Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért várják a szülők az iskolakezdést annyira?

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 26. 14:28
Mihez kezd a szülő nyári szünet alatt, ha nincs kéznél nagyi, akihez odaadhatná a gyerekeket? Először is kétségbeesik. Aztán várja a szeptembert.

Nők Lapja Café: Hát ezért várják a szülők annyira az iskolakezdést...
  1. 2014. augusztus 27. 14:5929.

    Múlt héten mikor voltam ebédet befizetni az iskolában és kellett várni, a tanárok szállingóztak be és elcsíptem egy beszéletést:


    -Szia!


    -Szia!


    - Te is jössz már a héten? Neked is vége a szünidőnek? Gyerekeid?


    - Igen, a héten már vagyok, de hidd el százszor egyszerűbb lesz a 30 gyerekkel itt, mint a 2-vel otthon.


     


    Ezt amúgy az óvónők is elismerik, hogy 28 gyerekkel a csoportban kevésbé fárasztó, mint 2-vel otthon.


     


    Ez persze semmit nem von le a tanárok/pedagógusok érdemeiből. Nagy részük szerintem rendesen odateszi magát, hivatásnak éli meg. Munkájához/szakmájához nem értő meg mindenhol van.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (21)
    2014-08-27  10:23
  2. 2014. augusztus 27. 12:0428.

    mi amikor több család mentünk nyaralni, sok gyerekkel (volt igaz icipici is, így vittünk 5 napra bébisittet is (személyes ismerős, ismerték a gyerekek régóta, szal nem vadidegent), hogy legyen segítség, az az anyuka is tudjon pihenni) És több gyerek jobban elvolt. mi is tudtunk pihenni jobban, mintha egyedül mentünk volna.  Most így leírva, kéne ilyen megint:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (25)
    2014-08-27  11:34
  3. 2014. augusztus 27. 11:4227.

    Ja, nekem sem jutna eszembe barátokra passzolni a gyerekeket. Akinek van gyereke, annak pont annyi van, amennyire szüksége van. Akinek pedig nincs, annak jó oka van erre. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (25)
    2014-08-27  11:34

Címlap

top