Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért kell megszülni ,,az ilyet"?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 8. 10:37
Tapasztalataim szerint a fogyatékkal élő gyerekek anyukái egyáltalán nem olyan mimózalelkek, mint ahogyan gyakran gondolják róluk. Nem omlanak össze zokogva, ha valaki megkérdezi tőlük, mi a baja a gyereknek, miért nem tud járni, miért viselkedik furcsán. Ám van egy téma, ami kivétel nélkül mindegyiket felháborítja. Ha valaki odaveti nekik, mindez az ő hibájuk: miért is kellett bevállalniuk ezt a gyereket.

Nők Lapja Café: Miért kell megszülni ,,az ilyet"?
  1. 2014. szeptember 10. 09:26101.
    Nekem 99-ben végeztek chorionbiopsziát a terhesség 10-100. hetében, az eredmény 2 nap alatt megvolt, nem kellett heteket várni az eredményre.
    Az amnio-nál van 2-3 hét várakozási idő, az több rendellenességet tud kimutatni.
    előzmény:
    Babyface83 (97)
    2014-09-09  22:12
  2. 2014. szeptember 10. 08:45100.
    Ebben a kérdésben elsődlegesen a már élőkkel szemben kell végiggondolni, hogy minek tesszük ki és ennek fényében beszélni a lelkiismeretről.
    Abban a családban ahol 1 gyermek az átlagtól több figyelmet, gondoskodást és nem utolsó sorban több áldozatot igényel, ott a többi gyermek rovására lehet ezt csak megtenni.
    Nálunk a válság óta volt olyan nyár, hogy azért nem mehetett a család üdülni, mert meg kellett venni a fiamnak a 130 ezer ft-os fogszabályzót és volt olyan nyár is amikor a 30 ezer ft-os szemüveg megvásárlása miatt nem tudtam megfizetni a gyerekek 20 ezer ft/fő nyári táborát. És nekem míg élek lelkiismeret furdalásom lesz emiatt, mert a gyerekkort nem lehet újra élni, és nem lehet jövőre bepótolni. Többet kellett volna dolgoznom, sikeresebbnek kellett volna lennem, de akkor meg kevesebb idő maradt volna a gyerek fejlesztésére. Ez az ördögi kör, mert a gyerek arra emlékezni fog, hogy nem mehetett táborba, mert nem tellett rá, de az természetes volt számára, hogy anya mindent megtesz azért, hogy pont olyanok legyenek mint a társaik. Az egyik 20 ezer ft-on múlott, míg a másik 10 év lemondással járt, de nekik mégis az esett rosszul, mert vágytak abba táborba.

    Nekem is volt választásom, hogy vagy megszülök 2 gyereket, vagy hagyom a kicsit meghalni és akkor csak egy lesz. De ezt 7 hónapos terhesen kellett volna eldöntenem, akkor már én sem tudtam volna egyikről sem lemondani. De néhány hetes magzatnál csak az egészségeset vállaltam volna be.

    Igaz, hogy én a rehabon eltöltött 10 év után biztos, hogy lényegesen reálisabban látom ezeket a kérdéseket mint az aki soha nem töltött hosszabb időt rendszeresen beteg gyermekek társaságába.

    előzmény:
    Babyface83 (98)
    2014-09-10  04:26
  3. 2014. szeptember 10. 08:0899.
    Azt hogy miért kellett kisegítőbe járnia nem értettük mi sem. Ez régen volt, akkoriban azt a gyereket is kisegítőbe tették, akit a nagyszülő nevelt. Legalábbis a bátyámnak volt ilyen osztálytársa. Tudom én, hogy mindez a környezet hibája volt. De ne felejtsük el, hogy mi 30-40 éve voltunk gyerekek és akkoriban más világ volt.
    Én nem tudom ki hogy éli meg a betegségét. Én a bátyámat látom, aki nem boldog. Nem tudom megszámolni hány műtéten átesett, folyamatosan valamilyen egészségügyi problémája van. Napi 16 db!!!! gyógyszert szed. Ez sehogy sem jó.
    előzmény:
    Babyface83 (98)
    2014-09-10  04:26
  4. 2014. szeptember 10. 04:2698.
    Amiket leírsz, nagyrészt nem a beteg tesód számlájára írhatóak, hanem a környezeteteknek, azoknak az embereknek, akik szerintem nagyon rosszul kezelték ezt a szituációt. Azt írtad, szellemileg ép a tesód, akkor miért kellett kisegítő iskolába járnia? Ez már egy végzetes hiba, ezzel egy életre megbélyegezték.
    Az is hiba, hogy neked is oda kellett járnod napközibe a tesód miatt.
    Hogy csúfoltak titeket, amiatt sem a tesódat, vagy a betegségét hibáztathatod, hanem a rosszindulatú, tudatlan embereket.
    Szerintem még az is hibás hozzáállás, hogy a sérült embereket tolerálni kell. Én legalábbis utálom, amikor ezt a szót használják például velem kapcsolatban (én is mozgássérült vagyok). Nem kell engem tolerálni, különleges bánásmódot biztosítani. Tudod, ez kicsit sarkítva olyan, mintha azt mondanák, hogy tolerálni kell a szemüveges embereket. Mit kell rajtuk tolerálni? Egyszerűen el kell fogadni, hogy egy segédeszközre van szükségük a mindennapi életben, legyen az szemüveg, vagy hallókészülék, vagy kerekesszék stb. Persze nem mindegy, hogy ezek közül melyikre van szükség, de talán érthető a példa.

    "Még valami. Itt mindenki arról beszél, hogy milyen nehéz a szülőknek. De vajon mi van a sérült emberrel? Az én testvérem nem boldog, nincs semmi öröme. 50 évesen anyámmal él, párkapcsolat nélkül. Dolgozik, hazamegy, eszik, alszik. Annyi az élete."

    Egy sérült embernek nyilvánvalóan nehezebb a dolga, sok minden bonyolultabb számára, szóval tény, hogy nem ugyanolyan esélyekkel indul, mint egy egészséges ember. De semmiképpen nem szükségszerű, hogy boldogtalan, üres élete legyen. Rengeteg példa akad arra, hogy egy viszonylag súlyosan sérült ember is boldog, sikeres, teljes életet élhet. És - visszakanyarodva a topic eredeti témájához -  nem tudhatjuk előre egy esetlegesen beteg magzatról, hogy sikerül-e majd teljes életet élnie. Ezért gondolom azt, hogy amikor azzal a felkiáltással veteti el valaki a sérült magzatot, hogy neki is jobb lesz így, az becsapja önmagát, hogy elhallgattassa a lelkiismeretét. Teljesen megértem, ha valaki azért teszi, mert úgy érzi, hogy ő nem tud/nem akar megbirkózni ezzel a kétségtelenül nehéz feladattal, de ne bújjunk álszent szlogenek mögé. Természetesen ezt nem azokra az esetekre értem, amikor olyan betegségről van szó, amivel csak fájdalmakkal teli, vegetáló életmód várható, vagy ha élettel összeegyeztethetetlen rendellenességről beszélünk.
    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (30)
    2014-09-09  11:42
  5. 2014. szeptember 9. 22:1297.
    A chorionbiopszia azt jelenti, hogy a méhlepényből vesznek mintát, ezen végzik el a tesztet. A méhlepény pedig csak a 10-11-ik héten kezd kialakulni. Az amniocentézis pedig magzatvízvételt jelent, ami csak a 16. hét körül termelődik akkora mennyiségben, hogy mintát lehessen belőle venni.

    Amikor a kisfiamat vártam nem egészen 3 éve, a chorion-biopsziát ajánlották fel a 11 héten, mint legkorábban elvégezhető genetikai tesztet a babán (azért ezt, mert nekem egy genetikai eredetű betegségem van, amúgy a 35-nél idősebbeknek az amniot szokták felajánlani). Ennek az eredményére is kellett volna várni minimum 2-3 hetet, tehát bőven túlmentünk volna a 12. héten, tehát az abortusz úgy nézett volna ki, hogy megindítják a szülést, a baba pedig "szerencsés" esetben a szülés közben hal meg, kevésbé szerencsés esetben pedig utána.
    Az amniocentézis és a chorionbiopszia is megnöveli a vetélés esélyét, utóbbi nagyobb kockázatot jelent, ezért is szokták inkább az amniot ajánlani a legtöbb esetben. Ezért sem lenne olyan jó ötlet, ha rutinszerűen végeznék ezeket a vizsgálatokat szinte mindenkinél, mert elég sok (amúgy egészséges) baba élete rámenne.
    Ha jól tudom 1-2 éve létezik egy vizsgálat, amivel az anyai vérből tudnak szűrni, de ezt csak egy helyen csinálják és fizetős (nem olcsó).
    előzmény:
    ladybird65 (79)
    2014-09-09  16:17
  6. 2014. szeptember 9. 18:3996.
    Én láttam ennél cifrábbat is.
    Párnak ne lehetett gyereke, örökbe fogadtak egy kisfiút, aztán csodák csodájára született egy kislányuk. Kisfiút visszahajították, utána a kislány beteg lett, meghalt.
    Ilyen a sors!
    előzmény:
    Átokrátokboszorkányok (94)
    2014-09-09  18:26
  7. 2014. szeptember 9. 18:3295.
    nem altalanositottam, egyetlen szoval sem emlitettem, hogy minden testver rosszul eli meg, ha fogyatekos gyerek is van a csaladban. emlekeztetlek, TE mentel neki a forumozonak, akinek -szerinted- szegyellnie kellett volna magat, amiert rossz emlekei vannak a gyerekkorabol.
    nagyon sokat szamit a szulo hozzaallasa is, sot, gyerekkorban foleg az szamit... irtam is, hogy lehet, hogy a szulok nem tudtak a legoptimalisabb modon kezelni a problemat, es ha igy van, akkor nem kell csodalkozni, hogy rossz volt az a gyerekkor...
    előzmény:
    fandi71 (73)
    2014-09-09  16:01
  8. 2014. szeptember 9. 18:2694.
    Ennél egy gonoszabbat hallottam: a beteg gyerek mellé örökbefogadtak egy másikat - egyrészt, hogy legyen "kire hagyni" a beteget, másrészt, hogy ehhez biztosan egészséges legyen az "alany". Így felnőni: légy hálás, hogy magukhoz vettek, és tudod is előre, hogy hogy néz majd ki a hála:-(
    előzmény:
    szacsiga (6)
    2014-09-08  13:28
  9. 2014. szeptember 9. 18:1493.
    Mikor beszélgettem azzal az anyukával aki nem tud elmenni dolgozni a 19 éves lánya miatt, az is valami hasonló összeget említett.
    Meg azon sírta el majdnem magát, hogy 2 diplomát is szerzett, és azok a nők akikkel együtt dolgozott anno, ma nettó 130-150 ezer ft-ot keresnek.

    Azon gondolkodom, hogy lehet úgy élni évtizedekig, hogy csak a gyerek és a hasonló gyerekek és azok szülei a társasága.
    Munkába járni nem csak azért jó mert pénzt keres az ember, hanem azért is mert érdekes, kihívásokkal, sikerélményekkel teli napokat élhet meg, új emberekkel ismerkedik és nem csak a háztartás meg a gyerek furikázása tölti ki a napját. Ez ilyen távon már lélekromboló.
    előzmény:
    asztanaviszta (91)
    2014-09-09  17:50
  10. 2014. szeptember 9. 17:5292.
    A Down-os gyerekek, és felnőttek zömére nem ez a jellemző, amit leírtál.
    Többségük kisebb-nagyobb mértékben mások gondoskodására szorul.
    Sokuknak van más betegsége is, pl. szív, anyagcsere, látás.
    előzmény:
    downteso (53)
    2014-09-09  13:56
  11. 2014. szeptember 9. 17:5091.
    Miért, konkrétan mennyi az ápolási díj?
    Ismereteim szerint bruttó 30 ezer forint körül, amiből még nyugdíjjárulékot vonnak.
    Súlyos esetekben ennél valamivel magasabb.
    előzmény:
    fandi71 (60)
    2014-09-09  15:25
  12. 2014. szeptember 9. 17:4590.
    Előfordulhat, sajnos ugyanúgy, mint bármilyen más diagnosztika keretében, hogy hamis eredményt ad.
    Ennek nagyon kicsi a valószínűsége, tudom, aki ebbe esik bele, azt nem vigasztalja.
    De a topic szerintem arról szól, akik tudják, hogy a babájuk valamilyen fogyatékossággal fog a világra jönni, és mégis úgy döntenek, hogy vállalják.
    előzmény:
    LadyJessica (39)
    2014-09-09  13:01
  13. 2014. szeptember 9. 17:4289.
    Van olyan vizsgálat, amivel már a terhesség 9-10 hetében kimutatható a genetikai rendellenességek (köztük a Down szindróma) jelentős része.
    Chorionbiopszia, ami az amnio-hoz hasonlóan kb. 1 %-os vetélési kockázattal jár.
    Plusz olyan vérvizsgálat és uh, amivel szintén sok rendellenesség kimutatható (igaz ezt a TB nem támogatja jelenleg)
    Az amnio-t és a másik említett vizsgálatot a 35 feletti anyukáknak, illetve azoknak, akiknek már volt rendellenességgel született babájuk automatikusan felajánlják, az ő döntésük, hogy élnek vele vagy sem.
    előzmény:
    ladybird65 (79)
    2014-09-09  16:17
  14. 2014. szeptember 9. 17:3988.
    Hát, én csak pislogok nagyokat. Leírtam a saját magam által megélt dolgokat, és el lettem ítélve, mert nem vagyok elég toleráns. Egy szóval nem ítéltem el senkit az általa jónak vélt döntése miatt, de had legyen már saját véleményem a saját életemről. Nekem rossz volt fogyatékos testvér mellett felnőni, és nem tudom mi lesz vele majd. Ennyi. Felőlem bárki szentnek avathatja magát, sőt ez egészséges testvért is. Én nem vagyok szent.
    előzmény:
    ladybird65 (84)
    2014-09-09  16:53
  15. 2014. szeptember 9. 17:3787.
    Te többszörösen félreérted vagy félremagyarázod, amit írtam. Tartok tőle, hogy az utóbbi, mert azt a gyerekkori frusztráltságot talán nem kellett volna emlegetni, már ne is haragudj! Itt felnőttek beszélgetnek és vagy van tapasztalatuk a témában, vagy nincs, utóbbi elég hamar meglátszik.
    Egy árva szóval nem írtam, hogy a downosok hülyének és naivnak gondolom. Én különben sem csak róluk beszélek, meg más sem.
    Az itthon élés bizony releváns, bármilyen szomorú is: Ha itthon maradtál volna és velük dolgoznál, a fizetésed úgy saccra (korodtól függően) 90 és 150ezer között lenne, na erre céloztam..((( Úgyhogy egyáltalán nem arra gondoltam, hogy hiszen hazarepülnél értük és kivinnéd, hiszen egyértelmű, mert szereted őket.

    "Néhány downos szülő szerintem azért van felháborodva azon amit néhányan írtok mert a saját gyengeségeiteket (mármint hogy "nem lennél képes megszülni") vetítitek ki és várjátok el hogy normálisként legyen kezelve. " Ez tévedés, mert nem arról van szó, hogy valaki "nem lenne képes" megszülni a fixre beteg gyereket, hanem úgy dönt, hogy nem szüli meg és ez nem gyengeség. Megint ismételjem, hogy válasszuk már szét ezt és azokat az eseteket, amikor nem tudják előre?
    Szintén nem kizárólag a downosokra írtam, hogy nem képesek az önálló, teljes életre. Sőt azt is írtam, hogy van különbség köztük, de ezt neked, ha velük dolgoztál, tudnod kell. Amelyik értelmi fogyatékos, arra nem vonatkozik amit írsz.

    Fandi71: Hálistennek neked nincsenek anyagi problémáid, de el tudod képzelni ugye, hogy másnak vannak? Mondjuk egy anyának, akitől a gyerek miatt (bevallottan vagy nem) elválik a férje, dolgozni nem tud, mondjuk van egy már kamaszkorú, nagy fizikai erővel rendelkező autista gyereke. (azért az ápolási díj még csak meg sem közelíti a minimálbért..) Lakásotthon? Nem tudom felétek van-e, de ebben a megyében downosoknak nincs. Autista egy van, de gyerekeknek, nagykorúságig. Meg vannak az értelmi sérültek otthonai. Azért oda egy kicsit is értelmes gyereket, felnőttet nem szívesen adnék be. Úgyhogy hidd el, tudom, hogy sakk-matt és pont ezek miatt mondom, amitől downtesó úgy felháborodott, hogy ha tudja valaki előre, akkor NE! És ha ez szívtelenség, akkor szívtelen vagyok.
    előzmény:
    downteso (53)
    2014-09-09  13:56
  16. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 9. 16:5886.
    Ugye nem kell ezt a csöpögős izét szeretni ahhoz, hogy elfogadjuk a másságot? :-)
    előzmény:
    bkati462 (102)
    2014-09-09  16:53
  17. 2014. szeptember 9. 16:53102.
    Az Ég különösen kedves gyermeke...(Ismeretlen szerzőtől fordította Tarnai Balázs)
    Egy gyűlést tartottak a Földtől igen messze. ,,Megérett az idő egy újabb születésre." -Így szóltak az angyalok az Úr trónusához, fentre-... ,,Különleges gyermek, szüksége lesz sok-sok szeretetre. Fejlődése tán nagyon lassúnak tűnik majd s bizony sok külön törődés kell majd neki az emberektől, akikhez az Úr őt rendeli. Talán nem szaladgál, nem mosolyog, nem játszik soha, s nem tudható, merre kalandozik gondolata... Ehhez-ahhoz nem tud majd alkalmazkodni , az okosak "fogyatékosnak" fogják nevezni. Vigyázzunk hát, hová vezéreljük lentre, szeretnénk, ha tartalmas élete lenne. Kérünk, Urunk, keress neki olyan szülőket, kik felnevelik gondosan. Hogyan is tudnák ezt azonnal felfogni: milyen nagy szerepet fogsz rájuk osztani... de ezzel a gyermekkel, kit küldesz nekik fentről, sokkal erősebb hit -s gazdag szeretet jön! És átérzik hamar: mily titkos kiváltság kezük között vigyázni az Ég ajándékát. Hiszen édes terhük, méla, szelíd, gyenge az Égnek különösen kedves gyermeke."

    Amíg nem tudjátok a másságot elfogadni addig lelkileg Ti vagytok sérültek,mert minden születés egyedi és megismételhetetlen! Nem bánom gyermekemet,megtanított értékelni és más szemmel nézni a világot a maga kis önzetlen és tiszta szeretetével!
  18. 2014. szeptember 9. 16:5384.
    Igen, és az a pikantériája a dolognak, hogy épp ő kifogásolja, hogy nem fogadják el a másságot, holott ő ugyanúgy nem fogadja el azt, aki másképp vélekedik dolgokról.
    Aztán van még itt egy csomó ellentmondás. Néhányan írják, hogy ők határtalanul boldogok és hogy közülünk sokan csak fele annyira lehetnénk boldogok, mint ők, akkor már jól járnánk (vagy valami hasonló szöveggel ordították le cabron fejét, aki egyébként semmi rosszat nem írt). Közben pedig pont egy avatott fórumtárs is hozzászólt, akit hadd legyen jogom teljesen kompetensnek tartani a témában, mert hogy a fogyatékos testvéréről van szó. Tehát nyilván életközeliek a tapasztalatai. Ő pedig pont azt a - szerintem kőkemény - igazságot írta le, hogy bizony a fogyatékkal élő emberek nem igazán boldogok, hisz eleve az adottságaik révén erre kicsi is az esélyük. Esznek-isznak-alusznak, rituálékra épül a napjuk.
    Közben pedig megátalkodott gyilkosnak nevezzük azt, aki nem akar világra hozni egy előre tudottan fogyatékost. Nem értem.
    előzmény:
    Sushi (83)
    2014-09-09  16:26
  19. 2014. szeptember 9. 16:2683.
    Ne haragudj, de en itt nem lattam sehol itelkezest. Szerintem az is egy velemeny, ha valaki leirja: szerinte felelötlenseg megszülni egy babat, annak tudataban hogy beteg.

    Es itt ennyiröl volt szo.
    előzmény:
    fandi71 (75)
    2014-09-09  16:05
  20. 2014. szeptember 9. 16:2282.
    "megoldás, a gyakorlatban ugyanolyan gyilkosság, mintha megszületik és "ja ez egy fogyi!" felkiáltással a kukában végezné"
    Hát, szerintem meg marhára nem ugyanolyan.
    Ettől függetlenül nagy tisztelet kijár neked, hogy így is vállaltad. Én biztos nem tettem volna. Még saját magamat is utálom rosszabb napjaimon.
    előzmény:
    nadrika2 (20)
    2014-09-08  19:47
  21. 2014. szeptember 9. 16:2181.
    értem amit irsz, csak ezzel az a baj, hogy mi egészséges emberek egészséges ésszel gondolkodunk, ők meg nem , nekik más az életről a véleményük mint nekünk, nekik más fontos az éleben mint nekünk. Nem hasonlithatjuk az ő életüket a mienkhez mert nekik mások az értékrendjeik. Ha ezt megértenék az emberek akkor talán nem vitáznánk itt. Ők a saját világukban tökéletesen jól érzik magukat, természetesen én most a ds gyerekekről tudodok csak beszélni mert velük van tapasztalatom. Náluk nem dominál a pénz, a szex, az önzőség, teljesen más a világuk mint a mienk. szerintem sokkal szebb , de ezt nyilván mindenki máshogy látja. Nem mindig könnyű, de egy egészséges gyerekkel sem, nyilván nincsen annyi lehetőség mint nekik, de ma már hála az égnek sokkal több van mint régen. Én csak a magam nevében tudok beszélni , ugyan ugy neveltem mindkettőjüket, ami tilos volt az egyiknek az a másiknak is, soha semmiből nem hagytuk ki, jött velünk ahova mi mentünk. nem volt más az életünk, iskolába járt én dolgoztam. A férjem dolgozik és a fiam is, nagyjából átlagos életet élünk csak kicsit máshogy.Én nem azért irtam le bármit is, hogy engem hősnem gondoljatok, éppen ellenkezőleg, én mint a többi ilyen szülő ugyen ugy neveljük a gyerekünket mint más a sajátját. Egyszerüen azt akartam, hogy az itt ezt azt leirok tudják, hogy mi éeppen ugy élünk mint mások, eszemben sem volt sem sajnáltatni sem pedig magasztaltatni magam.
    előzmény:
    cabron (66)
    2014-09-09  15:48
  22. 2014. szeptember 9. 16:2080.
    " gyakorlatban ugyanolyan gyilkosság, mintha megszületik és "ja ez egy fogyi!" felkiáltással a kukában végezné."
    Szerintem meg marhára nem ugyanolyan.
    Ettől függetlenül tiszteletem neked, hogy így is vállaltad. Én biztos nem tettem volna. Még saját magamat is utálom rosszabb napjaimon.
    előzmény:
    nadrika2 (20)
    2014-09-08  19:47
  23. 2014. szeptember 9. 16:1779.
    Ezt én is így tudom. Csak azt nem értem, hogy miért viszonylag csak késői korban végeztethető el. Úgy tudom, évek alatt még a korhatárt is felemelték, amit inkább le kéne vinni. Legalábbis a sógornőmtől ezt hallottam. Mikor az ikreivel volt terhes, akkor azért nem csinálták meg neki ezt a szűrést, mert hogy nem volt még 30 éves. Mikor a harmadik gyereket várta, akkor is akart ilyen magzatvizes szűrést (Te biztos jobban tudod), de akkor meg azt mondták neki, hogy azért nem végzik el, mert még nem töltötte be a 35-öt.
    előzmény:
    asztanaviszta (18)
    2014-09-08  19:02
  24. 2014. szeptember 9. 16:1178.
    Köszönöm szépen :) igen én is ezt látom. Pont erről beszéltünk az egyik forumon az itteni hozzászólásokról, döbbenetes, hogy az emberek mennyire félnek a másságtól. Pedig mind mások vagyunk.
    előzmény:
    moodory (67)
    2014-09-09  15:51
  25. 2014. szeptember 9. 16:1077.
    Nem tudom, hol a határ.
    36-évesen szültem a legkisebb gyermekem, koromra tekintettel felajánlották a genetikai vizsgálatot,de nem kértük, mert bár nem terveztük, örömmel fogadtuk a gyermekáldást.Hála Istennek egészségesek a gyermekeim, de a keresztlányom egy ritka betegséggel él, tudom mit jelent családnak. Ő egy tündéri teremtés lelkileg szegényebbek lennénk nélküle.A gyerekeim, a környezete, a volt tanárai, akivel csak kapcsolatba került mindenki szereti.
    előzmény:
    cabron (66)
    2014-09-09  15:48

Címlap

top