Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Üdülési jog -megbántátok?

Torolt_felhasznalo_761747
Torolt_felhasznalo_761747
Létrehozva: 2004. július 3. 22:17
Szeretném megkérdezni, mi a véleményetek az üdülés jogról? Cserélhető? Jó feltételekkel? Mi van, ha a 6 fős apartmanba többen mennétek?
Fel lehet bontani a szerződést?
Asszem, hibát követtem el, mert nem elég kielégitő tájékoztatás után szerződést kötöttem velük. Csak éppen itthon bogarásztam át a szerződést, és találtam néhány nem-tetsző dolgot olyan dijakról pl, amiről szó sem volt... Mit lehet ilyenkor tenni? 50 000-et már kifizettünk. Az ugrott végleg? Vagy visszakérhetem? Vagy olyan jók ezek, hogy ne adjam fel? Jaj, ha tudnám, mit tegyek!
  1. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. augusztus 4. 09:0351.
    Szia!

    Neked hogy sikerült bejelentkezned erre a hosszú hétvégére? Merthogy én azóta sem tudom őket elérni, pedig faxon is elküldtem a jelentkezésemet, de csesztek válaszolni, már el is múlik lassan az a hétvége, amikor menni szerettünk volna, és semmi. Baromira bosszantó! Már azon gondolkodtam, összetépem azt a nyavalyás meghívót!

    Köszi
    Miramar
    előzmény:
    Silvereyed (28)
     
  2. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. július 22. 21:3350.
    Na ja!
    A hosszú hétvégére próbáltam bejelentkezni. . . küldtem faxot, mert csesznek felvenni a megadott számot - azóta sem jelentkeztek vissza. Lehet, hogy ugyanazt a barmot fogtuk ki mi is. . . mi csak emiatt a hétvége miatt mentünk el.

    Eszünk ágában sem volt üdülési jogot venni, mert minden évben bőven 100 ezer alatt kihozzuk a négyfős kis családunk nyaralását. Belföldön legalábbis biztosan. És mindig máshol vagyunk, más emberekkel ismerkedünk meg, és nem görcsölünk éves rezsivel és eladhatatlan illetve elcserélhetetlen üdülési jogokkal.

    Az bosszantott nagyon, hogy ez a faszkalap, akit kifogtunk, amikor látta, hogy velünk nem megy semmire, elkezdett mindenről beszélni, a saját maga által megvett befektetéseket dícsérni, és hiába ásítoztam már feltűnően a képébe, akkor sem hagyta abba.

    Egyébként én az első mondat után a lényegre tértem, és közöltem, hogy mi biztosan nem fogunk venni, mert lakást vettünk, egyébként meg szeretünk bogarászni a neten kedvezményes üdülések után kutatva. . .

    Egyébként szívesen leírom, ez az Abbázia klub. . . addig baromira fontosak voltunk, amíg be nem szerveztek megnézni az unalmas bemutatójukat. Most hogy behajtanám az "ajándékomat" amit egyébként kétóra elvesztegetett időért szerintem megérdemlek. . . most már elhajtanak, van nem is állnak velem szóba. . .

    Pedig a házassági évfordulónkra próbáltam lefoglalni Keszthelyen a két éjszakát, hogy legalább olcsón és hasznosan használjuk ki.

    Utálom őket, és szerintem még egyszer nem fognak berángatni semmibe, igérjenek toronyórát lánccal, akkor sem! Mert a telefonba azonnal az ajándékkal kezdik, és kicsit mellesleg, amikor rákérdezek, akkor derül ki, hogy jó, jó van egy kis bemutató is, de csak úgy mellékesen.

    Én sajnálok mindenkit, aki beugrik ilyennek, és vásárol. . . szerintem abszolút nem éri meg.

    Miramar
    előzmény:
    Silvereyed (28)
     
  3. Torolt_felhasznalo_393069
    Torolt_felhasznalo_393069
    2004. július 22. 19:5949.
    Szóhoz sem jutunk!!!! Nagyon örülök!!! Biztos ők is rájöttek, hogy az nlcafé hatalom és nem jó velünk ujjat húzni:-))))
    előzmény:
    mhajnuska (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_761747
    Torolt_felhasznalo_761747
    2004. július 22. 09:5248.
    Hatalmas dolog történt!
    Képzeljétek, tegnap bentjártam a bankban, és kiderült, hogy a 8. napon átutalták a befizetett pénzünket! Na, ehhez mit szóltok?

    előzmény:
    mhajnuska (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_761747
    Torolt_felhasznalo_761747
    2004. július 19. 14:0847.
    : ))) Köszi! Igérem, beszámolok majd a fejleményekről. Lehet, hogy naiv vagyok, de bizom benne, hogy visszafizetik. Ha mégsem, akkor harcolunk érte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_393069 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_393069
    Torolt_felhasznalo_393069
    2004. július 19. 13:5946.
    Szerintem jó, hogy megirtad nyilvánosan, talán visszatart majd néhány embert attól, hogy meggondolatlanul beleugorjon egy ilyen szerződésbe.
    Sok sikert! Biztosan sokakat átvertek már, remélem sikerül visszaszerezni a pénzeteket!
    előzmény:
    mhajnuska (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_761747
    Torolt_felhasznalo_761747
    2004. július 19. 13:5645.
    Hu, ez privibe akart menni, bocs! Bár semmi titkos nincs benne végülis!
    előzmény:
    mhajnuska (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_761747
    Torolt_felhasznalo_761747
    2004. július 19. 13:5344.
    Szia Lonci!
    Nos, visszalépünk. Irtunk tértivevényes levelet a szerződésben lévő cimre, ui. mint kiderült, 15 napon belül indoklás nélkül is kötelesek visszafizetni az 50 ezer forintot. Csakhát egy hete adtuk fel az ajánlott, tértivevényes levelet, amiben kértük, hogy a szerződésnek megfelelően 8 napon belül fizessék vissza a pénzt, és még mindig semmi. Nem jött még visszajelzés sem a postátől, hogy átvették volna : (((
    Ebből is az jön le a számomra, hogy nem egy korrekt cég. Amikor a párom felhivta őket, hogy eláll a szerződéskötéstől, szabályszerűen üvöltöztek vele. Pedig akkor még meggyőzhető lett volna. Ezután viszont ügyvédhez fordult, aki felvilágositotta, hogy még vissza kell, hogy fizessék a pénzt.
    Lehet, hogy azért nem veszik át a levelet sem, mert tudják, mi van benne???
    Mindenesetre állitolag ha nem veszik át, mi akkor is jogosultak vagyunk a pénzre, de akkor nehezebben fogunk hozzájutni. Ez viszont kemény negativreklám lehet nekik. Az ismerősünk ui. tervezi, hogy összeszed egy pár átvert emberkét. Hát rajtunk nem múlik, az biztos!
    Sajnos a maradék bizalmam is elszállt. De azért nektek nagyon jó nyarat kivánok: Mhajni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755665 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_755665
    Torolt_felhasznalo_755665
    2004. július 18. 12:1043.
    Hú, remélem nem halt meg a topic!

    Én arra gondoltam, hogy maga a rendszer nem is lenne rossz, ha tényleg működne, és ezalatt most elsősorban a csere rendszert értem. Szerintem az RCI egy töketlen pénzhajhász társaság.

    Gondolkodom egy olyan vállakozás beindításán, ami egy teljesen kötetlen online csererendszert biztosítana. (Semmi pont rendszer, csak hetek felajnálása + igények és a rendszer párosítana. )

    Azért 2*160 EURO (mindkét cserefél kifizeti), az 80 000 FT egy cserérért kicsit sok. Szerintem 5000 Ft-os cseredíjból bőven nyereséges lehetne a vállalkozás.

    Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Írjatok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_114519
    Torolt_felhasznalo_114519
    2004. július 7. 11:2242.
    Nagyon nagy butaság így használni a bankkártyát!
    Inkább utald át te az összeget!
    Biztos kényelmesebbnek tűnt ez a megoldás, de már annyi ilyet lehetetett hallani, sosem szabad belemenni!!!
    előzmény:
    ggorog (41)
     
  11. 2004. július 7. 11:1241.
    Tisztelt Mindenki!

    Nagy öröm érte családomat az idén. Anyósomék felajánlották az idei deponált hetüket családomnak. Örömmel fogadtuk, mivel nemrég jöttünk meg Dobogómajorból, ahol a család másik ágának van *** üdülőjoga és nagyon jól éreztük magunkat. Nosza válasszunk! Mivel rövid az idő last minute ajánlatból választottunk egy Olaszországi üdülőhelyet, ahová szombaton mehetünk is. Telefon az ***-nek, kedvesek elmondják a feltételeket, 120 Euro cseredíj + 40 Euro a meghatalmazásért. Rendben fizetés akár telefonon hitelkártyával. Jó végül is a XXI. században élünk. A hölgy közölte velünk hogy a rendszer nem jó! Másnap telefon megtörténik a pénz zárolása a számlán. Következő nap ugyanilyen módon fizettük ki a 40 Eurót. Papírok megjöttek faxon minden el van rendezve. Készülhetünk az útra!!
    Hétvégén elkezdtük számolgatni az utazásra szánt pénzeket és jött a feketeleves!!! A bankkártyánkról hiányzik 100. 000, -Ft!!! Telefon a banknak akik közlik, hogy a hiányzó összeget a *** bankja zároltatta a számlán majd tételesen elsorolják a zárolt összegeket. A 120 Euronak megfelelő forintösszeg négyszer lett zárolva míg a 40 Eurónyi összeg pedig kétszer lett zárolva. Hétfőn telefon az ***-nek. Ők állítják csak egyszer történt meg a zárolás, mi bizonygatjuk, hogy közel 400 Eurot zároltak pluszban a számlánkon. A hölgy ígéri, hogy visszahív ez mint azóta már sokszor nem történik meg. A bankom fölajánlja a segítséget, hogy felveszi a másik bankkal a kapcsolatot, de az ***-nek kell szólnia, hogy a nem jogos követeléseket felszabadíthatja. Kedden még mindig semmi nem hívnak vissza, ködös szövegekkel áltatnak bennünket. Szerdára ismét ígérik a még soha meg nem történt visszahívást. Így az utazás előtt két nappal még mindig kérdéses hogy mi lesz a pénzünkkel, miből megyünk el nyaralni.

    Ezt a kis történetet csak azért mesélem el mindenkinek, aki árulja, és annak, aki venni szeretne ilyet tudja mire számíthat.

    Az *** most két család örömét rontotta el a nemtörődömségével, hanyagságával, arcátlan pimaszságával!!!
    Nem tudom, ha ez Európa más országában történik milyen következményei vannak, de nálunk még az elnézéskérés sem fért bele mindezidáig!!!
    Ezen levelem nem az üdülési jogot értékesítő cég ellen íródott!!!
    De mindenegyes ilyen helyen közzéteszem okulásul, ez az egy lehetőségem maradt.

    Mindenkinek, aki teheti felhőtlen, boldog nyarat kívánva:
    G. Gábor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. július 5. 07:5240.
    Mi beleptunk itt Usaban, aztan meggondoltuk magunkat. 3 nappal azutan, hogy beleptunk, kileptunk. Nekunk visszaadtak a penzt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_393069
    Torolt_felhasznalo_393069
    2004. július 4. 11:1539.
    Ne hagyd magad megfélemliteni! És ne nagyon higgy a Last Minute-ben, az *** malmai elég lassan őrölnek. Meg ha senki nem akar a te helyedre menni, akkor elég neccesen tudsz Te bárhova. Elég bonyolult ez a rendszer, én nem látom át teljesen, az ismeretségi körben van olyan személy aki ***-vel utazik évente 6-8*, azt irtam le amit tőle hallottam. Sztem számoljátok át pontosan, de egy szálloda sem fog 8-9 embert beengedni egy 6fős apartmanba, csak kemény pluszpénzekért, és ki akar matracon aludni 1 hétig?
    előzmény:
    mhajnuska (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_761747
    Torolt_felhasznalo_761747
    2004. július 4. 11:0038.
    Hát akkor az nem én vagyok! Öt-hat hét azért sok, a kettő csak a reális. És nem is jó heteket adtak, mert azt mondták, last minute-keretében bárhová el lehet cserélni úgyis. Asszem, kőkemény torzitásokat hallhattunk. Vesszen az 50 000?!
    Az itteni tapasztalatokból az jön le, hogy vmit mindenképpen fizetni kell, vagy villanyszla, vagy takaritás, vagy parkolás vagy levegőszennyezés vagy bármi cimén, jól értem?
    Akkor mostmár csak az marad, hogy tudták, hogy eleve több főre kellett volna az apartman, és mégis szerződésszegésre akartak azzal birni, hogy 6 főset adtak. Ui. a szerződésben le van irva, hogy 6 fő mehet csak. Ezzel hátha lehet kezdeni vmit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_393069 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_393069
    Torolt_felhasznalo_393069
    2004. július 4. 09:4337.
    Szakmai berkekben azt mondják, akkor éri meg az ***, ha évente viszonylag sokat utazol (5-6 hét legalább) és nem jelent gondot a cseredij, a tagsági, a fenntartási költség az utiköltség és a kaja kifizetése. + jó heteket vettél meg egy keresett szállodában, amiket el is tudsz cserélni. Pl a november és a február még Bp-en sem megy el, pedig ide állitólag protekció kell, hogy bekerülj nyáron. Akkor már jó, hogy nagyjábol ugyanazt a szinvonalat kapod, bárhova mész. Idegenforgalmi adó meg villanyszámla sincs mindenhol, ez országonként változik és a katalógusban benne van, meg lehet nézni előre. Én személyesen nem vennék és inkább hagynék most veszni 50. 000-et mint később 900-at.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. július 4. 09:0836.
    Szia! Nem sajat jogon, de en voltam cseren. A volt kolleganom adott el 1 hetet az udulesi jogabol. Ha jol emlekszem ( reg volt) 50DM-t fizettunk a csereert. Skociaba mentuk Elie-be. Minden nagyon szep volt. kulonallo 3 haloszobas hazba mentunk 8-an. Az uszoda, szauna, torolkozo, takaritas ingyen volt. Viszont a vegen kaptunk nagy szemet, mikor kiszamoltak a VILLANY szamlat !!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. július 4. 08:5335.
    Mi is voltunk egyszer egy ilyen beetetési ceremónián.
    600 ezer forintot kellett volna befizetni, akkor ezt a pént 10% kamatra lehetett lekötni, ha ehhez hozzátettem volna a tagági díjat, meg egyéb kötelezően fizetendő költséget, abból egy jó minőségű magyar, vagy egy átlagos színonalú külföldi szállodában félpanziós ellátással el tudtunk volna tölteni egy hetet. Arról nem beszélve hogy akkor megyek amikor nekem jó, nem pedig szezonon kívüli időben.
    Az előleget valószínűleg nem lehet viszakövetelni, egyik ismerősöm nemrégen beugrott, és mikor másnap feleszmélt, szakemberrel átnézette amit aláírt, ő azt mondta hogy visszalépés esetén sajnos elveszti a befizetett összeget.
    előzmény:
    mhajnuska (1)
     
  18. 2004. július 4. 00:1534.
    Sziasztok! Sajna én nem értek az üzleti részéhez, de most jöttünk haza Nemesnépről. Foggalmam sincs mennyit kell fizetni viszont imádom a helyet. Dobogómajorról kevés jót hallottam.
    előzmény:
    mhajnuska (1)
     
  19. 2004. július 3. 23:5933.
    Eláruljátok, hogy mi ezen a befektetés??? Mi örököltük Gyulán, de fogalmunk sincs, hogy szabaduljunk meg tőle. Nem hittem volna, hogy valaki pénzt ad érte:-) Még egyszer sem voltunk ott, viszont mindenféle karbantartási díjat meg hasonlókat kéne fizetni, amiből már elmehetnénk nyaralni. Amúgy a hely nagyon szuper annak, akit érdekel Gyula, és rá is ér, de minket pont nem:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851020 (29)
     
  20. 2004. július 3. 23:5532.
    Ezek szerint Te is megbántad????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851020 (29)
     
  21. 2004. július 3. 23:5431.
    Bocs, összekevertelek mhajnuskával:-)
    előzmény:
    Silvereyed (30)
     
  22. 2004. július 3. 23:5230.
    Hát ezt neked kell tudnod.
    Nem vagyok egy jogi szakember, de talán vissza lehetne szerezni az előleget. Itt az nlc-n nincs jogi szaki? Mert első körben nála is érdeklődhetnél.
    (Nem tudom nálatok mennyi a kifizetendő összeg, de nem lehet megfontolandó, hogy ne fizesd ki a hátralévőt, mégha az az 50-es ugrik is? Jó, tudom, a pénz az pénz. ) Bogarászd még a szerződést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851020 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_851020
    Torolt_felhasznalo_851020
    2004. július 3. 23:4229.
    Sajnos nagy részt igazad van! Mi anno befektetésként kezeltük. Lehet, hogy rosszul jártunk vele?
    előzmény:
    Silvereyed (28)
     
  24. 2004. július 3. 23:3728.
    Sziasztok!
    Na, mi nem hagytuk bepalizni magunkat!
    Azért ha utánaszámolsz. . . . . Az éves 'rezsidíj', plusz a csereüdülés díja, plusz hozzászámolva azt, hogy a pénzedet használják. . . . . . . Ennyiért már el lehet menni nyaralni egy hétre évente.
    Na és mi a garancia arra, hogy ne 99 év, de mondjuk 10 év múlva az a szálloda legalább ugyanolyan állapotban a helyén fog állni?!?!?
    Mi egy totalbunkót fogtunk ki 'a beetetési ceremóniára'. Először lefikázta a Horvátországi **** os szállodát, ahol nyaraltunk előző évben ('hja kérem, ne hasonlítsák már a MI szállodánkat egy háború utáni balkáni szállodához').
    Utána a nyaralóvásárlás volt terítéken:-) (szerinte 'ki az a hülye, aki ingyen a családnak vagy a barátoknak kölcsön adja a nyaralóját?!?!?').
    És mi mit keresünk ott, ha nem is akarunk vásárolni?!? Csak nem vagyunk ennyire naívak, hogy nem tudjuk, hogy itt és most vásárlást várnak tőlünk!?!?!?
    Na még folytathatnám a sztorit, de elég lesz így is végigolvasni annak, aki akarja. . . . . . . . . . . . . :-)
    DE!!!!

    Letudtuk a drágalátost aztán eltöltöttünk egy hosszúhétvégét 4900 forintért. :-)))))))))))))
    előzmény:
    mhajnuska (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_851020
    Torolt_felhasznalo_851020
    2004. július 3. 23:3627.
    Mert akik eladják nem üdülnek ott!
    Hátha lesz valaki aki cserélt is, és tud mondani róla valós infót!
    előzmény:
    mhajnuska (26)
     

Címlap

top