Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kötényhas- megszabadulás..

diofa604
Létrehozva: 2014. augusztus 30. 14:37
  1. 2014. szeptember 3. 11:2826.
    Kedves Diofa604 nagyon sok sikert kívánok a műtéthez, és tökéletes felépülést is.
    Nagyon megértelek, én is hasonló cipőben járok évek óta. Ezt az állapotot szerintem sem lehet megszokni, talán inkább beletörődni. Ha az ember anyagilag nem tud rá még ennyit sem szánni, kénytelen beletörődni, s örülni , ha legalább másnak sikerül.
    Én, bár már 60 éves vagyok, s 14 éve szültem utoljára, sajnos a lógó hasam megmaradt. Az is igaz, hogy 5 ször kellett ennek a hasnak kinyúlnia.Nem csoda, ha ragaszkodik hozzám.Bár nem vagyok vékony alkat, a has sajnos szoknyában is látszik, nadrágban meg pláne.Sokat álmodoztam arról, mit is kellene tenni, hogy megszabaduljak tőle.Eddig nem sikerült.
    Együtt érzek veled, s drukkolok hogy minden rendben legyen.
    előzmény:
    diofa604 (25)
    2014-09-03  10:56
  2. 2014. szeptember 3. 10:5625.
    Szerintem is van elrontott műtétek is, de sok vendégemnek meg van csináltatva a hasa és eddig szerencsémre csak szépet láttam.
    Ismétlem tudom hogy vannak rosszul sikerült műtétek is
    Fogok képet készíteni magamról előtte, utáni állapotról, majd meglátjátok a kölönbséget
    természetesen abban bízom, hogy az enyém is szép lesz.
    Kb két évet mondott a doki, mire a heg szépen elhalványul szinte a semmibe vész.
    Persze ez a tuti jól sikerült kategóriában van így.
    Szerencsémre három hét és lassan meglesz.
    előzmény:
    KN18 (20)
    2014-09-03  09:39
  3. 2014. szeptember 3. 10:5324.
    Én is alacsony vagyok és nem azt mondom, hogy totálisan el tudom tüntetni a hasam. Biztos csinosabb lennék ha az nem lenne ott. Azt meg végképp nem mondom, hogy meztelenül épületes látvány lennék. És hidd el csak a kiváncsiság hajt, hogy más aki szintén hosszú évekig élt ezzel a problémával hogyan jut el az ötvenes éveibe az elhatározásra, hogy ne tovább. De természetesen el tudom fogadni, hogy más másképp gondolkodik.
    előzmény:
    Aaa (21)
    2014-09-03  10:03
  4. 2014. szeptember 3. 10:4523.
    Ez biztos így is van, de mi van akkor ha te épp az elfuserált csomagban kapsz helyet!? Ez is benne van a pakliba. Ezek a műsorok amúgy nem itthon készültek és nem az orvosok tárják a közönség elé.Testközelből látok ilyet, a szomszédasszonyomnak rendesen elrontották az arcát, nem is egyszer. De elsősorban nem ez tart vissza attól, hogy megműttessem magam.
    előzmény:
    KN18 (20)
    2014-09-03  09:39
  5. Aaa
    Aaa
    2014. szeptember 3. 10:0422.
    Még annyit fűznék hozzá, hogy igazán szerencsés vagy, ha a megnyúlt bőrt öltözködéssel palástolni tudod, Irigyellek
    előzmény:
    Aaa (21)
    2014-09-03  10:03
  6. Aaa
    Aaa
    2014. szeptember 3. 10:0321.
    Szia!

    Erre a két mondatodra szeretnék reflektálni:

    "Nem vagyok túlsúlyos, így egy megfelelő bugyival fel tudok venni cuppanósabb ruhát is. De amíg volt rajtam egy kis plusz a megfelelő öltözködéssel nagyon jól lehet palástolni ezt a hibát."


    Sokfélék vagyunk alkatilag, testfelépítés tekintetében is. Sajnos én a lógó hasamhoz még alacsony is vagyok. Túlsúlytól függetlenül, sajnos a a lógó has egy alacsonyabb emberen szembetűnőbb, a megfelelő alakformáló fehérnemű sem tudja teljes mértékben eltüntetni a kinyúlt bőrt.
    Talán azért is vagyok megértőbb a topikindítóval szemben, mert hasonló a helyzetem. Noha 20 éve szültem utoljára és rendszeresen tornázom, most kezd megérni bennem az elhatározás, hogy műtétnek vessem alá magam, pedig én is sok mindent kipróbáltam már, hogy ne látszon a megnyúlt bőr a hasamom....
    előzmény:
    huncut (19)
    2014-09-03  09:14
  7. 2014. szeptember 3. 09:3920.
    "És talán túl sok elrontott műtétről szóló dokumentumfilmet is néztem"
    Kár, hogy aki szépen dolgozik, annak nincs ideje filmet forgatni az eredményeiről. Én biztos vagyok benne, hogy sokkal több sikeres műtét van, mint elfuserált.
    előzmény:
    huncut (19)
    2014-09-03  09:14
  8. 2014. szeptember 3. 09:1419.
    Tiszta szívvel hogy a fenébe tud az ember megbarátkozni egy ilyen dologgal? Persze, hogy nem. Viszont annyira el tudtam magam fogadni, hogy ne vessem magam alá egy ilyen komoly műtétnek ha már ezzel élek 30 éve. És talán túl sok elrontott műtétről szóló dokumentumfilmet is néztem.  A lelkem nekem sem öreg, a kettőnek semmi köze egymáshoz.
    Nem vagyok túlsúlyos, így egy megfelelő bugyival fel tudok venni cuppanósabb ruhát is. De amíg volt rajtam egy kis plusz a megfelelő öltözködéssel nagyon jól lehet palástolni ezt a hibát. Semmi baj, nem vagyunk egyformák

    Akkor még se tb alapon megy a dolog.....sok sikert kívánok!
    előzmény:
    diofa604 (18)
    2014-09-03  06:12
  9. 2014. szeptember 3. 06:1218.
    Szia előbb a leveledhez szólok hozzá, majd utána leírom a tegnapi dokival való találkozásomat.

    Nem hiszem hogy te tiszta szivedből megtudtál barátkozni a hasaddal.
    Hogy elfogadod magad az nem ugyan az.

    Nekem ez óriási teher votl minden egyes alkalommal ha olyan ruhát akartam felvenni
    ami passzosabb volt, mert mindig mutatkozott a logóhas.
    Ha elmegyek strandra, akkor is a fürdőruhából kilátszik, hogy ott logós van.
    Mindig mindig nagyon zavart, és ez nem kor függvénye.
    A lelkem nem öregszik meg.

    A csípőtől csípőig való vágás viszont két év alatt teljesen elhalványodik szinte nem is
    látszik majd.

    most leirom a tegnapi konzultáció eredményét

    Sziasztok Tényleg egy nagyon szimpatikus ember a doki, persze ehhez kellett a sok fórumozó hozzá szólása is más oldalakon is olvastam a dokiról. Azzal kezdtem, hogy mivel nem ismerem őt sem, és a többi sebészt sem, ezrét a fórumokban olvasottak után választottam őt. Elmondott általános dolgokat, szerintem olyanokat ami fontosak. Irt ki vérhígító injekciót, amit majd a műtét előtti este be ad nekem a rendelőbe. Szeptember 25-én lesz a műtétem, én választottam ezt az időpontot, neki is jó. Másnap reggel kapom meg a kórházban a másik hígítót. Adott egy cetlit amin rá vannak írva hogy milyen orvosi vizsgálatot kell elvégezni addig, a háziorvossal íratom ki a beutalókat. Megmutatta, hogy hol fog vágni, hol fog zsírt lesz szívni, hogy hová honnét húzza le a bőrt. Előfordulható szövődmény az elfertőződés, láz, de a seb az nem nyílhat szét, mert én ettől is nagyon féltem, hogy ekkora vágásnál mi van ha éjjel a seben szétnyílik ha mondjuk rosszul fordulok meg. egy napot kell bent lenni a kórházba, de ha én úgy érzem akkor bent maradhatok még egy napot. Viszont azt elfelejtettem megkérdezni hogy akkor a költséget ki állja arra az egy napra. A költség az 550 ezer, ebben minden benne van a varratszedés a konzultáció, a kontroll, a gyógyszer, a kötözés, a nővérek az altató orvos. Tehát minden azt mondta. Kb most ennyi jut eszembe 45 percet voltam bent nála.
    előzmény:
    huncut (17)
    2014-09-02  07:23
  10. 2014. szeptember 2. 07:2317.
    Sejtettem, hogy ilyen indokaid lesznek, hát igen, ez az élet. Viszont csodálkozom, hogy azt az infót kaptad, hogy tb-re megcsinálják. Legjobb tudomásom szerint csak akkor csinálnak plasztikai műtétet tb-re ha baleset vagy betegség következménye a probléma.
    A barátnőm nagyon régen megcsináltatta a hasát és volt és van is rajta súlyfelesleg. Nem tudom összességében rajtad mennyi van, de  ha a gyomrod tája is "húsos" akkor mindenképp fogyjál, baromi hülyén néz ki, hogy van egy lapos alhas, majd fölötte egy nagy gyomortáj.
    Azért még azt nem nagyon értem, hogy ha már fiatalon nem adatott meg a műtét 52 évesen miért nem tudtad még magad elfogadni? Biztos csak azért van bennem ez a kérdés, mert nagy nehezen sikerült magammal megbarátkoznom és bár nem temetem magam de úgy gondolom le tudom élni már így az életem. Nem vágyom a fájdalmas felépülésre és őszintén számomra nem szép a csípőtől csípőig tartó vágás.
    Nagyon sok sikert kívánok neked!
    előzmény:
    diofa604 (15)
    2014-09-02  07:01
  11. 2014. szeptember 2. 07:0416.
    Az előbb a cicit azért írtam, mert azt is akartam ,,, de azt is szeretném majd meg
    műttetni ha ez sikerül...de mivel azt sem csinálták meg, mondta a nőgyógyász hogy semmilyen szépítészeti műtétet nem csinálnak tb, akkor ezt a tájékoztatást adta..
    előzmény:
    diofa604 (15)
    2014-09-02  07:01
  12. 2014. szeptember 2. 07:0115.
    Erre, hogy miért most...sok magyarázatom van.
    Fiatalon azt hittem, hogy ezzel nincs mit tenni ilyen és kész,
    régebben beszéltem a nőgyógyásszal cici ügyben is és azt mondta hogy
    tb-re nem csinálnak semilyen műtétet meg. Mivel gyerekeket neveltünk, építkeztünk mindig sajnáltam volna erre a pénzt.
    Amikor 10 éve meghallottam hogy tb-re is megcsinálják, akkor beszéltem orvossal is időpontom is volt már a műtétre, akkor viszont előtte fél évvel kezdtem el a vállalkozásomat
    féltem ha akkor elmegyek hat hétre, mert azt hittem addig nem is tudok dolgozni, akkor a vállalkozásom is szét hullik.
    Mindig foglalkoztatott a hasam műtétje,  azóta meg pláne nagyon, aztán volt még egy időpontom ugy nyolc évvel ezelőtt, de akkor a doki azt mondta hogy fogyjak legalább 10 kg és akkor megcsinál, nem fogytam nem is mentem vissza.
    Most viszont, ismét úgy gondolom, hogy megcsináltatom, igaz félek mert azóta kb annyi kg vagyok nem fogytam semmit sem.
    Reményt két évvel ezelőtt mondott a Dr Kelemen Úr, voltam más ügyben nála és megmutattam neki a hasam, és kérdeztem, hogy meg lehetne e csináltatni a hasam ha így nézek ki, vagy fogynom kellene, és akkor Ő mondta igen így is meglehet, nem kell hozzá fogyni, persze jobb lenne de nem akadálya.
    Tehát két éve van most ismét bennem, hogy akkor talán közel állok műtéthez..."mennyei" boldogságom lenne ha nem lenne meg a kötényhasam.
    előzmény:
    huncut (13)
    2014-09-01  14:58
  13. 2014. szeptember 2. 06:4914.
    Szia
    decemberben leszek 52 éves...
    előzmény:
    Aaa (12)
    2014-09-01  12:35
  14. 2014. szeptember 1. 14:5813.
    Mindannyian középkorúak vagyunk....diófa 32 éve, te 20 éve, én 30 éve élek kötényhassal. Miért most jutottatok el a gondolathoz, hogy meg kellene csináltatni, lehet, hogy én gondolkodok bután, de ha már leéltem vele ennyi évet és ráment a fiatalságom valahogy már mindegynek gondolom. És nem vágnék bele most, amikor már a szervezetem is nehezebben regenerálódik. Miért most? Őszintén érdekel, nem kötözködök.
    előzmény:
    Aaa (12)
    2014-09-01  12:35
  15. Aaa
    Aaa
    2014. szeptember 1. 12:3512.

    Megkérdezhetem, hogy hány évesen vállalkozol egy ilyen műtétre? Bocs, nem akarok tolakodó lenni és ha kellemetlen a kérdés, ne is válaszolj rá. Azért kérdezem, mert engem is évek óta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene csináltatni...

    előzmény:
    diofa604 (11)
    2014-09-01  11:41
  16. 2014. szeptember 1. 11:4111.

    Már korábban voltam, 10 éve kb. plasztikai sebésznél vele, mivel terhesség és


    szülés környékén a hasizom is elszakadt, így azt csak műtéttel lehet leszedni, ezt


    akkor már megmondta nekem az orvos.


    Majd holnap már többet tudok, akkor  van időpontom az egyik orvoshoz.

    előzmény:
    Aaa (10)
    2014-09-01  10:07
  17. Aaa
    Aaa
    2014. szeptember 1. 10:0710.

    Ha a kötényhas letornázható lenne, már rég csinos lennék. Legutoljára 20 éve szültem, de a rendszeres torna ellenére is lóg a hasam a két terhességem után.

    előzmény:
    nyugger (8)
    2014-08-30  18:28
  18. 2014. augusztus 30. 18:479.

    A kinyúlt bőr? No az semmitől nem megy vissza.

    előzmény:
    nyugger (8)
    2014-08-30  18:28
  19. 2014. augusztus 30. 18:288.

    A kötényhasra csak műtéti megoldás van?


    Hasizomgyakorlatokkal nem megy le?

    előzmény:
    diofa604 (1)
    2014-08-30  14:37
  20. 2014. augusztus 30. 15:097.

    Nem olvastam bele, csak a témára emlékszem.


    Na, de van ilyen.


    Remélem találsz megoldást.

    előzmény:
    diofa604 (6)
    2014-08-30  15:07
  21. 2014. augusztus 30. 15:076.

    Most jót derültem, mert utána néztem annak a másik fórumnak, azt is én nyitottam, de akkor ki kellett lépnem és nem tudtam, hogy közeben azért elküldtem a megírt új nyitó indító fórumot.


    Most akkor nem is tudom mi a helyzet, majd az egyik megszűnik gondolom ha nem írok bele...

    előzmény:
    Csendike (5)
    2014-08-30  15:03
  22. 2014. augusztus 30. 15:035.

     


    Ez volt az amire gondoltam.Hátha találsz valami segítséget itt..


     


    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=828&topicid=319170

    előzmény:
    diofa604 (1)
    2014-08-30  14:37
  23. 2014. augusztus 30. 14:564.

    Keresem én is, valahogy nem találom.

    előzmény:
    diofa604 (3)
    2014-08-30  14:51
  24. 2014. augusztus 30. 14:513.

    Köszönöm, majd megnézem...

    előzmény:
    Csendike (2)
    2014-08-30  14:42
  25. 2014. augusztus 30. 14:422.

    Pár napja  nyitottak pont egy ilyen topikot aminek ez a témája, a címét sajnos nem tudom, de ilyesmi.

    előzmény:
    diofa604 (1)
    2014-08-30  14:37

Címlap

top