Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felnőtt juhászképzést indít három egyetem

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 19. 07:11
Hazai felnőtt juhászképző tanfolyamok indításáról írt alá megállapodást a Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség három egyetem mezőgazdasági karával.

Nők Lapja Café: Felnőtt juhászképzést indít három egyetem
  1. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. november 29. 07:4330.
    Megvannak az első egyetemen végzett juhászok








    Befejeződött az első egyetemi juhászkurzus Debrecenben, a tanfolyam résztvevői a három hónapos képzést követően csütörtökön adtak számot tudásukról a Debreceni Egyetemen.


    Komlósi István, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánja az MTI-nek elmondta: a Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetséggel közösen szervezett oktatás végén huszonegy gyakorló juhász kapta meg az oklevelét.


    "Értelmes, érdeklődő emberek jelentkeztek az oktatásra, és a gyakorlatban új technológiákkal, tenyésztési eljárásokkal ismerkedtek meg" - tette hozzá a dékán. Megjegyezte: a képzés tapasztalatai alapján új juhtenyésztő bemutatótelepet hoznak létre az egyetemen.


    Komlósi István elmondta, hogy az iskolapadba ismételten beülő juhászok, vállalkozók fajtaismeretet, szaporodásbiológiát, gyepgazdálkodást, tartástechnológiát és gazdálkodási ismereteket tanultak, és tájékozódtak a juhtenyésztés legfontosabb kérdéseiről.


    A diákoktól kapott információk alapján felmérték, hol van tudáshiány az ágazatban, és a szövetséggel együttműködve jövőre újra meghirdetik a juhászkurzust.


    Ezen a héten Debrecenben és Hódmezővásárhelyen ötvenegyen tettek sikeres juhászvizsgát, előtte Kaposváron több mint tízen vizsgáztak, és rövidesen befejeződik a juhászképzés Szegeden is - tájékoztatott Komlósi István.


    MTI - alfahir.hu



    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-19  07:11
  2. 2014. augusztus 21. 21:4129.

    Miert? Valtoztatna valamit a szukseges kepzes vegrevihetosegeben az, hogy hogyan es hol csinaljak ugyanezt a kepzest mas orszagban?


    Nem nem valtozna de erdekes lenne pl hallani amaryndatol is hogy


    mashol is , mint a magyaroknal az egyetemek kapjak-e ezt a kepzesi lehetoseget .


    Remelem, nem lesz olyan hulye, aki nem akar Szegedre menni egyetemre,


    gondolom ha egy mas orszagban elo lenne olyan eszement, hogy abban az universitätben akarna diplomahoz jutni elkepzelheto, hogy a hir olvastan le tenne rolaen sem engednem a gyerekemet olyan helyre ahol nem a nemzetkozi szabalyok ervenyesek universitätre.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (25)
    2014-08-21  14:56
  3. 2014. augusztus 21. 20:0928.

    Miért pont a franciák?

    idézet:
    tamtamtam (24)
    2014-08-21 10:04:10

    Mert Mozdoj a francoknal el, de erdekes lehet/ne az ausztralok kepzeset megnezni e teren .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (24)
    2014-08-21  10:04
  4. 2014. augusztus 21. 17:4227.

    Tényleg! Most jut eszembe, kiskoromban juhász akartam lenni... annak olyan jól van dolga. Egyik dombról a másikra terelgeti nyáját, fújja furulyáját...


    Hangszert is oktatnak az egyetemen? Szerintem a juhászdiplomához az is követelmény legyen (és a nyelvvizsga is természetesen).

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-19  07:11

Címlap

top