Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lehet, bigottság, vállalom

titoklany
Létrehozva: 2014. augusztus 31. 20:12

http://index.hu/galeria/index/belfold/2014/08/31/nemzeti_t anevnyito/7


 


Szerintem nem kellene már ilyen fiatalon hozzászoktatni a lányokat, hogy köldök, derék ki, comb is alig takarva. Értem én, hogy ez egy táncbemutató, meg sport, stb., na de most már pl. a képek bejárják ország-világot.


Különben meg tényleg nem lehetne nekik olyan ruhát, ami lényegesen jobban fed?


Lehet, bigottság a részemről, ha így van, vállalom.


Vitát kelt valószínű az észrevételem, mert nem azonos a szocializálódása az itteni embereknek....



 

  1. 2014. szeptember 1. 17:5451.
    Akadjál már le a tanévnyitóról, rég nem arról megy a téma a részemről.

    Egyébként: az a szülő halál hülyesége, ha ilyen edzésekre elhordja a gyerekét és nem veszi ki. Ettől még nem minden edző ekkora barom. Leírtam már, de leírjam még, hogy van olyan koreográfia, aminek a kivitelezésénél eleve előnyösebb a szabadon hagyott derék, egész egyszerűen mert könnyebb stabilan megfogni pl emelésnél a derekat, mint egy tök síkos-csúszós anyagot taperolni? Valamint hogy az egész piciknél többek közt kényelmi szempont miatt nyitottabb a szerkó, ugyanis könnyebben bírják egy szellősebb alig ruhában mondjuk a 40 fokban az ugribugrit mint egy halál zártban. Ennél értelmesebben már nem tudom leírni. 

    És nem, a színpad nem egyenlő az utcával. Ahogy a farsangi maszkara sem az utcai öltözékkel. Ettől függetlenül ha egy csinos fiatal lány sétál el előttem némiképp dekoltáltabb ruhában, még nem qrvázom le valami eszement prűdségtől vezérelve. Mert az meg az ő jól megszabott magánügye. 

    És igen, amennyiben a bikini a strandra pont megfelelő öltözet, mert végülis a céljának megfelel ( miért nem teszed mindenkinek egyből kötelezővé az egybe részes fürdőruhát??? ennyi erővel??? hiszen az is pont úgy megfelel a célnak mint az általad emlegetett zártabb fellépőruha ) annyiban ezek a fellépőruhák is pont megteszik színpadra. Mind a kettőnek megvan a maga viselési helye és ideje. Amelyik lányt meg otthon ribancnak nevelik, annak meg már nem ez a fellépőruha fogja megadni a kezdőlökést ne aggódj. 
    előzmény:
    Lióra (49)
    2014-09-01  17:43
  2. 2014. szeptember 1. 17:4950.
    megtaláltam a megfelelő szót a kislányok kinézetére:groteszk
     
    előzmény:
    titoklany (1)
    2014-08-31  20:12
  3. 2014. szeptember 1. 17:4349.
    Gyerekkoromban  a kisvárosban,ahol felnőttem volt egy  tornászedző,akit el is távolítottak később,mert molesztálta  a lányokat.
    És több lány járt tornára: már kiskoruktól hányatták magukat,meg éjt-nappalá az volt a témájuk,hogy mit lehet-de leginkább nem lehet enni.
    Ja és  az egyiknek már 12 éves korára tropára ment a térde.
    Egyébként egyre szélesebb az irodalma az edzések alatti gyerekmolesztálásoknak.

    Érdekes,ha egy 22 éves felnőtt nő mászkál köldökig dekoltázsban,akkor is lehetne mondani,hogy ez csak jelmez,mégis Te is azt mondanád,az ilyen emberre,hogy hát....
    Én azt mondom,sokadjára,hogy a kép előterében levő kislány gönce:ami zöld-fekete szives,teljesen rendben van,ha  atöbbieken is ilyen lenne okés lenne.

    Olyan nincs, hogy x ruha az, holott nem is köznapi viselet, y ruha pedig nem az, mert felnőttek is hordják, méghozzá mindennapi viseletként.De van,a bikini strandon normális viselet, tanévnyitón pl erkölcsteleb,

     
    előzmény:
    lady1986 (48)
    2014-09-01  17:35
  4. 2014. szeptember 1. 17:3548.
    Banyek, nem nekem van 12 éves kislányom, aki festi magát, hanem szaszonak, ezt benézted de kapásból ( nekem egy közel 7 éves lányom van ).

    Másrészt: nézd már meg a topikindító szöveget, lehet a linken lévő kép egy tanévnyitón készült, de az indító nem csak ez ellen ágál, hanem magában az egész ágazat ellen veri a nyálát.
    Másrészt: gogo táncoshoz hasonlítani akár egy rockis, akár egy balettos fellépőt nem kicsit túlzás és itt jön ki, ki mennyire a szexualitás szemszögéből szemléli a gyereket. Normális embernek, pláne szülőnek erről messze nem a szexualitás jut eszébe, ellentétben egyesekkel.

    És akkor most ismétlem önmagam: ez egy jelmez és nem több, nem más, mint mondjuk egy farsangi maskara. Ez az egyik oldala az éremnek. A másik pedig az, hogy ennyi erővel tiltsuk be a fürdőrucikat, a rövidnadrágokat, a miniszoknyákat, a toppokat mert az mind mind merészel annyit mutatni a gyerekből is, felnőttből is, amennyi ezek szerint már felér egy erkölcsi fertővel a szemetekben. Ja hogy ha pl tőled felnőtt nőtől elvárnák hogy csadorban járj és abban is strandolj, akkor az már nem tetszene? Hát istenem... ezek szerint minden egyes ilyen funkciójú ruha erkölcstelen. Olyan nincs, hogy x ruha az, holott nem is köznapi viselet, y ruha pedig nem az, mert felnőttek is hordják, méghozzá mindennapi viseletként. Az éremnek az éle meg az, hogy ha mondjuk egyesek  kislányok esetében egy ilyen ruhában csupasz szexualitást látnak és egy gogo nővel teszik őket egyenértékűvé az az így gondolkodó nem teljesen ép elméjére utal....
    előzmény:
    Lióra (45)
    2014-09-01  17:21
  5. 2014. szeptember 1. 17:3247.
    Te háborogtál már többször a  hogy néznek ki a fiatalok,meg mindenküket kirakják,jujj témakörben.
    Egyébként a táncosnők,lett légyen bármilyen kategóriájúak között,az átlag népességnél és az "átlag sportolóknál" is gyakrabban fordul elő anorexia,bulimia.
     
    előzmény:
    Lillaréka (44)
    2014-09-01  17:01
  6. 2014. szeptember 1. 17:2446.
    tényleg?egy nemzeti!!!! tanévnyitón   mindenképp ez kellett?
    Tudod,én azt is elismerem,hogy egy rúdtáncos ,vagy egy gogo táncos munkájában is sok meló van,de mondjuk mégsem kérnék fel gogotáncost pl egy iskolai  mikulás-napra
     
    előzmény:
    lady1986 (41)
    2014-09-01  15:06
  7. 2014. szeptember 1. 17:2145.
    mert most 12 éves, és megengedem neki, hogy kicsit a hétköznapokra is kifesse a szemét, nagyon jól áll neki.

    Teljesen felesleges egy 12 évesnek festenie magát,egy 12 éves pont úgy szép,ahogy van,a maga  gyerekességével,én még nem láttam  12 évest,akinek jól állt volna a festék.Koravén kis majmoknak tűnnek tőle.

     
    előzmény:
    lady1986 (43)
    2014-09-01  15:25
  8. 2014. szeptember 1. 17:0144.

    Köszönet...


    Tanulságos és elgondolkodtató!
    Érdemes alaposan átolvasni a háborgóknak amit irtál.


    előzmény:
    lady1986 (41)
    2014-09-01  15:06
  9. 2014. szeptember 1. 15:2543.
    Jó, de a balett az egy másik műfaj, ott szükség van arra, amit te is írtál,a mimika hangsúlyozására, szóval ott érthető, hogy ki vannak festve. De erre pl egy rocki számban nincs szükség, hisz színészi értéke nincs a produkciónak, ott csak és kizárólag a rugalmasságon, a mozgáskultúrán van a hangsúly, erre segítenek rá a ruhákkal mintegy aláfestő külsőségként.

    Különben: sminkkel kapcsolatban azért az a véleményem, hogy hosszabb távon nem tesz jót a bőrnek. Lehet akármilyen kímélő típus akkor sem. De ha mondjuk a műfaj megköveteli akkor az az egyszer-egyszer használattól még azért nem hinném hogy leszakadna az ég. :)
    előzmény:
    szaszo71 (42)
    2014-09-01  15:20
  10. 2014. szeptember 1. 15:2042.
    Az én lányom balettozott, már 8 éves koruktól ki kellett festeni a szemüket, mert a nagy színpadon egyébként nem érvényesülnének, és a balettben a mimika is számít.
    Egyáltalán fel sem merült bennem, hogy ettől valami baja lenne.
    Bár né amúgy is egy szaranya vagyok, mert most 12 éves, és megengedem neki, hogy kicsit a hétköznapokra is kifesse a szemét, nagyon jól áll neki. Ja, és 2 luk van az egyik fülében. 
    Ettől még normális, jó tanuló, élsportoló.
    előzmény:
    lady1986 (41)
    2014-09-01  15:06
  11. 2014. szeptember 1. 15:0641.
    Nem mondom, hogy nincs olyan egyesület szerte az országban, ahol elvétve  kérnek sminket, ez olyan,mint pl a gyerekverő pedagógus...megeshet, de hála istennek nem ez az általános. A nagy juniorok korosztálya amit írtam lazán 16 éves korcsoport, köze nincs a 12 évhez. 

    Ruhák: azt írtam általában úgy válik zártabbá. Viszont ha egy adott korcsoporton belül van 4-5 koreográfia amit bemutatnak, akkor nem táncolják mind a 4-5 koreográfiát ugyanabban a ruhában, megeshet ilyenfajta nyitottabb ruházat is ( függ pl zenétől is, meg a koreográfiától is, pl dobálni is könnyebb valakit, ha nem a síkos anyagot markolásszák, hanem mondjuk a csupasz derekat ). Ettől még ha valakinek ebben merül ki ez a műfaj, annak ajánlom, menjen el egy rocki edzésre pl és nézze végig, mennyi munkája van egy gyereknek a cirka 3 perc színpadon ugrálásban. Tanulságos lesz, főleg komolyabb formációknál. Majd mikor egy-egy dobálós figuránál azt látod, hogy a gyerek negyed órán belül ötödszörre szántja orral a flasztert és hatodszorra is nekiveselkedik, akkor talán tovább látsz a ruhánál, meglátod benne a szépet és azt a melót amit beletesznek.

    Nem mellesleg: normális edzővel, normális szülői háttérrel ezek a gyerekek pontosan tudják, hogy a ruha csak egy kellék. Nem érzik miatta feljogosítva magukat linkségre se az általatok emlegetett erkölcsi fertőre. Pont ugyanannyit jelent nekik mint a színésznek a jelmez, vagy a bohócnak a piros orr...egy kellék, ami a látványról szól, nem több mint egy külső máz. 
    előzmény:
    Lióra (40)
    2014-09-01  14:53
  12. 2014. szeptember 1. 14:5340.
    Pedig itt is befigyel a smink a gyerekeken.
    Ne haragudj,de nekem a 12 éves se sminkelje magát.
    Minek?
    Én azt nem értem,hogy az előtérben álló kislánynak lehet zártabb ruhája,pedig ő is annyi éves,mint a többi.
    előzmény:
    lady1986 (38)
    2014-09-01  14:29
  13. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 1. 14:4139.
    Megnéztem a képeket. Nem háborodtam fel. De még csak nem is értem az egész műbalhét.
    előzmény:
    titoklany (1)
    2014-08-31  20:12
  14. 2014. szeptember 1. 14:2938.
    Nem tudom, lányom évek óta rockizik, soha nem kérték, hogy fessék ki magukat, sőt valószínűleg valamelyikük megkockáztatná, úgy vágná ki az edzőnőjük őket, mint macskát carni, voltam velük épp elég táncfesztiválon, más egyesületek gyerekeinél se láttam még kifestett 7 évest különben, sem pedig mellbimbót villogtató 12 évest( az meg hogy mondjuk a nagy junior korosztályosok eleve már az utcára is festik magukat, így fellépésre is, nem oszt és nem szoroz). Nem mellesleg azt is leírtam, hogy általában az a szokás, hogy ahogy nőnek fel a gyerekek, úgy lesz egyre zártabb a ruhájuk. ( Általában 3 vagy 4 éves kor a kezdési korhatár, innen mennek felfelé a felnőtt kategóriáig. )

    Nem mellesleg maga a topiknyitó sem kifejezetten az erre az alkalomra való ruhán akadt ki, hanem úgy általában, hogy ilyenben színpadra engednek gyerekeket, ezért nem szorítkoztam én sem kifejezetten a tanévnyitóra.
    előzmény:
    Lióra (37)
    2014-09-01  14:18
  15. 2014. szeptember 1. 14:1837.

    Írtam, hogy tanévnyitón kérdésesnek tartom a létjogosultságát, de pl egy iskolai ki mit tud-on belefér. Egy valami szempontjából teljesen mindegy az alkalom: a gyerek testéből ugyanannyi látszik adott ruci esetén függetlenül attól, hogy milyen alkalomra lépnek fel vele. És ha figyeltél volna, azt is leírtam, hogy a sminket én is feleslegesnek tartom...

    idézet:
    lady1986 (32)
    2014-09-01 11:53:56
    De ez nem egy kimit tud volt Besenyőházán,hanem egy NEMZETi tanévnyitó

    És ha figyeltél volna, azt is leírtam, hogy a sminket én is feleslegesnek tartom..

    Márpedig a táncoskislányokat koragyerekkorulktól sminkelik,ondolálják  a hajukat,műszempilla stb.Ez még kiakasztóbb,mint az aligruha.
    Minek egy 7 évesnek ez?És akkor csodálkozunk,ha 18 évesen mellkitömést kér ajándékba.Meg ha 15 évesen már tetsképzavara van,mert ugye az állandó hasmutogatás előbb-oda oda fajul,hogy hú anya nagy a hasam,kövér vagyok stb.

    előzmény:
    lady1986 (32)
    2014-09-01  11:53
  16. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 1. 13:4436.
  17. 2014. szeptember 1. 13:3835.
    A pucer has nem ide valo,a tobbi elmegy.
    Magyar nepdalok, ok.
    Milyen torzsi dobok milyen nemzeti tanevnyiton???? Afrikai?
    Hulye amerikas nemzeti rock and roll???? Mondom azert,mert buszek amerikai magyar vagyok, a magyarok szerint vagyok hulye, mert itt elek. Es akkor belekeverik a szerintuk hulye Amerikat a magyar nemzeti evnyitoba?????
    Miert idekeverni valo a strandon viselt tanga, vagy a karacsonyi telikabat, nem ertem. Nem evnyitorol van szo? Mellesleg igazi tancbemutaton sem kotelezo a PUCER has.
    előzmény:
    titoklany (1)
    2014-08-31  20:12
  18. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 1. 13:1834.

    Ha  ezek a  képek egy gyerekszépségverenyen készültek volna,akkor mindenki kiakadna,hogy jujj,micsoda fertő


    De hát ugye ez a nemzeti tanévnyitó.


    amarynda,gondolom Te nézed az Apró szépségeket,meg a Honey boo boo-t is a Tlc-n.

    idézet:
    elsi1 (25)
    2014-09-01 11:16:03

    azokat a legalja emberek csinálják amcsiban is
    azok viszik a gyerekeiket olyan "kulturált" rendezvényekre

    előzmény:
    elsi1 (25)
    2014-09-01  11:16
  19. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 1. 13:1533.

    A rock and roll mióta nemzeti?


    A r&r az ötvenes évek Amerikájából származik,amikor még korántsem volt divat a köldökmutogatás.Visszafogottab ruhák voltak.


    Igen,a strandon az emberek fürdőruhában vannak és akkor mi van?Akkor évnyitóra is illik elmenni fürdőruhában?

    idézet:
    elsi1 (26)
    2014-09-01 11:18:40

    nem a rock and roll nemzeti


    hanem a peosztóság


     

    előzmény:
    elsi1 (26)
    2014-09-01  11:18
  20. 2014. szeptember 1. 11:5332.

    Írtam, hogy tanévnyitón kérdésesnek tartom a létjogosultságát, de pl egy iskolai ki mit tud-on belefér. Egy valami szempontjából teljesen mindegy az alkalom: a gyerek testéből ugyanannyi látszik adott ruci esetén függetlenül attól, hogy milyen alkalomra lépnek fel vele. És ha figyeltél volna, azt is leírtam, hogy a sminket én is feleslegesnek tartom...

    előzmény:
    Lióra (30)
    2014-09-01  11:50
  21. 2014. szeptember 1. 11:5131.

    Egyébként: nyilván ha a lányom a strandon vagy a fellépéseken kívül kívánna hasonlóan hiányos göncbe bújni és emberek közé menni, az más tészta lenne és persze letiltanám róla. Mert nem utcára, tanórára stb... való szerelés, de ehhez a műfajhoz ez illik, ráadásul lentebb írtam, hogy főleg a kisebbeknek azért is praktikus ez a féle alig ruci, mert így is izzadnak egy egy nyári fellépésen, mint a parizer ugrálás közben, nemhogy mondjuk még egy holt zárt ruhában kibírnák ájulás nélkül. Különben meg nem kéne az ámerikai "szépségversenyeket" és egy fellépést egy kalap alá venni: a tánc művészet, a "gyerek szépségverseny " meg húspiac, köszönőviszonyban sincsenek egymással.

    előzmény:
    lady1986 (27)
    2014-09-01  11:25
  22. 2014. szeptember 1. 11:5030.

    És te helyénvalónak éreznél egy hastáncbemutatót tanévnyitón?


    A tornászlányok dressze pedig hosszú ujjú és a hasuk sem lóg ki.


     


    Nagy tévedés, a pedofilok nem a felnőttesen kinéző kislányokra gerjednek, hanem inkább pont a babás-kislányos kinézetre.


     


    Az a vicc,hogy egy 7-8 évesen szexi göncöt vesz fel,akkor is megvan a babás-kislányos kinézete,csak még fel is hívja magára  a figyelmet.


    Pár éve volt,hogy egy rendszeres szépségversenyszereplő-kislány pedofilok markába került és akkor mindenki felháborodott,hogy jaj,nem szabadna ezeeket  a kislányokat így közszemlére kitenni.


    Egyébként meg a pedofília nem egy fertőző betegség, ami csak úgy terjed.


    alkalom szüli a tolvajt


    És Amarynda,bizony hogy sminkelve vannak a kislányok.

    előzmény:
    lady1986 (27)
    2014-09-01  11:25
  23. 2014. szeptember 1. 11:2929.

    nem szeretem oket de lattam mar par reszt beloluk.


    en nem latok semmi fertot ezekben a ruhakban. nekem sokkal kevesbe tetszik hogy itt pl. mar a 7 evesek "melltartot' hordanak. igaz ugy nez ki mint egy kis haromszog es tartani sincs mit, de amikor ezt szettben aruljak csipkes tangabugyival az sokkal "fertobb" mint ezek a kis fellepo ruhak.

    előzmény:
    elsi1 (25)
    2014-09-01  11:16
  24. 2014. szeptember 1. 11:2928.

    Megnéztem a képet, egyetértek veled. Ha ennyi idős lányom lenne, biztos nem engedném ilyen ruhában fellépni. (41 éves családapa vagyok.)

    előzmény:
    titoklany (1)
    2014-08-31  20:12
  25. 2014. szeptember 1. 11:2527.

    Egész egyszerűen azért, mert az ilyen fellépőruhák ugyanúgy hozzátartoznak a rockihoz, mint mondjuk a hastáncosokhoz is a kendőjük meg az alig valamit takaró topjuk, a derekukra felfűzött láncokkal együtt. Így teljes az összkép. Macinaciban fele annyira se lennének mutatósak a színpadon, plusz a hosszúnaci nem is lenne praktikus egyes figurákhoz. A smink első körben fel se tűnt, az tényleg felesleges. 


    Hogy tanévnyitóra mennyire való egy ilyen műsor az persze vitatható. Inkább lenne helye pl egy iskolai ki mit tud?-on egy ilyen műsornak.

    előzmény:
    elsi1 (26)
    2014-09-01  11:18

Címlap

top