Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért kell megszülni ,,az ilyet"?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 8. 10:37
Tapasztalataim szerint a fogyatékkal élő gyerekek anyukái egyáltalán nem olyan mimózalelkek, mint ahogyan gyakran gondolják róluk. Nem omlanak össze zokogva, ha valaki megkérdezi tőlük, mi a baja a gyereknek, miért nem tud járni, miért viselkedik furcsán. Ám van egy téma, ami kivétel nélkül mindegyiket felháborítja. Ha valaki odaveti nekik, mindez az ő hibájuk: miért is kellett bevállalniuk ezt a gyereket.

Nők Lapja Café: Miért kell megszülni ,,az ilyet"?
  1. 2014. szeptember 12. 12:58251.
    Vicces etikusságot  emlegetni úgy, hogy azt nem kérdezed meg magadtól, hogy mennyire etikus pl a már  megszületett ép gyereked nyakára előre pakolni 30 évnyi plusz feladatot a megkérdezése nélkül. Vagy mondjuk a saját testvéredére...
    És nem, nem azért mert nincs helyük a világban egyöntetűen, hanem mert attól függően van, hogy milyen mértékben sérültek. Amiről te írtál, a te fiad betegsége mellett te el tudsz járni dolgozni és társai, az is más. De az akinek a gyereke gépekre kötve él, vagy annyit sem fog fel magáról, hogy él és létezik, azok mellett ezek lehtetlenek és nem csak neked lennének azok, hanem azoknak is, akiknek átadod a stafétát, ha veled bármi történik. És  igen, miondjuk ilyen szintű plusz  feladatokat rálőcsölni megkérdezés nélkül a családra több mint etikátlan dolog.
    előzmény:
    renovo (249)
    2014-09-12  12:48
  2. 2014. szeptember 12. 12:53250.
    "Én akkor vetetném el biztosan a beteg magzatot, ha BIZTOS, hogy olyan súlyos rendellenessége van, amivel csak fájdalmakkal teli, vegetáló életet élhet, tehát ha semmi esélye nem lenne arra, hogy bármi öröme legyen az életében. Számomra csak ebben az esetben lehet az az indok, hogy az ő érdeke, hogy ne szülessen meg.
    Ha egyéb súlyos rendellenessége lenne, ami tényleg nagyon megnehezítené, ellehetetlenítené az egész családunk életét, nem tudom mit tennék, remélem soha nem kerülök ilyen döntéshelyzetbe. De az biztos, hogy ha elvetetném, nem lenne könnyű utána elszámolni a lelkiismeretemmel, mert én nem tudnám magam azzal a kifogással megnyugtatni, hogy az ő érdekében teszem, amit teszek, mert nem tudhatom, hogy ha megszületne, valóban úgy érezné-e, hogy bárcsak sose jött volna a világra."


    Ha az orvos ezt mondja, hogy a baba ilyen és olyan rendellenességgel fog a világra jönni, hogy:
    a) lehet, vegetálva, ágyhoz kötötten, esetleg fájdalmakkal telve fogja végigküzdeni az életét
    b) lehet, hogy - bár műtétek, kórházi tartózkodások, rehabilitációk sora árán -  képes lesz többé-kevésbé normális, örömteli életet élni
    te ennek alapján úgy döntesz, hogy bevállalod és az a) verzió merül fel.

    Minek tartanád magad? Önzetlen hősnek?
    előzmény:
    Babyface83 (137)
    2014-09-10  21:40
  3. 2014. szeptember 12. 12:48249.
    Persze, hogy felborul mindenki élete. De ha kikérik az egész család véleményét, és a legtöbben kényelemből nemet mondanak (valamire, ami azt sem tudják, tényleg gondot fog-e okozni nekik, és mennyit), akkor egy tág családi kör dönt az illető gyermek élete felől? Vajon hány sérült ember születne meg, ha tényleg joga lenne mindenkinek beleszólni ebbe? Mondtam már korábban, szerintem ez elsősorban etikai kérdés, és nem logikai. És azért borzongok ettől az eszmecserétől, mert így csak oda lyukadunk ki, hogy a sérülteknek nincs helye a mi világunkban, nincs joguk felbolydítani a mi jó kis életünket. Én meg azt gondolom, hogy mindennek van oka és értelme. Ha az a beteg élet csak egy embert is megváltoztat, önzetlenebbé, segítőkészebbé tesz, máris értelmet nyert. Mindannyiunk érdeke, hogy jobb legyen a világ, mert mi sem leszünk mindig ép és erővel teli emberek. Ha mi sem vagyunk hajlandók áldozatokra, nem is várhatjuk el, hogy majd amikor gyengék leszünk, kapjunk egy pohár vizet, vagy egy jó szót másoktól. Nem, nem hiszem, hogy az előre gondoskodás, megfelelő anyagi biztonság meg tudja oldani ezt a kérdést, mert az olyan könnyen elmúlik. Elég, hogy csődbe menjen a bankunk, leégjen a házunk, stb. De ha vannak jó emberek körülöttünk, az még ilyen esetekben is átsegíthet minket. Én közösségben gondolkodom, és a családban. Egyedül csak addig jó, amíg jol megy sorunk. 
    A civil szférában dolgozom, és azt látom, hogy a közösségben gondolkodás hatalmas dolgokra képes. Én ezt a világot akarom élni, nem azt, ahol mindenki boldoguljon úgy, ahogy tud, s aki nem tud, hát így járt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (246)
    2014-09-12  12:23
  4. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2014. szeptember 12. 12:48248.
    Ezért lennék én is kíváncsi a válaszra. Anyósomat már nem tudom megkérdezni, pedig őszintén érdekelne a válasza. Ő szegény a saját sorsa felől nem dönthetett, mert nem tudta, hogy ilyen sérült lesz a gyermeke.
    Idegileg-fizikailag tönkremegy a környezet, ezt lehet szépíteni, de attól még igaz. Tönkrementek ebben a szülők is, és most mi kerültünk "sorra". 
    A sógornőm az egyetlen, aki köszöni, jól van, a szervezete mint a vas, 100 évig is élhet nyugodtan, ahogy itt írták mások is, én is azt tudom róla elmondani, hogy ő boldog, mert ami őt érdekli, az maradéktalanul megvan az életében.
    Az már persze más kérdés, hogy nekünk milyen az életünk...és úgy döntöttek a mi életünkről, hogy beleszólásunk nem volt.

    előzmény:
    lady1986 (247)
    2014-09-12  12:34
  5. 2014. szeptember 12. 12:34247.
    Na pont ezt a részét nem akarják sokan se felfogni, se elfogadni, amit te is írsz.

    Nincs igazán jó alternatíva, mert vagy a hátramaradt családnak kell a sérült ember élete végéig szolgálatban állni, vagy marad az intézet, amit fizetni kell, ahol tényleg csak vegetálhat a sérült ember. Jó ez? Biztos? 

    ( És nem, nem azokra gondolok, akik többé-kevésbé tudnak önállóan élni, enyhe mozgássérültek, művégtaggal élők, siketek, gyengénlátók például. Hanem tényleg leginkább az ágyhöz kötöttekre, a zöldséggel egyenlő agyi funkciókkal bírókra és hasonlókra.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (246)
    2014-09-12  12:23
  6. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2014. szeptember 12. 12:23246.
    Sokáig gondolkodtam, hogy érdemes-e egyáltalán írni a témáról. De olvasva a hozzászólásokat, úgy érzem, hogy le kell írnom.
    A kérdés, amit feszegettek, engem is nagyon érdekelne: az a szülő, aki TUDJA, hogy olyan gyermeke lesz, aki önálló életre soha nem lesz alkalmas, végiggondolja-e, hogy a döntésével nem csak a saját, de az egész családja életét és sarkaiból fordítja ki?
    Nem az apukára gondolok elsősorban, feltételezem, hogy vele azért megbeszélik a továbbiakat.
    De ha a gyermekem élete végéig segítségre szorul, akkor tovább is kell gondolkodni. Pontosan arra, amit itt páran feszegettek már, arra az időre is kell gondolni, amikor én/mi, azaz a szülők már nem leszünk, de az addigra felnőtt, vagy középkorú gyerekem ugyanúgy segítségre szorul, mintha még mindig kisgyerek lenne.
    Saját tapasztalatból érdekelne ez a kérdés. Nekem van egy sógornőm, aki ugyan ma már 62 éves, de a mindennapjai csak akkor léteznek, ha mindig van körülötte valaki, aki ellátja. Öltözni csak úgy tud, ha a kezébe adod a ruhadarabokat, még akkor is előfordul, hogy fél óra múlva még mindig ugyanabban a pózban áll, mert forgatja, forgatja, képtelen eldönteni, melyik a ruha eleje, és a háta. Egy szelet kenyeret nem tud magának szelni, egy mikrót, egy gázt nem tud begyújtani, fürdésnél mellette kell állni és "vezényelni", ha azt akarod, hogy ne csak üljön a kádban és pacsálja a vizet.
    Szellemileg egy óvodás szintjén áll, de ahogy idősödik, az összes korral jövő bogár is fennáll, azaz makacs, erőszakos, hisztis, nyafogós. 
    Sorolhatnám még napestig a dolgait, de szerintem a lényeget érti mindenki: amíg él, a környezete keze kötve van, az év minden napján, a nap minden órájában.
    Mondhatnátok, hogy intézet, de kinek lenne lelke betenni egy intézetbe azt az embert, aki családban élt 50 évig, amíg a szülei meg nem haltak?
  7. 2014. szeptember 12. 12:22245.
    Nos amit az elsö hozzaszolasomban irtam, hogy kicsit sem közelednek az allaspontok egymashoz, beigazolodott.

    Ugyenezt a hsz-t ha megnezed, uj hozzaszolaskent irtam, a sajat gondolataimat, erzeseimet foglaltam össze.
    Te rögtön erintve erezted magad, kiragadtal belöle dolgokat. A következö hsz-ben, ha lattad, idezöjelbe tettem a "taborotok" "megölni" szavakat,  mivel altalanossagban fogalmaztam. Senkinek nincs joga valoban itelkezni masok döntese fölött. Olyanoknak sincs, akik serült gyemerket nevelnek olyanok felett , akik gyermektelenek. Ez termeszetesen forditva is igaz.

    Azt mondjak, egy anya hatterbe szoritja a sajat igenyeit, kivansagait a gyereke javara. Az a nö, aki mindenaron szeretne anya lenni, de lemond a gyerekvallalasrol, mert beteg lenne a gyereke, az a nö akkor micsoda?

     
    előzmény:
    renovo (240)
    2014-09-12  12:06
  8. 2014. szeptember 12. 12:18244.
    Nos igen, a koncepció, amiről beszéltem elsősorban ott kezdődik, hogy az ember ÉSSZEL képes legyen egy nagyon komoly önvizsgálatot tartani.
    előzmény:
    KN18 (241)
    2014-09-12  12:12
  9. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 12. 12:14243.
    Azt írtad figyelmeztették a szülőket, hogy nagy valószínűséggel sérült lesz a gyerek. Erre írtam, hogy nem rizikóznék.
    Tudatosan, soha nem tenném ki a gyerekem annak a szégyennek és megaláztatásnak az nagy anyaság égisze alatt, hogy azzal a tudattal kelljen élnem, hogy ha meghalok, majd más fogja pelenkázni, szondáztatni. Hogy tudom egész életében rám vagy másokra lesz utalva.
    előzmény:
    Babyface83 (226)
    2014-09-12  11:26
  10. 2014. szeptember 12. 12:13242.
    De könyörgöm, nem kövezzük!

    Annyit mondtunk, - egy-két szélsőséges hsz-től eltekintve - hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN nem értünk egyet egy ilyen döntéssel és próbáljuk vázolni a miérteket. Vagy egyet nem érteni sem szabad?
    előzmény:
    renovo (240)
    2014-09-12  12:06
  11. 2014. szeptember 12. 12:12241.
    Pont ugyanígy tévedhet egy szülő is! Azt gondolja, azt hiszi ő képes lesz megbirkózni a feladattal, hogy egy beteg gyereket gondozzon. Aztán megszületik és rájön az anya, hogy az elkövetkező életében csak anya lehet 24 órában és semmi más, mert a gyermek állapota ezt kívánja meg. Le kell mondani minden egyébről mert az élet ezt hozta, lehet kezdetben még akad segítsége, de később már nem. Ez is tévedés. Aztán beadja egy otthonba, de ő megpróbálta, csak nem sikerült.
    előzmény:
    Babyface83 (226)
    2014-09-12  11:26
  12. 2014. szeptember 12. 12:06240.
    Személy szerint egyszer sem írtam le a "megölni" szót, és meg sem köveztem senkit. Még azt is írtam, hogy én magam sem tudom, mit tennék, ha döntenem kéne. Biztos, hogy arra reagálsz, amit írtam? Azt kértem, ne kövezzétek azokat, akik betegen, problémákkal is vállalnának egy gyereket. Óriási különbség.
    előzmény:
    Sushi (236)
    2014-09-12  11:53
  13. 2014. szeptember 12. 12:06239.
    "De remélem, eltartja magát a saját munkájából, lesz majd saját családja, vagy ha nem, akkor majd egyedül, vagy akár egy kis fizetett segítséggel elboldogul. Nem tervezem, hogy élete végéig én viselem gondját. Miért, te mit teszel, ha váratlanul baj éri a gyereked, vagy akár a férjed? Mi értelme ezen lovagolni? Az én dolgom az, hogy addig úgy neveljem, és olyan környezetet alakítsak ki neki, amelyben jól érezheti magát, magabiztos és hasznos felnőtté válhat. Ha ez megvan, a többi jön magától"


    Ez volna az?

    Mondjuk nálad nem is kérdés, mert nem olyan jellegű a gyermek fogyatékossága, hogy AMIATT ne tudna önálló életet élni.
    Én arra lennék kíváncsi, hogy arra van-e koncepció, ha valaki egy olyan gyereket szülne meg, akiről tudja, hogy nem fog tudni önállóan gondoskodni magáról.

    Ahogy valaki nagyon jól leírta, egy egészséges gyerek esetében még mindig nagyobb a lehetőségek tárháza, mint egy sérült esetében, ha baj van a családban.
    előzmény:
    renovo (234)
    2014-09-12  11:45
  14. 2014. szeptember 12. 12:02238.
    De, szó szerint a boldogságom lett megkérdőjelezve abban a hozzászólásban, amire a válaszomat írtam. Igen, talán boldogabb lenne a gyerekem, ha ép lenne, de nem ép, ő ilyen. Elég fölöslegesnek látom, hogy azon gondolkodjak, milyen lenne, ha...
    A szakirodalom szerint, amikor az embernek sérült gyereke születik, akkor éppen olyan gyászfolyamaton megy keresztül, mint amikor elveszítjük közeli hozzátartozónkat. Ennek az első lépése az, hogy az ember el sem akarja hinni, úgy tesz, mintha..., majd összeomlik, bűnbakot keres stb. Míg eljut arra a pontra, hogy elfogadja, hogy ez van, és megkeresi a lehetőségeket, hogyan lehet minél teljesebb életet biztosítani a gyereknek. Onnantól már nem foglalkozunk ilyen hülyeségekkel, hogy bezzeg, ha nem ilyen lenne! Van olyan szülő, aki viszonylag hamar eljut erre a pontra, más később, megint más soha. Olyan szülőkkel vitatkoztok most, akiknek sikerült, és éppen azt kéritek számon, hogy miért így gondolkoznak. Akiknek nem sikerül végigmenni a gyászfolyamaton, azoknál lesz igazán keserves a család, és maga a gyerek élete is. És ezt megintcsak nem a saját fejemtől mondom, hanem a szakirodalmi olvasmányaimból, a saját tapasztalataimból, és számos, fogyatékkal élőkkel dolgozó, pszichológus és gyógypedagógus elmondásából, akikkel valamilyen oknál fogva kapcsolatba kerültem.
    előzmény:
    asztanaviszta (233)
    2014-09-12  11:40
  15. 2014. szeptember 12. 11:56237.
    Pont erről van szó, vagyis pont erre nem ír itt senki semmit, mint ahogyan arról sem, hogy ki az aki önzetlen lehet, ki az aki ma ezt megengedheti magának.

    Egy egészséges gyermek fejlődik, mind szellemileg, mind testileg az képes lesz önálló életet élni.
    Ezzel szemben nagyon sok esetben egy sérült gyermek fejlődése lényegesen több időt vesz igénybe, sok esetben meg is áll a fejlődés, majd a kamaszkort követően hagyatás veszi kezdetét.
    Írtam már itt a 19 éves kislányról. Nos ő kb. 8-10 éves koráig viszonylag szépen fejlődött és fejleszthető is volt. Bottal tudott önállóan járni, igaz csak rövid távon.
    Ma kb. 100 kg, segítség, járókeret nélkül nem tud közlekedni, az állapota rohamosan romlik és míg gyerekkorában volt, apuka és nagy fiú testvér, akik a fizikai teendőkbe be tudtak segíteni, addig ma már anyukának egyedül kell megbirkóznia mindennel. A nagy fiú elvégezte az egyetemet, más városba ment dolgozni, apának új felesége, új gyereke van ő már nem vesz részt személyesen az életükben.
    Az anya 45 éves, de kinéz 60-nak, lefogyott, munkát nem talál és siralmas az anyagi helyzetük. És erre gondol babyface83, hogy ez egy boldog élet?
    előzmény:
    cabron (227)
    2014-09-12  11:28
  16. 2014. szeptember 12. 11:53236.
    Olvastam a hsz-ket. Azert azt sem tagadhatod le, hogy a ti "taborotkbo" jöttek olyan hangok, hogy "megölni" a beteg magzatot nem lehet, es lam milyen szeretetgomboc lesz/lett belöle.

    Igenis, önigazolasnak erzem, ahogy bizonygattok. 

    Örülj neki, ha a te eleted nem ilyen, es öröj neki, ha neked ezer szazalekban lesz olyan segitöd, aki ugyanugy es ugyanannyit tesz a gyerekedert mint te. 

    A kerdes azonban meg mindig az: ha valaki tudja, hogy beteg lesz, miert kell megkövezni, ha hosszu tavra gondolva ugy dönt, esszel, hogy nem vallalja? Mert csak az az elfogadthato szamotokra, ha majd lesz valahogy, de neeeem eeeeeen nem ölöm meg azt a magazatot. 

    Tudod, en azt mondom, mindenkinek joga van mindenhez. A hatar ott van, ameddig elmehetek, ahol a masik ember joga kezdödik. A magzatnak joga van megszületni es elni. De nincs joga ahhoz, hogy masik ember eletet - feltehetöen - "tönkretegye".

    lehet tovabb kövezni
    előzmény:
    renovo (229)
    2014-09-12  11:33
  17. 2014. szeptember 12. 11:48235.
    Na, keresd ki, idézd légy szíves, melyik hsz-emben írtam ilyesmit!

    Arra a kérdésemre nem válaszoltál, hogy miből gondolod, hogy önzetlen dolog a TE értékítéleted szerint meghozni egy olyan döntést, ami más emberi lénnyel is kihatással van?



    előzmény:
    Babyface83 (228)
    2014-09-12  11:30
  18. 2014. szeptember 12. 11:45234.
    Én leírtam az elképzelésem. És szívesen olvasnám az ép gyereket nevelő szülők kocepcióit, mert nem pontosan értem, mit vársz. Az lenne a gyerekvállalás előtt a koncepció, hogy anya otthon ül x évet, addig apa pénzt, keres, aztán gyerek oviba, iskolába, egyetemre, majd edolgozni kezd, elköltözik otthonról, megházasodik, s onnantól a saját maga ura? Mert ez nem koncepció, ez csak egy szép és rózsaszín felhős elképzelés arról, hogy mit szeretnél. Alapul véve ehhez az aktuális helyzeteteket. Ami szintén gyorsan változik. Pl: anyukát nem veszik vissza  a munkahelyére, vagy apa marad munkanélküli, a svájci frank hitelük szökik az egekbe, vagy éppen a nagymama betegszik le súlyosan, és valakinek ápolnia kell őt, esetleg megfizetni valakit, hogy ezt tegye.
    Szóval, hadd halljam a koncepciókat! Hogy kéne ezt helyesen gyereket vállalni?
    előzmény:
    cabron (227)
    2014-09-12  11:28
  19. 2014. szeptember 12. 11:40233.
    Szerintem itt nem a boldogságodat kérdőjeleztük meg.
    Viszont akár bevallod, akár nem, te is tisztában vagy vele, hogy te is, a gyereked is sokkal boldogabb, gondtalanabb lehetne, ha egészséges lenne.
    előzmény:
    renovo (229)
    2014-09-12  11:33
  20. 2014. szeptember 12. 11:38232.
    Azért van egy különbség. Ha az egészséges gyerek szülője meghal, jobb eséllyel találnak neki nevelőszülőt, jobb eséllyel tud önálló talpra állni. Míg ha egy sérült gyereké, akkor jobb esetben valami rokonhoz kerül, ha nincs, akkor intézet és neki bizony nehezebben találnak majd nevelőszülőt, főleg ha olyan fokú a sérülése. Mivel aki gondozásba venné, annak is ott lebegne a kérdés, hogy vajon ha úgy alakul, ki veszi át a sérült ember gondozását a családban helyette. És míg mondjuk egy vérszerinti nagyszülőnek jobbára eivdens hogy átvegye, addig a befogadó szülő rokonságának nem feltétlenül az. Egy egészséges gyerek előbb-utóbb saját talpra áll, a másik nem. 

    Különben meg emlegetted,  hogy mert anyagi oldalról van nézve a dolog. Onnan is nézni kell. Ugyanis ha nem tudod neki biztosítani azokat a gyógyszereket, segédeszközöket, fejlesztéseket amik a többé-kevésbé normális életükhöz szükséges, azzal csak a már eleve beteg gyereket szívatod meg. Tehát mondjuk két minimálbérre, lakáshitellel, esetleg még 1-2 gyerekkel nem igen kéne a 21-re még egy lapot húzni, de ez csak az én véleményem. 
    előzmény:
    Babyface83 (212)
    2014-09-12  10:02
  21. 2014. szeptember 12. 11:34231.
    A cikk eredetileg azokról az esetekről szólt, ahol előre, pontosan lehet tudni, hogy a születendő gyerek sérült lesz.
    A Down szindróma ezek közé tartozik. (persze, hibaszázalék mindig van)
    Ennek a tükrében kellene vitázni.
    előzmény:
    Babyface83 (226)
    2014-09-12  11:26
  22. 2014. szeptember 12. 11:33230.
    Az is a gyerek érdeke, ha a család belátja, hogy xy dolog miatt képtelen lenne megbirkózni egy ilyen helyzettel.
    előzmény:
    Babyface83 (222)
    2014-09-12  11:12
  23. 2014. szeptember 12. 11:33229.
    Ez nevetséges. Képzeld csak el, te milyen lennél, ha számodra ismeretlenek azt kérdeznék tőled hitetlenkedve, hogy "biztosan boldog vagy te a gyerekeddel, vagy akár a férjeddel? Nem lehet, hogy önigazolásként mondod, hogy minden rendben van? Mert az én gyerekem, férjem sokkal jobb, és úgy látom, a te életed nagyon rossz lehet úgy."
    Több éve sérült gyereket nevelek, olyan helyen dolgozom, ahol foglalkozunk sérültekkel, mégis az én szavam kevésbé hiteles, mint azé, akinek csak ép gyereke van, a munkahelyén lát sérülteket (viszont azt sem árulta el, hogy milyen minőségben látja őket, fejlesztő, ápoló, papírmunkát végző, vagy akár takarító, mert nagyon nem mindegy.)
    Sőt, aki felnőtt sérültként szól hozzá, ő sem hiteles. Ő is csak ámítítja magát.
    Azt mondod, agresszívan védjük az álláspontunkat. Ami konkrétan az, hogy mindenki úgy tesz, ahogy akar a saját életében, csak ne minősítsük rossz anyának azokat, akik nem úgy döntenek, mint ti.
    Természetesen minden úgy van, ahogy mondjátok. Valójában én is egy megkeseredett nő vagyok, a gyerek születése óta minden éjjel sírok a paplan alatt, és imádkozom, hogy a férjem még holnap is mellettem maradjon, egyetemet sem tudtam végezni, munkába sem tudok járni, fejvesztve futok egyik orvostól a másikig, hogy valaki hozza már helyre a gyerekem nem kezelhető állapotát, és szégyenkezve rejtem el őt a világ elől, hogy ne okozzunk másoknak kellemetlen perceket a látványunkkal. Milyen jó, hogy mindezt végre én is felismertem, köszönöm!
    előzmény:
    Sushi (215)
    2014-09-12  10:33
  24. 2014. szeptember 12. 11:30228.
    Többször leírtad, hogy aki tudatosan vállalja a beteg babát, az betegségre, szenvedésre ÍTÉLI őt, a saját érdekeit, meggyőződését, hitét a gyerek érdekei elé helyezve. Ez szerintem magyarul azt jelenti, hogy önzőnek tartod az ilyet.
    előzmény:
    cabron (225)
    2014-09-12  11:21
  25. 2014. szeptember 12. 11:28227.
    Eddig még senki nem írta le személyes tapasztalata alapján, hogy milyen az, amikor ő maga már valamilyen oknál fogva nem tud gondoskodni sérült gyermekéről, és nehezményezem, hogy az itt hozzászólók nem is akarnak ebbe belegondolni. Erre értettem, hogy nincs koncepció.

    Ezt a részét a dolognak én viszont napi szinten látom. Szülői és gyerek oldalról is. Na, az már nem olyan rózsaszín felhő, hogy szeretetgombóc és egyebek.
    előzmény:
    Babyface83 (217)
    2014-09-12  10:47

Címlap

top