.. a legtöbb esetben.


     

    előzmény:
    vahúr (13)
    2014-09-15  19:12
  14. 2014. szeptember 15. 19:1213.
    Na igen, az ominózus tesióra. Nekem anno heti 4 volt, és mindet utáltam. Mert futásból állt kb az egész, függetlenül attól, hogy az én sulim tornaterme egy komplett sportcsarnok, függönyökkel 3-ra osztható + egy gimnasztika terem + kültéri salakos pályák futáshoz, dobóatlétikához. Annyi lehetőség volt rá, hogy "játsszunk" valami sportot, ami kevés helyen adatik meg, mégis mit csináltunk? Futottunk. 

    Talán nem kell elmesélnem, mennyire megalázónak érzi a futást egy kamaszlány, még a fiúk beszólogatása nélkül is. Én a magam részéről valahol 8-9. évfolyam környékén kezdtem teljesen szabotálni a céltalan futást. 
    Amit én nem értettem, nagypofájú lévén meg is kérdeztem rendszeresen: van terem, van sportszer, miért nem tollasozunk / röplabdázunk /kosarazunk /kézilabdázunk / kidobósozunk / urambocsá focizunk? Válasz: azt nem tudja leosztályozni, a tanmenetben nem az van. Következő kérdés: a fiúk tanmenete miben más? Csak mert ők fociznak minden óra 10. percétől (bemelegítés után). Válasz: az a fiúk tanárának dolga. Szóval futás lányok. 
    Azóta eltelt kis idő, és visszatekintve úgy gondolom, egyszerűbb volt nekik (tesitanárok) a lelátón ücsörögve számolni a köröket, mint játékot vezetni. Ó, a lustaság. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  14:23
  15. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 15. 18:0612.
    Még nem olvastam a cikket, de lányoméknál az egyik tesióra helyett tánc óra van.
    Gondolhatnánk, hogy ez milyen jó, és az elején tényleg jó is volt, aranyosak voltak a tanárok, jóhangulatúak az órák... De az utóbbi két évben két tánctanár is váltotta egymást, és a lányom osztálya azóta utálja ezeket az órákat, én meg nem is értem - azt hittem, egy tánctanár csak jófej lehet!

    De aki a gyerekek kérésére, hogy tanuljanak valami újat is az unásig ismételt lépések helyett (amiről még azt sem tudják megmondani, hogy milyen táncnak az elemeit tanulják!) csak annyit tud megjegyezni sértődötten, hogy őneki diplomája van tánctanításból - hát az nem hiszem, hogy jófej.

    Hogy lehet az, hogy valaki annyira szeret táncolni, hogy lediplomázik belőle, és utána nem képes élvezetesen megtartani egy táncórát heti egyszer?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  14:23
  16. 2014. szeptember 15. 17:1111.
    Nekem is ettől durrant el az agyam.
    Gyerekemnél (középiskola 0. évfolyam) a heti 5 tesi a következőképp néz ki.
    Kedden 2 tesióra, 6. és 7. órában.
    Majd utána a 10.11.-ben.
    Csütörtökön egy.
    Kedden dönthet, hogy ottmarad a suliban, (bár terem nem nagyon van rá), vagy hazajön és már indul is vissza.
    Mindezt úgy, hogy az osztályban van több vidékről bejáró tanuló, akik ezen a napon este fél hétig vannak az iskolában.
    Nem tudom ez az eszement ötlet kinek jó.
    előzmény:
    Anda39 (9)
    2014-09-15  16:20
  17. 2014. szeptember 15. 16:5810.
    lányoknak nem is ajánlott a futás
    jobban a kreatív mozgásformák:tánc,korcsolya stb
    előzmény:
    Anda39 (9)
    2014-09-15  16:20
  18. 2014. szeptember 15. 16:209.
    Ez a téma az én csőrömet is piszkálja tanévkezdet óta, mivel most már mindegyik gyerekem beleesik a bizonyos heti öt tesibe. Ami persze nem azt jelenti, hogy naponta egy jót mozognak, dehogy! 
    Az iskolák próbálnak megfelelni a szabályoknak, közben meg mindenki anyázik, mert emiatt nem lehet egy normális órarendet összehozni, megszaporodtak a nulladik órák, a délutáni tesik, amikre vissza kell menni - vagy ottmaradni a suliban, mert arra nincs idő, hogy megforduljon otthonról a gyerek... (főleg a vidékről városba bejáróknak "élvezet" ez)

    Mióta magam is elkezdtem futni és rájöttem, hogy milyen jó, azóta mondom, hogy kár a suliban megutáltatni a futást az emberekkel!  Mert az folyt az én időmben is, meg most is. Mindig a teljesítménykényszer, az élvezet nem fontos, csak az, hogy teljesítsük az előírt normákat. Pedig épp az lenne a lényeg, hogy a fiatalok rájöjjenek, mozogni jó, és sokkal jobb elmenni egyet kocogni, mint a várótermekben ücsörögni az újabb problémánkkal...


    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  14:23
  19. 2014. szeptember 15. 16:138.
    Légzésgyakorlatokkal együtt kellene "tesizni", akkor legalább nem szakadna ki minden gyerek tüdeje az első 15 perc után. És az energiák is jobban hasznosulnának. És ne legyen kidobós. Ne legyen büdös tornaterem, ne legyenek büdös öltözők, és oldják meg a zuhanyzót. Oldják meg, hogy a testnevelés óra utáni öltözés, ne a szünet és az ebédelés rovására menjen.
  20. 2014. szeptember 15. 16:047.
    Mert akkor használni kellene a kreativitást is.
    Abban meg főleg nem tudom,mi a jó,amikor a füstös-büdös főútvonalon futnak.
    Futás közben még jobban,még mélyebben  lélegzik azember,tehát a káros anyagok is jobban  "hasznosulnak"
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  14:23
  21. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. szeptember 15. 15:446.
    " A láb mindig kéznél van"

    Peterditől direktben.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  14:23
  22. 2014. szeptember 15. 15:155.
    Nyilvan vannak szelsosegek, de mi a gond abban, ha ketszer korbefutjak a sportpalyat?
    Nalunk is van olyan szulo, aki a mondatat azzal kezdi, hogy huh, neki milyen sportos a gyereke. Na, ez nala azt jelenti, hogy a fiucska esz nelkul rohangaszik fol es ala, olyakor on es kotzveszelyes. Mert Odonke igy mozog.

    Latszik az interjukbol, hogy ezek a szulok semmifele sportra nem jaratjak a gyerekeket, kulonben tisztaban lennenek vele, hogy egy edzesen bizonyos mozdulatsorokat akar unasig ismetelni kell.

    Jatszoterre meg  miert nem viszi o maga? Az nem csaladi program, hogy hetvegen  elmegyunk plazazni, meg a Tecsioba, tornaoran meg majd ugyis "sportolsz" fiam. Ja, tornaoran meg ne soportoljon, mert az megerolteto.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  14:23
  23. 2014. szeptember 15. 15:094.
    El kellene kergetni azokat a tanarokat akik az iskola koruli utszakaszon futattjak a diakokat ! Lusta troger testnevelo az ilyen aki arra keptelen, hogy mozgassort , gyakorlatot allitson ossze.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  14:23
  24. 2014. szeptember 15. 15:013.
    vagy mondjuk, középiskolában vagy felsőtagozaton társastánc-tanítás (ismét összevont lehetne a fiúk-lányok tornája, ez teremspórolás, arról nem is beszélve, hogy a kultúra alapvető része kellene, hogy legyen…)

    Mindkét nemnek intimtorna-oktatás felsőben vagy középiskolában. A felnőttkori egészségünk egyik alapja...

    stb
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-15  14:23
  25. 2014. szeptember 15. 14:232.
    Én nem értem miért nem lehet kreativan megoldani, mint pl. abban a suliban, ahol néptáncot tanítanak. Ehhez is ki kellett volna alakítani egy jó stratégiát, és nem csak rákényszeríteni a sulikra az 5 tesi órát. És a másik, hogy az iskoláknak is lehetne kreatívabbnak lenni, akár bevonni a szülői munkaközösség tagjait, és a gyerekek érdeklődésének megfelelő mozgás órákat tartani.

Címlap

top