Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milliókra perlik Geréb Ágnest a meghalt baba szülei

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 11. 07:59
A szülők hét évvel a tragédia után indítottak kártérítési pert, többek között az elszenvedett megrázkódtatás miatt.

Nők Lapja Café: Milliókra perlik Geréb Ágnest a meghalt baba szülei
  1. 2014. szeptember 11. 17:5426.
    Úgy gondolom, a pernek semmi értelme. A felelősség kettős, a házaspár is bűnös, és Geréb Ágnes is.
    Mindkét fél felelőtlenül járt el, a házaspár tudta, hogy nem javasolt az otthon szülés az esetükben, Gerébnek viszont nem lett volna szabad elvállalnia. De megtette.
  2. 2014. szeptember 11. 17:5125.
    Na azért Gerébet sem kell tisztára mosogatni, neki sem tartott senki fegyvert a fejéhez, hogy az előzmények ellenére is vállalja a szülés levezetését, gondolom volt az a pénz, amiért félretette az aggályait. Bőven megérdemlik egymást a házaspárral, szegény gyerekért kár, akit így hárman szépen eltettek láb alól...
    előzmény:
    Lillaréka (24)
    2014-09-11  17:46
  3. 2014. szeptember 11. 17:4624.

    Megismétellek!

    nem kedvelem Geréb Ágnes..


    De ő soha senkinek a fejéhez  nem tartott fegyvert, soha senkit nem keresett fel, hogy márpedig nálam szülj.. akkor is ha veszélyeztett terhes vagy, akkor is ha ikreket vársz.. de egyébként pedig feltétlenül
    A  pénzsóvár házaspár önként kereste fel Geréb Ágnest, méghozzá úgy, pontosan tisztában voltak azzal, hogy el is van tiltva- korábbi halált okozó veszélyeztetés miatt a szakmája gyakorlásától.

    mégis odamentek...


    nem kicsit undoritóak, hogy a gyerekük halálából akarnak pénzt kicsikarni...

    és ezek után nem kicsit  kételkedem már.. hogy Geréb Ágnes nem  akarta- e őket lebeszélni, de a kedves házaspár  ragaszkodott az elképzeléséhez és a vélt szülésélményéhez...

    előzmény:
    ezanick* (4)
    2014-09-11  09:17
  4. 2014. szeptember 11. 16:0223.
    A dokinőnek nem kellett volna elvállalnia sem az anyukát, mert neki orvosként fel kellett volna tudni mérnie, hogy mennyire veszélyes. Elvégre ő a szakember és nem a szülők.
    előzmény:
    Anda39 (5)
    2014-09-11  09:31
  5. 2014. szeptember 11. 16:0022.
    Mert miért csak akkor, ha nem volt végzettsége? Pont hogy végzettsége miatt nem kellett volna vállalnia az előzmények ismeretével az egészet, de úgy látszik némi pénz többet ért, mint a szakmai becsülete.

    Ettől függetlenül a súlyosabbat a szülőknek osztanám ki, de nem hagynám a "segítő" félnek sem, hogy megússza ( a végzettségétől függetlenül ).

    Mondom mindezt úgy, hogy engem a kórházban barmolt el pár igen "hozzáértő" doki, de legalább a gyerek egészségesen született.
    előzmény:
    Kristine (21)
    2014-09-11  15:52
  6. 2014. szeptember 11. 15:5221.
    pontosan. elsősorban a szülők felelőssége ez. Dr. Geréb Ágnes tulajdonképpen csak egy válasz a keresletre, ami, ha nem volna, a doktornő se lenne házi őrizetben soksok napja-éve. Elsősorban a felelőtlen szülőket büntetném, aztán azt, aki segédkezett, de akkor és csak akkor, ha nem volt megfelelő végzettsége...
    előzmény:
    cukor.szalon.5 (2)
    2014-09-11  07:59
  7. 2014. szeptember 11. 15:3620.

    Nekem mindig fura és visszatetsző, mikor különböző, alapvetően biológiai funkciókat hasonlítgatunk össze.


    Éppen ezért  számomra nem összehasonlítható a szex, a szülés, az evés, az emésztés, és még sorolhatnám tovább.
    Természetesen a szülésnél alapvető, hogy amennyire lehetséges, engedjünk, hogy természesen úton folyjanak az események, fölösleges beavatkozások nélkül, de azt sose tudtam megérteni, hogy valakinél miért hatalmas dráma az, ha ez a baba-mama érdeke miatt nem tud tökéletesen megvalósulni (pl. a lent linkelt háborítatlan császáros írás a Terézanyun). Ez számomra buta és önző hozzáállás.
    Abban viszont egyetértek, hogy abban látom a megoldást, ha a kórházi "steril" körülményeket próbáljuk meghittebbé tenni - így a szülésre való ráhangolódás és a szülésélmény pozitívabb lenne, miközben a kórház adta szakmai háttér biztonságot ad.


     

    előzmény:
    turrita75 (18)
    2014-09-11  14:37
  8. 2014. szeptember 11. 14:4919.
    Azért arról az "aprócska" tényről ne feledkezzünk meg, hogy ez a kismama veszélyezetett terhes volt, tehát nem szülhetett volna otthon.
    Az ő felelőssége legalább akkora, ha nem nagyobb, mint Geréb Ágnesé.
    előzmény:
    turrita75 (18)
    2014-09-11  14:37
  9. 2014. szeptember 11. 14:3718.
    krisztina914: hát az otthonszülés a szülők kényelméről és hóbortjáról szól semmiképp sem a gyermekről:-(



    Ezzel nagyon nem értek egyet, de sajna ez az általános felfogás.
    Mint nagyanyáink idején, a szex célja a gyereknemzés, és rendes nő nem élvezheti, sőt jó is, ha fáj.

    Szerintem egy egészséges nő esetében, egy átgondolt, megfelelő intézményrendszerrel támogatott otthonszülésnél (ami sajna ma Magyarországon nem létezik) nincs nagyobb kockázat, mint a kórházban - hiszen mi a garancia arra, hogy az agyonhajszolt orvos nem követ el műhibát? Mi a garancia arra, hogy a baba nem kap fertőzést?

    Szerintem inkább nem kéne árkot ásni a természetes szülés és a kórházi szülés közé - nekem pl. a Szent Imrében nagyon bejött ez a 'ne a szülést vigyük haza, hanem a kórházat tegyük otthonosabbá' irányzat, amibe véletlenül csöppentem bele (mert éppen teltház volt, és csak az alternatív szülőszoba volt szabad).

    Vannak civilizált országok, ahol egész jól megfér együtt a két rendszer, támogatja egymást.

    előzmény:
    krisztina914 (17)
    2014-09-11  13:53
  10. 2014. szeptember 11. 13:5317.
    rettenetesen sajnálom azokat a gyerekeket akik már "úton vannak" de a "gondos"szülők elveszik a lehetőséget tőlük,hogy ha baj van akkor segíteni lehessen és mindezt azért hogy a kedves anyuka háboríthatatlanul szüljön.mert hát az otthonszülés a szülők kényelméről és hóbortjáról szól semmiképp sem a gyermekről:-(
    és még pénzt is akarnak kapni mindezért,nekem a gyomrom felfordul ettől a hozzáállástól.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-11  07:59
  11. 2014. szeptember 11. 13:3916.
    Gondolom Geréb Ágnes nem kötelezte őket az otthonszülésre.
    Ha felkeresték őt, mert szeretnének otthon szülni az a szülők felelőssége is, hiszen ha tisztában voltak a 9 hónap alatt, hogy veszélyeztetett terhes, akkor logikusan követi azt, hogy kórházban orvosi felügyelet mellett szül, nem pedig otthon, ahol csak a bába van és orvos messze, ahogyan a műtő is messze van... Logikus, hogy a szülők is felelősek!!!
    Az pedig, hogy ennyi évvel utána verik a nyálukat, már nevetséges...
    Másrészt orvosilag nézve, kórházakban is vannak sorozatos hibák, amik kisbabák életébe kerülnek, vagy a kismama súlyos sérüléseibe. Csak ezekről szót nem nagyon hallunk, mert intézményi falak közt történik, másrészt gondolom mindent megtett akkor ott, hogy a baba lehetőleg élve megszülethessen, de mivel van bizonyos protokoll és a sztorit ismerni kellene, így azért elég meredek, hogy megint terítékre került a dolog.
    Aztán ha azt az egyébként is szorult helyzetet amit egy orvos sem tudna előre megjósolni, még gyakorlott orvosok sem mindig tudják mit kell csinálni, a megfelelő technikákat pedig nem is mindig tudják helyesen sem alkalmazni. Lehet kórházi körülmények közt sem élte volna túl, mert nem mindig derülnek ki dolgok, amik ilyen végkifejletekre engednek következtetni.
    Aztán van amikor már odáig fajul a dolog, hogy a forgatás nem sikerül, a baba beszorul, a csont alá szorul és manuálisan nem kimozdítható, császár metszés előtt még vissza is tolhatják a méhbe, mert amikor már ez az utolsó esély, akkor nem a baba életét veszik figyelembe, hanem az anyukát nézik onnantól kezdve. De még vannak hasonló rossz kimenetelű helyzetek, amiket vagy megoldottak jól, vagy nem. Vagy sikerült vagy nem. A szülés egy életveszélyes dolog alaphangon, így még kórházban is simán bele lehet halni. De 7 évvel később már hagyjuk a francba az egészet, főleg miután már ezerszer meglett rángatva az illetékes. Gondolhatták a szülők, hogy a bába sem isten, ahogy egy orvos sem, sokszor az orvosok is tehetetlenek, legyenek helyileg bárhol... Műtőben, szülőszobán, nappaliban, az utcán a járdán vagy éppen a Holdon...
  12. 2014. szeptember 11. 13:2215.
    Ennyi év után is az ujjal mutogatás megy? A szülők mikor néznek szembe a saját tetteikkel? Felelőtlenek voltak és ezt nem vállalni, csöppet sem vall érett gondolkodásra. Pláne, veszélyeztetett terhesség esetén ilyet vállalni! Ezt a döntést hozták meg és ezt az árat fizették érte. A milliók majd meg nem történtté teszik az egészet? Attól lesz tiszta a lelkiismeret? Mind két fél hibázott, nem hiszem hogy rá lehet ilyesmit erőltetni egy nőre...
  13. 2014. szeptember 11. 12:5014.
    Nem biztos, hogy a vállelakadás, kórházi körülmények között, kivédhető lett volna - ugyanilyen komplikáció miatt közeli ismerős vesztette el a babáját egy budai elit kórházban, a lehető leggyorsabb és legprofibb orvosi erőfeszítések ellenére.

    Szerintem ő is, és GÁ is felelős a döntésért, miszerint egy veszélyeztetett terhességnél otthonszülést választanak - ezt az otthonszülésről szóló szakirodalom is kockázatosnak tartja.

    Nem értem az anyukát - én a helyében az elmúlt években a gyászt próbáltam volna feldolgozni, és továbblépni. Esetleg megpróbálni újra családot alapítani.

    De nem, ő inkább nem néz szembe a saját felelősségével és vádol. Mintha jelentősége lenne annak, hogy bíróság mondta-e ki, hogy ki hibázott és kinek ad igazat.
    Az igazság az, hogy elveszítette a babáját, ezt senki és semmi nem tudja helyrehozni. Viszont megélni és feldolgozni a gyászt senki nem fogja helyette, sem az életét folytatni, ha ő nem akarja.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-11  07:59
  14. Torolt_felhasznalo_525191
    Torolt_felhasznalo_525191
    2014. szeptember 11. 11:5313.
    Azokat a milliókat amiket gerébtől megnyer, büntetésből fizesse be az államháztartás valamelyik számlájára.
    Egyik sem különb a másiknál, ez lett a vége.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-11  07:59
  15. 2014. szeptember 11. 11:4212.
    Mint írják a teljes cikkben: "Hajnalka többszörösen veszélyeztetett terhes volt, csak kórházban szülhetett volna."

    Ezek után jobb ha magába néz Hajnalka és nem másra mutogat. Felelőtlen viselkedésével eleve ő ítélte halálra a gyereket.

    "nem mentek volna bele az otthon szülésbe, ha tudják, hogy egy hirtelen komplikáció esetén a bába tehetetlen"

    Mégis mit képzelt? Még egy kórházban is előfordulhat, hogy a végén nem tudnak segíteni a babán.

    Az ilyen szülőket börtönbe kellene zárni, mert veszélyeztetett terhesként nem tett meg minden tőle telhetőt a gyerek védelméért.


  16. 2014. szeptember 11. 11:4111.
    Teljes mértékben egyetértek Veled!!

    Ez is egy jó példája annak, hogy felelőtlenek a szülők is. Bár ahogy elnéztem a hozzászólásokat a legtöbben egyetértettek az íróval!!!

    http://www.terezanyu.hu/igy-irtok-ti/szabo-kris ztina-haboritatlan-csaszarmetszes/
    előzmény:
    tapsifüles (9)
    2014-09-11  10:16
  17. 2014. szeptember 11. 10:1910.
    Nagyon sajnálom őket. Leginkább az ostobaságukért.
    Talán el kellett volna gondolkodni azon, hogy miért KELL a kórházban szülni, és miért szoktak mások is ott szülni, különösebb lelki válság nélkül. Nem pereskedni kell, hanem hülye elvek helyett betartani a törvény előírásait, vagy legalább orvosokra bízni olyan dolgokat, ami az orvosokra tartozik. És akkor lehet, hogy lenne egy 7 éves kislányuk. Bár valószínűleg a kötelező védőoltásokat nem kapta volna meg, mert veszélyesek, és még mindig szopna. De LENNE!


    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-11  07:59
  18. 2014. szeptember 11. 10:169.
    Egy otthonszülés esetében úgy gondolom mindkét félé a felelősség. A szülő nőé, akinek tájékozottnak kellene lennie a szülés egészét illetően, és a kötelező vizsgálatokra ugyanúgy el kell járnia, és, ha kiderül, hogy veszélyeztetett terhes, úgy kell viselkednie. És az otthonszülést vállaló szülészé/bábáé is, akinek egy veszélyeztetett terhes nő otthonszülésének levezetését vissza kellene utasítania.
    Végtelenül elkeserítő, hogy manapság mennyire "divat" lett ez a háborítatlan otthonszülés olyan esetekben is, amikor a terhesség során probléma merül fel és így veszélyeztetetté válik. Megértem azt, hogy rengetegen nem bíznak az orvosokban ("pénzéhes bagázs"), vagy a kórházak hozzáállásában, felszereltségében ("császározlak, ha kell, ha nem", "ide mindent hozni kell, mert a kórháznak már a steril felszerelésekre sincs pénze"). De még mindig van egy maroknyi hozzáértő, empatikus doki, aki szívügyének tekinti a "normális" szülést, és vannak kórházak, ahol, bár a felszereltség nem tökéletes, de a hozzáállás teljesen emberi - csak akkor avatkoznak be, segítenek, császároznak, ha feltétlenül szükséges, de akkor azonnali és szakszerű segítséget nyújtanak. Kevés az ilyen hely, de jó lenne, ha ezeket a helyeket tekintenék mintának, és mutatnák be egyrészt a eü-ért felelős döntéshozó szerveknek, valamint a várandós nőknek is ez lenne a példa, nem pedig a két véglet (csak kórházban, császározva, mert úgy biztonságos vs. otthon bábával háborítatlanul minden körülmények között).
  19. 2014. szeptember 11. 09:478.
    Természetesen nem lehet pénzben kifejezni a veszteséget, de ha másért nem, hát azért jó, hogy ez nagy érvágás a bűnösnek, és legalább ez tartsa vissza legközelebb, ha a lelkiismerete nem is...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (6)
    2014-09-11  09:37
  20. 2014. szeptember 11. 09:387.
    Nem kedvelem Geréb Ágnest és ezt az egész otthon-szülök-a-nappaliban óhajt, de ez nonszensz. A szülők igénye a kártérítésre nevetséges. Ők választották azt, hogy nem kórházban, orvosi felügyelet, műtő és műszerek mellett, hanem otthon szülnek. Ennyi. Ahogyan a döntés, a felelősség is a szülőké. Nevetségesnek találnám, ha ez a kereset célt érne.
  21. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. szeptember 11. 09:376.
    De ha tényleg úgy volt, ahogy írták - többszörösen veszélyeztetett terhes volt a kismama -, akkor én is csak azt tudom mondani, hogy a kismama egyedül felelős a tragédiáért. Mondom ezt úgy, hogy nem a szívem csücske Geréb Á. - ha tisztában volt a kismama veszélyeztetett voltával, neki sem lett volna szabad elvállalnia a szülés levezetését.

    Az meg hab a tortán, hogy egy életet képesek pénzben mérni...visszakapja a gyerekét a pár vagy meg nem történtté teszi a dolgokat pár millió? Erre inkább nem is írok semmit, mert helyből törölve lenne sőt talán még ki is tiltanának az oldalról. Egyszerűen ez undorító (legalábbis a számomra) - ilyen dolgokat nem lehet pénzben mérni...

    előzmény:
    Anda39 (5)
    2014-09-11  09:31
  22. 2014. szeptember 11. 09:315.
    Lehet, hogy durva, de nekem erről az jut eszembe, amikor a nagy ámerikában egy illető a macskáját betette a mikróba, mert ott akarta megszárítani, aztán amikor szegény állat nem élte túl az akciót, beperelte a céget, mert nem írták bele a használati utasításba, hogy erre ne használják a gépet! Ami a pikantériája a dolognak, hogy meg is nyerte a pert...

    Majd most is az lesz, hogy a szülő jóhiszemű volt, a dokinőnek kellett volna tudni, hogy veszélyes az ő esetében az otthonszülés és fizessen. (ami igaz is lehet, de ettől még a szülőt is hibáztatom én is).
    előzmény:
    felicienne (3)
    2014-09-11  08:15
  23. 2014. szeptember 11. 09:174.
    Nem kedvelem Gereb Agnest, s az otthonszulest veszelyesnek tartom.
    En nem adnek igazat a hazasparbak. A kismama veszelyeztetett terhes volt. Hogy mert belemenni egy orosz rulettbe? S 7 evvel a szules utan penzt kovetelni egy olyan dologbol, amibe onkent ment bele, veszelyeztetettsege ellenere? Kicsit kulonos.
    Szerintem itt a kismama is felelos a gyermekeert.
  24. 2014. szeptember 11. 08:153.
    A tragedia elsosorban a szulok felelotlensege miatt kovetkezett be.

    Ha alaposan utana tudtak nezni, hogy az otthonszulest hogyan tudnak megejteni es felkutattak Gerebet, lehetoseguk lett volna a kockazatoknak is utana jarniuk.

    Mondjuk erre elegendo lett volna egy 5 perces beszelgetes a vedonovel, ahova egyebkent is kotelezo lett volna elmenniuk a terhesseg eszlelesekor. Nem is ertem az ervelesuket.

    Igen, en is azon a velemenyen vagyok, hogy ilyen esetben a szulot is vonjak felelossegre.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-11  07:59
  25. 2014. szeptember 11. 07:592.
    Nem vagyok az otthon szülés híve, sőt! De ebben az esetben a szülőket büntetném meg, mert ők döntöttek úgy, hogy veszélyeztetik a saját gyereküket. Hiszen adva vannak a felszerelt kórházak, de NEM, az nem jó. Akkor ez van. Geréb Ágnes nem kényszerítette, hogy nála szüljön az anyuka.
    Remélem nem ítélik meg a büntetést!

Címlap

top