Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért tiltják ki a gyerekeket?

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 17. 14:46
Külföldi tendencia, de kezd begyűrűzni Magyarországra is: egyre több étterem, kávézó, szálloda alakít ki gyerekmentes övezetet, vagy tiltja ki a gyerekeket. Magyarázat van rá, kérdés, hogy a szülők mennyire értenek egyet vele.

Nők Lapja Café: Miért tiltja ki egyre több hely a gyerekeket?
  1. 2014. augusztus 26. 13:35476.

    Kezdem erezni, hogy nagyon elszaladt a lo alattad. Ezzel a feketezeseddel mar reg bortonben lennel, ha itt elnel Amerikaban. Ertsd mar meg, regestelen reg nincs mar feketezes Amerikaban. Ciganyozas viszont van meg Magyarorszagon, sot meg zsidozas is. Viszont vannak ettermek, ahova kiskoruakat nem fogadnak. Nem a szuloi vannak kitiltva. Es rettenetes sok gyermekbarat etterem, kidipark es egyeb is van.


    Mellesleg, ahol a te szeplosod meg feketed megjelenhet, de onnan ki vagy tiltva kolkostol, szoval ok bemennek, te meg nem, mert ki vagy tiltva. A nagy szad miatt meg kidobathat az etterem tulajdonosa, hogy labad nem eri a foldet. Elegans etteremnek ugyanis profilja van.


    Nevem Sissi, tehat nem rolam beszeltel, egyebkent jovok, ha akarok. Ha kitiltanak, nem te leszel, hanem az nlc tulajdonosa. Ok szabjak meg es nem te, ahogyan az etterem tulajdonosai szabjak meg es nem te. Es hamarosan meg is fogjak szabni, mert a gyereknek ugyan nem igenye, hanem neked, es ugye, mint mindig most sem a gyerek tehet semmirol, o csupan aldozat, mint mindig. Szerintem odonke priman elvan egy akarmilyen etteremben, ha ehes, eszik, nem vagyik ot kitilto helyekre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (452)
    2014-08-26  08:29
  2. 2014. augusztus 26. 11:41475.

    Én azt érzem, hogy úgy általában az a felháborodás tárgya, hogy mi az, hogy egy gyerek úgy egyáltalán zavarhat valakit. Ez semmilyen körülmények nem történhet meg és kész.

    előzmény:
    ezanick* (472)
    2014-08-26  10:50
  3. 2014. augusztus 26. 11:37474.

    Igazán nem volt nehéz megfejteni a kódot. :)

    előzmény:
    ezanick* (471)
    2014-08-26  10:48
  4. 2014. augusztus 26. 11:35473.

    Én MO-n még nem láttam  konkrétan ilyen kitiltó plakátot.


    Lehet,egy-két luxushelyen,ahova úgysem megyünk:)))


     
    előzmény:
    ezanick* (433)
    2014-08-25  22:45
  5. 2014. augusztus 26. 10:50472.

    Bizony, pedig meg csak nem is csunyan neztek a babara, hanem mosolyogva. Mi van, ha csunyan neznek ra? Es ez kiszamithatatlan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (470)
    2014-08-26  10:37
  6. 2014. augusztus 26. 10:48471.

    Uff, megertetted, nem semmi kodfejto vagy :) rohantam a kutyakkal setalni, s most latom osszekevertem egy csomo mindent a hozzaszolasban :) s tele helyesirasi hibaval is. De a jelek szerint sikerult megfejteni. Imadom amugy a tabletet, s billentyuzetet... Mondtam mar?  :)


    Szoval sztem egy nyelvtanulasnal semmi nem indokolja azt, h a 15 eves ne mehessen, ha a 16 igen. Max nem birja es otthagyja. Gondolom epp emiatt ( lehetett par reklamacio) dontott ugy a nyelviskola, hogy itt huzzak meg a hatart, mert nem akartak minden szulovel egyenkent harcolni, hogy miert nem birja az iskolat a gyereke. S hiaba okosabb az enyem ( ugye minden elfogulatlsag nelkul:))) ) mint az atlag, o is kimaradt belole. Pedig igazan fontos lett volna, s nem egy alkalomra, hanem egy evre....


    de megertem, mert a felnottek vagy kozel felnottek tempojat nem akarjak lassitani egy ket fiatalabb, mas modszert igenylo fiatal miatt. S bizonygathatom, hogy az enyem mas...hoztak egy szabalyt, en meg annyit tehetek, hogy kivarom, hogy annyi eves legyen a gyerek vagy keresek mas megoldast.


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (469)
    2014-08-26  10:23
  7. 2014. augusztus 26. 10:37470.

    Eszembe jutott egy családunkban megtörtént eset. Unokahúgom még baba volt, elmentünk a kedvenc éttermünkbe. Kerthelyiséges, kifejezetten kirándulóknak, családoknak.


    Ültünk, jól elvoltunk, bejött egy család, apuka amolyan megtermett, izmos pasi volt. Kedvesek voltak, rámosolyogtak a babára, a baba meg valamiért megijedt a pasitól és torkaszakadtából elkezdett üvölteni.


    Kivettem a székéből, kintebb kecmeregtem vele, közben üvöltött, mint egy sakál.


    Nem kell több. Elég ennyi és elcseszheti bárkinek a szórakozását.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  8. 2014. augusztus 26. 10:23469.

    Ez egy tökéletes ellenpélda!


     

    előzmény:
    ezanick* (464)
    2014-08-26  09:20
  9. 2014. augusztus 26. 10:21468.

    Nem. Abban az esetben fogadd el, hogy nem a gyerekeddel, nem veled, hanem MÁSVALAKIVEL akarnak jót tenni.


    A gyerekbarát (játszóteres, etetőszékes, pelenkázós) étterem nem a pénzről szól? Hidd el, nem a gyerekeddel akarnak jót tenni, hanem azt akarják, hogy oda vidd a pénzed!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (463)
    2014-08-26  09:14
  10. 2014. augusztus 26. 09:52467.

    "Mert véges a befogadóképessége a helynek, és valahol meg kell húzni a határt. Mert a kamaszokkal több a gond, ha meg 10 éves kor a határ, akkor ez ki van küszöbölve, és ez a kisebbek érdeke is, nem csak a gyerekvigyázóké."


    Egy étteremnek véges a befogadóképesség, a kicsi gyerekekkel több a gond (ha 8-10 év a korhatár, akkor ez ki van küszöbölve), egy 4 fős felnőtt társaság több pénzt hagy ott, mind egy 4 fős gyerekes társaság, és sorolhatnám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (447)
    2014-08-26  07:56
  11. 2014. augusztus 26. 09:47466.

    De miért lenne kitolva vele?


    Azt fogd fel, hogy ezer másik helyen UGYANAZT az élményt megkaphatja bármikor.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (448)
    2014-08-26  08:00
  12. 2014. augusztus 26. 09:29465.

    Te miért akarod kivenni más kezéből a lehetőségét annak, hogy olyan helyen étkezzen, ahol BIZTOSAN nem kerül a szomszédjába egy egy-két éves, aki büfizik, pukizik, netán köpköd?


    Egy gyerek az gyerek. Lassan kezdem azt hinni, hogy tényleg annyira korlátolt vagy, hogy nem vagy hajlandó tudomásul venni, hogy, ami egy anyának teljesen természetes, észre sem veszi, az mást zavarhat.


    És légy szíves ne keverd ide a rasszizmust, mert qrvára nem ugyanaz a műfaj. Egy fekete még véletlenül sem fogja kiborítani a tányérodat, csak mert fekete.


    Egy gyerek esetében ez egyszerűen előfordulhat, és azért, mert gyerek. Még csak nem is bunkóságból, nem is rosszaságból, hanem VÉLETLENÜL.


    Pl., mert anyuci úgy döntött, hogy beül enni annak ellenére, hogy nincsenek meg a megfelelő körülmények (etetőszék pl.). Látod, erről beszélünk. Ezért van szükség ilyen korlátozásokra!


    Mert szerinted neked és a gyerekednek joga van, de a szomszéd asztalnál ülőnek nincs joga nyugodtan, kényelmesen enni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (418)
    2014-08-25  21:01
  13. 2014. augusztus 26. 09:20464.

    A 16 eves kor a gyerek lelke miatt van, mert van benn olyan jelenet, ami karos lehet. Vajon egy nyelviskolaban milyen ilyen jelenet van? Tanulni kell. Nyelvet. Feladatokat csinalni.


    Neked okyan, en meg kicsit duhos voltam, mert igazan jo nyelviskola, s mashol nem volt jo idopontban az adott nyelv igy a gyerekem lecsuszott rola. Holott az iskola miatt iszonyat fontos lett volna.


    S az en szememben a jovore nezve hasznosabb, mint hol esszuk meg az egy szem ebedet itt vagy ott. Megsem hisztiztem, hogy miert ez a szabaly. Elfogadtam es kerestem mas lehetoseget, de nem talaltam ( arban, idoben is megfeleljen) mint az, hogy atmenjek a kovetkezo utcaba es beuljek egy masik vndeglobe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (463)
    2014-08-26  09:14
  14. 2014. augusztus 26. 09:14463.

    Nekem ez ugyanolyan, mint a 16 éven felüli filmek. Elfogadom, hogy a gyereknek akarnak ezzel jót tenni. Az étterem viszont csak tisztán a pénzről szól, ezért más.

    előzmény:
    ezanick* (461)
    2014-08-26  09:04
  15. 2014. augusztus 26. 09:08462.

    Szerintem is hulyeseg.


    Nyilvan mindenki ugy akar elni, hogy eleteben a leheto legtobb vagyat teljesitse maganak es csaladjanak, de ettol meg nem kell futobersenyt rendezni. Mindennek eljon az ideje. Amugy meg a varakozasnak is van valami erteke. Vegre megvan, vegre elertem, vegre nagy lettem es megtehetem. Fiam igy volt a sorrel. "Vegre vehetek magamnak egy sort. " S jo erzese volt tole. Pedig mar 17 evesen is akart volna venni egyszer egyszer.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (460)
    2014-08-26  09:03
  16. 2014. augusztus 26. 09:04461.

    Megegy eset. A nyelviskolaba csak 16 evtol lehetett menni. Hiaba pampogok, hogy de az en kicsi tunder bogaram mar 15 evesen sokkal eretebb, mint sok 16 eves es okosabb is ( hat hogyne, az enyem a gyerek :) es ugye tudjuk a szulo sosem elfogult :)) megse lehet beiratni a gyereket. Ez nem diszkriminacio? 


     

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  14:46
  17. 2014. augusztus 26. 09:03460.

    Jó, nem akartam ilyen irányba elvinni, ezért is nem reagáltam rá, amikor először kérdezted.

    előzmény:
    ezanick* (458)
    2014-08-26  08:55
  18. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. augusztus 26. 08:57459.

    "Biztos, hogy minden igényt ki kell elégíteni, ami csak felmerül, és amiből pénzt lehet csinálni? Biztos, hogy az a jó irány?"


    Miért, úgy gondolod, csak azokat az igényeknek van létjogosultságuk, amelyeket te helyesnek tartasz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (432)
    2014-08-25  22:35
  19. 2014. augusztus 26. 08:55458.

    Igen, azert ez eleg altalanos, hogy nem eri meg a felnott kort... Ne arra gondoljunk mar, hogy egy kisgyereknek nem eli meg a felnottkort. Szerencsere nem sok ilyen kicsi van. De ha megis ebbol indulunk ki:


    1, elore ezt nem tudni, emiatt akkor mindenhova vidd el, nehogy valami kimaradjon? Milyen szemet dolgo az, ha nem jut el Parizsba, Londonba, Amerikaba meg gyerekkorban,. Milyen anya az olyan, mert mi van ha kimarad belole?


    2, ha ez elore lathato, es es a bakancslista, akkor biztosan talalni olyan jo minosegu helyet, ahol ez valora valthato, ill a szulo ilyen esetben tud beszelni a vezetoseggel is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (448)
    2014-08-26  08:00
  20. 2014. augusztus 26. 08:52457.

    Pont errol beszelek :) s meg ha tenyleg jo is a gyerek, lehet epp az az egy napja piszok ocska, s a szulo ha mar elment a puccosba nem fog hazamenni vele, mert kifizette az etket ...Inkabb odonke is vegigkinlodtatja a vacsorat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (438)
    2014-08-25  23:37
  21. 2014. augusztus 26. 08:50456.

    Igen, mindenkinek jogai vannak.... 


    Az mindegy, hogy abban a ket oraban a nenik relaxalni akartak. Jah es ugy tettek azt a ket orat, ami a felnottes, hogy ebed utanra, amir a kicsik valoszinuleg, normal esetben alszanak, vagy csendes pihenon vannak. De nem, megsem. Inkabb ez alatt is csapkodnak, aztan kiszamithatatlan volt mikor van fel orad arra, hogy a jaccuzziban ne kapj a fejedre egy adag vizet a csapkodas miatt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (436)
    2014-08-25  23:22
  22. 2014. augusztus 26. 08:47455.

    Ugyan, ugyan. Az szulo jol tudja, hogy az o 11 evese meg nem olyan 11 eves, mint a tobbi, mert gyengebb fizikumu, kesobb ero tipus... ( na itt nem ervenyes, hogy az anyuka jol is eri angyereket, tudja milyen, had dontse mar o el, hogy jol elvan a kisebbekkel vagy sem, miert dontenek helyette? )


    valamint a befogadokepesseg: idorend es kesz. Aki elobb jott bemegy, ha tele akkor varnak... De nehogy mar megmondjak a szulonek, hogy az o 10,5 evese mar nem odavalo, mert nem ra tveztek a jatszot.


    Persze itt megszabni a kort az oke, es itt nem allhat csalodottan a 10,5 eves koru gyerek, aki jol latja, hogy a tobbi gyerek ott jatszik, de a felnottes etterem elott meg csalodottan all a 3 eves, mert nem mehet be...( te irtad az elejen, hogy a gyereknek rosszul esik, vagy valami ilyen) 


     


    miert lehet itt elfogadni, hogy ez a szabaly 3-10 evig. A masik helyen meg azt, hogy 14 evtol mondjuk. Csak mert ez utobbi vendeglo, es emiatt a szulo is kinn marad, ha gyerekkel van, mig a jatszobol a szulo igy is ugy is kinn maradna...


    Lehet megiscsak a szulonek fontos, hogy barhova be tudjon menni, ahova o akar, s nem is a gyereknek?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (447)
    2014-08-26  07:56
  23. 2014. augusztus 26. 08:44454.

    "nem rasszistakrol beszelunk,nyugalomra vagyo felnottekrol,akiknem van ,vagy nincs gyerek,de nelkuluk szeretnenek vacsorazni. ... nem foz mar senki?Nincs vasarnapi ebed?Mindig vendeglobe kell vinni a gyereket?"


    A tolerancia jegyében kérdezem: ha a gyerekesekkel kapcsolatban felteszed a kérdést, hogy miért nem vacsoráznak otthon, akkor a nyugalomra vágyó felnőttekkel kapcsolatban miért nem?


    Szerintem a tolerancia azt jelenti, hogy akár gyerekkel menne valaki étterembe, akár nem, csak akkor tegye, ha olyan állapotban van, amikor képes lesz elviselni a többieket is az étteremben, beleértve a felnőtteket és a gyerekeket egyaránt. Amikor olyan passzban van, hogy nem akarja megkockáztatni, hogy bárki zavarja őt a nyugalmában, akkor vagy maradjon otthon, vagy béreljen különtermet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (444)
    2014-08-26  00:56
  24. 2014. augusztus 26. 08:32453.

    Abból a szempontból igen, hogy a szeplős se tehet róla, hogy szeplős, meg a hároméves se tehet róla, hogy három éves, nem harminchárom. (Nem a viselkedésükről beszélek. Viselkedés szempontjából egy 33 éves lehet ugyanolyan zavaró, mint egy 3 éves, sőt.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (441)
    2014-08-26  00:29
  25. 2014. augusztus 26. 08:29452.

    "Az az elv, hogy kiskorut ne vigyel nem neki valo helyre."


    Ebben egyetértünk, nem ez a vita tárgya. Hanem hogy a szülő dönthesse-e el, hogy az adott kiskorúnak mi való és mi nem, vagy a vadidegen étteremtulajdonos.


    "A kitiltas eppen az ertetlenek ellen van."


    Akkor miért nem azt írják ki, hogy "értetlen felnőtteknek belépni tilos"?


    "ha mar toleransak rengeteg heleyen a gyerekesekkel szemben, legyenek a gyerekesek is toleransak nehany helyen masokkal. Szoval kimeljek meg oket maguktol."


    Vagyis: ha már toleránsak rengeteg helyen a feketékkel szemben, legyenek a feketék is toleránsak néhány helyen másokkal, szóval kíméljék meg őket maguktól, azaz épp ideje újra olyan éttermeket nyitni, ahonnan ők ki vannak tiltva. Igaz?


    A Siss kezdetű felhasználónévvel regisztráltak meg kíméljék meg ezt a topikot, és hagyják el azonnal. Mehetnek ezer másikba, de fogadják el, hogy ezennel ez a topik Siss-mentes hellyé van nyilvánítva, és ide ne írjanak többet. Az összes többibe mehetnek, írkálhatnak kedvük szerint, csak ezt az egyetlenegyet hagyják meg Siss-mentesnek, mert itt ők nemkívánatos személyek. Ugye ez így teljesen korrekt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (440)
    2014-08-26  00:26

Címlap

top