Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van rá képességed?

Kerdejel
Létrehozva: 2014. szeptember 5. 14:17
az a baj, hogy hiába keresek a neten olyan hírek után hogy csoportosan gúnyoltak, megbélyegeztek, és és szándékosan érzelmi sokkba hergeltek egy 4 éves korától kihasznált lányt nem találok semmit. :(

őszintén szólva ha a média nem kapná fel ennyire és nem szembesülnék mindig vele, hogy mennyit csöpögnek az emberek megerőszakoltakon, akkor engem sem zavarna ez. Pontosan erről írtam, hogy emiatt érzem magam egyetlennek.

Pedig mikor mindez elkezdődött boldog voltam, bolondos, senkit se piszkáltam, csak szerettem volna magam lenni. - Ezt üzenem azoknak, akik elkezdték a bántást.


és igenis figyelmet szeretnék. Akkoriban amikor még a boldog-bolondos-lány korszakomat éltem, mert hittem a békében,a nyíltságban, és a szabadságban nem akartam figyelmet az ügyemmel kapcsolatban. De minél elutasítóbbak az ügyemmel kapcsolatban annál inkább kívánom már szinte agresszíven kívánom a figyelmet!

néha már azt érzem legszívesebben meghúznám valaki haját és magamhoz rángatnám csak hogy egyszer a tetves életbe érdekeljen valakit az életem!!! És ne kínozzon!!  És ezek az érzések valóban a rengeteg támadás miatt vannak bennem amiket én mai napig alaptalannak érzek. (még egyszer leírom gyengébbek kedvéért: akkoriban, mikor kezdték vidám voltam)

A leggyengébbek kedvéért: Szándékos és élvezeti értékű bántalmazásról van szó!

Szóval még mindig adott a kérdés: Miért csak velem, és miért ennyire kegyetlenek az emberek? (miközben egy cikken meg a tvben zokognak)

Azért mert én voltam - "merészeltem" - annyira nyílt lenni, hogy meséltem róla??

Vagy mi?

Ja, és valaki írta, hogy a kilépés a kulcs, nos habár én kiléptem, ettől még megmaradt a nyoma, az emléke a dolognak, tehát a fejembe van vésve, hogy csoportosan aláztak, mint amúgy is megerőszakolt lányt. Az, hogy ott vagyok-e vagy sem, nem tünteti el ezeket a megtanult információkat. Az elme tanul, az én elmémben pedig egyelőre az lett tudatosítva, hogy velem ez természetes stb stb. és ezt nem fogja befoltozni az, hogy elhagytam az ilyen bántalmazó csoportokat.

Ha csak egy helyről ért volna elhihetitek, hogy nem érintene ennyire mélyen, ellenben egy tucat oldalról történt, rengeteg ember, így tehát elkezdtem természetesnek hinni.

Itt már csak az a kérdés, valóban az-e, illetve hogy akik ezt tudják, képesek e elhitetni velem az ellenkezőjét: azaz hogy NEM, nem természetes. -  Racionális érvekkel alátámasztva. (Várom!)



Felőlem vitafórum is lehet belőle, akinek van válasza a kérdésekre az leírja, és így tovább,és én majd kibogózok belőle valamit. Akinek nincs válasza a feltett kérdésekre, az nem ír.

Ezen kívül, ha valamit nem értesz velem kapcsolatban, javaslom, hogy a légből kapott fantazmagóriák helyett, inkább kérdezz engem, hátha tudok rá válaszolni. Így elkerülhető a vádaskodás is, ami tudjuk, hogy a rosszindulatú buta emberek ismérve. De személyeskedő vitákba nem megyek bele, csak az adott kérdesekre válaszolok, és ha válaszoltam utána folytatjuk az eredeti kérdéseimmel, amiket vastaggal kijelöltem.

ÉS aki mégegyszer a bántalmazásos előéletemmel jön, aminek ehhez tényleg csak nagyon érintőlegesen van köze, vagy a személyiségemmel jön, esetleg még a múlt és a jelen, fogalmával sincsen tisztában, annak nem válaszolok. Csak racionális, tárgyilagos,miért kérdésektől nem félő, egózástól mentes, intelligens kommentekben bízom./>Valaki egyszer azt mondta: Ezt talán azoktól kéne megkérdezned, akik bántottak, csak ők tudhatják a választ. A magukra ismerők számára agyomlasztó kérdéseket azért kényszerültem újra feltenni, mert eddig érdemi választ nem kaptam.

Ha megkaptam a válaszokat, - azokat a válaszokat amik konkrétan a kérdéseket válaszolják meg - , tovább lehet lépni.

Úgy gondolom nem kell pszchihológusnak lenni, hogy aki akar ezen pont annyira el tudjon gondolkozni, mint azon, hogy egy anya hogyan vigye bölcsibe a gyerekét, és a többi topik. Nem engem kell megfejteni, nem engem kell támogatni, csak kérdésekre kell válaszolni. Akár egy dolgozatnál.

Már aki akar természetesen. Aki nem akar, az ne fecsérelje rám az idejét.
  1. 2014. szeptember 6. 18:4226.
    - sokan azt mondják, azért mert áldozattípus vagyok. de én még így sem értem ez mitől lenne mentség a rossz szándékú emberekre. a szándék, a kényszer a lelkükből jön.
    - é miért foglalkoztat hogy miért olyanok?
    - mert sokan vannak
    -Azért mert figyelmet szentelsz nekik, amit másoktól nem kapnak. Ez ugyanolyan mint amikor a neten van egy troll, mindenki leszarja, de van mondjuk egy ember aki válaszolgat neki, akkor rá fog rászállni. Egyrészt. Másrészt meg túl nyitott vagy a sérelmeiddel kapcsolatban. Jobban meg kéne válogatnod kinek vagy hajlandó megnyílni, mert sokan arra használják más emberek gyengeségét hogy a saját egójukat táplálják, vagy hogy ne a saját szánalmas kis életükkel kelljen foglalkozni.
    szerintem nem érdemes ezzel foglalkozni. úgy sincs rá kielégítő magyarázat. javarészt genetika, nevelés és környezeti hatások kérdése hogy ki milyen ember lesz
    - akkor mindenkivel ilyenek lennének akin fogást találnak, függetlenül attól milyen traumát szenvedett el?
    - Igen. De azért ilyen extrém esetben mint a tiéd inkább csak az interneten. Szerintem.
    Itt az emberek többsége nem vesz komolyan semmit, meg azt hiszik hogy kibaszott viccesek. Főleg ha többen vannak. Egymásnak próbálnak imponálni a másik kárára.

    Azt akartam írni hogy mint a majmok, de a majmok nem csinálnak ilyet.
    Általában azok viselkednek így akiknek egyébként siralmas életük van.
    Szóval szerintem ne vedd magadra ezeket.
    - az ember az interneten ugyan az, mint a való életben nem? furcsa, hogy az emberek mindig úgy beszélnek a neten nicknevekről, mintha nem is élnének. azt mondjék "csak nickek" én viszont tudom, hogy emberekről van szó, személyiségekről, lelkekről
    - Miért mi másról? :D
    ne tedd ki magad a lehetőségnek hogy valaki valamivel meg tudjon bántani
    hát igazából azért maradtam olyan sokáig mellettük és kérleltem őket hogy fejezzék be, és mondtam el nekik mennyire fáj, mert őszintén hittem benne hogy van bennük jóság... és számomra a jóság egy olyan dolog, ami nem kivételez senkivel és semmivel. azt hittem nem lehetnek az emberek ennyire lélektelenek.
    azt hittem hogy csak tévednek, és ha erre rájönnek akkor majd békén hagynak

    - Ha fognánk 10 kisgyereket, bezárnánk őket egy hatalmas erdős területre 20 évre aztán 20 év után megnéznénk mi van velük ugyanolyan vadállatokat látnánk mint az erdő többi lakója.



  2. 2014. szeptember 6. 17:4525.
    idézet:
    Csendike (26)
    2014-09-06 06:58:44
     Brian Cox: The problem with today’s world is that everyone believes they have the right to express their opinion AND have others listen to it. The correct statement of individual rights is that everyone has the right to an opinion, but crucially, that opinion can be roundly ignored and even made fun of, particularly if it is demonstrably nonsense!
  3. 2014. szeptember 6. 10:2224.
    Úgy tűnik te azonosulsz vele. A bökkenő csak az, hogy aki egy bizonyos szint felett áll, annak feltűnik hogy beteg. Jól írod, normál ésszel szemben védtelen az átlag ember. És ezt most levezetem logikailag hogy mit írtál, mert neked nem fog menni. Az átlag ember jelenti a többséget, őket nevezed védteleneknek. Ergo, van egy kisebbség akiket normálnak nevezel. Akkor áruld már el, ki megy le kinek a szintjére?
    Ha a nagy gondolataidat elő szeretnéd adni, akkor vigyázz a logikai bukfenceidre, még beletörik az elméd.
    Én pedig nem gonosz vagyok hanem átlag feletti, a te szavaiddal élve ... normál.
    idézet:
    Alinee2 (25)
    2014-09-06 06:54:50
    én ezt írtam:



    'Hallgass rám, hagyd a fenébe!
    A gonoszt csak egy hasonszőrű értheti meg.
    Te pedig nem akarod gondolom annyira megérteni, hogy arra a szintre menj le.
    Normál ésszel a nem normállal szemben védtelen az átlag ember."

    te olvasatodban:
     


    "Jól írod, normál ésszel szemben védtelen az átlag ember"

    valóban nem értem, de ez legyen a legkisebb gondom:))
  4. 2014. szeptember 6. 08:3023.
    Részemről az az utolsó kérdés.
  5. 2014. szeptember 6. 08:2022.
    Jóreggelt! Látszik, hogy nem voltál képes megérteni a mondatokat amiket írok, és csak a saját magad igazát fújod. (Szerintem - nyilván szerinted meg nem. Ezzel nincs semmi gond, nem kell emiatt majd harcoskodni.) Nincs értelme vitába/beszélgetésbe bonyolódnunk. Nem azért mert nem fogadom el amit mondasz, majd kinézem belőle az építő jellegűeket és azokat amikben igazad van (nem csak pozitívat tekintek igaznak)  - hanem azért, mert fölösleges olyan emberrel beszélgetni valamiről, akinél az az érzésem, hogy nem értelmezte megfelően a szavaim, és képtelen egyébként elvonatkoztatni a személyemtől. Persze érvelhetnék, rámutathatnék hol érzem a hibát, de akkor  csak újra leírnám amit eddig is, azt pedig minek tegyem meg. Az utolsó mondatodat köszönöm szépen, az életigenlő volt.

    Úgy gondolom maga a téma és a témához társított érzésem a depresszív, én magam viszont nem - csak akkor leszek az, ha hagyom magamon eluralkodni! Aki közelebbről ismer az mosolygós, törődős, kellemes jelenségnek tart, aki nem állandóan magáról beszél és harcol a problémái ellen, ezen kívül előrelátóan elmagyarázza társainak mit kell tenniük, ha esetleg mégis baj lesz. Ők az "egészet" látják, itt csak egy-két szelet jelenítődik meg, de ezeket a szeleteket nem szabad összetéveszteni a teljes egésszel. (Remélem érthető az elvont fogalmazásom.)
    Ui: A dicséretet és krav-magát csak azért írtam, hogy észrevedd, nem állandóan a magam sajnáltatására fókuszálok. Egyébként szeretek megdícsérni embereket, szeretek megköszönni is dolgokat, és szeretek kellemes dolgokat éreztetni az emberekkel. Remélem nem gond, hogy ilyen a hozzáállásom! Azt semmiképp sem gondolom, hogy kitüntetett lennék és csak az én dicséretem számítana. Szerintem mindenkié számít, az embereknek kölcsönösen jó érzéseket kell adniuk egymásnak, különben meghalnak belül.
    Elbúcsúzom, szia.


    Legutóbbi kérdésemre még nem jött válasz, remélem fog.


    Egymással veszekedni pedig ne itt álljatok le - még mielőtt elkezdené bárki is...
  6. 2014. szeptember 6. 00:4621.
    Amúgy 14 év tényleg bitang sok, vagy csak én gondolom annak?
  7. 2014. szeptember 6. 00:2220.
    Terdszeli:
    Nekem az az opció jutott eszembe, hogy mivel annyira érzéketlenül / érzelemtelenül állok hozzá a múltamban történtekhez, ezért azt a jelenben újra és újra megpróbálom kiélni, és úgymond másokon levezetni. Ez nem tudom mennyire lehetséges... Te tűnsz az egyik legértelmesebb tagnak, hát majd mond meg.
    idézet:
    Kerdejel (12)
    2014-09-05 22:36:25
    Nekem errol a haritas jut eszembe amikor a latszolag semleges szavak is
    erzemileg kritikusan erintik a szemelyt . Kulonben a betegsegbemenekules is egyfajta haritas.
    előzmény:
    Kerdejel (11)
    2014-09-05  22:36
  8. 2014. szeptember 6. 00:1219.
    Nem ismerem a topik inditot,de ilyen kommentet egy tema ala soha nem irnek,leven nem tudhatod h mit elt at,milyen traumai vannak es mit valt ki belole a hozzaszolasod.

    Empatia.

    Nehezen beszerezheto,de fejlesztheto.
  9. 2014. szeptember 5. 23:5018.
    Ezt le kell zárnod, hogy végre élhessed az életedet.
    Nem szabad tovább hagynod, hogy rád telepedjen a múlt!
    Költözz el, legyenek teljesen új emberek körülötted, akiknek véletlenül se kezdd el mesélni, mi volt.
    Ne nézz vissza, csak előre!
    Sok erőt kívánok hozzá!
    előzmény:
    Kerdejel (15)
    2014-09-05  23:04
  10. 2014. szeptember 5. 23:3317.
    Kozossegeknek kettos ereje van, egyfelol gatol masfelol ved , mindenki sajat maga ertekeli ennek szamara gyumolcsozo vagy gatlo erejet.
    Sokszor felre is ertikm ha valaki ova int valakit valamitol . Ezt lehet gatkent, beavatkozaskent, is ertekelni , de lehet hogy megkimelni akarja a csalodasoktol . ezt mindenki maga hatarozza meg, hogy mit kiert es mikent eli meg. Ha sok a negativ erzelem akkor azon bizony erdemes elgondolkodni /a miertrol ?/
    előzmény:
    Kerdejel (15)
    2014-09-05  23:04
  11. 2014. szeptember 5. 23:2716.
    . De fórumokon nagyon nehezen funkcionálok, az emberek általában meg se értenek

    Akkor beszelj irj ugy hogy ertheto legyen szamukra is,vagy szukitsd ugy le, hogy azt a valaszt kapd amit szeretnel .
    Kulonben a forumokon pont az eltero velemenyek a jok, hiszen mindenkinek joga van sajat velemenyet fenntartani adott temakorben .
    Nem kotelezo az hogy tetszen vagy sem nekunk .
    előzmény:
    Kerdejel (15)
    2014-09-05  23:04
  12. 2014. szeptember 5. 23:0415.
    Nemnagyon gondoltam ezt az állításom az az igazság... Csak arra gondoltam, hogy mivel sok mindenkinek elmondtam a dolgaimat, utána meg mindig valamiért úgy alakultak a dolgok, hogy belekerültem ebbe az áldozat szerepbe, volt miért áldozatoskodni, szenvedni. Nem azt mondom, hogy kiharcoltam, mert alapvetően normálisan el tudok lenni az emberekkel, csak tudattalanul valamiért elkezdődött és már nem volt vissza út, én lettem a "legkisebb pont". Régebben a magán kapcsolataimba is telis volt ilyen, de ma már érdekes módon nem jellemző. Azt már tudom, hogy ha közelebbi kapcsolatot szeretnék kit, milyen személyiségeket kell keresni. De fórumokon nagyon nehezen funkcionálok, az emberek általában meg se értenek.
    előzmény:
    Zsánna (14)
    2014-09-05  22:45
  13. 2014. szeptember 5. 22:4514.
    mire gondoltál, hogyan vezeted le másokon?
    előzmény:
    Kerdejel (11)
    2014-09-05  22:36
  14. 2014. szeptember 5. 22:4113.
    És még az is eszembe jutott, hogy mivel gyakorlatilag 14 évig voltam "csöndben" ezért ezt a csöndet folyamatosan ellensúlyozni próbálom azzal, hogy "mindenkinek az orrára kötöm" a történteket lépten nyomon.
    előzmény:
    Kerdejel (11)
    2014-09-05  22:36
  15. 2014. szeptember 5. 22:3912.
    Hallgass rám, hagyd a fenébe!
    A gonoszt csak egy hasonszőrű értheti meg.
    Te pedig nem akarod gondolom annyira megérteni, hogy arra a szintre menj le.
    Normál ésszel a nem normállal szemben védtelen az átlag ember.
    előzmény:
    Kerdejel (9)
    2014-09-05  22:31
  16. 2014. szeptember 5. 22:3611.
    Terdszeli:
    Nekem az az opció jutott eszembe, hogy mivel annyira érzéketlenül / érzelemtelenül állok hozzá a múltamban történtekhez, ezért azt a jelenben újra és újra megpróbálom kiélni, és úgymond másokon levezetni. Ez nem tudom mennyire lehetséges... Te tűnsz az egyik legértelmesebb tagnak, hát majd mond meg.
    előzmény:
    terdszelikatica (3)
    2014-09-05  20:56
  17. 2014. szeptember 5. 22:3110.
    engem régóta érdekel
    egy szituációban kell az ösztönös rutin, a leblokkolás miatt, és ahogyan régebben olvastam, ezeket gyakorolják be.
    előzmény:
    Kerdejel (7)
    2014-09-05  22:18
  18. 2014. szeptember 5. 22:319.

    Nagyon szeretném azt remélni, hogy nem azért ajánlod ezeket az oldalakat, mert azt hiszed a fő problémám a szexuális abúzus. A ténye nem izgat igazából, és erre már nem keresek kérdéseket, mert már megtaláltam a miértekre a választ.
    Az emberi gonoszság, és az abúzusommal, vagy pusztán a szenvedésemmel szemben tanusított reakciók, már más tészta.
    Azt mondod trollok. Ezek szerint a trollok, nem teljesen emberek, úgy értem a virutális térben megszabadulnak emberi mivoltuktól? Nincs lelkiismeretük? Nincs bennük jóság, csak gyilkolási, rombolási ösztön? Vagy tényleg arról lenne szó, hogy ha egy más lány lenne az én helyemben, vele is ez történt volna, azért mert valóban ennyi tömérdek mennyiségű emberben leledzik a keserűség, ami az interneten hatványozódva vetül ki?....
    Én a magam részéről igyekszem tárgyilagosan kezelni a dolgot, főleg, ha ilyen kérdéseket kell feltennem. Attól nyugszom meg, ha ismerem a miértekre a választ, a világ működését, ha kielemezhetem a mechanizmusát a problémának, vagy a probléma hordózójának, ami ez esetben az emberi elme. Tehát részemről ez nem az önsajnáltatásra épül, nem is arra, hogy az én személyiségem legyen a porondon, hanem a cselekvő cselekvésének a gyökerére. Ezt én úgy veszem észre sokan nehezen értik meg. Talán ha nem magamról írtam volna, hanem tényleg személytelenül tettem volna fel ezt, akkor az szerencsésebb lett volna...
    előzmény:
    Szállófelhő (2)
    2014-09-05  15:16
  19. 2014. szeptember 5. 22:288.
    Te is egyetlen téma alapján ítéled meg a személyiségem, anélkül hogy valójában meg szeretnél ismerni. Szerencsére az ismerőseim körében gyakorlatilag egyáltalán nem téma a nyűgöm-bajom, és ez is csak abban az értelemben nyűg, hogy szeretem megtudni a válaszokat mindenre amivel érintkezésbe lépek a világban. Hát most ezzel és erre. Ha figyeltél volna, amit leírtam. Az, hogy a múltkor volt egy depresszív kilengésem mindenkivel megesik. De nem tudhatod milyen vagyok valójában.
    Egyébként előző két kommentemben éppen megdícsértem valakit, másodikban pedig annyit mondtam neki, hogy krav-magára jár egy ismerősöm.
    A te kommented se építő, se vitajellegű nem volt a számomra.
  20. 2014. szeptember 5. 22:187.
    Krav-maga. Bár erről elég sok kétes pletyka terjeng.
    előzmény:
    Zsánna (6)
    2014-09-05  21:44
  21. 2014. szeptember 5. 21:446.
    mire jár?
    előzmény:
    Kerdejel (5)
    2014-09-05  21:36
  22. 2014. szeptember 5. 21:365.
    Remek ötlet, erre nem is gondoltam!


    Bár taekwondozni szeretek, és egyik ismerősöm jár kimondottan önvédelemre is 8sportra) de arra még nem mentem el.
    előzmény:
    Zsánna (4)
    2014-09-05  21:16
  23. 2014. szeptember 5. 21:164.
    Minden bántás vagy sérelem, bárkivel szemben jogtalan! - legyen, ember, növény, vagy állat, nincs kivétel.
    Miért történik? - mert így bizonyítják egyesek kétes hatalmukat mások felett.
    Állatvilágból lopnak, csak míg ott az erősebb a létfenntartásért harcolja meg a jogot, addig az ember saját kicsinyes egóját próbálja ily módon erősíteni, eredménytelenül.
    Miért éppen Te?
    Sokan azt vélik, aki jó, az balga is, és ezt be is próbálják minél gyakrabban bizonyítani.
    Amíg meg nem mutatod, nem kunszt rossznak lenni, addig nem szállnak le rólad.
    Természetesen vannak határok, ami alá erkölcsileg egy normál ember soha nem tudna lemenni.
    Amíg nem állsz ki magadért, amíg nem harcolsz, mi is változna, hiszen más soha nem teszi meg helyettünk.
    Nem vagyok a helyedben, de azt gondolom, nem pszicho segítséget vennék igénybe.
    Elmennék egy önvédelmi klubba tagnak, ahol minőségi társaságban önbizalmat építenék magamnak.

    előzmény:
    Kerdejel (1)
    2014-09-05  14:17
  24. 2014. szeptember 5. 20:563.
    Valahol olvastamn vlakinek a tanulmanyat a koncentracios taborok stresszmegkuzdeserol es arrol is hogy kinel miert miben volt befolyaosolo az elmeny gyors feldolgozasa.
    dee nalad masrol van szo.
    Nem lehet hogy ha volt kellemetlen enelmenyed Te allandoan felteped a sebeket hogy valamiert aldozat lehess ?
    Ez csak tipp a topicjaidat olvasva ami eszembe jutott.
    Ugyanis bizonyos kor utan az ember tudja, hogyha egyedul nem kepes feldolgozni az Ot ert serelmeket akkor szakemberhez fordulhat mielott teljesen be nem zakozik .
    előzmény:
    Kerdejel (1)
    2014-09-05  14:17
  25. 2014. szeptember 5. 15:162.
    Teljesen alkalmatlan csatornát választottál a problémád megoldására. Legjobb lenne, ha egy erre szakosodott segítő szervezethez fordulnál (NaNe, Eszter Alapítvány), mert ők tudnak rajtad segíteni sokkal inkább, mint az Internet Népe. IN ugyanis akár ugyanolyan bántalmazó trollokból áll(hat), mint amilyenek elől menekülsz. Ha itt tovább nyomulsz, csak mélyebbre passzíroznak. Ha ezt nem fogadod el tőlem, akkor arra kell következtetnem, hogy kifejezetten kívánod azt, hogy még jobban megalázzanak. Ez az abszolút jóindulatú tanácsom. 
    előzmény:
    Kerdejel (1)
    2014-09-05  14:17

Címlap

top