Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért tiltják ki a gyerekeket?

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 17. 14:46
Külföldi tendencia, de kezd begyűrűzni Magyarországra is: egyre több étterem, kávézó, szálloda alakít ki gyerekmentes övezetet, vagy tiltja ki a gyerekeket. Magyarázat van rá, kérdés, hogy a szülők mennyire értenek egyet vele.

Nők Lapja Café: Miért tiltja ki egyre több hely a gyerekeket?
  1. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. augusztus 26. 08:24451.

    "Nem az én emberi jogaimról beszélek, hanem a gyerekek emberi jogairól."


    "az életkor ugyanolyan kategória, mint a bőrszín vagy a testmagasság"


     


    Nem, az életkor nem ugyanaz a kategória, hiába ismételgeted.


    Kiskorú gyereknek nincsenek ugyanolyan jogai, mint a felnőttnek. Nem is voltak soha. És nem is lesznek, mert gyerek, mert még mások felelősek érte.


    Egy gyerek nem szavazhat, nem vállalhat munkát, nem szerezhet jogosítványt, nem utazhat kísérő nélkül repülőgépen, engedély nélkül nem hagyhatja el az országot, nem nyithat bankszámlát, nem jelentkezhet be egy szállodába, nem rendelkezhet az esetleges örökölt vagyona felett, még azt a nyomorult felvételiző lapot is alá kell írnia a szülőjének, ami azt jelenti, hogy jogilag még abban sem dönthet, hova akar iskolába járni. Megannyi diszkrimináció, akadályozva van emberi jogaiban, nem is értem...


    Nem mehet be dohányboltba, éjszakai, korhatáros szórakozóhelyekre, nem nézhet felnőtteknek való filmeket, színházi előadásokat, nem vásárolhat alkoholt, nem mászkálhat éjjel az utcán, nem költözhet el otthonról, ha nem tetszik a házirend, mert visszaviszi a rendőr.


    Pedig mindezeket megteheti egy felnőtt, legyen fekete, fehér vagy sárga, kékszemű vagy balkezes.


    Hogy mindez, amit leírtam, marhaság annak a tükrében, hogy a topik gyerekmentes éttermekről szól? Az bizony!


    Legalább annyira az, mint emberi jogokról és diszkriminációról beszélni ez esetben.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (414)
    2014-08-25  20:41
  2. 2014. augusztus 26. 08:16450.

    Erol van szo, vegre megis felfogtad, hogy ne menj oda, ahonnan a gyerekeid ki vannak tiltva. Nagyon helyes. Hanem menj tobb ezer mas etterembe, ahol szivesen latnak, az sem baj, ha feje tetejere allitjak csemeteid a heyiseget.

    idézet:
    Sissi52 (437)
    2014-08-25 23:34:00

    Nem a gyakorlati megoldást keresem, azt megtalálom magamtól is. Elvekről beszélek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (437)
    2014-08-25  23:34
  3. 2014. augusztus 26. 08:13449.

    Tehát szerinted normális, hogy egyes éttermek a gyerekeket tiltják ki, mások meg a cigányokat, miközben azt mondod, hogy az viszont nem volt normális, amikor Amerikában a feketéket tiltották ki. Aha, logikus...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (435)
    2014-08-25  23:15
  4. 2014. augusztus 26. 08:00448.

    "A kor egy allapot, ami elmulik."


    És ha meg sem éri a felnőtt kort, akkor egész életében legyen kitolva vele? 409.

    előzmény:
    ezanick* (433)
    2014-08-25  22:45
  5. 2014. augusztus 26. 07:56447.

    "Jah, higy csak 10 evig lehet bemenni! Miert? "


    Mert véges a befogadóképessége a helynek, és valahol meg kell húzni a határt. Mert a kamaszokkal több a gond, ha meg 10 éves kor a határ, akkor ez ki van küszöbölve, és ez a kisebbek érdeke is, nem csak a gyerekvigyázóké.


    Ha alsó korhatárnak elfogadható az óvodás kor elérése, akkor felsőnek miért nem fogadható el az alsó tagozatos kor vége? (Jó, tudom, iskolások között már elég összevisszák az életkorok ugyanazon az évfolyamon, de azért legtöbb gyerek mégiscsak 10 évesen búcsúzik az alsótól.)

    előzmény:
    ezanick* (433)
    2014-08-25  22:45
  6. 2014. augusztus 26. 01:18446.

    Annyira mindegy,milyen kerdeseket doftel nekem. Te vagy az az egyen, akit en vedelmeztem, te meg hatba tamadtal engem,eleg rondamodon,es meg szepen fejeztem ki magamat. Nos, szerintem:
    Ha leszel szives, a nagy toleranciadra hivatkozom,ne gunyold Amerikat,mert nekem Amerika is a hazam. Koszonom.


    Szeritem en kisgyerekrol beszeltem, es meg ha mondjuk 8 ora helyett 10-kor kerul agyba, az meg jo, legfeljebb ejfel elott vagy ejfel korul, mivel lakodalomrol van szo.


    Hogy a kisgyerek az hany eves,azt neked el kell, hogy magyarazzam,te tolerans ember, tigrisanaya,akineka sajat gyerkei kivaloak,a mase viszont hulye.


    Talan te lakasban zarva tartod a sajat gyerekeidet, innen jott az eszement otleted. En ilyet meg nem is hallottam.


    Ha Amerikat jobban akarod megismerni, akkor ne hallomasbol irj hulyesegeket, hanem tajekozodj,azt ma mar konnyu megtenni.


    Egeszen piciket, ja de 3 evesek hajnalig mulattak. Elvegre joguk van hozza, hiszen szeplos felnottek is mulattak ott,nem igaz?

    előzmény:
    Lillaréka (298)
    2014-08-25  13:57
  7. 2014. augusztus 26. 01:17445.

    tamtamtam: te nem érted? Egy afrikai, ázsiai, néger, roma stb. felnőttre ugyanazok a viselkedési normák vonatkoznak. Ha őket kitiltanák valahonnan, az diszkrimináció lenne.


    A gyerekeket azért kell kitiltani bizonyos helyekről, mert


    1) ugyanaz a viselkedés, ami egy felnőttől elvárhatóan kerülendő, nála természetes lehet - pl. a gyerekek szeretnek bizalmaskodni - ha én éppen romantikázni akarok, nincs kedvem vacsora közben Jancsikával bratyizni, még akkor sem, ha értelmes, aranyos kiskölök máskülönben.


    2) adott esetben kényelmetlen, unalmas, sőt veszélyes lehet.


    ha minden szülő volna olyan kulturált és intelligens, hogy felmérje, ha a gyereke jelenléte vagy viselkedése zavar másokat, akkor nem lenne szükség ilyen tiltásokra.


    De pont azért, mert sokan erre nem képesek, és maximálisan figyelmen kívül hagyják a többi embert, szükséges és indokolt egy ilyen korlátozás.


    Majd ha a sok elvakult 'kihaénnem' anyuka nem cipeli magával minden nem gyereknek való helyre a gyerekeket, akkor megszűnnek az ilyen tiltások, mert nem lenne rá szükség.


     


    Egyébként, tökmindegy - a gyerekmentes övezet létesítése nem diszkriminatív (pont azért mert más viselkedési normát várnak el egy gyerektől, mint egy felnőttől), se nem jogellenes.


    Lehet vele egyet nem érteni, de nyugodj meg, ha lenne ilyen kis hazánkban, bőven lenne vendégköre, és sokan lennének hálásak érte, mert kisgyerekes anyukaként, úgy gondolom, nekem is jár a gyerekmentes kikapcsolódás, és ezzel nem ártok senkinek, csak néhány elvakult ősanya önérzetének. Ők meg majd kinövik. Talán egyszer.


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (432)
    2014-08-25  22:35
  8. 2014. augusztus 26. 00:56444.

    Tamtam,kotod az ebet a karohoz,nem rasszistakrol beszelunk,nyugalomra vagyo felnottekrol,akiknem van ,vagy nincs gyerek,de nelkuluk szeretnenek vacsorazni.Mi koze a gyereknek a borszinhez?Most mar kezdesz ugy hangzani ,mint egy torott lemez.


    Es egyaltalan ,nem foz mar senki?Nincs vasarnapi ebed?Mindig vendeglobe kell vinni a gyereket?Az ottani kaja sem sokkal egeszsegesebb,mint a meki,csak flancosabb,az etelek felnottek kezugyessegehez vannak krealva,kicsinek meg nem konnyu a kes es a villa.

    előzmény:
    Lillaréka (345)
    2014-08-25  16:00
  9. 2014. augusztus 26. 00:49443.

    Akinek sajat magatol nincs annyi esze, azon a kiiras sem segit, amint a mellekelt pelda mutatja. Azon csak a kitiltas segit. Uszomedencebol siman ki lehet billenteni feneken, etterembol meg ugy latszik, ma meg Magyrorszagon nem. Nem erti meg, nem fogja fel, hogy nem lehet bejonni, tolakszik a ket szek fele gyertyafennyel nepes csaladjaval egyutt. Esz is meg lelek iskellene. Nos,nem feltetlenul csak csupan odonkek miatt, hanem masok miatt ne menjenek odonkek egyes felnott szorakozohelyekre, igy jobban ertheto? Tolerancia!!!!

    előzmény:
    Lillaréka (315)
    2014-08-25  15:11
  10. 2014. augusztus 26. 00:35442.

    Nehogy elhidd, nem veszed eszre, hogy ezek mindenhova be akarnak tolakodni? MIndenutt ott akarnak lenni,mert nekik joguk van mindenutt ott lenni. Kocsma se szamit, hajnalig tarto darido sem, uszodai mely viz sem, semmi, csak ott legyenek. Szemtelenek, mindenhova betolakodnanank. Mert nekik joguk van,masnak nincs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (330)
    2014-08-25  15:34
  11. 2014. augusztus 26. 00:29441.

    Egy szeplos felnott szerinted ugyanaz a kategoria, mint  a te 3 eves odonked??????????????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (335)
    2014-08-25  15:47
  12. 2014. augusztus 26. 00:26440.

    Az az elv, hogy kiskorut ne vigyel nem neki valo helyre. Mit nem lehet ezen erteni? A kitiltas eppen az ertetlenek ellen van. Ertetlen felnottek miatt,mert 2-3 eves odonkek maguktol nem fognak tolakodni ejszakai szorakozohelyek elott magukban.


    Masik elv pedig, ha mar toleransak rengeteg heleyen a gyerekesekkel szemben, legyenek a gyerekesek is toleransak nehany helyen masokkal. Szoval kimeljek meg oket maguktol. Probaljanak meg elni es elni hagyni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (335)
    2014-08-25  15:47
  13. 2014. augusztus 25. 23:56439.

    Csak hogy tolerancis nincs. A gyerekesek a nem gyerekesekre nincsenek tekintettel. Na ezert lett igeny a gyerekmentessegre.


    Azt meg el sem tudom kepzelni, hogy egy etterem vagy szallodatulajdonosnak a kepebe hadonasszak, hogy maga meg mit kepzel az ettermerol meg a szallodajarol? En akkor tolom be ide a pofamat,  amkor en akaromes azt csinalok itt, ami nekem jolesik, mi koze ahhoz maganak?


    Szerintem kisebb eges, hogy be sem engednek, minthogy utolag kidobassanak.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (411)
    2014-08-25  20:12
  14. 2014. augusztus 25. 23:37438.

    Ha a szuloket kerdeznek, de mar nem kerdezik. Sajat tapasztalatbol. Ugyanis a szulo szerint az o gyermeke jo,a mase a rossz. Ld nlc.

    előzmény:
    ezanick* (421)
    2014-08-25  21:06
  15. 2014. augusztus 25. 23:34437.

    Erol van szo, vegre megis felfogtad, hogy ne menj oda, ahonnan a gyerekeid ki vannak tiltva. Nagyon helyes. Hanem menj tobb ezer mas etterembe, ahol szivesen latnak, az sem baj, ha feje tetejere allitjak csemeteid a heyiseget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (418)
    2014-08-25  21:01
  16. 2014. augusztus 25. 23:22436.

    Azert lehet, mert Magyarorszagons e torvenyek,se szabalyok nincsenek. Ill vannak elvileg,de az emberek nem tartjak be. Ezert erzik feljogosulva magukat mindenre a tigrisanyak. Szabaly?  Ugyan mar, nekik gyermekuk van, mas meg dogoljon meg, vagy turjon nekik. Ez az egyik,a masik meg minek viszik a szegeny gyermeket olyan helyre, meg olyan idoben,ami aztan tenyleg nem gyermeknek valo? Ezt felfogni esz is kellene.

    előzmény:
    ezanick* (431)
    2014-08-25  22:26
  17. 2014. augusztus 25. 23:15435.

    A fajgyuloletnek aztan abszolut semmi koze ahhoz, hogy egyes felnotteket figyelmeztetni kell a gyermek jogaira. Ertem ezalatt, hogy a gyermek ne menjen kocsmaba a szulojevel, es igenis legyen agyban este 8-kor pl. Egyes kiveteles alkalomtol en is eltekintek, de nem hiszem, hogy kisgyermekeknek barmi szukseguk is lenne egesz ejszaka daridozni. Ha hozza van szokva az idoben valo lefekveshez, ugyis elalmosodik hamar. Aki a gyermek ezen jogait vedi,az eppen hogy nagyon is szereti, kedveli a gyermekeket.


    Mellesleg ami felairatokat te talaltal, hogy negereknek bemenni tilos, nem vetted eszre, hogy ocska elsargult, rozsdas, regesregi, feliratok, vagy ha nem, regi fenykepek? Tortenelembol is tudhatnad, hogy a negerekkel valo megkulonboteto banasmodnak regestelen reg vege van az USA-ban. USA-rol beszelek, mert USA-beli tablakat lobogtattal magyar heleyett.


    Mellesleg ha mar errol beszelsz, Magyarorszagon meg ma is megvan a cigany problema megoldatlansaga, a ciganygyulolet, az o megulonboztetesuk, hogy tul messzire azert ne szaladj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (432)
    2014-08-25  22:35
  18. 2014. augusztus 25. 23:05434.

    Nem csak Ausztriaban ezek szerint, en pl Kanadaban lattam sajat szemuleg. Azt hittem, kisul a szemem. Most akkor hogy legyek buszke arra, hogy magyar vagyok?


    Masreszt azt hiszem, te emlitetted, talan tobbszor, de masok is, hogy a nemetek hangosak a szorakozohelyeken. Mashol, pl a kozlekedesnel viszony nagyon nyugodtak. Hat ok igen ilyenek, osszegyulnek "nagy bandaba" es jol kiszorakozzak magukat, szorakozas kozben lehet hangoskodni is, kit zavarnak, mas nemet tarsasagot, akik ugyanugy hangoskodnak, nem hinnem. Ilyen helyeken, ahol felnottek harsognak meg soroznek, gyermeknek megint semmi helye. Kifejezetten feknott szorakozohelyek. A nemetek aztan itt ki is eresztik a gozt, es mashol tudnak udvariasan, nyugodtan viselkedni.

    előzmény:
    Lillaréka (292)
    2014-08-25  13:40
  19. 2014. augusztus 25. 22:45433.

    A kor egy allapot, ami elmulik. A borszin normalban nem valtozik.


    szerintem hisztizzunk az ikeanal is, hogy a 11 eves gyereket miert is tiltjak ki a jatszobol? Hiszen meg gyerek.  Jah, higy csak 10 evig lehet bemenni! Miert? Oke a 2,5 evest meg talan megertem, mert 3 az ovodaskor igy az az also hatar.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (432)
    2014-08-25  22:35
  20. 2014. augusztus 25. 22:35432.

    "Miert ne lehetne kielegiteni az ennyire gyerekallergiasok igenyeit is akar?"


    Meg azoknak az igényét, akik nem szeretik a feketéket, meg akik nem szeretik a sárgákat, a szeplősöket, az alacsony termetűeket, stb...


    Biztos, hogy minden igényt ki kell elégíteni, ami csak felmerül, és amiből pénzt lehet csinálni? Biztos, hogy az a jó irány?

    előzmény:
    ezanick* (424)
    2014-08-25  21:37
  21. 2014. augusztus 25. 22:26431.

    Ez mar a vendeglatos gondja. Lehet epp emiatt probalkozik majd ( mivel ugye jelen idoben ilyen etterem nem igen van Magyarorszagon, tehat a vita is elvi, vagy kulfoldi peldan alapul) esetleg ilyennel, hatha cegek jobban kapnak a lehetosegen pl. 


    Azaz jelenleg mi kb Ausztriaban futhatunk bele ilyen etterembe... Vagy Angliaban. 


    Wellnesbe mar itthon is bele lehet futni. En egy olyanban voltam, ahol azt hiszem ket ora hosszat nem lehetett kis gyereket behozni a wellnes reszlegbe. Szerinted betartottak? Nem. Azaz hiaba akart volna egy felnott abban a ket oraban relaxalni nem tudott mert pancsoltak a gyerekek, es kiabaltak ( ami teljesen normalis viselkedes, csak eppen viszhangzott a hely, mert zart ter volt, s az ember feje megfajdult. S csak ket ora csendet kert volna az ember a napbol.. 


    Amugy pl :puchner szallo pl kolping hotelnek is vannak ilyen reszei, ahol csak bizonyos kor felett lehetnek emberek. Tehat nem eppen az olcso, de meg csak nem is a kozepkategoriaju  helyek fognak erre szakosodni megerzesem szerint.., ( ahogy a belinkelt magyar etteremnel is lattuk.. Ott is ket fore egy vacsi 50-70 ezer korul van, ha mindent osszeadunk...)

    előzmény:
    Lillaréka (430)
    2014-08-25  22:14
  22. 2014. augusztus 25. 22:14430.

    Szerintem meg...  a mai gazdasági helyzetben és életszinvonal mellett örül ha vendég van.


    Még a bözsi utalvány ellenére is...
    Nemhogy kitiltósdin agyaljon.


    Elvégzi a számitást... abból a célból, hogy minden igényt kielégitsen és  minél kevesebb költségből megoldja annál jobb.


     


    Van egy régi -régi ismerősünk.  A fele család vendéglátós. A másik fele erősen narancssárga szinben az épitőiparban érdekelt. Ez azért fontos, hogy lásd.. van mit a tejszinbe apirtaniuk. Most egy rendkivül jelentős... tizszámjegyű összegért  árulják az egyik minden igényt kielégitő vendéglátó komplexumukat. Többért mint amennyiért a nemzeti bank a kastélyszállót vette.
    Gondolom nem azért akarják eladni, mert unják vagy valami. Hanem azért mert nem megy. Nagyon nem!
    Ismerem a helyet, mert voltunk ott párszor szabadidőzni is nagycsaládi szülinapot ünnepelni.
    Kiváncsi vagyok akad -e majd rá vevő.


     


     

    előzmény:
    ezanick* (429)
    2014-08-25  21:57
  23. 2014. augusztus 25. 21:57429.

    Az, hogy neki mi eri meg s mi nem, s mikor huzza le a rolot s mikor nem, az az o uzlete. Nyilvan vegzett szamitasokat, hogy mi terul meg jobban neki.


    Szalloda wellnes reszlege eleg sok gyerekmentes mar, ha nem is folyamatosan, de bizonyos idoszakokban. 

    előzmény:
    Lillaréka (427)
    2014-08-25  21:47
  24. 2014. augusztus 25. 21:55428.

    Elmeselek egy esetet, ami velem tortent. Gyerekunk kb 3 eves volt. Szallodaban aludtunk.  nem eloszor aludtunk idegen helyen, sosem volt gond, igy jogosan ereztem, h nem erhet nagy meglepetes. Erre a gyerek felkelt az ejszaka kellos kozepen uvoltve, hogy haza akar menni, s a vilagert nem lehetett megnyugtatni. Kb egy oras folyamatos uvoltes utan elaludt, mikor mar azon agyaltunk, hogy betesszuk a kocsiba es az ejjel kozepen elindulunk vele, hatha bealszik, max kocsiban alszunk... Nos a jelenet utan nem csodalkoznek, hogy a szomszed szobaban levo vendegek nagyon orultek volna, ha a szalloda gyerekmentes, sot azon se csodalkoznek, ha a gyerekcsinalastol is elment volna a kedvuk... Egy etteremben termeszetesen azonnal kimentunk volna szabadterbe, de nem mindenki megy ki az uvolto gyerekkel sem.

    előzmény:
    ezanick* (421)
    2014-08-25  21:06
  25. 2014. augusztus 25. 21:47427.

    Bizonyára mérlegel...
    melyik vendégkörből származik nagyobb bevétele.


     


     


    én továbbra is azt gondolom, hogy abból ha  megoldja, hogy minden igényt kielégitsen.


    Ha bárkit ki akar zárni elöbb - utobb lehúzhatja a rolót. 


    Magyarországon még az nlc-falvás hiszti mértékét tekintve sincs akkora kereslet  totál gyerekmentes helyre, hogy akár szállodák akár étteremek erre rendezkedjenek be. Étterem  néhány esetleg... De szálloda és Wellnes akármi biztosan nem.


    kb Örülhet ha vendég van, nemhogy bárkit kitiltson.


    Valaki irta is korábban, hogy ahol ők voltak ott is külön részleg volt a családosnak és a  romantikásnak.

    előzmény:
    ezanick* (424)
    2014-08-25  21:37

Címlap

top