Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sikerre törekszetek?

Kockadobó
Létrehozva: 2014. szeptember 1. 16:58
Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy foglalkoztok-e azzal, hogy az életben - konkrét anyagiakban mérhetően is -  egyre előrébb jussatok, sikeresebbek legyetek? 
 
Tanultok, kutakodtok, gugliztok ehhez?
Fektettek be önmagatok képzésébe, fejlesztésébe?
 
Nem csak a konkrét szakmai ismeretek szinten tartására, fejlesztésére gondolok, hanem például (ön)menedzseléssel, pénzüggyel, kommunikációs technikákkal, (ön)értékesítéssel, spiritualitással stb kapcsolatos ismeretek bővítésére is.
 
Tesztek hozzá tehát valamit legalább havi szinten ahhoz, hogy sikeresebbek, eredményesebbek legyetek, és egyre értékesebb tudástőkétek legyen?
 
(Félreértés ne essék, nem a gátlástalan és egyoldalú pénzűzésre gondolok.)
  1. 2014. szeptember 22. 08:0734.

    En szivesen olvasok, tajekozodom dolgokrol ami erdekel, hobbi szinten.


     


    de azt nem banom hogy nem  nekem kell penzt keresnem, mert akkor mar nem hobbiszeruen tehetnem ezeket.

    előzmény:
    Kockadobó (14)
    2014-09-01  22:40
  2. 2014. szeptember 21. 17:3733.

    Nekem nagyon megtetszett Rockefeller mondása, amit észben tartok évtizedek óta, miszerint sokkal okosabb ha miénk lesz 100 ember erőfeszítésének/törekvésének az 1 százaléka, mint a sajátomnak a 100 százaléka.


    Tehát befektetés, mindíg a legjobba.

    előzmény:
    Kockadobó (1)
    2014-09-01  16:58
  3. 2014. szeptember 21. 16:4032.

     


    Ez a 2. munkahelyem. Elég érdekes hely volt az első munkahely is, meg ez is. Sok mindent látok, hallok, tapasztalok. Nem kutakodok, nem guglizok, nem tanulok, egyszerűen csak szívom magamba a tudást :)  Ragad rám, ez a pontosabb kifejezés. Diplomás, tanult emberekkel vagyok együtt, ők a közvetlen főnökeim, akiktől a munkához szükséges tudást átveszem. Mégegyszer kiemelem a munkához szükséges tudást,  és azért emelném ki, mert a munkájukhoz nagyon értenek, de az élet többi területén sokszor ők szorulnak tanácsra, segítségre. A munkám elég szerteágazó, 2. éve  dolgozom ott, de még mindig nem tudok mindent :) 


     


    A másik, reálisan kell gondolkodni, érdemes-e 41 évesen tanulni úgy, hogy a legközelebbi főiskola is 100 km-re van, ennyi idősen max. önköltséges szak jön szóba, a nyelvvizsgáról nem is beszélve,  de a leglényegesebb,  nemigen szeretnék ebből a városból elköltözni ahol most élek, itt diplomával elhelyezkedni szinte a lehetetlennel egyenlő (előfordul, hogy érdemes még a meglévő diplomát is letagadni, ha álláshoz szeretne jutni az ember). 


     


    Szóval az ilyen kutakodásra szánt energiáimat arra fordítom inkább, hogy


    1. a gyerekeim tudását fejlesszem. 


    2. a kiadásokat próbálom lefaragni azzal, hogy megtermelem a szükséges zöldséget.


    3. mostani eszemmel biztos földrajz tanár lennék, igy az után mostanában tényleg kutakodom, hogy melyik szegletét kellene megnézni még a Föld nevű bolygónknak :)


    A felsorolás lehetne még hosszabb, de ezek a leglényegesebbek


     


     


     

    előzmény:
    Kockadobó (1)
    2014-09-01  16:58
  4. 2014. szeptember 16. 08:3231.
    Én egy ideje ezt csinálom, és helyi vállalkozásoknál is működik, csak jól kell célozni :)
    A témához: folyamatosan képezem magam, a neten rengeteg információ van, főleg angolul. Elemzések, fórumok, tanfolyamok, szinte minden.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (27)
    2014-09-04  20:38
  5. 2014. szeptember 7. 15:0630.
    Dehogy, én kifejezetten a bukásokra hajtok, és ha véletlenül tanulnék valamit, iszom rá gyorsan néhány páleszt egy csomag nyugibogyóval. Hátha elfelejtem! ;)
    előzmény:
    Kockadobó (1)
    2014-09-01  16:58
  6. 2014. szeptember 5. 22:4029.

    A folyamat ilyen. Mindig mindenkinek. Nem csak neked. Ez a diszkomfort a folyamat része. Növekedési fájdalomnak is nevezhetjük. ;) Szóval ez ne tántorítson el, ne akard kiküszöbölni, mellette is mehetsz előre. (És még sok része van a folyamatnak: felsülés, bukdácsolás, bénázás stb)


    Persze nem könnyű. De majd a siker öröme mindenért kárpótol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (26)
    2014-09-04  20:16
  7. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 4. 20:4528.
    Most nézem csak, hogy már itt az NLC-n is megjelent hírként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (27)
    2014-09-04  20:38
  8. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 4. 20:3827.
    Az internet az tényleg nagyon jó, marketing szempontból is. (már persze, ha nem csak lokálisan szolgáltatsz)

    Apropó, egy Facebookos csoportban jött a hír, hogy Update Norbiék most lépnek nemzetközi porondra a vállalkozásukkal, jegyezhető update részvény - ez gondolom, jó biznisz lehet, csak nekem nincs rá pénzem. Andre Agassi lesz a reklámemberük. Lehet, tudnak valamit, amit én nem? :D
    előzmény:
    Kockadobó (25)
    2014-09-02  22:29

Címlap

top