Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van keresnivalója egy kutyának egy étteremben?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 31. 16:48
Ti mit gondoltok arról, ha kutyákat is beengednek egy étterembe? Ha ,,kutyások" vagytok, akkor biztos örültök neki, ha nem, akkor meg vagy igen, vagy nem. Mindenesetre nemsokára egy országos szavazás eredménye is segít: keresik az ,,Ország Kutyabarát Helyét".

Nők Lapja Café: Van keresnivalója egy kutyának egy étteremben?
  1. 2014. szeptember 1. 17:19176.
    Ha jól emlékszem Neked is Goldid van!
    Őket nem is lehet másként kezelni mint családtagként.. Különben megsértődnek... és akkor aztán  úúúúgy tudnak rád nézni, hogy azt is megbánod, amit el sem követtél. Amugy meg alapvetően nyugodt és  úri kutyák.
    tied úr vagy hölgy??
    előzmény:
    ÁgicaT (89)
    2014-09-01  10:00
  2. 2014. szeptember 1. 16:37175.
    Ezt én sem értem, mi a baj egy kutyával, miért nem lehet velük fürödni... kádba, medencébe én sem mennék vele (klóros medencébe nem is engedném), de tóban, miér nem? Természetes víz, amiben ott úszkálnak a madarak, halak, és ezek az állatok a vízbe is ürítenek, a kutyákkal ellentétben! Aki ezeket a szabályokat hozza, magyarázza már el légyszíves, mi a különbség a vízbe szaró hattyú, vagy az ott döglődő, bomló hal és a kutya között. A természetes víz öntisztuló is, szívesebben megyek tavakba, tengerbe, akár kutyával, mint össznépi medencébe (a lábvíz a legundorítóbb na onnan el lehet kapni a fertőzést!).
    előzmény:
    ÁgicaT (168)
    2014-09-01  15:24
  3. 2014. szeptember 1. 16:34174.
    Étterem, Abc - kutya nem való, hacsak nem vakvezető, rehabkutya, beteg gazdiját segítő.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48
  4. 2014. szeptember 1. 16:26173.

    Ha tud viselkedni, nem zavar :) romkocsmában, kerthelyiséges étteremben is jártunk már kutyával, persze megkérdeztük előtte bevihetjük-e. A romkocsma hátsó része le volt zárva, épp átépítették, persze hogy a kutya oda surrant be :D szerencsére a többi vendéget sem zavarta, imádták, ő is a csajokat. A kocsmában volt egy macska, aki elegánsan elvonult előttünk, akkor ketten fogtuk le, nehogy utána ugorjon :D
    Hangos helyre nem vinném, meg zárt étterembe sem feltétlenül, tudom hogy kunyerálna (másoktól is) és egy idő után unatkozna ha megkötném. Kerthelyiségben elvan, nézi az utcán rohangáló embereket. Piszkítani nem piszkított még sehova, ugatni sem ugat, de ha jelez akkor amúgy is kimegyek vele.
    Ha más kutyája az ölembe ugrana evés közben, vagy lelopná a húst az asztalról az zavarna, az is ha fel-alá rohangálnának, kigáncsolnák a pincért... aki nem bír a kutyájával, vagy a kutya nem bírja, ne vigye ilyen helyekre.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48
  5. 2014. szeptember 1. 16:25172.
    A vendeg szent, megteszek mindent azert, hogy jol erezze magat ez tuti. Ha mar bejott, onnantol a vendegem. S bizony minden leendo vendegemnek elmondom ( a nem is kell mondani, hisz tudjak), hogy vannak a kutyaim, s tudjak, hogy yorkik, s nem fogom oket elzarni, mert akkor a kutya stresszel, mert nem szokott hozza. ( igy nem eri oket meglepetes, ha hozzank jonnek, tehat nem fog sikongatni, hogy jaaaj kutya)
    s igen a kutyam, akivel tiz evet toltottem mar az eletembol az fontosabb, mint az, hogy hol talalkozom valakivel. 
    (Bar ilyen, akinek gondot okoz konkretan egy szemely van a kornyezetemben, s vele evente kb egyszer talalkozom).
    amugy meg, akit annyira zavar, azt az is zavarna, hogy mikor nincs ott akkor a kutya azon a kanapen ult.. Igy az se lenne jo, szoval akkor lassan eljuthatnank odaig, hogy egy ember miatt, aki egy evben eljonne ketszer kinn kene tartani a kutyamat, aki tizen eve megosztja velem minden napjat.

    A boltok meg nyilvan a profiljukhoz illoen eldontik, hogy kiket latnak szivesen. Ha ugy dontenek, hogy kutyasokat is, akkor az az o dolguk, akkor bemehetnek oda kutyasok. ( hacsak nem olyan reszleg, ahol a kojal nem engedi)
    amugy hivatalokba en spec nem szoktam hordani oket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (169)
    2014-09-01  15:42
  6. 2014. szeptember 1. 16:07171.
    Tarsallat-hazsonallat. Hallottad mar ezt a kulonbseget?

    A disznoolban valo elesrol meg :amugy hidd el sok kutyasnal nagyobb a tisztasag, mint aki fujjol az allatokra.
    spec nalunk mindennap van felmosas pl. Masnal van? :) 
     

    ( a kutyaszorrol meg : yorkiknak nem hullik a szoruk, sot kinn sem tarthatok, mert megfagynak telen.)
    előzmény:
    bucimanci (143)
    2014-09-01  13:16
  7. 2014. szeptember 1. 16:02170.
    Pontosan. Az en hazam az en varam :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (141)
    2014-09-01  13:08
  8. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 1. 15:42169.
    Én sokáig a nagyszüleim mellett nevelkedtem gyerekként, és tőlük azt az értékrendet láttam és kaptam, hogy a vendég "szent". Ha vendég jött hozzájuk, ebbe beleértendő a spontán beeső szomszédasszony is, mindig megkínálták valamivel, és mindig odafigyeltek rá, hogy kényelmesen érezze magát. Komolyan, ha itt nem olvastam volna, el se hinném, hogy van olyan, aki egy állatot előrébb helyez, mint a vendégét, aki bárhogy is nézzük, ember! Nekem is vannak állattartó ismerőseim, de soha egyik sem ejtett volna ki olyat a száján, hogy én ne menjek, mert neki az állata fontosabb, és pár percre sem hajlandó más helyiségbe vinni.

    Még valami: a NEM mindig erősebb, mint az IGEN. Hiába vagyok én szerelmes valakibe, ha undorodik tőlem és nemet mond. Hiába mondják a kutyatartók, hogy hú de édes a kutyuli, meg ne undorodjál tőle, ne félj tőle, simogasd meg stb., ha egyszer NEM vagy képes elfogadni azon a szinten az állatot, ahogyan ő teszi. Nem azért, mert szemét vagy és őt magát nem szereted, hanem mert az állatát nem. Sok kutyás ismerősöm is pártolja az ötletet, hogy a balatoni strandok többségében nem fürüdhet kutya, mert fürödni ők sem az állatokkal szeretnek, máséval meg, amiről nem is tudják, egyébként mennyire tartják tisztán és egészségesen, főleg nem. Ugyanez a helyzet az együtt evéssel is. Aki számára ez nem elfogadható, arra lehetetlen rákényszeríteni,hogy fogadja el. Képtelen lennék egy olyan helyen vásárolni, ahol nézelődés közben egy kutyát fedeznék fel a lábam mellett. Nem azért, mert antiszociális, bunkó, tahó vagyok, hanem mert ösztönszinten viszolygok az ilyen szituációtól. Summa: mivel a nem szó erősebb az igennél, mindig annak kell valahogy alkalmazkodni, aki a nemet kapja. Ha szakítottak veled, akkor is hiába erőlködsz már tovább. A kifejezetten kutyabarát éttermek okésak, a nem állatszerető úgyse megy oda. Egyéb közintézmény, bolt, ahova viszont bárki járhat és jár is, nem engedheti meg magának a kutyákat azok miatt, akik nem tudják őket elfogadni.
    előzmény:
    ezanick* (167)
    2014-09-01  15:19
  9. 2014. szeptember 1. 15:24168.
    Nem a fürdőkádamban akarok együtt fürödni vele ( ), hanem természetes vízben, ahol alkalomadtán előfordul halikra, alga, emberi ürülék, döglött állat, urambocsá' többnapos vízi hulla is. Hát ehhez képest néhány kutya nehogy már a fertőzés melegágya legyen....

    Azt értem, hogy ha azért vannak kitiltva, mert aztán a partról nem szedik össze a gazdik a kutyagumit. Ezt az egyetlen okot tudom elfogadni, illetve sajnálattal tudomásul venni, hogy egyes emberek igénytelensége miatt sokak örömét veszik el - mert olyan környezetben azért én sem szívesen lennék, ahol két strandpokróc között a kutyasz.rt kell kerülgetni.
    De nekem pl. kifejezetten vízi vadász kutyám van. Szinte sehol nem lehet - nemhogy velem, még egyedül sem! - vízbe engedni, ami azért elég abszurd. Szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (164)
    2014-09-01  14:42
  10. 2014. szeptember 1. 15:19167.
    Nem vagyunk egyformak. En siman megmondom :) ha nem tetszik ne gyere ennyi. De mivel a legtobb ismerosom szinten kutyas, nem lepodik meg :)
    előzmény:
    bucimanci (140)
    2014-09-01  13:07
  11. 2014. szeptember 1. 15:18166.
    En spec akkor szoktam mikor epp a tizenoras utunkat szakitjuk meg egy ebeddel. Kizarolag kerthelyiseg es a legszelso asztal.
    s csak azert mert ebedelni szeretnenk, mielott tovabb megyunk meg hat-nyolc orat...
    persze ezek sosem extra helyek, hanem utszeli ettermek, ahol fel vannak ilyenekre keszulve.
    előzmény:
    bucimanci (138)
    2014-09-01  12:50
  12. 2014. szeptember 1. 15:15165.
    Hát biztos nekem van nagyon érzékeny orrom, de akármilyen tiszta legyen is egy állat, van szaga. Amit lehet, hogy nem vesz észre, aki folyamatosan egy légtérben van vele, de akkor is van.
    Talán macskánál kevésbé jellemző, de ha ivaros, akkor mondjuk egy kandúr spriccelésében is van ám illatanyag bőven! Az almos tálcáról ne is beszéljünk...

    Nagyon hozzám nőtt a kutyám. Szeretem, ahogy bent szuszog, amíg én főzök, vasalok, olvasok, tévézek, stb. Szeretem, ahogy a buksi fejét az ölembe támasztja és úgy beszélgetünk. A férjem szeret úgy aludni, hogy egyik keze lelóg az ágyról és a kutyát simogatja. De ettől sokkal jobban szeretjük azokat, akiket vendégségbe hívunk, és ilyenkor az a természetes, hogy nem a macskák, kutyák igényei körül forog elsősorban minden. Igaz, mi kertes házban megtehetjük, hogy kitesszük őket, lakásban ez nyilván nem menne. Ott meg én nem tartanék állatot, mert a kiszámíthatatlan napirendemet nem tudnám a sétákhoz idomítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (160)
    2014-09-01  14:19
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 1. 14:42164.
    Ez a legképtelenebb ötlet, ami eddig itt elhangzott. Együtt fürödni kutyával????? Egyik ismerős gyerek pont most kapott a kutyájától ótvart!!! Utánanéztem a betegségnek, mert pont érintkezett velünk még fertőző szakaszában, szerencsére mondjuk nem kaptuk el, de azt írja net, hogy nagyon fertőző! És ez csak egy a betegségek közül, amit állattól kaphatsz. Arról nem beszélve, hogy ez már tényleg gyomorforgatóan undorító sok ember számára, pl. nekem is. Ha valaki annyira kutyulival akar fürdeni, fürödjön otthon vele a saját kádjában, de engem kíméljen már meg tőle.
    előzmény:
    ÁgicaT (149)
    2014-09-01  13:47
  14. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. szeptember 1. 14:36163.
    "azonban a topik még mindig az ÉTTEREMRŐL szól(na) és az KÖZÖSSÉGI hely, ahol a többség a mérvadó."

    Ebben már igazat adok neked. Azért is NEM lehet bevinni kutyát az éttermek - gondolom - 99 százalékába. Ahova meg mégis, oda az a kisebbség jár, akinek igénye van erre, vagy csak egyszerűen nem zavarja.

    Tudod, van egy macskás kávézó Pesten. Nagyon szeretünk odajárni. Nyilván nem azoknak nyílt akik nem szeretik a cicákat, vagy zavarja őket, hogy egy légtérben kell süteményt enniük, kávézniuk, teázniuk a macsekokkal. De mert működik, úgy tűnik vannak akiket nemhogy nem zavar, hanem jól is érzik ott magukat.
    előzmény:
    bucimanci (155)
    2014-09-01  13:59
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 1. 14:33162.
    Itt, nlc-n kizárólag olyan kutyatartók vannak, akik: oltatnak, élősködő-mentesítenek, nem sétáltatnak kutyát köztéren, ha mégis, azonnal zacsiba szedik a kutyagumit, kutyáik jól neveltek, soha nem ugrálnak fel idegenekre, hallgatnak a vezényszóra, a visszahívásra, nem szagolnak sliccet, nem büdösek, épp hogy csak nem jó napot kívánokkal köszönnek a plázában. Ilyenkor mindig biztos vagyok benne, hogy az a többezer tonna kutyaszar a nagyvárosok utcáin kizárólag nem nlc-s gazdik kutyáitól származhat. Sőt, az a kutya is, ami legutóbb teljesen fittyet hányva a gazdája hívó szavára az utcán előreszaladt, és bebújt egy idős néni szoknyájába, hiába próbálta elküldeni, szóval ez a kutya is olyané lehetett, akinek netje sincs, nemhogy nlc-je. Más magyarázat tuti nincs arra, hogy sok kutya mégis miért olyan, amilyen. :D De hogy magamnak is adjak egy fricskát: a magas C-n boltban sikító Ödönkék szülei sem nlc-sek, a mi gyerekeink úgy vannak nevelve, hogy az angol királyi vacsorákon is kifogástalanul viselkednének.
    előzmény:
    bucimanci (146)
    2014-09-01  13:28
  16. 2014. szeptember 1. 14:20161.
    "Azt mondd már meg nekem, mi a francnak kell egy ÁLLATOT ÉTTEREMBE vinni?!"

    Tudok jó választ!
    Például: a kutyás elmegy kirándulni egy másik helységbe -akár egy, akár több napra, mert miért ne?-,  és nem akarja otthon bezárva hagyni a kutyáját.

    Ez hogy tetszik?
    Ha lenne kutyám, biztos tudnék több okot is írni.

    Visszakérdezek:
    Ha ki van írva egy étterem ajtajára, hogy bevihető kisállat, "mi a francnak" akar bemenni oda pont' olyan ember, aki nem szívesen látna étteremben állatot?

    Válasszon egy másikat, ahová állatot bevinni tilos, és kész!
    Nem belekeverintve a dologba kisebbségi, meg többségi társadalmat!
    előzmény:
    bucimanci (138)
    2014-09-01  12:50
  17. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. szeptember 1. 14:19160.
    Mint már írtam, csak olyan embereket hívok meg az otthonomba, akiknek nem gond, ha egy cica esetleg felugrik az ölükbe. Nálam naponta van szőrmentesítés, a szagmentesítést nem is értem.
    előzmény:
    ÁgicaT (144)
    2014-09-01  13:18
  18. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. szeptember 1. 14:14159.
    "És nem azért, mert nekem így jó. Hanem azért, mert ember vagyok és lakásban szeretek élni, nem kutya-macska-disznó-nyúlólban. Mert nem vagyok sem ősember, sem hátsó-arábiai ahol ez dívik. Mindnek megvan a maga helye."

    Én is lakásban szeretek élni, ráadásul olyanban, ahol macska is van.  Ez van.
    És a családom is így szeret élni. Aztán valahogy mégsem érezzük macskaólnak az otthonunkat. 


    "Érdekesek vagytok; felháborító hogy a kutya macska nem lakásba való."

    Nézd, szerinted nem való, szerintem való. Mit lehet itt tenni? Csak annyit, hogy te nem viszed be, én meg beviszem.  Engem nem zavar, ha te nem viszed be. Téged mi visz rá, hogy ólnak nevezd azoknak az embereknek az otthonát, akik meg beviszik?

    Ja, és csak annyit, hogy a kutya-macska nem haszonállat.
    előzmény:
    bucimanci (143)
    2014-09-01  13:16
  19. 2014. szeptember 1. 14:09158.
    Ezt a barátokra kellene bízni, nem ötletelni, hisz felesleges!
    Ők oldják meg úgy, ahogyan nekik megfelelő.

    S teljesen mindegy, hogy a nemérintettek erről hogyan vélekednek.
    előzmény:
    lady1986 (154)
    2014-09-01  13:54
  20. 2014. szeptember 1. 14:02157.
    Bucimanci, itt tovább is lehetne menni, már, ha ez helyes lenne, amit írsz!

    Mert nemcsak egy állatnak, hanem egy gyereknek is jobb helye van egy erdőszéli, jó levegőjű faluban, kertes családi házban, mint egy nagyvárosaban, tömbházban, igaz?

    Remélem, azt, aki mégis az utóbbiban él, és oda vállal gyereket, nem ítéled el ezért?
    előzmény:
    bucimanci (118)
    2014-09-01  11:08
  21. 2014. szeptember 1. 14:01156.
    Nekem is van allergiás barátnőm - szintén ez van, hogy vagy nála, vagy "semleges" helyen találkozunk. Nálunk csak nyáron, amikor a kint lehet lenni a kertben. Bár akkor meg direkt odahívja magához a kutyát, és addig simogatja, amíg hólyagos nem lesz a keze, és ha kérdezem, hogy de hát miért?! - akkor a válasz, hogy : "mert édi, és nem lehet nem-simogatni az édi kis pofiját". Na bumm.... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (152)
    2014-09-01  13:53
  22. 2014. szeptember 1. 13:59155.
    Megint kiragadtál egy mondatot, rendes szokásod szerint.  Egyébként meg de; pontosan értetted, mit akarok a citált mondattal. Pontosan leírtad. És szerintem nem mondtam azt, hogy azért, mert a többségi társadalom így gondolja, akkor ez KÖTELEZŐ. A SAJÁT OTTHONÁBAN úgy tartja, ahogy akarja, engem nem érdekel. azonban a topik még mindig az ÉTTEREMRŐL szól(na) és az KÖZÖSSÉGI hely, ahol a többség a mérvadó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (150)
    2014-09-01  13:48
  23. 2014. szeptember 1. 13:54154.
    Ki írta, hogy dobja ki? Azért egy normális nagyságú lakásban feltételezhetően meg lehet oldani mondjuk arra az egy órára az egyik helységbe beköltöztetni a kuttyot. Találkoznak kutya nélkül? Jó időben csak-csak ott az utca ehhez, viszont milyen szép is a barátság téli szünetekkel, vagy mindig cukrászdás ráfizetésekkel, hogy legyen hol találkozni.


    előzmény:
    csutak51 (151)
    2014-09-01  13:48
  24. 2014. szeptember 1. 13:53153.
    Szerencsére nekem meg olyan barátaim vannak, akikkel nem csak a kutya a közös témánk.... És van köztük olyan, akinek teljesen cikis a kutya. Mégsem szakítom meg vele a több évtizedes barátságot csak azért, mert 3 éve lett egy kutyám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (147)
    2014-09-01  13:29
  25. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 1. 13:53152.
    Mivel a kutyám alapból nem szereti a gyerekeket, ezért igen, marad az a verzió, hogy vagy az utcán találkozunk, kutya nélkül, vagy én megyek hozzájuk, szintén kutya nélkül.
    Ez szerintem teljesen megoldható. Ezért senkivel sem fogok összeveszni, nekem is van barátnőm, aki allergiás a kutyaszőrre, így nem jön hozzám, nincs sértődés. De ha eljönne, és fanyalogna, megmondanám neki legközelebb ne itt, ha ez nem tetszene, nem is volt a barátnőm. :)
    előzmény:
    lady1986 (148)
    2014-09-01  13:40

Címlap

top