Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Éjszakai szobatisztaság

Torolt_felhasznalo_302972
Torolt_felhasznalo_302972
Létrehozva: 2014. augusztus 28. 10:26

Sziasztok!


Nemrég már nyitottam szobatisztaságos topikot, de végülis 10 nap alatt július elején teljesen sikerült a pelenkáról való leszoktatás. Jupppi!


Na, most itt van az éjszakai eset. Ezt egyszercsak elhagyják a kölykök, vagy kell bevetni valami trükköt?


Enyémgyerek elég sokat iszik, így hétvégén a délutáni alvásnál is kell rá pelenka, de bölcsiben egész jól szabályozzák az ivást, ott nem kell neki, pedig 2-3 órákat képes horpasztani délután.


Éjjel viszont mindig szükség van pelenkára. Nagyritkán felriad 10-11 körül, hogy ki kell mennie, de ez tényleg csak alkalmanként fordult elő. 


Namost az lenne a kérdés, hogy lehet valamivel motiválni, vagy egyszer éjszakáról éjszakára üres marad a pelenka és elhagyhatom?


 


Köszi, ha válaszoltok! 

  1. 2014. szeptember 4. 22:43101.
    Ha nem iszik, nem pisil! Kész passz! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (98)
    2014-09-04  22:08
  2. 2014. szeptember 4. 22:27100.
    Oké, ha már ilyen szépen kérsz 
    Nem tudom miért akarod állandóan a számba adni, hogy én különbnek tartom a gyerekemet másokénál, szerintem soha nem mondtam ilyesmit és nem is utaltam rá, de ha mégis így érzed, akkor most örülhetsz: az én gyerekem még nem szobatiszta, legalábbis nem stabilan. Próbálkozunk, időnként sikerül a wc-be produkálnia (a biliről hallani sem akar), de legtöbbször még a pelusban landol mindenféle produktum. Sokszor előfordul, hogy szól, hogy pisilni kell és menjünk a wc-re, és nem jön semmi hosszas várakozás után sem, aztán behuggyant a pelusba. Szóval lassan haladunk, de egyelőre nem estem kétségbe, sok korabeli gyerek pelenkás még, nem számít kórosnak. Ő amúgy is majdnem mindent később csinált, mint az átlag, leszámítva a beszédet, azt extra korán kezdte :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (99)
    2014-09-04  22:17
  3. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 4. 22:1799.
    A sok baromságon kívül inkább azt meséld el, hogy a e te gyereked, aki természetesen okosabb, szebb, értelmesebb, intelligensebb és szobatisztább mint az enyém, na, hogy ő mikor és hogy lett teljesen szobatiszta és mennyi idővel később hagyta el éjjel is a pelenkát???Mert az, hogy hány baszott korty csúszik le a torkán napont, már baromira nem érdekel.
    előzmény:
    Babyface83 (96)
    2014-09-04  21:44
  4. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 4. 22:0898.
    Mondja már el valaki hogy mi a lófaszt lovagolunk ezen a kibaszott víziváson!??!?!?

    Nem az éjjeli szobatisztaság volt a téma?
  5. 2014. szeptember 4. 21:5597.
    Ez meg függ az osztály összetételétől, a szülők mentalitásától stb. 
    Ok, neked szerencséd volt akkor, meg a tanárotoknak is veletek, rendben. 
    De tényleg ma már sikk szembemenni a pedagógusok kéréseivel gyerek, szülő fronton egyaránt, lásd amit én is írtam az usziba csomagoltakkal kapcsolatban.
    Szerinted aki nem fogta fel, hogy a 3dl víz az nem fél liter kóla, az fel fogja fogni ugyanezt suliba? Mert nagyon nem. 

    És innentől veszett fejsze az egész.

    ( Különben: nálunk is volt rendes tanár, aki mivel úgy esett a tesi, hogy utána 5 perc szünet volt, így kiengedte a diákokat wc-re, meg engedte az óra első 10 percében az evés-ivást. Akkor is voltak hülyék bőven, tartott ez a gesztus a tanár részéről 2 hónapig. Aztán mikor a gyerekek jó részét úgy vadászták össze a büféből a wc helyett, ill nem az első 10 percben ment a zabálás, hanm kb egész órán nyammogott a többség, így be is szüntette gyorsan. )


    előzmény:
    Babyface83 (96)
    2014-09-04  21:44
  6. 2014. szeptember 4. 21:4496.
    Arról beszéltem, hogy amikor én voltam iskolás, nálunk hogy működött a dolog, és ott bármilyen hihetetlen neked, nem okozott zavart az ivás.
    Valóban nem mindenki vizet ivott, de a többség igen. De aki nem azt, az sem locsolgatta sehova az innivalóját. Véletlen balesetek pedig a szünetben is előfordulhatnak.

    előzmény:
    lady1986 (95)
    2014-09-04  21:32
  7. 2014. szeptember 4. 21:3295.
    Aham, látszik nem teljesen jut el, hogy a szülők fele baromira nem ásványvizet csomagolna egyenpalackban, hanem ilyen-olyan löttöyt. A te gyereked még nem jár közoktatásba, így nemigen látsz bele, egyes szülőknek mekkora sikk szembemenni azzal, amit az óvónők/tanárok kérnek. És innentől nem szimpla vízivásról van szó. Akkor és csakis akkor lenne ennek létjogosultsága, ha minden óra elején maga a tanár osztaná ki az iskolába berendelt vizet, nem a szülők csomagolására volna bízva. Mikor krétára nem tellik, erre ugyan miből tellne?

    Az meg megint nem jut el hozzád, hogy van az a helyzet, amikor igenis a gyerekek érdekét szolgálja az, ha visszább veszik az ivászatot ( tök mndegy mit isznak, ha hirtelen isznak sokat, mindegyik megdolgoztatja rendesen a vesét és a hólyagot ), csak hogy ne legyen mondjuk egy csoport kirándulásnak, csoportos játszóterezésnek, uszodázásnak, bárminek bepisilés a vége. Ha azt nem érted, hogy mondjuk egy csoportos játszóterezés előtt nem azért nem itatják őket degeszre, mert szívatni akarják őket, hanem azért, mert az utcán pisilni még csoporttal együtt kimozdulva is tilos a gyerekeknek is, egyik óvónő meg nem hagyhatja ott a másikat huszonakárhány gyerekkel, hogy wc-t keressenek józsikának... vagy azt hogy kiscsoportban sem szívatásból nem kötik őket palackra lefekvés előtt, hanem hogy az amúgy még nem feltétlenül stabilan szobatiszta gyerek ne pisilje magát nyakon alvás közben az a szomorú inkább.

    De biztos nagyon örülnél majd, ha a gyereked egész nap vedelkézhetne majd az oviban és nyakon pissantaná magát, ja, vagy akkor meg azért lesz gyerekkínzó az óvónő?
    előzmény:
    Babyface83 (93)
    2014-09-04  20:58
  8. 2014. szeptember 4. 21:3094.
    Ne rendes úszóedzést képzelj el ovis úszás címszó alatt. 20 kilós gyerek (ez csak az az arány miatt írom, hogy a 3 deci neki több, mint nekem) elpancsolgat 40 percet. Úgy indul el az oviból, hogy iszik reggelihez, uszi után ott a 3 deci vize, majd visszaér az oviba és ihat megint.
    előzmény:
    Amarynda (84)
    2014-09-04  12:04
  9. 2014. szeptember 4. 20:5893.
    Ez tényleg valami fura magyar sajátosság lehet (ami ezek szerint mifelénk már kikopott - szerencsére), hogy a vízivás valami gusztustalan bunkóságnak számít, már-már úgy beszélnek itt egyesek róla, mint a nyilvános szellentésről :)
    Mint írtam, mifelénk is az a szokás, mint ott a "pampákon", szinte mindenkinél van egy kis üveg ásványvíz, főleg nyáron, iskolában is, tanárnál is, és érdekes módon ez senkinél nem veri ki a biztosítékot, a gyerekek nem locsolgatják egymást a vízzel, nem mutogatják egymásnak (nem tudom mit is kéne egy egyszerű ásványvizes palackon mutogatni), nem zavarja a tanítást, sem az ügyintézést, semmit.
    Biztos hallottátok már, hogy az ideális napi folyadékmennyiség napi 2-3 liter lenne (sportolóknak több), azért ha ezt napi 2-3szori ivással kéne bevinni, az egyszerre elég sok lenne.
    Szóval szerintem igen, ha valaki szomjas, és 1 órát kell várnia az ivással, az igenis túlélés kategória. Ki lehet bírni, de nem kellemes és nem is egészséges.
  10. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 4. 20:2492.
    Amarynda, azért vedd figyelembe, hogy mi nem a "pampákon" élünk. Nálatok teljesen már a helyzet.
    előzmény:
    Amarynda (90)
    2014-09-04  13:10
  11. 2014. szeptember 4. 13:1691.
    Írtam az ovis úszás példát...hányan tartották be a kértet. Szerinted ha kiírnák a suliban, hogy vizet, de csak vizet ihatnak az óra alatt, azt is hány "kedves " szülő, ill nagyobb korban " kedves " gyerek próbálná kijátszani? Kb ugyanaz lenne a statisztika mint az ovis zsákok esetében. 
    És hogyan ellenőrizze a tanár, hogy az csak víz? Szerinted hány szülő lenne a 30ból, aki nem háborog azon, hogy a tanár a gyerek üvegét átvizslatja, mi van benne?  ( Az ovis zsákok esetében is volt balhé, nyugi. )

    Különben, hogy víztől még nem ment tönkre füzet...hm... szépen felhullámosodva szárad meg, ha olyan tollal volt beleírva meg tele lesz szép  kék pacákkal. Ha neked az még egy jó állapotú füzet továbbra is, akkor bocsi, nem szóltam.
    előzmény:
    Amarynda (90)
    2014-09-04  13:10
  12. 2014. szeptember 4. 13:1090.
    Ha  eleg nekik akkor jo, en kicsit kevesnek talaltam a 300 ml-t.



    Lehet hogy te nem erted, ettol fuggetlenul az emberek ugy gondolom teljesen egyetertenek ezzel a szokassal senkinek nem jut eszebe hogy barki vizivasi szokasait kritizalja.
    akkor se ha az illeto 10 percenket megiszik egy uveg vizet.

    az iskolaban es ovodakban itt a gyerekek VIZET  isznak nem uditot az orak alatt. ja es a tanar is iszik az ora alatt. gondolom ezert nem zavarja ha a gyerek beleiszik az uvegebe a tanitas ideje alatt.

    otthon az mas kerdes  vagy a nagy gyerekek a szunetekben azt isznak amit akarnak, de orak alatt csak viz lehet az asztalukon. es meg is isszak szepen . a viztol senkinek nem megy tonkre a fuzete es egyebe sem.

    a legtobb ember (kb 90 %) hordja magaval a vizet altalaban 600 ml az atlagmeret.
    ha az embernek kisebb taskaja van akkor vannak direkt speci pici vizesuvegek amik meg egy kis szinhazi taskaba is belefernek, sot vannak direkt a taskakhoz tervezett pici ivouvegek is.
    előzmény:
    lady1986 (87)
    2014-09-04  12:52
  13. 2014. szeptember 4. 13:0089.
    Fontos, igen. De tényleg, végy 30 gyereket, adj a kezükbe palackot hogy akármikor szüttyöghetnek, majd próbálj nekik órát tartani, vagy oviban egy normális foglalkozást. Nagyon jól el lesznek foglalva a te mit iszol, meg jééé de jó kulacs és a bocs, hogy leöntöttem a füzetedet témakörökkel az odafigyelés helyett.

    De utána a gyerek nem fejlődése a tanáron/óvónőn lesz persze számonkérve... 

    Ugyanígy: el nem tudom képzelni, hogy légkondis helységben miért kéne az ügyintézőnek az ügyfelek orra előtt cummantgatnia, azért ott el nem hiszem, hogy megfagy. És szintén: ahol a munkavédelmi előírások nem véletlenül tiltják a szalag/asztal mellett iszogatást, had igyanak ők is, ha gyomormosás lesz a vége se számít, lényeg hogy ittak.

    ( És nyáron a legnagyobb 40 fokban még csak-csak, na de a téli mínusz 20ban vajon mi erre az indok? )
    idézet:
    lady1986 (88)
    2014-09-04 12:58:23
    Nem megfagy akart lenni...szomjanhal... 
    előzmény:
    lady1986 (88)
    2014-09-04  12:58
  14. 2014. szeptember 4. 12:5888.
    Fontos, igen. De tényleg, végy 30 gyereket, adj a kezükbe palackot hogy akármikor szüttyöghetnek, majd próbálj nekik órát tartani, vagy oviban egy normális foglalkozást. Nagyon jól el lesznek foglalva a te mit iszol, meg jééé de jó kulacs és a bocs, hogy leöntöttem a füzetedet témakörökkel az odafigyelés helyett.

    De utána a gyerek nem fejlődése a tanáron/óvónőn lesz persze számonkérve... 

    Ugyanígy: el nem tudom képzelni, hogy légkondis helységben miért kéne az ügyintézőnek az ügyfelek orra előtt cummantgatnia, azért ott el nem hiszem, hogy megfagy. És szintén: ahol a munkavédelmi előírások nem véletlenül tiltják a szalag/asztal mellett iszogatást, had igyanak ők is, ha gyomormosás lesz a vége se számít, lényeg hogy ittak.

    ( És nyáron a legnagyobb 40 fokban még csak-csak, na de a téli mínusz 20ban vajon mi erre az indok? )
    előzmény:
    Amarynda (83)
    2014-09-04  12:02
  15. 2014. szeptember 4. 12:5287.
    Igen,. marha kevés... ittak az elindulás előtt, busszal kb 10 perc az uszi, mielőtt vízbe mentek pár korty, kijöttek pár korty hajszárítás közben, vissza a buszra és lőn 10 perc múlva ovi és ebéd+ivás. Ez edzéssel együtt nem egészen 90 perc és mielőtt felmásztak volna a buszra eleve meg lettek itatva. 

    De igen, kellett volna velük 1 litert itatni és had pisiljenek bele a vízbe, ugyanis 2 óvónő volt mint kísérő, klülön öltöző a fiúknak, a lányoknak, 1 óvónőnek mindig benn kellett maradnia az usziban, 1 kísérhette őket ki a wc-ig. Na most: ha a lányokat kíséri ki, akkor a fiúk közül lett volna aki becsurrant ( a vizes alsó eleve ingerlően tud hatni ), ha a fiúőkat, akkor a lányok közül. Vagy kiengedhették volna őket kíséret nélkül, aztán  ha valami történik a gyerekkel, akkor csak had copjanak, csak azért, mert ödönkének meg julcsikának muszáj 90 perc alatt 1 litert beszlopálnia. ( Azért oszd el a 24 órát a 90 perccel,az eredményt szorozd fel 90 percenként 1 liter vízzel... csodás eredményt fogsz kapni....)
    előzmény:
    Amarynda (84)
    2014-09-04  12:04
  16. 2014. szeptember 4. 12:4386.
    Banyek nálatok nyaranta 45 fok van.

    Itt sincs korlátozás kánikulában, sőt!
    előzmény:
    Amarynda (83)
    2014-09-04  12:02
  17. 2014. szeptember 4. 12:4285.
    A Jóisten áldjon meg!

    Ne mondd már nekem, hogy túlélés kategória, ha egy gyereknek ki kell bírnia két ivás között 45-60 percet?
    előzmény:
    Babyface83 (82)
    2014-09-04  10:24
  18. 2014. szeptember 4. 12:0484.
    3 dl viz igazan nagyon keves, foleg ha a gyerek uszas kozben megszomjazik.
    előzmény:
    lady1986 (63)
    2014-09-03  21:57
  19. 2014. szeptember 4. 12:0283.
    Hát nem tudom, számomra az az ügyintéző, aki mondjuk a bankban a papírok intézése közben itókázik, bunkó, az a gyerek, aki pedig 45 nyamvadt percet nem bír ki ezzel megtisztelve a tanárát, az meg nincs kellőképpen szocializálva. Vannak helyek és helyzetek mikor kicsit felül kéne tudni írni az ösztönöket.
    idézet:
    lady1986 (62)
    2014-09-03 21:54:18
    Kicsit csodalkozva olvasgattam ezt a topicot.

    itt bizony a banktol az ugyvedig a supermarkettol a rendorkocsiig mindig mindenkinel szinte kivetel nelkul van ivoviz. az iskolakban ovodakban kotelezo a gyerekeknek vizet vinni, pontosan azert hogy a gyerek/felnott  , barki lehetoleg soha ne legyen szomjas.

    es gond nelkul iszik akar a tv  bemondo a hirolvasas kozben is.

    supermarketban is ugy van hogy ha szomjas vagy nem kell varnod a penztarig nyugodtan kibonthatod a vizesuveget (uditot is) es odateszed hogy huzza le a penztaros amikor sorra kerultel.

    itt az ivast kizarolag akkor szabad korlatozni, ha mondjuk orvosi eloiras van , muteni fognak par ora mulva, vagy olyan vizsgalaton veszel reszt ahol elotte valamiert nem szabad inni.

    a vizivas szerintem rendkivul fontos. Enpl. ha mondjuk 1 ora hosszaig szomjaznom kell siman elajulok foleg ha meleg van.

    gyerekkorom lidercnyomasa volt hogy anyam ha idonkent nala voltam megkeseritette az eletemet azzal hogy eves kozben nem engedett inni.

    voltam vagy 40 eves amikor az orvos diagnosztizalta hogy nincs elegendo nyaltermelesem. el lehet kepzelni  mit ereztem amikor vegig kellett ennem egy ebedet ivas nelkul

    az OK hogy nem kell enni uton utfelen ha nem muszaj de vizet inni szerintem barkinek barmikor amikor erzi kellene hogy par percen belul modja legyen ra. fuggetlenul a kortol.
    egy gyerek meg meg rosszabbul turi mint egy felnott.
    előzmény:
    lady1986 (62)
    2014-09-03  21:54
  20. 2014. szeptember 4. 10:2482.
    Kibírni sok mindent ki lehet, ja. Ha csak a túlélésre játszunk...
    De igazad van, túlragoztuk már, nem lovagolok tovább a témán :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (81)
    2014-09-04  09:37
  21. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 4. 09:3781.
    Nálunk az általános iskolában nem lehetett óra közben sem enni, sem inni. Ki is zavartak, ha meglátták.

    Nem értem amúgy mit kell egy ilyen hülyeségen lovagolni. Mindenki annyit iszik amennyi akar, de vannak bizonyos helyek, ahol nincs rá mód. És ennyiket az életben ki lehet bírni, akár 2 éves vagy, akár 82.
    előzmény:
    Babyface83 (58)
    2014-09-03  21:44
  22. 2014. szeptember 4. 08:3780.
    Már meg sem lepődök...

    Figyi! Egy ovis csoportban óvónéni mesét mond, mondókáznak, stb, egyik percben Pistike inni kér, óvónéni feláll, inni ad, leülnek, mondókázás folytatódik, Jancsika inni kér, óvónéni feláll, inni ad...
    Az óvónéni óvónéni, nem pedig palimadár.

    Az iskolában meg már arra is tanítják a gyerekeket, hogy képesek legyenek x ideig koncentrálni valamire. Ha mindenki össze-vissza tekergeti a kupakját és cummog, ott nem lehet normális oktatást folytatni.
    Az a gyerek, aki két tanóra közti szünetben ivott, az egyszerűen pótcselekszik, ha a tanórán is innia kell.

    előzmény:
    Babyface83 (60)
    2014-09-03  21:49
  23. 2014. szeptember 3. 22:5179.
    Lanyom nem volt teljesen 3 mikor kezdte,korengedmennyel,mivel decemberi gyerekkent 2 valasztasa volt: vagy var meg egy evet,vagy januarban beszokik es kovetkezo evben uj csoporttal megy tovabb. Az elsot valasztottuk,egyreszt mert erett volt ra,tobbek kozt nagyon igenyelte a gyerektarsasagot,masreszt kinezett egy melohely is. 3.nap mar azon hisztizett hogy delutan is had aludjon ott. Fiam most mult ketto,na vele elore latom,hogy lesznek gondok,annyira ram van nove. Babakocsi nala meg jatszik odafele,mivel lanyom sulija pont a varos tulvegen van. Visszafele mar raerunk totyogni hazafele,meg minden konel megallni,odafele nemigen...
    előzmény:
    évi* (78)
    2014-09-03  22:40
  24. 2014. szeptember 3. 22:4078.
    Nekem a nagy fiam 4 évesen került oda (költözés miatt), a középső 3 évesen kezdte, külön megkértem a vezetőt, hogy ne hagyják otthon, mert kiakad, ha a tesó megy, ő meg nem, ráadásul nem is érti, mert mi is visszük mindenhova. Biztos voltam, hogy megugorja ezeket az akadályokat. :-)
    Másik, csak az nem ide tartozik, hogy mondták az óvónők, hogy sok szülő még oviba is babakocsival viszi a gyereket, aki nem képes 10 percet egy irányba gyalogolni.
    előzmény:
    lady1986 (76)
    2014-09-03  22:34
  25. 2014. szeptember 3. 22:3577.
    Bocs már fáradt vagyok, este van :)


    előzmény:
    évi* (75)
    2014-09-03  22:33

Címlap

top