Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van keresnivalója egy kutyának egy étteremben?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 31. 16:48
Ti mit gondoltok arról, ha kutyákat is beengednek egy étterembe? Ha ,,kutyások" vagytok, akkor biztos örültök neki, ha nem, akkor meg vagy igen, vagy nem. Mindenesetre nemsokára egy országos szavazás eredménye is segít: keresik az ,,Ország Kutyabarát Helyét".

Nők Lapja Café: Van keresnivalója egy kutyának egy étteremben?
  1. 2014. szeptember 3. 08:50226.
    Ja, és az Ipoly bizonyos szakaszain is.
    előzmény:
    cabron (225)
    2014-09-03  08:49
  2. 2014. szeptember 3. 08:49225.
    Pl. a Dunán olyan helyeken, ahol a fürdés nem kifejezetten tiltott, de nem strand.

    Visegrád, öböl, Pilismarót öböl, néhány partszakasz Nagymaroson.
    előzmény:
    ÁgicaT (220)
    2014-09-02  19:57
  3. 2014. szeptember 2. 22:52224.
    Sopronban van egy kis presszó, ahová beengedik a kutyákat is a gazdival.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48
  4. 2014. szeptember 2. 21:16223.
    Dunaharasztinál is van egy szakasz a Dunán, ahová járnak tőlünk, de nekünk spec. az is messze van. Bár egye penész, elmegy az ember.
    De ott is csak a kutyák mehetnek be, ember nem fürödhet velük.

    Budapesten ilyen helyet nem találtam. 
    Pest megyében Délegyházán van egy kutyabarát strand. 
    Balaton északi parton Tihany-Belső tó és a Tihany-Sajkod partszakasz.
    Déli parton egy sincs.
    Velencén szintén egyet találtam a kutyabarat.hu keresőjében.

    És ezzel ennyi.
    előzmény:
    Lillaréka (221)
    2014-09-02  20:04
  5. 2014. szeptember 2. 20:41222.
    Van.
    Mindenki szeret a családjával étkezni, a kutyus is, és a gazdija is.
    Legyenek kutyus barát vendéglők, és csak ember barát éttermek.
    Az idő eldönti, melyiknek lesz nagyobb a forgalma.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48
  6. 2014. szeptember 2. 20:04221.
    Én tudok.. csak az sajna tőletek messze van.
    apum a Duna , szőgyei szakaszára  hordta  Fülest úszni.
    De annak ellenére, Győr a vizek városa.. nem  mondhatnám, hogy  ilyen vizikutyát bárhol úsztathatsz...   a szabadstrandokon sem szabad kutyát a strandra  vinned.
    előzmény:
    ÁgicaT (220)
    2014-09-02  19:57
  7. 2014. szeptember 2. 19:57220.
    "Számtalan lehetőség van arra, hogy vízparton együtt úszkálhasson az ember a kutyájával."

    Akkor sorold légyszi 

    És csak olyat ér mondani, ahol legális a fürdés. Bányató nem játszik. Olyan hely sem, ahol előbb a nádason kell átverekednie magát az embernek, és ahol csak úgy jutsz vízbe, hogy halált megvető bátorsággal ugrasz a meredek partról.
    Csak egyet mondj a számtalan lehetőség közül, ahol kulturáltan (mintha normál szabadvízi strandon lennénk) lehet fürödni.
    előzmény:
    cabron (216)
    2014-09-02  09:59
  8. 2014. szeptember 2. 16:54219.
    A Balaton teljesen körbe van keritve...  ahol nincs ott nádas van és  nem lehet a  vizpartra menni.
    előzmény:
    ezanick* (217)
    2014-09-02  10:05
  9. 2014. szeptember 2. 10:22218.
    Kevésbé frekventált helyet kell keresni, szerintem a kutyának is jobb.
    A Balaton vagy strand full kapacitással, vagy nem strand, de ott ember sem fürdőzhet.
    előzmény:
    ezanick* (217)
    2014-09-02  10:05
  10. 2014. szeptember 2. 10:05217.
    Nyilvan nem a strand kozepen gondoljak, hogy jo lenne, hanem a legszelen, ahol meg be lehet menni a vizbe.
    nyilvan en sem orulnek neki, ha egy kutya az en torolkozomon razna meg magat,
    ( en nem ismerem annyira pl a balatont, de az itt olvasottbol az derul ki, hogy gyakorlatilag nincs ilyen hely, ahol a gazda a kutyajaval be tudna egyutt menni.)


    előzmény:
    cabron (216)
    2014-09-02  09:59
  11. 2014. szeptember 2. 09:59216.
    A strand a probléma.
    Mert nem mindenki szereti, ha mellette elúszik egy eb bottal a szájában, vagy vizesen elfut a törölköző mellett, amin épp napozna. Ennyi.

    Számtalan lehetőség van arra, hogy vízparton együtt úszkálhasson az ember a kutyájával.

    előzmény:
    ezanick* (213)
    2014-09-02  08:38
  12. 2014. szeptember 2. 09:07215.
    Nos, ma mar azon a szakaszon ahol ezt regebben lattam strand lett, igy a kutyak innen is ki vannak tiltva. A tobbi resznek sok helyen eletveszelyes a megkozelitese. Masreszt, nem mindenki van kozel a dunahoz, tiszahoz nagyobb vizhez. 
     Pl van egy to, de a megkozelitheto resze az strand vagy horgaszhely. Innentol a kutya nem mehet be sehol, hiaba van ott a to.
    es ertelmezesem szerint nem azt szeretnek, hogy az egesz Balaton kutyabarat hely legyen, hanem legyen egy szakasz, ami kutyabarat. Mondjuk a strandhoz kozeli, meg konnyen megkozelitheto resz, nem pedig olyan, ahol a nyakad torod, ha meg akarod kozeliteni a partot.
    (amugy, mint mondtam engem a problema nem erint mert az enyemek nem szeretnek uszni, ha megis, akkor van sajat kerti tavunk, abba idonkent bemennek, ha beesik a labda..)
    előzmény:
    felicienne (214)
    2014-09-02  08:54
  13. 2014. szeptember 2. 08:54214.
    Nem ertem. Akkor most van lehetoseg usztatni a kutyat, vagy sem?

    En ugy ertettem a kerdest, hogy valaki felhozta, hogy "ki vannak tiltva a kutyak".
    Honnan vannak kitiltva? A furdozok kozul. (=strand)

    Te is lattad, ezek szerint, hogy ahol nincs strand, ott bemehetnek a vizbe. Akkor most nem ertem, mi a gond?

    Talan, hogy nem uszhatnak a kutyak a furdozok kozott? Miert eppen ott kellene kutyat usztatni? Nincs az orszagban olyan patak, folyo, to, ami teljes hosszaban egy mero strand (=tiltott hely) lenne. Nem eleg a maradek vizpart?

    Itt jon be nekem a gazdi kenyelme. Elmegy a pl. Balatonra strandolni es szeretne vinni a kutyajat is, be a furdozo emberek, gyerekek koze. Miert eppen oda?
    előzmény:
    ezanick* (213)
    2014-09-02  08:38
  14. 2014. szeptember 2. 08:38213.
    Marmínt mi szol a kenyelemrol?  Van nehany kutya, aki kimodottan szeret furdeni. Fajta jellegebol adodoan.
    es ha a gazdi is szeret furdeni, akkor miert nem mehetnek le egy tohoz. Ez volt a kerdes. Regebben voltak helyek, ahove mehetett kutya is. Ma szinte sehol nincs.
    En kutyaim nem szereitik a vizet, nem mennenek be szivesen, de latom, amikor a Dunan setalunk, hogy sok kutya lelkesen hozza ki a botot a vizbol, akar szazadjara is.

    S nem, a kutyasok nem akarjak tisztitott, vegyszeres vizbe vinni a kutyajukat. Nemcsak azert, mert nm bunkok, hanem nem is hulyek, ugyanis nem tenne jot a kutyanak sem. Igy nem fenyeget az a veszely, hogy a strandon a gyerekmedencere igenye lenne egy kutyasnak.

    előzmény:
    felicienne (206)
    2014-09-02  06:32
  15. 2014. szeptember 2. 08:17212.
    tudod mi a kulonbseg a diszno-csirke-stb. haszonallat, es az etterembe beviheto kutya kozott? pontosan az, mint amikor te akarsz abba az etterembe menni,  ahova az osszesz@rt, lehanyt ruhas vadbarom is. az elmeletedbol ugy tunik, hogy nem akadnal ki, ha pont a melleted levo asztalhoz ultetnek, elvegre ember o is. tehat, -teged idezve: "mi a különbség? Semmi az égvilágon."

     
    előzmény:
    bucimanci (143)
    2014-09-01  13:16
  16. 2014. szeptember 2. 08:15211.
    Jaj, ne mar, pusztan a te hsz-od volt ebben a furdos temaban az utolso, ezert akasztottam ra. (Nem ertek hozza, hogy kell hsz-t ugy szerkeszteni, hogy ne legyen hozza elozmeny. )

    Nem kellene emiatt szemelyeskedesbe, sertegetesbe kezdeni, legyszi.

    Furdes temaban a kerdes onnan indult, hogy a kutyak ki vannak tiltva a termeszetese vizekbol.
    Holott nincsenek kitiltva. Ahol ninxcs strand (mert onnan vannak kitiltva), ott lehet kutyat vizbe ereszteni. Akkor tehet megis csak a strand volt az alapproblema, neeeeem?

    Egyszeruen arra reagaltam, hogy probaljunk mar megmaradni a paci tetejen.

    Ha van olyan etterem, ahova kitesznek egy tablat, hogy oda kutya is bemehet, ott mindenki jo elore el tudja donteni, hogy bemegy-e vagy sem. Ha nincs kinn a tabla, akkor nem megyunk be kutyaval es kesz.


    Vannak termesztes vizek, rengeteg ebben az orszagban. De ahol strand van, ottt nem megy be a kutya a vizbe, ahol nincsenek furdozok, majd ott pancsikol. Boven van erre lehetoseg. Az enyem is imad uszni a Dunaban, de eszembe nem jutna strandra vinni, emberek koze.

    Imadjuk, szeretjuk a kutyakat, nem veletlenul, de ettol meg az kutya es nem ember.
    előzmény:
    Lillaréka (207)
    2014-09-02  06:36
  17. 2014. szeptember 2. 07:46210.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (192)
    2014-09-01  20:33
  18. 2014. szeptember 2. 07:30209.
    Igenis, a kutya fürdetése (nem a kozmetikai célú fürdetésre gondolok, hanem a pancsolásra) a kutya szeretetéről szól, nem a gazdi kényelméről.
    Vízi vadász kutyám van - szerinted?! Egy kanál vízben is meghempereg, mert imádja a vizet, a pancsolást. Az úszást pedig még nem tudta soha kipróbálni, mert nincs rá lehetőség szinte sehol!

    Strandra akkor sem vinném, ha lehetne, mert a vegyszerezett vízbe nem tenném a kutyát.
    előzmény:
    felicienne (206)
    2014-09-02  06:32
  19. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 2. 07:23208.
    Uhum,vegulis ha el akarom vinni a goldenemet fürödni, mert mint tudjuk imádják a vizet,akkor csak a magam kényelmére gondolok. Világos. 
    Amúgy meg szó sem volt medencés furdetesrol,gyerek medencesrol főleg nem, csupán arról, hogy ki lehetne jelölni strandokat nekik. 
    előzmény:
    felicienne (206)
    2014-09-02  06:32
  20. 2014. szeptember 2. 06:36207.
    Beindult a fantáziád??
    abban az egyetlen mondatban ennyire sok olvasnivalót láttál??

    Azt hiszem ennyi fantáziával megáldva...  kifejezetten  bulvárújságirónak kéne menned. Javaslom a Sanoma akadémiát.. jól keresnek az itteni firkászok.


    Egyébként.. csupán arra próbáltam utalni, hogy semmivel sem jobb, sőt rosszabb a pisimedence, mint a természetes vizek ahol netán egy kutyus is megfürdött.
    előzmény:
    felicienne (206)
    2014-09-02  06:32
  21. 2014. szeptember 2. 06:32206.
    Igy van,. hurra, megvan a hivatkozasi alap!!!


    attol, hogy Lujza neni belepslant a vizbe, rogton hordjuk oda srtandolni a kutyakat.
    Es ha mar strand, akkor nem csak termeszetes vizbe, hanem varosi strandokra is, sot, miert ne inkabb egyenesen termalba?

    Egyenesen a gyerekmedenxebe, elvegre oda is csak belecsurrant egy-ket gyerek.
    Tiszta az a kutya, vagy mifene, miert ne mehetne.

    Mekkora hulyeseg, ugye? De megis, hol kellene megallni a nagy kutyaszeteretben?
    Egyatalan kutyaszeretet ez vagy inkabb csak a gazdi kenyelmerol szol?


    A kutyak - ha tudnanak olvasni - a szoruket tepnek, hogy rajuk valo hivatkozassak a gazdik a sajat kenyelnuk erdekeben miket talalnak ki.
    előzmény:
    Lillaréka (205)
    2014-09-02  05:54
  22. 2014. szeptember 2. 05:54205.
    Nekem a termálos strandokon mindig eszembe jut, hogy a nénik biztosan belepisilnek a vizbe.. nem azért mert akarnak.. hanem mert olyan bajuk van.
    előzmény:
    abasi (203)
    2014-09-01  23:02
  23. 2014. szeptember 1. 23:08204.
    Igazad van, de amikor ehhez a reszhez ertem azert hangosan felnevettem.

    "És tudod mit vettem észre? Hogy a barátaink sokkal nagyobb szeretettel és odafigyeléssel fordulnak más ember felé. Mert tele vannak szeretettel az állatuk iránt, tisztelik az érző lényt, és ugyanígy tisztelik az embert is."

    Az embert???? Ha visszaolvasol, latni fogod, itt is csak ugy aaaarad az emberszetetet. Mint egy kedves kis cunamiiiiii!
    előzmény:
    abasi (202)
    2014-09-01  22:53
  24. 2014. szeptember 1. 23:02203.
    Egyszer elmentem az egyik strandra. Indultam volna be a vízbe, amikor is megláttam egy idősebb embert, amint ücsörög a vízben, a nagy, sárga, gombás körme pont kilátszódott. Több éve  volt, de még most is előttem van a kép.
    Azzal a lendülettel fordultam vissza, és el is jöttünk a strandról. Azóta is szívesebben fürdök a kutyáimmal, mint strandra járok. Ezek a "fertőző", ápolatlan emberek miért zavarják kevésbé a "társadalmat"? Ráadásul tőlük tényleg el lehet egy csomó mindent kapni, míg a legtöbb állatbetegség teljesen ártalmatlan az emberre.

    Ráadásul a kutya nem pisil és kakil a vízbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (164)
    2014-09-01  14:42
  25. 2014. szeptember 1. 22:53202.
    "Mert nem vagyok sem ősember, sem hátsó-arábiai ahol ez dívik."

    Ennél a pontnál éreztem, hogy írnom kell. Bár a 3 kutyánk (nem kicsik) lakásban él, egyiknek sem érzem magam a fent említettek közül. A kutyáim ápoltak, oltva, féregtelenítve vannak.

    Sokan általánosítanak, egy kalap alá veszik a kutyásokat és egy kalap alá a nem kutyásokat. A kutyások között sajnos valóban nagyon sok olyan van, akinek nem kellene állatot tartania, és a nem kutyások között is vannak olyanok, akik igazán állatbarátok.

    Semmi gond nincs azzal, hogy a kutya a lakásban van. Ha kicsit is értenél hozzájuk, pontosan tudnád, hogy miért más egy kutya, mint egy csirke, miért a kutyát tartják inkább lakásban, miért nem a csirkét. Nagyon szomorú, hogy úgy tartasz kutyát, hogy neked az "csak" egy állat. 
    Az én kutyáim itthon vannak napi 9 órát a lakásban úgy, hogy előtte 1,5 órát szabadon futhattak egy parkban, majd amikor hazaérünk újra sétálni megyünk, hétvégén kirándulni. Mind a 3 iskolába járt, van terápiás vizsgájuk, kutyás sportokra járnak, nyaralni visszük őket és mindenhol ott vannak velünk a munkahelyünkön kívül.

    Szerinted melyikünk kutyája él ingerszegényebb környezetben? A te kerti kutyád, aki ki van oda csapva, vagy a mieink? Miért hiszik még mindig azt az emberek, hogy ha van egy udvarunk, kertünk, az tökéletesen ideális egy kutyának, nem is kell több? És szegény városi kutyák...
    Persze, vannak olyanok, akik nem megfelelően tartják, de ne mondjuk már azt, hogy aki lakásban tartja, az csak  állatkínzó lehet és egyébként is!

    A barátaink most már kizárólag csak kutyások. És egyáltalán nem bánom. Ennyi csodálatos embert egy helyen!

    És tudod mit vettem észre? Hogy a barátaink sokkal nagyobb szeretettel és odafigyeléssel fordulnak más ember felé. Mert tele vannak szeretettel az állatuk iránt, tisztelik az érző lényt, és ugyanígy tisztelik az embert is. Ezt sokan, akik verik a mellüket, hogy fújj állat, az ember, igen, az a fontos, nem mondhatják el magukról.

    És vittük már mi is étterembe őket. Ha elmegyünk hosszabb útra nyaralni, és megállunk útközben enni, nem szoktuk kint hagyni őket a 40-50 fokos kocsiban. Szóval remélem válaszoltam a kérdésedre.
    előzmény:
    bucimanci (146)
    2014-09-01  13:28

Címlap

top