Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hidegen sajtolt étolaj

lufi
Létrehozva: 2014. augusztus 28. 13:00

Hidegen sajtolt napraforgóolaj ügyében nyomozok. Többfélét találtam, több helyre telefonáltam, és még mindig nem tudom pontosan, hogy hogyan készítik. Írtam gyártónak is, de nem válaszoltak. Konkretice az a bajom, hogy ha a héjával együtt préselik, akkor előtte megmossák-e a magszemeket? Hallottam olyan választ, hogy nem mossák meg. Namost, ha nem mossák meg, mi van, ha rátojt a madár a napraforgótányérra, vagy egy randa bogár rámászott és ott ragadt, akkor azt is kisajtolják nekem hidegen? Ha ez jut eszembe, undorodni kezdek, és ez esetben semmiképpen sem önteném a salátámra.


Azt mondták egy helyen, hogy ugyan nem mossák meg, de átfújják (ettől még ott ragadhat a bogár), esetleg ülepítik (még mindig nem találom bogár-sterilnek), majd sűrű vásznon átszűrik (mivel nincs fertőtlenítés, az átpréselt bogár "leve" a szűrőn is átmehet). Mivel hidegen sajtolják, hőkezelés nincs, fetőtlenítés sincs. De lehet, hogy nem jól gondolom a dolgokat.


Mi a véleményetek a hidegen sajtolás előnyeiről-hátrányairól? Használtok ilyet? Van tudomásotok a készítésük módjáról?


Köszönöm, ha írtok.

  1. 2014. augusztus 29. 23:5452.

     


     De jót röhögtem, elmentem a darált husosba, már akkor is teccettt!


    Két szem fügét lesek naponta a fán, már szépen érnek. Leszedem és mosás nélkül fogom megenni, ahogy az összes gyümölcsöt is a kertből.


    Még a kutyát is mosatlan málnával etettem, nem reklamált, ma meg ismét nem főztem meg a kukoricát, csak úgy nyersen rágtam le a csőről.


    Hogy az milyen finom ropogós édes!

    előzmény:
    antironia (31)
    2014-08-28  14:41

Címlap

top