Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért kell megszülni ,,az ilyet"?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 8. 10:37
Tapasztalataim szerint a fogyatékkal élő gyerekek anyukái egyáltalán nem olyan mimózalelkek, mint ahogyan gyakran gondolják róluk. Nem omlanak össze zokogva, ha valaki megkérdezi tőlük, mi a baja a gyereknek, miért nem tud járni, miért viselkedik furcsán. Ám van egy téma, ami kivétel nélkül mindegyiket felháborítja. Ha valaki odaveti nekik, mindez az ő hibájuk: miért is kellett bevállalniuk ezt a gyereket.

Nők Lapja Café: Miért kell megszülni ,,az ilyet"?
  1. 2014. szeptember 9. 16:0976.
    Nem drága.
    A hozzászólók SZERINT nem jó döntés tudatosan beteg gyermeket a világra hozni. Ők nem tennék. Nem értenek egyet, de tisztelettel viseltetnek azok iránt, akik másként döntenek. Én ezt olvastam.
    Mi van ezen felháborító?
    előzmény:
    fandi71 (75)
    2014-09-09  16:05
  2. 2014. szeptember 9. 16:0575.
    a kisbabádat nagyon sajnálom, és megértem azt is, ha nem akartad volna megszülni, én nem ezen háborgok, ez mindenkinek a saját döntése. Ami felháborit az azok a hozzászólások ahol azt irják, hogy aki tudta , hogy beteg annak nem kellet volna megszülnie. Nem pont igy volt leirva de olvasd vissz , van ilyen. Ez mélységesen felháborit.
    előzmény:
    Anda39 (43)
    2014-09-09  13:06
  3. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 9. 16:0374.
    Most már kérlek, mutass rá, ki beszélt itt más nevében. Ez így továbbra is vagdalkozás.
    előzmény:
    fandi71 (69)
    2014-09-09  15:57
  4. 2014. szeptember 9. 16:0173.
    igazad van és én el is fogadom, de nem kell álltalánositani ha neki rossz volt az nem biztos , hogy más egészséges testvéré is rossz. Azt meg tényleg sajnálatosnak tartom, hogy valaki a saját testvéréről leirja azt amit ő leirt. Igen csúfolták az én gyerekemet is, mert ilyenek a gyerekek, de elmondta, bementem az iskolába és megkértem a tanitó nénit, hogy beszéljen a gyerekeknek a másságról , vittem képet amit megmutatott a gyerekeknek, és bocsánatot kértek utána a fiamtól. Meg kell tanitanunk a gyerekeinket a másságra mert igen is létezik és ez ellen nem tehetünk semmit. De ha a saját családja nem fogadja el a " Más " testvért, gyereket, vagy akármilyen más rokont akkor mit várunk az emberektől??
    előzmény:
    saschamora (47)
    2014-09-09  13:25
  5. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 9. 16:0072.
    Áá, még egy pszichológus. :-)
    előzmény:
    moodory (67)
    2014-09-09  15:51
  6. 2014. szeptember 9. 15:5971.
    Azért basszus, amit magad is kifogásolsz. Nem látsz bele a másik ember életébe, tehát nem tudod eldönteni, hogy kinek mire volt vagy nem volt ideje és miért. Stimmt?
    előzmény:
    fandi71 (69)
    2014-09-09  15:57
  7. 2014. szeptember 9. 15:5770.
    Szerinted mitől félnek azok a bizonyos hozzászólók?
    előzmény:
    moodory (67)
    2014-09-09  15:51
  8. 2014. szeptember 9. 15:5769.
    igen van igazság abban amit mondasz ez tény és való, de én csak a saját gyermekemből tudok kiindulni és nem máséból. Nincs jogom arra, hogy más gyerekéből induljak ki mint ahogy itt a hozzászólok többségének sincs. Lehet véleményt mondani, és én meg értem ha valaki azt mondja, hogy ő nem vállalná be, de nem kell azt mondani, hogy a másik miért vállalta be? az legyen az ő dolga és nem másé. Mind enki tudja azt is, hogy nem egyszerű a szülők halála után elhelyezni egy sérült embert, de ezért kell a jövőre gondolni, pl lakóotthonok, stb. Nem vagyok milliomos de nincs is anyagi problémám, ahelyett viszont , hogy sajnálnám magam cselekszem. Én azt gondolom, hogy senkinek semmi köze ahhoz ki , hogy dönt , nekem sincs, és én nem is ezen háborodtam fel, hanem a sok okos tónin akiknek halvány fogalmuk sincs semmiről, mert csak láttak és hallottak de nem tapasztaltak. Azt meg nem értem, hogy hogy nem lehet egy szülőnek ideje a másik gyerekre?? komolyan nem értem. ekem volt időm pedig 2.5 év a korkülönbség köztük, és nem volt nagymama meg nagypapa aki segitsen. Elmondjam a titkom?, amikor kicsi volt akkor akkor voltam a fiammal amikor aludt, amikor nagyobb lett akkor meg együtt voltunk mind, játszottunk, sétáltunk. Ennyire egyszerű.
    előzmény:
    eda-1952 (49)
    2014-09-09  13:44
  9. 2014. szeptember 9. 15:5268.
    Brutális próbatétel, főleg olyan betegségeknél ahol nem érhető el javulás az évek múlásával még beavatkozásokkal sem.
    A férfiak ezt ráadásul sokkal nehezebben dolgozzák fel, mint a nők.

    előzmény:
    cabron (51)
    2014-09-09  13:54
  10. 2014. szeptember 9. 15:5167.
    Minden tiszteletem a Tiéd! Kívánok nagyon sok erőt és örömet a gyermekeidben.Figyelgetem a hozzászólókat, bármennyire magabiztosnak látszanak, tele vannak félelemmel.
    előzmény:
    fandi71 (62)
    2014-09-09  15:37
  11. 2014. szeptember 9. 15:4866.
    Kicsit ellentmondásba keveredtél. Ha ki vagy akadva azon, hogy valakik szerint teher a beteg gyermek, akkor miért érzed úgy, hogy hétköznapi hősök a beteg gyermekeket nevelő szülők?

    Minden tiszteletem azoké, akik beteg gyermeküket ápolják, gondozzák, de nem feltétlenül ez a teher.
    Írtam már a topik elején, de újra leírom. Engem nagyon megérintett egy idős szülőpár esete, akik megkönnyebbültek, hogy még az ők temethették el a gyereküket. Ne mondja már nekem, hogy ez természetes és normális.

    Egyetértek veled abban, hogy egyre inkább Istent játszunk és egyre kevésbé tudjuk elfogadni azt, ami megadatott. Ám ebbe beletartozik az is, hogy kevesen képesek elfogadni egy fogyatékkal élő esetében, hogy önállóan, segítség/segédeszköz nélkül soha nem fog teljes életet élni. A boldogságot megtalálhatja, de egy csomó mindent nem fog tudni megtapasztalni, amit egészséges társai igen.

    Rohadt nehéz döntés és tudod miért IS? Mert azzal, hogy Istent játszunk, arra is egyre kevesebb az esély, hogy a természetes szelekció működjön.
    Tőled is megkérdezem, hogy hol, mi a határ?
    előzmény:
    moodory (58)
    2014-09-09  15:11
  12. 2014. szeptember 9. 15:4665.
    én nem azért itélnék el bárkit is mert azt mondja , hogy ő nem szülné meg , nagyon tévedsz ha ezt gondolod. Hanem azért , hogy el akarja dönteni , hogy jó e amit a másik döntött egy ilyen helyzetben. Nem kell megszülni ha te ugy gondolod, én pedig nem itélek el ezért senkit, de azért igen amikor azt irja, hogy felelőtlen az aki tudja, hogy beteg és mégis megszüli. Ki az aki itt itélkezik?? nem én. Szerintem nagyon elbeszélünk egymás mellett. itt nem én vagyok aki megmondja nektek , hogy vállajátok be a gyereketek ha beteg lesz, ti vagytok akik azt mondják , hogy annak aki tudta nem kellett volna bevállalnia. Szerintem igy már érthető mi az ami felháborit. Nem hiszem , hogy azon kell vitázni ami mindenkinek a magányügye. Hála az égnek a férjem mellettem van, van egy egészséges fiam aki 23 évesen értettebb mint itt sok embet, és van a kislányom aki kedves, szeretetreméltó és sokkal jobb ember mint akik itt döntenek mások életéről. Nekem tökéletes az életem, az meg csak annak jut eszébe , hogy az ilyen családok széthullanak aki maga csonka családba él. Nálunk szóba sem került és ez a legtöbb helyen igy van.
    előzmény:
    cabron (48)
    2014-09-09  13:37
  13. 2014. szeptember 9. 15:4564.
    Volt, hogy ennek az említett anyukának nem volt autója, közel lakik hozzánk és hónapokig jártunk úgy terápiára, hogy értük mentem és hazavittem őket.
    De ott kb. mind majdnem egyforma nyomorultak voltunk.

    Nem, nem pletyizünk, beszélgetünk arról, hogy milyen hatással van egy családra, ha oda beteg gyermek érkezik. És arról, hogy van lehetőség, hogy ez ne következzen be.

    Arról itt senki nem írt, hogy van olyan anya aki ne szeretné a gyerekét.

    Én azt tudom, hogy ezek az anyák, mind nagyon leterheltek voltak fizikailag, lelkileg és iszonyat mód kiszolgáltatottak.

    előzmény:
    fandi71 (60)
    2014-09-09  15:25
  14. 2014. szeptember 9. 15:3963.
     :) sajnállak, hogy ennyire buta vagy, és kivánom, hogy fele annyira legyen csak jó az életed mint az enyém, akkor már boldog leszel. Nevetséges, hogy te mit szűrsz le rólam egy hozzászólásból. Buta vagy erről sajnos nem tehetsz :) :D
    előzmény:
    cabron (51)
    2014-09-09  13:54
  15. 2014. szeptember 9. 15:3762.
    hiába magyarázod neki, halvány fogalmuk sincs az egészről. Éljenek csak a maguk kis álomvilágába. Had higyjenek amit csak akarnak. Mi meg tudjuk mi az igazság, és nem onnan, hogy hajluk vagy látjuk hanem onnan , hogy átéljük :) egyébként minden szavaddal egyet értek, az olyannak eki meg beskatulyáz embereket hiába próbálsz megmagyarázni ezzel kapcsolatban bármit, hiszen ő látja meg hallja, mi meg csak benne élünk!!!
    előzmény:
    downteso (53)
    2014-09-09  13:56
  16. 2014. szeptember 9. 15:3361.
    aha a heti 168 órából 6 ot velük vagy, akkor már tudsz is mindent. Természetesen, te többet tudsz még azoknál is akik nevelik őket :) :D
    előzmény:
    KN18 (54)
    2014-09-09  14:04
  17. 2014. szeptember 9. 15:2560.
    ja tudomásod szerint nem éri el a 30 ezret?? hát ezt is rosszul tudod. Az meg , hogy te ezt meg azt látsz vagy hallsz egy dolog, odamentél és megkérdezted az anyukát, hogy segíthetsz e valamiben?, Gondolom nem, csak ide jösz kipletyózni. nagyszerű. Hidd el, hogy attól , hogy olyan a gyereke amilyen ő ugyan ugy szereti mint te a tiedet, ha nem jobban.
    előzmény:
    KN18 (55)
    2014-09-09  14:13
  18. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 9. 15:1659.
    Szerencsere nincs isten, én biztosan jobbat találnék ki, ha nagyon muszáj lenne:-)

    De több segítseg is jó lenne, sok rétrgnek, ez igaz.
    előzmény:
    moodory (58)
    2014-09-09  15:11
  19. 2014. szeptember 9. 15:1158.
    A beteg gyermeket nevelő családoknak, több erkölcsi és anyagi megbecsülés járna, ők hétköznapi hősök. A topik címe szerintem szívtelen.Teher a beteg gyermek az idős szülő. Csak a szépeknek egoistáknak van joguk élni.Ők sem tudnak boldogok lenni. Milyen mélyre sülyedt az emberi önzés, kapzsiság, magzatainkat nem engedjük megszületni, gőgünkben Istent játszunk.
  20. 2014. szeptember 9. 14:4657.
    Mi a határ? Te hol húznád meg?
    Mi az, ami még beleférne, amit még bevállalnál?
    előzmény:
    downteso (53)
    2014-09-09  13:56
  21. 2014. szeptember 9. 14:4056.
    Nocsak, a moderátornak is feltűnt a rengeteg személyeskedés!
  22. 2014. szeptember 9. 14:1355.
    "vannak lehetőségek, lehet gondoskodni arról, hogy ne a testvérnek kelljen gondozni ha a szülőkkel történik valami"
    Hát persze, ha van jó sok pénzed.
    Az időseknek is van ezer féle lehetőség ELMÉLETBEN, aztán mikor a gyakorlatban kell megoldani egy beteg, magáról gondoskodni nem tudo embert, elhelyezését, akkor szembesül vele, hogy nem is annyira egyszerű.

    Az egyik beteg kislány, akivel együtt jártunk a rehabra, most 19 éves, az állapota rettenetesen romlik, testileg és szellemileg is sérült. Oxigénhiány lépett fel születésekor. Apuka 2 éve költözött el a családtól, de anyuka mái napig nem dolgozik, mert nem tudja elhelyezni napközben a kislányát. Nincs hová, pedig egy nagyvárosban élünk.
    Nem tudom te milyen ápolási díjat kapsz, de én úgy emlékszem az még a 30 ezer ft-ot sem éri el, nemhogy a minimálbért.
    előzmény:
    fandi71 (34)
    2014-09-09  12:38
  23. 2014. szeptember 9. 14:0454.
    Mondjuk ha valaki heti 3x2 órát beteg gyerekek szüleivel tölt 10 éven keresztül, azért csak van fogalma a mindennapjaikról. 
  24. 2014. szeptember 9. 13:5653.
    eda-1952 

    Tudom hogy hihetetlen szüleim vannak és szerencsés vagy miattuk, látom vannak olyanok akik gyerekkori fusztráltságaikat ilyen fórumokon kell kiéljék. 


    Mikor örökbe fogadtuk őket még nem tudtuk milyenek lesznek. A kissrác még pocakban volt mikor a szülei és az én szüleim eldöntötték hogy hozzánk fog kerülni. A kislányt pedig otthagyták a kórházban és nagyon komoly lemaradással indult. De minket nem az érdekelt hogy milyen fokú. Szüleim tudták hogy hova akarnak velük eljutni. Ma az öcsém iskolába jár már a hugom pedig teljesen normális óvodába, ahonnan nem lóg ki a csoportból. 

    Mivel egy alapítványnál dolgoztam Downos emberekkel ezért azt is el kell mondjam, hogy nem olyan hülyék és naivak mint amilyennek te gondolod őket. Képesek az önálló életre, ráadásul nem is akármilyen színvonalon. Vannak országok ahol keresett munkaerők a bankszektorban, ahol is szenzitív adatokat rögzítenek hatékonyabban mint az egészségesnek hívott társaik. Vannak települések ahol polgármesternek választanak down szindrómás embert és van akinek több diplomája van mint neked vagy nekem. Sőt ismerek olyat is aki 5 nyelven tud beszélni! Te hány nyelvet beszélsz? A te gyereked hány nyelven tud beszélni? Nem kellene ennyire lenézni valakit csak azért mert nem ismeritek a jövőjét.

    Az itthon éléssel kapcsolatos megjegyzésedet nem igazán értem, min változtatna? Ha szüleim arra kérnének hogy hosszabb ideig gondoskodjak bármelyikükről hazarepülnék érte is kihoznám hogy itt éljen velem. Az hogy valaki hol él nem hiszem hogy releváns.

    Néhány downos szülő szerintem azért van felháborodva azon amit néhányan írtok mert a saját gyengeségeiteket (mármint hogy "nem lennél képes megszülni") vetítitek ki és várjátok el hogy normálisként legyen kezelve. 

    Azt mondod nem képes a teljes életre? Ezt mi alapján jelented ki? Mitől teljes az élete? Vagy a tiéd mitől teljes? Azért kérdezem mert szívesen megválaszolom ha tudom mi a definíció amit itt keresünk. A downosoknak lehet párkapcsolatuk, szexuális életük, munkahelyük is, tudnak tanulni, alkotni és szeretni meg vidámak lenni. Miért nem teljes hát az ő életük? Mitől lehetne teljesebb az életük?
    előzmény:
    eda-1952 (33)
    2014-09-09  12:24
  25. 2014. szeptember 9. 13:5552.
    pontosan!
    előzmény:
    cabron (51)
    2014-09-09  13:54

Címlap

top