Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Éjszakai szobatisztaság

Torolt_felhasznalo_302972
Torolt_felhasznalo_302972
Létrehozva: 2014. augusztus 28. 10:26

Sziasztok!


Nemrég már nyitottam szobatisztaságos topikot, de végülis 10 nap alatt július elején teljesen sikerült a pelenkáról való leszoktatás. Jupppi!


Na, most itt van az éjszakai eset. Ezt egyszercsak elhagyják a kölykök, vagy kell bevetni valami trükköt?


Enyémgyerek elég sokat iszik, így hétvégén a délutáni alvásnál is kell rá pelenka, de bölcsiben egész jól szabályozzák az ivást, ott nem kell neki, pedig 2-3 órákat képes horpasztani délután.


Éjjel viszont mindig szükség van pelenkára. Nagyritkán felriad 10-11 körül, hogy ki kell mennie, de ez tényleg csak alkalmanként fordult elő. 


Namost az lenne a kérdés, hogy lehet valamivel motiválni, vagy egyszer éjszakáról éjszakára üres marad a pelenka és elhagyhatom?


 


Köszi, ha válaszoltok! 

  1. 2014. szeptember 8. 13:53126.
    eszemben sincs elvárni senkitől segítséget
    de a szobatisztaság az pont egy olyan dolog amikor az ember minden ötletnek örül
    és ha van arra lehetőség hogy az ember feltegye a kérdéseit akkor miért ne?
    előzmény:
    abak (124)
    2014-09-08  13:46
  2. 2014. szeptember 8. 13:48125.
    nem kell messzemenő következtetéseket levonni
    magyar vagyok vizet iszom nem cukros löttyöt 
    az h ki mit iszik nem nemzetiség kérdése
    sőt még palack is van nálam.és nem nézek le más népeket még ha mások le is néznek minket. két évesen a lányom szobatiszta volt a kicsi biztos nem lesz az.mert ő egyszerűen más természet
    szóval annyira nem hülye ez a sok magyar

    előzmény:
    Amarynda (110)
    2014-09-07  12:12
  3. 2014. szeptember 8. 13:46124.
    Mindössze annyit jegyeztem meg, hogy számomra sokszor megdöbbentő, hogy gyerekneveléssel kapcsolatban milyen "kérdésekben" indítanak egyesek topikokat.
    Számomra némelyik azt tükrözi, hogy minimális ismeretekkel sem rendelkeznek.
    Én is nagyszülői segítség nélkül neveltem (nevelem) a gyerekeimet, ettől nem vagyok sem több, sem kevesebb.
    Arra nem lehet számítani, hogy bárki is átveszi a gyerekeidet, a velük kapcsolatos dolgokat neked és a férjednek kell megoldani.
    Ha mégis kapsz segítséget, annak örülhetsz, de elvárni nem lehet.
    előzmény:
    krisztina914 (123)
    2014-09-08  13:38
  4. 2014. szeptember 8. 13:38123.
    nem tudom megállni h ne szóljak bele...(annak ellenére h harangocka és én két külön világban élünk)
    ezt a "mi mégis fel tudtuk nevelni a gyerekeket" annyiszor megkapom az anyukámtól...nem is értem.miért aki ma fiatal és gyermeket nevel lenézendő,vagy alap h nem csinálja olyan jól mint régen?
    és miért baj h valaki fórumot nyit ha kérdése van? hiszen te is itt vagy nem? segítséget kért és kész nem bűn ez,vannak akik nem tesznek fel kérdéseket csak csinálják és hát bár kérdeztek volna előtte...
    a mentalitást nem értem,ezt a "bezzeg régent". a szüleim szerint túl sokat nyafogok,bezzeg ők régen nem panaszkodtak csak csinálták.aha,két nyugdíjas nagyszülővel akik mindig készen álltak ha segíteni kellett,fél éves kortól bölcsiben stb.
    ezzel szemben nekem nulla segítségem van,hetente háromszor a férjem éjjel sincs itthon,előfordul hogy a két gyerek egyszerre beteg,az éjszaka kimarad és attól még főzni mosni takarítani kell.sokszor úgy hogy hetek telnek el úgy hogy egy órára nem veszi át senki a gyerekeket(a férjem ha itthon van)
    nem ismerlek és nem is akartalak megbántani csak kijött..ez a bezzeg a mi időnkben nálam kiveri a biztosítékot
    .
    üdv
    előzmény:
    abak (120)
    2014-09-08  10:00
  5. 2014. szeptember 8. 12:56122.
    Na akkor idefigyelj cukikam.

    akkor szolok bele a nyilvanos topicokba es azt amihez eppen kedvem van. amennyiben ez neked nem tetszik ugy nyissal zart topicot es akkor nem lesznek olyan hozzaszolasok amik nem tetszenek neked.

    Bofogni te szoktal amikor a kedves barataiddal meg a ferjeddel eppen a 10 . sorocsket guritottad le lazitaskeppen a torkodon, aminek a tenyet ugye itt hallottuk mar toled tobb alkalommal, hogy mennyire kell a lazulashoz hogy az ember par lityit leguritson a nyeldeklojen.

    ezek utan el is tudom kepzelni hogy bofogsz mint egy diszno. a stilusodrol most ne beszeljunk mert az olyan hogy videki viszonylatban azt mondjak az ilyennek kiesik a kapanyel a szajan. Pesten meg azt hogy ordit rola a "nyocker".

    te a gyerek elott se voltal agyilag egy Einstein de azota csak romlottal. sajnalnivaloan kozonseges es ostoba lettel.

    ahogy elnezem nemcsak en veszem eszre micsoda topicokat inditasz es milyen stilusban, ugyhogy nem en vagyok a helikopter.

    nem farasztom magam veled tovabb remenytelen vagy.

    ugy tunik akkor nem Mo on elsz, mert ott nagyon sokan rohangalnak vizespalackokkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (113)
    2014-09-08  08:44
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 8. 10:25121.
    Én aztán nem vallok semmiféle trendi meg modern elveket, pont leszarom ki hányszor főzte ki a gyerek ruháit meg vasalgatott naphosszat bodykat, én nem vagyok ilyen. Pont, hogy jobban érdekel az idősebbek véleménye, mert ők még neveltek, ellenben a mai "mindenért_felvagyokháborodva_ha_hozzászólnak_a_kölkömhöz" anyukákkal. Viszont szívesen veszem olyanok hozzászólását is, akik épp benne vannak a gyereknevelésben, mert jóval frissebb az élmény.

    Szóval egyáltalán nem az a bajom, hogy leírja, hanem hogy mindenesetben kötekedő stílusban adja elő. 
    előzmény:
    abak (120)
    2014-09-08  10:00
  7. 2014. szeptember 8. 10:00120.
    Nem gondolom kötözködésnek, ha valaki leírja, hogy nem ért egyet a topikindítóval, esetleg nem tartja helyesnek azt, amit tesz, vagy nem tesz.
    Nekem is vab 30 év feletti gyerekem (meg 15 éves is), de vannak dolgok, amik nem mennek ki a divatból.
    Bár tudom ezt itt nem nagyon lehet hangoztatni, mert a mai fiatal anyukáktól megkapjuk, hogy milyen elmaradottak vagyunk.
    Érdekes módon mi mégis fel tudtuk nevelni a gyerekeinket, úgy, hogy nem nyitottunk minden csip-csup dologról topikot, és nem vitattuk meg azt vadidegen emberekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (118)
    2014-09-08  09:50
  8. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 8. 09:54119.
    Budapesten élek, de én nem vagyok nagy vízivó. (de amúgy tökmindegy) Én nem viszek magammal vizet sehova. Még én szoktam a kollégáimra is rászólni 35 fokban, hogy legalább 1 pohár vizet igyanak.


    Nem központi téma, csak kíváncsi vagyok. Én is azt a fajta pelenkát adom rá, ami csak felhúzható. Van reggel, mikor szinte száraz, van amikor meg majd' kidurran.
    előzmény:
    Anda39 (117)
    2014-09-08  09:47
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 8. 09:50118.
    Miért olyan rossz téma a szobatisztaság? Sajnos a védőnőm elment gyedre, az új nincs a toppon, nem tudok tőle kérdezni. A barátaink gyerekei között még csak 1 van, aki éjjel is szobatiszta. Kíváncsi voltam a véleményekre. 



    Amúgy sztem nem ismered Amaryndát, mindig kötözködni jön. Ráadásul legtöbbször, már akkor mikor a 100. hsz.nél tart a topik. És mindig mond valami naggggyonokosatami vagy 30 éve kiment a "divatból" vagy ami a világ másik végén szokás, nem Mo-on. Ezért írtam neki. 
    előzmény:
    abak (115)
    2014-09-08  09:30
  10. 2014. szeptember 8. 09:47117.
    Megkérdezhetem, hogy hol élsz? Én Magyarországon, ráadásul falun, de itt is szokás vizet hurcolni, ha az ember olyan helyre megy, ahol nem jut hozzá órákig. 

    A szobatisztasághoz: amikor valamelyik gyerekem nappal szobatiszta lett, éjszakára adtam bugyipelust, aztán, amikor már többször volt száraz, mint pisis, elhagytam.
    Volt gyerekem, aki már két évesen éjszaka is szobatiszta volt, de olyan is, amelyik 4,5 évesen lett az. Motiválni nem nagyon lehet őket, mert nem direkt pisilnek be (bár lehet, hogy erre is van példa, nem tudom). 
    Türelem kell hozzá, és főleg az, hogy ne ez legyen a központi téma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (113)
    2014-09-08  08:44
  11. 2014. szeptember 8. 09:34116.
    Ez így nem igaz.
    A szükséges folyadék mennyiség fog a kortól, súlytól, fizikai aktivitástól és még egy csomó mindentől.
    Beleszámítandó minden elfogyasztott táplálék, gyümöcs, stb. folyadék tartalma.
    előzmény:
    Babyface83 (93)
    2014-09-04  20:58
  12. 2014. szeptember 8. 09:30115.

    Miért lenne gáz, hogy elmondja a véleményét és tapasztalatait.
    Téged inkább érezlek annak, mert számomra megdöbbentő, hogy gyerekkek kapcsolatban milyen témákban nyitsz topikokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (113)
    2014-09-08  08:44
  13. 2014. szeptember 8. 09:28114.
    Most sem lehet.
    Egy iskolaérett gyerek minden további nélkül kibír 45 percet evés, ivás nélkül. (nem ideértve pl. a cukorbeteg gyerekeket)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (81)
    2014-09-04  09:37
  14. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 8. 08:44113.
    Amarynda nem érzed, hogy mennyire gáz vagy??A 80. hozzászólás után idejössz, beleböfögsz a topikba. Ráadásul egy jó nagy fa..ságot.
    Az idézőjelet nem ismered cukika?Jelzés értékű volt, azért tettem idézőjelbe.

    Baromi nem az a téma, hogy ki mennyi vizet iszik. Ahol én élek, ott nem mászkál senki vizespalackokkal. Ennyi. 
    előzmény:
    Amarynda (109)
    2014-09-07  12:04
  15. 2014. szeptember 7. 12:24112.
    Lehet hogy a regi gyerekneveles sokak szemeben szornyu poroszos gyerekkinzas volt, de ehhez kepest en siman bilire raktam a gyereket amikor 10 honapos volt, eluldogelt rajta volt hogy sikerult volt hogy nem.
    se jutalmat se szidast nem kapott erte. ha tul sokaig uldogelt eredmeny nelkul akkor felvettem rola es kesz, sose volt akkora ugy hogy ezen ragodjunk, meg jutalmakat tuzzunk ki a szimpla szarasert.

    velem is pont igy csinaltak en allitolag mar masfel eves koromban nappalra szobatiszta voltam es a kovetkezo evre mar ejszaka sem volt pelenka rajtam.

    gondolom otthon is kaphatoak az un. dry night (szaraz ejjel) pelenkatipus, ami pont olyan mint egy rendes bugyi vagy alsonadrag, ugy is kell felhuzni, nem pelenkajellegu.

    itt azt adjak a gyerekre amig ugy latjak hogy mar szaraz ejjel es nem gorcsolnek a dologgal. van olyan gyerek aki csak 5 eves korara lesz ejjel szobatiszta. ezzel a nadraggal mindenki megkapja a megoldast es nem kell stresszelni rajta.
  16. 2014. szeptember 7. 12:14111.
    nalunk anno az ovodaba csak akkor vettek be ha mar szobatiszta volt.
    az enym kb 2 eves korara volt nappalra szobatiszta, 3,5 volt hogy mar ejjel se fordult elo baleset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (99)
    2014-09-04  22:17
  17. 2014. szeptember 7. 12:12110.
    Akkor viszont az altalad emlitett szulok vegtelenul bunkok es raadasul a sajat gyerekuk erdeket se veszik szamitasba hogy a szomjusag ellen nem a cola meg a cukros italok valok.

    a bunkosag ellen viszont  esetleg muvelodni kellene. ugy tunik a pampak lakoi es meg sok orszagbeli ennel ertelmesebb nem vedelteti hosegben a gyerekeit cukros szarokkal.

    egyre inkabb az jon le nekem hogy tisztelet a kivetelnek nagyon furcsa felfogasu az otthon elo magyarok tobbsege. az egy dolog hogy legtobb azt hiszi hogy az o fenekebol no ki a szivarvany, mas nepeket lenez holott meg rengeteg tanulnivaloja van mindenfele szempontbol.

    de felolem mindenki azt iszik amit akar, nem en vagy az en gyerekem szomjas, a mase meg nem tartozik ram.

    csak valahogy meg kellene mar tanulni hogy amit a magyarok tudnak vagy velnek az nem szent es megfellebbezhetetlen. Barmennyire annak tunik is.

    amikor a gyerekem ovodaba ment 3 evesen mar teljesen szobatiszta volt. es akkor adtak nekik inni amikor azok kertek, megse volt z hogy vizeletben usztak a gyerekek a delutani alvasnal.
    előzmény:
    lady1986 (95)
    2014-09-04  21:32
  18. 2014. szeptember 7. 12:04109.
    Anglia, Spanyolorszag vagy eppen Olaszorszag sincs a pampakon es megis az emberek siman isznak vizet akar az irodakban vagy bankokban stb. helyeken.

    mellesleg amikor Mo on voltam 2000 ben augusztusban 37 fok volt arnyekban csak eppen annyival volt rosszabb a pampaknal hogy itt max. 20 % os a paratartalom ott pedig akkor eppen 70 felett volt.

    egyebkent ugyanebben a honapban  a parisi Louvreben is ugy jarkaltak a latogatok hogy vizespalack volt a kezukben. A versaillesi kastelyban szinten, ugy latszik ott se szamitott bunkosagnak a vizivas.

    Mellesleg a pampak nem Australiaban vannak.... gondoltam ezt tudod, ugy tunik tevedtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (92)
    2014-09-04  20:24
  19. 2014. szeptember 5. 10:55108.
    Lehet, hogy nem leszek népszerű, de ha többször előfordult már, hogy éjszaka, szinte száraz a pelus, próbáld meg, hogy adsz rá tetrapelekát (gumibugyiban), akkor biztosan tudod, volt-e valami baleset éjszaka. (nem mellesleg a gyereket is motiválod, hiszen kényelmetlenebb, mint a papírpelenka.)

    Arra figyelj, hogy ébredés után első dolog a bilire /WC-re tevés legyen, akár még félálomban is, hogy rögzüljön a dolog.

    Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (107)
    2014-09-05  10:35
  20. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 5. 10:35107.
    Igen, elküldöm. Vannak reggelek, mikor szinte üres a pelenka, csak nem tudom megállapítani hogy töküres vagy ment-e bele valami.
    előzmény:
    ?(C)vi* (106)
    2014-09-05  08:58
  21. 2014. szeptember 5. 08:58106.
    Lefekvés előtt közvetlenül elküldöd pisilni?
    Hát akkor ezt még hanyagold, kímélendő magadat és az ágyat. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (104)
    2014-09-04  22:54
  22. 2014. szeptember 5. 01:16105.
    Akkor nagyon nem beszélünk egy nyelvet, mert sokmindent félreértettél.
    Nem kérkedem a gyerekemmel.
    Nem igaz, hogy neki mindent szabad. (az, hogy nem verem, meg adok neki inni, amikor kér, meg ilyesmik még nem jelenti azt, hogy nincs nevelve, csak más módszerekkel neveljük, mint például ti, ennyi)
    Nem mindig tündibündi, van, amikor egy elviselhetetlen kis ripacs.
    Nem igaz, hogy nem voltak nehéz pillanataink. Nagyon nem...

    Köszi a tippet, már mi is próbálkoztunk efféle jutalmazással, és örült is neki, meg értette, meg minden, de én úgy látom, hogy még fizikailag nem érett meg a dologra. Nem mindig érzi, hogy kell neki, és nem mindig tudja visszatartani. Van amikor sikerül neki, de legtöbbször nem. De fejben nagyon is jól tudja, hogy miről van szó, épp ma este megszeppenve közölte velem, hogy bekakált, konkrétan elszégyellte magát, pedig soha nem volt megdorgálva, megszidva emiatt. Szóval olyan nagyon még nem akarom erőltetni, mert attól tartok, hogy azzal csak szorongást ültetek el benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (102)
    2014-09-04  22:44
  23. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 4. 22:54104.
    Tudom, hogy éjszaka nincs motiváció.A nappalra írtam Babyface-nek, hogy nálunk ez bevált.


    A bölcsiben -ahogy írtam- nincs napközbeni alvásnál rajta pelenka. Viszont hétvégén ha véletlenül nem adok rá ,és horpaszt 3 órát, akkor általában ő is nyakighugyos.
    előzmény:
    évi* (103)
    2014-09-04  22:49
  24. 2014. szeptember 4. 22:49103.
    Tökmindegy milyen matrincát ígérsz, ha nem ébred fel, hogy pisilnie kell, akkor bizony maga alá fog pisilni. Szerintem az éjszakai szobatisztaság nem szándék kérdése.
    Eleinte megpróbálod délutáni alvást pelust nélkül. Ha nem megy, akkor hanyagolod. Megpróbálod egy hónap múlva.
    Ha ez már megy, akkor ugyanígy az éjszakával.
    Függetlenül attól, hogy reggelre nem száraz a apelus, mert ahogy írtam, nagy fiam mindig nyakig pisiben ébredt, de amikor levettük a pelust, akkor már nem. Közel 3 éves volt, mert vártam a száraz pelust, addig meg se próbáltam. Akkor meguntam. Lehet, hogy ment volna fél évvel előbb is, de tökmindegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (102)
    2014-09-04  22:44
  25. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 4. 22:44102.
    Na, így má' más. Kanyarodjunk vissza az eredeti témához.

    Nekem csak az tűnik fel, hogy mindig "kérkedsz" hogy neki mindent szabad és mindig szót fogad és tündibündi. Oké, örülök, hogy nektek nem voltak nehéz pillanatok. Másnak lehetnek.


    HA írhatok 1-2 tippet: enyémgyerek jutalmat kapott, ha a wécébe szart nem a pelenkába. Nem, nem csokoládét vagy ajándékot. Hanem egy szimpla matricát a szekrényére. (na, jó nem szimpla, mert picit "buborékos" és autós, buszos, metrós) De olyan örömmel fogadta az első, hogy onnantól sima út volt a wécére. Amúgy ez a matricás jutalom vált be, mikor pár hete levettük az ágyáról a rácsokat. Nem volt éjjeli mászkálás.
    előzmény:
    Babyface83 (100)
    2014-09-04  22:27

Címlap

top