Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért tiltják ki a gyerekeket?

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 17. 14:46
Külföldi tendencia, de kezd begyűrűzni Magyarországra is: egyre több étterem, kávézó, szálloda alakít ki gyerekmentes övezetet, vagy tiltja ki a gyerekeket. Magyarázat van rá, kérdés, hogy a szülők mennyire értenek egyet vele.

Nők Lapja Café: Miért tiltja ki egyre több hely a gyerekeket?
  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 18. 09:5551.
    Én is láttam már olyan esküvői videót még a sajátom előtt, ahol szinte az egész szertartást végigordította egy baba. Szinte rettegni kezdtem én is, hogy életem nagy pillanatát nehogy nekem is egy ilyen rontsa el... de belegondoltam abba is, hogy ha az én babám vinnyogna egy esküvőn, én sovány malacvágtában rohannék ki vele, nem tenném tönkre a teljes szertartást azzal, hogy már mindenki ránk pillog, nem is a párra... Alapból egy babát nem kéne elvinni ilyen helyre, de gondolom, pont egy esküvő olyan, ahol minden rokon ott van, az is, akire egyébként bízni szokták a gyereket. De azért ilyen esetben tényleg az ifjú pár megtisztelése kéne hogy a a legfontosabb legyen. A gyerekek nemviselkedni tudása pedig bizony ilyen helyeken hozhatja a legcikisebb helyzetbe a szülőket. Jó tizenéve egy református templomi esküvőn volt "szerencsém" egy olyan hároméveshez, aki masszívan végigkáromkodta - hangja templomi akusztikáját is kiélvezve - a szertartást. Nem ismertem a szülőket, de a gyerek káromkodásain hallatszott, hogy betanított marhaságok, amin előtte minden bizonnyal jót nevettek egy kétéves szájából... hát itt már nem nevettek. De annyi eszük se volt, hogy kivigyék a gyereket. Egy hisztikorszakos kétévest pedig szintén  nagyon meggondolva vinnék be egy esküvőre, kellő felkészítéssel. Ha ez nem megy, inkább én se mennék. De a normális gyerekeket is kitiltani nonszensz itt is. Gyönyörködnek a menyasszonyban, ámulnak a szép teremtől, a lakodalmon édesen táncikálnak. A normálisabbjai. :)
    előzmény:
    Ophelia. (46)
    2014-08-18  09:38
  2. 2014. augusztus 18. 09:5550.
    A fogyatékos gyerekemet is vittem mindenhová egészen pici korától. Pont azért, hogy megszokja, nem csak az a szeparált világ létezik, amit az otthon meg a család jelent, hanem van külvilág és vannak más emberek. És ne adj isten, ehhez még alkalmazkodni is kell. Megszokta ő is, megtanulta. Ahogy az enyhén problémás testvére is (ADHD, hiperaktivitás, figyelemhiány, magatartászavar, stb., simán felér 5 fiúval). Kemény dió volt, ez tény, és néha úgy éreztem, csak a gyomrom hűtöm a sok dumával meg neveléssel, de azért a végén csak elértem a célomat. Nem angyalok ma sem, és alig várják, hogy szabadon rohangálhassanak (amit persze meg is tehetnek), és ugyanőgy próbálgatják a határaikat, de megtanulták, hogy van ahol és amikor viselkedni kell. Nekem sokat jelent, hogy a viselkedésük, ami számomra természetes, az másoknak feltűnik, és megjegyzik, hogy rég nem láttak ilyen szófogadó és jólnevelt gyerekeket. Akkor talán mégsem csináltam olyan rosszul... 
    előzmény:
    évi* (35)
    2014-08-18  08:43
  3. 2014. augusztus 18. 09:4849.
    "normális volt az,  hogy egy esküvőn is mindig foglalkozott valaki a családból a kicsivel vagy kicsikkel is" => Szerintem az a valaki én magam vagyok, ha elviszem a gyereket, és csak akkor viszem el, ha tudom, hogy képes alkalomnak és helynek megfelelően viselkedni. :-)
    előzmény:
    Ophelia. (46)
    2014-08-18  09:38
  4. 2014. augusztus 18. 09:4448.
    Kellemes tapasztalat a gyerekes - nemgyerekes békés együttélésre:Hunguest Hotel Pelion Tapolca: Nyáron úgy osztják be a szobákat, hogy egyik szárnyban a gyerekesek kapnak helyet, másikban a gyerektelenek. (Viccesen néz ki: Egyik folyosón az ajtók előtt tele kismotorral, babakocsival). Voltunk ott csak 3-an barátnők (gyerekek otthon Apukákkal), és egyáltalán nem zavartak a gyerekek: Azt vettük észre, hogy kicsit el van tolva a napirend és máris nyugi van. Gyerekesek általában korábban reggeliztek, de 9 körülre már egy sem volt. Ugyanígy a wellness: Ebéd után a kicsik elmentek pihenni, mi meg nyugiban üldögélhettünk, és a vacsi szintén: Gyerekesek 7 körül már lent voltak, mi meg mentünk fél 9 körül.A játszószoba is olyan helyen van, ahol nincs mellette szoba, senkit nem zavarnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  5. 2014. augusztus 18. 09:3947.
    Én komolyan nem értem ezt a cirkuszt.

    Vannak emberek, akiket zsigerből idegesítenek a gyerekek. Nem a neveletlenség, hanem maga a gyerekség. Vagy ez nem tolerálandó?
    Miét baj az, ha ven elvétve egy-egy olyan étterem számukra, ahol kikerülhető ez a fajta kényelmetlenség?



    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  14:46
  6. 2014. augusztus 18. 09:3846.
    Az a baj hogy sok szülőtársam azt nem érti meg hogy az ő szeme-fénye csak addig tüneményes apróság a másik ember szemében, amíg édesen mosolyog és csendben van. Ez szerintem régen is így volt, csak mondjuk régebben még teljesen normális volt az,  hogy egy esküvőn is mindig foglalkozott valaki a családból a kicsivel vagy kicsikkel is. Vegyük már tudomásul hogy egy étterem vagy egy házasságkötő terem nem játszótér, ahol kiabálni és futkározni lehet. Ja és azt már csak félve mondom, hogy nevelni is kell ám (természetesen koruknak megfelelően) a gyerekeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (33)
    2014-08-18  08:05
  7. 2014. augusztus 18. 09:3145.
    Teljesen egyetértek veled. 3 kisfiam sem az a szobanövény fajta, de mindig, amikor készülünk valahova bemenni, akkor a félreértések elkerülése végett szépen elmondom nekik, hogy ezen a helyen milyen zajszint, és viselkedés elfogadható, és hogy ott hogyan köszönünk. A nyomaték kedvéért azt is hozzá szoktam tenni, hogy mi fog történni azzal, aki úgy gondolja, hogy a kéréseimet nem fontos betartani. :-)Amikor kisebbek voltak, és szállodában voltunk, akkor vacsi / reggeli előtt mindig megmutattam az étterem előterét, hogy ide fog kiülni, aki nem tud normális hangerővel beszélni, vagy épp rohangászni támad keve. (Mostmár egyszerűbb, ha végeztek, akkor elcsoszognak a pincérhez, köszönik szépen a vacsorát, viszontlátásra és mehetnek a játszóba, mi meg még maradhatunk nyugiban egy pohár valami mellett.)Lehet, hogy ez leírva túl katonásan hangzik, de nem az. Ha tudnak normálisan viselkedni, akkor mindenhova jöhetnek velünk, ha nem megy, akkor nincs más, mint az itthonmaradás...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (44)
    2014-08-18  09:24
  8. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 18. 09:2444.
    Hát, nem irigyellek. De te is ugyanazt támasztod alá, amit mi is mondtunk: igazából sose a gyerek a hülye, hanem a szülő. Egy kisgyerek még nem tud NEM utánozni! Azt csinálja, amit otthon lát, amit megengednek neki. Az idióta szüleik meg nem azt várják el, hogy a gyerekét tolerálják, hiszen itt nem a gyereket kell tolerálni... a saját hülyeségük tolerálását várnák el, ami a gyerekeikben csúcsosodik ki. Egy párhónapos gyerek még egy szemet se tehet róla, ha ott ordíttatják egy étteremben, főleg, amikor ő még nem is szilárdat eszik, hanem anyatejet. Ezt még mindenki átlátja. De azt is látni kéne, hogy a hároméves rohangálása szintén a szülő hibája egy kulturált helyen. Persze, hogy egy gyereknek rohangálni, kiabálni is kell, a játszótéren nem is tudnak másképp közlekedni a gyerkők, mint rohanva. :) Tegyék! :) De meg kell tanulniuk, hogy ritkán, amikor étterembe, múzeumba megyünk, és nem hagyhatjuk őt sem otthon, mert esetleg van nagyobb testvér, akit nem lehet évekre börtönbe zárni, csak mert van egy eleven kisebb, akkor ott igenis viselkedjen addig. Persze, minél kisebb a gyerek, lehet választani olyan éttermet, olyan ételt, amire nem kell órákat várni, ahonnan könnyen fel lehet állni,kivinni a gyereket egy esetleges hiszti vagy sírás esetén, de azért ne egy hároméves mininapóleon szeszélyein múljon már egy egész család, netán egy egész szálloda élete. Ezek megalapozása pedig a szülő dolga.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (30)
    2014-08-17  22:54
  9. 2014. augusztus 18. 09:1943.
    Ja, jó! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (41)
    2014-08-18  09:16
  10. 2014. augusztus 18. 09:1842.
    Hülye szülős- hülgyegyerekes élménye szerintem mindenkinek van: Nyáron megszálltunk Szlovéniában, reggel 8 előtt arra keltünk, hogy valami gyerek éktelenül üvölt a folyosón (nem csecsemő). Kiszóltam, hogy SILENCE PLEASE!!! Erre bevitte az anyja. Szerintem az az ididóta a folyosón "nevelte" a gyerekeket...Az ilyenektől úgy ki tudok akadni...
    előzmény:
    évi* (38)
    2014-08-18  09:01
  11. 2014. augusztus 18. 09:1641.
    Látom,  csak pont rád kattintva írtam a hozzászólást. 
    előzmény:
    évi* (40)
    2014-08-18  09:12
  12. 2014. augusztus 18. 09:1240.
    Értem én, és ahogy írtam is, nincs is bajom vele, mert bőven akad még olyan hely, ahova mehetek családostul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (39)
    2014-08-18  09:09
  13. 2014. augusztus 18. 09:0939.
    Az ilyen szabályok azok miatt lettek kitalálva, akik nem tudják vagy nem akarják a gyereküket fegyelmezni, és emiatt a vendégek inkább elkerülik a helyet. Ezt egyik vendéglátóhely sem akarja, tehát szankcionálnak. Nem fogják megkérdezni, hogy a te gyereked normálisan tud-e viselkedni, mert ezt nem lehet leellenőrizni... (úgyis azt mondja mindenki, hogy igen)


    Négy gyerekünkkel mindig be tudtunk menni bárhova, mert tudtak viselkedni, de én már fordultam ki olyan helyről, ahol nem volt nyugtunk, mert össze-vissza rohangáltak, kiabáltak a gyerekek. Hát nem éppen ilyen körülmények között szerettünk volna ebédelni a párommal, úgyhogy eljöttünk. A vendéglős sejthette, mi a szitu, mert bocsánatot kért...
    előzmény:
    évi* (35)
    2014-08-18  08:43
  14. 2014. augusztus 18. 09:0138.
    Nekem semmi bajom a gyerek-kitiltós helyekkel. Biztos, hogy van rá kereslet, akkor meg miért ne lenne? Nem fogok ilyeneken hőbörögni, marad nekem is elég hely, ahova mehetek.Engem kicsit az zavar az a szemlélet, hogy gyereket minek vigyünk nyaralni / étterembe, stb. Mindta valami kis büdös, koszos jószág lenne, aminek csak a közeli parkban a helye...Amúgy az örjöngő hülyegyerekek engem is nagyon zavarnak, nem hiszem ,hogy létezik, aki ezt élvezi, max. elviseli, ha a sajátja...
    előzmény:
    zsof.berg (36)
    2014-08-18  08:57
  15. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. augusztus 18. 09:0137.
    Nem érted. Nagyon nem érted, ezért korlátoltnak, dilettánsnak, hozzá nem értőnek titulálod aki nem fúj egy követ veled.
    Most mondd...két fiút neveltem fel meg egy lányt. És mondd...teljesen gyerekként viselkedtek. VAgyis ők is tomboltak, romboltak, rohangásztak stb. de....ahol viselkedni kellett, ott viselkedtek. Ennyi és fölösleges tovább ragozni.


    (Ezek a megnyilvánulásaid amúgy is sokat elárulnak rólad..."Nekem 3 gyerekem van, sokszor őket is nehezen viselem" - "Nem is értem amúgy...minek egy gyereket étterembe...vinni")
    Nem kell válaszolnod, még célozgatni sem más hsz-ára válaszolva...nem fogunk egyetérteni és nem vagy hajlandó engedni sem, tehát értelmetlen lenne a további beszélgetés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
    2014-08-18  07:47
  16. 2014. augusztus 18. 08:5736.
    Szerintem félreértelmezed. Nem kell neked gyerek nélkül menned, vidd, ahová akarod, viszont tartsuk tiszteletben azok kívánságát is, akik nem akarják ezt élvezni. Tehét miért ne lenne nekik is olyan hely, ahol nincsenek gyerekek?Nekem ezzel a dologgal nincs bajom. Sőt, ha családi nyaralás esetén az unokahúgom is velünk van, akkor is zavar a más neveletlen gyereke, ha a velünk lévő tündérként vilsekedik, és tényleg senkit nem zavar.
    előzmény:
    évi* (35)
    2014-08-18  08:43
  17. 2014. augusztus 18. 08:4335.
    "Vannak akik nem tudják megnevelni a gyerekeiket, ez tény. Azok jobb ha otthon maradnak. De én az ő hülyeségük miatt én nem fogom a gyerekeimet nem elvinni étterembe vagy szállodába (ott is tudnak viselkedni)." =>Jogos, ezzel én is íg vagyok.Mi visszük őket mindenhova (3 kisfiú) egészen kis koruktól fogva egyszerűen azért, mert így vagyunk egy család, hozzánk tartoznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (14)
    2014-08-17  18:20
  18. 2014. augusztus 18. 08:0934.
    A mai világ álszent!!! Nem toleráns. Hiába hirdeti azt, hogy elfogadja (?) a melegeket, a más etnikumúakat.
    Utálják a kövéreket, a csúnyákat, az öregedőket.
    A gyerekeket már születésüktől fogva (sőt az anyaméhben) fejleszteni kell, nehogy bármilyen területen lemaradjon.
    ááá, mindegy is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  19. 2014. augusztus 18. 08:0533.
    Az eddigi hozzászólók csak az érem egyik oldaláról írtak (a neveletlen és oda nem illő gyerekekről).
    De én emellett azt tapasztalom, hogy az emberek türelmetlenek, feszültek és önzőek. Nem tűrik meg maguk körül az időseket, a betegeket, a fogyatékkel élőket, és igen, a gyerekeket sem.
    Egyik legjobb barátnőm kérte, hogy ne vigyük el a gyerekeinket az esküvőre, mert ott nem lehetnek gyerekek, nehogy zavarjanak... Hát nem vittünk gyereket, de nekem szinte hiányzott az, hogy a gyerekek csodálják a menyasszony ruháját, meg firegjenek-forogjanak a ruháikban a táncparketten. De az esküvő rendben, fegyelmezetten lezajlott :o(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. augusztus 18. 06:5832.
    Nem "tündibündi aranyvirágok" azok a gyerekek, akik képesek alkalomhoz és helyhez illően viselkedni. Fölösleges volt szurkapiszkálnod, csak mert kifogtál egy hiperaktív gyereket. Azt megértem, hogy vele nem akarsz közösségbe menni, ahol feltehetően zavarná az olyan embereket, akik abszolút nem toleránsak "gyerekügyben" és ez tisztelendő is.




    Úgy gondolom, hogy ha a gyereket első perctől arra tanítjuk - és mi magunk is úgy viselkedünk, ahogy a gyereknek tanítjuk -, hogy mindennek megvan a helye és ideje, akkor képes lesz mindig "viselkedni".


    Persze ehhez az is kell, hogy valahol azért legyen lehetősége tombolni. Ha ezt otthon biztosítja neki az ember, akkor valóban elvárható és képes is lesz máshol viselkedni. Ha otthon korlátozza a szülő (bármilyen indokkal...esetleg félti a lakást vagy saját kényelmi/akármilyen szempontok miatt), akkor egyértelmű, hogy a gyerek máshol fog tombolni.
    És fura, hogy pont az utóbbi gyerekek szülei sértődnek meg és háborodnak fel, ha megszólják őket a gyerek miatt vagy csúnyán néznek a gyerekükre vagy kezelhetetlennek minősítik a nevelők - hisz ugye otthon egy angyal a gyerek...



    előzmény:
    Oroszlánn? (21)
    2014-08-17  18:54
  21. 2014. augusztus 17. 23:0831.
    Szülőnek kellene,de ha nem teszi?
    Jó,régen is voltak rossz gyerekek,de régen volt egy olyan mentalitás,hogy egy felnőtt rászólhatott egy gyerekre,akkor is,ha csak szomszéd volt,ismerős,vagy akár idegen.
    Ma ilyen nincsen
    És mindig azok sértődnek meg a legjobban,akik a legtöbb gondot okozzák.
    Én valahol megértem,hogy vannak emberek,akik mondjuk egy többmilliós üzletet nem vinnyogás közben akarnak megközni,de urambocsá,gyerekes szülőként is vágyom arra,hogy néha a férjemmel elmenjünk kettesben egy nyugis helyre.
    Ha lehetnek kifejezetten gyerekes helyek,akkor felnőttes helyek is.
    Én pl ,amikor szinglicsaj voltam,direkt nem mentem gyerekes helyekre,ami úgy hirdette magát.
    előzmény:
    Lillaréka (25)
    2014-08-17  20:38
  22. 2014. augusztus 17. 22:5430.
    Nem olvastam a kommentek között olyat, amit a "másik" oldalról írtak, szóval: imádom a gyerekeket, de mint vendéglátósnak az agybaj kerülget Tőlük és a kedves Anyukáktól is. SAJNOS!! Az a tapasztalat, hogy nem csak a gyerek nem tud viselkedni, de a szülő is mutatványozik, cirkuszol és panaszkodik mindenért. Mindent a gyerekre hagynak, bármit csinálhat, nem foglalkoznak vele. Zokszó nélkül hagyják, hogy a gyerek lefeküdjön aludni a földre!! a személyzet lába alá, majd amikor átlépnénk (esnénk) rajta megvető pillantások között találjuk magunkat, mondván mit képzelünk magunkról... a kedvenc mégis az a helyzet volt, amikor is az etetőszék ellenére az asztal közepére(!!) ültették fel enni a totyogós gyereket.. vajon otthon is így eszik?! Amikor én kicsi gyerek voltam minden probléma nélkül el lehetett velem menni bárhova, pedig 20 éve sem volt még színezős tányéralátét meg játszósarok egyetlen helyen sem!! Végső tanulság részemről annyi, hogy nem mindig a gyerek a ludas azért mert "zavar".. sokkal inkább a szülő, aki nem figyel rá, nem szól rá, "mert lelki sérült" lesz a pici, ha azt mondják neki, hogy próbálj meg csendesebben színezgetni..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. augusztus 17. 22:1829.
    Van gyerekem, kettő. Ráadásul az egyikük Down-szindrómás. Mégis egész pici koruk óta el tudok menni velük étterembe, cukrászdába, szállodába anélkül hogy akár a legkisebb feltünést keltenénk. Nem rohangálnak. Nem hangoskodnak. Nem hisztiznek. Nem verik földhöz magukat. Szépen csendben leülnek és esznek. Oké gyerekek, ezért beszélnek és kérdeznek esetleg nevetgélnek, de normál hangerővel. 


    Vannak akik nem tudják megnevelni a gyerekeiket, ez tény. Azok jobb ha otthon maradnak. De én az ő hülyeségük miatt én nem fogom a gyerekeimet nem elvinni étterembe vagy szállodába (ott is tudnak viselkedni).

    idézet:
    Vitosa (14)
    2014-08-17 18:20:30

    Egyetértek veled. Meglehet nevelni egy gyereket és akkor nem nem fog ordítani, sívitani és cirkuszt csinalni. Ez az egesz a szulonel kezdodik. A gyerek nem Ufo. De sokaknak nem sikerül az hogy megneveljék a gyereküket ezért egyszerubb otthon hagyni ha kimennek mint magukkal vinni és szegyenkezni. Mi az hogy kitiltják a gyerekeket?? Ha valahol nem kivanatos szemely a gyerekem, unokaocsem, keresztlanyom akkor nem teszem oda be a labom ujra. Szerencsere van valasztasi lehetoseem mint vasarlo a kapitalista piacgazdasagban, igy ott hagyom a pénzem ahol szívesen latnak engem es a velem levo gyermeket.


    Néhány neveletlen kölyök miatt nem szabadna az összeset kitiltani a vendeglatohelyekrol.


     


    Azok akik nem bírjak a gyereket maradjanak otthon, sajnos ez is a vailag resze ahogy sok minden mas.


    Én nem bírom a pökhendi ki vagyok en stílusu embereket. Akkor Oket is ki lehet tiltani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (14)
    2014-08-17  18:20
  24. Torolt_felhasznalo_409337
    Torolt_felhasznalo_409337
    2014. augusztus 17. 22:0628.
    Igen, kettőn áll a vásár. Te ( és még sokan mások) aki nem akarsz neveletlen gyereket elviselni, kontra az a bizonyos "leszarom mit csinál a gyerekem" szülő. Aki feszt sem fogja megérteni, hogy te, miért nem akarod elviselni a hülye gyereke viselkedését. Aki nem, á, dehogy neveletlen, csak egy icurka picurkát eleven. Annyira, hogy a szülőkön kívül kikészit egy szállodányi embert. És még csodálkoznak, meg fel vannak háborodva, amikor a vendéglátóhelyek, szállodák nem akarnak egy seregnyi vendéget elveszíteni pár neveletlen kölyök miatt. Háborút inditanak, amikor egy légitársaság úgy hirdeti magát, hogy külön díjazás ellenében gyermekmentes helyet biztosít az utasoknak. Üvöltenek, hogy ez diszkriminatív a gyermekesekkel szemben. 


    Nem, nem az. 


    Védelem a gyerekesekkel szemben.




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (27)
    2014-08-17  21:34
  25. 2014. augusztus 17. 21:3427.
    Oroszlánnő, a kulcs ott van, hogy legyen gyerekbarát hely is meg csakfelnőtteknek hely is. Ha csak felnőttek közé akarok menni, választhatom az utóbbit... Mert ahova családostul mehetnek, oda fognak fura viselkedésű (nem biztos, hogy neveletlen, de például aspergeres=>hangerőt nem feltétlenül eltaláló)/neveletlen/túl kicsi/hisztis stbstbstb gyerekkel is menni, akihez nekem semmi humorom nem lesz, ha épp wellness-lochnesselek (vagy épp három - nyilván szuper jólnevelt és zajmentes - pulyát hagytam a nagyanyjuknál, mert már ahhoz pont elég nagyok).
    "Talán már megint az az egyszerű megoldás, hogy empátiával közeledjünk egymáshoz és az arany középúton maradva megpróbáljunk nyugodtan élni egymás mellett." - pontosan. De ehhez az első lépés az, hogy azokat is respektáljuk, akik nem akarnak lottózni, hogy hátha nem lesz a velük nyaraló család totál aszoc és kaotikus (mert igaza van trivialnak, hogy a gyerekben csak kicsúcsosodik a szülők leszaromsága, inkompetenciája, bármilyen hibája, ha olyanok). Mert oké, hogy tolerancia, meg tanuljunk meg értelmesen kommunikálni, de kettőn áll a vásár. És van az úgy, hogy az embernek pont semmi gusztja diplomáciai tárgyalásokat folytatni meg alkalmazkodni egy kis ideig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top