Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért tiltják ki a gyerekeket?

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 17. 14:46
Külföldi tendencia, de kezd begyűrűzni Magyarországra is: egyre több étterem, kávézó, szálloda alakít ki gyerekmentes övezetet, vagy tiltja ki a gyerekeket. Magyarázat van rá, kérdés, hogy a szülők mennyire értenek egyet vele.

Nők Lapja Café: Miért tiltja ki egyre több hely a gyerekeket?
  1. 2014. augusztus 19. 09:27126.
    Nálunk is három van, és én is elcsípek néha riadt pillantásokat.
    Csak remélem, hogy jó példánkkal megnyugtatjuk őket. :o)
    Bár néha önhibánkon kívül (egy-egy jó kis dackorszakos vagy fáradós hiszti) mi is riasztóak lehetünk. Mondjuk, ilyenkor elkerülöm azokat a helyeket, ahol zavarhatnánk.
    előzmény:
    évi* (121)
    2014-08-19  09:13
  2. 2014. augusztus 19. 09:21125.
    Hát türelem, tolerancia tényleg nem ártana, annyi az idegbeteg ember, de ez nem csak a gyerekekkel szemben jellmező, hanem mindenki mindenkivel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (122)
    2014-08-19  09:15
  3. 2014. augusztus 19. 09:21124.
    Értem, mire célzol. Tényleg sok szülő el van szállva a szeme fényétől (néha biztosan én is elfogult vagyok).
    De ha követed a gondolatmenetemet, akkor látod, hogy mit gondolok erről. Szememben a jól értelmezett liberalizmus és tolerancia azt jelenti, hogy nem csak a saját gyerekemre / magamra terjesztem ki, hanem mindenki másra is. Így aztán nem engedem meg sem magamnak, sem a gyerekemnek, hogy zavarjon másokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (119)
    2014-08-19  08:54
  4. 2014. augusztus 19. 09:20123.
    Ausztria is maximálisan gyerekbarát.De amúgy én Olaszországban főleg délen, akár Szicíliában azt tapasztaltam, hogy a gyerekek sokkal inkább kordában vanak tartva, mint itthon. Ámultam is, hogy a kicsi babakocsis gyerekek ülnek egy órát a kocsikában, míg anyu kávézgat, hogy hogy csinálja, de inkább ez volt az általános, hogy vendéglátóhelyeken a gyerekek nyugton voltak. (Ezzel nem azt mondom, hogy vigyázzban üljenek a gyerekek az étteremben, csak azt ,hogy ott sem az örjöngő gyerekek a jellemzőek.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (115)
    2014-08-19  08:36
  5. 2014. augusztus 19. 09:15122.
    Trivial, Unorm
    Igen, én is ezt szerettem volna megfogalmazni.
    Nem gondolom azt, hogy mindent le kellene nyelnünk, de egy kis türelem, emberség kéne ebbe a világba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  6. 2014. augusztus 19. 09:13121.
    Tény, hogy vannak ilyen gyerekek, és viselkedésük folytán ők a feltűnőbbek. (3 gyerekes létemre vágtam már ki szomszéd gyereket a kertünkből, hogy a lába nem érte a földet  - természetesen átvitt értelemben értendő.)Ez így van, ahogy leírtad: Sok a neveletlen pulya, bunkó szülő, ezek indukálják a gyerekmentes övezetek megnyitását, de ezt nem kell magadra venned, ezzel senki nem akar konkrétan Téged bántani. Nekem az a tapasztalatom, hogy van, aki tényleg riadtan néz, ha belépek a 3 gyerekkel egy étterembe / szállodába, de pillanatok alatt megenyhülnek, ha látják, hogy nem ellenség. :-) Ezzel nem tudok mit csinálni. Gyerekeknek elmagyaráztam, hogy annyi a kis idióta hülyegyerek, hogy sokan már megijednek, ha együtt látnak 3 kisfiút, de ez nem személyesen nekik szól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (113)
    2014-08-19  08:10
  7. 2014. augusztus 19. 09:05120.
    Múltkor voltunk egy szállodában, ahol volt szaunaszeánsz, a gyerekeim teljesen rákkattantak a citrusosra meg mézesre. :-) Megkérdeztük a szaunamestert és a többi vendéget, akik jelentkeztek, hogy nem zavarnak-e. Mindenki azt mondta, hogy nem. MEgbeszéltük, hogy csak a padlóra ülhetnek (hogy ne főjenek meg), és nincs kiszaladgálás, meg duma, csak akkor mehetnek ki, amikor a szaunamester kinyitja az ajtót (ment ki citromért, jégért). Bevállalták a szabályokat, és annyira élvezték. (Semmi tanulsága nincs a történetnek, csak eszembe jutott...és úgy vagyok vele, hogy addog tudom megtanítani őket, hogy kell viselkedni egy ilyen helyen, amíg jönnek velem. A kiskamaszt, már nehezebb lesz, főleg, ha már nem is akarnak majd velünk jönni.)
    előzmény:
    *angyalka* (110)
    2014-08-19  07:32
  8. 2014. augusztus 19. 08:54119.
    Stockholmban egyszer a főtéren egy anya rákiabált a gyerekére: a levegő megállt körülötte, annyira nem szokás (nem is szabad).



    Már most is látszik ennek az eredménye...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (115)
    2014-08-19  08:36
  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 19. 08:46118.
    Tényleg! :) Bár ezek szerint nem téves a diagnózis...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (117)
    2014-08-19  08:41
  10. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 19. 08:41117.
    De egyszerre írtunk hasonlót:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (114)
    2014-08-19  08:34
  11. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 19. 08:40116.
    Nem is igazán értem, miért nincs senki egy esküvőn, aki 
    1.kiviszi a síró gyereket
    2.szól a felnőttnek, hogy vigye ki.
    Kit érdekel, ki sértődik meg? Kisebb sértés szerintem, mint kikötni, hogy gyereket ne vigyenek.


    (repülőúton nekem is hányta le egy gyerek a cipőmet:-). Én sajnáltam őt is, az anyját is. Én tudom, mennyire idegesítő a sírás, de ez van. Létezik füldugó.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (112)
    2014-08-19  08:04
  12. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 19. 08:36115.
    Látod, én ebben teljesen egyetértek veled. Nagyon gyerekellenes társadalomban élünk, igaz, minden- és mindenkiellenes is egyben. Az a jó, ha az emberek egymás ellen ugranak, s nem a valós gondokkal törődnek.
    Amennyire a gyerekeket is utálják sokan (szülők is, igaz, általában nem a sajátjukat), úgy a többi embert is. Nem kérek jelentkezőket, hogy de ő nem is...:-))


    Mondok én gyerekbarát társadalmakat: Olaszország vagy Svédország, amelyeket ismerek, de szerintem akármelyik másik nyugatit is vehetem. 
    Érdekes módon Olaszországban nem zavarnak senkit a rohangászó gyerekek a vacsoraasztalnál. Stockholmban egyszer a főtéren egy anya rákiabált a gyerekére: a levegő megállt körülötte, annyira nem szokás (nem is szabad).









    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (113)
    2014-08-19  08:10
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 19. 08:34114.
    Ez egy kortünet, és főleg magyar kortünet. Nem akarok "magyarozni", de valahogy a mi demokráciánk ért el abba a fázisba, hogy ilyenek lettünk. Ego, ego, egó, kihaénnem, engem fogadjon el mindenki, én lealázhatok bárkit. A gyerekem is aranyat kakil, a másé meg takony kölök, vigye máshova. Az iskolapadban Öntudat Ödönkék ülnek, akik ombudsmanért sikítanak, ha rájuk szólnál, húzza be a lábát, ne téged buktasson fel. De már nem szólsz, úgyse értené, sőt annál jobban kirakná. Így még van esélyed,hogy véletlen behúzza magától.

    Tipikus eset: pláza parkoló. Begördül egy autó, tetején rákötözött, álló biciklivel. A parkoló lejárója túl alacsony, a bicikli beleütközik, a rögzítés megtartja, de az autó lefékez. Gazdája rémülten kiszáll, rohan a biciklihez, felméri, esett-e baja, nem, már bogarássza is a kötést, ami ahogy ilyenor lenni szokott, nem akar engedni. Egyre idegesebben pillangat maga mögé, sejti már, lesz, aki ezt nem hagyja szó nélkül. Mögötte két autó érkezik. Egy magyar és egy német. Találós kérdés: ki nyomta a dudát és anyázott, szidván a sofőrt, hogy haladjon már, mert neki halaszthatatlan dolga van (egy plázában!), és ki volt, aki kiszállt, magabiztosan, nem idegesen segített, leszedte a biciklit a tulajjal együtt, megvárta, amíg félreáll és ment minden tovább? Azt hiszem, mindenkinek megvan a válasz. Nem tudom, mikor és hol jutottunk el eddig a szintig a kivagyisággal, a türelmetlenséggel, a másokkal szembeni intoleranciával. A fenti esetben már megtörtént a baj, és látható volt, hogy nem volt szándékos ez a "hatalmas" forgalomkorlátozás szerencsétlen autós részéről, majdnem a bicója bánta. Egyeseknek mégis attól lett könnyebb a szívük, ha elküldték az anyjába a "tahót". Képzelem, az ilyen mekkora türelemmel nevel gyereket is, milyen értékeket, szokásokat, hozzáállást ad tovább. És pont ilyenek miatt tolódnak el az arányok. De lassan egyébként már nemcsak a gyerekeket, a magyarokat is ki fogják tiltani jobb helyekről, ha ez így folytatódik. Bármely másik európai országban nagyobb az emberek türelme, megértése egymás iránt. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (113)
    2014-08-19  08:10
  14. 2014. augusztus 19. 08:10113.
    Még annyit hadd tegyek hozzá, hogy azért kardoskodok ennyit ebben a vitábabn, mert szerintem nagyon elmentetek egy irányba. Azt már eddig is készséggel beláttam, hogy vannak (talán egyre többen) neveletlen gyerekek. És még a nem neveletlen gyerekek is tudnak zavarni olyan helyeken, ahová nem valók. Mindezt felmérni, és a gyerekeket megnevelni a szülők felelőssége lenne. Ez azonban csak az érem egyik oldala.
    A másik, amiről én írok, hogy erősnek érzek gyerekeket kitiltó táblákat kihelyezni egyszerű éttermekre, amivel egy olyan torzított képet közlünk a gyerekekről és gyerekesekről, mint ahogyan Sissy írt róluk. (Leokádnak minket, üvöltenek, mocskos kézzel összefogdosnak, tönkreteszik az esküvőket és az utazásokat, iszonyúen idegesítőek, stb.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  15. 2014. augusztus 19. 08:04112.
    Sissi!
    Én nem arról beszélek, hogy az én drágalátós csemetéimért mindenkinek odáig kell lennie. Egyszerűen az zavar, hogy a mai világot (többek között) a gyerekekkel szemben (is) ellenségesnek látom.
    Írtál pl. a kisgyerekről, aki hányt a repülőúton. Engem egy autóbuszos társasutazáson hányt telibe egy nő. Mégsem tiltották ki az összes nőt a buszról.
    Írsz arról, hogy egy gyerek végigvisítja az esküvőt, és csokis kézzel fogdossa a hófehér menyasszonyi ruhát. Voltam eddig jó pár esküvőn (ahová még beengedték a szörnyű gyerek hordákat), és egyiken sem volt ilyen, mert a szülők az első nyikkanásnál kivitték a gyereküket.
    Nekem is volt már problémám az életben, ahogyan mindenkinek. Mégsem akartam a buszon szembenülő krákogó idős bácsit felrúgni, sőt, arrébb sem ültem tüntetően.
    Azt sem értemm, hogy miért jön elő többedszerre, hogy én akarnám másnak megszabni, hogy mit tegyen (hová üljön a BKV-n, kitehet-e táblát a vendéglője falára). De az ezzel kapcsolatos érzéseimt és gondolataimat azért megfogalmazhatom egy fórumon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (108)
    2014-08-19  02:16
  16. 2014. augusztus 19. 07:37111.
    Szülőként egyrészt igyekszem a gyerekeimet jól nevelni. Másrészt nem viszem őket olyan helyekre, ahol zavarnának másokat. 


    Te igen,más meg nem.
    Bár általában mindig  alegneveletlenebb gyerekek szülei tartják magukat a legjobb szülőnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (97)
    2014-08-18  16:58
  17. 2014. augusztus 19. 07:32110.
    Ebben a kategóriában az a kedvencem, amikor annak ellére, hogy ki van írva hogy 14 éven aluliak gyógyvízbe, szaunába ne menjenek, csak azért is, s amikor az úszómester kitessékeli vérrig van sértve..., pedig nem is az ott ücsörgők nyugalmát védik, hanem a gyerekek egészségét, csak ezt nem mindenki fogja fel ésszel...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (106)
    2014-08-19  01:52
  18. 2014. augusztus 19. 02:23109.
    Nem? Pedig, ha bemegy egy jo par iskolaba, rajossz, hogy amit felsoroltal, attol sokkal rosszabb a helyzet. Hadd dontse mar el egy vendeglato uzem, hogy kiknek csinalta az egeszet. Te megsertodsz buszon, etteremben, barhol, ahol nem imadjak a te csemeteidet. Senki nem koteles. A filmekre is rairjak, hany even felulieknek. Uj trend, ja, ami egyre terjedoben van. Legtobben tudomasul veszik, azoknak,meg akiknek ma nem tetszik, majd beleszoknak. Akiknek meg csinaljak az egeszet, vegre nyugodtan elvezhetik. En ugyse akarnek minden etterembe bemenni. Ha lenne egy par, ami nem nekem valo, eszem agaban sem lenne, hogy betolakodjak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (63)
    2014-08-18  12:22
  19. 2014. augusztus 19. 02:16108.
    Most ezt tenyleg ugy allitottad be, hogy az egesz vilag legyen elragadtatva a te ugralo csemeteidtol. Hat ha oket nem erdekli, nem fogod fel? Hogy eppen mas problemajuk vagy bajuk van, vagy csak ugy zavarja oket a gyerek? Megalazo, hogy nem korulottetek forog a vilag? Komolyan? Millio gondja baja lehet egy embernek, vizsgazni megy, szakitott a baratjaval, meghalt vagy eppen haldoklik valakije, nem aludt jol, es sorolhatnam a vegtelesnegig. Majd probald ki, ha neked lesz problemad, es valaki az ugralo gyerekeit akarja az orrod ala dorgolni, mennyire leszel toluk elragadtatva. Vagy ha valakit csak csupan siman NEM ERDEKEL. Vagod? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (64)
    2014-08-18  12:31
  20. 2014. augusztus 19. 01:57107.
    En a masfeloras repuloutakat meg csak-csak elviselem, de amikor Europaba repulok at, es az kb vagy tobb, mint 8 ora, es vegig kell hallgatnom sivito odonkeket, mert lehet beloluk tobb is, na az a nagy jatszma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (95)
    2014-08-18  16:15
  21. 2014. augusztus 19. 01:52106.

    Egyetlen valakit emlitsel itt, akirol beszelsz, hogy o azt mondana, hogy az o gyereke tokeletes. Az itt hozzaszolok zomenek a velemenyebol azt veszem ki, hogy ok igyekeznek jol nevelni a gyermekeiket, jol teszik, szabad nekik? De ha a gyerkocuk megsem tud viselkedni, akor ugrott az ahely, ahol nem tud. En ebben semmi tokeleteset vagy ontomjenezest nem latok. Akad nehany nem tolerans ember is meg, aki csakazertis oda a nehany helyre akar menni, ahol nem fogadjak,oda meg eppen nem, a tobb szaz helyre, ahova batran bemehet. Van ilyen ember is. Ittaz nlc-n is van csak 18 even felulieknek valo topik, pl. Beugraltatjak a gyermekuket a felnott medencebe, meg ahogy itt mondjak, a wellness-be is beviszik. Persze, aranyos a gyermek, mondjukaz elso 5 percben, de nem orak hosszat egy pihenni vagyonak, de lehet,meg percekig sem. Na, mindegy,azert meg, ha valaki megszult, nem kell az egesz vilagnak oelottuk meghunyaszkodni.


    Pl az egyik repulon valami hulye zsiros szendviccsel vagy kolbasszal tomte tele a kedves anyuka a pici gyerket, aki vegighanyta a repulot. Nem csak a latvany, de a szag is iszonyat. A melletem ulot az ajulas kornyekezte, en meg valahogy csak birtam befogott orral. Es ahogy az elso scenario veget ert, anyuka tomte tovabb kolbasszal a pici gyereket, majd bedugta a ket ules koze, arccal mifelenk nezve. Beszeltuk a mellettem ulovel, ha ez itt minket is vegighany, hat kidobjuk az anyjaval egyutt. Na, jo, az ember csak ugy mondja, de tenyleg borzalmas.


    Masik a buszon ul kislanyka a nagyival. Milyen edes akislany, most tanultak a dalocskat az oviban. Es vegigeneklik a nagyival. Tenyleg edes. Meg harmadjara is. De a buszut hosszu, es 170 ezredjere, mar sikitofraszt kapok es dalocska nem is edes, sot utalatos es a gyerek is utalatos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (67)
    2014-08-18  13:03
  22. 2014. augusztus 19. 01:09105.

    Hat figyelj, az eskuvo maga hadd legyen mar a fiatal pare. Ens em kivannam, hogy ne tudjam kimondani az igent, mert odonke vegigsivitja, vagy a ruhamat cibalja csokolades kezevel. Vagy kiveri a kezembola viragcsokrot. Amirol beszelsz,a felszabadultsag, a lagzinak szol, ahol aztan lehet mulatni. Szerintem.


    Masik: nekem nem jutna eszembe, ahol nem fogadnak, hogy csakazertis be probaljam oda tolni a pofamat. De igen, tudomasul kell venni, az ettrem a tulajdonosae, es ha az o uzemeltetojenek ilyena profilja, akkor ilyen. A rengeteg neveletlen gyerek nem csupan magyar jelenseg, es vilagszerte ismerik fel ujra a gyerekneveles fontossagat. Koszonheto mindez a tigrisanyaknak, akik taplaljak gyermekeik rossz tulajdonsagait.


    Senki mas nem tesz ki es nem fog kitenni senki masnakaz ettermere semmilyenfele tablat, csupan az etterem tulajdonosa. Nem kell azon haborogni, ha 500 etterem kozul nehany nem fogad gyereket. Van valasztek boven. Miert az a nehany irrital valakit? Komolyan nem ertem. Nem,nem szukseges szenvednie senkinek masok hulyesege miatt. Attol meg elhet nyugodtan. Nem tetszik? Van ilyen. Megint csak az az amish bolt jut eszembe es nevethetnekem van. Szalljon mar mindenki magaba. Felnottek? Sok etterem meg felnott partikat is rendez, ahol lehet hangoskodni, enekelni, tancolni. De nem jatszik bujocskat senki a pincer laba kozt, nem rangatja le koszos kezzel az asztalteritoket, nem rendezi at az ettermet es nem szor homokot a vendegek tanyerjaba, hajaba, nem keni a kezet a vendeg unneplo ruhajaba, mert igy onkiteljesul pl odonke. Igy igaz, tigrisanyanak nincs annyi esze, hat igy jart, es mint mindig, most is a gyermeke az aldozat, bar szerintem eppen ok, a gyermekek futyulnek az egeszre.


    En is voltam mar etteremben, randin voltunk, egymassal akartunk foglalkozni es egy gyerek nem szallt le rolunk. Piszkalt,az asztalt, a ruhamat, az evoeszkozeimet, tepkedte a teritot. Anyukaja nem szolt ra, elvezte, hogy nyugodtan ebedelhet, beszelgethet, mig csemeteje egy masik emberre a fraszt hozza. Tenyleg eppen ideje mara stopptablanak, mert okos ember ert a szobol csupan csak o.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (78)
    2014-08-18  15:06
  23. 2014. augusztus 18. 18:00104.
    előzmény:
    .:::::. (77)
    2014-08-18  15:01
  24. 2014. augusztus 18. 17:49103.
    Sőt: Ha úgy gnodolod, hogy másokat is zavar a nyalakodós-kamasz, akkor nyitsz egy olyan-mentes helyet, lehet, hogy meggazdagodsz belőle. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (102)
    2014-08-18  17:45
  25. 2014. augusztus 18. 17:45102.
    :o)
    előzmény:
    évi* (101)
    2014-08-18  17:32

Címlap

top