Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Igénytelen nyugatimádó vagyok, vessetek meg érte, hetedikesek!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 2. 16:40
Igénytelen nyugatimádó egy hetedikeseknek írt tankönyv szerint az, aki hamburgert eszik, meg netán MTV-t (nem keverendő össze a Magyar Televízióval) hallgat. Mi van?!

Nők Lapja Café: Igénytelen nyugatimádó vagyok, vessetek meg érte, hetedikesek!
  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 8. 19:5851.
    "valóban annyi túlórát lehetett elszámolni az igazgatók hallgatólagos beleegyezése mellett, amennyit nem szégyellt a papír. És valljuk be, nem szégyellte."


    Ugye tudod, hogy ezzel a mondatoddal mit írtál le? Bűncselekménnyel vádoltál meg pedagógusokat. Okirathamisítás, csalás, jogosulatlan vagyonszerzés.  Olyan pedagógusokat, akikre a gyereked nevelését bízod, akikkel erkölcstant akarsz taníttatni stb...

    11 éve vagyok a pályán. Soha, még csak a gondolat szintjén se jutott eszembe, hogy olyan túlórát számoljak el magamnak, amit nem teljesítettem. A kollégáim közül se ismerek ilyet, és tapasztalatom szerint a pedagógus még az a becsületes, kihalófélben lévő állatfaj, aki valóban nem vesz fel azért pénzt, amiért nem dolgozott meg. A fordítottja gyakran megtörténik: a kötelező óráimon felül néha órákon át beszélgetek gyerekkel, ápolom a kis lelkét. Szülőkkel telefonálok. Fb-csoportban még leírom az aznapi leckét a hiányzóknak. Érettségi felkészítést tartok délután, ha van rá igény. Ezeket soha nem tudtam túlóraként elszámolni, azt ugyanis tanítási időn belül adott osztályra lehetett, ha pl. hiányzott a szaktanár, és te helyettesítetted. Az ilyen dolgokat, amiket pluszban végeztél, most már le kell írni, de csak az adminisztratív órák számát növeli, mivel külön pénz  nem jár érte. 


    Na mindegy, mi a francot magyarázkodom én neked. Kikérem magamnak, hogy bűncselekménnyel vádolj. A későbbiekben nem szólok hozzád, nézd tovább a neked tetsző ideológiájú csatornákat a tévében, majd onnan megtudod, mi a magyar valóság. Én meg megyek vissza a hátrányos helyzetű gyerekeket tanítani a kioktatásod nélkül is. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (34)
    2014-09-07  22:27
  2. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 8. 19:5750.
    A gyermek szót elfelejtettem kivastagítani - csak ha még mindig nem lenne világos, hogy éppen a képtelensége miatt figyeltem fel az állításra. (Egyébként négy millió ember sem éhezik ma Magyarországon, legfeljebb hiányosan, egyoldalúan  táplálkozik. Talán oly módon is lehetne ezen javítani, ha például kicsit csökkentnék az érintettek a nikotin és alkohol abuzust - netán a gyerekeikre is több jutna. Egyébként gyerekek és felnőttek körében ma Magyarországon aránytalanul sokkal nagyobb az elhízás okozta egészségkárosodás, mint az alultpláltságé. És nem csak a Rózsadombon - üzenném a jóindulatú pedagógusnak.

    Bár nyilván ebben is hazudnak a statisztikák, naná.
    előzmény:
    asztanaviszta (47)
    2014-09-08  19:06
  3. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 8. 19:4149.
    Pontosan fogalmaztam: a szóbeszéd szerint négy millió gyermek éhezik... Ugyanis ezt olvastam itt a fórumon nemrégen... Talán kíséreld meg újra elolvasni, amit írtam.

      Bár tudod mit? Hagyjuk már ezt a gyerekes dolgot, hogy ki a hülye. Nyilván én, csak is egyedül, ti meg mind helikopterek vagytok.

    Passzolok.
    előzmény:
    asztanaviszta (47)
    2014-09-08  19:06
  4. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 8. 19:3648.
    Szerintem semmi olyat nem írtam, hogy vegyél órákat más pedagógusoktól. Azt sem állítottam, hogy nem élnek gyerekek szegénységben - sőt, ha elolvasod a többi hozzászólásomat, már akkor mondtam ezt, amikor mások szerint nem volt igaz...
    Nem én oktattalak ki kapásból szövegértésből, nem én célozgatok egy ismeretlen fórumozóval kapcsolatban arra, hogy gerinctelen talpnyaló - ugye igen jellemes tantónéni...

      Tudod tömegközlekedést használok és nem a Rózsadombon lakom - bár ehhez semmi közöd sincs. És nem kívánom részletezni, milyen sötét bugyrait láttam a nyomornak, reménytelenségnek, amikor mentővel sikerült jó néhány olyan otthonban járnom, amire az ember nem is számít Budapesten. Már egyetemistaként is dolgoztam szociális munkások mellett, kaptam is olyat egy stricitől, hogy a fal adta a másikat, amikor ingyen óvszert osztogattunk a prostiknak. És egyetem után,  munka mellett végeztem el az Államigazgatásin a szoc.pol szakot - éppen, mert érdekelt a téma, a szegénység, a gyermekek és idősek védelme... Ugyan mit tudsz te arról, amikor behoznak hajnalban egy félig megfagyott embert az intenzívre, büdösen, koszosan - és amikor lehúzzák a csizmáját, lehány a nővér, mert vele jön a fél lába, ugyanis hónapok óta nem vette le, mert fájt, ha megpróbálta. Az intenzíven meg másznak az ágya mellett a lehúzott csizma és láb mellett a padlón a csontkukacok...

      Nem hiszem, hogy ebben a témakörben többet tudsz nálam, sem elméletben, sem gyakorlatban - pontosan ezért állítom, hogy nem nőtt az utóbbi években a szegénység Magyarországon, bármennyire is próbálják ezt sulykolni.
    Tulajdonképpen nem is rátok haragszom, hanem azokra a kifejezetten nagyon sokat keresőkre, akikkel munkám során kapcsolatban állok és mást sem tesznek, mint sírnak, párhuzamosan szidva a kormányt, a felcsuti cigány törpét. De nekik járt az ingyen megszerezhető diploma, a gyerekeiknek is jár az ingyen oltás, oktatás, a meleg tanterem. Adót, járulékokat lehetőleg elsunnyogva persze, minimálbért bevallva, havi tíz millió feletti jövedelem mellett. Undorító.
    előzmény:
    mamóka (46)
    2014-09-08  18:36
  5. 2014. szeptember 8. 19:0647.
    Négymillió ember.
    A tények ne zavarjanak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (30)
    2014-09-07  19:42
  6. 2014. szeptember 8. 18:3646.
    Jajj! Már látom tévedtem. Ne haragudj, hogy félreértelmeztem a környezetem. Most, hogy olvastam okos és megvilágosító soraidat, mindent megértettem. A gyerekek pl. nem azért éhesek, mert nincs mit enni hét végén, hanem az egészséges életmódra próbálnak átállni. A 40 éve tanító pedagógus, akihez ma már az unokát viszik a hálás szülők-nagyszülők - igazad van, jobb ha órákat vesz ifjú kollegájától. Leginkább fontos tétel: a gerinces és gerintelen állatok túlélési lehetőségei.
    Remélem, nem izgattalak föl nagyon, gonosz soraimmal és jól aludtál éjszaka. És újra csak köszönni tudom, hogy megvilágosítottad sötét elmémet. 
    Azért azt még javasolnám, hogy menő autód ajtaját ne nagyon nyisd ki, mikor leérsz a Rózsadombról, mert hasonlóan sötét elméjű emberekkel találkozhatsz. És lehet őket nem tudod ilyen könnyen meggyőzni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (34)
    2014-09-07  22:27
  7. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 8. 17:3545.
    A helyzet az, hogy ugyan nem tudom, neked mi dübörög, mi nem, de a magyar GDP most 3,9 Európában a legnagyobb. Vissza fog ez esni különböző tényezők miatt, de akkor is nagy eredmény, hogy végre sikerült belendíteni a gazdaságot - úgy, hogy visszafizettünk egy példátlanul rövid határidőre felvett IMF kölcsönt és a többi adósságszolgálatunkat is rendre teljesítjük. A több paramétert nem részletezném, mert nem ennek a topiknak a tárgya.

    A sorrend egyébként:

    Kína 7,5
    India 5,7
    Indonézia 5,12
    Törökország 4,3
    Magyarország 3,9
    Dél-Korea 3,5
    Egyesült Királyság 3,2
    Ausztrália 3,1
    Egyesült Államok 2,5
    Kanada 2,45


    Az euro-övezet 0,7

    Néhány meglepetés:

    Németország 0,8
    Oroszország 0,8
    Franciaország 0,3
    Olaszország -0,2
    Japán -0,1

    Nem tudom, ennek miért nem örvendenek úgy egyes sajtóorgánumok, hogy írjanak róla.

      Amúgy meg nem tudom, te hol hallod állandóan Isten nevét, de szerintem közel laksz valami templomhoz... Ugyanis itt sem emlegette senki, rajtad kívül.
    előzmény:
    Amarynda (41)
    2014-09-08  13:48
  8. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 8. 17:0444.
    Teljesen higgadt vagyok és voltam. (Például én nem írtam neked nagybetűkkel szavakat, ami az elektronikus médiában kiabálásnak számít...) De abban igazad van, tényleg megcsömörlöttem.

      Egyébként rendben, a korrekciót köszönöm is, meg is követlek, ha megsértettelek volna - igaz, legalább hárman írtátok már, de így jár az aki egyszer, csak egyszer nem néz utána annak, amit egy ismerősétől hallott.

      Viszont ami a többit illeti, amit felsoroltam, bizony igazam van. (És azt nem is említettem, hogy feltehetőleg kisebb rezsiköltséget fizetnek a családok.)
    És tudod az zavar nagyon, hogy 2007-től mostanáig nem volt, aki kritizálta volna ezt a tényleg kicsit szerencsétlen fogalmazást a tankönyvben, bezzeg most, amikor a nagy túlbuzgóságban nem vették észre, hogy még egy Hiller alatt szerkesztett tankönyvet fikáznak, most hú de rá kellett szállni...
    Ha már Hillernél tartunk - külön megköszönték neki anno az engedélyezett neonáci találkozót a résztvevők - bezzeg most, amikor szó sem lehet ilyesmiről, mi vagyunk a legnagyobb antiszemiták a világon.

    Én még 2006 környékén leírtam - itt, a fórumon -, hogy rohamosan szegényedik az ország, a keleti nyomorfalvakban étolajos kenyeret esznek a gyerekek - na, kiröhögtek, azt kaptam, hogy nézzem meg a nagy bevásárlóközpontokban milyen tömött kocsikat tolnak az emberek, meg tele vannak a kis büfék, nincs hely leülni... Hű, de bezzeg most... Bocsánat, én most is ugyanolyan tömött bevásárlókocsikat látok és pontosan annyian ülnek le étkezni. Akkor azt írták nekem, hogy mert hülye, élhetetlen a magyar, hogy meg kell keresni a munkát, nem szabad ragaszkodni a lakáshoz, házhoz, vagy akár ki kell menni külföldre... Most mindez nem érvényes?! Hát hogyan is van ez?!
    Állandóan ment az óbégatás, hogy a sok ingyenélő minek a Parlamentbe - bezzeg most kisebb a létszám, de igazságtalan a választás, mert a győztest preferálja a választási rendszer. Hát rajta, el kell menni választani, találni jobbat, széles a választék, van "elmeháborodott milliárdos" (Szanyit idéztem), rezsón üldögélő, faarcú USA kedvence, magát egy mozdulattal egyszersmind lejegelő és leégető csíkos zoknis, videohamisítók, a párttársuk standját felöklelő exminiszter, ötszáz fős pártból(!) bekerülő szabad demokrata, aki évtizedek alatt nem tud újat mondani a liberalizmusról  - mi kell még? Egyszerűen olyan remek alternatívák vannak, hogy szóval azt ki sem lehet fejezni.
    Akik most ajvékoltak, hogy akár háromszáz ember is bent éghet a hármas metróban (hány cikkecske is született erről?!) - azok miért nem kérték számon, hogy vajon nem épülhetett volna meg a négyes orosz jóvátételben, ugyanis akkor nem kellett volna arra olyan irdatlan összeget költeni, talán futotta volna a hármas reparálására - amit mellesleg most de azonnal meg kell csinálni - ugyan húsz évig ráért - ki firtatta, miért nem futotta Budapest költségvetéséből erre 2010-ig, mire is ment el az a laza 218 milliárdos adósság - amit átvállalt a kormány. No meg a többi önkormányzatét.) Természetesen a négyes un. kihasználatlanságáért is azok felelősek most, akik folyamatosan protestáltak, hogy túl drága így, rossz az útvonal, stb. (Nyilván emlékszel, hogy erről is született itt egy kis írásocska...
    Arról is, hogy miért csökken a Városligeti zöld felület - holott éppen nőni fog a nagysága...

    (Te nem érzed úgy, hogy azért egy szerkesztőnek, egy írástudónak kötelessége igazat közölni? Hogy is van: - A hír szent, a vélemény szabad... Nos, tudjuk a hamisított Teller-levél óta, hogy mindez illúzió, de néha már tényleg a csömörig jutok.)
     
      No meg úgy egyébként - ha hírek jönnek, hogy preferálják a gyermekszülést, akkor az a baj, hogy minek ugat bele a politika abba, hogy a magyar nő hogyan működtesse a petefészkeit. Persze semmi baj, a volt NDK területén a szaporodási ráta 0,9, az Európában letelepedett iszlámoknál meg nyolc fölötti. Úgy húsz év múlva sok minden nem lesz itt probléma, mert nem kell azon vitatkozni, hogy azért erőszakolnak meg egy nőt, mert túl rövid a szoknyája - ugyanis majd csadort hordunk, ha meg az nem tetszik, mehetünk a francba. (Esetleg még jól keresztre is feszítenek...) Nem kell majd azon felhördülni, hogy ki, milyen jogon kritizálja a nagyon öntudatos anyukát, ha nyilvánosan szoptat - máskor meg azon lihegni, hogy de miért nincsenek a kórházakban, ügyfélfogadó hivatalokban szeparált szobák, ahol a fiatal anyák nyugodtan megszoptathatják a magukkal okkal, ok nélkül hurcolt csecsemőjüket. (Éppen a minap hallottam Szél Bernadettől, hogy ez milyen fontos lenne.) Most ki tud itt igazságot tenni? Majd a sarija...

     
    előzmény:
    abak (39)
    2014-09-08  09:40
  9. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 8. 14:2443.
    latin-amerika
    baromi vallásos hely
    pedig a keresztények halomba ölték az őseiket

    magyarok
    vajk leölette a fél népet a római benyalásért
    ma ezek, meg szentkirálynak definiálják

    előzmény:
    Amarynda (42)
    2014-09-08  14:12
  10. 2014. szeptember 8. 14:1242.
    En nem vagyok vallasos  se istenhivo es halalosan duhit hogy barmirol is legyen szo egy 20 perces beszedben legalabb 5 szor hangzik el a joistenezes.

    disznosag hogy rakenyszeritik az emberekre a vallasossagot mert meg egy hetkoznapi dologban  se kepesek ettol elvonatkoztatni.
  11. 2014. szeptember 8. 13:4841.
    En nem is ertem honnet veszel te ilyeneket??!!
    szegeny emberek Mo on? Ma , amikor Mo ugy teljesit ahogy meg sohasem?

    Te nem latod hogy hova jutott a Jo isten es OV segedelmevel a magyar lakossag?

    Hat en a helyedben szegyellnem magam ha ilyen szornyuseget kiejtenek a szamon?

    Fujjjj
    tessek azonnal felulvizsalani az elettapasztalatodat,  a napi eletedet es egyaltalan mindent amit eddig gondoltal.

    mert az pont nem ugy van. Ha nem tudsz orulni a duborgo gazdasagnak akkor te nem vagy igazi magyar.

    en se mert hazaarulo modon mar 87 ben megpattantam mielott   kialakult volna a magyar Kanaan.
    előzmény:
    mamóka (31)
    2014-09-07  21:00
  12. 2014. szeptember 8. 11:3540.
    Valamit nagyon összekeversz.
    Már nincsenek iskolás korú gyerekeim, de ingyenes étkezés, nagyon keveskenek jár, ott, ahol az egy főre jutó jövedelem nagyon alacsony.
    Már egy minimálbért kereső egyedülálló gyereke sem jogosult rá.
    A 3 és több gyerekesek pedig félárú étkezésre jogosultak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (30)
    2014-09-07  19:42
  13. 2014. szeptember 8. 09:4039.
    Szerintem higgadj le.
    Mindössze annyit írtam, hogy az általad leírt összeg köszönőviszonyban sincs a tényleges összegnél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (38)
    2014-09-08  08:46
  14. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 8. 08:4638.
    És mindez természetesen így volt 2010 előtt is... nemdebár? (Természetesen akkor is gyakorlatilag nulla körül mozgott az infláció, emelkedtek az átlagbérek és a gyerekes családok pontosan ilyen adókedvezményben részesültek, és ingyen kapták az első és második osztályosok a tankönyvet. Az önkormányzatok nem voltak nyakig eladósodva, mert ugyan rájuk lőcsölték az oktatási-egészségügyi intézmények fenntartását - csak éppen működtetési forrásokat nem kaptak hozzájuk, de ennek ellenére nem voltak például fűtési gondok, ami miatt szénszünetet kellett elrendelni. Mindez nem így volt. Most meg mindenért pampogni kell, ha emelni akarják a menzák színvonalát is - azért is. Hát hogyne. Értem én, időnként még a szar is keserű.)

    előzmény:
    abak (35)
    2014-09-08  07:00
  15. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 8. 08:3737.
    A lényeg az, amiért válaszoltam a cikkírónak.

    Neked pedig megismételném, mert valamiért nem fogod:

    "Amúgy pedig, ha a tanárnak nem tetszik valami a tankönyvből, akkor vagy kihagyja, vagy elmondja róla a maga véleményét. Nem olyan bonyolult ez,..."


    (És tényleg nem bonyolult. Voltak kiváló tanáraim a Kádár rendszerben is, akik leadták a hivatalos anyagot is - furcsa módon, akkor senki nem pampogott, hogy egy, azaz egyféle tankönyv van -, aztán finoman, az átlagos képességű gyerekeknek érthető módon közölték az ő variációjukat is. Vagy legalábbis megnyitották a kaput az érdeklődőbbeknek, hogy hogyan juthatnak bővebb, netán más információkhoz is.)

    Ez csak a pedagógus milyenségén, minőségén múlik.
    előzmény:
    abak (36)
    2014-09-08  07:05
  16. 2014. szeptember 8. 07:0536.
    Látom sikerült megragadnod a lényeget.
    Abból a szempontból nem mindegy, hogy miből tanult a gyerekem, hogy akkor  VOLT a tanárnak választási lehetősége, hogy meghatározza, miből akar tanítani.
    MOST nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (19)
    2014-09-07  18:14
  17. 2014. szeptember 8. 07:0035.
    Az összeggel kapcsolatban komoly tévedésben vagy.
    Kb. 40 ezer forint az az egy főre jutó jövedelem, ami mellett jár az ingyen étkezés.
    Kivéve, akik alanyi jogon jogosultak rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (30)
    2014-09-07  19:42
  18. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 7. 22:2734.
    Bocsáss meg, de én pláne nem veled szerettem volna vitázni - nyilvánvaló, hogy mélyen alatta vagyok a te színvonaladnak, az említett tévét pedig napok óta nem "néztem", mert éjjel érkeztem haza. És igen, jól írod, igazam volt abban, amiért ide írtam. Nem én vittem félre szándékosan a témát, csak hogy eltereljem a szót arról, hogy bizonyos írástudók, hivatásos véleményformálók, tudósítók  - hm - sokszor nincsenek a helyzet magaslatán.
    Úgy amúgy senkivel nem szándékoztam vitatkozni, pusztán emlékeztem erre a cikkre, és pedagógus ismerősöm már akkor felhívta rá a figyelmemet, hogy mekkora bakot lőnek azok, akik gyorstüzelésbe kezdtek arra a néhány mondatra a hetedikes irodalomkönyvből. (Igen, van olyan pedagógus, aki ahhoz a fiatalabb generációhoz tartozik, amikor már nem volt követelmény az un. ideológiai megbízhatósága azoknak, akikre az ifjúság nevelését bízzák, következésképpen kötődésük sincs bizonyos körökhöz - nos ők azért elmondják, hogy például valóban annyi túlórát lehetett elszámolni az igazgatók hallgatólagos beleegyezése mellett, amennyit nem szégyellt a papír. És valljuk be, nem szégyellte. Az ilyen túlóra-gyűjtögetőknek persze nem elég a mostani kompenzáció - és persze elegánsan te sem említetted, hogy mennyiért "hagytak" benneteket dolgozni, valamint mennyiért nem hagynak mostanság... De nem akarok senki zsebébe turkálni - csak tudod valahogy olyan snassz, hogy mindenki sír, mint a fürdős kurva, pedig éppen jobban él, mint néhány éve.

      A nyolcvanas években már senki nem akarta legyőzni a kapitalizmust - már ilyen hülyeséget ne is állíts, ha megkérhetlek. Az pedig igen szomorú, ha léteztek osztályok, ahol olyan színvonalon tanítottak, hogy Pitagoraszhoz képest összeadás volt műsoron. (És most marhára csodálkozunk azon, hogy jelenleg minden második tartósan munkanélküli szakképzetlen.) Hát igen tudok gratulálni azokhoz az időkhöz, amikor szabadon hagytak benneteket "oktatni". Kivonásra Pitagorasz helyett. Bravo! (Sajnos, ez is csak azt bizonyítja, hogy nem a pályán eltöltött évek száma fémjelzi a jó pedagógust, lehet, hogy valóban kevesebbet ér annak a munkája, aki 39 éve tanít, mint aki öt éve kezdett... még ha haverban is volt az idősebb a tanfelügyelővel...)

      Tudod, én éppen nem az első ötéves ciklusom zárom (mármint amióta kell kreditezni), és természetesnek veszem, hogy "továbbképződni" nem munka közben kell, hanem azon kívül - szabadidőben. Nem is értem, hogy egyáltalán hogyan jut eszedbe az, hogy a saját dolgaiddal való foglalkozás a tanítványaidtól vonta el az időt. Ha igen, az a te hibád.

      Még valami, csak mert kioktattál szövegértés címén:

    "De, én büszke vagyok rá, ha megengeded. Legalábbis örülök neki."
    A második mondatomat megkísérled értelmezni az első függvényében? Remélem sikerül, ugyanis eredetileg az is ott volt, nemcsak az első, amire ráugrottál.

       És igen, olyan nagy a szegénység ebben az országban, amilyen még soha nem volt! Soha de soha!

     



     
    előzmény:
    mamóka (31)
    2014-09-07  21:00
  19. 2014. szeptember 7. 21:0733.
    Ja, még valami. Az ingyen étkezés-tankönyv akkor jár, ha a család gyermekvédelmi támogatásban részesül(vagy három gyermekes). Ez akkor jár, ha az egy főre jutó max. 39.900 ft.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!44
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (30)
    2014-09-07  19:42
  20. 2014. szeptember 7. 21:0532.
    Kizárt dolog.
    De, ha mégis így volt hogy számtanra tanították a tanárok az érettségire készülőket, akkor ott nagyon nagy probléma volt. És van egy olyan érzésem is, hogy pont az akkor nem megfelelő tudásúak a leginkább kritizálói a mai oktatásnak.

    A kérdésem is ebből adódik: kinek mennyire van olyan kompetenciakészlete ezek közül az emberek közül, akik  valóban látják azt amit bírálnak.

    Tévedés ne essék ugyanúgy nem érdekel Viki, ahogy Fecó sem érdekelt soha.

    előzmény:
    mamóka (26)
    2014-09-07  19:14
  21. 2014. szeptember 7. 21:0031.
    Elárulom, hogy nekünk pedagógusoknak, elég régóta kell kredit-pontokat gyűjtögetnünk - nem kevés pénzért - mert különben nem "praktizálhatunk". Viszont az új törvény szerint a keservesen megszerzett másod diplomámat, szakvizsgámat lenullázták. Ugyanannyit kapok, mint aki lógatta a lábát. Plussz munkámat nem fizetik. Ugyanannyit kapok, mint aki bent üldögél. És normális pedagógus nem ijed meg attól, hogy számot adjon szaktudásáról- egyszerűen csak megalázó, hogy valaki 39 év után bizonygassa, hogy talán többet ér a munkája, mint aki 5 éve kezdett. Mellesleg én is megcsináltam a portfóliómat, nem okozott különösebb szellemi kihívást, legföljebb dühöngtem, mert ez év közben a gyerekekkel végzett munkámtól vette el az időt.
    A szegénységről. Én magam vásárolok...
    De ha nem venném észre, mennyibe kerül, hogy 2 kamaszt nagyjából jól lakassak, iskoláztassak, akkor ott az átlagos lakótelepi iskola, ahol tanítok. IGEN, egyre több a szegény és a nagyon szegény ember.
    Még valami. Nem veled akartam vitázni, mert veled nincs értelme. Eldöntötted, hogy neked van igazad, megnézted a Hír-tévét is. 
    Egyszerűen azért írtam,mert lehet  intelligens ember is beleolvas ebbe a fórumba, akinek már iskolás a gyermeke.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (29)
    2014-09-07  19:23
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 7. 19:4230.
    Tudom, tudom ma a szóbeszéd szerint Magyarországon négy millió gyermek éhezik. Kicsit probléma, hogy összesen nincs négy millió 18 év alatti gyerek és nyilván akiket én szédelegni látok az utcákon százezres mobiltelefonokkal, azok meg mind külföldiek. Cserediákok, vagy mi.

    Cseppet se zavarjon, hogy még az előző kormány növelte meg azt az összeghatárt, ami felett már ingyen étkezésre jogosult a gyerek. (Hogy félreértés ne legyen: ha eddig a családban az egy főre jutó jövedelem 50 ezer forint volt, és akkor már jogosult volt a gyerek ingyen étkezésre, akkor most az az összeg 100 ezer forint - illetve ez alatti. Csak példát írtam, pontosan nem tudom a határokat, csak a mértéket. Magyarul gyakorlatilag ma a gyerekek legnagyobb része ingyen részesül étkeztetésben - szóval, ha lehet, az éhező gyerekek propaganda szöveget hagyjuk már... mert gondolom, most az következne.)

    Azt is tudom, hogy soha nem volt akkora szegénység, igaz, ma lehet duplázni a Gyedet, munkát vállalni mellette, és három gyermekes szülőnek gyakorlatilag szinte nincs adója...

      De szar világ van, belátom - csak tudod az a probléma, hogy én ebben az országban éltem akkor is, amikor a lurkók kiestek a sulipadból éhségükben.

      Eh, hagyjuk is. És persze nyilván kormánytag vagyok, azért írok ide is, mert hintem a propagandát - és nyilván egyáltalán nem tudok szöveget sem értelmezni. Naná, hogy nem.

      Befejeztem.
    előzmény:
    mamóka (28)
    2014-09-07  19:19
  23. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 7. 19:2329.
    Aha. És a nyolcvanas években mennyiért is "hagyták" dolgozni a pedagógusokat - míg ellenben most mennyiért nem hagyják őket?

    (Már tényleg csak zárójelben jegyzem meg: nekem kredit pontokat kell gyűjtenem, évenként minimum ötvenet - nem kevés pénzért veszek részt tanfolyamokon, továbbképzéseken, vizsgákon, kongresszusokon és szimpóziumokon, ráadásul öt évenként kötelezően részt kell vennem egy több napos tanfolyamon, aminek az anyagából szintén vizsgáznom kell. Ha mindezt sikeresen megteszem, akkor további öt évre kapok praktizálási engedélyt.
    Szolidan kérdezném már meg: a pedagógusok miért vannak olyan mérhetetlenül felháborodva, amiért mostanság nekik is számot kell adniuk a felkészültségükről, tudásukról?)
    előzmény:
    mamóka (26)
    2014-09-07  19:14
  24. 2014. szeptember 7. 19:1928.
    Ha meg arra vagy büszke, hogy hazánkban ennyi szegény ember van, hát az valóban a magánügyed.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (24)
    2014-09-07  19:01
  25. 2014. szeptember 7. 19:1727.
    Szövegértés. Én nem a te büszkeségedről beszéltem. Olvasd újra, mit írtam. Kivétel, ha a kormány tagja vagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (24)
    2014-09-07  19:01

Címlap

top