Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Éjszakai szobatisztaság

Torolt_felhasznalo_302972
Torolt_felhasznalo_302972
Létrehozva: 2014. augusztus 28. 10:26

Sziasztok!


Nemrég már nyitottam szobatisztaságos topikot, de végülis 10 nap alatt július elején teljesen sikerült a pelenkáról való leszoktatás. Jupppi!


Na, most itt van az éjszakai eset. Ezt egyszercsak elhagyják a kölykök, vagy kell bevetni valami trükköt?


Enyémgyerek elég sokat iszik, így hétvégén a délutáni alvásnál is kell rá pelenka, de bölcsiben egész jól szabályozzák az ivást, ott nem kell neki, pedig 2-3 órákat képes horpasztani délután.


Éjjel viszont mindig szükség van pelenkára. Nagyritkán felriad 10-11 körül, hogy ki kell mennie, de ez tényleg csak alkalmanként fordult elő. 


Namost az lenne a kérdés, hogy lehet valamivel motiválni, vagy egyszer éjszakáról éjszakára üres marad a pelenka és elhagyhatom?


 


Köszi, ha válaszoltok! 

  1. 2014. szeptember 3. 22:3476.
    Nálunk korosztályos csoportok... Kicsiként már vitték őket a közeli játszira, ill 2x voltak tavasszal erdei oviban ( kb 25 perc bérelt busszal az ovitól ). Mondjuk azért az már az év második fele volt.
    előzmény:
    évi* (74)
    2014-09-03  22:31
  2. 2014. szeptember 3. 22:3375.
    Nem látod, hogy csak vicceltem?! Ott van a :-)
    Szerintem is gáz, amit írtál. Középső fiam is járt ovis úszásra és természetesen dagadtanyu dagadtgyerekkel akadt ki, hogy nem vihet a gyerek 3 napi muníciót.
    előzmény:
    lady1986 (73)
    2014-09-03  22:30
  3. 2014. szeptember 3. 22:3174.
    Ovi nálunk vegyes csoportos, ott kifejezetten mondták, hogy a kiscsoportosokat nem viszik házon kívüli programra, amíg megy a folyamatos felül be, alul ki iszogatás. Ha ez lenne, akkor nem jutnának el a szomszédos parkig sem, nemhogy normális programokra.
    előzmény:
    lady1986 (71)
    2014-09-03  22:26
  4. 2014. szeptember 3. 22:3073.
    Számomra kb semmi, gondolom az óvónőknek inkább. Ha elveszi akkor anyuka fogja szidni a k. anyjukat, ha hagyják, akkor meg a szabályt betartó gyerekeknek csoroghat a nyáluk a tiltott gyümölcsért és ezek után várható mennyire fognak igazodni ahhoz, amit az óvónők kérnek tőlük.
    előzmény:
    évi* (69)
    2014-09-03  22:22
  5. 2014. szeptember 3. 22:2672.
    Ja, és pisi is ugyanúgy: Reggel, mikor jön a gyerek, elküldik pisilni, kezet mosni. Udvarra menés előtt is megy mindenki, ebéd előtt is. Ebéd után fogmosás, és akinek kell, az még pisil. Felkelés után is kiküldik őket. Kutya nem kérdezi, hogy kell-e, a gyerekeknek meg eszükbe sem jut ellenkezni, ez a természetes.
    4 éves fiam közölte, hogy csak akkor pisil, ha kimegy az óvónő, kérése teljesítve.
    előzmény:
    Babyface83 (67)
    2014-09-03  22:14
  6. 2014. szeptember 3. 22:2671.
    A wc-t ne keverd ide, az más kategória. Nyilván egyik intézményben se érdeke a pedagógusnak, hogy bepisiljen/bekakiljon a gyerek. Tehát azt nemigen fogják nehezményezni, kivéve, ha egyes gyerek sportot űz belőle, hogy minden egyes óráról kikéri magát, mert az olyan frankó időhúzás, de ott úgyis az egyes gyereket fogják nyakoncsípni nem az egész csoportot/osztályt. 

    Egyébként: oviban is középsőtől már lazítanak a szabályon ( legalábbis nálunk lazítottak ), de addigra pl pont azzal lehettek az óvónők tisztában, hogy már mindenki képes addig visszatartani a dolgát, míg kiér a wc-re, sőt ha a 3 fülkéből mind foglalt, ki bírja várni a sorát. Sok kiscsoportosnál ez még nem megy tökéletesen. A délutáni alvás előtt meg főleg nem buli hagyni a kicsiket üptre inni, ugyanis pelus nincs és szintén könnyen történhet baleset. Ha mennek pl kirándulni, játszótérre a városban, szintén nem lenne nagy ötlet, hogy had igyanak kedvükre. Suliban meg azért tényleg nehogy már az legyen elvárás a tanárok felé, hogy 30 folyton itókázó, üvegjével játszó, innivalóikat csereberélő gyerek előtt próbáljanak órát tartani és a 45 percből mondjuk elmenjen 20 az ezekhez kapcsolódó fegyelmezéssel, kidőlt innivaló esetén kárelhárítással stb... 



    előzmény:
    Babyface83 (67)
    2014-09-03  22:14
  7. 2014. szeptember 3. 22:2470.
    Oviban is kb. ugyanúgy megy az itatás, mint a bölcsiben. Annyi a plusz, hogy délután, mikor kertbe mennek, kint van egy asztalon a kancsó és poharak.
    előzmény:
    Babyface83 (67)
    2014-09-03  22:14
  8. 2014. szeptember 3. 22:2269.
    Jajjjmá', csak aggódnak, nehogy Gézuka éhen haljon reggeli és ebéd közt. Mi ezzel a baj? :-)
    előzmény:
    lady1986 (63)
    2014-09-03  21:57
  9. 2014. szeptember 3. 22:1968.
    Szerintem itt az alaptéma nem konkrétan a korty víz, hanem az, hogy egy felnőtt / kisgyerek / nagygyerek képes-e a szükségletei kielégítését késleltetni bizonyos ideig ilyen-olyan okból.
    A gyerekeim lazán megcsinálják (ha hagyom), hogy mondjuk kirándulás közben egyik szomjas, megitatom. A másik simán-lazán megvárja, hogy elcsomagoljam a kulacsot, lépjünk kettőt, és közölje, hogy ő bizony mindjárt szomjan hal, és a 3. még mindig nem kér, a többit már tudod. :-) Tudom, szívtelen vagyok, de ha megállunk inni, akkor elvárom, hogy akkor igyon mindenki. (Ha nem teszi, akkor sem órákat kell várnia, de valameddig biztos, mert a Jancsibohóc nem én vagyok.)
    előzmény:
    Babyface83 (60)
    2014-09-03  21:49
  10. 2014. szeptember 3. 22:1467.
    Milyen szabály? Mondom, hogy nálunk eddig sehol nem volt olyan szabály, hogy nem szabad inni... Én ilyesmiről tőletek hallottam először. Megkérdeztem anyukámat (óvónő volt), hogy náluk volt-e ilyen szabály, ő is meglepődött ezen. Azt mondta, hogy vizet kaphattak a gyerekek bármikor, bármennyit.
    Gondolom ovija válogatja. Olyan oviba, iskolába nem küldöm a gyerekemet, ahol bunkóságnak számít vizet inni, vagy esetleg kimenni a wc-re, ha sürgős a dolog, ennyi :)
    előzmény:
    lady1986 (64)
    2014-09-03  22:09
  11. 2014. szeptember 3. 22:1466.
    A 20 éves vszeg képes egyet csendben kortyintani (bár szerintem is kibírható 45 perc cumikálás nélkü :-)), néhány 7 éves viszont marha jól el fog szórakozni a palackjával, ha van ilyen opció, és mérget vennék rá, hogy a lötty előbb-utóbb ki is köt a padtárs füzetén.
    előzmény:
    Babyface83 (58)
    2014-09-03  21:44
  12. 2014. szeptember 3. 22:0965.
    Nálunk pl. kutyát nem érdekel, hogy mikor végzed el a dolgod, ha az megvan időre, az már jobban zavarja a "céget" ha az eszközökben morzsa, tea, kávé van, és ettől mondjuk nem működik. :-)

    Nem vagyok ideges, elég magas az ingerküszöböm, csak ez így a betűkön nem megy át. :-)
    előzmény:
    Babyface83 (54)
    2014-09-03  20:54
  13. 2014. szeptember 3. 22:0964.
    Ja és mivel a gyerek azt látja, hogy anyuci tesz a szabályokra, sőt háborog ellenük, így a gyerek se lesz másmilyen....
    előzmény:
    lady1986 (63)
    2014-09-03  21:57
  14. 2014. szeptember 3. 21:5763.
    Egyébként csak hogy lásd ezt az evés-ivás dolgot. Ovis úszásoktatás, kiadva hogy minden gyerek vihet 3 dl vizet és 1 db gyümölcsöt magával. Első nap kipakolták az óvónők a pakkokat. Eredmény: minden 2. táskában gyümilé volt és vagy gyümölcs is és csoki is, rosszabb esetben csak csoki... na ez pont olyan mint hogy óra közben nem eszünk-iszunk, egy szabály, amit ugyan minek is kéne betartania a szülőnek? Ha gézuka csokit kíván enni az úszás után, had egye, hogy ezek után az ebédet nem fogja megenni, az meg ugye kit érdekel? A szülőt biztos nem....
    előzmény:
    lady1986 (61)
    2014-09-03  21:51
  15. 2014. szeptember 3. 21:5462.
    Hát nem tudom, számomra az az ügyintéző, aki mondjuk a bankban a papírok intézése közben itókázik, bunkó, az a gyerek, aki pedig 45 nyamvadt percet nem bír ki ezzel megtisztelve a tanárát, az meg nincs kellőképpen szocializálva. Vannak helyek és helyzetek mikor kicsit felül kéne tudni írni az ösztönöket.
    előzmény:
    Babyface83 (60)
    2014-09-03  21:49
  16. 2014. szeptember 3. 21:5161.
    Pedig sok gyerek ugyanúgy pótcselekvésnek használja az evést-ivást, mint a felnőttek a dohányzást, pl stresszhelyzetben. És nem, nem arról van szó, hogy 2 korty víz, hanem arról van szó pontosan, hogy sokan a bölcsiig/oviig pont ezt szokják meg otthon, hogy a szülők etetéssel, itatással próbálják őket lekötni a tv-n kívül, ill ezzel próbálják őket vigasztalni. Ismerős a nagyi effektus? Elestél kisunokám? Ne sírj, tessék itt egy cukorka... ugyanez csak lötyivel vagy vízzel is megesik. Innentől a gyerek nem időnként fog két kortyot inni, hanem ahányszor épp feszült ( pl nem jut hozzá egy játékhoz ) akkor ezzel vezetné le. És nem várható el a gondozónőktől, hogy észben tartsák az x gyerekből kinél áll fenn hasonló...

    Különben oké, középsuliban már nem gyakori hogy leöntik egymás könyvét, de egy 6-7 évesnél még simán bejátszik, főleg hogy még elég kajlák tudnak lenni. Akkor mit csinálsz? És mit csinál a tanár? Egyrészt akiét leöntötték annak a szülője leordítja a tanárt, miért engedi, de meg bacnád gondolom kártalanítani, mert istenem megesik...ugye?
    előzmény:
    Babyface83 (58)
    2014-09-03  21:44
  17. 2014. szeptember 3. 21:4960.
    Komolyan kezdem azt érezni, hogy nem egy bolygóról származunk. Aki iszik, amikor szomjas, az nincs szocializálva? Ahol én lakom, nyáron általában mindenki ásványvizes palackkal megy mindenhova és ezen senki nem háborodik fel... Vagy ez csak itt vidéken szokás?
    előzmény:
    lady1986 (59)
    2014-09-03  21:44
  18. 2014. szeptember 3. 21:4459.
    Hát elég keményet... ami a nagyobb baj hogy a gondolkodásának a gyereke fogja megadni az "árát".

    Nem baj, majd lesz magánovi, magánsuli, ahol kellő pénzért továbbra se kell szocializálódni...


    előzmény:
    rafi (57)
    2014-09-03  21:40
  19. 2014. szeptember 3. 21:4458.
    Ki lehet bírni 45 percet ivás nélkül, én csak leírtam a tapasztalataimat, hogy nálunk ebből senki nem csinált problémát, senkit nem zavart, bár az igaz, hogy senki nem fröcskölte le a könyvét vagy a padtársát az innivalójával :)
    Azért a vízivást egy lapon említeni a dohányzással... Hát erre inkább nem is mondok semmit. Mindig értetlenkedem, amikor ezredszerre mondják el, hogy mennyit kéne inni, és mennyivel kevesebbet isznak átlagban a magyarok, mert azt hittem, hogy ezt már régen felfogta mindenki. Most már kezdem érteni, hogy hol itt a bibi, sokak szerint ezek szerint valami undorító, tiszteletlen, káros szokás a vízivás.
    Egyébként nekem már többször volt vesemedence-gyulladásom, a dokik a lelkemre kötötték, hogy legalább fél óránként igyak 1-2 korty vizet. Ezt ugyan sokszor megszegem, mert egyszerűen elfelejtem, de most belegondolva még jó, hogy eddig nem nagyon forogtam olyan körökben, ahol ezt elítélendő viselkedésnek tartják (vagy csak nem tudtam róla).
    Ha egy munkahelyen veszélyes dolognak számít az ivás munkavégzés közben, az természetesen teljesen más dolog, mint az, hogy valaki az irodában időnként iszik a kis vizéből...
    előzmény:
    lady1986 (55)
    2014-09-03  21:22
  20. 2014. szeptember 3. 21:4057.
    Basszus, azt hiszem Babyface irtó nagyot fog koppanni ha bekerül a gyereke majd az oviba! És muszáj ,mert hát ugye kötelező lesz 3 éves kortól.




    előzmény:
    lady1986 (55)
    2014-09-03  21:22
  21. 2014. szeptember 3. 21:2356.
    Egyébként ez megint az én és a gyerekem a világ közepe típusú gondolkodás....
    előzmény:
    Babyface83 (54)
    2014-09-03  20:54
  22. 2014. szeptember 3. 21:2255.
    Azért basszus nehogy már egy sulis, főleg középsulis ne bírjon ki 45 nyamvadt percet iszogatás nélkül... Különben többek közt azért sem, mert kifolyik, szénsavas esetén szétfröcsköl mondjuk a padtárs könyvére az innivaló, ráadásul ennyivel meg lehet tisztelni egy tanórát és egy tanárt. Azért ennyire már nem kéne ösztönlénynek lenni. Nem tudom te mit szólnál hozzá, ha a banki ügyintéző 3 szavanként inna, ezzel húzva az idődet.

    Munkahely: nem mindenhol a baromi komoly és fontos munkakör miatt tilos inni, hanem mondjuk munkavédelmi szempontból az, pl vegyszerekkel való munkavégzés. Ha átkerül valami olyan anyag a kupak letekerésénél a palack szájára, beissza a dolgozó, rosszul lesz, megrángatják a munkaadót ( sok helyen nincs helyben kézmosási lehetőség ). Plusz kap egy táppénzre menő munkaerőt. Igaz, ezeken a helyeken fórumozni se lehet. 

    ( És igen, egyet nyikkanik a gyerek, legyen csak a kezébe nyomva a palack bárhol és bármikor. Had szokja meg, hogy mindig lóg valami a szájában. Semmivel sem jobb pótcselekvés pedig, mint egy dohányzás. Aztán ha utána mondjuk nem tud kimenni pisilni mert elmennek a csoporttal pl játszótérre és összepisili magát a gyerek, akkor is a gondozónő/óvónő a barom, mert miért nem fogta fel a tenyerébe a pisit, vagy pisiltette meg egy bokor tövében a gyereket, hát persze. )
    előzmény:
    Babyface83 (54)
    2014-09-03  20:54
  23. 2014. szeptember 3. 20:5454.

    Miért könyörögsz sírva? Nem kell ennyire felhúznod magad, csak beszélgetünk :) Relax!
    Most sokadszor mondom, hogy tisztában vagyok vele, hogy a bölcsiben nem halnak szomjan a gyerekek, de én nem helyeslem azt sem, hogy esetleg 1 órát kell várniuk arra, hogy ihassanak (márpedig akármennyire akarjátok most már az ellenkezőjét állítani, korábban arról volt szó, hogy a bölcsiben nincs össze-vissza ivászat, csak szigorú rendszerben - és ezt akkor te is helyeselted). De ez az én véleményem, nem kell velem egyetérteni.
    Ahogyan az is az én véleményem, hogy szerintem szerencse az, hogy itthon lehetek a gyerekkel és nem kell bölcsibe járatni. Nyilván van olyan gyerek, aki szeret bölcsibe járni, sok gyereknek valóban jobb a bölcsiben, mint otthon. De ez nem mindenkire érvényes, szóval engedd meg, hogy én úgy mondjam, hogy "szerencsére" nem bölcsis, had legyen meg a saját véleményem erről a saját gyerekem ismeretében.
    Meg azt sem értem, hogy például a suliban miért olyan zavaró tényező az, ha valaki iszik (nem eszik, csak iszik). De ebben úgy látszik ufo vagyok, én lettem túl lazán szocializálva, mert azokban a sulikban, ahova én jártam, egyáltalán nem számított ez renitenskedésnek. Általánosban, gimiben, és fősulin is teljesen természetes volt, hogy mindenkinél ott van a padon az innivalója, és ha olyanja van, akkor iszik belőle. A tanároknál is szokott lenni egy üveg víz és ők is ittak időnként előadás közben, és ezen senki nem botránkozott meg, senkit nem zavart.
    Egyébként - és tudom, hogy ezzel már nagyon elkanyarodtunk, de miért ne vitathatnánk meg ezt is, ha a topikindító megengedi - számomra nagyon érdekes, hogy itt az nlc-n mindenki baromi felelős és komoly munkakörben dolgozik (ezt sok topikban olvashattuk ugye, ahol a fórumozók nagy része magyarázkodott, hogy a gyereknek azért kell bölcsibe járni, mert anyukának olyan komoly, szellemi kihívással járó munkája van, hogy nem bírja pár hónapnál tovább nélkülözni a munkát, annyira hiányzik neki), szóval annyira "komolyak" ezek a munkahelyek, hogy a vízivás tiltva van, de a munkaidőben való fórumozgatást elnézik nekik. Márpedig ez a fórum leginkább csak munkaidőben pörög, elvétve akad du. 4-5 után hsz. Szóval én megnézném ezeket a nagyon komoly munkahelyeket, ahol megtiltják a munkavállalónak, hogy maga mellett tartson egy palack vizet, de azt mindenki jó szemmel nézi, hogy egész nap a fórumon trécsel :) Ez utóbbi nem neked szól, hanem egy általános jelenség itt az nlc-n.

    előzmény:
    évi* (44)
    2014-09-03  11:07
  24. 2014. szeptember 3. 18:4353.
    ÉN is így csinálom, egyszerűen azért, hogy XY helyen ne kelljen pisilnem / legyek éhes-szomjas. Az én kisfiam magasról tojik rá, hogy én hogy csinálom, így sajnos némi erőszakot alkalmazok: addig nem jöhet XY helyre, míg nem végzett ezekkel a feladatokkal. :-)
    előzmény:
    cabron (52)
    2014-09-03  14:48
  25. 2014. szeptember 3. 14:4852.
    Nálam is bepróbálkozott, ezért találtam ki azt, hogy csináltam én is. Ettem,ittam, pisiltam. :)Olyan típus volt, hogy nála ez vált be. Tudta az okát, és úgy volt vele, ha én így csinálom, akkor az úgy a fasza. :)
    előzmény:
    évi* (45)
    2014-09-03  11:09

Címlap

top