Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért tiltják ki a gyerekeket?

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 17. 14:46
Külföldi tendencia, de kezd begyűrűzni Magyarországra is: egyre több étterem, kávézó, szálloda alakít ki gyerekmentes övezetet, vagy tiltja ki a gyerekeket. Magyarázat van rá, kérdés, hogy a szülők mennyire értenek egyet vele.

Nők Lapja Café: Miért tiltja ki egyre több hely a gyerekeket?
  1. 2014. augusztus 28. 15:08576.

    "Meg hogy nem nekem szolt?"


    Ki mondta, hogy nem neked szólt? Neked szólt. De nem gyúnyolódás volt a neveddel.


    "Hanyan vannak itt, akiknek a neve Siss-el ekzdodik?"


    A "Siss kezdetű felhasználónévvel regisztráltak"-ról beszéltem, a regisztráció pedig az egész fórumra szól, nem csak erre az egy topikra. A fórumon ilyen felhasználók a következők: sissi5, Sissel, Sissy2, Sissi52, Sissi1837, sis sy87. Tehát mindegyikükről beszéltem, nem csak arról az egy felhasználóról, aki ilyen kezdetű névvel írt is ebbe a topikba.


    "Es hazug is vagy, most igazoltad."


    Milyen hazugságomat igazoltam mivel?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (575)
    2014-08-28  13:50
  2. 2014. augusztus 28. 13:50575.

    Ezt utalom, ez mar szemetseg. Meg hogy nem nekem szolt? Hanyan vannak itt, akiknek a neve Siss-el ekzdodik? Vissza se kell keresni,mert en vagyok.


    Semmit nem ertek felre, nagyon is ertelek teged, sokkal jobban, mint azt te valaha is kepes vagy felfogni. Intolerans, ertelen, kovetelozo,  tolakodo, tehetetlensegedben szemelyeskedo vagy. Es igen, nem vagyok hulye, hiaba is akarsz engem annak beallitani. Te el vagy tajolodva. Alapveto fogalmakkal nem vagy tisztaban. Es en lennek a hulye? Na ne viccelj. Nincs ra szuksegem, hogy te mutass be engem sajat magamnak.  Es hazug is vagy, most igazoltad. Sajat csapdad. Nekem ne magyarazd ela bizonyitvanyodat. Visszajara sul el.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (564)
    2014-08-28  08:50
  3. 2014. augusztus 28. 13:43574.

    Nem is kellene tiltani, ha a szulo felfogna, mi a nem gyereknek valo. Eszebe sem jutna gyereknek nem megfelelo helyre vinni kiskoru csemetejet. Vagy ha nem jott ra hirtelen, ha szolnak, hogy hoppa, nem vette eszre, hogy nem gyereknek valo, akkor csak annyit kellene mondani, hogy jaj, bocsanat, tenyleg nem figyeltem jol. De hogy ha szolnak, hogy kerem szepen ne hozzon be gyereket, akkor veszekedni, tulekedni, feljelentessel fenyegetni, hogy csakazertis bemegyek, nem maga parancsol nekem a maga ettermebol, mert nekem jogom van mindenutt ott lenni. Hat nincs.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (566)
    2014-08-28  09:53
  4. 2014. augusztus 28. 13:37573.

    Mivel nem csak te vagy a vilagon, es mivel a topic gyermekekrol szol, mogottem viszont egy haribot zabalo csorgette allando jelleggel a zacskot. Meg megertem, ha a luke anyja csorgos zacskos selejtet  vesz neki koncertre, ha egyszer-ketszer nyult volna bele, uram bocsa. De hogy azt kelljen vegighallgatni. Amikor a lanyom ajandeka volt a kettonk szamara 150 euroba kerulo koncertjegy. Hallgassunk erte zacskocsorgest. En bizony raszoltam a kolokre. Mellette ult az anyja, o nem hallotta? Ha suket, minek megy koncertre. Ezutan mar az anyja is szolt neki. Jo, mi? Ezutan. Az anyjara kellett volna tulajdonkeppen raszolni. Ja a refluxot ugy kezeljuk, hogy koncertre megyuk es csorgos zacskos cukorkat szopogatunk, ill ragunk, azert kell masodpercenkent ujrazorgetni. Mellesleg nem gyereknek valo concert volt. Neki inkabb a zacskozorges felelt volna meg. Ugyanis azt elvezte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (567)
    2014-08-28  10:42
  5. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. augusztus 28. 13:13572.

    Az életkor nem adottság. Állapot. A gyerekeket nem az adottságaik miatt tiltják ki onnan, ahonnan kitiltják, hanem a koruk miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (564)
    2014-08-28  08:50
  6. 2014. augusztus 28. 11:26571.

    És ezen a 24 órás buszúton és a négy napon minden felnőtt makulátlanul viselkedett? Mert őket is megviseli, mindig van 1-2 aki problémázik valamin, nem csak a gyerekek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (569)
    2014-08-28  10:57
  7. 2014. augusztus 28. 11:14570.

    És mindezt kötelező jelleggel mindenkinek, minden társadalmi helyzetben tolerálni kellene?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (568)
    2014-08-28  10:47
  8. 2014. augusztus 28. 10:57569.

    Ez így is igaz. De az, hogy hogy kell viselkedni egy társaságban, mit engedhet meg magának az ember másokkal szemben, az írott és íratlan szabályok megtanítása már a szülők, és a nevelés kérdése.


    A négy napos erdélyi úton is láttam, hogy melyik gyerekünk milyen, illetve milyen nevelést kapott, amúgy átlagban tényleg nagyon jól nevelt, és kulturált gyerekek. És a lobbanékony, izgő-mozgó, nagydumás kiscsaj amúgy tök jól nevelt, és kultúrlény. Míg a csendes fajtára pedig rá kellett szólni, hogy viselkedjen. 


    Hogy a legcsendesebb, és visszafogottabb kislány volt az, aki a legnehezebb természetű, aki pl. nem hajlandó semmit a csipszen kívül megenni, és ha valamit nem akart, akkor azt az istennek sem csinálta meg. És ez nem gének kérdése elsősorban, hanem a szocializálódásé is legalább ugyanolyan mértékben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (568)
    2014-08-28  10:47
  9. 2014. augusztus 28. 10:47568.

    Nem igaz, hogy minden nevelés kérdése. Miért van az, hogy egy családban az egyik testvér kedves, szófogadó, alkalmazkodó, a másik pedig lobbanékony, akaratos, hisztis? Ugyanazok, ugyanúgy nevelik őket. Legalább annyira számítanak a gének, mit hoztak magukkal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (566)
    2014-08-28  09:53
  10. 2014. augusztus 28. 10:42567.

    A cukorkát zabáló NEM gyerek, hanem egy középkorú nő volt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (555)
    2014-08-27  23:19
  11. 2014. augusztus 28. 09:53566.

    Olvasom a fórumot, és eddig nem igazán akartam hozzászólni. De mivel pár napja volt egy élményem, ezért elmesélem.


    Imádom a gyerekeket, június végén harminc lánnyal 8-17 éves között voltunk négy napot busszal erdélyben, tüneményesek voltak, és én minden percét élveztem.


    Most az elmúlt hetekben nyaralni voltunk a családommal, egy huszonnégy órás buszos utazáson, az odafelé vezető úton egyetlen gyermek volt csak, egy nagyon helyes hat éves kislány. Visszafelé jött velünk egy másik család is, egy nyolc éves kislánnyal. Hát őrjítő volt. Anyuka semmiért nem szólt, egész úton hangosan beszélt, ugrált, neki hol ez a játék kellett, hol az. Amikor már mindenki elcsendesett, tök sötét volt, és mindenki aludt volna, ő azon sipákolt, hogy kártyázzon vele valaki. Amúgy sem könnyű egy huszonnégy órás utat busszal megtenni,mert az ember el van zsibbadva, és sorolhatnám még. De egy neveletlen, alkalmazkodni képtelen gyerek még jobban nehezíti a dolgokat.


    Minden csak nevelés kérdése, amig a fiatalabb kislány úgy utazott a buszon, mint egy felnőtt, addig a másik idősebb kislány megkeserítette mindenki életét Amíg a jól nevelt kislányt mindenki imádta, addig alig várta mindenki, hogy vége legyen az utazásnak a másik kislány miatt, illetve, hogy a másik kislány végre csak egy-két percet csöndben maradjon.


    Minden a nevelésen múlik, mert ha nem lennének neveletlen gyerekek, és bunkó szülők, akkor nem kellene a gyerekeket sem kitiltani az étteremből, és egyéb közösségi helyekről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  12. 2014. augusztus 28. 08:53565.

    100 étterem közül van kettő, ahova be lehet vinni kutyát, 98-ba nem.


    100 étterem közül van kettő, ahova nem mehet gyerek, 98-ba igen.


    Milyen esélyről is beszélünk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (543)
    2014-08-27  22:04
  13. 2014. augusztus 28. 08:50564.

    Ha a 452. utolsó bekezdése rosszul esett neked, mint olyan felhasználónak, akinek a neve a "Siss" karakterekkel kezdődik (nem te egyedül vagy ilyen, rákereshetsz), akkor kaptál egy kis ízelítőt abból, hogy milyen érzés lehet, amikor valakit ki akarnak tiltani valahonnan bizonyos adottságai miatt. (Nem gúnyolódás volt a neveddel, hanem a bekezdés végén levő kérdés lett volna a lényege, de persze ezt is - mint már annyi mást - sikerült félreértened.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (562)
    2014-08-28  02:05
  14. 2014. augusztus 28. 06:57563.

    Igen, van nehany kutyas etterem, szallas. Ez is ki van irva. Tehat, ha nincs tiltva a kutya  az ember szamithat ra, h talalkozik kutyaval ( lehet nem fog, de lehet igen). Tehat ne lepodjon meg ilyen helyen a vendeg, ha szembejon egy kutya. Viszont ne akarja az ember olyan helyre bevinni a kutyajat, ahova nem lehet. 


    Bizonyos fokig tenyleg ugy van, mint a gyerekkel. Ha tudja az ember lehet ott gyerek es nem zavarja akkor ott vacsizik, ha pedig utalja a gyereket, akkor olyan helyre megy, ahol biztosan  nem talalkozhat veluk. Valasztas lehetosege.


    Tudom h allat es ember, de a modszer igyanaz. Valasztas elott korulnezek, s a megfelelot valasztom. En szoktam kutyaval utazni. Otthon elotte direkt ilyen szallast keresek, ahol nem problema. Ha kisgyerekkel utaznek, akkor olyat keresnek, ami fel van szerelve minden joval a gyerek szamara. Ha pedig abszolut nyugalmat, romantikat szeretnek, akkor esetleg olyat keresnek, ahova kutya, s mivel mar van ra mod, kisgyerek se teheti be a labat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (543)
    2014-08-27  22:04
  15. 2014. augusztus 28. 02:05562.

    Jo, akkor a 452. hozzaszolasodban gunyoltal engem, barki elolvashatja. Felhivom mindenki figyelmet foleg az utolso bekezdesere, de az egesz hozzaszolas, hogy is mondjam, majd tudni fogjatok. Engem kitilt. Tiltsanak ki, mert az a nevem,ami. Erre meg fel sem sizsszentem, csupan amikor mar nem tudott semmit mondani es szemelyeskedeseben a nevembe is belekotott.


    Mellesleg nem csupan azert nem mehet a kisgyerek, mert ott zavar, hanem keso este, nem gyermeknek valo szorakozohley, nem gyermeknek valo etelt szolgalnak fel, szaz szonak is egy a vege, semmilyen szempontbol nem gyermeknek valo hely. Hogy epp egy pedgogus ne fogna fel, hogy kisgyermeknek mikor van agyban a helye, es hogy milyen etelt jobb,a eszik. Ja, hogy odonke mert szegenyke talan nem eri meg a felnottkort, semmit  nem veszit, , ha nem vesz reszt keso ejszakakon felnott mulatohelyeken felnott programokban .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (558)
    2014-08-27  23:52
  16. 2014. augusztus 28. 01:47561.

    Nekem nem kell elmgayarazni, nem vagyok hulye. Kisember mellesleg az, aki az agyutoltelek, adofizeto, dolgozo, keves berert. Ismeros? rengeteg van belole Magyarorszagon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (557)
    2014-08-27  23:51
  17. 2014. augusztus 28. 00:55560.

    Ebben pedig idazad van.Van tobb ismerosom is aki betegesen fel a kutyaktol,akarmilyen pici,vagy nagy,egyszeruen iszonya van.Egy falat sem menne le a torkan ilyen helyen,a legtobb aruhazban etteremben csak 'dolgozo'kutyak mehetnek be,es azok a agzdira koncentralnak.


    De ehhez egy uj topik kellene,mert sokan fel vannak haborodra hogy azt cuki allatot miert nem vihetem be az asztalhoz,es ha az olembe ul esetleg egesz ido alatt es kinyalja a tanyeromat az miert baj?


    Lillareka,nem a harapastol felnek,hanem osztonosen,mint mas a kigyotol,vagy a poktol.Es vannak allergiasok is,akik tobb meterrol kohognek ,prusszognek.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (543)
    2014-08-27  22:04
  18. 2014. augusztus 28. 00:22559.

    De igen ugyanaz,es nem szep dolog a kisember,vagy little people,megszolitas,de en meg gyerekre nem hallottam,pedig nem vagyok mar olyan fiatal,a gyerekbol majd lesz  ember,ha felno,persze elocszor kamasz lesz,vagy tini.


    Cabron itt sem vihetek be kicsit alkoholt arusito helyre.Ami azoknak rossz akik gyerek mellett azert szivesen meginnanak egy sort ,de nem lehet.


    Gyogyos a rasszista az aki nem akar afrikan-amerikai[nem szabad mast mondani],vagy azsiai visito gyerekkel egy helyen enni,vagy hogy is van?


    De nem kell etterembe menni,eleg egy party ahova  meg vagyunk hivva,elegans szuletesnap,vagy mas,es egyszer csak elindul a gyerekprodukalas,mindenkinek nezni,es hallgatni kell ,hogy kis Marian milyen szepen enekel es tancol,micsoda tehetseg a gyerek!Mindenki kenyelmetlenul feszeng,mikor kis Marian elnyivakolja magat,es ugral kozben a szulok megy konybe labado szemmel nezik.Elmenni persze meg nem lehet....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (497)
    2014-08-27  06:51
  19. 2014. augusztus 27. 23:52558.

    Sehol se neveztelek annak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (556)
    2014-08-27  23:28
  20. 2014. augusztus 27. 23:51557.

    Valaki már elmagyarázta egyszer, mit jelent a kisember szó, de falra hányt borsó, látom. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (555)
    2014-08-27  23:19
  21. 2014. augusztus 27. 23:28556.

    Latom, csask nem megy ez nked, hiaba erolkodsz. Akkor keresd vissza azokat a hozzaszolasaidat, ahol engem Szissz-nek nevezel. Koszonom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (542)
    2014-08-27  21:54
  22. 2014. augusztus 27. 23:19555.

    A concert alatti cukorkazas azert van,mert lehetett kapni Haribot a bufeben,es lehetoleg egyenkent, masodpercenkent kell a csorgos zacskoba nyulni, es zorgetni zorgetni, mig le nem megy az eloadas. Biztos refluxja van a kisembernek, na ja. Az anyjanak van agyfluxja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (546)
    2014-08-27  22:18
  23. 2014. augusztus 27. 23:12554.

    Szimpla, mar mondtam, olvass vissza. Megy az neked.


    De kulonben nem szamit, nem szamitasz.


    Siparogsz, hogy a gyerekeid tobb helyrol ki vannak tiltva, mint a kutyaid. Ha neked annyira faj, hogy ejszakai mulatobol, dohanyboltbol, felnotteknek szolo eloadasokrol,  Balaton atuszasrol, felnott olympiarol, szavazasrol stb... vannak kitiltva, hat en csak  tudok rajtad. Ki is lesznek, verheted a tamtamot. Remelem, a cigit, italt, drogot nem kostoltatod meg veluk kiskorukban, hogy nehogy veletlenul kimaradjanak valamibol, ha netan meg kiskorukban meghalnanak. Mint mondad.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (542)
    2014-08-27  21:54
  24. 2014. augusztus 27. 22:53553.

    Tudom ám,hogy a győri gimi bencés gimi és 350 éve alapították.


    De nem minden katolikus suli ilyen.


    Erre írtam unokaöcsém példáját.


    Van ilyen katolikus iskola is.


    Hogy időközben válik katolikussá.


     


     
    előzmény:
    Lillaréka (539)
    2014-08-27  20:30
  25. 2014. augusztus 27. 22:47552.

    Ezért is idéztem....


    De az biztos, hogy elsősorban a pénz volt az oka...
    amikor látták, hogy egyre kevesebb fiú jelentkezik , kénytelenek voltak nyitni a lányok felé is.
    A helyzet az Győrben, hogy a könnyűipar  megszünt  a városban  ezzel a könnyűipari  szakmák - ezzel a szakközépiskolák  is.... Tehát a lányok mennek a gimikbe... A fiúknál viszont nagy népszerűségnek örvend a az informatikai suli- a villamosipari.. a járműgyártós... - Vallásfüggetlenül elszipkázzák a fiúkat.
    Kevesebb fiú  jelentkezett.. Kellett  a létszám... hogy  meglegyen a gyerekek után járó fejkvóta.
    Mindegy mi van még ott, ez  a fő oka a dolgoknak. Ha az egészet elolvasod.. akkor láthatod, hogy mi mindenen változtattak még, hogy népszerübb legyen a bencés gimi.
    Kevés a gyerek...Az a korosztály.. aki a lányomé.. (20) már közel sincsenek annyian  mint az enyém... (45) -- akkor kétszer ennyi középfokú suli volt a városban... és 30as létszámmal mentek az osztályok.
    De szerintem ezt Neked nem kell magyaráznom..

    Ezért volt hülye példa a fiú- lány  iskolák idekeverése.. főleg Angliából meg Svájcból.
    Ahogy hülye példa az orvosi rendelő , meg a kormányhivatali iroda is....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (551)
    2014-08-27  22:33

Címlap

top